مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

آیا با چگونگی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آشنا هستید؟ امروزه یکی از بهترین روش‌های اقامت در کشورهای دیگر، دریافت ویزای سرمایه گذاری است. زیرا از این طریق امکان اقامت شما و اعضای نزدیک خانواده‌تان به راحتی فراهم می‌شود. مهاجرت با سرمایه گذاری به کشورهای مختلف از جمله انگلستان، آمریکا، سوئد و غیره ضمن اقامت در این کشورها و بهره‌مندی از امکانات آن‌ها، در فعالیت‌های تجاری شرکت می‌کنید و افزایش سرمایه را تجربه خواهید کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مشاوره رایگان

راهنمای کامل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری 2022

امروزه ویزاهای گوناگونی برای مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد اما نکته مهم شرایط دریافت آن‌ها است. زیرا هر یک از ویزاها شرایط به‌خصوصی دارند و ممکن است افراد شامل آن‌ها نباشند. در این بین ویزای سرمایه‌ گذاری یکی از ویزاهایی است که نسبت به انواع دیگر دریافت آن شرایط کم‌تر و مناسب‌تری دارد.

این نوع ویزا برای کسانی است که شرایط دیگر ویزاها را نداشته‌اند یا صرفا قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارند. به این شکل با استفاده از سرمایه خود که برای هر کشور میزان آن متفاوت است، می‌توانند نسبت به مهاجرت و کسب اقامت اقدام کنند.

مهم‌ترین نکته در رابطه با این ویزا این است که برای دریافت آن باید هزینه بیشتری را نسبت به انواع دیگر پرداخت کنید. البته در مقابل از خدمات بیشتر و بهتری نیز بهره‌مند خواهید شد.

افزایش سود و تامین رفاه خانواده با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

جالب است بدانید با توجه به استقبال زیاد مردم از این نوع ویزا، روش های مختلفی برای دریافت آن وجود دارد. به طوری که در هر کشور راه‌های گوناگونی پیش روی شما است. به عنوان مثال اگر بخواهید ویزای سرمایه گذاری را برای مهاجرت به کانادا دریافت کنید، با استفاده از روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • راه‌اندازی یک بیزینس و کارآفرینی
 • ثبت شرکت در کانادا
 • خرید بیزینس
 • با استفاده از برنامه استارتاپ ویزا

همچنین باید بدانید که روش‌ های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا با کانادا و کشورهای دیگر کاملا متفاوت است. به طوری که از جمله روش‌های این مهاجرت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری به صورت مرکز منطقه‌ای
 • سرمایه گذاری به صورت مستقیم
 • انتقال‌گیرنده بین شرکتی
 • با استفاده از ویزای کار
 • روشی مخصوص مهاجران فوق‌العاده

بنابراین پیش از هر چیز باید با شرایط این نوع مهاجرت آشنا باشید که بتوانید با استفاده از روش مناسب این ویزا را دریافت کنید.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری همچون دریافت ویزاهای دیگر مانند ویزای تحصیلی، شغلی، زایمان شرایط به‌خصوصی دارد. در این رابطه باید بدانید شرایط دریافت این ویزا در هر کشور متفاوت است و نمی‌توان یک سری شرایط برای همه کشورها نام برد.

اما به طور کلی شرایط مشترک برای مهاجرت به کشورهای دیگر از طریق سرمایه گذاری عبارت هستند از:

 • پیش از هر چیز باید حداقل سرمایه لازم برای این کار را تهیه کنید که البته برای مهاجرت به هر کشور مقدار آن متفاوت است
 • باید ثابت کنید سرمایه شما از راه قانونی تامین شده است
 • نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشید
 • اگر کشور مورد نظر برای ارائه ویزای سرمایه‌ گذاری محدودیت سنی داشته باشد، باید سن شما متناسب با آن محدودیت باشد
 • باید بتوانید ثابت کنید که صاحب پول ارائه شده برای سرمایه گذاری خودتان هستید
 • باید هزینه لازم را برای اقامت خود و اعضای خانواده در کشور مورد نظر داشته باشید

با توجه به شرایط متفاوت مهاجرت با سرمایه گذاری در کشورهای مختلف توصیه می‌کنیم پیش از اقدام با کمک مشاوران متخصص در این زمینه، اطلاعات کافی را کسب کنید.

آشنایی با شرایط مهاجرت با سرمایه گذاری و تجربه رفاه کامل در کشوری دیگر

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

جالب است بدانید مهاجرت با استفاده از سرمایه تنها در برخی از کشورها امکان‌پذیر است. به طوری که از جمله آن‌ها باید به کانادا، آمریکا، سوئد، انگلستان، سوئیس، آلمان، استرالیا اشاره کنیم. به همین دلیل بسیاری از افراد می‌پرسند که کدام یک از این کشورها برای مهاجرت با سرمایه گذاری بهتر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که بهتر بودن هر یک از این کشورها به شرایط، نیازها و خواسته‌های شما بستگی دارد. چنان که ابتدا باید بررسی کنید کدام یک از این کشورها از نظر موقعیتی، آب و هوا، مخارج زندگی با شرایط شما تناسب دارند.

همچنین بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری آن است که بهترین شرایط اقتصادی و تجاری را داشته باشد. به طوری که ضمن تامین رفاه خود و خانواده، به کسب سود بپردازید.

علاوه بر این باید از چگونگی مهاجرت به هر یک از این کشورها از طریق سرمایه گذاری مطلع باشید و هر یک که آسان‌تر بود را انتخاب کنید. بنابراین ما در ادامه در رابطه با مهاجرت با استفاده از سرمایه به کشورهای مختلف از جمله کانادا، آمریکا، انگلستان توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا یکی از راه‌های اقامت در این کشور است که طرفداران بسیاری دارد. چنان که افراد تنها با تهیه سرمایه لازم می‌توانند در این کشور تا هر زمان که بخواهند، سکونت داشته باشند.

این مهاجرت مخصوص سرمایه‌گذاران، افراد خوداشتغال، کارآفرینان است. برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری راه‌های مختلفی همچون سرمایه گذاری ویزای استارت‌آپ، کارآفرینی،  مهاجرت شرکتی می‌توانید اقدام کنید.

البته توجه داشته باشید که امکان اقامت به صورت مستقیم در این کشور وجود ندارد و ابتدا حدود ۲ سال باید در ایالت مورد نظر سکونت داشته باشید. همچنین هر یک از راه‌های مهاجرت سرمایه‌ گذاری به کانادا شرایط مخصوص خود را دارد.

در رابطه با قیمت این ویزا برای مهاجرت به کانادا نیز باید بدانید که هزینه آن بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار عنوان شده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

جالب است بدانید که امکان مهاجرت به کشور آلمان تنها با ویزای سرمایه گذاری همچون دیگر کشورها وجود ندارد. در واقع اینکه با سرمایه گذاری در بخش املاک در آلمان برای کسب اقامت این کشور کفایت نمی کند.

زیرا مهاجران تنها با تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری می‌توانند در این کشور اقامت کنند. همچنین در صورتی که سرمایه خود را به یک پروژه سرمایه گذاری اختصاص دهند، امکان دریافت این نوع ویزا برای آن‌ها فراهم می‌شود.

اگر قصد دارید شرکتی را تاسیس کنید، این شرکت و کسب و کار مورد نظر شما باید یک نیاز در منطقه را برطرف کند یا منافع اقتصادی داشته باشد. همچنین کار شما باید تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور آلمان داشته باشد.

نکته دیگر درباره مهاجرت به آلمان با ویزای سرمایه گذاری این است که محدودیت سنی دارد. به طوری که باید بین ۱۸ تا ۴۵ سال سن داشته باشید. بنابراین در صورتی که بیشتر از ۴۵ سال سن دارید، باید ثابت کنید که شرایط و امکانات کافی را برای دوران کهن‌سالی خود دارید.

علاوه بر این موارد نکات دیگری نیز در رابطه با دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود دارد که برای کسب اطلاعات جزئی‌تر باید با کارشناسان متخصص در این حوزه ارتباط برقرار کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا

آمریکا یکی دیگر از کشورهایی است که امکان مهاجرت به آن با سرمایه گذاری وجود دارد. البته باید بدانید که برای مهاجرت با استفاده از ویزای سرمایه گذاری به این کشور، راه‌های مختلفی پیش رو دارید. به طوری که سرمایه‌گذاری به شکل مرکز منطقه‌ای، سرمایه‌گذاری مستقیم، ویزای کار از جمله این راه‌ها هستند.

بنابراین متناسب با روشی که برای دریافت ویزای این کشور انتخاب می‌کنید، شرایط و حتی هزینه مهاجرت به آمریکا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال باید بدانید دریافت ویزای کار سریع‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است اما متناسب با ماهیت شرکت هزینه سرمایه آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. چنان که برای دریافت این ویزا باید بین ۷۵ تا ۲۰۰ هزار دلار آمریکا را پرداخت کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، استرالیا است. امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری در این کشور برای افرادی همچون کسانی که قصد بازدید تجاری دارند یا مالک و مدیر کسب و کاری در این کشور هستند، وجود دارد.

به طوری که ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا به انواع مختلفی همچون ویزای بازدیدکننده تجاری، ویزای نوآوری، سرمایه گذاری تجاری تقسیم می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که دریافت هر یک از این ویزاها شرایط و مراحل متفاوتی دارد.

بنابراین پس از تعیین نوع ویزای درخواستی خود برای مهاجرت با استفاده از سرمایه به کشور استرالیا، باید با شرایط و قوانین آن آشنا شوید. زیرا در غیر این صورت ممکن است موفق به دریافت ویزای مورد نظر خود نشوید.

مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری در این کشور

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد

سوئد یکی دیگر از کشورهایی است که با استفاده از سرمایه‌ گذاری می‌توانید به آن مهاجرت و حتی اقامت دریافت کنید. از جمله شرایط مهاجرت به سوئد با سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طبق قوانین این کشور پیش از هر چیز باید بودجه لازم برای تامین مخارج خود و خانواده خود در دو سال اول مهاجرت به سوئد را داشته باشید
 • باید در استفاده از زبان انگلیسی یا سوئدی ماهر باشید
 • باید پیش از مهاجرت به این کشور تجربه کافی در حوزه تجارت و اداره یک پروژه تجاری را داشته باشید
 • باید کالاهای تولیدی شرکت شما یا خدمات آن در کشور سوئد به فروش برسد

ضمن توجه به شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور سوئد باید بدانید دریافت اقامت این کشور نیز شرایط و قوانین به‌خصوصی دارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید با سرمایه گذاری در سوئد اقامت داشته باشید، باید نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئیس

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید با سرمایه گذاری به کشور سوئیس مهاجرت کنید، باید بدانید این کشور نیز شرایط مخصوص به خود را دارد. به طوری که پیش از هر چیز باید ۲۰۰ هزار فرانک را به عنون مالیات به صورت یک‌جا به کانتون کشور سوئیس در محل زندگی خود بپردازید. البته این مقدار ممکن است در طول سال افزایش پیدا کند.

همچنین باید بدانید کسانی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند، باید یک شرکت جدید در سوئیس تاسیس کنند یا سرمایه خود را به شرکت‌های این کشور اختصاص دهند. البته نباید گردش مالی این شرکت کم‌تر از یک میلیون فرانک باشد.

مهاجرت آسان به کشور سوئیس تنها با سرمایه گذاری در شرکت های تجاری آن

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن از طریق سرمایه‌گذاری بسیار گران‌ تمام می‌شود. به طوری که برای مهاجرت به این کشور باید حدود دو میلیون پوند سرمایه داشته باشید. همچنین جالب است بدانید انگلستان جز کشورهایی به شمار می‌رود که برای مهاجرت با استفاده از سرمایه محدودیت سنی دارد.

چنان که برای این مهاجرت و دریافت ویزای سرمایه گذاری باید ۱۸ سال داشته باشید. از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به انگلستان می‌توان به ایجاد حساب بانکی در این کشور اشاره کرد.

البته اگر می‌خواهید به این مقدار سرمایه گذاری نکنید، می‌توانید با سرمایه گذاری کم‌تر در کشوری همچون ترکیه نیز شرایط مهاجرت به انگلیس را فراهم کنید. اما برای این کار باید در رابطه با شرایط و قوانین آن اطلاعات کافی داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با سرمایه گذاری

اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری به بهترین کشورهای دنیا مهاجرت کنید، علاوه بر تامین سرمایه مورد نیاز و دیگر شرایط باید مدارک لازم را نیز تهیه کنید. در این رابطه باید بدانید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با سرمایه گذاری همچون شرایط آن متناسب با کشور مورد نظر ممکن است متفاوت باشد.

