سرمایه گذاری در کانادا یکی از ساده‌ترین، سریع‌ترین و پرسودترین روش‌های اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر کانادا از نظر سرمایه‌گذاران خارجی کشوری بسیار جذاب است. سیستم مالیاتی و سیاست‌های مهاجرتی که دولت وضع کرده باعث شده است بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علاوه بر سرمایه گذاری در کانادا به این کشور هم نقل مکان کنند. افرادی که قصد دارند کسب و کاری در کانادا شروع کنند باید موارد زیادی را در نظر بگیرند؛ از جمله این واقعیت که کانادا اقتصاد پایداری دارد و یکی از کشورهای پیشرو G۲۰ است و در طی پنج سال گذشته همواره بین سه کشور برتر از نظر تجارت قرار گرفته است. در ادامه با انواع روش‌های سرمایه گذاری در کشور کانادا، دلایل و مزایای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

سرمایه گذاری در کانادا
پرچم کانادا
مشاوره رایگان

دلایل سرمایه گذاری در کانادا

دلایل سرمایه گذاری در کانادا

منبع: cicnews

سرمایه‌گذاران خارجی همیشه جذب اقتصادهای بزرگ می‌شوند زیرا چنین اقتصادهایی فرصت‌های بیشتری در بازار محلی ایجاد می‌کند و کانادا هم یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان محسوب می‌شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که کانادا کشور همسایه آمریکا است و همین باعث گسترش تجارت در سراسر مرزهای این دو کشور می‌شود. برخی از دلایلی که باعث می‌شود سرمایه‌ گذاران جذب سرمایه گذاری در کانادا شوند به شرح زیر است:

 •  کانادا سیزدهمین اقتصاد رقابتی جهان بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد است.
 • کارمندان داخلی و خارجی این کشور از جمله تحصیل‌کرده‌ترین نیروهای کار در تمام جهان هستند.
 • کانادا دوازدهمین کشور خلاق در جهان است.
 • کانادا در مقایسه با بزرگترین اقتصادهای جهان، مالیات خیلی پایینی برای شرکت‌ها در نظر می‌گیرد.

مسئله‌ای که افراد کمی در مورد سرمایه گذاری در کشور کانادا می‌دانند این است که دولت برنامه‌های کمکی زیادی برای سرمایه ‌گذاران خارجی اجرا کرده است؛ این برنامه‌ها شامل مشوقهایی مانند کسر مالیات و بازپرداخت سرمایه است.

علاوه بر این موارد، کمک هزینه و یارانه‌هایی هم برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D) که توسط شرکت‌های کانادایی انجام می‌شود وجود دارد. همچنین برنامه‌های مالی متعددی به سرمایه‌ گذاران خارجی که در کانادا شرکت خود را افتتاح کرده‌اند اختصاص پیدا می‌کند. با در نظر گرفتن همه این موارد جای تعجب نیست که افراد زیادی تصمیمی به سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در این کشور می‌گیرند.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

نمایی از شهر تورنتو

منبع: cicnews

برای سرمایه گذاری در کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن‌ها هم شرایط خاص خودشان را دارند؛ اما خوشبختانه برای مهاجرت و دریافت اقامت این کشور از طریق روش سرمایه گذاری لازم نیست امتیاز بالایی در آزمون‌های زبان یا حتی مدرک تحصیلی داشته باشید. البته شرایط سرمایه گذاری در کانادا پیچیدگی‌هایی هم دارد که در بخش‌های بعدی به آن می‌پردازیم، از جمله اینکه در برخی از روش‌ها متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات کرده و حداقل هزینه لازم برای سرمایه گذاری را تامین کند. مزیت این روش این است که بعد از فراهم آوردن شرایط مورد نیاز فرد می‌تواند به راحتی برای خود و خانواده‌اش اقامت کانادا بگیرد.

قوانین سرمایه گذاری در کانادا

قوانین سرمایه گذاری در کانادا

منبع: britannica

از مهم‌ترین قوانین سرمایه گذاری در کانادا قانون ICA است که شرایط سرمایه گذاری مستقیم افراد خارجی در کانادا در آن ذکر شده است. بر اساس این قانون هر فرد غیر کانادایی که قصد سرمایه گذاری مستقیم در این کشور را دارد باید یک اعلان یا درخواست برای بررسی ارائه دهد. این قانون در سال ۱۹۸۵ وضع شده است و از آن زمان تا کنون چندین بار هم به‌روزرسانی شده است.

قانون ICA این امکان را برای دولت کانادا فراهم می‌کند که بتواند سرمایه گذاری‌های قابل توجهی را که توسط افراد غیرکانادایی در کشور انجام می‌شود بررسی کند و تشخیص ‌دهد که این سرمایه گذاری‌ها به نفع کشور و امنیت ملی هستند. این امر تضمین می‌کند که سرمایه گذاری خارجی علاوه بر افزایش رشد اقتصادی کانادا باعث توسعه بازار کار ملی این کشور نیز خواهد شد.

 بنابراین افراد علاقه‌مند به سرمایه گذاری مستقیم در کانادا باید یک درخواست برای دولت ارسال کنند. هر زمان که شخصی بخواهد در کانادا یک سرمایه گذاری جدید را شروع کند یا کسب و کاری ایجاد کند این اعلان‌ها ثبت می‌شوند. سپس وقتی ارزش کسب و کار ایجاد شده از حدود تعیین شده در قانون فراتر رفت درخواست مورد نظر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

ارز رایج کانادا

منبع: thecanadianencyclopedia

هزینه سرمایه گذاری در کانادا با توجه به روشی که برای این کار انتخاب می‌کنید متفاوت است. با این حال میانگین هزینه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور بین ۱۵۰ تا ۸۰۰ هزار دلار است. اگر می‌خواهید با شروع کسب و کار در کانادا ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید باید مدارک مربوط به داشتن ۳۵۰ تا ۸۰۰ هزار دلار سرمایه را ارائه دهید.

همچنین باید مدارک مربوط به دارایی خالص خود را ارائه دهید که هزینه آن با توجه به استان‌های مختلف کانادا فرق دارد و می‌تواند بین ۳۵۰ هزار دلار تا ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار باشد. به این نکته توجه داشته باشید که دارایی خالص و درآمد شما باید به صورت قانونی به دست آمده باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

استان بریتیش کلمبیا

منبع: britishcolumbia

در دنیای پر فراز و نشیب سرمایه گذاری اجتناب از خطرات و استفاده از فرصت‌های پیش رو می‌تواند دشوار باشد. برای رشد و موفقیت کسب و کار خود باید اقتصادهایی را پیدا کنید که دارای ثبات و پویایی را همزمان داشته باشند و کانادا دارای چنین اقتصادی است. در ادامه می‌توانید مزایای سرمایه گذاری در کانادا را مشاهده کنید:

 • در صورت سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید و از شرایط فوق‌العاده زندگی در آن مانند دریافت بیمه درمانی رایگان، حق تحصیل رایگان فرزندان، زندگی در یک مکان ایمن و اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان خود بهره‌مند شوید.
 • کم بودن نرخ مالیات برای شرکت‌ها؛ با ایجاد یک شرکت در کانادا می‌توانید از مزایای بی‌شماری از جمله کم بودن نرخ مالیات برخوردار شوید. کانادا برای تشویق رشد اقتصادی و جذب کسب و کارهای بین‌المللی در طی ۹ سال گذشته نرخ مالیات خود را از ۱۸ درد به نرخ فعلی ۱۵ درصد کاهش داده است که یکی از رقابتی‌ترین نرخ‌های مالیات شرکت‌ها در جهان محسوب می‌شود.
 • کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته جهان، به ویژه آمریکا، یک اقتصاد پایدار است.
 • در صورت راه‌اندازی بیزینس در کانادا می‌توانید از نیروی کار ماهر این کشور استفاده کنید؛ حدود ۶۰ درصد از افراد بین ۲۵ تا ۳۴ ساله در کانادا دارای تحصیلات عالی هستند.

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزا

ویزای کانادا

منب: wikimedia

اگر می‌خواهید برای آینده خود سرمایه گذاری کرده و با استفاده از این سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنید چند گزینه مثل برنامه ویزای استارت آپ و برنامه منتخب استانی پیش روی شما قرار دارد. اگر درخواست مهاجرت تجاری شما تایید شود می‌توانید با سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزا، همراه با خانواده خود به این کشور مهاجرت کنید. کانادا همیشه به دنبال افرادی است که تجربه کارآفرینی و استعداد راه‌اندازی کسب و  کارهای جدید را دارند، زیرا با استفاده از سرمایه گذاری‌های خارجی می‌تواند رشد اقتصادی خود را تضمین کند. در ادامه نگاهی به روش‌های سرمایه در این کشور می‌اندازیم.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا

منبع: finance-monthly

روش‌های سرمایه گذاری در کانادا شامل هشت مورد می‌شود که به شرح زیر است:

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خوداشتغالی
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارت آپ
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه های استانی
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق فرانچایزها

در ادامه جزئیات مربوط به هر یک از این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

منبع: ey

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی یکی از فرصت‌های مناسب اخذ اقامت کانادا برای کارآفرینان است. از آنجایی که افراد کارآفرین فرصت‌های شغلی ایجاد کرده و به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند، این کشور آنها را تشویق می‌کند که برای مهاجرت اقدام کنند. افرادی که با درخواست آنها موافقت می‌شود می‌توانند در کانادا یک کسب و کار راه‌اندازی کرده و اقامت دائم این کشور را هم دریافت کنند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی شامل موارد زیر هستند:

 • راه‌اندازی، خرید یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار فعال در کانادا در طول دو سال بعد از رسیدن به این کشور که باعث رشد اقتصادی شود.
 • مشارکت فعال و مستمر در مدیریت کسب و کار
 • استخدام حداقل یک شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد، به جز خود کارآفرین و بستگان او.

جهت اطمینان از اجرای این شرایط کارآفرینان باید در طول این دوره دو ساله پیشرفت خود را به صورت منظم به مسئولان مهاجرت گزارش دهند.

مزایای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

برخی از مزایای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا شامل موارد زیر است:

 • اقتصاد کانادا پایدار است و میزان تورم در این کشور پایین است
 • کیفیت زندگی در کانادا بالا است و در صورت مهاجرت به این کشور می‌توانید از مزایای زیادی مانند حق تحصیل رایگان برای فرزندان و... استفاده کنید.
 • کارآفرینان می‌توانند همسر و فرزندان خود را همراه خودشان به کانادا ببرند و به سرعت برای آن‌ها اقامت دائم دریافت کنند.
 • برای مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای کارآفرینی نیازی به مدرک تحصیلی خاصی نخواهید داشت.
 • به منظور تشویق سرمایه گذاران خارجی نرخ مالیات شرکت‌ها و مالیات بر درآمد در کانادا پایین است.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به استان و شهری بستگی دارد که قصد دارید کسب و کار خود را در آنجا راه‌اندازی کنید. اگر قصد دارید در شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکور و... سرمایه گذاری کنید حداقل سرمایه مورد نیاز شما حدود ۶۰۰ هزار دلار خواهد بود. اما اگر می‌خواهید در شهرهای حومه و کوچک‌تر سرمایه گذاری کنید حداقل به ۱۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز پیدا خواهید کرد.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خوداشتغالی

خوداشتغالی در کانادا

منبع: thebalancesmb

منظور از سرمایه گذاری در کانادا از طریق خوداشتغالی این است که فرد از طریق فعالیت‌های مستقل اقتصادی امرار معاش می‌کند. با استفاده از این روش متقاضیان می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. فردی که قصد دارد از این روش استفاده کند باید دارای تجربه‌های مرتبط در زمینه فرهنگی یا ورزشی باشد. متقاضیان باید سهم قابل توجهی در زندگی فرهنگی، هنری یا ورزشی کانادا داشته باشند. برنامه خوداشتغالی برای افرادی مناسب است که مایل به راه‌اندازی یا خرید یک کسب و کار در کانادا هستند. این برنامه تا حد زیادی برای زندگی اقتصادی و هنری کانادا مفید است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی

شرایط سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی در کانادا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • متقاضیان باید حداقل دو سال از پنج سال اخیر تجربه مرتبط با خوداشتغالی داشته باشند.
 • متقاضیان باید معیارهای لازم برای خوداشتغالی در کانادا را داشته باشند، این معیارها شامل سطح تحصیلات، توانایی های زبان، سن و تجربه هستند.
 • فرد باید توانایی و تمایل به خوداشتغالی در کانادا را داشته باشد.
 • علاوه بر این‌ها یک سری شرایط پزشکی و امنیتی هم وجود دارند

مزایای سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی

برای خوداشتغالی در کانادا افراد باید سابقه فعالیت در زمینه‌های فرهنگی یا ورزشی داشته باشند. در صورتی که متقاضی تمام شرایط ذکر شده را داشته باشد می‌تواند به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی

برای دریافت این ویزا لازم نیست سرمایه زیادی داشته باشید. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید ثابت کنید توانایی مالی زندگی در کانادا و حمایت از خانواده خود و همچنین سرمایه لازم برای کار کردن در زمینه مورد نظر خود را دارید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارت آپ

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارت آپ

منبع: unwto

اگر قصد مهاجرت به کانادا به عنوان یک سرمایه‌ گذار را دارید بهترین گزینه‌ای که پیش روی شما وجود دارد سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارت آپ است. برای دریافت ویزا از طریق این روش باید با داشتن خلاقیت و نوآوری، ایجاد شغل‌های معینی برای کانادایی‌ها و داشتن توانایی رقابت در سطح بین‌المللی ثابت کنید که واجد شرایط اقامت در کانادا هستید.

شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ

شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ موارد زیر را در بر می‌گیرد:

 • داشتن یک کسب و کار واجد شرایط
 • دانش متوسط در زبان‌های انگلیسی و فرانسوی
 • ارائه نامه پشتیبانی معتبر از یک موسسه که توسط دولت کانادا تعیین می‌شود (اگر این یک سازمان سرمایه گذار خطرپذیر حداقل ۲۰۰ هزار دلار و اگر سرمایه گذار فرشته باشد حداقل باید ۷۵ هزار دلار از شما حمایت مالی کند.)
 • داشتن سرمایه کافی برای زندگی در کانادا

مزایای سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ

از جمله مزایای سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • با دریافت نامه پشتیبانی می‌توانید در مدت زمان کوتاهی اقامت موقت کانادا را دریافت کنید
 • می‌توانید قبل از دریافت اقامت دائم مجوز کار در کانادا را بگیرید
 • امکان زندگی در کانادا و شروع کسب و کار در هر منطقه‌ای از این کشور که خودتان می‌خواهید

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ در کانادا شامل سرمایه‌ای است که برای زندگی در کانادا و حمایت از خانواده خود به آن نیاز خواهید داشت.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس

خرید بیزینس در کانادا

منبع: seekbusiness

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس برای افرادی مناسب است که ترجیح می‌دهند به جای راه‌اندازی یک کسب و کار در کانادا، یک بیزینس فعال را در این کشور خریداری کنند. در این روش مدیریت بیزینس به صورت کامل بر عهده متقاضی خواهد بود.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس چندان پیچیده نیستند؛ برای مثال موارد زیر برخی از شرایط این نوع سرمایه گذاری در کانادا هستند:

 • باید توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود را در کانادا داشته باشید
 • داشتن سرمایه کافی برای خرید یک بیزینس
 • دانش متوسط در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

برخی از مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • اخذ اقامت دائم برای شما و خانواده‌تان
 • دریافت شهروندی کانادا بعد از سه سال
 • امکان حفظ دو ملیت
 • حق زندگی و راه‌اندازی کسب و کار در تمام شهرهای کانادا از جمله تورنتو، ونکوور، مونترال و...
 • هزینه شهریه دانشجوها فقط یک سوم هزینه‌ای است که دانشجوهای بین‌المللی می‌پردازند.
 • امکان خرید ملک در کانادا

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس شامل میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید بیزینس مورد نظر و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن مانند هزینه مالیات، حقوق کارمندان و... است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا

منبع: abi

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که یک برنامه یا طرح تجاری برای ایجاد کسب و کار در کانادا دارند. چندین سال است که افراد زیادی از سراسر جهان کانادا را برای ثبت شرکت انتخاب می‌کنند، دلیل این کار هم پایین بودن نرخ مالیات، کم بودن میزان تورم و ثبات اقتصادی کانادا است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 • متقاضی باید یک بیزینس پلن یا طرح تجاری برای ایجاد بیزینس در کانادا ارائه دهد.
 • دولت کانادا باید طرح تجاری متقاضی را به عنوان یک بیزینس پلن سودمند برای کانادا تایید کند.
 • بر اساس ایالتی که برای ثبت شرکت انتخاب می‌شود باید شرایط لازم آن ایالت مانند مهارت‌های زبانی مورد نیاز برآورده شود.
 • متقاضی باید مدرک تحصیلی داشته باشد.
 • فرد باید در طی سه سال اخیر تجربه مدیریتی مرتبط داشته باشد.
 • بعد از امضای تعهدنامه ثبت شرکت، متقاضی باید به تمام مسئولیت‌های قانونی مربوط به شرکت در یک دوره سه ساله متعهد شود.

مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

از جمله مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت این است که دولت کانادا برنامه‌های حمایتی مختلفی برای سرمایه‌گذاران خارجی که در این کشور کاری راه‌اندازی می‌کنند در نظر گرفته است؛ برای مثال نرخ مالیات شرکت‌ها در کانادا خیلی پایین است و به دلیل اقتصاد پایدار این شرکت می‌توانید با اطمینان بیشتری تجارت خود را شروع کنید.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت به منطقه‌ای بستگی دارد که شرکت خود را در آن ثبت می‌کنید. در صورت ثبت شرکت در شهرهای بزرگ کانادا به سرمایه بیشتری نیاز خواهید داشت.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه های استانی

استان کبک

منبع:getyourguide

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه های استانی یکی دیگر از روش‌های کسب اقامت این کشور است که شرایط آن در استان‌های مختف با هم تفاوت دارد. تقریبا همه برنامه‌های استانی دارای برنامه سرمایه گذاری یا کارآفرینی هستند. هزینه سرمایه گذاری در هر استان متفاوت است و معیارهای خاصی هم برای انتخاب وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • استان کبک: برنامه‌های سرمایه گذاری در استان کبک شامل برنامه کارآفرینی، خوداشتغالی و سرمایه گذاری هستند. متقاضیان از طریق این برنامه‌ها می‌توانند همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی، سابقه مدیریتی و مدرک زبان هستند از امتیاز بالاتری برخوردار خواهند شد. همچنین فرد باید دارای دارایی خالص دو میلیون دلار باشد و مبلغ یک میلیون ۲۰۰ هزار دلار را هم باری یک سرمایه گذاری ۵ ساله اختصاص دهد.
 • استان بریتیش کلمبیا: برای سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا فرد باید شرایطی شامل حداقل سه سال سابقه مدیریتی، دارایی خالص ۶۰۰ هزار دلار، سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلار در کانادا و ایجاد یک شغل تمام وقت برای شهروندان کانادایی را داشته باشد.
 • استان مانیتوبا: شرایط سرمایه گذاری در این استان برای برنامه کارآفرینی شامل حداقل سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلار، دارایی خالص ۵۰۰ هزار دلار و ۳ سال سابقه مدیریتی است. برای برنامه کشاورزی فرد باید ۵۰۰ هزار دلار سرمایه خالص، ۳۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری در کانادا و سه سال تجربه کشاورزی داشته باشد.
 • استان نیوبرانزویک: معیار این استان برای انتخاب سرمایه‌گذار برای برنامه کارآفرینی شامل داشتن ۶۰۰ هزار دلار دارایی خالص، سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰ هزار دلار در کانادا و سه سال تجربه مدیریتی می‌شود.
 • استان نورث وست تریتوریز: برای سرمایه گذاری در این استان فرد باید ۵۰۰ هزار دلار سرمایه خالص و حداقل سه سال سابقه مدیریتی داشته باشد و حداقل ۳۰۰ هزار دلار در کانادا سرمایه گذاری کند.
 • استان نوا اسکوشیا: شرایط سرمایه گذاری در این استان برای برنامه کارآفرینی شامل ۶۰۰ هزار دارایی خالص، ۱۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری در کانادا و سه سال سابقه مدیریتی است.
 • استان انتاریو: این استان دارای برنامه کارآفرینی و ثبت شرکت است. معیار انتخاب سرمایه ‌گذار برای برنامه کارآفرینی این استان شامل داشتن ۸۰۰ هزار دلار سرمایه خالص، ۶۰۰ هزار دلار سپرده در کانادا و ایجاد دو موقعیت شغلی است. معیار ثبت شرکت هم ایجاد پنج شغل جدید در کانادا و پنج میلیون دلار سرمایه گذاری توسط شرکت است.
 • جزیره پرنس ادوارد: برنامه جزیره پرنس ادوارد با نام Business Work Permit Stream شناخته می‌شود و متقاضیان سرمایه گذاری در این جزیره باید دارایی خالص ۶۰۰ هزار دلار داشته باشند و بر اساس سیستم امتیازدهی که در این روش وجود دارد ارزیابی شوند.
 • استان ساسکاچوان: در این استان دو برنامه کارآفرینی عادی و کشاورزی وجود دارد. معیار انتخاب برای برنامه کشاورزی داشتن ۵۰۰ هزار دلار سرمایه خالص، ۷۵ هزار دلار سپرده در کانادا و سه سال تجربه مزرعه داری است. شرایط برنامه کارآفرینی عادی هم شامل ۵۰۰ هزار دلار سرمایه خالص، سه سال تجربه مدیریتی و داشتن ۳۰۰ هزار دلار سپرده در ساسکاچوان و رجینا است.
 • استان آلبرتا: این استان هم دارای دو برنامه سرمایه گذاری و کشاورزی است. شرایط لازم برای سرمایه گذاری در استان آلبرتا شامل داشتن ۵۰۰ هزار دلار سرمایه خالص، ۳۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری در کانادا و ۳ سال تجربه مدیریتی یا کشاورزی است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی

در این بخش شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی کانادا را بررسی می‌کنیم:

 • بودجه برای سرمایه گذاری در کانادا
 • سابقه مدیریتی
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • دارای اعتبار تجاری و سابقه بانکی مناسب
 • دارای سلامت جسمی

مزایای سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی

از جمله مزایای سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان مدیریت کسب و کار خود در کانادا
 • هیچ محدودیتی از نظر استان یا منطقه در این برنامه وجود ندارد
 • همسر متقاضی می‌تواند مجوز کار در کانادا دریافت کند
 • تحصیل رایگان برای فرزندان

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام استانحداقل دارایی خالص به دلارحداقل سرمایه گذاری به دلار
کبکدو میلیونیک میلیون و ۲۰۰ هزار
بریتیش کلمبیا۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار
مانیتوبا۵۰۰ هزار۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار
نیوبرانزویک۶۰۰ هزار۲۵۰ هزار
نورث وست تریتوریز۵۰۰ هزار۳۰۰ هزار
نوا اسکوشیا۶۰۰ هزار۱۵۰ هزار
انتاریو۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار
جزیره پرنس ادوارد۶۰۰ هزار۱۵۰ هزار
ساسکاچوان۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار
آلبرتا۵۰۰ هزار۳۰۰ هزار

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا

منبع: everquote

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک برای افراد غیر مقیم کانادا هم امکان‌پذیر است با وجود این شما از طریق خرید ملک نمی‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. افراد خارجی می‌توانند هر نوع ملکی در این کشور خریداری کنند و از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک شامل موارد زیر هستند:

 • اگر قصد دارید شش ماه یا کمتر از این مدت در کانادا بمانید به عنوان یک فرد غیر مقیم در نظر گرفته می‌شوید، ولی اگر قصد دارید بیش از شش ماه در کانادا بمانید باید از طریق یکی از روش‌های مهاجرت برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید.
 • در ماه آوریل ۲۰۱۷ قانونی تصویب شد که بر اساس آن افراد غیر مقیمی که قصد خرید ملک مسکونی در منطقه Greater Golden Horseshoe در تورنتو را دارند باید ۱۵ درصد مالیات بپردازند.
 • برای خرید ملک لازم است مشخصات خریدار مانند ملیت، سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی نیز ارائه شود.

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا در ادامه آورده شده است:

 • با سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک لازم نیست هزینه‌هایی مانند مالیات تعمیر یا نگهداری خانه، بهره وام مسکن را بپردازید.
 • می‌توانید ملک خود را اجاره دهید و اجاره خود را به صورت ماهانه دریافت کنید.
 • ارزش املاک در کانادا نسبت به بازار سهام پایدارتر است.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا به شهری بستگی دارد که قصد دارید در آن ملک خود را خریداری کنید؛ برای مثال هزینه خرید ملک در تورنتو برابر یک میلیون و ۳۶ هزار دلار و هزینه خرید ملک در هلیفکس ۳۳۱ هزار دلار است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق فرانچایزها

سرمایه گذاری در فرانچایزهای کانادا

منبع: wallstreetprep

سرمایه گذاری در کانادا از طریق فرانچایزها یکی از روش‌های کم خطر و آسانی است که از طریق آن می‌توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید. در این روش شما به عنوان یک سرمایه گذار یکی از کسب و کارهای موجود در کانادا مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و... را انتخاب کرده و سپس با عقد قرارداد با صاحب آن کسب و کار مجوز استفاده از برند آن فرانچایز را در قبال پرداخت مبلغی دریافت می‌کنید. مدت زمان این قرارداد هم بین پنج تا ۱۰ سال است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها

شرایط سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها در کانادا شامل موارد زیر است:

 • فرانچایزی که خریداری می‌شود باید فعال باشد.
 • در این شرکت حداقل باید یک کارمند کانادایی به کار گرفته شود.
 • قرارداد فرانچایز یک نوع قرارداد اجاره است و بعد از اتمام زمان قرارداد حق نام تجاری فرانچایز دوباره به صاحب آن برگردانده می‌شود.
 • امکان تمدید قرارداد وجود دارد.

مزایای سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها

برخی از مزایای سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها را در زیر بررسی کرده‌ایم:

 • با این نوع سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید امتیاز برندی که قبلا شناخته شده است را دریافت کرده و با استقلال کامل کسب و کار خود را اداره کنید.
 • استفاده از این برنامه آسان است و نیازی به تجربه کار در زمینه‌های مرتبط نخواهید داشت.
 • به دلیل اینکه قرار است در یک شرکت فعال سرمایه گذاری کنید که قبلا خودش را ثابت کرده است نسبت به استارت آپ‌ها کسب و کار مطمئن‌تری خواهید داشت.
 • سرمایه گذاری فرانچایز نوعی میانبر است و دیگر لازم نیست هزینه‌های هنگفتی برای جذب مشتری صرف کنید زیرا فرانچایزها مرحله جذب مشتری را قبلا پشت سر گذاشته‌اند.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق فرانچایزها چیزی حدود ۱۰۰ هزار دلار است و به شرکتی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید بستگی دارد.

بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا

بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا

منبع: thefutureeconomy

با توجه به روش‌های سرمایه گذاری که بررسی کردیم، شاید برایتان این سوال ایجاد شده باشد که بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟ در جدول زیر ویژگی‌های هر یک از روش‌ها را آورده‌ایم؛ با بررسی این جدول می‌توانید بهترین روش سرمایه گذاری در کشور کانادا را که برای شما مناسب است پیدا کنید:

روش سرمایه گذاریحداقل هزینه مورد نیاز به دلارسود
کارآفرینی۱۰۰ تا ۶۰۰ هزاز دلارزیاد
خوداشتغالیهزینه‌های زندگیمتوسط
برنامه استارت آپهزینه‌های لازم برای زندگیزیاد
 خرید بیزینسبیش از ۱۵۰ هزارمتوسط
ثبت شرکتهزینه خرید شرکت و امرار معاشزیاد
برنامه های استانیاز ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیونزیاد
خرید ملکبا توجه به شهر انتخابی متفاوت استمتوسط
فرانچایزهابیش از ۱۰۰ هزارکم

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

مزارع کانادا

منبع: ualberta

کانادا با داشتن یک دولت متعهد و با ثبات که به اشتغال‌زایی، موفقیت و شکوفایی اقتصاد کمک زیادی می‌کند یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. در ادامه می‌توانید فرصت های سرمایه گذاری در کانادا را با بررسی بهترین صنایع این کشور مشاهده کنید:

صنعت تکنولوژی

کانادا به عنوان خانه بزرگ‌ترین مراکز فناوری دنیا در حال جذب افراد با استعداد از سراسر جهان است. ۱۰ شرکت برتر تکنولوژی جهان در حال سرمایه گذاری درکانادا هستند؛ دلیلش هم این است که کانادا با تعهد به توسعه و جذب استعدادها، حمایت قوی از نوآوری و هزینه‌های کم کسب و کار باعث شده کسب درآمد برای شرکت‌های فناوری ساده‌تر شود.

صنعت سرگرمی و رسانه

سرمایه‌گذاران می‌دانند که کانادا یکی از خلاقانه‌ترین، مقرون‌به‌صرفه‌ترین و مستعدترین اکوسیستم‌های صنایع جهان را دارد. نمونه کارهای این کشور در صنعت سرگرمی بسیار متنوع و پرفروش هستند و برخی از پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های هالیوود ساخت کانادا است. کانادا که به عنوان یک رهبر جهانی در تولید بازی‌های ویدیویی، جلوه‌های بصری (VFX) و انیمیشن شناخته شده است، انتخابی واضح برای سرمایه‌گذارانی است که به دنبال رشد تجارت خود در زمینه سرگرمی و رسانه هستند.

کشاورزی

کانادا به دلیل داشتن تنوع گیاهی و جانوری فراوان در بخش کشاورزی و مواد غذایی هم صنعت پررونقی دارد. تولیدکنندگان مواد غذایی در این کشور از مزایایی مانند هزینه‌های پایین کسب و کار، در دسترس بودن بازارهای صادراتی و پیشرفت‌های تکنولوژی در زمینه کشاورزی برخوردار هستند.
صنعت تولید پیشرفته: بخش تولید پیشرفته کانادا که شامل رشته‌های رباتیک، پرینت سه بعدی و فناوری‌های ICT می‌شود در یکی از بهترین محیط‌های تحقیق و توسعه (R&D)جهان همراه با تعداد زیادی از نیروی کار ماهر و با استعداد انجام می‌شود. کانادا به عنوان یک رهبر جهانی در یکپارچه سازی سیستم، هوش مصنوعی (AI)، حسگرها شناخته می‌شود.

صنعت خودرو سازی

کانادا با بیش از یک قرن سابقه در تولید خودرو هم اکنون در خط مقدم آینده خودروسازی جهان قرار دارد. با در نظر گرفتن وعده‌های کانادا برای ساخت خودروهای الکتریکی با باتری (EV)، وسایل نقلیه خودکار می‌توان گفت با سرمایه گذاری در کانادا با صنایع پیشرو جهان همراه خواهید شد.

فرم ارزیابی و مشاوره سرمایه گذاری در کانادا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا کدامند؟

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی، خوداشتغالی، برنامه استارت آپ، خرید بیزینس، ثبت شرکت، برنامه های استانی، خرید ملک، فرانچایزها

مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت چیست؟

با پایین بودن نرخ مالیات شرکت‌ها و بخاطر اقتصاد پایدار این کشور می‌توانید با اطمینان بیشتری تجارت خود را شروع کنید.

شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ کانادا چیست؟‌

داشتن یک کسب و کار واجد شرایط، دانش متوسط در زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، ارائه نامه پشتیبانی معتبر از یک موسسه که توسط دولت کانادا تعیین می‌شود، داشتن سرمایه کافی برای زندگی در کانادا.