برای اینکه تصمیم بگیرید تابعیت یک کشور را دریافت کنید، ابتدا باید دربارۀ آن کشور اطلاعات دقیق داشته باشید. میدانید که برای اخذ شهروندی و تابعیت یک کشور باید حداقل هفت سال در این کشور زندگی کنید, کار کنید, بیمه و مالیات پرداخت کنید و در نهایت با ارائه مدارک سو پیشینه و گذراندن آزمون شهروندی بتوانید تابعیت کشور مقصد را دریافت کنید.

اخذ تابعیت دومینیکا آن هم باتوجه‌به شرایط بسیار مساعد این کشور برای سرمایه‌گذاری به ترندی روبه‌رشد در سال‌های اخیر تبدیل شده است. این کشور بسیار سرسبز و زیبا در قاره آمریکا قرار دارد. دومینیکا به‌دلیل وجود ساحل‌ها و طبیعت زیبا بسیار محبوب است و همه‌ساله تعداد بسیاری توریست وارد خاک این کشور می‌شود. اگر شما هم قصد دارید شهروندی دومینیکا را داشته باشید با ما همراه شوید.

گرفتن تابعیت و شهروندی
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

شرایط گرفتن شهروندی دومینیکا چیست؟

در کنار طبیعت زیبایی که این کشور دارد خرید تابعیت و یا شهروندی کشور دومنیکا از بابت صرفه‌جویی در زمان و وقت می‌تواند گزینه مناسبی برای عزیزانی باشد که بیزینس فعالی در کشور خود دارند. اول از همه باید بدانید که اگر تمایل دارید در دومینیکا بیشتر از دو ماه بمانید، باید از سوی دولت دومینیکا اجازه اقامت داشته باشید.

برای این کار می‌توانید از کارگزاری مربوطه کشور خود و ۶۰ روز زودتر از زمان سفرتان، مجوز لازم را دریافت کنید. راه دوم این است که پس از گذشت ۳۰ روز از ورود به کشور دومینیکا برای تمدید اقامت خود باید به وزارت امور خارجه این کشور بروید. همچنین اگر قصد دارید به‌مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشید، باید مجوز لازم را از وزارت امور خارجه بگیرید.

روش‌های اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

برای اخذ تابعیت و شهروندی کشور دومنیکا دو راه وجود دارد که شما می‌توانید باتوجه‌به شرایط خود یکی از دو راه گفته‌شده را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که شرایط افراد می‌تواند متفاوت باشد و هریک از روش‌ها روال خاص خود را دارند که در ادامه می‌خوانید.

کمک بلاعوض به دولت

در این روش که کمک بلاعوض به دولت نامیده می‌شود، مبلغ مشخص‌شده را به صندوق دولت کشور دومینیکا واریز می‌کنید. در این روش با پرداخت مبلغ مشخصی به این صندوق میتوانید تابعیت خود را از دولت این کشور دریافت کنید. این کمک مالی که از سوی شما به صندوق دولت واریز شده است، برای توسعه پروژه‌های اقتصادی و زیرساخت‌های کشور دومینیکا هزینه خواهد شد که در واقع برای رفاه بیشتر خودتان به کار گرفته خواهد شد. شما نه تنها در این روش برای آینده بهتر دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنید، بلکه در راه کسب تابعیت این کشور قدم بزرگی برمی‌دارید.

از مزایای فوق‌العاده این روش می‌توان فهرست بلندی تهیه کرد؛ اما شاخص‌ترین مزیت این است که نسبت به روش سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا از منظر مالی برای ورود به سایر تجارت‌ها در این کشور دستتان بازتر خواهد بود. به‌خاطر داشته باشید این کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار مهیج و زیادی دارد و بهتر است برای اخذ شهروندی و تابعیت دومینیکا تا حد ممکن از این روش استفاده کنید تا باقی فرصت‌های جذاب را از دست ندهید.

همچنین به نکته مثبت دیگر این روش می‌توان به عدم شرط حضور اشاره کرد یعنی شما پس از دریافت پاسپورت و تابعیت کشور دومنیکا نیاز نیست که روزهای مشخصی را در این کشور سپری کنید تا تابعیت خود را حفظ کنیدهمچنین این پاسپورت و تابعیت موروثی و دائم العمر است

سرمایه‌گذاری در املاک

روش دومی که می‌توانید با آن تابعیت کشور دومینیکا را دریافت کنید، سرمایه‌ گذاری در دومینیکا بخش املاک و مستغلات این کشور است. با این روش می‌توانید هم تابعیت کشور را بگیرید و هم از سرمایه‌گذاری بهره دیگری ببرید. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری با این روش حداقل ۲۰۰هزار دلار است که نسبت به گزینه دیگر؛ یعنی کمک بلاعوض به دولت هزینه بیشتری می‌طلبد.