اما به طور کلی مدارکی همچون موارد زیر باید تهیه و ارائه شود:

 • ارائه مدارکی مبنی بر نداشتن سوء سابقه کیفری
 • ارائه پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • داشتن اسنادی مبنی بر مالکیت ملکی
 • ارائه مدارک مربوط به آزمایش‌های پزشکی که برای هر کشور متفاوت است
 • ارائه سهام شرکت طی ۲ سال اخیر
 • ارائه جواز کسب طی ۲ سال اخیر

بهترین کشورهای مناسب برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

ارزانترین کشور برای مهاجرت از طريق سرمايه گذاری

آیا شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دنبال ارزانترین کشوری هستید؟ در این رابطه باید بدانید چندین راهکار وجود دارد که ضمن سرمایه ‌گذاری در کشورهای خارجی و مهاجرت به آن‌ها هزینه کمی پرداخت کنید.

یکی از این راهکارها این است که به کشورهایی مهاجرت کنید که هزینه کم‌تری به عنوان مالیات دریافت کنند یا اصلا مالیات دریافت نکنند. از جمله این کشورها می‌توان به پرتغال، اسلواک اشاره کرد.

همچنین جالب است بدانید برخی از کشورها هستند که امنیت و رفاه چندانی ندارند اما با سرمایه‌ای کم می‌توان اقامت آن‌ها را دریافت کرد. چنان که سرمایه‌ گذاری در این کشورها برای کسانی که تجربه‌ای در این زمینه ندارند، بسیار مناسب است. کشورهایی همچون آرژانتین، اکوادور، شیلی از این دست کشورها هستند.

بنابراین توصیه می‌کنیم اگر بودجه و سرمایه زیادی ندارید، در ابتدای کار به دنبال مهاجرت به کشورهای بزرگ و پیشرفته‌ای همچون آمریکا، کانادا، انگلستان نباشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با سرمایه گذاری در کشورهای گوناگون

جمع بندی

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به کشورهای دیگر هستند و شرایط لازم برای انواع اقامت را ندارند، در این مقاله به ارائه توضیحاتی درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پرداختیم. به طوری که با چگونگی این مهاجرت و شرایط آن به‌خوبی آشنا شدید. همچنین دانستید که کدام کشورها برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و اقامت از این طریق مناسب‌تر هستند. چنان که با چگونگی دریافت این ویزا در کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، سوئد آشنا شدید. علاوه بر این گفته شد که چه مدارکی را باید برای دریافت این ویزا تهیه کنید و به مراکز مربوطه ارائه دهید. در نهایت نیز ارزان‌ترین کشورها برای این نوع مهاجرت به شما معرفی شود. در نهایت نیز اگر سوالی دارید که پاسخ آن را دریافت نکرده‌اید، بهتر است با کارشناسان و مشاوران متخصص در این حوزه ارتباط برقرار کنید.

فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به چقدر پول نیاز داریم؟

میزان سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این رابطه باید بدانید یکی از مهم‌ترین مسائل در تعیین میزان سرمایه برای مهاجرت، کشور مورد نظر شما است. زیرا سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت با سرمایه گذاری، در کشورهای مختلف کاملا متفاوت و بر اساس نوع پول آن‌ها است.

مدارک لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری چیست؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشورهای مختلف باید مدارک گوناگونی را ارائه دهید. اما مدارک مشترک شامل پاسپورت، گواهی آزمایش‌های پزشکی، مدارکی مبنی بر نداشتن سوء سابقه کیفری است.

مهاجرت از طريق سرمايه گذاري از چه روش هایی امکان پذیر است؟

هر کشور روش‌های مختلفی برای مهاجرت با استفاده از سرمایه دارد. بنابراین پیش از هر چیز باید کشور مورد نظر را انتخاب کنید و سپس به بررسی روش‌های مهاجرت به آن بپردازید. به عنوان مثال مهاجرت با سرمایه گذاری به آمریکا از طریق ویزای کاری، سرمایه گذاری به شکل مستقیم امکان‌پذیر است.

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام کشورها هستند؟

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت به خواسته‌ها، امکانات مورد نیاز، بودجه، سرمایه و دیگر شرایط شما بستگی دارد. البته باید بدانید به طور کلی کشورهای پیشرفته به‌خصوص از نظر تجاری و اقتصادی برای این نوع مهاجرت مناسب‌تر هستند. به طوری که از جمله این کشورها می‌توان به کانادا، آمریکا، انگلستان اشاره کرد.