برای اینکه تصمیم بگیرید تابعیت یک کشور را دریافت کنید، ابتدا باید دربارۀ آن کشور اطلاعات دقیق داشته باشید. اخذ تابعیت دومینیکا آن هم باتوجه‌به شرایط بسیار مساعد این کشور برای سرمایه‌گذاری به ترندی روبه‌رشد در سال‌های اخیر تبدیل شده است.

این کشور بسیار سرسبز و زیبا در قاره آمریکا قرار دارد. دومینیکا به‌دلیل وجود ساحل‌ها و طبیعت زیبا بسیار محبوب است و همه‌ساله تعداد بسیاری توریست وارد خاک این کشور می‌شود. اگر شما هم قصد دارید شهروندی دومینیکا را داشته باشید با ما همراه شوید.

گرفتن تابعیت و شهروندی
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

شرایط گرفتن شهروندی دومینیکا چیست؟

اول از همه باید بدانید که اگر تمایل دارید در دومینیکا بیشتر از دو ماه بمانید، باید از سوی دولت دومینیکا اجازه اقامت داشته باشید. برای این کار می‌توانید از کارگزاری مربوطه کشور خود و ۶۰ روز زودتر از زمان سفرتان، مجوز لازم را دریافت کنید. راه دوم این است که پس از گذشت ۳۰ روز از ورود به کشور دومینیکا برای تمدید اقامت خود باید به وزارت امور خارجه این کشور بروید. همچنین اگر قصد دارید به‌مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشید، باید مجوز لازم را از وزارت امور خارجه بگیرید.

شرایط گرفتن شهروندی دومینیکا

منبع: World Travel Guide

روش‌های اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

برای اخذ تابعیت و شهروندی کشور دومنیکا دو راه وجود دارد که شما می‌توانید باتوجه‌به شرایط خود یکی از دو راه گفته‌شده را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که شرایط افراد می‌تواند متفاوت باشد و هریک از روش‌ها روال خاص خود را دارند که در ادامه می‌خوانید.

کمک بلاعوض به دولت

در این روش که کمک بلاعوض به دولت نامیده می‌شود، مبلغ مشخص‌شده را به صندوق دولت کشور دومینیکا واریز می‌کنید. در این روش حدود ۱۰۰هزار دلار باید به این صندوق واریز کنید تا تابعیت خود را از دولت این کشور دریافت کنید. این کمک مالی که از سوی شما به صندوق دولت واریز شده است، برای توسعه پروژه‌های اقتصادی و زیرساخت‌های کشور دومینیکا هزینه خواهد شد که در واقع برای رفاه بیشتر خودتان به کار گرفته خواهد شد. شما نه تنها در این روش برای آینده بهتر دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنید، بلکه در راه کسب اقامت این کشور قدم بزرگی برمی‌دارید.

از مزایای فوق‌العاده این روش می‌توان فهرست بلندی تهیه کرد؛ اما شاخص‌ترین مزیت این است که نسبت به روش سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا از منظر مالی برای ورود به سایر تجارت‌ها در این کشور دستتان بازتر خواهد بود. به‌خاطر داشته باشید این کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار مهیج و زیادی دارد و بهتر است برای اخذ شهروندی و تابعیت دومینیکا تا حد ممکن از این روش استفاده کنید تا باقی فرصت‌های جذاب را از دست ندهید.

سرمایه‌گذاری در املاک

روش دومی که می‌توانید با آن تابعیت کشور دومینیکا را دریافت کنید، سرمایه‌ گذاری در دومینیکا بخش املاک و مستغلات این کشور است. با این روش می‌توانید هم تابعیت کشور را بگیرید و هم از سرمایه‌گذاری بهره دیگری ببرید. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری با این روش حداقل ۲۰۰هزار دلار است که نسبت به گزینه دیگر؛ یعنی کمک بلاعوض به دولت هزینه بیشتری می‌طلبد.

اگر شما ملکی را در این کشور خریداری کنید، می‌توانید تابعیت خود را بگیرید و اگر بخواهید بعد از پنج سال ملک خود را بفروشید. البته به یاد داشته باشید که در طول مدت سرمایه‌گذاری در املاک، باید با ضررهای احتمالی هم کنار بیایید که این مورد باب میل بسیاری از متقاضیان نیست. دولت دومینیکا املاکی را به شما معرفی و قیمت آن‌ها را مشخص خواهد کرد.

اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

منبع: LIO Global

مدارک لازم برای اخذ شهروندی دومینیکا

برای اخذ تابعیت دومینیکا نیاز دارید تا مدارک لازم برای اخذ شهروندی دومینیکا را فراهم کنید. برای همین بهتر است برای پیش‌افتادن پروسه اخذ تابعیت، تمامی مدارک را بادقت به‌خاطر بسپارید.

 • ارائه اصل گذرنامۀ متقاضی و افراد خانواده
 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه چهار قطعه عکس در اندازه تعیین‌شده و با پس‌زمینه سفید
 • ارائه جواب آزمایش‌های تعیین‌شده
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه کارت پایان خدمت
 • پرینت حساب بانکی
 • ارائه سند ملکی یا اجاره‌نامه
 • سند ازدواج یا طلاق‌نامه

مدارک لازم برای اخذ شهروندی دومینیکا

منبع: Dream Press Online

مزایای اخذ تابعیت دومینیکا

دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان مزایای بسیاری دارد. با داشتن تابعیت این کشور می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون ویزا مسافرت کنید. این گزینه برای بسیاری از افراد، یک گزینه ایده‌آل است. کشور‌های اروپایی و حوزه شینگن جزو این کشور‌ها است. اگر فرزند دانش‌آموز دارید، امکان تحصیل در این کشور برای آن‌ها وجود دارد. در مجموع تابعیت دومینیکا در سراسر جهان بسیار محبوب است.

مزایای اخذ تابعیت دومینیکا

منبع: Kairi FM

فرم مشاوره تابعیت دومینیکا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

دریافت شهروندی دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

دولت دومینیکا شرایط را برای متقاضیان تابعیت دومینیکا آسان کرده است. باتوجه‌به نوع پرونده و روشی که اقدام می‌کنید، حداکثر ۶ ماه طول می‌کشد.

بهترین روش اخذ شهروندی دومینیکا چیست؟

بهترین روش اخذ شهروندی دومینیکا می‌تواند سرمایه‌گذاری بدون بازگشت یا همان کمک بلاعوض به دولت دومینیکا باشد که نسبت به سرمایه‌گذاری املاک، هزینه‌های پایین‌تری خواهد داشت و البته جواب‌گرفتن در این روش بیشتر است.

حداقل سرمایه برای اخذ تابعیت دومینیکا چقدر است؟

حداقل سرمایه برای اینکه تابعیت دومینیکا را بگیرید، حدود ۱۰۰هزار دلار خواهد بود؛ اما این رقم قطعی نیست و هزینه‌‌های جانبی هم دارد که برای اطلاع بهتر می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای ویزاگرد کمک بگیرید.

برای گرفتن شهروندی دومینیکا به چه مدارکی نیاز داریم؟

 • ارائه اصل گذرنامۀ متقاضی و افراد خانواده
 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه چهار قطعه عکس در اندازه تعیین‌شده و با پس‌زمینه سفید
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • سند ازدواج یا طلاق‌نامه
 • ارائه کارت پایان خدمت
 • ارائه سند ملکی یا اجاره‌نامه