بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت، سرمایه گذاری در خارج است. برای این منظور، بهتر است از قبل، اطلاعات کاملی درباره روش های مختلف سرمایه گذاری در کشورهای مختلف و مزایای آن به دست آوریم.

کشورهای مختلف به‌منظور جذب سرمایه خارجی اقدام به ارائه برنامه‌ها و ویزاهای متنوعی در این زمینه می‌کنند. برای سرمایه گذاری از آمریکا تا دومینیکا حق انتخاب وجود دارد. هر کشور بنا بر مصلحت ملی خود مزایایی را برای سرمایه‌گذاران در نظر می‌گیرد. بهتر است پیش از انتخاب یک گزینه، خواسته‌ها و توقعات خود را از سرمایه گذاری در خارج مشخص کنیم. برخی کشورها مانند امارات در صورت سرمایه گذاری، مزایایی مانند حق شهروندی را ارائه نمی‌دهند. در برخی کشورها مانند استرالیا، قوانین پیچیده‌تری برای سرمایه گذاری وجود دارند. شما می‌توانید با دسته‌بندی نیازهای خود و بررسی گزینه‌های مختلف، بهترین کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

سرمایه‌ گذاری در کشورهای مختلف

یکی از روش‌های مهاجرت، سرمایه گذاری در کشورهای مختلف است. راه های سرمایه گذاری در خارج متفاوت است. بعضی از این راه‌ها باعث گرفتن اقامت کشور مقصد شده و در بعضی از راه‌ها تنها موجب دریافت سود ناشی از سرمایه گذاری می‌شود. به عنوان مثال شما نمی‌توانید با خرید هر نوع ملکی اقامت آن کشور را کسب کنید. امروزه کشورهای اروپایی دارای شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری هستند. اقتصاد کشورهای اروپایی در جایگاه مناسبی قرار دارد و سرمایه گذاری در این کشورها موجب افزایش سود علاوه بر سرمایه می‌شود. البته باید بیان کرد کشورهای اروپایی نیز بستر مناسبی را جهت رونق جریان اقتصادی خود، فراهم کرده‌اند.

استانداردهای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف

از موارد مهم و قابل ذکر، قبل از هر گونه اقدامی مبنی بر سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، بررسی امنیت و وضعیت مربوط به استانداردهای سرمایه گذاری در خارج از کشور است؛ چرا که رعایت نکردن استانداردهای سرمایه گذاری، باعث از بین رفتن سرمایه اولیه خواهد شد. در ادامه به بررسی برخی از استانداردهای سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

 • ریسک مصادره اموال: نرخ ریسک مصادره در کشورهایی که سرمایه گذاری در آن‌ها از امنیت بالایی برخوردار است نزدیک به یک درصد می‌باشد. هر چه این عدد به ۷ نزدیک شود خطر مصادره اموال توسط دولت افزایش می‌یابد
 • کنترل فساد: امنیت سرمایه گذاری در کشورهایی که از نفوذ فساد در سیستم‌های اداری و قضایی جلوگیری می‌کنند بیشتر است.
 • کیفیت نظارتی: توانایی دولت کشور مقصد در اجرای قوانین و پایبندی به آن‌ها است.

شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در کشورهای مختلف

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار از دیگر موارد مهم جهت مطالعه برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف است. سرمایه گذاری در کشورهایی که شاخص اقتصادی پایدار و رو به رشدی دارند منجر به سوددهی بیشتر و افزایش سرمایه می‌شود. شاخص‌های میزان تولید ناخالص، مالیات و تورم می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در سرمایه گذاری در کشورهای مختلف داشته باشند. در ادامه به بررسی این شاخص‌ها میپردازیم.

 • تولیدات ناخالص داخلی: میزان بالای تولید ناخالص داخلی در کشورها، سبب افزایش رشد اقتصادی آن کشور می‌شود.

 • تورم: در کشورهای با ثبات اقتصادی، تورم پایین است. کشورهای با نرخ تورم کمتر از سه درصد از لحاظ اقتصادی در شرایط پایداری هستند.

 • مالیات: بررسی مقدار مالیات بر درآمد از اقدامات ضروری برای سرمایه گذاری در خارج است؛ چرا که نسبت نامتعادل مالیات دریافتی به درآمد حاصل از سرمایه گذاری، سودی که از سرمایه گذاری در خارج از کشور بدست می‌آید را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مزایای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف

سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به؛خصوص کشورهای اروپایی؛ مزایای متعددی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • امنیت بالا در سرمایه گذاری
 • اقتصاد پویا و رشد بالای اقتصاد
 • زیرساخت مناسب جهت سرمایه گذاری
 • حفظ ارزش سود سرمایه با وجود نوسانات بازار ارزی ایران
 • تامین مکان و مقدمات راه انداری فرانچایزها
 • اقامت برخی از سرمایه گذاری‌های خارجی
 • سطح بالای کیفیت زندگی
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاه‌های کشورهای اروپایی

روش های سرمایه گذاری در خارج از ایران

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در خارج وجود دارد. کشورها بر اساس نیازهای اقتصادی خود، برنامه‌های متنوعی را تحت ویزاهای مختلف در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار می‌دهند. به‌طورکلی، سرمایه گذاری برای اخذ اقامت یا شهروندی در کشورهای مختلف به چند دسته عمومی تقسیم می‌شود:

 • سرمایه گذاری از طریق پرداخت بلاعوض یا Donation
 • سرمایه گذاری در زمینه املاک یا مستغلات
 • سرمایه گذاری با خرید سهام از استارت آپ ها یا هولدینگ‌های مختلف
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری با کارآفرینی و ایجاد شغل
 • سرمایه گذاری برای راه‌اندازی استارت آپ

باید توجه داشت که برخی از این روش‌ها برای ایرانیان قابل‌اجرا نیستند. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید با خرید ملک، اقامت کشور اسپانیا را به دست آورید. اما خرید ملک و اخذ اقامت کانادا امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل، برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور باید از روش‌های سرمایه گذاری دیگری استفاده کنید.

روش های سرمایه گذاری در خارج از ایرانشرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف

برخی از شرایط عمومی سرمایه گذاری در خارج عبارتند از:

 • ارائه مدارکی که سابقه مدیریتی فرد متقاضی را اثبات کند.
 • تحصیلات مرتبط با نوع سرمایه گذاری اخذ ویزا را آسان‌تر می‌کند (در واقع فرد متقاضی باید بتواند جهت مدیریت کسب‌و‌کار در کشور مورد نظر ثابت کند).
 • در روش خرید سهام تجارت شخص متقاضی باید ۵۰ درصد از سهام را بخرد.
 • اکثر کشورهایی که در زمینه ی سرمایه گذاری خارجی فعالیت دارند،  افراد کمتر از ۵۵ سال را به عنوان فرد سرمایه گذار نمی پذیرند.
 • گردش مالی و سرمایه فرد متقاضی باید بالاتر از مبلغ سرمایه گذاری اعلام شده توسط سفارت و دولت کشور مقصد باشد. منظور از سرمایه تمامی اموال منقول و غیر منقول است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راه‌های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت از چند طریق امکان پذیر است که هر کدام نیز شرایط مختص به خود را دارد. باید. برخی از کشورها، پس از ثبت شرکت و استخدام نیروی کار، به فرد متقاضی اقامت می‌دهند و در برخی از کشورهای دیگر فرد متقاضی با خرید سهام بعضی از کشورها می تواند اقامت دریافت کند. در حالتی دیگر نیز فرد متقاضی می‌تواند از طریق ثبت شرکت و همچنین فعالیت همسرش در آن شرکت نیز، اقامت دریافت کند. اما نکته ی حائز اهمیت این است که قبل از هر سرمایه گذاری، قوانین کشور مقصد را مطالعه کرده و از شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، اطلاعات لازم و کافی را بدست آورید.

شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و استارت آپ

کارآفرینی باعث می‌شود تا فرد متقاضی در کشور مقصد کسب‌وکاری ایجاد کرده و از آن کسب درآمد کند. فرد متقاضی از این طریق می‌تواند اقامت کشور مورد نظر را اخذ کند. برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و استارت آپ، فرد متقاضی باید ثابت کند که دارای طرح تجاری قوی است که با راه‌اندازی آن موجب ایجاد کار و استخدام نیروی کار محلی در آن کشور می‌شود و سودهی نیز به دنبال داشته باشد. افرادی که قصد راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار  جدید با هزینه کمتر دارند باید به دنبال ویزاهای استارت آپ که مبنای آن ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه و اجرای آن در کشور مد نظر است، بروند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را می‌توان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور شناخت. با رعایت تمامی شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، می‌توان در زمان کوتاه یا بلند به سود بسیار خوبی رسید. خرید ملک در بعضی کشورها سبب اخذ اقامت می‌شود اما در برخی دیگر منجر به اقامت نمی‌شود. در این صورت فرد متقاضی تنها از طریق اجاره‌دادن ملک خود کسب درآمد می‌کند و با سفر به آن کشور از ملک خود استفاده کند. همچنین با خرید ملک بیشتر از مبلغ تعیین شده در برخی از کشورها، تابعیت اعطا می‌شود.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

فرد متقاضی در سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی  باید تمکن مالی خود را به دولت کشور مورد نظر اثبات کند. شخص متقاضی باید مبلغی را که کشور مقصد تحت عنوان هزینه استاندارد یک زندگی به صورت سالانه تعیین کرده است را به صورت نقدی در حساب خود یا اعضای خانواده خود داشته باشد. همچنین باید درآمد ثابت تعیین شده توسط کشور مقصد را در اختیار داشته باشد. پس از اثبات این موارد، شخص متقاضی موظف است مکانی را جهت زندگی در کشور مقصد تهیه کند و برای خود و خانواد‌ اش، بیمه درمانی اخذ کند. در نهایت پس از بررسی مدارک و اخذ تاییدیه، فرد متقاضی به همراه خانواده می‌تواند در کشور مقصد اقامت کند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها و رستوران های زنجیره ای

از دیگر روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور، سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها و رستوران‌های زنجیره ای است. از شرایط سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها و رستوران های زنجیره ای می‌توان به تهیه مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری از این طریق اشاره کرد. البته این مبلغ در کشورهای مختلف متفاوت است. در بعضی از کشورها برای سرمایه گذاری از طریق فرانچایزرها، فرد در ابتدا باید اقامت کشور را بگیرد و در مرحله بعد جهت خرید فرانچایز اقدام کند.

از دیگر شرایط عمومی خرید فرانچایزها به هدف سرمایه گذاری در خارج از کشور، شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی است که توسط برندها و رستوران های زنجیره‌ای برگزار می‌شود. افراد بعد از خرید و راه‌انداری فرانچایز باید در محیط کاری حضور داشته باشند. در این روش سرمایه گذاری، در اختیار داشتن امکانات لازم و وسایل مربوطه جهت راه اندازی شعبه ی مورد نظر حائز اهمیت است.

شرایط سرمایه گذاری در هاستل ها

پرسودترین و همچنین کم‌ریسک‌ترین نوع سرمایه گذاری در خارج از کشور سرمایه گذاری در هاستل است. این سرمایه گذاری به نوعی زیر مجموعه‌ی سرمایه گذاری در املاک قرار است. هاستل‌ها، ساختمان‌هایی با اتاق‌های مجزا هستند که فقط با داشتن کد ورود قابل اجاره دادن به گردشگران و مسافران می‌باشند. از شرایط سرمایه گذاری در هاستل‌ها در خارج از کشور این است که می‌توانید هاستل خود را جهت اجاره در سایت‌های به خصوصی قرار داده و از آن درآمد بسیاری کسب کنید.

شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور با خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی، یکی از روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. در واقع تنها عده‌ای خاص شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی را دارند. در این نوع سرمایه گذاری افراد در ازای خرید اوراق قرضه دولتی سود دریافت می‌کنند. فرد پس از مدتی مشخص می‌تواند تمام اوراق قرضه‌ای که در اختیار دارد را بفروشد و همچنین سرمایه ی اولیه خود را پس بگیرد. نکته قابل ذکر این است که سرمایه گذرای از این روش، منجر به گرفتن اقامت در بعضی از کشورها نمی‌شود.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

آشنا شدن با برترین کشورهای جهان که امکان سرمایه‌گذاری را به خارجی‌ها می‌دهند، می‌تواند بسیار مفید باشد. ما در این بخش تلاش کردیم با دسته‌بندی اطلاعات به‌صورت هدفمند، شما را در جریان برنامه‌های مختلف کشورها برای سرمایه گذاری قرار دهیم. ویزاگرد بر اساس فاکتورهایی مانند رتبه اقتصادی کشورها، روش‌های سرمایه گذاری، الزامات زبان، حداقل میزان سرمایه، اخذ اقامت و موارد دیگر، برای هر کشور جدولی را تهیه کرده است. شما با مرور این جداول می‌توانید به‌راحتی گزینه‌های خود را برای سرمایه گذاری در خارج بررسی کنید.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در خارج، دارای شرایط زیر هستند:

 • در ازای سرمایه گذاری، امتیازهایی چون اقامت دائم  و حق شهروندی به فرد سرمایه گذار بدهند.
 • در ازای سرمایه گذاری، امتیازهایی چون اقامت دائم  و حق شهروندی به فرد سرمایه گذار بدهند.
 • دارای نظام حقوقی و مالی سالم باشد.
 • حمایت قانونی از سرمایه گذار خارجی
 • کشور مقصد دارای ارزش پول ثابت باشد ( اقتصادی پویا و رو به رشد)
 • نرخ مصادره اموال پایین باشد.
 • تبعیض و نژاد پرستی در کشور مقصد وجود نداشته باشد.

نکته: در این جداول، نرخ تولید ناخالص داخلی(GDP) کشورها را نیز مشاهده می‌کنید. تولید ناخالص داخلی یا Gross domestic product ارزش پولی تمامی خدمات و کالاهای تولید شده در یک دوره زمانی خاص در یک کشور را نشان می دهد. GDP به‌عنوان معیاری از تولید داخلی، نمایانگر سلامت اقتصادی یک کشور است.

۱. کانادا

اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار به فکر مهاجرت به کانادا هستید، بهترین گزینه، درخواست برای ویزای استارت آپ است. شما باید با ارائه ایده‌ای نوآورانه، ایجاد شغل برای کانادایی‌ها و توانایی برای رقابت در سطح بین‌المللی، شرایط خاصی را برای موفقیت درخواست خود رعایت کنید. از دیگر انواع روش‌ها برای سرمایه گذاری در کانادا می‌توان به کارآفرینی و خوداشتغالی اشاره کرد.

بررسی کشور کانادا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۹

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۱/۷۳ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

راه‌اندازی استارت آپ، ثبت شرکت، خرید بیزینس

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

راه‌اندازی استارت آپ، کارآفرینی

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای استارت آپ

اعتبار ویزا

سه سال

هزینه اخذ ویزا

دو هزار دلار

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

مدرک انگلیسی و فرانسه CBL۵

حداقل سرمایه

۲۰۰ هزار دلار

اخذ اقامت

اقامت کوتاه مدت سه سال - بعد از سه سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از سرمایه گذاری وجود دارد.

۲. فرانسه

ویزای فناوری فرانسه برای استارت آپ ها و کارآفرینان یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری در خارج محسوب می‌شود که هم‌تراز با ویزای طلایی در اسپانیا، پرتغال، یونان و قبرس است. این طرح که هدف آن ایجاد شغل برای ساکنان و شهروندان فرانسه است، نیاز به سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ هزار یورو در دارایی‌های ثابت مشهود یا نامشهود دارد.

استارت آپ های سراسر جهان از ویزای فناوری فرانسه استفاده می‌کنند و به همین دلیل، از آن به‌عنوان ویزای فناوری (Tech) یاد می‌شود. برای پذیرش درخواست، شما باید حداقل ۱۰ درصد از شرکت یا استارت آپ را در اختیار داشته باشید.

سرمایه گذاری در خارج در فرانسه

مسئله‌ای که این ویزای سرمایه گذاری را منحصربه‌فرد می‌کند، این است که در صورت پذیرش ویزا، همسر یا فرزندان متقاضی نیز می‌توانند در این کشور کار کنند. این ویزا به سرمایه‌گذاران واجد شرایط و خانواده آن‌ها اجازه می‌دهد کارت‌های اقامت چهار ساله قابل تمدید را در کمتر از سه ماه دریافت کنند. برنامه سرمایه‌گذار فرانسه ممکن است پس از پنج سال به اقامت دائم یا شهروندی و مشروط به الزامات زبان منجر شود.

بررسی کشور فرانسه برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۶

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۳/۲ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و ایجاد شغل، راه‌اندازی استارت آپ

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

استارت آپ و کارآفرینی

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای فناوری برای سرمایه‌گذاران  

اعتبار ویزا

چهار سال

هزینه اخذ ویزا

۲۰۰ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

حداقل سرمایه

۳۰۰ هزار یورو

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار

۳. هلند

هلند یک کشور مهم اقتصادی عضو اتحادیه اروپا است. این کشور از زیرساخت‌های کلاس جهانی به‌وسیله اتصالات زمینی، دریایی و هوایی برخوردار است. بیش از ۹۰ درصد هلندی‌ها به انگلیسی صحبت می‌کنند که برای تجارت بین‌المللی، ایده‌آل است.

ویزای سرمایه گذار هلند نوعی مجوز اقامت است که با سرمایه گذاری در خارج در یک تجارت نوآورانه رقم می‌خورد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای این ویزا، تقریبا یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو در یک شرکت هلندی یا یک صندوق سرمایه گذاری مورد تایید وزارت امور اقتصادی است.

سرمایه گذاری در خارج در هلند

ویزای استارت آپ کشور هلند برای جذب کارآفرینان خارجی در ژانویه ۲۰۱۵ توسط دولت معرفی شد. این مجوز برای یک سال اعتبار دارد و به افراد خارجی این شانس را می‌دهد که تجارت نوآورانه خود را در یکی از رقابتی‌ترین اقتصادهای جهان آغاز کنند.

بررسی کشور هلند برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۱۷

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

یک تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری تجاری و ثبت شرکت، سرمایه گذار کارآفرین، سرمایه گذاری برای راه‌اندازی استارت آپ

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

ثبت شرکت، کارآفرینی

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری، ویزای استارت آپ

اعتبار ویزا

سه سال

هزینه اخذ ویزا

۲۱۰۰ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

B۱  هلند

حداقل سرمایه

۱/۲۵ میلیون یورو

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری تجاری و استارت آپ وجود دارد.

۴. ایتالیا

ایتالیا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان، مکانی جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی می‌شود. دولت ایتالیا روش‌های متنوعی را برای سرمایه‌گذاری در کشورش در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است. بسیاری از این روش‌ها قابل‌اجرا برای ایرانیان و افراد غیر اتحادیه اروپا نیستند. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا به‌منظور کمک مالی به کشور برای دو سال به سرمایه‌گذاران خارجی تعلق می‌گیرد. این ویزای سرمایه گذاری در خارج قابلیت تمدید بدون محدودیت را دارد.

بررسی کشور ایتالیا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

هشت

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۲/۱ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سهام، سرمایه گذاری در استارت آپ ها، سرمایه گذاری در کسب و کارها و ثبت شرکت

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها و هلدینگ‌ها

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی ایتالیا (ویزای سرمایه گذار)

اعتبار ویزا

دو سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۲۰۰۰ هزار یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

مدرک زبان ایتالیا سطح B۱

حداقل سرمایه

۲۵۰ هزار یورو

اخذ اقامت

اقامت کوتاه مدت دو سال - بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کسب و کار و خرید سهام وجود دارد.

۵. استرالیا

دولت استرالیا برای کارآفرینانی که مایل به انجام فعالیت‌های تجاری و سرمایه گذاری در استرالیا هستند، تمهیداتی در نظر گرفته است. با توجه به بستر اقتصادی رو به رشد کشور استرالیا، سرمایه گذاری در این منطقه یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت به‌حساب می‌آید. ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا عبارت‌اند از:

سرمایه گذاری در خارج در استرالیا

برنامه نوآوری و سرمایه گذاری تجاری

چهار جریان ویزا زیر عنوان برنامه نوآوری و سرمایه گذاری تجاری در کشور استرالیا در نظر گرفته شده‌اند:

جریان نوآوری تجاری

افراد باید یک آزمون امتیازی را پشت سر بگذارند، یک حرفه تجاری موفق با گردش مالی حداقل ۷۵۰ هزار دلار استرالیا و دارایی خالص یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار استرالیا داشته باشند. آن‌ها همچنین باید مالکیت و مدیریت قابل‌توجهی از یک تجارت استرالیایی را به دست آورند و حداقل یک سال در این کشور اقامت داشته باشند.

جریان سرمایه‌گذار

متقاضیان باید یک آزمون امتیازی را پشت سر بگذارند. به‌علاوه باید ۲/۵ میلیون دلار استرالیا را در یک صندوق سرمایه‌گذاری تحت مدیریت استرالیا به‌اندازه اعتبار ویزا نگه‌دارند و حداقل دو سال در این کشور اقامت داشته باشند.

جریان سرمایه گذار قابل‌توجه

افراد باید حداقل پنج میلیون دلار استرالیا را در یک صندوق سرمایه گذاری تحت مدیریت استرالیا برای مدت اعتبار موقت ویزا سپرده‌گذاری کنند.

جریان کارآفرین

افراد باید تاییدیه دولت ایالت یا قلمرو را دریافت کنند و حداقل دو سال در کشور اقامت داشته باشند.

بررسی کشور استرالیا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۱۳

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۱/۶ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استارت آپ ها، سرمایه گذاری در کسب و کار و خرید بیزینس

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کسب و کار و خرید بیزینس

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری نوآوری و تجارت، ویزای سرمایه گذاری قابل‌توجه، ویزای سرمایه گذاری ممتاز، ویزای سرمایه گذار، ویزای کارآفرینی

اعتبار ویزا

اعتبار ویزای ۱۸۸: چهار سال و سه ماه (بقیه ویزاها دائمی)

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا سه هزار و ۲۵ دلار استرالیا

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

هرقدر سطح زبان بالاتر باشد، امتیاز بیشتری دارد.

حداقل سرمایه

یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار استرالیا

اخذ اقامت

اقامت کوتاه مدت چهار سال و سه ماه - بعد از آن، امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

۶. آمریکا

یکی از کشورهای مهاجرپذیر و محبوب، ایالات‌متحده است. این کشور که دارای رتبه یک اقتصاد جهانی است، با استاندارد زندگی بالا و فرصت‌های استثنایی، بهترین مقصد برای سرمایه گذاری در خارج است. کشور آمریکا ویزاهای E-۲ و EB-۵ را برای سرمایه گذاری در نظر گرفته است. از این میان، ویزای E-۲ برای ایرانیان در دسترس نیست.

ویزای سرمایه گذاری EB-۵

با اخذ این ویزا و با پرداخت مبلغی حدود ۸۰۰ هزار دلار می‌توانید با سرمایه گذاری در یک منطقه شغلی هدفمند (TEA) اقامت آمریکا را به دست آورید. این سرمایه گذاری همچنین باید ۱۰ کارمند تمام‌وقت برای ایالات‌متحده ایجاد کند. سرمایه گذار خارجی، پس از اخذ ویزای EB-۵ می‌تواند برای گرین کارت ایالات‌متحده درخواست دهد و در صورت اثبات ایجاد شغل، درنهایت اقامت دائم را دریافت کند.

سرمایه گذاری در خارج در آمریکا

دو گزینه سرمایه گذاری آمریکا وجود دارد که شما را واجد شرایط ویزای EB-۵ خواهد کرد که عبارت‌اند از:

 • سرمایه گذاری حداقل ۸۰۰ هزار دلار در یک منطقه شغلی هدفمند (مناطقی با نرخ بیکاری بالا)
 • سرمایه گذاری مستقیم حداقل یک میلیون و ۵۰ هزار دلار که می‌توانید در شرکت دیگری به انتخاب خود سرمایه گذاری کنید یا شرکت خود را در ایالات‌متحده ثبت کنید.

بررسی کشور آمریکا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۱

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۲۳ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با کارآفرینی و ایجاد شغل

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

راه‌اندازی استارت آپ، کارآفرینی

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی یا  EB-۵سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم

اعتبار ویزا

دو سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۲۲۰ دلار

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۸۰۰ تا هزار دلار

اخذ اقامت

اقامت کوتاه مدت دو سال (قابل تمدید)- بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم با اخذ گرین کارت وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

۷. لهستان

لهستان به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا به سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند بیزینس خود را در این کشور راه‌اندازی کنند، اقامت موقت می‌دهد. سرمایه‌گذار برای دریافت ویزای سرمایه گذاری لهستان باید یک فعالیت تجاری را شروع کند و نشان دهد که حداقل ۱۵ هزار یورو در سال می‌تواند درآمد ایجاد می‌کند تا واجد شرایط این ویزا باشد. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در املاک و مستغلات نیز به‌عنوان یک کسب و کار سرمایه گذاری کنند. بعد از سه سال از داشتن مجوز اقامت موقت، فرد سرمایه گذار می‌تواند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کند. درنهایت، فرد می‌تواند برای تابعیت لهستان درخواست دهد.

سرمایه گذاری در خارج در لهستان

تابعیت از طریق سرمایه گذاری نیز با صلاحدید دولت امکان‌پذیر است. پاسپورت لهستان از بهترین پاسپورت‌های جهان با سفر بدون ویزا به ایالات‌متحده و آزادی رفت‌و‌آمد در اتحادیه اروپا است.

پس از اخذ ویزای در لهستان، سرمایه‌گذار و تمام خانواده وی (همسر، فرزندان) حق مهاجرت، اقامت و کسب ملک در این کشور را دارند. پس از چند سال، همه اعضای خانواده حق دارند برای ثبت شهروندی لهستان درخواست دهند. این بدان معنا است که آموزش، پزشکی و استاندارد زندگی اروپایی، همه این موارد در دسترس آن‌ها خواهند بود.

بررسی کشور لهستان برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۲۱

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۶۷۹ بیلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری استارت آپ، خرید اوراق بهادار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با ثبت شرکت

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای ملی D/ ویزای بیزینسی C

اعتبار ویزا

یک سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۵۰۰ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۱۰۰ هزار یورو

اخذ اقامت

اقامت کوتاه مدت یک سال - بعد از یک سال امکان تمدید اقامت وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

۸. امارات

دولت امارات متحده عربی یک فرصت مهاجرتی جدید را در دسترس خارجیان ثروتمند یا با مهارت بالا قرار داده است. ویزای سرمایه گذاری امارات متحده عربی رایج‌ترین نوع ویزای اقامت بلندمدت صادر شده به‌حساب می‌آید. برای واجد شرایط بودن این ویزا، متقاضی باید مقدار قابل‌توجهی پول در امارات سرمایه گذاری کند.

این نوع ویزا با توجه به رده واجد شرایط بودن متقاضی، برای پنج تا۱۰ سال صادر می‌شود. علاوه بر این، اگر از شرایط ایده‌آلی برخوردار هستید، نیازی به داشتن اسپانسر در امارات متحده عربی برای درخواست از طرف خود ندارید و می‌توانید خودتان درخواست دهید. به‌طورکلی دو ویزای اقامت طولانی‌مدت برای امارات در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد که هر دو شرایط و معیارهای متفاوتی دارند.

ویزای اقامت طولانی‌مدت ۱۰ ساله امارات

اگر یکی از شرایط زیر را برای سرمایه گذاری در خارج داشته باشید، واجد شرایط ویزای اقامت طولانی‌مدت ۱۰ ساله امارات خواهید بود:

 • حداقل ۱۰ میلیون درهم (حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار دلار) در بخش دولتی سرمایه‌گذاری کنید.
 • فردی با استعدادهای تخصصی مانند پزشک، دانشمند، مخترع، متخصص یا دارای استعداد خاصی در زمینه فرهنگ و هنر باشید.

ویزای اقامت طولانی‌مدت پنج ساله امارات

اگر تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار بگیرید، واجد شرایط دریافت ویزای اقامت طولانی‌مدت پنج ساله امارات هستید:

 • در ملکی در کشور امارات سرمایه گذاری کنید.
 • کارآفرینی با یک پروژه فعال باشید که حداقل سرمایه آن ۵۰۰ هزار درهم (۱۳۶ هزار دلار) است.

بررسی کشور امارات برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۳۳

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۴۱۵ بیلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با ثبت شرکت، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در املاک

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی سرمایه گذاری

اعتبار ویزا

پنج تا ۱۰ سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۱۵۰ درهم

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۵۰۰ هزار درهم (۱۳۶ هزار دلار)

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

۹. اسپانیا

کشور اسپانیا برنامه ویزای طلایی خود را در سال ۲۰۱۳ میلادی راه‌اندازی کرد. سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در املاک و مستغلات، اقامت خانواده را به دست می‌آورد. این ویزا هر دو سال یک‌بار تمدید خواهد شد. با اخذ ویزای طلایی اسپانیا پس از پنج سال امکان اقامت دائم و بعد از ده سال امکان تابعیت را در این کشور خواهید داشت. برای حفظ و تمدید ویزای اقامت، نیازی به زندگی در اسپانیا نیست.

سرمایه گذاری در خارج در اسپانیا

اصلی‌ترین مزیت‌های ویزای طلایی اسپانیا بدون شک شامل سرعت صدور مجوز اقامت و هزینه نسبتا پایین تمدید آن است. اسپانیا به طور طبیعی با همسایه خود پرتغال مقایسه می‌شود. درحالی‌که مبلغ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با ۵۰۰ هزار یورو، در حال حاضر تقریبا دو برابر برنامه پرتغالی است، انتخاب بسیار بیشتری برای خرید ملک در اسپانیا وجود دارد.

بررسی کشور اسپانیا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۱۴

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۱/۴ تریلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری با خرید سهام از استارت آپ ها یا هلدینگ‌های مختلف، سرمایه‌گذاری در زمینه املاک یا مستغلات

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی اسپانیا

اعتبار ویزا

دو سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۷۰ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۵۰۰ هزار یورو

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

۱۰. پرتغال

ویزای طلایی پرتغال به دلیل شرایط اقامتی خوب، گزینه‌های سرمایه گذاری پایین و جذابیت پاسپورت اتحادیه اروپا، یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های سرمایه گذاری در خارج است. در صورت دریافت ویزای طلایی پرتغال، شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید در این کشور زندگی و کار کنید. علاوه بر این، به سیستم بهداشت و آموزش خوب نیز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید پس از پنج سال، برای دریافت پاسپورت پرتغال درخواست دهید.

برنامه اقامت ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال یک ویزای اقامتی است که برای آن دسته از اتباع غیر اتحادیه اروپا صادر می‌شود که سرمایه گذاری قابل‌توجهی در این کشور انجام داده‌اند. سرمایه‌گذاریی‌هایی مانند خرید ملک، سرمایه گذاری استارت آپی یا ایجاد فرصت‌های شغلی و سایر موارد.

توجه داشته باشید امکان بسته شدن ویزای طلایی پرتغال وجود دارد

دولت پرتغال ممکن است که طرح ویزای طلایی را متوقف کند. این پیشنهاد فعلا در حال بررسی و پیگیری است و درنهایت برای تصویب به مجلس پرتغال ارائه می‌شود. تا زمانی که این قانون تصویب نشده باشد، مقررات فعلی ویزای طلایی همچنان معتبر خواهد بود.

بررسی کشور پرتقال برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۴۸

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۲۵۴ بیلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با خرید سهام از استارت آپ ها یا هلدینگ‌های مختلف، سرمایه گذاری در زمینه املاک یا مستغلات

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی پرتقال

اعتبار ویزا

پنج سال

هزینه اخذ ویزا

۵۳۳ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۵۰۰ هزار یورو

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

۱۱. یونان

برنامه ویزای طلایی اقامت یونان که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد، مجوز اقامت دائم این کشور را به افراد کشورهای غیر اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آن‌ها با اعتبار پنج سال ارائه می‌دهد که با حفظ مالکیت ملک تعیین شده، می‌تواند به طور نامحدود تمدید شود. نحوه دریافت سریع اجازه اقامت یونان به شرح زیر است:

اخذ ویزای طلایی یونان برای سرمایه گذاری: طبق این ویزا، اتباع خارجی می‌توانند با سرمایه گذاری در املاک ملی، اجازه اقامت یونان را دریافت کنند. مجوز اقامت مزایای بسیاری را به دارندگان خود ارائه می‌دهد: امکان بازدید از یونان حتی در زمان محدودیت‌ها و سفر به کشورهای شینگن بدون ویزا، اقامت نامحدود در یونان و حق دریافت شهروندی اروپایی در آینده.

سرمایه گذاری در خارج در یونان

ویزای طلایی یونان یکی از بهترین شرایط را در اختیار سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در خارج از کشورشان قرار می‌دهد. به‌منظور اخذ اقامت تحت شرایط مساعد، سرمایه‌گذاران می‌توانند در اقتصاد یونان سرمایه گذاری کنند، املاک و مستغلات بخرند یا اجاره بلندمدت بگیرند. خرید املاک، راحت‌تر و سودآورتر است؛ زیرا مبلغ سرمایه‌گذاری تنها ۲۵۰ هزار یورو است. درحالی‌که حداقل آستانه سرمایه گذاری در اقتصاد، ۴۰۰ هزار یورو خواهد بود.

بررسی کشور یونان برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۵۱

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۲۱۵ بیلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری در زمینه املاک یا مستغلات، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کسب و کار

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری در زمینه املاک و مستغلات

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای طلایی یونان

اعتبار ویزا

پنج سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۱۸۰ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

۲۵۰ هزار یورو

اخذ اقامت

بعد از هفت سال امکان گرفتن اقامت دائم وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه ‌گذاری وجود ندارد.

۱۲. دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و در اختیار عموم قرار گرفت. این برنامه به طور قانونی به افراد و خانواده‌های خارجی، شهروندی و پاسپورت دوم غیرقابل‌فسخ را فقط در عرض چهار تا ۶ ماه بدون نیاز به حضور فیزیکی در کشور ارائه می‌دهد.

کشور دومینیکا با هدف به دست آوردن منابع مالی برای سیستم آموزشی، بازسازی بیمارستان‌ها، ایجاد استادیوم ورزشی و ارتقای بخش فراساحلی، برنامه سرمایه گذاری را در دسترس سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است. سرمایه گذار باید مبلغ مورد نیاز را به‌ حسابی نزد بانک تجاری ملی دومینیکا واریز کند. این مبلغ را نمی‌توان از حساب برداشت کرد، مگر اینکه سرمایه‌گذار درخواست شهروندی را پس بگیرد یا درخواست توسط مقامات مهاجرت رد شود.

از مزایای این سرمایه گذاری در خارج این است که دومینیکا هیچ مالیاتی برای افراد غیر مقیم در نظر نمی‌گیرد. این کشور دارای کمترین میزان جرم و جنایت در کل منطقه معرفی شده است و یکی از زیباترین مکان‌های طبیعی را دارد. دومینیکا ارزان‌ترین شهروندی را از طریق برنامه سرمایه گذاری با پاسپورت دوم معتبر در دسترس سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد که از مبلغ ۱۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.

بررسی کشور دومینیکا برای سرمایه گذاری

رتبه جهانی اقتصاد

۱۹۱

نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP)

۵۵۴ میلیون دلار

روش‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق پرداخت بلاعوض، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق ایجاد شغل

پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در صندوق تنوع اقتصادی، ویزای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و در یک پروژه تصویب شده توسط واحد سرمایه گذاری دولت دومینیکا

اعتبار ویزا

پنج سال

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا ۸۲ یورو

گرفتن ویزای همراه

امکان گرفتن ویزای همراه و همراهی خانواده وجود دارد.

مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

حداقل سرمایه

پرداخت حداقل ۱۰۰هزار دلار

اخذ اقامت

بعد از پنج سال امکان گرفتن پاسپورت وجود دارد.

اخذ تابعیت

اخذ تابعیت از تمامی روش‌ها وجود دارد.

جمع‌بندی بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

در این مقاله با برترین کشورهایی که امکان سرمایه گذاری ایرانیان در آن‌ها وجود دارد، آشنا شدیم. هر کشور و هر برنامه نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارد. یک متقاضی می‌تواند از انتخاب یک کشور کاملا راضی باشد و یک متقاضی دیگر، آن را با اهداف خود سازگار نبیند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم برای تصمیم‌گیری بهتر جهت سرمایه گذاری در خارج با کارشناسان مهاجرتی ما در ارتباط باشید. در این بخش، اطلاعات ارائه شده در این مقاله را به شکلی ساده‌تر بیان می‌کنیم:

 • سرمایه گذاری از طریق پرداخت بلاعوض یا Donation: برخی از کشورهای جزایر کارائیب مثل دومنیکا یا سنت لوشیا (محدودتر با قانون‌های خاص‌تر)
 • سرمایه گذاری در زمینه املاک یا مستغلات: یونان، اسپانیا، پرتغال
 • سرمایه گذاری با خرید سهام از استارت آپ ها یا هلدینگ‌های مختلف فرانسه، هلند، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت: لهستان، امارات
 • سرمایه گذاری با کارآفرینی و ایجاد شغل: کانادا، استرالیا، آمریکا، لهستان، فرانسه
 • سرمایه گذاری برای راه‌اندازی استارت آپ: کانادا، فرانسه، هلند، ایتالیا

جمع‌بندی و سوالات متداول

برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به چه ویزایی نیاز است؟

ویزای سرمایه گذاری یا گلدن ویزا

راه های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف چیست؟

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و استارت آپ، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی، سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها و رستوران های زنجیره ای، سرمایه گذاری در هاستل ها در خارج از کشور، سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

استانداردهای مربوط سرمایه گذاری در خارج از کشور چیست؟

ریسک مصادره‌ی اموال، کنترل فساد، کیفیت نظارتی

شاخص‌های اقتصادی تأثیر گذار در سرمایه گذاری در خارج از کشور چیست؟

تولیدات ناخالص داخلی، تورم، مالیات

کشورهایی که با سرمایه گذاری اقامت می‌دهند کدام کشورها هستند؟

با سرمایه گذاری در کشورهایی مانند امارات، یونان، پرتغال، اسپانیا، هلند و لهستان می‌توان اقامت دریافت کرد.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری در ملک کدام کشور است؟

بهترین گزینه‌ها برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در خارج روی املاک را دارند، کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و پرتغال هستند. 

فرم مشاوره سرمایه گذاری در کشورهای خارجی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند