مهاجرت به دبی ؛ مقصد محبوب ایرانیان در امارات متحده عربی

مهاجرت به دبی و دیگر شهرهای امارات نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای اغلب مردم جهان به عنوان یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود. چراکه دبی یکی از قطب‌های اصلی سرمایه‌گذاری اقتصادی و تجارت در خاورمیانه است.

دبی می‌تواند مکان خوبی برای کسانی باشد که علاقه دارند در یک محیط چند فرهنگی با فرصت‌های متعدد کاری و بسیار پیشرفته فعالیت کنند. علاوه بر ارائه فرصت‌های شغلی فراوان، این شهر همچنین دارای تاریخی غنی است که می‌توانید در آن کاوش کنید. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این شهر زیبا را دارید، ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

مهاجرت به دبی - امارات متحده عربی

امارات یکی از کشورهای توسعه یافته حوزه خلیج فارس است که حدود ۹٫۹ میلیون نفر جمعیت دارد. از دسامبر سال ۱۹۷۱ میلادی به بعد، امارات متحده عربی به فدراسیونی متشکل از هفت شیخ‌نشین کوچک (ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، راس‌الخیمه، ام‌القوین و فجیره) تبدیل شد و از آن زمان امارات متحده عربی به سرعت توسعه یافت. مهاجرت به امارات به‌دلیل زیرساخت‌های مدرن، رویدادهای بین‌المللی و موقعیت آن به‌عنوان یک مرکز تجاری و حمل و نقل، مورد توجه قرار گرفته است.

اکثر مردم در جستجوی فرصت‌های شغلی مناسب برای داشتن یک زندگی بهتر و با امنیت هستند، از همین رو کشور امارات را به عنوان مقصدی ایده‌آل در فهرست خود قرار می‌دهند. کشور امارات توانسته است در راستای رفاه اجتماعی و همچنین ارتقا کیفیت زندگی گام‌های مؤثری بردارد به نحوی که امروزه به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی جهان شناخته می‌شود و پنجمین مقصد جهانگردی است. در میان اتباع کشورهای منطقه، مهاجرت به امارات و اخذ اقامت دبی طرفداران بسیاری دارد.

مهاجرت به امارات

برای مهاجرت به دبی از کجا شروع کنم؟

امارات متحده عربی به طور فزاینده‌ای تبدیل به کانونی برای مهاجرانی شده است که به‌دنبال مهاجرت به‌ جایی هستند که می‌توانند نه تنها از نظر حرفه‌ و شغل بلکه از نظر شخصی نیز رشد کنند. برای مهاجرت به دبی باید از شرایط زندگی در آن آگاه باشید تا مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنید. امارات متحده عربی از کشورهای مسلمان است که قوانین و مقررات حاکم بر آن تا حدودی مطابق با قوانین اسلامی است.

دبی از شهرهای مدرنی است که هزینه زندگی در آن بالا است اما سطح درآمد نسبتا بالا، امکان زندگی با رفاه مناسب را در آن ایجاد کرده است. میانگین ساعات کاری در دبی حدود ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته است. برای مهاجرت به دبی راه‌های مختلفی از جمله تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری وجود دارد. اما باید بدانید که اقامت در آن دائمی نیست. متقاضیانی که بیش از ۲۵ سال در این کشور کار و اقامت داشته باشند می‌توانند مجوز اقامت دائم را دریافت کنند. از جمله مزایای این شهر می‌توان به رفاه اجتماعی و اقتصادی، ثابت بودن سطح مالیات و بالا بودن سطح حقوق‌ها اشاره کرد. برای مهاجرت به دبی در ابتدا با توجه به هدف از مهاجرت باید ویزای مناسب را دریافت کنید و در نهایت بر اساس مدت ویزا در دبی ساکن شوید.

راه های مهاجرت به دبی

برای مهاجرت به دبی روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای شرایط خاصی است. اگرچه راه‌های مختلفی برای مهاجرت به دبی وجود دارد اما هیچکدام اقامت دائم این شهر را به‌دنبال نخواهد داشت و بیشترین مدت اقامت با توجه به متفاوت بودن ویزاهای صادر شده حدود ۱۰ سال است.

راه های مهاجرت به دبی که در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم عبارتند از:

 • مهاجرت به دبی از طریق کار
 • مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به دبی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به دبی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دبی از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به دبی از طریق تولد فرزند

برای مهاجرت به دبی از کجا شروع کنم؟

مهاجرت به دبی از طریق کار

دبی که گاهی اوقات به‌عنوان "شهر طلا" شناخته می‌شود، بزرگترین شهر امارات متحده عربی و مکانی پر رونق برای تجارت است. ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری در بخش ساختمانی و وجود صنایعی چون خودروسازی و هوافضا و پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور سبب شده است که افراد بسیاری به فکر مهاجرت به امارات از طریق کار باشند. پایین بودن نرخ بیکاری حاکی از پویا بودن اقتصاد این کشور و حضور فعال سرمایه‌گذاران در اقتصاد آن است. آیا هدف شما مهاجرت به دبی از طریق کار است؟ قبل از اخذ مجوز کار در دبی، اتباع خارجی برای ورود به امارات متحده عربی نیاز به ویزا دارند. امارات دو نوع ویزای کار جاب آفر یا پیشنهاد شغلی و ویزای جاب سیکر یا جست‌وجوی کار و مجوز ورود برای خارجی‌ها صادر می‌کند، .

متقاضیان ویزای کاری جاب آفر ابتدا یک کارفرما در خاک کشور امارات پیدا می‌کنند که نیازمند نیروی کار است و از این طریق برای کار در دبی اقدام می‌کنند. ویزای کاری جاب سیکر به‌مدت ۶ ماه الی یک سال معمولا برای افرادی صادر می‌شود که در خاک کشور امارات با توجه به حرفه و تخصص خود در پی یافتن کار باشند و پس از پیدا کردن شغل مناسب می‌توانند ویزای خود را به ویزای کار دبی تبدیل کنند. امارات متحده عربی معمولا ویزای جاب سیکر به ایرانیان ارائه نمی‌دهد.

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های متداول برای مهاجرت به دبی، از طریق سرمایه‌گذاری است. آگاهی از شرایط و نحوه اخذ اقامت و تابعیت و همچنین مدت زمان لازم برای اخذ آن از مواردی هستند که مورد توجه متقاضیان است. در امارات متحده عربی شرایط اخذ اقامت دائم بسیار سخت است و به متقاضیانی که مایل به سرمایه‌گذاری در این کشور هستند معمولا اقامت موقت دو تا سه ساله تعلق می‌گیرد. تفاوت در مدت زمان اخذ اقامت در امارات به روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری وابسته است.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی

 • سرمایه‌گذاری در دبی معمولا از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه صورت می‌گیرد.
 • با توجه به فراهم بودن خرید ملک در امارات برای متقاضیان بین‌المللی، متقاضیان در صورت تمکن مالی می‌توانند ویزای امارات را برای خود و اعضای خانواده اخذ کنند که معمولا دو ساله است.
 • کارآفرینی در دبی آسان است و متقاضیان از این طریق می‌توانند برای خود و اعضای خانواده اقامت ۵ ساله اخذ کنند.
 • یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری خرید اوراق قرضه است. در این روش برخلاف سایر موارد متقاضی نباید کمتر از ۲۱ سال سن داشته باشد. در کل می‌توان گفت خرید اوراق قرضه نسبت به دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری برای اقامت دشوارتر است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در دبی

از مزایای سرمایه‌گذاری در دبی می‌توان به امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده، امکان تمدید آسان اقامت موقت، عدم نیاز به پرداخت گمرک در مناطق آزاد، آزادی انتخاب در محل سکونت، داشتن ثبات سیاسی، موقعیت جغرافیایی مناسب و امکان کار و تجارت با دیگر کسب‌ و کارهای موجود در امارات اشاره کرد.

در کنار مزیت‌های سرمایه‌گذاری در دبی، همواره معایبی نیز وجود دارند. یکی از بزرگترین معایب سرمایه‌گذاری در امارات، فراهم نبودن امکان اقامت دائم برای سرمایه‌گذاران است.

مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

تحصیل در خارج از کشور تجربه‌ای گران‌بها برای علاقمندان به کسب علم است و امارات متحده عربی از کشورهای پرمتقاضی برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود. نزدیکی دبی به ایران یکی از دلایل مهم در انتخاب دانشجویان ایرانی برای تحصیل است. زبان رسمی امارات، عربی است اما با این حال امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور مهیا است.

در امارات ۱۲۱ دانشگاه و کالج وجود دارد که از بهترین دانشگاه‌های امارات می‌توان به دانشگاه امارات متحده عربی، کالج آمریکایی شارجه، دانشگاه ابوظبی، کالج عالی اطلاعات فناوری، دانشگاه جمیرا و دانشگاه آمریکایی دبی اشاره کرد.

هدف دانشجویان ایرانی از مهاجرت به امارات به‌خاطر تحصیل در یکی از دانشگاه‌هایی است که نماینده دانشگاه‌های معتبری از کانادا، انگلستان، آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای مطرح دنیا است. دانشجویان با تحصیل در یکی از این دانشگاه‌های مطرح می‌توانند بعد از دو سال برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های اصلی در کشور مبدا انتقالی بگیرند و از این طریق امکان اقامت آن‌ها در کشور مبدا فراهم خواهد شد.

داشتن مدرک زبان برای تحصیل در امارات الزامی است. هزینه زندگی و تحصیل در امارات با توجه به سبک زندگی هر فرد متفاوت است اما به‌طور میانگین در سال حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار است. هزینه‌های تحصیل براساس مقطع تحصیلی، رشته و نوع دانشگاه متفاوت است، برای مثال شهریه دانشگاه آمریکایی شارجه که در شارجه قرار دارد برای مقطع کارشناسی ۲۱ هزار دلار و برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۹ هزار دلار در سال است.

اگر قصد مهاجرت به دبی از طریق تحصیل را دارید، باید بدانید که ویزای دانشجویی دبی یک ساله است و هر ساله باید تمدید شود. برای متقاضیان تحصیل در امارات امکان اقامت بعد از اتمام تحصیل دشوار است. دست‌یابی به کار بعد از فارغ‌التحصیلی سخت است و معمولا افرادی که از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند بعد از فارغ‌التحصیلی از طریق سرمایه‌گذاری، اقامتی چند ساله را در این کشور تمدید کنند.

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های مهاجرت به دبی، خرید ملک است که برای خرید ارزان‌ترین آپارتمان در این شهر، یک میلیون درهم سرمایه نیاز است. براساس مبلغ پرداختی برای خرید ملک، مدت زمان و نوع ویزای دریافتی برای متقاضی متفاوت خواهد بود و معمولا بین دو تا ۱۰ سال متغیر است. متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک باید بدانند که بدون دریافت مجوز امکان کار برای آن‌ها وجود ندارد. دو نوع ویزای امارات برای متقاضیان خرید ملک در دبی وجود صادر می‌شود.

ویزای صادر شده برای خریدار ملک متفاوت است. در ویزای نوع اول اگر ارزش ملک خریداری شده در دبی بین یک تا پنج میلیون درهم باشد، اقامت صادر شده برای متقاضی دو سال است، اگر ارزش ملک بین پنج تا ۱۰ میلیون درهم باشد، اقامت صادر شده ۵ سال و در نهایت اگر قیمت ملک بیش از ۱۰ میلیون درهم باشد، اقامت صادر شده برای متقاضی ۱۰ سال است.

ویزای نوع دوم برای امکان ورود به دبی برای چندین بار است که اقامتی ۶ ماهه است. از شرایط دریافت ویزای نوع دوم، خرید ملکی به ارزش حداقل یک میلیون درهم است که ملک خریداری شده باید دارای گواهی پایان کار باشد. متقاضیانی که قصد خرید ملک در امارات را دارند باید نسبت به استاندارهای سرمایه‌گذاری و شاخص‌های اقتصادی این کشور آگاه باشند که می‌توان به استانداردهای نرخ مصادره اموال و کنترل فساد، تورم و مالیات و شاخص رشد اقتصادی اشاره کرد.

متقاضیان برای مهاجرت از طریق خرید ملک، ابتدا ملک را انتخاب نموده و با استفاده از ویزای توریستی وارد دبی می‌شوند و در نهایت سند به نام متقاضی انتقال داده می‌شود. از مزایای خرید ملک در دبی می‌توان به امنیت سطح بالا و پایین بودن میزان جرم و جنایت، امکان اجاره دادن ملک خریداری شده و وجود مدارس مطابق با استانداردهای جهانی برای فرزندانتان اشاره کرد.

مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

امارات متحده عربی با بیش از ۴۰ منطقه آزاد و فعالیت شرکت‌ها در این مناطق مشهور است و در این میان شهر دبی با چشم‌اندازی وسیع در زمینه کسب‌ و کار و تجارت بین‌المللی همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران بزرگ از سراسر دنیا است. راه‌اندازی کسب و کار در زمینه‌های مختلف صنعتی و فناوری از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

ترغیب بازرگانان و تاجران برای سرمایه‌گذاری در این کشور به‌دلیل وجود قوانین ساده در بخش‌های اداری، مالی و گمرکی و همچنین وجود معافیت‌های مالیاتی است. برای ثبت شرکت در دبی، دریافت مجوز لازم است که هزینه‌های مربوط به آن با توجه به نوع فعالیت شرکت متفاوت است و معمولا بین ۳۰ تا ۸۰ هزار درهم است. انواع مختلفی شرکت در دبی وجود دارد که از مجوزهای ثبت شرکت می‌توان به مجوز‌های صنعتی، تجاری و حرفه‌ای اشاره کرد.

از شرکت‌های موجود در امارات می‌توان به شرکت‌های سهامی عام، غیر سهامی، محلی و خارجی و هولدینگ اشاره کرد که بهترین گزینه‌ها برای ایرانیان ثبت شرکت‌های با مسئولیت محدود، سهامی و غیرسهامی است.

بهترین کشور عربی برای ثبت شرکت، امارات است که از مزایای آن می‌توان به عدم نیاز به مدرک زبان، عدم نیاز به داشتن کارمند بیمه‌ای، عدم نیاز به مدرک تحصیلی (به‌جز حوزه‌های مجوز حرفه‌ای)، امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده و برخورداری از حق تحصیل و بیمه سلامت اشاره کرد. متقاضیان ثبت شرکت می‌توانند پس از ثبت شرکت خود و شروع به کار اقامت سه ساله را از امارات دریافت کنند که دارای قابلیت تمدید به‌صورت نامحدود است.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

شرایط ازدواج در کشور امارات بسیار متفاوت و خاص است که اصلی‌ترین شرط این است که حداقل یکی از طرفین باید تبعه امارات باشد. در امارات متحده عربی ازدواج به دو صورت ازدواج اسلامی و ازدواج مسیحی انجام می‌شود.

در ازدواج از نوع مسیحی حداقل سن ازدواج برای دختر ۱۸ و برای داماد ۱۸ الی ۲۱ است که باید برای اخذ اقامت خود یک نسخه امضا شده از سند ازدواج را به مراکز معتبری چون دادگاه، وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ارائه کنند.

برای ازدواج اسلامی باید داماد مسلمان باشد و ازدواج در دادگاه انجام می‌شود. در ازدواج اسلامی، در صورتی ‌که مرد با بیشتر از یک زن ازدواج کرده باشد، فقط برای یکی از همسرانش می‌تواند درخواست اقامت کند و باید دارای حداقل حقوق ۴۰۰۰ درهم برای حمایت مالی از همسرش باشد.

دریافت ویزای اقامت از طریق ازدواج در کشور امارات دارای قوانین بسیار سختگیرانه‌ای است و متقاضیان باید بدانند که این روش به‌صورت یک طرفه است. در واقع با ازدواج یک زن خارجی با مرد اماراتی، زن می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نماید اما با ازدواج با یک زن اماراتی نمی‌توان اقامت را دریافت کرد. دریافت ویزای اقامت برای همسر تنها در صورتی امکان‌پذیر است که واقعی بودن ازدواج ثابت شود و در صورت ازدواج صوری، اقامت لغو و طرفین مجازات خواهند شد. طول مدت ویزای اقامت برای متقاضیانی که خواهان اقامت در دبی از طریق ازدواج هستند حدود یک الی سه سال است و پس از آن باید مجددا تمدید شود. اخذ تابعیت کشور امارات در این حالت پس از هفت الی ۱۰ سال زندگی در این کشور امکان‌پذیر خواهد بود.

مهاجرت به دبی از طریق پناهندگی

امارات یکی از کشورهایی است که مهاجرپذیر نیست و دریافت اقامت از این طریق توصیه نمی‌شود. طبق گزارش‌های سازمان ملل متحد، امارات یکی از کشورهایی است که در کمک به پناهجویان نقش پررنگی دارد اما تابعیت و اقامت امارات را به پناهجویان نمی‌دهد. در واقع امارات متحده عربی پناهجویان را تحت حفاظت موقت خود قرار می‌دهد تا شرایط مناسب برای انتقال آن‌ها به کشور ثالث امکان‌پذیر شود.

مهاجرت به دبی از طریق تولد فرزند

یکی از روش‌های آسان و سریع در اخذ اقامت از امارات که طرفداران بسیاری دارد، مهاجرت از طریق تولد است. طبق قانون شماره ۱۷ سال ۱۹۷۲ که درباره حق تابعیت کشور امارات است، تولد در خاک امارات به منزله دریافت اخذ شهروندی نیست و این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که والدین دارای تابعیت اماراتی باشند. متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق تولد باید بدانند که براساس قوانین این کشور تابعیت صرفا متکی بر اصل خونی است و طبق این اصل تنها فرزندانی تابعیت امارات را خواهند داشت که پدر و مادر اماراتی یا پدر اماراتی داشته باشند.

برای فرزندانی که دارای مادر اماراتی و پدر خارجی هستند تابعیت به‌ندرت به آن‌ها اعطا می‌شود و این در صورتی اتفاق خواهد افتاد که وضعیت پدر کودک نامشخص باشد. تابعیت دائمی با مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند در شرایط خاصی سلب خواهد شد که از موارد سلب تابعیت می‌توان به ارتکاب جنایات سنگین، خروج از دبی برای چهار سال پیاپی و بدون بازگشت، اقدام علیه امنیت کشور در هر جای جهان، دریافت تابعیت یکی دیگر از کشورهای جهان، به استخدام درآمدن در هر یک از ارتش‌های جهان و همچنین دریافت تابعیت از طریق جعل سند اشاره کرد.

ساده ترین راه مهاجرت به امارات

همواره افرادی که به فکر مهاجرت به کشورهای مختلف جهان هستند به‌دنبال ساده‌ترین روش برای مهاجرت هستند. کشور امارات به‌دلیل شرایط زندگی و اقتصادی یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت است. روش‌های مهاجرتی بسیاری به امارات متحده عربی وجود دارد که مهم‌ترین آن از طریق سرمایه‌گذاری است و روشی پرتقاضا و شناخته شده است. در صورتی‌که امکان سرمایه‌گذاری برای متقاضی وجود نداشته باشد، مهاجرت از طریق تحصیل می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد که یکی از کم ریسک‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به‌شمار می‌آید. مهاجرت به دبی با روش‌های دیگری چون تولد فرزند، ثبت شرکت، پناهندگی، خرید ملک و... امکان‌پذیر است اما، هیچکدام از روش‌های مهاجرتی تابعیت دائم دبی را به‌دنبال ندارد.

افرادی که از طریق کار به دبی مهاجرت می‌کنند برای دریافت اقامت دائم نیاز است که ۳۰ سال در این کشور به کار و زندگی مشغول باشند. دریافت اقامت از طریق پناهندگی در امارات امکان‌پذیر نیست و همچنین متقاضیانی که از طریق خرید ملک قصد اقامت دارند در صورت فروش ملک خود اقامت موقت خود را نیز از دست می‌دهند. با هر روشی که قصد مهاجرت به دبی را داشته باشید اقامت دائم بسیار دشوار و پس از سال‌های طولانی زندگی در این کشور حاصل می‌شود که دارای شرایط خاصی است اما در بین تمامی روش‌ها، مهاجرت از طریق تحصیل آسان‌تر خواهد بود.

مدارک لازم برای مهاجرت به دبی

اولین مرحله مهاجرت برای تمامی روش‌های مهاجرتی کسب اجازه ورود به دبی و دریافت ویزا است که این کشور برای صادر کردن ویزاهای مختلف معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرد. از جمله معیارهایی که برای صدور ویزا مورد سنجش قرار می‌گیرد می‌توان به هدف متقاضی از مهاجرت (سوابق سفرهای خارجی متقاضی)، وضعیت و سوابق مالی و وضعیت خانوادگی اشاره کرد. مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی بر اساس ملیت‌ها متفاوت است و شرایط برای شهروندان ایالات متحده آمریکا آسان‌تر است. با در نظر گرفتن تمامی شرایط عمومی در روش‌های مختلف مهاجرتی، مدارک لازم برای مهاجرت به دبی شامل موارد زیر است:

 • حداقل شش قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • بیمه سفر
 • سند ازدواج (در صورت وجود)
 • گذرنامه معتبر برای حداقل شش ماه در اهداف تجاری و حداقل سه ماه در مقاصد توریستی
 • کپی از گذرنامه حامی مالی
 • کپی قرارداد کاری برای کارگران و افرادی که هدف کاری دارند

برای مهاجرت به دبی چه مدرک زبانی نیاز است؟

امارات متحده عربی یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که به دلایلی چون امنیت بالا، رفاه بالای زندگی و اجتماعی و همچنین رشد چشمگیر اقتصادی از جمله مقاصد مهاجرتی به‌شمار می‌آید. متقاضیانی که قصد مهاجرت به دبی را دارند لازم است که به زبان عربی یا انگلیسی مسلط باشند. داشتن مدرک زبان با توجه به نوع مهاجرت و شرایط لازم آن متفاوت است. به‌عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی الزامی است اما سطح آن وابسته به نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود. با توجه به این‌که اکثر مردم امارات به زبان انگلیسی آشنایی دارند و زبان اصلی آنان نیز عربی است لذا تسلط به یکی از زبان‌های گفته شده برای مهاجرت کفایت می‌کند.

شرایط مهاجرت به دبی

شرایط مهاجرت به دبی

برای مهاجرت به دبی شرایط خاصی حاکم است. از مهم‌ترین شرایط مهاجرت دریافت ویزای کشور مقصد است. امارات متحده عربی برای مهاجران چند نوع ویزا صادر می‌کند که می‌توان به ویزای طلایی امارات، ویزای توریستی و ویزای ترانزیت امارات اشاره کرد. ویزای طلایی امارات یک نوع ویزای بلند مدت است که برای استعدادهای برتر و متخصصان نیروی کار به مدت ۵ الی ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. شانس گرفتن این نوع ویزا برای دارندگان مدرک دکتری از دانشگاه‌های معتبر جهان در رشته‌های گوناگونی چون برنامه نویسی، برق، مهندسی کامپیوتر و... فراهم شده است.

ویزای طلایی امارات امکان زندگی و همچنین انجام فعالیت‌های تجاری و تحصیلی را بدون داشتن اسپانسر داخلی برای متقاضیان فراهم می‌کند. برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در دبی، دریافت این نوع ویزا مستلزم داشتن حداقل سرمایه‌ای حدود ۱۰ میلیون درهم است. اخذ ویزای توریستی دبی برای تمامی متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان امکان‌پذیر است که برای یک ماه اعتبار دارد. از دیگر شرایط مهاجرت به دبی می‌توان به شرط سنی حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۵ سال اشاره کرد. برای روش‌های مختلف مهاجرت شرایط مختلفی نیز حاکم است به‌عنوان مثال برای تحصیل شرط سنی خاصی وجود ندارد اما داشتن مدرک زبان لازم است.

بررسی شرایط سنی برای مهاجرت به دبی

در هر نوع مهاجرتی همواره شرایط خاصی حاکم است که یکی از آن‌ها، شرایط سنی متقاضی است. با توجه به این‌که روش‌های مهاجرتی به دبی متفاوت است شرایط سنی برای هر یک از آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود اما به‌طور کلی می‌توان گفت که حداقل سن برای مهاجرت به دبی ۱۸ سال و حداکثر ۶۵ سال است. پس از ۶۵ سالگی امکان دریافت ویزای دبی دشوار خواهد بود و معمولا با توجه به نوع مهاجرت ویزای یک ساله برای متقاضی صادر خواهد شد.

هزینه مهاجرت به دبی

یکی از مسائل حائز اهمیت در مهاجرت، هزینه مهاجرت و زندگی در کشور مقصد است. هزینه‌هایی چون انگشت‌نگاری، پیگیری پرونده و همچنین ویزا از جمله هزینه‌های پیش‌روی مهاجران است.

هزینه مربوط به دریافت ویزای طلایی پنج ساله امارات حدود ۶۵۰ درهم است در حالی‌که هزینه دریافت ویزای ترانزیت امارات حدود ۵۰ درهم است. علاوه بر هزینه‌های دریافت ویزا هزینه‌های زندگی در امارات نیز با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. اگرچه هزینه‌های زندگی پس از زمان رکود اقتصادی امارات کاهش یافته است اما هزینه‌های مربوط به مسکن همچنان بالا هستند. مبلغ اجاره مسکن با توجه مناطق مختلف در دبی و امکانات ساختمان متفاوت است اما به‌طور میانگین اجاره‌بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز دبی حدود ۵۰۰۰ درهم است.

علاوه بر اجاره مسکن باید هزینه‌های مربوط به شارژ و قبض‌های مصرفی را نیز مدنظر داشته باشید که به‌طور متوسط ۵۰۰ درهم در ماه خواهد بود. هزینه‌های مربوط به تهیه مواد غذایی، پوشاک و حمل و نقل و همچنین هزینه‌های پزشکی و درمانی از دیگر هزینه‌های جانبی هستند. هزینه هفتگی مواد غذایی در دبی حدود ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ درهم است.

وکیل مهاجرت به دبی

با توجه به این‌که اقشار گوناگون با مهارت‌ها و صلاحیت‌های متفاوتی برای مهاجرت و اخذ اقامت امارات تلاش می‌کنند و همچنین ارائه امتیازاتی جدید در خصوص اعطای شهروندی و پاسپورت دبی به اتباع خارجی واجدالشرایط، حضور وکیل مهاجرتی به دبی امری اجتناب‌ناپذیر است. وکیل مهاجرتی با آشنایی کامل به قوانین مهاجرتی و همچنین دانش کافی نسبت به تغییرات و اصلاحات انجام شده در قوانین کشور مقصد، با اتخاذ تصمیمی صحیح و انجام اقدامات لازم می‌تواند به متقاضی کمک کند.

هزینه وکیل برای مهاجرت به دبی

پروسه اخذ اقامت دبی به روش‌های مختلف یک پروسه کاملا قانونی است. بدیهی است که هرگونه اهمال و اعتماد به افراد سودجو در این پروسه تماما به ضرر سرمایه‌گذار و متقاضی خواهد بود. اگر در طول پروسه خرید ملک یا ثبت شرکت و... یک اشکال غیر قانونی وجود داشته باشد، جرایم سنگینی از جمله عدم امکان مجدد درخواست برای اخذ اقامت وجود دارد. برای همین همواره در کنار خود یک وکیل متخصص که اشراف کامل بر جدیدترین قوانین مهاجرت به دبی و امارات را داشته باشد، استخدام کنید. هزینه وکیل برای مهاجرت به دبی نیز بسته به نوع درخواست و نوع مهاجرت شما متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قوانین مهاجرت به دبی

هر ساله ایرانیان بسیاری به کشورهای مختلف جهان مهاجرت می‌کنند که لازمه این امر آگاهی کامل به شرایط و قوانین مهاجرتی است. متقاضیان مهاجرت بایستی در ابتدا نسبت به دریافت ویزای خود از طریق یکی از مراکز پلیس + ۱۰ اقدام کنند که نوع ویزا با توجه به روش مهاجرتی متفاوت خواهد بود. در صورتی‌که قصد دارید از طریق کار به دبی مهاجرت کنید باید کارفرمای ساکن در خاک امارات شما را از لحاظ مالی حمایت کند و برگه قرارداد کاری بین شما و کارفرما برای دریافت ویزا الزامی است. عدم سوء پیشینه، معاینه پزشکی و همچنین برگه اثبات تمکن مالی از موارد کلی برای دریافت ویزا است.

مزایای مهاجرت به دبی

مزایای مهاجرت به دبی

از جمله مزایای این کشور عربی زبان برای مهاجرت می‌توان به نزدیکی به ایران، آشنایی مردم امارات به زبان انگلیسی و وجود دانشگاه‌های بین‌المللی با رتبه‌های جهانی اشاره کرد. دبی از شهرهایی محسوب می‌شود که در حال تبدیل شدن به یک قطب جهانی برای تجارت است و اقتصاد شکوفای آن از دیگر دلایل مهاجرت متقاضیان برای سرمایه‌گذاری و کار محسوب می‌شود.

امنیت زندگی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت است و امنیت بالای زندگی در دبی و کم بودن میزان جرم و جنایت در نتیجه قوانین سختگیرانه آن، از دیگر مزایای دبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

در حال حاضر می‌توان گفت که حدود ۶۰ درصد از جمعیت دبی را مهاجران به خود اختصاص می‌دهند. زندگی در کشوری چند فرهنگی با اقتصادی چشم‌گیر و موقعیت‌های مناسب شغلی و سطح بالای درآمد و وجود امکانات رفاهی در حد استانداردهای اروپا و آمریکا و همچنین ارتباط عالی با مهاجران از دیگر عواملی محسوب می‌شوند که متقاضیان دبی را برای مهاجرت انتخاب کنند.

معایب مهاجرت به دبی

بالا بودن هزینه‌های زندگی یکی از معایب دبی برای مهاجرت است که برای داشتن زندگی با کیفیت باید شغل و درآمد خوبی داشته باشید. اقامت دائم در دبی برای مهاجران وجود ندارد و متقاضیانی که بیش از ۲۵ سال در این کشور به کار و زندگی مشغول هستند می‌توانند این نوع اقامت را دریافت کنند. بالا بودن ساعات کاری و همچنین رطوبت و گرمای هوا از دیگر معایب زندگی و مهاجرت به دبی به‌شمار می‌آید.

ارزیابی و مشاوره مهاجرت به دبی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

قوانین جدید مهاجرت به دبی چیست؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، یکی از اقدامات جدید امارات دریافت نتیجه تست پی‌سی‌آر (PCR) از متقاضیان است که معمولا ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام می‌شود و نتیجه آن باید منفی باشد.

برای مهاجرت به دبی چقدر پول لازم است؟

با توجه به نوع مهاجرت متقاضی میزان پول برای زندگی در دبی متفاوت خواهد بود. به‌عنوان مثال برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری حداقل سرمایه مورد نیاز حدود یک میلیون درهم است در حالی که برای مهاجرت از طریق تحصیل به میزان شهریه دانشگاه، هزینه مسکن در منطقه و... بستگی دارد البته در بعضی از دانشگاه‌ها امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد که دریافت آن موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

چگونه به دبی مهاجرت کنیم؟ ‌

راه‌های متفاوتی برای مهاجرت به دبی وجود دارد که می‌توان به مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و... اشاره کرد. در اولین قدم برای مهاجرت باید اجازه ورود به دبی را دریافت نمایید و برای اخذ ویزاهای متفاوت آن با توجه به روش مهاجرتی اقدام کنید.

آیا به وکیل برای مهاجرت به امارات نیاز داریم؟

حضور وکیل برای مهاجرت در تصمیم‌گیری درست تأثیرگذار است و درصد خطا را کاهش می‌دهد. آگاهی وکیل مهاجرتی نسبت به قوانین کشور مقصد و برقراری ارتباط آسان‌تر بین متقاضی و کشور مقصد، می‌تواند در کاهش زمان مهاجرت با بهترین روش تاثیرگذار باشد.