دومینیکا جزو کشورهایی است که سالانه افراد بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند و بی‌دلیل نیست که مهاجرت به دومینیکا محبوبیت خاصی دارد. این کشور در شرق دریای کارائیب قرار دارد و به همین دلیل جزایر زیبا و بکری دارد که همه را مجذوب خود می‌کند.

دومینیکا جزو کشورهایی است که سالانه افراد بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند و بی‌دلیل نیست که مهاجرت به دومینیکا محبوبیت خاصی دارد. این کشور در شرق دریای کارائیب قرار دارد و به همین دلیل جزایر زیبا و بکری دارد که همه را مجذوب خود می‌کند.

مهاجرت به خارج
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت به دومینیکا

اول از همه باید تصمیم بگیرید که با چه روشی می‌خواهید از این کشور، ویزا و پاسپورت بگیرید. اگر بودجه خوبی برای مهاجرت به این کشور دارید، بهتر است از راه کمک بلاعوض برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کنید. اگر دانشجو یا دانش‌آموز هستید، می‌توانید از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنید.

اول از همه باید سوءسابقه کیفری نداشته باشید. دومین گزینه، برخوردار بودن از سلامت جسمی کامل است. همچنین ارائه مدارک و اطلاعات به‌صورت کاملاً صحیح و بی‌کم‌وکاست، روند اخذ شهروندی شما را در این کشور سرعت می‌بخشد.

شرایط مهاجرت به دومینیکا

منبع: barcelo

بررسی روش‌های مهاجرت به دومینیکا

اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری وارد این کشور شوید، دو گزینه دارید. گزینۀ اول؛ سرمایه‌گذاری در صندوق دولت است. گزینۀ دوم؛ سرمایه‌گذاری در ملک و مستغلات این کشور است. اگر به‌عنوان توریست می‌خواهید وارد دومینیکا شوید، می توانید با گذرنامۀ ایرانی خود ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. اگر قصد دارید برای کار به این کشور مهاجرت کنید، در وهله اول باید از سوی کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید.

روش‌های مهاجرت به دومینیکا

منبع: Rough Guides

بهترین راه مهاجرت به دومینیکا

بهترین و ساده‌ترین راه مهاجرت به دومینیکا کمک بلاعوض است؛ البته این موضوع بستگی به شرایط شما دارد. در این روش می‌توانید هروقت بخواهید به کشور خود برگردید و به دومینیکا هیچ تعهدی نداشته باشید.

در این روش، در کوتاه‌ترین حالت ممکن ویزا و پاسپورت شما صادر می‌شود. در این روش میزان مبلغی که تعیین‌ شده است به حساب وکیل قانونی دولت دومینیکا فرستاده می‌شود؛ سپس در مدت ۴ تا ۶ ماه جواب درخواست شما بررسی و پاسپورت برای شما فرستاده خواهد شد.

بهترین راه مهاجرت به دومینیکا

منبع: BaseLang

هزینه مهاجرت به دومینیکا

هزینه مهاجرت به این کشور به شرایط شما بستگی دارد. اگر متأهل و صاحب فرزند هستید، طبیعتاً هزینه‌ای که باید پرداخت کنید بیشتر است؛ اما افراد مجرد نسبتاً هزینه کمتری پرداخت می‌کنند. امسال هزینه مهاجرت به این کشور کمی افزایش پیدا کرده است.

همه هزینه‌های مورد نظر بر حسب دلار است. هزینه یک فرد مجرد برای مهاجرت حدود ۱۰۰هزار دلار است؛ البته هزینه‌های دیگری مربوط به هزینه درخواست‌ها و فرم‌ها وجود دارد که می‌توانید از طریق کارگزاری‌ها از آن آگاه شوید.

هزینه مهاجرت به دومینیکا

منبع: Tortuga Blog

مزایای مهاجرت به دومینیکا

این کشور به‌عنوان یک کشور مهاجرپذیر، شرایط بسیار خوبی برای افراد مهاجر فراهم کرده است. با داشتن شهروندی دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید که شامل کشور‌های حوزه شینگن هم می‌شود. اگر در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، از مالیات معاف می‌شوید.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به دومینیکا این است که بی‌چون‌وچرا در این کشور اجازه کار خواهید داشت. همچنین با مهاجرت شما به این کشور امکان اخذ تابعیت دومینیکا برای اعضای خانواده اعم از خواهر و برادر و پدر و مادر میسر می‌شود.

برای مهاجرت به دومینیکا از کجا شروع کنم؟

منبع: Forbes

برای مهاجرت به دومینیکا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت به دومینیکا می‌تواند با روش‌های متفاوتی صورت بگیرد؛ اما اگر یک روش کلی برای شفاف‌سازی مراحل در نظر بگیریم، مرحله اول به این صورت است که با یک کارگزاری قابل اعتماد قراردادی تنظیم کنید و فرم‌های مربوطه را کاملاً صحیح پر کنید و مدارک خواسته‌شده را جمع‌آوری کنید.

مرحله دوم مربوط به فرستادن مدارک و فرم‌های ترجمه‌شده به دفتر مهاجرتی دومینیکا است. دولت دومینیکا پس از اتمام بررسی‌های لازم مدارکتان نتیجه نهایی را یا با ایمیل یا به‌صورت پستی برای شما می‌فرستد.

سپس شما باید هزینه‌های مربوط به مراحل انجام شده را به حساب دولت دومینیکا واریز کنید. البته متوجه‌ هستیم که گاهی انجام تمامی این مراحل و پیچیدگی‌هایی که در طول فرآیند مهاجرت پیش می‌آید، می‌تواند خسته‌کننده باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه با مشاوران حرفه‌ای ویزاگرد تماس بگیرید.

فرم مشاوره مهاجرت به دومینیکا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین راه مهاجرت به دومینیکا چه راهی است؟

بهترین و ساده‌ترین راه مهاجرت به دومینیکا سرمایه‌گذاری در صندوق دولت این کشور به‌صورت بلاعوض به دولت دومینیکا است.

چرا باید به دومینیکا مهاجرت کنیم؟

کشور دومینیکا شرایط خوبی را برای افرادی فراهم کرده است که به این کشور قصد مهاجرت دارند. با اخذ شهروندی این کشور می‌توانید به ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

کدام شهرهای دومینیکا مهاجرپذیر است؟

روسو به‌عنوان پایتخت دومینیکا بسیار مهاجرپذیر است؛ البته شهرهای پورتسموث و سان کریستوبال هم دیگر شهر‌های مهاجرپذیر این کشور هستند.

هزینه تقریبی مهاجرت به دومینیکا چقدر است؟

حداقل مبلغی که برای هزینه تقریبی مهاجرت به دومینیکا در نظر گرفته شده می‌تواند بستگی به پرونده و کیس افراد متفاوت باشد. افراد مجرد حدود ۱۰۰هزار دلار و افراد متأهل با یک یا دو فرزند حدود ۱۷۰هزار دلار آمریکا باید هزینه کنند. البته این رقم قطعی نیست و عوامل بسیار زیادی در راه مهاجرت به دومینیکا دخیل هستند که هرکدام هزینه‌های خاص خودشان را خواهند داشت. بهتر است در این زمینه با مشاوران ویزاگرد تماس بگیرید.

برای مهاجرت به دومینیکا به چه مدرک زبانی نیاز داریم؟

برای مهاجرت به دومینیکا نیاز به مدرک زبانی خاصی نیست؛ اما بهتر است به زبان انگلیسی تسلط لازم را داشته باشید.

از چه روش‌هایی می‌توان به دومینیکا مهاجرت کرد؟

برای مهاجرت به دومینیکا می‌توان از روش‌های زیادی استفاده کرد. برای مثال می‌توان با روش‌های توریستی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، کمک بلاعوض به دولت و اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کرد.