ثبت شرکت در دبی یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت امارات برای خانواده و خودتان است. شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که تخصص دارید، مجوز دریافت کنید و در عرض یک تا چهار هفته شرکت خود را به صورت رسمی در دبی افتتاح کنید.

دبی را می‌توان قطب تجارت در حوزه خلیج فارس در نظر گرفت، به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار خود در دبی هستند. در چند دهه گذشته به دلیل تسهیلات و امکانات متعددی که در زمینه ثبت شرکت در دبی ارائه شده، موقعیت مناسبی برای کارآفرینان فراهم شده است. ارائه اقامت دو ساله، امکان همراه بردن خانواده، خرید ملک و تمدید اقامت بخشی از امکاناتی هستند که با ثبت شرکت در امارات به شما داده می‌شود. طی کردن مراحل قانونی زحمت، هزینه و زمان چندانی نیاز ندارند، بنابراین از زمانی که تصمیم خود را برای ثبت شرکت در دبی می‌گیرید کمتر از یک ماه تا اقامت در این کشور فاصله دارید.

 برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و یا ثبت یک شرکت در دبی، باید با چم‌وخم کار آشنا باشید؛ تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید یا از طریق مشاوره رایگان و تکمیل فرم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایای ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی چه مزایایی برای ایرانیان دارد؟

ثبت شرکت در امارات که یکی از روش‌های محبوب سرمایه گذاری در دبی است. به دلیل قانون‌ گذاری‌ها و سیاست‌های امارات متحده، ثبت شرکت در دبی مزایای زیادی به خصوص برای ما ایرانیان دارد. برخی از این مزایا عمومی هستند، مانند فاصله نزدیک با ایران در نتیجه رفت و آمد بین دو کشور ساده و سریع است. برخی از مزایا هم کمی اختصاصی‌تر بوده که در ادامه به بررسی آن‌ها هم می‌پردازیم.

 • بدون محدودیت سنی

  یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در دبی این است که محدودیت سنی خاصی ندارد. همین که به سن قانونی رسیده باشید، اجازه دارید تا در این کشور شرکت ثبت کنید.

 • اخذ اقامت

  با ثبت شرکت می‌توانید اقامت این کشور را کسب کنید. در مورد اقامت دو نکته مهم وجود دارد؛ یکی اینکه تا سال ۱۴۰۱ با ثبت شرکت شما اقامت سه ساله دریافت می‌کردید اما طبق آخرین تغییرات انجام شده، این مدت به دو سال کاهش پیدا کرده است. نکته دوم هم این است که امارات از طریق ثبت شرکت اقامت دائم به شما نمی‌دهد اما می‌توانید هر دو سال با ارائه مدارک شرکت اقامت خود را مجددا تمدید کنید.

 • مزایای مالی

  امکان افتتاح حساب بانکی در امارات و متصل شدن به شبکه جهانی بانکی، امکان شرکت در مناقصه‌های دولتی، امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی و عدم نیاز به پرداخت مالیات برای شرکت ثبت شده بخشی از مزایای مالی هستند که با این تصمیم کسب می‌کنید.

 • اجازه اقامت خانوادگی

  شما می‌توانید هنگام ثبت شرکت اعضای خانواده را به عنوان شرکا ثبت کنید. البته اگر مایل به این کار نباشید می‌توانید برای همسر و فرزندان خود به عنوان همراه اجازه اقامت در امارات را بگیرید. تنها تفاوت در میزان پرداخت هزینه است.

 • تمدید اقامت بصورت نامحدود

  هر دو سال یک بار قبل از پایان یافتن اجازه اقامت می‌توانید مدارک و اسناد شرکت را به دولت و سازمان مربوطه ارائه دهید تا مجددا اقامت شما تمدید شود. مزیت مهمی که وجود دارد این است که برای تمدید اقامت نیازی به سوددهی شرکت نیست.

 • تنوع کاربری شرکت

  فرقی ندارد که تخصص شما در حوزه مارکتینگ بوده یا محصولات آرایشی، در زمینه اجاره خودرو و ملک کار می‌کنید یا تولید یک محصول جدید؛ در هر صورت می‌توانید شرکت مورد نظر خود را ثبت کنید. در این راستا لزومی هم به اجاره شرکت به صورت فیزیکی و استخدام منشی و پرسنل ندارید. می‌توانید شرکت را ثبت کرده و از منزل کار کنید که این مورد فرصت خوبی را برای فریلنسرها فراهم می‌کند.

ثبت شرکت در دبی

منبع: Chesterfield Group

انواع لایسنس و مجوز برای ثبت شرکت در دبی

هنگامی که در مورد مزایای ثبت شرکت در دبی صحبت کردیم، گفتیم که یکی از نکات مثبت این است که می‌توانید در هر زمینه‌ای که تخصص دارید شرکتی ثبت کنید. این شرکت‌ها می‌توانند تولیدی، خدماتی یا واسطه باشند. موضوع مهمی که وجود دارد این است که لایسنس یا مجوز‌ها با هم فرق دارند. پس ابتدا باید حوزه کاری خود را مشخص کنید سپس اقدام به دریافت مجوز کاری کنید.

 • مجوز حرفه‌ای (Professional License)

  با اینکه برای ثبت شرکت در دبی نیاز به تحصیلات آکادمیک خاصی ندارید اما در مورد دریافت مجوز حرفه‌ای یا Professional License این موضوع کاملا متفاوت است. اگر بخواهید شرکت مهندسی، حسابداری، ساختمانی و عمرانی یا حقوقی تاسیس کنید، نیاز دارید تا تحصیلات آکادمیک داشته باشید. شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای شامل مدرک تحصیلی مرتبط، حداقل یک سرمایه گذار و داشتن یک کفیل است.

  مفهومی به نام کفیل که در امور حقوقی وجود دارد به زبان ساده به معنای ضامن است. به این معنا که از جانب شما به مسئول یا اداره مربوطه ضمانت می‌دهد تا نسبت به تعهدات خود پایبند باشید. پس حتما باید فردی را که شهروند یا تبعه امارات بوده پیدا کنید تا ضامن شما برای دریافت مجوز حرفه‌ای شود. 

  با اینکه در این روش شما نیاز به معرفی کفیل دارید اما مالکیت کامل شرکت با شما است. نام این فرد تنها در قراردادها ذکر می‌شود. با فراهم کردن این شرایط می‌توانید بعد از دریافت لایسنس، کار خود را شروع کنید. البته فراموش نکنید که به یک دفترکار حقیقی با آدرس و مشخصات نیاز دارید. بخشی از مهم‌ترین حوزه‌های مورد نیاز مجوز حرفه‌ای شامل موارد زیر می‌شود:

  • دفتر وکالت
  • خدمات پزشکی 
  • سالن زیبایی
  • دفتر مشاوره کسب‌وکار 
  • خدمات IT
  • دفتر طراحی و معماری 
  • خدمات مالی و حسابداری 
  • خدمات آموزشی 
 • مجوز تجاری  (Commercial License)

  دریافت مجوز تجاری برای افرادی بوده که قصد دارند تا در حوزه واردات و صادرات فعالیت کنند. شما با دریافت این لایسنس می‌توانید طیف وسیعی از کالاها از جمله پوشاک، زیورآلات، طلا و فلزات گران‌بها، تجهیزات و خودرو به امارات وارد یا از آن صادر کنید. اگر بخواهید در زمینه خرید و فروش ملک هم فعالیت کنید، دریافت مجوز تجاری الزامی است. در این حالت هم شما نیاز به یک کفیل یا ضامن دارید. در این وضعیت مالکیت ۵۱ درصد از شرکت با کفیل و ۴۹ درصد با شما است. 

 • مجوز صنعتی  (Industrial License)

  تقریبا قوانین برای دریافت مجوز صنعتی و تجاری یکسان هستند. اگر به جای صادرات و واردات قصد داشته باشید در زمینه تولید، تهیه و عرضه کالاهای مختلف از جمله موارد خوراکی، دارویی، صنعتی یا شیمیایی فعالیت کنید؛ باید به دنبال مجوز صنعتی باشید. با استفاده از این مجوز شما قادر هستید تا شرکت خود را با حضور یک کفیل ثبت کنید. همانند حالت قبلی مالکیت در این نوع شرکت هم ۵۱ به ۴۹ است. در این وضعیت هم حتما باید یک کارگاه، کارخانه یا محلی برای تولید و پخش داشته باشید. افرادی که Industrial License دریافت می‌کنند، باید یک آدرس و مکان حقیقی برای کار داشته باشند و به صورت مجازی امکان فعالیت ندارند.

ثبت شرکت در امارات

انواع شرکت در دبی

تنوع کسب‌وکارها و تسهیلاتی که به آن‌ها داده می‌شود دلیل رونق گرفتن ثبت شرکت در دبی است. مردم از کشورهای مختلف از جمله ایران برای تاسیس اولین یا چندمین شعبه شرکت خود به سراغ دبی می‌روند که این روزها به یکی از دروازه‌های جهان تبدیل شده است. از آن جایی که هر کسب و کاری نیاز به یک ساختار منحصر به فرد دارد، شکل‌های مختلفی از راه‌اندازی شرکت در امارات وجود دارد.

 • شرکت با مالکیت انفرادی

  ساده‌ترین نوع شرکت بوده که تمام فعالیت‌های تجاری و مالی آن برعهده یک نفر است. این شرکت مجوز اقامت در امارات را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر فرد خارجی باشید برای ثبت است شرکت باید یک شهروند امارات یا کفیل خدمات افتتاح بیزینس را برای شما انجام دهد.

 • شرکت تضامنی (پارتنرشیپ)

  در این نوع شرکت، مالکیت بین دو یا چند نفر تقسیم شده و همه در سود و زیاد شریک هستند. شرکت تضامنی شامل دو نوع عمومی و محدود هم می‌شود. اتباع امارات عضو عمومی شرکت تضامنی و افراد خارجی عضو محدود این نوع شرکت‌ها هستند. نکته مهمی که وجود دارد این است که شرکایی که مسئولیت محدود دارند نمی‌توانند در امور مدیریتی یا اداری دخالتی داشته باشند.

 • شرکت با مسئولیت محدود (llc)

  این نوع شرکت یکی از محبوب‌ترین انواع ثبت بیزینس برای ایرانیان است. در شرکت‌های llc مسئولیت شرکا به میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در شرکت محدود می‌شود. در مورد این نوع ثبت بیزینس در ادامه به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

 • شرکت سهامی خاص

  شرکت سهامی خاص می‌تواند حداقل با سه سرمایه گذار تشکیل شود. برای ثبت این نوع شرکت باید از وزارت اقتصاد تاییدیه داشته باشید و حتما بیش از یک شعبه داشته باشد. حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت هم باید متعلق به یک تبعه امارات متحده باشد.

 • شرکت سهامی عام

  یک شرکت سهامی هام در امارات می‌تواند هرگونه فعالیت تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای را مطابق با مقررات ded انجام دهد. شرکت باید حداقل پنج مدیر منصوب و حداقل پنج عضور داشته باشد. تقسیم سهام هم باید به صورت ۷۰ به ۳۰ بوده و ۷۰ درصد از مالکیت شرکت در اختیار اتباع امارات باشد.

 • شرکت مدنی

  مشاغل شناخته شده مانند پزشک، حسابدار، مهندس و وکیل می‌توانند یک شرکت مدنی در امارات افتتاح کنند. برای ثبت این شرکت لزوما نیازی به کفیل ندارید و می‌توانید با هر ملیتی آن را تاسیس کنید. البته در برخی موارد مانند مهندسی و وکالت نیاز به یک شریک تبعه امارات خواهید داشت.

 • شعبه یک برند خارجی

  در این حالت باید مدارکی ارائه دهید که شرکت شما در کشوری دیگر، یک شعبه اصلی دارد.

انواع شرکت در دبی

منبع: HLB HAMT

ثبت شرکت LLC در دبی

ثبت شرکت LLC یا همان مسئولیت محدود در دبی یکی از محبوب‌ترین روش‌های شروع یک بیزینس در امارات است. در این نوع شرکت، هریک از شرکا بسته به سرمایه‌ای که وارد بیزینس کرده دارای مسئولیت است. هر نوع فعالیت تجاری و صنعتی می‌تواند تحت شرکت‌ها LLC انجام شود.

در ثبت شرکت LLC براساس قوانین هیچ محدودیت مبلغی تعیین نمی‌شود. همچنین کاغذبازی کمتری داشته و در مدیریت، مالکیت و توزیع سود بسیار انعطاف پذیر است. یک شرکت LLC می‌تواند به صورت دو نفره یا تا ۵۰ نفر شریک تاسیس شود. برای افتتاح یک شرکت LLC در دبی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب نام برند تجاری
 • انتخاب مکان و دفتر کاری
 • انتخاب نوع فعالیت تجاری
 • ارسال اسناد به وزارت توسعه اقتصادی که به اختصار DED نامیده می‌شود (Department of Econimic Development)
 • تایید فعالیت
 • دریافت مجوزها برای شروع کار

شرایط ثبت شرکت در دبی

شرایط ثبت شرکت در دبی تا حدی بستگی به نوع کسب‌وکار شما دارد. اگر قرار باشد مجوز تجاری دریافت کنید نیاز به یک تبعه امارات به عنوان کفیل دارید. اگر بخواهید بیزینس صنعتی خود را راه‌اندازی کنید نیاز به یک کارگاه یا کارخانه، دفتر و استخدام تعدادی نیرو دارید. با این حال برخی از شرایط عمومی بوده و شامل همه افراد می‌شود.

 • شرط سنی: برای تاسیس شرکت در دبی باید حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۰ سال داشته باشید. بنابراین اگر به عنوان والد قصد دارید تا شرکتی ثبت کرده و فرزندانتان را شریک خود کنید، به این نکته حتما توجه کنید.
 • بدون نیاز به کفیل: برای اغلب کسب‌وکارها نیازی به کفیل در امارات ندارید و می‌توانید خودتان هم تمام مراحل را انجام دهید. در این صورت مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت هم با خود شما خواهد بود.
 • ارائه تمکن مالی: باید هزینه‌های ثبت شرکت و موارد مربوط به آن را پرداخت کنید.

شرایط ثبت شرکت در دبی

منبع: Business Setup Consultants in Dubai, UAE | RIZ & MONA

هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در دبی به ماهیت کسب‌وکار بستگی دارد. نکته مثبتی که وجود دارد این است که هیچ هزینه پنهانی برای ثبت شرکت در دبی وجود ندارد. به صورت کلی این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه اسناد و مدارک
 • صدور مجوز لازم برای کسب‌وکار
 • هزینه پردازش ویزا
 • هزینه سفر از جمله بلیط هواپیما

بصورت کلی هزینه ثبت شرکت در دبی ۲۰۲۳ به شرح زیر است:

 • هزینه ثبت شرکت در دبی بین ۱۷ تا ۲۵ هزار درهم برای یک کسب‌وکار مدنی با دفتر مجازی و مجوز تجارت به مدت یک سال است.
 • اگر بخواهید یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) تاسیس کنید نیاز به راه‌اندازی دفتر نیز دارید. در این زمینه نکته مهمی که باید به آن دقت شود موقعیت فیزیکی دفتر براساس ماهیت کسب‌وکار است که مستقیما روی گردش مالی سالانه تاثیر می‌گذارد.
 • هزینه راه اندازی یک کسب‌وکار LLC در دبی از ۱۹ تا ۴۵ هزار درهم است. این هزینه بستگی به نوع مجوز انتخابی و ساختار شرکت دارد. همچنین هزینه ویزا و اجاره دفتر هم جز موارد بسیار مهم در این نوع بیزینس‌ها هستند.

هزینه ثبت انواع شرکت در دبی

در جدول زیر هزینه ثبت انواع شرکت ها در دبی آورده شده است.

توضیحاتهزینه مجوز خدمات به تفکیک نوع شرکتهزینه مجوز تجارتهزینه مجوز تجارت عمومی
-برای شرکت انفرادیبرای شرکت مدنیبرای شرکت‌های LCC 
ثبت نام تجاری۷۷۶٫۵ درهم۷۷۶٫۵ درهم۷۷۶٫۵ درهم۷۷۶٫۵ درهم
تاییدیه ارسال اولیه۲۵۶٫۵ درهم۲۵۶٫۵ درهم۲۵۶٫۵ درهم۲۵۶٫۵ درهم
هزینه اجاره دفتر مجازی به مدت یک سال۱۰ هزار درهم۷ هزار درهم۱۰ هزار درهم۱۰ هزار درهم
هزینه لایسنس۸ هزار درهم۹ هزار درهم۱۳ هزار درهم۳۰ هزار درهم
مجموع هزینه ثبت شرکت در دبی۱۹٫۰۳۳ درهم۱۷٫۰۳۳ درهم۲۴٫۰۳۳ درهم۴۱٫۰۳۳ درهم

مراحل ثبت شرکت در دبی

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که شرکت خود را در دبی ثبت کنید باید به طور کامل با مراحل آن آشنایی داشته باشید. این مراحل چندان پیچیده و سخت نیستند اما اگر توجه نکنید احتمالا روند ثبت شرکت با مشکل روبرو می‌شود.

 1. انتخاب نام شرکت و تایید فعالیت تجاری

  ابتدا باید نام شرکت و حوزه فعالیت آن را مشخص کنید. نام انتخابی شما باید توسط DED تایید شود. اسناد و مدارک را به همراه حوزه انتخابی به وزارت توسعه اقتصادی ارسال می‌کنید و منتظر تاییدیه از جانب آن‌ها باشید که به اغلب به وسیله ایمیل انجام می‌شود. حوزه فعالیت شما مشخص کننده مجوزی بوده که قرار است برای شما صادر شود. در این مرحله دقت کنید که اگر قصد دارید تا مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت با خودتان باشد، نباید به سراغ بیزینس‌های تولیدی بروید.

 2. ارسال اسناد و هماهنگی‌های مربوط به آن

  کلیه مدارک مورد نیاز و مشخصات شرکا را آماده کرده و به DED ارسال کنید. برای افتتاح شرکت هم می‌توانید خودتان به صورت حضوری بروید و هم نماینده یا وکیلی برای این کار انتخاب کنید. اگر شما سهامدار اصلی هستید هم می‌توانید به نمایندگی از دیگر شرکا کارهای اداری را انجام دهید.

 3. درخواست اجازه اقامت

  پس از تایید نام و حوزه فعالیت شرکت، مجوز تجارت به شما داده می‌شود. حالا باید برای دریافت ویزا و اجازه اقامت دو ساله اقدام کنید. پس به سفارت امارات متحده مراجعه کرده و با ارائه مدارک ثبت شرکت، درخواست ویزا می‌کنید. اگر قرار است خانواده هم همراهتان باشد، مدارک آن‌ها را هم باید به مسئول سفارت ارائه دهید.

 4. دریافت شناسه هویتی

  در امارات هم مانند هر کشور دیگری شما به یک شماره هویتی مانند کدملی نیاز دارید. همه افراد با این کد شناخته می‌شوند. پس ابتدا باید برخی تست‌های پزشکی را در امارات انجام دهید. سپس نتیجه آن‌ها را مشخص شد شما را در لیست ارائه شناسه هویتی قرار می‌دهند. البته این لیست چندان طولانی نبوده و در عرض چند روز کارت هویتی شما صادر می‌شود.

 5. افتتاح حساب بانکی

  آخرین مرحله اساسی از ثبت شرکت در دبی، افتتاح حساب بانکی است. کلیه سهامداران باید حساب‌های بانکی شرکتی را در داخل امارات افتتاح کنند. اگر بخواهید در هزینه و زمان شما صرفه جویی شود، می‌توانید با یک بار سفر به دبی جهت معاینات پزشکی، افتتاح حساب و دریافت شناسه هویتی اقدام کنید. البته افتتاح حساب بانکی را به صورت غیرحضوری هم می‌توانید انجام دهید اما برای تاییدیه نهایی باید حتما حضوری به شعبه بانک بروید.

مراحل ثبت شرکت در دبی

منبع: Drop Article

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی

مدارک عمومی لازم برای ثبت شرکت در دبی شامل موارد زیر است:

 • کپی مدارک هویتی سهامداران و افراد وابسته به آن‌ها (همسر و فرزندان)
 • کپی ویزای توریستی دبی
 • طرح کسب‌وکار (Business Plan)
 • ترجمه اساسنامه شرکت به زبان عربی
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی بانکی دال بر داشتن سپرده سرمایه اولیه
 • تکمیل فرم‌های ثبت شرکت

با توجه به نوع شرکتی که قرار است در دبی ثبت کنید، ممکن است مدارک بیشتری هم درخواست شود. با این حال لیست بالا شامل مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارک لازم برای ثبت شرکت می‌شود.

ثبت شرکت مجازی در دبی

یکی از تسهیلاتی که مقامات امارات در اختیار سرمایه گذاران بین المللی قرار می‌دهند این است که می‌توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های ثبت و اجاره دفتر، شرکت مجازی ثبت کنند. این بدان معنا بوده که تمام مراحل ارسال اسناد و مدارک و بررسی‌های پزشکی را باید انجام دهند اما می‌توانند کسب‌وکارشان را به صورت دیجیتالی راه‌اندازی کنند. در این مدل حتی نیازی نیست تا فرد در شهر اقامتی داشته باشد و فقط یک نام شرکت برای او ثبت می‌شود.

یکی از مزایای این نوع شرکت‌ها برای فریلنسرها و افرادی بوده که ۱۰۰ درصد کارشان غیرحضوری است. اتباع ۱۲۰ کشور می‌توانند از ثبت شرکت مجازی در دبی بهره‌مند شود. با این حال ساکنین ایران، مصر، افغانستان، سریلانکا، عمان، تایلند و ونزوئلا نمی‌توانند از چنین فرصتی استفاده کنند. هزینه تقریبی اجاره دفتر بستگی به محل اجاره و متراژ آن دارد اما به طور تقریبی سالیانه از دو هزار درهم شروع شده و تا ۱۱ هزار درهم هم افزایش پیدا می‌کند. 

ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات

امروزه ثبت شرکت در کشورهای خارجی به یکی از روش‌های پرطرفدار برای اخذ اقامت تبدیل شده است. ثبت شرکت در کشور امارات یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت این کشور است. مزیت این روش نسبت به خرید ملک این است که هم هزینه بسیار کمتری دارد، هم سریع‌تر است. البته که با ثبت شرکت اجازه کار تمام وقت هم دارید.

از طرف دیگر به صورت نامحدود می‌توانید اقامت خود را در دبی تمدید کنید و نیازی به ارائه چارت سوددهی هم ندارید. در این روش در عرض سه ماه می‌توانید اقامت دو ساله کسب کنید. اگر تعداد دفعات تمدید اقامت شما بیشتر شود، مدت اقامت از دو سال به ۱۰ سال افزایش پیدا خواهد کرد.

اخذ ویزای همراه با ثبت شرکت در دبی

شما با ثبت شرکت در دبی می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود هم ویزا دریافت کنید. برای استفاده از این شرایط باید مدارک آن‌ها را هم به عنوان همراه برای سفارت ارسال کنید. البته اگر مایل باشید می‌توانید همسر و یکی از فرزندانتان را هم به عنوان سهامدار شرکت انتخاب کنید. این در حالی بوده که فرزندانتان بالای ۲۱ سال داشته و خودشان هم متاهل باشند.

در این صورت یکی از بهترین انتخاب‌ها این است که خودتان و فرزندانتان به عنوان سهامداران، همسر شما و همسر هریک از فرزندانتان هم به عنوان همراه آن‌ها ویزا دریافت کنند. در این حالت به صورت خانوادگی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

اخذ اقامت دبی

منبع: GCC Solutions

فرم مشاوره ثبت شرکت در دبی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین نوع ثبت شرکت در دبی برای ایرانی ها کدام است؟

می‌توان گفت بهترین شرکت برای ایرانیان، با مسئولیت محدود (llc) و دارای مجوز تجاری است.

هزینه ثبت شرکت در دبی ۲۰۲۳ چقدر است؟

در سال ۲۰۲۳ هزینه ثبت شرکت در دبی بین ۱۷ تا ۲۵ هزار درهم برای یک کسب‌وکار مدنی با دفتر مجازی و مجوز تجارت به مدت یک سال است. هزینه‌ها به صورت جزئی و برای انواع شرکت‌ها در جدول داخل مقاله ذکر شده است.

ثبت شرکت در دبی بدون کفیل امکان پذیر است؟

بله طبق قوانین جدید این کشور،‌ در بسیاری از موارد از جمله راه‌اندازی شرکت‌های مدنی می‌توانید بدون کفیل هم شرکت خود را ثبت کنید.

چگونه در دبی شرکت ثبت کنیم؟

برای ثبت شرکت در دبی باید مراحل زیر را طی کنید: انتخاب نام شرکت و تایید فعالیت تجاری، ارسال اسناد و هماهنگی‌های مربوط به آن، درخواست اجازه اقامت، دریافت شناسه هویتی،افتتاح حساب بانکی.

چه شرکتی در دبی ثبت کنیم؟

باید شرکتی را در دبی ثبت کنید که در آن کشور درآمد زیادی برای شما داشته باشد. مناسب‌ترین نوع شرکت برای ایرانی‌ها شرکت با مسئولیت محدود و شرکت مدنی است.

آیا با ثبت شرکت در دبی می‌توانم اقامت امارات بگیرم؟

بله با ثبت شرکت در دبی می‌توانید اقامت دو ساله امارات را دریافت کنید.

بهترین مجوز ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان کدام است؟

در بین انواع مجوزها، مجوز تجاری و مدنی جز بهترین موارد هستند.

آیا با ثبت شرکت در دبی می‌‌توانم پاسپورت امارات بگیرم؟

متاسفانه با ثبت شرکت امکان دریافت پاسپورت امارات را نخواهید داشت. این در حالی بوده که می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

امکان افتتاح حساب در دبی با ثبت شرکت در امارات وجود دارد؟

بله، یکی از مراحل ثبت شرکت در دبی این است که حضوری به شعبه بانک رفته و درخواست افتتاح حساب کنید.

برای ثبت شرکت به دبی باید دفتر اجاره یا خرید کنیم؟

خیر، برخی از شرکت‌ها نیازی به اجاره دفتر فیزیکی و محل کار ندارند و می‌توانید از منزل هم آن‌ها را مدیریت کنید.

هزینه ثبت شرکت در دبی برای گرفتن اقامت دبی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در دبی با توجه به نوع فعالیت و مکان شرکت متفاوت است؛ اما به‌طور کلی، می‌توان گفت برای ثبت شرکت در دبی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار درهم نیاز خواهد بود.

با ثبت شرکت در دبی چقدر طول می‌کشد تا اقامت امارات بگیرم؟

کل فرآیند ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت بین ۳۰ تا ۴۰ روز زمان می‌برد. 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی چیست؟

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی شامل فرم درخواست ثبت شرکت، گذرنامه، مدرک شناسایی و بیزنس پلن (برنامه تجاری) است.