سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. کسانی که قصد سرمایه‌‌گذاری در این کشور را دارند می‌توانند از ویزاهای مختلفی استفاده کنند. ولی پیش از اقدام باید درباره آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشند.

کشور استرالیا با برخورداری از سطح بالای کیفی زندگی، اقتصاد قدرتمند و نیروی کار حرفه‌ای یکی از بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری به‌ حساب می‌آید. برای سرمایه ‌گذاری در استرالیا باید از طریق ویزای نوآوری تجاری و سرمایه‌گذاری اقدام کرد. این ویزا سابکلاس‌های مختلفی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

امنیت سرمایه ‌گذاری در استرالیا

بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران جهان اعتقاد دارند هیچ‌کدام از روش های سرمایه گذاری صد‌درصد ایمن نیستند و همواره خطراتی در این کار وجود دارد. نکته مهم، انتخاب بستر مناسب برای سرمایه گذاری است. کشور استرالیا به‌دلیل برخورداری از اقتصاد پویا و اتخاذ سیاست‌های مناسب از سوی دولت برای حمایت از سرمایه‌گذاران، همواره محیطی امن برای سرمایه گذاری به‌ شمار می‌رود. البته نباید نقش مشاوران حرفه‌ای در این زمینه را فراموش کرد. با کمک گرفتن از دفاتر مهاجرتی باتجربه می‌توان یک مسیر امن برای سرمایه‌ گذاری در استرالیا را انتخاب کرد و خطر‌های احتمالی را به حداقل رساند.

امنیت سرمایه ‌گذاری در استرالیا

مزایای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

استرالیا از نظر سطح کیفی زندگی بین ۱۰ کشور برتر جهان جای دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل آن بازارهای پرقدرت این کشور هستند. در این بخش چند مورد از مزایای سرمایه‌ گذاری در استرالیا را مرور می‌کنیم.

۱. اقتصاد پررونق

اقتصاد کشور استرالیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان محسوب می‌شود و تلاش می‌کند جایگاه خود را بهبود ببخشد. نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی در استرالیا طی ۲۸ سال متوالی مسیر افزایشی را نشان می‌دهد. نرخ این رشد همچنان به‌طور تصاعدی در حال افزایش است. طبق پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول (IMF) استرالیا تا دهه آینده از اقتصادهای برتر جهان پیشی خواهد گرفت.

۲. بازار امن

بازار استرالیا از موقعیت امیدوارکننده‌ و شرایط ایمن و کم‌خطری بهره می‌برد. این کشور از نظر آزادی اقتصادی در رتبه پنجم جهان جای دارد و به همین دلیل محیطی مناسب برای تجارت است. همچنین کشور استرالیا به‌دلیل وجود مقررات و سازمان‌دهی دولتی از نظر سهولت انجام تجارت، بین ۱۹۰ رتبه رتبه هجدهم به خود اختصاص داده است.

۳. موقعیت مکانی منحصربه‌فرد

استرالیا که در نیمکره جنوبی قرار دارد در بازار جهانی و به‌ویژه در منطقه آسیا-اقیانوسیه جایگاه بسیار خوبی دارد. این کشور با ایفای نقش میانجی بین کشورهای غربی و شرقی به‌عنوان دروازه ورود به آسیا تلقی می‌شود. این موقعیت باعث شده است کشورهایی مانند چین، ژاپن و کره جنوبی بتوانند با کشورهای انگلیسی‌زبانی مراوده داشته باشند که به مناطق زمانی آن‌ها نزدیک‌تر هستند. در عین حال، کشورهای غربی در سراسر اروپا و آمریکای شمالی می‌توانند با وساطت استرالیا با اطمینان بیشتری به آسیا نزدیک شوند.

۴. صنایع پویا

کشور استرالیا به‌دلیل برخورداری از پنج صنعت اصلی، شهرت بین‌المللی دارد. این صنایع شامل منابع و انرژی، خدمات مالی، تجارت کشاورزی، آموزش و گردشگری است. این کشور در ۱۵ صنعت از ۲۰ صنعت، بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد. استرالیا بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن، زغال‌سنگ و سرب خام در جهان شمرده می‌شود. علاوه بر این، هدف‌ دولت این است که این کشور را به بزرگ‌ترین صادرکننده LNG (گاز طبیعی مایع) در جهان تبدیل کند.

۵. نیروی کار قوی

بازار کار و جمعیت شاغل در استرالیا فعال و متنوع هستند. نرخ بیکاری در این کشور حدود ۵٫۱ درصد برآورد شده است. ۵۳ درصد استرالیایی‌ها بین ۲۵ تا ۶۴ سال قرار دارند که این بازه سنی به‌عنوان «سن کار» تلقی می‌شود. از جمعیت شاغل به‌طور تقریبی دوسوم (۶۳ درصد) مدرک تحصیلات عالی دارند. این کشور بر اساس مهارت‌های نخبگان توانست عنوان چهارمین کشور هوشمند جهان را به دست آورد.

علاوه بر این، مزیت سرمایه انسانی استرالیا چندفرهنگی و چندزبانه بودن آن است. حدود نیمی از استرالیایی‌ها خودشان یا دست کم یکی از والدین‌شان خارج از کشور متولد شده‌اند و ۲۷ درصد از آن‌ها می‌توانند به یک زبان آسیایی یا اروپایی صحبت کنند.

۶. حکومت دموکراتیک

دموکراسی کثرت‌گرایی که بر این کشور حاکم است توافق‌نامه‌های تجاری طولانی‌مدت، قوانین مهاجرت، روابط دیپلماتیک و چارچوب‌های نهادی علیه فساد و تبعیض را حفظ می‌کند. استرالیا از نظر حقوق قانونی، سلامت بانک‌ها، تنظیم مبادلات اوراق بهادار و کارآمدی هیئت‌مدیره شرکت‌ها در رتبه بالایی قرار دارد. این کشور همچنین به‌دلیل قوانین تجاری (تعرفه بر واردات و حمایت‌گرایی) و استقلال قضایی جزو ۱۰ کشور برتر جهان است.

۷. توسعه مداوم

استرالیا از منظر کارآفرینی رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داده است. حدود نیمی (۴۹ درصد) از شرکت‌های استرالیایی در حوزه نوآوری فعالیت می‌کنند. مشوق‌های ویژه دولت فدرال نیز به محیط‌های پویا و پیشرفته‌ای تعلق می‌گیرد که از نظر فناوری در توسعه تجارت و صنعت نقش تأثیرگذاری ایفا می‌کنند. با افزایش علاقه کارآفرینان و حمایت دولت، اکوسیستم استارتاپی در این کشور با ‌سرعت در مسیر رشد گام برمی‌دارد.

۸. زیرساخت قابل‌اعتماد

بنادر استراتژیک استرالیا و شبکه‌های حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای آن از برنامه‌ریزی دقیقی بهره‌مند هستند و با در نظر گرفتن نیازهای تجارت، زنجیره‌های پشتیبانی کارآمدی طراحی شده‌اند. این کشور در بین ۲۵ کشور برتری قرار دارد که در حوزه‌ زیرساخت‌ها با هم رقابت می‌کنند و در سطح جهانی رتبه هجدهم را به خود اختصاص داده است. استرالیا به‌لطف حمایت‌های مداوم دولت نسبت به سرمایه گذاری‌ در زیرساخت‌های ملی، توانسته است در این رتبه باقی بماند.

همچنین در حوزه «آمادگی دیجیتال» استرالیا رتبه دهم جهان را دارد. به‌ دست آوردن این جایگاه تا حدی به‌‌دلیل زیرساخت‌های فناوری موجود در این کشور است. دولتمردان استرالیا به برنامه‌ریزی برای شهرهای هوشمند، زیرساخت‌های حمل‌ونقل بهبودیافته و تولید و ذخیره انرژی‌های تجدیدپذیر ادامه می‌دهند.

شرایط سرمایه ‌گذاری در استرالیا

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا به نوع و روش سرمایه‌گذاری در این کشور بستگی دارد. به‌طور کلی، شرایط سرمایه گذاری در استرالیا ازاین‌قرار است:

داشتن گذرنامه معتبر

افرادی که قصد دارند در کشور استرالیا سرمایه‌گذاری کنند و ویزای سرمایه‌گذاری این کشور را بگیرند، باید گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشند.

نداشتن سوءپیشینه

افرادی که به هر دلیلی در کشور یا کشورهای محلی زندگی خود سوءپیشینه دارند، ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا را نمی‌توانند دریافت کنند.

داشتن سن مجاز

به‌جز ۲ روش صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری موقت ازطریق ویزای Subclass405، برای اخذ تمامی ویزاهای سرمایه‌گذاری استرالیا، متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال داشته باشد.

داشتن تمکن مالی کافی

مبلغ تمکن مالی موردنیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا ثابت و قطعی نیست و به روش سرمایه‌گذاری مدنظر متقاضی بستگی دارد.

داشتن حداقل سرمایه موردنیاز

حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا ثابت و قطعی نیست و به روش انتخابی متقاضی برای سرمایه‌گذاری بستگی دارد.

تسلط به زبان انگلیسی (در برخی روش‌های سرمایهگذاری)

برای مثال، افرادی که قصد دارند از‌طریق کارآفرینی در کشور استرالیا سرمایه‌گذاری کنند، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ داشته باشند.

شرایط سرمایه ‌گذاری در استرالیا

ویزای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

برای سرمایه‌ گذاری در استرالیا باید برای یکی از انواع ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا درخواست دهید. این ویزا در زیرمجموعه ویزای تجاری استرالیا قرار می‌گیرد.

انواع ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا 

در این بخش به انواع ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا می‌پردازیم:

• ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری کسب‌وکار استرالیا – سابکلاس ۱۸۸

این یک نوع ویزای تجاری کوتاه‌مدت محسوب می‌شود که به‌مدت چهار سال و سه ماه برای افرادی صادر می‌شود که توسط یک ایالت یا قلمرو استرالیا نامزد شده باشند. متقاضی باید برای هر جریان (Stream)، مقدار قابل‌توجهی پول سرمایه گذاری کند. کسانی که بیش از ۵۵ سال دارند، نمی‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. در ویزای ۱۸۸، چندین جریان گنجانده شده است که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید:

 • نوآوری تجاری
 • سرمایه‌گذار
 • سرمایه‌گذار قابل‌ملاحظه
 • سرمایه‌گذار ممتاز
 • کارآفرین

• ویزای دائمی نوآوری و سرمایه گذاری کسب‌وکار استرالیا – سابکلاس ۸۸۸

این مورد یک ویزای دائمی نوآوری تجاری و سرمایه ‌گذاری در استرالیا به‌شمار می‌رود. متقاضی برای درخواست آن باید قبلاً ویزای تجاری موقت ۱۸۸ داشته باشد و برای همان جریانی درخواست دهد که در زمان ویزای ۱۸۸ پذیرفته شده بود. پیش‌شرط این ویزا نیز نامزد شدن و دریافت دعوت‌نامه است.

• ویزای مالک تجاری استرالیا – سابکلاس ۸۹۰

متقاضیانی می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند که ویزای تجاری موقت سابکلاس ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴ و ۱۶۵ داشته باشند. به‌علاوه علاقه‌مندان باید مدارکی ارائه کنند که نشان دهد حداقل یک سال پیش از درخواست ویزای ۸۹۰ در استرالیا زندگی کرده‌اند.

• ویزای استعداد کسب‌وکار استرالیا – سابکلاس ۱۳۲ 

ویزای استعداد تجاری ۱۳۲ دو جریان دارد: جریان تاریخچه تجارت ارزشمند (significant business history) و جریان سرمایه خطرپذیر. برای جریان تاریخچه تجارت ارزشمند فرد باید شواهدی ارائه کند که نشان دهد ارزش خالص دارایی او حداقل ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا برآورد می‌شود. میزان سرمایه لازم برای جریان سرمایه خطرپذیر هم یک میلیون دلار استرالیا تعیین شده است.

• ویزای سرمایه‌گذار استرالیا – سابکلاس ۸۹۱ 

برای این ویزا، متقاضی باید ویزای تجاری موقت ۱۶۲ داشته باشد و مدرکی ارائه دهد که نشان‌دهنده سرمایه گذاری تعیین‌شده او به‌ مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا طی چهار سال است. ویزای ۸۹۱ نیز یک ویزای دائمی محسوب می‌شود.

• ویزای مالک کسب‌وکار اسپانسر استرالیا – سابکلاس ۸۹۲ 

کسانی می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند که ویزای تجاری موقت ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴ و ۱۶۵ داشته باشند. شرط دیگر نیز ارائه مدرکی است که نشان دهد فرد یک سال با ویزای موقت در استرالیا زندگی کرده ا‌ست.

• ویزای سرمایه گذاری اسپانسر استرالیا – سابکلاس ۸۹۳ 

فرد متقاضی باید برای درخواست این ویزا از قبل ویزای موقت ۱۶۵ گرفته باشد. شرط دیگر این است که درخواست‌کننده نشان دهد مبلغ تعیین‌شده یعنی ۷۵۰ هزار دلار استرالیا را در سرمایه گذاری خود حفظ کرده است.

• ویزای توسعه نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا – سابکلاس ۱۸۸

این مورد ویزای تمدید به‌ حساب می‌آید و به کسانی اعطا می‌شود که ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری ۱۸۸ دارند و می‌خواهند ویزای تجاری خود را تمدید کنند.

فرایند ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری استرالیا چقدر طول می‌کشد؟

بررسی درخواست ویزای تجاری معمولاً دو سال و نیم طول می‌کشد. با این حال، استرالیا برای برخی از انواع ویزا زمان پردازش معینی ندارد. در صورت ارائه مدارک ناقص یا اطلاعات اشتباه، فرایند پردازش طولانی‌تر خواهد شد.

ویزای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

روش‌ های سرمایه‌ گذاری در استرالیا

راه های سرمایه گذاری در استرالیا عبارت‌اند از:

 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه خرید ملک
 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه صندوق‌های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه خرید کسب‌وکار
 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در استرالیا از راه تمکن مالی

سرمایه گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت

از شروط مهم سرمایه گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت این است که اتباع خارجی باید حداقل ۲ فرد استرالیایی را به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره به دولت استرالیا معرفی کنند. اتباع خارجی نمی‌توانند به‌تنهایی در استرالیا شرکت ثبت کنند و فقط می‌توانند به‌عنوان سهام‌دار در اعضای هیئت‌مدیره شرکت حضور داشته باشند.

افرادی که به‌دنبال سرمایه گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت و دریافت اقامت این کشور هستند‌، پس از نهایی‌شدن مراحل ثبت شرکت، باید قرارداد کاری با شرکتی که ثبت کرده‌اند، منعقد و میزان دستمزد و مزایای خود را در قرارداد مشخص کنند. این قرارداد بین ۲ تا ۴ سال اعتبار خواهد داشت و به فرد اجازه می‌دهد تا فقط با شرکت مذکور کار کند و اجازه همکاری با شرکت‌های دیگر را نخواهد داشت. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت ۳۰۰هزار تا ۳۶۵هزار دلار است.

سرمایه گذاری در استرالیا از راه خرید ملک

سرمایه گذاری در استرالیا از راه خرید ملک برای اتباع خارجی میسر نیست. دولت استرالیا به آن دسته از اتباع خارجی که در کشور استرالیا خانه یا زمین یا هر مستغلات دیگری می‌خرند، ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت استرالیا را اعطا نمی‌کند. دقت کنید که همه اتباع خارجی می‌توانند با اخذ مجوز FIRB در کشور استرالیا ملک بخرند؛ اما با خرید ملک نمی‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت استرالیا را دریافت کنند.

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری

از ۲ راه می‌توان در صندوق‌های سرمایه گذاری استرالیا سهام خرید: یکی خرید اوراق قرضه دولتی استرالیا و دیگری سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری استرالیا. در هر ۲ روش، متقاضیان می‌توانند اقامت موقت کشور استرالیا را دریافت کنند. در این روش، محدودیت سنی برای سرمایه‌گذار در نظر گرفته نشده است.

برای خرید اوراق قرضه دولتی کشور استرالیا، متقاضیان باید حداقل ۱٫۵میلیون دلار سرمایه داشته باشند، در هر دوره ۴ساله حداقل ۲ سال در استرالیا حضور داشته باشند، در کشور مبدا صاحب کسب‌وکار یا اوراق بهادار باشند و سرمایه مدنظرشان را از منابع مالی کسب‌وکار یا اوراق بهادار خود در کشور مبدا تهیه کرده باشند.

برای سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز، متقاضیان باید حداقل ۵میلیون دلار سرمایه داشته باشند و حداقل ۴۰ روز در سال در خاک استرالیا حضور داشته باشند و بتوانند منبع مشخصی برای سرمایه‌شان اعلام کنند.

سرمایه گذاری در استرالیا از راه خرید کسب‌وکار

یکی از روش‌های نسبتا راحت سرمایه گذاری در استرالیا و اخذ اقامت موقت این کشور، خرید کسب‌وکار در کشور استرالیا است. حداقل سرمایه لازم برای خرید کسب‌وکار در استرالیا ۶۱۵هزار دلار است. با این میزان سرمایه، سرمایه‌گذاران می‌توانند ویزای Business Innovation Stream استرالیا و اقامت ۵ساله این کشور را دریافت کنند. ویزای Business Innovation Stream از زیرمجموعه‌های ویزای سرمایه‌گذاری Subclass188 کشور استرالیا و ازجمله ویزاهای سرمایه‌گذاری موقت این کشور است.

در این روش، انتخاب نوع کسب‌وکار با خود سرمایه‌گذاران است و هیچ محدودیتی وجود ندارد. مطالعات وبسایت Worlddata.info در سال ۲۰۲۳ نشان داده است که اغلب اتباع خارجی برای خرید کسب‌وکار در کشور استرالیا به‌سراغ کسب‌وکارهایی مانند رستوران‌های زنجیره‌ای، کافه‌های زنجیره‌ای و جهانی، سوپرمارکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای، شرکت‌های گردشگری، شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهنده خدمات بازاریابی آنلاین و IT رفته‌اند.

سرمایه گذاری در استرالیا از راه کارآفرینی (استارتاپ)

برای اخذ اقامت و ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا از راه کارآفرینی، حداقل سرمایه لازم باید ۲۰۰هزار دلار باشد. به‌منظور سرمایه گذاری در استرالیا از راه کارآفرینی (استارتاپ)، متقاضیان باید کمتر از ۵۵ سال داشته باشند، حداقل نمره ۶ مدرک آیلتس داشته باشند، طرح تجاری (بیزینس پلن‌) جدید و منحصربه‌فرد داشته باشند و پس از ورود به استرالیا ایده کارآفرینی را شخصا اجرا کنند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را بگیرند.

سرمایه گذاری در استرالیا از راه تمکن مالی

سرمایه گذاری در استرالیا از راه تمکن مالی برای افرادی مناسب است که سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در استرالیا را دارند؛ اما امکان حضور و اقامت در این کشور را ندارند. روش مذکور به این دسته از افراد امکان می‌دهد تا بدون حضور در استرالیا، بتوانند ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت استرالیا را بگیرند.

با ارائه تمکن مالی حداقل به مبلغ ۳میلیون دلار، سرمایه‌گذاران می‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری و از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را بگیرند. از شرایط مهم این روش آن است که مبلغ تمکن مالی سرمایه‌گذاران باید حاصل حداکثر ۲ تراکنش مالی در کشور مبدا باشد. همچنین، متقاضیان باید حداقل ۴۰۰هزار دلار از مبلغ تمکن مالی خود را در کسب‌وکاری در کشور استرالیا سرمایه‌گذاری کنند.

مدارک لازم برای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

مدارک لازم برای درخواست ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری در استرالیا عبارت‌اند از: 

 • گذرنامه
 • کارت ملی (در صورت نیاز)
 • گواهی‌نامه رانندگی (در صورت نیاز)
 • دو عکس که اخیراً گرفته شده باشند
 • صورت‌های مالی
 • اثبات دارایی‌های شخصی و تجاری
 • شش عکس از محل کسب‌وکار متقاضی
 • نمودار سازمانی یک صفحه‌ای از تجارت فرد
 • اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی
 • خلاصه فعالیت‌های تجاری 
 • اثبات مالکیت تجارت خود
 • ارائه اسناد و شواهدی مبنی بر خرید تجارت خود (در صورت وجود)
 • بیانیه‌های فعالیت تجاری (BAS)
 • شماره کسب‌وکار استرالیا (ABN)
 • شواهدی مبنی بر استخدام کارمندان تمام‌وقت
 • اثبات موقعیت مدیریتی متقاضی در تجارت
 • مستندات آزمون امتیاز

متقاضیان برای اعضای خانواده خود نیز باید این مدارک را ارائه کنند:

 • گذرنامه‌ها
 • گواهی ازدواج
 • اوراق طلاق
 • شناسنامه
 • اوراق فرزندخواندگی
 • شواهد وابستگی
 • اثبات رابطه

فرم‌های موردنیاز برای درخواست ویزای تجاری:

 • فرم ۴۷BU ویژه درخواست ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری
 • صورت دارایی‌ها و بدهی‌ها از فرم ۱۱۳۹A (SALP)
 • فرم ۸۰ برای ارزیابی شخصیت متقاضی
 • فرم ۱۲۲۱
 • فرم ۹۶۵a
 • فرم کمک‌کارگزار مهاجرت ۹۵۶
 • فرم ۹۲۷
 • فرم ۱۲۱۷
 • فرم ۱۴۱۳D
 • اعلامیه فرزندان تحت تکفل فرم ۴۷a

موارد مهم درباره مدارک

مدارک متقاضیان برای درخواست ویزای سرمایه گذاری و نوآوری در تجارت باید به زبان انگلیسی ارائه شود. چنانچه مدرکی به زبان دیگری صادر شده است، در کنار نسخه اصلی نسخه ترجمه‌شده را هم ارائه دهید. تهیه صورت‌های مالی متقاضیان باید از طرف یک حسابدار مستقل مطابق با استانداردهای حسابداری بین‌المللی انجام شود. سوابق مالی باید شامل ترازنامه، صورت سود و زیان و یادداشت‌های حساب‌ها باشد.

هزینه سرمایه گذاری در استرالیا

هزینه سرمایه گذاری در استرالیا به روش سرمایه‌گذاری انتخابی و قوانین کشور استرالیا در زمان انجام این کار بستگی دارد. همچنین، هزینه سرمایه گذاری در استرالیا شامل حداقل سرمایه موردنیاز و سایر هزینه‌های جانبی اخذ ویزا می‌شود. در جدول زیر، حداقل هزینه سرمایه گذاری در استرالیا آمده است:

روش‌های سرمایه‌گذاری در استرالیا

حداقل سرمایه موردنیاز

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه ثبت شرکت

۳۰۰هزار تا ۳۶۵هزار دلار

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری

۱٫۵میلیون تا ۵میلیون دلار

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه خرید کسب‌وکار

۶۱۵هزار دلار

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه کارآفرینی

۲۰۰هزار دلار

سرمایه‌گذاری در استرالیا از راه تمکن مالی

۳میلیون دلار

هزینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا طبق جدول زیر است:

انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

هزینه دریافت ویزا

ویزای سرمایه‌گذاری موقت استرالیا (Subclass188)

۴هزار دلار

ویزای سرمایه‌گذاری عادی استرالیا (Subclass188)

۴۸۰۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری خاص استرالیا (Subclass188)

۶هزار دلار

ویزای کارآفرینی استرالیا (Subclass188)

۲۸۰۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری پریمیوم استرالیا (Subclass188)

۶۳۰۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری دائمی استرالیا (Subclass888)

۱۹۴۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری موقت Subclass405 استرالیا

۵۰۰ دلار

ویزای کسب‌وکار استرالیا (Subclass892)

۱۷۰۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (Subclass893)

۱۷۰۰ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (Subclass132)

۶۰۰ دلار

هزینه سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار در شهرهای مختلف کشور استرالیا طبق جدول زیر است:

شهرهای مختلف کشور استرالیا

هزینه سرمایه‌گذاری

آدلاید

۲۷۰هزار دلار

سیدنی

۳۴۰هزار دلار

ملبورن

۲۷۰هزار دلار

ویلز

۲۰۰هزار دلار

سرمایه ‌گذاری در استرالیا برای اخذ تابعیت

طرح‌های ویزای سرمایه‌ گذاری در استرالیا، صاحبان مشاغل یا سرمایه‌گذاران موفق را برای مهاجرت و مشارکت فعالانه در اقتصاد این کشور هدف قرار می‌دهد. با این حال، پیش از اینکه افراد بتوانند شهروندی و تابعیت استرالیا را دریافت کنند باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند. اولین مرحله دریافت اقامت چهار‌ساله و شرکت در آزمون تأیید صلاحیت است. زیرا هیچ گزینه مستقیمی برای اخذ تابعیت استرالیا از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

در این کشور نمی‌توانید با سرمایه گذاری، شهروندی دریافت کنید. متقاضیان می‌توانند با سرمایه گذاری ۱٫۲۵ میلیون دلار استرالیا یا بیشتر به ویزای پنج‌ساله دست یابند. پس از آن علاقه‌مندانی که سرمایه گذاری خود را حفظ می‌کنند، شرایط دریافت اقامت دائم استرالیا را خواهند داشت. این افراد باید شرایط لازم برای اقامت دائم استرالیا را داشته باشند، آزمون تاریخ و زبان را پشت سر بگذارند و سوگند وفاداری به این ایالت یاد کنند.

مسیر شهروندی استرالیا برای سرمایه‌گذاران

۱. دریافت ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (سابکلاس ۱۸۸). موقت، به‌مدت پنج سال

۲. دریافت ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (سابکلاس ۸۸۸). دائمی

۳. تابعیت پس از چهار سال، از جمله زندگی در آنجا به‌عنوان مقیم دائم در ۱۲ ماه

سرمایه ‌گذاری در استرالیا برای اخذ تابعیت

معایب و مشکلات سرمایه ‌گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری و ورود به هر محیط جدیدی معایب و مشکلاتی نیز به همراه دارد. چند مورد از معایب و مشکلات سرمایه‌ گذاری در استرالیا عبارت‌اند از:

 • شروع یک کسب‌وکار از صفر و مواجهه با مشکلات احتمالی
 • نیاز به دانستن زبان انگلیسی برای کسب موفقیت در بازار
 • آشنایی با قوانین مختلف در زمینه تجارت موردنظر

سرمایه‌ گذاری در استرالیا و اخذ اقامت

پس از چهار سال، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند تا بتوانند به تجارت خود ادامه دهند. متقاضیان باید شرایط اقامت، سرمایه گذاری و گردش سرمایه برای ویزای سابکلاس ۱۸۸ را برآورده کنند.

ویزای دائمی نوآوری و سرمایه گذاری در کسب‌وکار (سابکلاس ۸۸۸) مشابه اقامت دائم در کشورهای دیگر است. این ویزا به کسانی که ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (سابکلاس ۱۸۸) دارند، اجازه می‌دهد به‌طور دائم در استرالیا اقامت کنند. زمان پردازش این ویزا ۲۱ تا ۲۷ ماه است و هزینه آن برای هر نفر ۳۰۲۵ دلار استرالیا است.

جمع‌بندی

به‌منظور سرمایه‌ گذاری در استرالیا باید برای ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری درخواست داد. امکان دریافت تابعیت استرالیا به‌صورت مستقیم از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد. افراد باید نخست اقامت این کشور را دریافت کنند و در ادامه با حفظ سرمایه گذاری خود برای شهروندی این کشور درخواست دهند. حداقل مبلغ برای سرمایه ‌گذاری در استرالیا ۸۰۰ هزار دلار است و زمان پردازش این ویزا بین ۲۱ تا ۲۷ ماه طول می‌کشد.

جمع‌بندی و سوالات متداول

حداقل مبلغ سرمایه‌ گذاری در استرالیا چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه‌ گذاری در این کشور ۸۰۰ هزار دلار استرالیا است.

ارزان‌ترین راه سرمایه‌ گذاری در استرالیا کدام است؟

ارزان‌ترین راه سرمایه‌ گذاری در استرالیا اقدام از طریق ویزای ۱۸۸ است که به ۸۰۰ هزار دلار استرالیا نیاز دارد. 

بهترین راه سرمایه گذاری در استرالیا کدام است؟

یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در استرالیا اقدام از طریق ویزای سابکلاس ۱۸۸ و انتخاب یکی از گزینه‌های جریان نوآوری تجاری، جریان سرمایه‌گذار، جریان سرمایه‌گذار قابل‌ملاحظه، جریان سرمایه‌گذار ممتاز و جریان کارآفرین است. 

آیا اقامت با سرمایه‌ گذاری در استرالیا امکان‌پذیر است؟

بله. امکان دریافت اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری در استرالیا میسر است. 

با استفاده از کدام روش سرمایه ‌گذاری در استرالیا می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

با استفاده از ویزای ۱۸۸ فرد متقاضی می‌تواند اقامت چهارساله استرالیا را با امکان تمدید دریافت کند. 

از چه روش هایی می‌توانم در استرالیا سرمایه‌‌گذاری کنم؟

در استرالیا امکان سرمایه‌گذاری و کسب اقامت از طریق خرید ملک و سهام وجود ندارد. متقاضیان می‌توانند از طریق یکی از روش‌های نوآوری تجاری، جریان سرمایه‌گذار، جریان سرمایه‌گذار قابل‌ملاحظه، جریان سرمایه‌گذار ممتاز و جریان کارآفرین اقدام کنند. 

بهترین سرمایه‌ گذاری در استرالیا چیست؟

نمی‌توان از یک روش به‌عنوان بهترین روش سرمایه‌ گذاری در استرالیا نام برد. هر شخص با توجه به سوابق تجاری، علایق و توانایی‌هایش باید بستر سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کند. کمک گرفتن از دفاتر مهاجرتی می‌تواند در تصمیم‌گیری بهتر تأثیر زیادی داشته باشد. 

آیا با سرمایه‌ گذاری در استرالیا می‌توانم تابعیت این کشور را بگیرم؟

خیر. نمی‌توان با سرمایه ‌گذاری در استرالیا به‌سرعت تابعیت این کشور را دریافت کرد. افراد باید نخست اقامت این کشور را دریافت کنند.

فرم مشاوه سرمایه گذاری در استرالیا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند