مهاجرت به قبرس شمالی این منطقه زیبا در جزیره قبرس را باید یک فرصت بسیار عالی برای متقاضیان با شرایط مختلف دانست. قبرس شمالی با آب‌وهوای آفتابی، محیط پرجنب‌وجوش، دریای فیروزه‌ای و سواحل شنی خود روز به روز شناخته‌تر می‌شود.

بسیاری از مردم درباره مهاجرت به قبرس صحبت می‌کنند. اما مهاجرت به این کشور برای برخی افراد، به طور فزاینده‌ای گران و غیرقابل اجرا شده است. خوشبختانه مهاجرت به قبرس شمالی گزینه‌ای به همان اندازه سودمند و امیدوارکننده است که با هزینه‌های کمتر قابل اجرا خواهد بود. اگرچه این ایالت ناشناخته هنوز در بین خارجی‌ها محبوبیت زیادی ندارد، اما شرایط مساعدی برای مهاجران ارائه می‌دهد. بنابراین به مقصدی جذاب برای کسانی تبدیل شده است که به دنبال برنامه‌های اقامت مقرون به صرفه‌تر و سریع‌تر هستند.

تقریبا همه اتباع خارجی حق دارند تا ۹۰ روز بدون ویزا از قبرس شمالی (TRNC) بازدید کنند. همچنین دریافت مجوز اقامت قبرس شمالی از طریق اجاره یا خرید ملک، بدون نیاز به حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری بسیار آسان است.

در حال حاضر، راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی متعدد هستند. از جمله این راه‌ها می‌توان به کار، تحصیل، خرید ملک، سرمایه‌گذاری، تمکن مالی و ازدواج اشاره کرد.

شرایط مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان

در سال‌های اخیر، تمایل ایرانیان به دریافت مجوز اقامت در قبرس شمالی به‌شدت افزایش یافته است. خارجیانی که دارای مجوز کار معتبر یا مجوز تاسیس تجاری هستند، نیازی به دریافت مجوز جداگانه برای اقامت ندارند. در حال حاضر، چهار نوع اصلی اقامت برای زندگی در قبرس شمالی وجود دارد.

 • اقامت کوتاه‌مدت - هر بار حداکثر برای یک سال
 • اقامت خانوادگی - حداکثر برای دو سال
 • اقامت دانشجویی - با توجه به دوره تحصیلی تا دو سال (قابل تمدید)
 • اقامت تمکن مالی - حداکثر سه سال

به طور کلی، شرایط مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان به شرح زیر است.

 • قبلا از ورود به جمهوری قبرس شمالی منع نشده باشند.
 • بتوانند در طول اقامت خود، شرایط زندگی امن و سالمی را برای خود و همراهان فراهم کنند.
 • ملزم به داشتن یک محل اقامت قانونی و مناسب در قبرس شمالی هستند.
 • در صورت درخواست، باید سابقه کیفری و جنایی خود را از نهادهای مربوطه در ایران ارائه کنند.
 • توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود در قبرس شمالی داشته باشند.
 • ناقل بیماری تهدیدکننده برای شهروندان قبرس شمالی نباشند.

راه های مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان

برای دریافت مجوز اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت در قبرس شمالی، باید هدف مشخصی داشته باشید. در حال حاضر، راه های مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان به شرح زیر هستند.

 • کار - برای کار در قبرس شمالی به ویزای کار مربوطه با موافقت وزارت کار و تامین اجتماعی قبرس نیاز دارید.
 • تحصیل – نه‌تنها حق زندگی موقت در قبرس شمالی را اعطا می‌کند، بلکه مدرک تحصیلی معتبر و به رسمیت شناخته شده توسط کشورهای اروپایی را هم ارائه می‌دهد.
 • سرمایه‌گذاری - به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان اجازه می‌دهد مجوز اقامت قبرس شمالی را از طریق یک برنامه تسریع شده دریافت کنند.
 • خرید ملک – محبوب‌ترین، قابل فهم‌ترین و ساده‌ترین راه برای اخذ اقامت قبرس شمالی به شمار می‌رود.
 • ازدواج - خارجیانی که با یک شهروند قبرس شمالی ازدواج کرده‌اند، از نیاز به دریافت مجوز اقامت معاف هستند.
 • تمکن مالی – به افرادی تعلق می‌گیرد که سه برابر حداقل دستمزد ماهانه در قبرس شمالی درآمد داشته باشند. در غیر این صورت، باید معادل سقف تعیین شده را در حساب بانکی خود نگه دارند.