اگر شما ملکی را در این کشور خریداری کنید، می‌توانید تابعیت خود را بگیرید و اگر بخواهید بعد از پنج سال ملک خود را بفروشید. البته به یاد داشته باشید که در طول مدت سرمایه‌گذاری در املاک، باید با ضررهای احتمالی هم کنار بیایید که این مورد باب میل بسیاری از متقاضیان نیست. دولت دومینیکا املاکی را به شما معرفی و قیمت آن‌ها را مشخص خواهد کرد.

با توجه به شرایط ایرانی‌ها این روش پیشنهاد نمی‌شود چون در بازه‌های زمانی مختلف شرایط مختلفی را تعریف می‌کنند 

مدارک لازم برای اخذ شهروندی دومینیکا

برای اخذ تابعیت دومینیکا نیاز دارید تا مدارک لازم برای اخذ شهروندی دومینیکا را فراهم کنید. برای همین بهتر است برای پیش‌افتادن پروسه اخذ تابعیت، تمامی مدارک را بادقت به‌خاطر بسپارید.

 • ارائه اصل گذرنامۀ متقاضی و افراد خانواده
 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه عکس در اندازه تعیین‌شده و با پس‌زمینه سفید
 • ارائه جواب آزمایش‌های تعیین‌شده
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه کارت پایان خدمت
 • پرینت حساب بانکی
 • ارائه سند ملکی یا اجاره‌نامه
 • سند ازدواج یا طلاق‌نامه

پروسه اخذ پاسپورت دومنیکا در گذشته بین ۳ تا ۶ ماه زمانبر بود اما در حال حاضر با توجه به حساسیت‌هایی که در پرونده‌های ایرانی اعمال شده است ممکن است تا ۸ ماه زمان ببرد. این محدودیت‌ها در آینده ممکن است بیشتر و افزایش یابد پس بهتر است قبل از کنسل شدن این برنامه و اعطای پاسپورت به ایرانی‌هاتصمیم خود را در این خصوص بگیرید. همانطور که قبل‌تر این برنامه برای شهروندان یمنی بسته و کنسل شد.

مزایای اخذ تابعیت دومینیکا

دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان مزایای بسیاری دارد. با داشتن تابعیت این کشور می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور جهان بدون ویزا مسافرت کنید. این گزینه برای بسیاری از افراد، یک گزینه ایده‌آل است. کشور‌های اروپایی و حوزه شینگن جزو این کشور‌ها است. اگر فرزند دانش‌آموز دارید، امکان تحصیل در این کشور برای آن‌ها وجود دارد. در مجموع تابعیت دومینیکا در سراسر جهان بسیار محبوب است.

مزایای اخذ تابعیت دومینیکا به شرح زیر است:

 • مزایای اخذ تابعیت دومینیکا
 • سفر بدون ویزا به ۱۴۴ کشور جها
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا و کشورهای رتبه برتر دنیا
 • امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت
 • امکان انتقال تابعیت به نسل‌های بعدی
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا

فرم مشاوره تابعیت دومینیکا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول کاربران درباره اخذ شهروندی دومینیکا

دریافت شهروندی دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

دولت دومینیکا شرایط را برای متقاضیان تابعیت دومینیکا آسان کرده است. باتوجه‌به نوع پرونده و روشی که اقدام می‌کنید، حداکثر ۶ ماه طول می‌کشد.

بهترین روش برای اخذ شهروندی دومینیکا چیست؟

بهترین روش برای اخذ تابعیت دومینیکا به شرایط و اهداف شما بستگی دارد. برای انتخاب بهترین روش، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ویزاگرد مشورت کنید.

حداقل سرمایه برای اخذ تابعیت دومینیکا چقدر است؟

حداقل سرمایه برای اینکه تابعیت دومینیکا را بگیرید، حدود ۱۰۰هزار دلار خواهد بود؛ اما این رقم قطعی نیست و هزینه‌‌های جانبی هم دارد که برای اطلاع بهتر می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای ویزاگرد کمک بگیرید.

برای گرفتن شهروندی دومینیکا به چه مدارکی نیاز داریم؟

اصل گذرنامۀ متقاضی و افراد خانواده، اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی، عکس در اندازه تعیین‌شده و با پس‌زمینه سفید، گواهی عدم سوءپیشینه، سند ازدواج یا طلاق‌نامه، ارائه کارت پایان خدمت، ارائه سند ملکی یا اجاره‌نامه

آیا برای اخذ تابعیت دومینیکا باید در دومینیکا زندگی کرد؟

خیر، شما نیازی به زندگی در دومینیکا برای اخذ تابعیت این کشور ندارید.

آیا می‌توانم بعد از اخذ تابعیت دومینیکا، تابعیت ایرانی خود را حفظ کنم؟

بله، ایران تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد.