اتریش با قرارگیری در قلب اروپا و داشتن ثبات اقتصادی و رویکردهای مناسب در جذب سرمایه، به عنوان یک زمین حاصلخیز برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. شما می‌توانید سرمایه خود را به این کشور امن و پربازده بیاورید و حتی برای شهروندی اتریش درخواست دهید.

اقتصاد پایدار و زیرساخت‌های پرتوان مالی باعث شده است تا اتریش در خط مقدم فرصت‌های طلایی برای سرمایه‌گذاری قرار گیرد. اتریش از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است و به دلیل ثبات اقتصادی و چشم‌اندازهای روشن زندگی، شهروندانی شاد و سرزنده دارد. درحقیقت، اتریش برای مهاجرانی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، کشوری مناسب است. شما می‌توانید با سرمایه گذاری در اتریش در یکی از بهترین کشورهای اروپا زندگی کنید. در این بررسی به طور کامل در مورد شرایط، مزایا و روش‌های سرمایه گذاری در اتریش صحبت می‌کنیم.

امنیت سرمایه گذاری در اتریش

اتریش یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است و از نظر اقتصادی به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها شناخته می‌شود. اتریش در رتبه‌بندی بانک جهانی سال ۲۰۲۰ از بین ۱۹۰ کشور، رتبه ۲۷ را دریافت کرده است. این کشور دارای اقتصاد بسیار باثبات، موقعیت جغرافیایی مناسب، نیروی کار مولد و سیاست‌های فوق‌العاده دوستانه برای سرمایه‌گذاران خارجی است.

اتریش موقعیت جغرافیایی عالی دارد و به عنوان نقطه تلاقی اروپای شرقی و غربی شناخته می‌شود؛ به همین خاطر، سرمایه‌گذاران خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند. سرمایه‌گذاران اصلی آن نیز، از کشورهای سوئیس، ایتالیا، امارات متحده عربی، ژاپن و بریتانیا هستند. در سال ۲۰۱۸ تولید ناخالص داخلی اتریش بیش از ۴۵۰ میلیارد دلار بود. این کشور در شاخص اعتماد سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی سال ۲۰۱۹ نیز، از رتبه ۲۴ به ۲۱ ارتقا یافت.

اتریش در محافل بین‌المللی، یک میوه رسیده تلقی می‌شود که آماده چیده شدن از درخت است. این کشور به دلیل امنیت و ثبات اقتصادی، ارزش سرمایه‌گذاری بالایی دارد و برای سرمایه‌گذاران این امکان را فراهم می‌کند که با سایر کشورهای توسعه یافته و صنعتی ارتباط برقرار کنند.

امنیت سرمایه گذاری در اتریش

اهداف سرمایه گذاری در اتریش

اقتصاد اتریش اساسا توسط سه بخش کلیدی زیر هدایت می‌شود:

 • بخش خدمات (حدود ۶۸ درصد)
 • بخش صنعتی (حدود ۳۰ درصد)
 • صنعت کشاورزی و جنگلداری (حدود ۲ درصد)

علاوه بر موارد فوق، صنعت گردشگری نیز با درآمد سرانه تقریبا ۱۷۰۰ یورو، برای اقتصاد اتریش بسیار ارزشمند است. مالیات شرکتی ۲۵ درصدی و قانون حمایت از سرمایه‌گذار، شرکت‌های اتریشی را به مکان محبوبی برای سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی تبدیل کرده‌اند. عمده سرمایه‌گذاری‌های این کشور در فعالیت‌های فنی و علمی، مالی و بیمه، تجارت، املاک، شیمی و داروسازی، فعالیت‌های اداری و ساخت تجهیزات حمل‌و‌نقل صورت می‌گیرند.

در سراسر اتریش معادن طلای زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف وجود دارد؛ اکثر بخش‌ها نیز کاملا سودآور هستند و بازگشت سرمایه را تضمین می‌کنند؛ البته بسیاری از سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در بخش‌های خاص می‌توانند حداکثر بازده را به دست آورند. 

یکی دیگر از پر‌جنب‌وجوش‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند بازدهی سرمایه خوبی داشته باشد، بخش بانکداری است. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط دولت اتریش، بیش از ۵۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور از بخش بانکداری تامین می‌شود؛ بنابراین صنعت بانکداری، برای سرمایه‌گذاران خارجی، پتانسیل سرمایه‌گذاری بسیار خوبی دارد.

یکی دیگر از بخش‌های محبوب در سرمایه‌گذاری این کشور، کشاورزی و صنایع وابسته به آن است. اتریش در محصولات لبنی، گندم، جو، شکر و چاودار بسیار قوی است. این صنایع رشد بسیار سریع و شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری دارند. اگر به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی علاقه‌مند هستید، باید روی بخش دامداری، فرآوری موادغذایی، بسته‌بندی و توزیع مواد کشاورزی و دامی تمرکز کنید.

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

آیا می‌دانستید که شرکت‌های اتریش فقط ۲۵ درصد از سهم مالیات بر درآمد شرکت‌ را پرداخت می‌کنند؟ این مقدار مالیات برای کارآفرینان یک مزیت محسوب می‌شود؛ زیرا بسیاری از کشورهای بزرگ اروپا مالیات بیشتری دریافت می‌کند. دولت اتریش با دید باز به سرمایه‌گذاران خارجی نگاه می‌کند و مزایای مختلفی چون کمک‌های مالی و معافیت‌های مالیاتی را به آن‌ها اعطا می‌کنند.

اقتصاد پایدار اتریش از کاهش ارزش پول و تغییرات سریع اقتصادی و سیاسی در کشور محافظت می‌کند؛ به همین خاطر نیز، ثبات اقتصادی این کشور برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، جذابیت زیادی دارد؛ در این کشور نرخ مالیات ۲۵ درصدی عموما سود سهام و عایدی سرمایه (مشمول مالیات) را نیز معاف می‌کند. اتریش ویژگی‌های برجسته زیادی دارد که آن را به یک کشور عالی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

ویژگی‌های برجسته کشور اتریش برای سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

 • زیرساخت‌های توسعه یافته
 • بازار سودآور (اتریش چهارمین کشور ثروتمند اتحادیه اروپا است)
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • داشتن مردم تحصیل کرده
 • زیرساخت‌های پیشرفته از جمله حمل‌و‌نقل و فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات (ICT)
 • مقصد گردشگری برتر در اروپا
 • ثبات سیاسی و اجتماعی با نرخ پایین اعتصاب
 • استاندارد بالای زندگی
 • معافیت مالیات بر ثروت یا تجارت
 • مالیات بر درآمد ۲۵ درصد در سراسر اتریش
 • نیروی کار ماهر، شایسته و بسیار مولد
 • امنیت قابل اعتماد و نرخ پایین جرم و جنایت
 • اقتصاد مولد، امن و باثبات
 • امکان دریافت شهروندی اتریش

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

شرایط سرمایه گذاری در اتریش

هر یک راه های سرمایه گذاری در اتریش دارای شرایط مخصوص به خود هستند؛ اما برخی از این شرایط عمومی هستند و هر سرمایه‌گذاری باید مشمول آن‌ها باشد. در ادامه به شرایط سرمایه گذاری در اتریش اشاره می‌کنیم:

 • متقاضی باید در زمان درخواست بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل ۴۰ هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد (اگر می‌خواهید با خانواده خود به اتریش مهاجرت کنید، باید ثابت کنید که حداقل ۸۰ هزار یورو در حساب خود دارید)
 • متقاضی باید سرمایه خود را به حساب بانکی در اتریش واریز کند.
 • متقاضی باید مدرکی ارائه دهد که ثابت کند در اتریش اقامت دارد (اعم از خانه خریداری شده یا اجاره‌ای)
 • متقاضی باید بیمه درمانی خصوصی داشته باشد.
 • متقاضی برای دسترسی به ویزای سرمایه‌ گذاری اتریش به بیمه درمانی کامل نیاز دارد.
 • متقاضی باید درخواست و مدارک لازم را به سفارت یا کنسولگری در کشور مبدا ارائه کند.
 • متقاضی باید حداقل دانش زبان آلمانی (به خصوص سطح A۱) را داشته باشد.

توجه کنید که پس از صدور مجوز اقامت در اتریش، اتباع خارجی باید شخصا این سند مهم را تحویل بگیرند.

روش‌ های سرمایه گذاری در اتریش

اتریش درهای خود را به روی سرمایه‌گذاران تمام جهان باز کرده است و طبق قوانین این کشور، برای سرمایه‌گذاران خارجی هیچ محدودیتی وجود ندارد. متقاضیان می‌توانند از طریق راه‌های مختلف برای سرمایه گذاری در اتریش اقدام کنند. در ادامه به روش های سرمایه گذاری در اتریش اشاره می‌کنیم:

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

راه اندازی کسب و کار در اتریش برای دارندگان گذرنامه کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، آسان‌تر است؛ بنابراین متقاضیان این کشورها به مجوزها و ویزا نیاز ندارند؛ اما متقاضیان کشورهای دیگر به مجوز اقامت نیاز خواهند داشت. متقاضیان با داشتن شرایط لازم می‌توانند برای راه‌اندازی کسب‌وکار، خرید شرکت یا پذیرفتن سمت مدیر عمل در یک شرکت اقدام کنند.

برای ثبت اولیه شرکت حداقل ۱۰ هزار یورو سرمایه لازم است که نیمی از آن باید قبل از شروع فرآیند ثبت شرکت، به صورت نقدی پرداخت شود. از سال یازدهم فعالیت شرکت در اتریش نیز، سرمایه استاندارد مورد نیاز، ۳۵ هزار یورو در نظر گرفته می‌شود؛ همچنین شرکت‌هایی که سالانه بیش از ۳۰ هزار یورو گردش مالی داشته باشند، مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند. برای ثبت شرکت حداقل یک مدیر و یک سهامدار باید منصوب شوند. این افراد می‌توانند مقیم اتریش یا اشخاص خارجی باشند؛ برای ثبت کسب و کار، آدرس قانونی شرکت نیز الزامی است.

روش‌های سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک و تمکن مالی

در دهه گذشته بازار املاک و مستغلات اتریش به طور پیوسته پیشرفت داشته است و بازدهی متوسط اما پایداری ارائه می‌دهد. بازار املاک اتریش در مقایسه با سایر نقاط اروپا مقرون‌به‌صرفه‌تر است؛ به همین دلیل باعث جذب سرمایه‌گذاران از اقصی نقاط جهان شده است. متوسط قیمت یک خانه ویلایی در اتریش ۳۵۹ هزار یورو است؛ در حالی که قیمت یک آپارتمان دو خوابه حدود ۲۵۶ هزار یورو است؛ البته خرید ملک ممکن است به تایید کمیسیون املاک مربوطه (Grundverkehrsbehörde) بستگی داشته باشد. این مورد معمولا با توجه به استان محل قرارگیری ملک تعیین می‌شود؛ زیرا هر استان مقررات متفاوتی دارد.

یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در اتریش، اثبات تمکن مالی یا خودحمایتی است. در این روش شما تنها با اثبات وجود دارایی در حساب بانکی و میزان درآمد ماهانه، می‌توانید در اتریش سرمایه‌گذاری کنید. شما متناسب با تعداد اعضای خانواده می‌توانید برای اقامت خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال‌تان اقدام کنید. اثبات وجود حداقل ۲۲ هزار یورو در حساب بانکی هر فرد بزرگسال و ۱۰ هزار یورو به ازای هر کودک زیر ۱۸ سال از شرط‌های لازم برای این نوع سرمایه‌گذاری است.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزارهایی هستند که به شما امکان می‌دهند سرمایه‌ای را که معمولا از تعدادی سرمایه‌‌گذار خرده‌ فروش می‌آیند، در بازارهای مالی سرمایه‌‌گذاری کنید. این نوع سرمایه‌ می‌تواند در قالب اوراق بهادار قابل انتقال، سپرده‌گذاری در بانک‌ها، کالاها یا سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه شود. متقاضی پس از ارائه سرمایه می‌تواند مالک بخشی از صندوق‌‌های سرمایه‌‌گذاری شود. این صندوق‌ها عبارت‌اند از:

 • صندوق‌های بازار پول
 • صندوق‌های بازنشستگی
 • صندوق‌های املاک و مستغلات
 • صندوق‌های سهام
 • صندوق‌های اوراق قرضه

در این نوع سرمایه‌گذاری باید بررسی کنید که صندوق موردنظر در پایگاه داده صندوق‌ها مجوز داشته باشد؛ در غیر این صورت، صندوق تحت نظارت سازمان بازارهای مالی (FMA) نیست. اساسا، ریسک یک صندوق سرمایه‌گذاری به سیاست سرمایه‌گذاری و توسعه بازار دارایی‌های آن صندوق بستگی دارد. برخلاف اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قیمت بازخرید ثابتی ندارند؛ علاوه بر این، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند منفی باشد که ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه شما شود.

به عنوان یک قاعده، سهام صندوق را می‌توان در هر زمان با قیمت روز بازخرید کرد. قانون صندوق سرمایه گذاری اتریش دارای اصول اساسی است که صندوق‌ها باید به آن پایبند باشند؛ علاوه بر این، صندوق‌ها به اصطلاح «صندوق باز» هستند؛ به این معنا که برای تعداد نامحدودی از سرمایه‌گذاران، باز خواهند بود و سهام جدید می‌تواند در هر زمان منتشر شود. در این نوع سرمایه‌گذاری، صندوق‌ها باید توسط کارشناسان انتخاب شوند و کنترل دقیق توسط تیمی از حسابرسان مستقل انجام شود. 

سرمایه گذاری در اتریش برای اخذ تابعیت

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید سهام

اساسا سهام نشان دهنده مالکیت قانونی در یک شرکت است. زمانی که سهام را خریداری می‌کنید و شرکت‌ موردنظر برای جمع آوری پول اقدام به عرضه سهام می‌کند، شما مالک بخشی از شرکت می‌شوید. سهام به سهامدار حق دریافت سهم متناسبی از سود یا زیان یک شرکت را می‌دهد. سرمایه‌‌ها در طول زمان انباشته می‌شوند و می‌توانند بازدهی داشته باشند؛ این بدان معناست که شما شروع به کسب سود می‌کنید.

قیمت سهام زمانی کاهش می‌یابد که تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران باشد. قابل ذکر است که هم خریدار هم فروشنده می‌توانند افراد، شرکت‌ها یا دولت باشند. بورس اتریش (ATX) از ابتدای سال ۲۰۲۱، حدود ۲۰۹ واحد یا ۷٫۵۳ درصد افزایش یافته است. شاخص قیمت نیز در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۰، برابر با ۲۹۸۹٫۸۷ بود.

بورس اصلی اتریش Wiener Börse AG (بورس وین) است؛ به این ترتیب، این بورس بزرگترین محل برگزاری سهام اتریش است. شما می‌توانید به طور مستقیم و با استفاده از حساب کارگزاری یا یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری موجود، سهام بخرید؛ همچنین می‌توانید یک کارگزار سهام را انتخاب کنید تا همه این کارها را برای شما انجام دهد.

سایر روش‌های سرمایه گذاری در اتریش

یکی از بزرگترین بخش‌های جدید سرمایه گذاری در اتریش، انرژی‌ تجدیدپذیر است.نوآوری در انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر این کشور دیده می‌شود و استفاده از این انرژی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار در استانداردهای شهری است. توجه اتریش به انرژی‌های تجدیدپذیر به دلیل وجود چندین معاهده بین المللی و نیاز به تبدیل منابع انرژی سنتی به منابع تجدیدپذیر است که این امر افزایش امنیت سرمایه‌گذاری قوی در این بخش را تضمین می‌کند.

در دنیای استارتاپ، اتریش در حال تبدیل شدن به یک رهبر اروپایی و افزایش حمایت مالی از استارتاپ‌ها است؛ از این رو، در دو دهه گذشته تعداد شرکت‌های تازه تاسیس در اتریش تقریبا سه برابر شده است.تعداد این شرکت‌ها از حدود ۱۵ هزار شرکت تازه تاسیس در سال ۱۹۹۵ به ۴۰ هزار شرکت در سال ۲۰۱۵ رسیده است؛ بنابراین می‌توانید به سرمایه گذاری در اتریش از طریق راه اندازی استارتاپ فکر کنید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در اتریش

افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری در کشور اتریش باید مدارک مورد نیاز را بسته به شرایط خود تهیه کنند. هر روش سرمایه‌گذاری به مدارک خاصی نیاز دارد؛ اما شماری از اسناد در بیشتر روش‌های سرمایه‌گذاری الزامی هستند. مدارک عمومی لازم برای سرمایه‌گذاری در اتریش عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی یا گواهی تولد
 • چندین قطعه عکس جدید
 • رزومه شغلی مرتبط با زمینه سرمایه‌گذاری
 • داشتن بیمه سلامتی
 • مدرک معتبر جهت اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

سرمایه گذاری در اتریش برای اخذ تابعیت

سرمایه گذاری در اتریش برای اخذ تابعیت

کسانی که سرمایه‌گذاری در کشورهای منطقه آلپ را انتخاب می‌کنند، این امکان را خواهند داشت که از یک مسیر سریع برای شهروندی اقدام کنند. اتریش در ازای سرمایه‌گذاری مستقیم قابل توجه در اقتصاد کشور، فرصتی را برای افراد فراهم می‌کند تا پاسپورت اتحادیه اروپا و تابعیت این کشور را دریافت کنند؛ در حالی که سایر کشورها تابعیت را با طرح‌های سرمایه‌گذاری مانند «طرح شهروندی سوئیس» ارائه می‌دهند، اتریش در انتخاب روش سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران آزادی بیشتری می‌دهند.

دولت اتریش کشوری بسیار ثروتمند است و به سرمایه‌گذاران امکان داشتن یک زندگی ایده‌آل در اتریش را می‌دهد. بر اساس قانون شهروندی اتریش، متقاضی باید به طور فعال در اقتصاد اتریش سرمایه‌گذاری کند تا واجد شرایط دریافت فوری پاسپورت باشد؛ از طرف دیگر، سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغی را به یک صندوق دولتی اهدا کند.

اتریش (برخلاف سایر برنامه‌های ویزای طلایی) سرمایه‌گذاری غیرفعال در اوراق قرضه دولتی یا املاک را واجد شرایط دریافت شهروندی نمی‌داند. فقط یک سرمایه‌گذاری مستقیم با مبلغ قابل توجه می‌تواند شرایط لازم برای شهروندی را داشته باشد؛ علاوه بر این، دولت اتریش درخواست‌ها را به صورت موردی می‌پذیرد و به همه مجوز شهروندی نمی‌دهد.

بازه زمانی تخمینی برای اخذ مجوز شهروندی حدود ۲۴ تا ۳۶ ماه طول می‌کشد. با تصمیم دولت اتریش، نامزدهای موفق تابعیت کامل جمهوری اتریش را دریافت می‌کنند و می‌توانند بلافاصله برای دریافت پاسپورت اقدام کنند. با داشتن پاسپورت اتریش امکان ورود به ۱۸۵ مقصد در سراسر جهان بدون ویزا و با ویزا فراهم می‌شود. شهروندان اتریشی به طور خودکار از حقوقی مشابه با هر شهروند اتحادیه اروپا برخوردار می‌شوند. مجوز شهروندی به افراد حق زندگی، کار، تحصیل و سفر آزادانه در اروپا و منطقه شنگن را می‌دهد. توجه کنید که مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور مشخص نیست و معمولا بین ۲ تا ۱۰ میلیون یورو متغیر است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 • متقاضی اصلی باید در یک نهاد نفوذ قابل توجهی داشته باشد.
 • واحد تجاری باید شاخص عملکرد اقتصادی قوی داشته باشد.
 • از طریق سرمایه‌گذاری شما، تعداد قابل توجهی موقعیت شغلی تمام وقت ایجاد شود.
 • سرمایه‌گذاری قابل توجهی باید انجام شود.
 • نهاد سرمایه‌گذاری باید شهرت بین‌المللی داشته باشد.
 • دستاوردهای سرمایه‌گذار باید از روابط خارجی اتریش در بخش اقتصادی حمایت کند.

معایب و مشکلات سرمایه گذاری در اتریش

معایب و مشکلات سرمایه گذاری در اتریش

معایب سرمایه گذاری در اتریش عبارت‌اند از:

 • شیوه‌ها و مقررات سخت کار
 • بازار داخلی کوچک
 • وابستگی تجاری به آلمان
 • متکی بودن به موقعیت جغرافیایی خود
 • سیستم نظارتی پیچیده با بوروکراسی گسترده
 • نوآوری کم تا متوسط
 • سطوح پایین دیجیتالی شدن
 • سطوح پایین سرمایه‌گذاری خصوصی 

نتیجه گیری

اتریش دارای یکی از سودآورترین اقتصادهای جهان، نیروی کار بسیار ماهر و سیاست‌ها و قوانین سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مطلوب است. این کشور باشکوه درست در مرکز اروپا قرار دارد و با آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. اتریش به خاطر قرارگیری در منطقه اقتصادی اروپا و داشتن شرایط سرمایه‌گذاری متنوع، به عنوان کشوری مناسب برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. شما با انتخاب روش سرمایه‌گذاری مناسب خود در اتریش می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید. برای شناسایی بازارهای قوی و باثبات اتریش می‌توانید از خدمات مشاوره‌ ویزاگرد بهره‌مند شوید. 

فرم مشاوره سرمایه گذاری در اتریش

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اتریش چقدر است؟

متقاضی سرمایه گذاری در اتریش، باید حداقل ۴۰ هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.

ارزانترین راه سرمایه گذاری در اتریش کدام است؟

سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی ارزن‌تر بقیه روش‌ها است.

بهترین راه سرمایه گذاری در اتریش کدام است؟

بهترین راه سرمایه گذاری در اتریش با توجه به اهداف متقاضی متفاوت است و بنابر شرایط فرد تعیین می‌شود.

آیا اقامت با سرمایه گذاری در اتریش امکان پذیر است؟

بله، هر یک از روش‌های سرمایه گذاری در اتریش می‌تواند به اقامت منجر شود.

بهترین روش سرمایه گذاری در اتریش برای اخذ تابعیت کدام است؟

یک سرمایه گذاری مستقیم با مبلغ قابل توجه می‌تواند شرایط لازم برای شهروندی را ارائه دهد.

با استفاده از کدام روش سرمایه گذاری در اتریش می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، ثبت شرکت و هرگونه سرمایه گذاری دیگر امکان پذیر است.