شاید نام این کشور را چندبار شنیده‌ باشید؛ اما درباره آن اطلاعات کافی ندارید. این کشور زیبا یک کشور جزیره‌ای است که در دریای کارائیب واقع شده است. پایتخت این کشور، شهر روسو است. دومینیکا به‌دلیل جذابیت‌های طبیعی و توریستی خود توانسته سالانه افراد بسیاری را جذب کند. با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به کشورهای زیادی سفر کنید.

به‌لطف روابط این کشور با انگلستان، پاسپورت دومینیکا اعتباری مانند اعتبار پاسپورت انگلستان دارد و بسیار معتبر به حساب می‌آید. به‌دلیل سیاست آرام و بدون‌ تنش این کشور با سایر کشورها روزبه‌روز اهمیت و اعتبار پاسپورت این کشور افزایش پیدا می‌کند.

اخذ پاسپورت
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

پاسپورت دومینیکا چیست؟

پاسپورت دومینیکا جزو معتبرترین پاسپورت‌های جهان است و در رتبه ۳۲ از بین ۱۹۹ کشور قرار دارد. با دریافت این پاسپورت می‌توانید روابط بین‌المللی و بیزینسی خود را گسترش دهید. برای اخذ این پاسپورت لازم نیست مانند سایر پاسپورت‌ها مراحل سخت ازجمله تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید. این پاسپورت مسیر شما را برای رسیدن به امکانات رفاهی و تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا هموار می‌کند.

لیست کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا

با داشتن پاسپورت این کشور بدون نیاز به ویزا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا سفر کنید. ازجمله مهم‌ترین کشور‌هایی که می‌توان با داشتن این پاسپورت به آن‌ها سفر کرد، می‌توان به بیشتر کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، هنگ کنگ، کره جنوبی، استرالیا و... اشاره کرد.

تا این لحظه، این کشور در وبسایت passport index سی‌و‌دومین پاسپورت قدرتمند دنیاست. این امتیازها از کیفیت زندگی، هزینه پرداختی برای دریافت شهروندی و پویایی جهانی به دست آمده است. همچنین با داشتن پاسپورت دومینیکا به‌راحتی می‌توانید برای ویزای توریستی و بیزینسی و تحصیلی آمریکا یا کانادا اقدام کنید که مزیت‌های بسیاری برای شما به ارمغان می‌آورد.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

منبع: Passport Legacy

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا همانند سایر کشور‌ها شرایطی را برای اهدای پاسپورت برای افراد متقاضی در نظر گرفته است. متقاضی اصلی باید بالای ۱۸ سال باشد، تمامی افراد وابسته به متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۳۰ سال و پدرومادر بالای ۶۵ سال نیز می‌توانند برای اخذ این پاسپورت اقدام کنند.

متقاضی می‌تواند به‌صورت مرحله‌ای هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا را بپردازد. فرقی نمی‌کند مجرد باشد یا متأهل. افراد متقاضی نباید سوء‌پیشینه داشته باشند. این گزینه در بیشتر کشور‌ها موجود است. همچنین افراد ملزم به انجام آزمایش‌های پزشکی هستند که سفارت این کشور تعیین کرده است.

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

روش های متنوعی برای اخذ پاسپورت دومینیکا وجود دارد که فقط باید بهترین مورد را طبق شرایط خودتان انتخاب کنید و با ادامه مسیر در آن گزینه به پاسپورت این کشور دست پیدا کنید. گزینه‌هایی که در اختیار دارید، این موارد هستند:

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید سهام

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید با آن پاسپورت این کشور را دریافت کنید، سرمایه‌گذاری در دومینیکا است. دولت این کشور از افراد برای سرمایه‌گذاری دعوت می‌کند تا باعث توسعه اقتصادی آن کشور شود و فرصت‌های شغلی بسیاری در این کشور ایجاد کند. یکی از روش‌ها سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و پروژه‌هایی است که خود دولت دومینیکا آن‌ها را تعیین کرده است و حداقل مبلغ آن حدود ۲۰۰ هزار دلار است .

همچنین این امکان وجود دارد که با خرید سهام هم وارد چرخه اقتصادی این کشور شوید و در نهایت برای اخذ پاسپورت به هدفتان برسید. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد این است که در این روش به‌مدت پنج سال نمی‌توانید سهام را بفروشید و در این مدت چه در سود و چه در ضرر باید همراهی کنید. باتوجه‌به فاکتورهای مهم زیادی مانند ارزش پول ایرانیان، اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید سهام برای افراد بسیاری می‌تواند انتخاب بسیار پر ریسکی باشد.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

این مورد به‌عنوان «تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت» شناخته می‌شود و روش بسیار محبوب و معقولی است. برای سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک شهروند دومینیکا می‌توانید ۱۰۰هزار دلار به EDF کمک مالی کنید که نسبت‌به مبلغ ۲۰۰هزار دلار مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری از طریق املاک و مستغلات یا خرید سهام به‌صرفه‌تر است. البته اینکه از کدام طریق اقدام کنید، بستگی به تعداد افراد خانواده و شرایطتان دارد که بهتر است از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید.

دربارۀ مزایای این روش می‌توان گفت که متقاضی می‌تواند برای اعضای خانواده خود به‌عنوان افراد تحت تکفل مانند همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال و والدین خود درخواست دهد. علاوه‌براین، با یک‌بار سرمایه‌گذاری، واجد شرایط دریافت شهروندی مادام‌العمر خواهید بود. همچنین اگر از منظر اقتصادی و مالی نگاه کنیم، کمک بلاعوض به دولت دومینیکا برای اخذ پاسپورت، نسبت‌به سایر گزینه‌ها هزینه و تلاش کمتری خواهد داشت.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا سلسله مراتب خاص خود را دارد که رعایت آن‌ها به تسریع پروسه کمک می‌کند. اولین کار مشاوره گرفتن از کارشناسان متخصص در زمینه مهاجرت است. مراحل بعد به‌صورت فهرست به‌ترتیب زیر هستند:

 • عقد قرارداد
 • ترجمه و تکمیل مدارک
 • ثبت‌نام و دریافت تأيیدیه دولتی دومینیکا
 • انگشت‌نگاری
 • انتقال مبلغ سرمایه‌گذاری
 • اخذ کارت شناسایی دومینیکا
 • اخذ پاسپورت دومینیکا

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

منبع: The Independent

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

دومينيکا هم مانند هر کشور دیگری یک‌ سری مدارک با عنوان مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا دارد که تهیه آن‌ها الزامی است. در واقع به یک سری مدارکی نیاز دارید که به‌ترتیب زیر هستند:

 • کپی گرفتن از تمام صفحه‌های گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • سند ازدواج در صورت متأهل بودن
 • عکس
 • گواهی عدم سوءسابقه
 • مدرک تحصیلی
 • تعهد حمایت از افراد تحت تکفل
 • دادن نشانی معتبر
 • گردش حساب بانکی
 • مدارک مربوط به دارایی
 • اظهارنامه بانکی

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

منبع: SN Travel

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

باید به این موضوع اشاره کنیم که دومینیکا هم مانند سایر کشور‌ها هزینه‌هایی برای اهدای پاسپورت در نظر گرفته است. البته این هزینه‌ها در مقایسه با کشور‌های همجوار پایین‌تر است. باید در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها بر حسب دلار است و قیمت روز دلار را می‌توانید از صرافی‌ها مطلع شوید. داشتن تابعیت دومینیکا مزایای بی‌نظیری را به متقاضیان خود می‌دهد و هیچ پاسپورتی چنین امکاناتی را با هزینه‌های کمتر ارائه نمی‌کند.

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

منبع: ThoughtCo

مزایا و معایب گرفتن پاسپورت دومینیکا

شاید پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی داشته باشد؛ اما این تمام ماجرا نیست. این کشور مانند سایر کشورها قوانین سخت مختص به خودش را دارد که باید به آن‌ها پایبند بود و رعایت کرد. در ادامه فهرستی جامع از مزایا و معایب گرفتن پاسپورت دومینیکا آمده که شما را بیشتر با فضای پروسه اخذ پاسپورت این کشور آشنا می‌کند.

مزایای پاسپورت دومینیکا

 • اخذ اقامت آسان
 • نیاز نداشتن به حضور در دومینیکا
 • عدم نیاز به مهارت‌های خاص از جمله زبان
 • تابعیت دائمی و بی‌قیدوشرط
 • متکی بودن واحد پول دومینیکا به دلار آمریکا تضمین‌کننده ثبات و اطمینان معاملات ارزی است
 • امکان دریافت پاسپورت دومینیکا برای پدرومادر بالای ۶۵ سال برای متقاضی اصلی و همسر

معایب اخذ پاسپورت دومینیکا

 • خود متقاضی امکان اخذ شهروندی ندارد. فقط از طریق وکیل تأییدشده دولت امکان‌پذیر است
 • الزامی بودن ارائه چک امنیتی
 • امکان دریافت پاسپورت دومینیکا برای پدرومادر زیر ۶۵ سال و خواهر یا برادر وجود ندارد

مزایا و معایب گرفتن پاسپورت دومینیکا

منبع: hotels.com

جمع‌بندی و سوالات متداول

گرفتن پاسپورت دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

کشور دومینیکا در این زمینه بسیار باسرعت عمل می‌کند و این جزو مزیت‌های اخذ این پاسپورت است. اخذ شهروندی کشور دومینیکا حداکثر ۶ ماه طول می‌کشد.

با داشتن پاسپورت دومینیکا بدون ویزا به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توان به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا سفر کرد.

چرا پاسپورت دومینیکا بین متقاضیان تابعیت دوم محبوب است؟

بسیاری از افراد برای استفاده از مزایای سفر بدون ویزا به کشورهای دیگر، تجارت و همچنین تحصیل و آموزش خود و فرزندانشان در اروپا برای اخذ تابعیت دوم کشور دومینیکا اقدام می‌کنند.

حداقل سرمایه‌گذاری برای گرفتن پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

متأهل و مجرد بودن افراد در این موضوع دخیل است؛ اما حداقل سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت دومینیکا ۱۰۰هزار دلار است.

اعتبار پاسپورت دومینیکا چند سال است؟

اعتبار این پاسپورت ده سال است؛ اما تابعیت آن مادام‌العمر است و هر ده سال یک‌بار این پاسپورت تمدید می‌شود.