راه های مهاجرت به قبرس شمالی برای ایرانیان

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

همه اتباع خارجی برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار، به اخذ مجوز نیاز دارند. این مجوز فقط به صورت موقت و به افرادی اعطا می‌شود که دارای پیشنهاد شغلی در قبرس شمالی باشند. ضمنا موقعیت شغلی مورد نظر نباید توسط یک شهروند واجد شرایط قبرس شمالی قابل پر شده باشد. درواقع، کارفرمای شما باید ثابت کند که فقط به مهارت‌های شما نیاز دارد.

کارفرما باید ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ صدور مجوز کار، به اداره مربوطه (دفتر منطقه‌ای اداره کار) مراجعه کند. کارمند هم باید مراحل ورود خود به قبرس شمالی را حداکثر تا ۳۰ روز تکمیل کند. پس از ورود به قبرس شمالی نمی‌توانید برای کارفرمای دیگری کار کنید.

مجوز کار قبرس شمالی برای مدت حداقل ۶ ماه و حداکثر یک سال صادر می‌شود. اگر پس از انقضای مجوز، برای همان کارفرما، در همان محل کار، در همان زمینه فعالیت و در همان تخصص به کار ادامه دهید، مجوز کار قابل تمدید است. درخواست تمدید مجوز کار باید ظرف سه ماه قبل از تاریخ انقضای مجوز کار ارائه شود.

کلیه هزینه‌های قابل پرداخت برای اخذ مجوز کار توسط کارفرمای متقاضی پرداخت می‌شوند. البته هزینه‌ها ممکن است توسط کارفرما از حقوق کارمند کسر شوند.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل با اخذ پذیرش و سپس ویزای دانشجویی آغاز می‌شود. پس از ورود به قبرس شمالی هم باید به طور مستقیم و در دانشگاه برای اخذ مجوز تحصیلی اقدام کنید. برای درخواست به تعدادی مدرک نیاز دارید، همچنین باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و مالیات بپردازید. پس از آماده کردن مدارک باید با خدمات دانشجویی دانشگاه تماس بگیرید. اخذ مجوز تحصیلی معمولا بیش از یک هفته طول نمی‌کشد.

آموزش عالی در قبرس شمالی از بسیاری جهات شبیه به مدل‌های معمول آموزش عالی در کشورهای CIS است. سال تحصیلی از سپتامبر شروع می‌شود، دو ترم به طول می‌انجامد و با امتحانات در ماه مه یا ژوئن به پایان می‌رسد.

امروزه دانشگاه‌های زیادی در قبرس شمالی وجود دارند که تقریبا از ۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی پذیرایی می‌کنند. تحصیل برای خارجی‌ها در قبرس شمالی به زبان انگلیسی انجام می‌شود. پس متقاضیان باید سطح مهارت نسبتا بالایی از زبان انگلیسی داشته باشند.

هزینه تحصیل در موسسات آموزش عالی قبرس شمالی به دانشگاه، رشته، میزان رقابت و سایر معیارها بستگی دارد. به طور متوسط، باید انتظار پرداخت شهریه سالانه ۶ تا ۷ هزار یورو را داشته باشید. البته رشته‌های پزشکی و مهندسی تا حدودی گران‌تر هستند. هزینه اخذ ویزای دانشجویی قبرس شمالی هم تقریبا ۶۰ یورو است.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری

دولت قبرس شمالی یک برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دارد. این برنامه به خارجی‌ها اجازه می‌دهد شهروندی قبرس شمالی را با سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰ هزار یورو دریافت کنند. سرمایه‌گذاری را می‌توان به روش‌های مختلفی ازجمله املاک، اوراق قرضه دولتی یا بانک توسعه قبرس شمالی انجام داد.

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری به سابقه کیفری پاک و مهارت روزمره در زبان ترکی یا انگلیسی هم نیاز دارید. روند درخواست شهروندی قبرس شمالی پیچیده است. بنابراین با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمام شرایط لازم را دارید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک

در مقایسه با کشورهای مشابه، قبرس شمالی شرایط اقامت انعطاف‌پذیرتری برای مهاجرت از طریق خرید ملک دارد. اگر در قبرس شمالی دارای املاک و مستغلات باشید، می‌توانید برای اخذ اقامت یک ساله اقدام کنید. این اقامت یک ساله تا زمانی که ملک را نگه دارید، قابل تمدید خواهد بود.

در عین حال، هیچ حداقلی برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک تعیین نشده است. درواقع، قبرس شمالی حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک ندارد. با این حال، ملک شما باید حداقل ۱۷ مترمربع فضا داشته باشد. همچنین باید مناسب زندگی باشد و فقط برای مقاصد مسکونی استفاده شود. ضمنا اعضای خانواده صاحب ملک مانند فرزندان خردسال و همسر هم اقامت خواهند گرفت.

اگر ملک به صورت قسطی و با پرداخت‌های ماهانه خریداری شود، شرایط کمی تغییر می‌کند. زیرا مالک باید نشان دهد که بودجه کافی برای پرداخت اقساط ملک را دارد. بنابراین باید دارای پس‌انداز به میزان سه برابر حداقل دستمزدها به همراه مبلغ پرداختی برای قسط ماه اول باشد.

مجوز اقامت قبرس شمالی برای خرید اقساطی ملک، در سه سال اول حداکثر با اعتبار یک سال ارائه می‌شود. سپس در صورت پرداخت کامل اقساط، به مدت دو سال و با قابلیت تمدید اعطا خواهد شد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تولد فرزند

از طریق تولد فرزند در برخی از کشورها می‌توان به شهروند یا مقیم دائم آنجا تبدیل شد. اما مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تولد فرزند ممکن نیست. درواقع اگر در قبرس شمالی بچه‌دار شوید، فرزند شما به طور خودکار شهروند نمی‌شود. مگر اینکه یکی از والدین قبلا شهروند قبرس شمالی بوده باشد. بنابراین فقط نوزاد با مادر یا پدر اهل قبرس شمالی می‌تواند شهروندی خودکار بگیرد.

اما در مورد اخذ اقامت دائم چطور؟ اگر به عنوان یک مهاجر موقت در قبرس شمالی بچه‌دار شوید. باز هم به این معنی نیست که اقامت دائم به شما تلق خواهد گرفت. تنها چیزی که دریافت می‌کنید، یک شناسنامه برای فرزندتان است. وقتی فرزند شما ۱۸ ساله شد، خودش می‌تواند تصمیم بگیرد که شهروند قبرس شمالی بشود یا خیر.

اگر در قبرس شمالی بچه‌دار شوید و به ایران برگردید چه اتفاقی می‌افتد؟ تفاوتی نمی‌کند؛ چون به محض متولد شدن نوزاد شما در یک بیمارستان قبرس شمالی، گواهی تولد دریافت خواهد کرد. بنابراین حتی اگر والدین به ایران برگردند، وقتی فرزند شما ۱۸ ساله شود، می‌تواند به قبرس برگردد و درخواست شهروندی کند. فراموش نکنید که این فرآیند به هیچ وجه والدین را شامل نمی‌شود و فقط فرزند شما شهروند قبرس شمالی خواهد شد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

افراد خواهان مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج باید قوانین خاصی را رعایت کنند. اول از همه، شما و همسرتان باید ۳ سال پس از ازدواج در قبرس زندگی کنید. ضمنا همسر قبرسی شما باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد. ازدواج شما باید کاملا رسمی باشد؛ بنابراین شهردار منطقه‌ای در قبرس باید در ثبت اسناد ازدواج شما نقش ایفا کند. درنهایت، گواهی ازدواج خود را باید در یکی از شهرداری‌های قبرس به ثبت برسانید.

در عین حال، باید ثابت کنید که ازدواج شما کاملا واقعی است و جنبه صوری ندارد. اگر تا ۳ ماه پس از ارسال مدارک به افسر ازدواج در قبرس، ازدواج خود را علنی نکنید، مقامات ازدواج شما را غیرقانونی اعلام می‌کنند. ضمنا وضعیت مالی شما باید قابل قبول باشد و هردو شما باید حداقل ۱۰۰۰ یورو درآمد ماهانه داشته باشید.

ازدواج در قبرس، به طور خودکار به شما اقامت دائم ارائه نمی‌دهد؛ پس باید حداقل ۲۰ روز را پس از پایان مراسم عروسی خود در قبرس شمالی بمانید. پس از سه سال ازدواج با یک شهروند قبرس شمالی می‌توانید برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنید. جهت واجد شرایط بودن برای شهروندی از طریق ازدواج، باید سابقه کیفری پاک و تسلط به زبان ترکی داشته باشید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

در صورت داشتن پول کافی، یک فرصت بزرگ برای دریافت اقامت دائم در این کشور دارید. این روش مهاجرت به قبرس در بین افراد بازنشسته بسیار محبوب است. اگر بتوانید با این روش به مدت ۷ سال در قبرس زندگی کنید، حتی می‌توانید به شهروند قبرس تبدیل شوید.

افراد خواهان مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تمکن مالی باید پول لازم برای این کار را داشته باشند. مبلغ مورد نیاز شرکت در برنامه تمکن مالی برای یک نفر، حدود ۱۰ هزار یورو در سال است. ضمنا به ازای هر فرد اضافی در خانواده شما مبلغ پنج هزار یورو اضافه می‌شود. در عین حال، باید یک خانه در قبرس شمالی بخرید؛ ولی قیمت آن اهمیت ندارد. همچنین باید حدود ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار یورو پول در بانک داشته باشید.

برای دریافت یک صورتحساب مالی باید به بانکی مراجعه کنید که در آن حساب دارید. از بانک خود یک گواهی بخواهید که ثابت کند پول کافی برای شرکت در برنامه تمکن مالی قبرس شمالی دارید. گواهی باید دارای اطلاعاتی مانند موجودی حساب شما، زمان افتتاح حساب و نحوه تماس با بانک باشد.

دارندگان اقامت تمکن مالی نمی‌توانند در قبرس کار کنند، مگر اینکه کسب‌وکار خودشان را در آنجا راه‌اندازی کرده باشند. ضمنا اگر هر دو سال یکبار به این کشور سفر نکنید، اقامت شما لغو خواهد شد.

مدارک لازم برای مهاجرت به قبرس شمالی

مدارک لازم برای مهاجرت به قبرس شمالی به نوع اقامت بستگی دارد. ضمنا اداره مهاجرت قبرس شمالی ممکن است مدارک اضافی را از متقاضی درخواست کند. در اینجا فهرستی از اسنادی آمده است که اتباع خارجی باید برای دریافت مجوز اقامت قبرس شمالی آماده کنند.

 • مدارک اثبات توان مالی مانند صورتحساب‌های بانکی یا پس‌انداز در یک موسسه مالی خارجی
 • قرارداد اجاره یا خرید برای املاک و مستغلات
 • گواهی مختار از یک مقام محلی در قبرس شمالی
 • دو عکس در سایز ۳/۵ در ۴/۵ سانتی‌متر
 • پاسپورت و کپی آن
 • تکمیل فرم درخواست اقامت
 • بیمه درمانی
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تولد کودکان (در صورت وجود)
 • رسید پرداخت هزینه‌های لازم
 • گواهی نتایج معاینات پزشکی

زمان پردازش درخواست‌ها برای اقامت طولانی‌مدت در قبرس شمالی به روش مهاجرت فرد بستگی دارد. با این حال، اگر تمام مدارک متقاضی آماده باشند، متوسط زمان پردازش درخواست اقامت در قبرس شمالی دو الی سه ماه خواهد بود.

مدارک لازم برای مهاجرت به قبرس شمالی

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی به عوامل خاصی مانند مدت اقامت، هدف از اقامت و شرایط شخصی بستگی دارد. به طور کلی، هزینه شامل درخواست، معاینات پزشکی و جمع‌آوری مدارک مورد نیاز خواهد بود. این مجوز معمولا یک سال اعتبار دارد و می‌تواند به صورت سالانه تمدید شود. هزینه مجوز اقامت دائم قبرس شمالی ۲۰۰۰ لیر ترکیه و برای تمدید ۲ ساله، ۲۵۰ لیر ترکیه است.

علاوه بر هزینه‌های اولیه، در نظر گرفتن هزینه‌های جاری مرتبط با داشتن مجوز اقامت قبرس شمالی نیز مهم است. این هزینه‌ها می‌تواند شامل تمدید سالانه اقامت، هزینه‌های بیمه و درمان و احتمالا مالیات بر درآمد به دست آمده در منطقه باشد.

هزینه زندگی در قبرس شمالی به عوامل زیادی مانند محل اقامت، سبک زندگی، هزینه‌های تحصیل فرزندان و غیره بستگی دارد. اگر نگرانی مالی ندارید، می‌توانید یک زندگی لوکس در قبرس شمالی داشته باشید. البته گزینه‌های مختلفی برای افراد با درآمد متوسط نیز وجود دارد.

به طور متوسط، یک خانواده ۴ نفره به حدود ۳۰۰۰ یورو در ماه برای زندگی راحت در قبرس شمالی نیاز دارد. یک فرد مجرد هم به حدود ۱۳۷۱ یورو در ماه نیاز خواهد داشت.

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی، مانند هر جای دیگری در جهان، مزایا و معایب خود را دارد. از جنبه مثبت، قبرس شمالی زیبایی طبیعی خیره‌کننده‌ای دارد. همچنین برای کسانی عالی است که به دنبال یک سبک زندگی آرام هستند. هزینه زندگی هم نسبتا پایین است و فرصتی را برای مهاجرت طبقه متوسط فراهم می‌کند.

با این حال، نباید معایب بالقوه مانند فرصت‌های شغلی محدود را در نظر نگیریم. ضمنا اقتصاد قبرس شمالی به‌شدت وابسته به گردشگری است که احتمالا بر ثبات منطقه تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این، قبرس شمالی به عنوان یک کشور فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است. بنابراین استفاده بین‌المللی از مدارک یا مسائل حقوقی قبرس شمالی ممکن است برای افراد چالش‌برانگیز باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

در حال حاضر، اتباع خارجی می‌توانند به سادگی در قبرس شمالی ملک بخرند و بدون نیاز به درخواست ویزا و گذراندن مراحل کنترل مرزی، برای تعطیلات به آنجا بروند. از دیگر مزایای مهاجرت به قبرس شمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سهولت اخذ اقامت با خرید یا اجاره املاک و مستغلات بدون نیاز به حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری
 • صدور اقامت برای تمام اعضای خانواده خریدار ملک
 • صدور اقامت برای افراد زیر سن قانونی به طور خودکار
 • وجود زیرساخت‌های توسعه‌یافته و خدمات پزشکی مدرن
 • پایین بودن نسبی هزینه زندگی در قبرس شمالی در عین حفظ کیفیت زندگی به مانند ترکیه یا بسیاری از کشورهای اروپای غربی
 • وجود چندین دانشگاه معتبر، در سطح جهانی و به رسمیت شناخته شده توسط همه اعضای اتحادیه اروپا در قبرس شمالی
 • امکان کار در کشورهای اروپایی با اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های قبرس شمالی

معایب مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی اگرچه مکانی جذاب برای مهاجرت است، اما معایبی هم دارد. در اینجا، به برخی از معایب مهاجرت به قبرس شمالی اشاره خواهیم کرد.

 • اخذ مجوز اقامت قبرس شمالی حق بازدید از هیچ کشوری را بدون ویزا نمی‌دهد.
 • وضعیت سیاسی نه چندان باثبات جزیره قبرس شمالی می‌تواند نگرانی‌هایی به وجود آورد.
 • فرصت‌های شغلی در قبرس شمالی ممکن است محدود باشند. نرخ بیکاری نسبتا بالا است و بازار کار اغلب با نیروهای محلی اشباع شده است.
 • فقط افراد دارای مجموعه مهارت‌های خاص یا با توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار، می‌توانند در قبرس شمالی اشتغال پایدار داشته باشند.
 • زبان رسمی قبرس شمالی، ترکی است. اگرچه انگلیسی در مدارس تدریس می‌شود، اما همچنان ممکن است مسیریابی در زندگی روزمره بدون مهارت در زبان ترکی چالش‌برانگیز باشد.
 • تجهیزات پیشرفته و درمان‌های تخصصی موجود در کشورهای توسعه یافته‌تر ممکن است به‌راحتی در قبرس شمالی دسترس نباشند.

فرم مشاوره مهاجرت به قبرس شمالی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی کدام روش است؟

بهترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی فقط با توجه به شرایط هر فرد مشخص خواهد شد. افراد باید یک فرم خودارزیابی را پر کنند تا بهترین راه برای آن‌ها مشخص شود.

فرآیند مهاجرت به قبرس شمالی چقدر طول می‌کشد؟

فرایند مهاجرت به قبرس شمالی به روش مهاجرت بستگی دارد. اما به طور معمول، بین دو تا سه ماه طول خواهد کشید.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به قبرس شمالی چیست؟

از مهم ترین شرایط مهاجرت به قبرس شمالی می‌توان به عدم سوء پیشینه، عدم ممنوع‌الخروجی، تمکن مالی، سلامت جسم و روان و داشتن محل اقامت اشاره کرد.

انواع روش‌ های مهاجرت به قبرس شمالی کدام‌اند؟

انواع روش های مهاجرت به قبرس شمالی شامل کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ازدواج و تمکن مالی می‌شود.

برای مهاجرت به قبرس شمالی چقدر پول لازم است؟

میزان پول مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس، به روش مهاجرت بستگی دارد. اگر خواهان سرمایه‌گذاری باشید، باید ۳۰۰ هزار یورو به اقتصاد قبرس شمالی تزریق کنید.

آیا مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک انتخاب مناسبی است؟

بله زیرا امکان مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک به صورت اقساطی هم وجود دارد. افراد می‌توانند خانه‌هایی با اقساط ۱۰ تا ۱۲ ساله خریداری کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی چیست؟

برای مهاجرت غیر تحصیلی به قبرس شمالی به مدرک زبان نیاز ندارید. البته باید مهارت کافی در زبان انگلیسی یا ترکی برای زندگی روزمره در قبرس شمالی داشته باشید.

چه مدارکی برای مهاجرت به قبرس شمالی مورد نیاز است؟

برای مهاجرت به قبرس شمالی به مدارکی مانند پاسپورت، گواهی توان مالی، آدرس محل اقامت در قبرس شمالی، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، بیمه درمانی، رسید پرداخت هزینه‌های لازم و غیره نیاز دارید.

آیا می‌توان اعضای خانواده را برای مهاجرت به قبرس شمالی با خود برد؟

بردن اعضای خانواده برای مهاجرت به قبرس شمالی، به روش مهاجرت بستگی دارد. سرمایه‌گذاران و خریداران املاک به راحتی می‌توانند اعضای خانواده خود را همراه داشته باشند.

آیا با مهاجرت به قبرس شمالی می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

اخذ پاسپورت قبرس شمالی فقط در صورت اخذ شهروندی امکان‌پذیر است. اخذ شهروندی قبرس شمالی هم فقط از سه روش تولد/تبار، ازدواج و سرمایه‌گذاری امکان خواهد داشت.

شرایط سنی مهاجرت به قبرس شمالی چیست؟

فقط افراد ۱۸ سال یا بیشتر می‌توانند برای اقامت قبرس شمالی درخواست دهند. با این حال، افراد جوان‌تر مانند دانشجویان فقط می‌توانند برای ویزای دانشجویی درخواست دهند.