همیشه راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید برای کسب درآمد بیشتر می‌تواند ایدۀ خوبی باشد. حالا فکر کنید این کسب‌وکار جدید را در کشوری دیگر راه‌اندازی کنید. آیا می‌دانید با این کار چقدر درآمدتان افزایش پیدا می‌کند؟ مثلا برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و یا ثبت یک شرکت در دبی، باید با چم‌وخم کار آشنا باشید. ما این کار را برای شما انجام داده‌ایم. کافی است تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

ثبت شرکت در دبی
 پرچم امارات

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

امارات متحده عربی یکی از کشورهای ثروتمند است که با رونق کسب‌وکارتان در آن می‌توانید آینده خود را تضمین کنید. دولت امارات برای افرادی که می‌خواهند در این کشور شرکتی را ثبت کنند مزایای بسیار زیادی در نظر می‌گیرد. ثبت شرکت در امارات متحده عربی امکان تجربه محیطی مساعد برای تجارت را فراهم می‌کند.

ثبت شرکت در امارات یک انتخاب محبوب در بین سرمایه‌گذاران خارجی است؛ زیرا مزایایی مانند صرفه‌جویی در مالیات، سهولت انجام تجارت، زیرساخت‌های تجاری پیشرفته، سیستم حکومت الکترونیکی، سبک زندگی درجه‌یک و فرصت‌های تجاری روبه‌رشد را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند از طیف گسترده‌ای از گزینه‌های ثبت شرکت موجود در این کشور استفاده کنند. مجوزهای تجاری و فعالیت‌های تجاری گوناگونی در این کشور وجود دارد که افراد مختلف می‌توانند یکی از آن‌ها را با توجه به حوزه کاری خود انتخاب کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با پیگیری مرحله‌های ثبت شرکت به روش صحیح، شرکتی را در امارات متحده عربی بدون دردسر تأسیس کنند.

حوزه قضایی ثبت شرکت در امارات به سه حوزه اصلی و منطقه آزاد و حوزه قضایی برون‌مرزی طبقه‌بندی می‌شود. برای تأسیس یک شرکت در امارات، انواع مختلفی از شرکت‌ها در سراسر حوزه قضایی این کشور و منطقه آزاد آن وجود دارند. بر پایۀ مصوبه اخیر دولت امارات در سال ۲۰۲۱، می‌توانید یک شرکت در این کشور راه‌اندازی کنید که به‌طور صددرصد خارجی باشد؛ ولی در کشور امارات ثبت شود. بسته به فعالیت تجاری و صنعتی، مقررات خاصی وجود دارد که سرمایه‌گذار باید آن‌ها را انجام دهد. در ادامه، انواع مختلف شرکت‌ها و قوانین ثبت آن‌ها در کشور امارات را به‌طور کامل بیان می‌کنیم.

انواع شرکت برای ثبت در دبی

در کشور امارات و شهر دبی انواع مختلفی از شرکت‌ها وجود دارد که می‌توانید برای ثبت شرکت یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه، انواع شرکت برای ثبت در دبی را معرفی می‌کنیم:

 • مشارکت عمومی
 • مشارکت محدود
 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت مدنی
 • شرکت سرمایه‌گذاری مشترک
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت سهامی خاص
 • شعبه یا دفتر نمایندگی
 • شرکت‌های GCC (حوزه خلیج‌فارس)
 • شرکت‌های منطقه آزاد
 • شرکت‌های برون‌مرزی (Offshore Company)

مشارکت عمومی

این نوع شرکت در دبی فقط برای افراد اماراتی در دسترس است. این شرکت را دو یا چند شریک راه‌اندازی می‌کنند که مسئولیت سود و زیان شرکت را بر عهده دارند. نام شریک‌های واقعی تنها نام‌هایی است که مجاز به درج در نام شرکت هستند.

سود یک شریک را می‌توان به یکی از دو روش زیر به او پرداخت کرد:

۱. تأیید شریک دیگر و یا همه شریکان

۲. ذکر کردن در قرارداد مشارکت

برچیدگی شراکت با پیش آمدن چهار رویداد زیر اتفاق می‌افتد:

۱. انصراف شریک

۲. ورشکستگی شریک

۳. جنون شریک

۴. فوت شریک

درصورتی‌که بقیه شریک‌ها به‌اتفاق آرا دربارۀ این موضوع تصمیم بگیرند، مشارکت ممکن است ادامه پیدا کند.

مشارکت محدود

این نوع شرکت در امارات متحده عربی به‌عنوان مشارکت در Commendams نیز شناخته می‌شود. شریک‌ها در مشارکت محدود فقط تا سقف مبلغ سهم خود در سرمایه مسئول بدهی‌های شرکت هستند؛ همچنین شریک با مسئولیت محدود نه می‌تواند جزو مدیریت باشد و نه نام وی در نام شرکت قید می‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

این نوع شرکت رایج‌ترین نوع شرکت در کشور امارات و شهر دبی است. برای ثبت این شرکت حداقل به دو نفر و حداکثر پنجاه نفر شریک نیاز است. برای ثبت این شرکت وجود یک شریک اماراتی الزامی است. شریک خارجی نمی‌تواند بیشتر از ۴۹درصد سهام را شریک شود.

حداقل سرمایه موردنیاز برای راه‌اندازی این نوع شرکت در دبی ۳۰۰هزار درهم یا ۸۲هزار دلار آمریکا است. این رقم برای فعالیت‌ها و حوزه‌های قضایی گوناگون متفاوت است.

وقتی فردی خارجی یک شرکت LLC را دبی راه‌اندازی می‌کند، مجاز به انجام هرگونه فعالیت قانونی به‌جز فعالیت بانکی و بیمه و سرمایه‌گذاری در سهم‌های دیگر است.

شرکت مدنی

شرکت مدنی نوع خاصی از شرکت است که هدف آن پیشرفت متخصصان، ازجمله پزشکان، مهندسان، وکیلان، حسابداران و... در زمینه‌های گوناگون است. این‌گونه شرکت‌ها کاملاً در اختیار افراد حرفه‌ای هستند؛ اما برای انجام امور مختلف و مسائل حقوقی به نمایندگی خدمات محلی امارات متحده عربی (LSA) نیاز دارند.

شرکت سرمایه‌گذاری مشترک

شرکت سرمایه‌گذاری مشترک به‌عنوان کنسرسیوم (consortium) نیز شناخته می‌شود. شرکت سرمایه‌گذاری مشترک را دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی راه‌اندازی می‌کنند.

انجام یک سرمایه‌گذاری مشترک فقط با نام خصوصی یکی از شریکان انجام می‌شود و باید تابعیت امارات متحده عربی داشته باشد.

برای ثبت هر نوع شرکت مشارکتی در امارات، سهم فرد اماراتی هرگز نباید کمتر از ۵۱درصد باشد.

شرکت سهامی عام

این نوع سهام‌داری بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان یا سهام‌داران را می‌پذیرد. یک شرکت سهامی عام باید حداقل ۱۰ مؤسس داشته باشد؛ البته اگر یک نهاد دولتی امارات متحده عربی در یک شرکت سهامی عام سهم داشته باشد، به کمتر از ۱۰ مؤسس نیاز است.

حداقل تعداد مدیرانی که باید هیئت‌مدیره یک شرکت سهامی عام را تشکیل دهند سه نفر و حداکثر دوازده نفر است. رئیس و بیشتر مدیران باید اماراتی باشند.

حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت یک شرکت سهامی عام ۱۰میلیون درهم امارات معادل ۲۷۵هزار دلار آمریکا است. ۲۵درصد این مبلغ در هنگام اشتراک پرداخت می‌شود. ۵۵درصد سهام باید در اختیار عموم قرار بگیرد.

مسئولیت یک سهام‌دار محدود به ارزش سهم او است. کلیه سهم‌ها حقوق مساوی دارند و در دفتر ثبت سهام ثبت می‌شوند. انتشار سهام بر اساس ارزش اسمی آن صورت می‌گیرد؛ یعنی ارزش اسمی به‌عنوان حداقل قیمت سهام تعیین می‌شود.

در مواقعی که زیان مالی چشمگیری وجود داشته باشد؛ یعنی زمانی که شرکت ۵۰درصد یا بیشتر از سرمایه خود را از دست بدهد، باید هیئت‌مدیره مجمع عمومی صاحبان سهام را برگزار کند.

در این جلسه از همه موضوع‌ها، مانند ادامه دادن یا برچیدگی شرکت بحث می‌شود. شریکان آزادند در صورتی که هیئت‌مدیره این جلسه را تشکیل ندهد به دادگاه بروند تا برای برچیدگی شرکت درخواست بدهند.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص باید حداقل سه سهام‌دار داشته باشد. حداقل سرمایه آن هم دو میلیون درهم تعیین شده است.

سهام در این نوع شرکت به عموم عرضه نمی‌شود. به همین دلیل است که باید پیشاپیش هرگونه عرضه سهامی خاص به مردم را حذف کنند.

شعبه یا دفتر نمایندگی

یک شرکت داخلی یا خارجی می‌تواند شعبه یا نمایندگی خود را در سرزمین اصلی دبی و بیشتر مناطق آزاد امارت راه‌اندازی کند. شعبه و نمایندگی تقریباً رویه و الزامات تأسیس یکسانی دارند؛ اما خدمات متفاوتی به شرکت‌های مادر خود ارائه می‌دهند.

یک شعبه همان نوع فعالیت‌های تجاری را مطابق با شرکت اصلی خود انجام می‌دهد؛ اما نمی‌تواند محصولات شرکت مادر خود را وارد کند. این دفتر با نام شرکت مادر تأسیس می‌شود. از طرفی نمایندگی فقط می‌تواند فعالیت‌های شرکت مادر خود را ارتقا دهد.

شرکت‌های GCC (حوزه خلیج‌فارس)

شرکت‌های GCC (حوزه خلیج‌فارس)

شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC) یک اتحادیه‌ سیاسی و اقتصادی کشورهای عربی هم‌مرز با خلیج‌فارس است. این شرکت در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد و ۶ عضو آن شامل کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر، عمان، کویت و بحرین هستند. اگر در یکی از این کشورها شرکتی داشته باشید، می‌توانید یک شعبه از آن را در دبی ثبت کنید.

شرکت‌های منطقه آزاد

چهل‌وپنج منطقه آزاد در امارات وجود دارد و بیش از نیمی از آن‌ها (حدود ۳۰) در دبی وجود دارند. این موضوع نشان‌دهنده اهمیتی است که به این مناطق آزاد در دبی داده شده است. دو نوع اصلی از شرکت‌های مجاز در منطقه آزاد وجود دارند. شرکت منطقه آزاد (FZC) بسیار شبیه LLC در سرزمین اصلی دبی با حداقل دو سهام‌دار است. از سوی دیگر، تنها یک سهام‌دار (فردی یا شرکتی) برای راه‌اندازی یک شرکت منطقه آزاد (FZE) موردنیاز است.

مزیت اصلی شرکت‌های مستقر در مناطق آزاد این است که می‌توانند به‌طور کامل در مالکیت کارآفرینان خارجی خود باشند. جدای از این موضوع، این شرکت‌ها بیشتر معاف از مالیات هستند؛ همچنین چندین منطقه آزاد در دبی وجود دارد که از مالیات بر ارزش‌افزوده (VAT) نیز معاف هستند.

محدودیت‌های کمی برای این شرکت‌ها اعمال می‌شود. این شرکت‌های مناطق آزاد مستقر در دبی فقط مجاز به فعالیت در منطقه آزاد خاص خود هستند و فقط می‌توانند فعالیت‌هایی را انجام دهند که در مجوز آن‌ها قید شده است.

شرکت‌های برون‌مرزی (Offshore Company)

شرکت‌های برون‌مرزی در دبی یک نهاد تجاری قانونی هستند که برای تسهیل تجارت بین‌المللی تشکیل شده‌اند. این شرکت‌ها به‌عنوان شرکت تجارت بین‌المللی (IBC) ثبت شده‌اند و خارج از محدوده قضایی، محلی، تجاری و سیستم‌های قانونی امارات هستند.

این شرکت‌ها خارج از محدوده مالیات بر ارزش‌افزوده و گمرک امارات متحده عربی هستند. شرکت‌های برون‌مرزی واجد شرایط تجارت در بازار محلی امارات نیستند. بیشتر شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی، شرکت‌های هلدینگ، خدمات مشاوره، سرمایه‌گذاران املاک و... در دسته شرکت‌های برون‌مرزی ثبت‌نام می‌کنند.

شرکت‌های برون‌مرزی واجد شرایط درخواست هیچ‌گونه ویزای اقامت برای کارمندان خود نیستند. افتتاح حساب بانکی توسط کارمندان این شرکت‌ها امکان‌پذیر است؛ اما به دلیل بررسی‌های دقیق انطباق، این پروسه کمی زمان‌بر خواهد بود. ثبت شرکت برون‌مرزی در دبی امنیت بالایی دارد و مزایای زیادی مانند صرفه‌جویی در مالیات، بازگشت سود، مالکیت خارجی و ... را به سرمایه‌گذار ارائه می‌دهد.

بررسی انواع مجوزهای ثبت شرکت در دبی

سرمایه‌گذاران خارجی بسته به هدف‌های تجاری خود می‌توانند چندین نوع شرکت در دبی راه‌اندازی کنند. قبل از تصمیم‌گیری در مورد نوع شرکت، آن‌ها باید دسته مجوز کسب‌وکار را انتخاب کنند؛ زیرا دپارتمان توسعه اقتصادی دبی سه نوع مجوز تجاری را ارائه می‌دهد. این مجوزها عبارت‌اند از:

 • مجوز تجاری
 • مجوز صنعتی
 • مجوز حرفه‌ای

مجوز تجاری برای انواع شرکت‌هایی در دسترس است که در فعالیت‌های تجاری مانند فروش فعالیت می‌کنند.

مجوز صنعتی برای شرکت‌هایی اعمال می‌شود که در فعالیت‌های تولید و فراوری و بسته‌بندی محصول فعالیت دارند.

مجوز حرفه‌ای برای خدمات ارائه‌شده شخصی، مانند مشاوره اعمال می‌شود و برای مالکان انحصاری در دبی مناسب است.

شرایط ثبت شرکت در دبی

برای شروع راه‌اندازی شرکت اصلی خود در دبی باید شرایط اولیه را مهیا کنید تا بتوانید در اولین فرصت شروع به فعالیت کنید. معمولاً وقتی به‌تنهایی بخواهید این کار را انجام دهید ممکن است دشوارتر از آنچه فکر می‌کنید باشد.

قبل از شروع ثبت شرکت در دبی باید الزامات قانونی تعیین‌شده دولت این شهر را رعایت کنید. شرایط ثبت شرکت در دبی به شرح زیر است:

 • حداقل یک سهام‌دار و یک مدیر
 • مدرک تحصیلی مرتبط
 • داشتن یک کفیل (فرد بومی اماراتی)

پس‌ازاین، باید یک فعالیت تجاری را انتخاب کنید. این فعالیت باید جزو شرکت‌های گفته‌شده در بالا باشد. قبل از راه‌اندازی کسب‌وکار اصلی خود باید دانش کافی را دربارۀ سودآوری و نحوه فعالیت تجاری به دست بیاورید.

سپس نیاز به تأیید کتبی نام تجاری شرکت خود از وزارت توسعه اقتصادی دارید. درنهایت، پس از دریافت تأییدیه می‌توانید مدارک لازم را برای شروع ثبت کسب‌وکار خود در دبی بفرستید.

ثبت شرکت در امارات بدون کفیل

برای ثبت شرکت در کشور امارات باید کفیل داشته باشید. اگر در منطقه آزاد (Free zone) شرکت خود را راه‌اندازی کنید، مالکیت کامل به خود شما داده می‌شود و دیگر احتیاجی به کفیل نخواهید داشت.

مدارک ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست ثبت شرکت
 • طرح کسب‌وکار
 • کپی مجوز شرکت
 • گذرنامۀ سهام‌داران شرکت
 • NOC (No Objection Certificate) از حامی فعلی برای اینکه فرد بتواند در امارات مشغول به کار شود
 • مدارک هویتی، مانند کارت ملی
 • گذرنامۀ کفیل
 • عکس
 • اساسنامه شرکت
 • وکالت‌نامه‌ داده شده به مدیر
 • نمونه امضای مدیر
 • اطلاعات سرمایه سهام شرکت

نحوه ثبت شرکت در دبی (مراحل)

برای ثبت شرکت در دبی باید مرحله‌های زیر را طی کنید:

۱. یک فعالیت تجاری انتخاب کنید.

برای ثبت شرکت در دبی باید مشخص کنید که شرکت شما در چه حوزه‌ای فعالیت خواهد داشت. این فعالیت باید برای کشور امارات مفید باشد.

۲. یک شریک یا کفیل انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید شرکت خود را در دبی ثبت کنید باید یک کفیل یا شریک تجاری داشته باشید. کفیل باید فردی اماراتی باشد که بیشتر سهام شرکت به نام او بشود.

۳. یک نوع شرکت انتخاب کنید.

برای ثبت شرکت باید نوع شرکت خود را با توجه به انواع شرکت ثبتی انتخاب کنید که در بالا آوردیم.

۴. نام شرکت خود را انتخاب کنید.

برای اینکه شرکت شما به ثبت برسد باید یک نام متناسب برای آن انتخاب کنید.

۵. به دبی سفر کنید.

در این مرحله باید با اخذ ویزای دبی از نوع توریستی به امارات بروید و کارهای اداری را به‌صورت حضوری انجام دهید.

۶. تأییدیه اولیه و مجوزهای خارجی را دریافت کنید.

در این مرحله باید مجوز شرکت خود را از وزارت توسعه اقتصادی بگیرید.

۷. یک مکان برای شرکت خود اجاره کنید.

۸. هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت را پرداخت کنید.

۹. لایسنس یا همان مجوز شرکت را بگیرید.

۱۰. در دبی یک حساب باز کنید تا بتوانید فعالیت شرکت خود را آغاز کنید.

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی از ۱۱۷۰۰ درهم تا ۱۰میلیون درهم بسته به نوع شرکت متفاوت است. ارزان‌ترین نوع شرکت، ثبت شرکت در منطقه آزاد است که ۱۱۷۰۰ درهم هزینه دارد. در جدول زیر جزئیات هزینه ثبت شرکت در دبی آمده است:

جزئیاتمجوز تجاریمجوز حرفه‌ای
تأییدیه اولیه۱۲۰ درهم۱۲۰ درهم
تأیید نام شرکت۶۲۰ درهم۶۲۰ درهم
هزینه‌های تاشیل۲۳۰ درهم۲۳۰ درهم
هزینه ثبت‌اسناد۱۵۰۰ درهم۹۰۰ درهم
هزینه لایسنس۱۰ هزار درهم۵۶۰۰ درهم
۲٫۵ درصد از هزینه اجاره محل برای مجوز تجاری هزینه نام خارجی شرکت۵۰۰ درهم (سالانه)۲۰۰۰ درهم (سالانه)

نکته: تاشیل (Tasheel) یک سیستم آنلاین زیر حمایت دولت است که فرایندهای مربوط به نیروی کار را هم برای کارفرما و هم برای کارمند راحت‌تر می‌کند.

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی

بعدازاینکه موفق به ثبت شرکت در کشور امارات شدید، اقامت سه ساله به شما تعلق می‌گیرد. می‌توانید این اقامت را به دفعات نامحدود تمدید کنید. بعد از گرفتن اقامت می‌توانید برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) هم اقامت بگیرید. برای اینکه مجوز اقامت شما باطل نشود باید هر ۶ ماه یک‌ بار به امارات سفر کنید.

مزایای ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی مزایای زیادی دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

امارات مقصد ترجیحی برای سرمایه‌گذاری خارجی در خاورمیانه است.

 • امارات متحده عربی رتبه هفدهم جهان را در شاخص رقابت‌پذیری جهانی و رتبه یک در عرب ورد با بهترین محیط تجاری و زیرساخت را دارد
 • این کشور دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب است و تولید ناخالص داخلی آن از سال ۱۹۷۱ تاکنون ۲۳۱ برابر رشد کرده است
 • دو مرکز بزرگ مالی، دبی و ابوظبی، هر دو در خاورمیانه قرار دارند و امکانات برون‌مرزی را فراهم می‌کنند که جاذبه‌های اصلی سرمایه‌های خارجی هستند
 • باوجود رویداد اکسپوی ۲۰۲۰ دبی انتظار می‌رود رشد اقتصادی این کشور افزایش یافته و توسعه تجارت را تحریک کند

مزایای مالیاتی متعددی در امارات

 • شرکت‌هایی که در منطقه آزاد دبی ثبت می‌شوند معاف از مالیات هستند
 • معافیت از مالیات بر درآمد برای کارآفرینان خارجی مقیم امارات و کارمندان شاغل در امارات وجود دارد
 • وجود یک سیستم گزارشگری مالی ساده که ملزم به حسابرسی قانونی سالانه نیست
 • معافیت از مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات تکلیفی یا مالیات بر ارزش‌افزوده (VAT) در این کشور وجود دارد

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی

 • صددرصد مالکیت خارجی شرکت
 • معافیت‌های مالیاتی شرکت‌ها تا ۵۰ سال و معافیت‌های مالیاتی کامل برای عوارض واردات‌وصادرات
 • هیچ کنترل مبادله‌ای و هیچ محدودیتی برای بازگرداندن سرمایه و سود به خارج از کشور وجود ندارد
 • وجود دفترها و انبارها و کارخانه‌های فوق مدرن
 • کمک به جذب نیروی کار و خدمات پشتیبانی اضافی، مانند حمایت مالی و مسکن

سایر جنبه‌هایی که امارات متحده عربی را به یک مقصد برای ثبت شرکت تبدیل می‌کنند

 • امارات متحده عربی تقاضای بالایی برای کالاها و خدمات خارجی دارد و درنتیجه بالاترین درآمد سرانه را در خاورمیانه دارد
 • امارات متحده عربی در حال ایجاد مناطق صنعتی در کلاس جهانی از طریق تنوع اقتصادی، مانند پتروشیمی، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی، صنایع فلزی، صنایع غذایی، خدمات نفت و گاز و بخش‌های حمل‌ونقل است
 • به دلیل سیاست‌های لیبرال کار امارات، جذب کارمندان خارجی از سراسر جهان باصرفه و آسان است
 • میزان جرم و جنایت در امارات بسیار کم است

معایب ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در امارات علاوه بر مزایا، معایبی هم دارد که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۹، شرکت‌های Onshore (درون امارات) و مناطق آزاد امارات متحده عربی که فعالیت‌های هلدینگ، تجارت بانکی، تجارت مرکز توزیع و خدمات، امور مالی و لیزینگ، مدیریت صندوق، تجارت ستادی، بیمه، هلدینگ مالکیت معنوی و حمل‌ونقل انجام می­‌دهند باید کارکنان محلی استخدام کنند و یک دفتر فیزیکی اجاره کنند.
 • هر منطقه آزاد و هر منطقه‌ای در امارات قوانین شرکتی خاص خود را دارد که بر فرایند راه‌اندازی شرکت حاکم است. این موضوع روند ثبت شرکت را پیچیده و زمان‌بر می‌کند.
 • راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود محلی در دبی مستلزم ۵۱درصد سهام ملی امارات متحده عربی است و درنتیجه نمی‌تواند به‌طور کامل متعلق به افراد خارجی باشد.
 • راه‌اندازی یک شرکت در امارات متحده عربی به دلیل هزینه‌های بالای راه‌اندازی کسب‌وکار و نیازمندی‌ها و هزینه‌های اجاره‌ای می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.
 • مناقصه‌های دولتی به نفع اتباع امارات متحده عربی و شرکت‌هایی با اتباع امارات متحده عربی است. اختلاف با سهام‌داران و نمایندگان باعث ایجاد مشکلات جدی برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود. به‌عنوان‌مثال، دادگاه‌های ابوظبی می‌توانند محدودیت‌هایی را بر دارایی‌های شرکت تا زمان رسیدگی به یک اختلاف تجاری اعمال کنند.
 • شرکت‌های منطقه آزاد فقط مجوز فعالیت در محدوده‌های منطقه آزاد را دارند و نمی‌توانند در جای دیگری در امارات متحده عربی معامله کنند.

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در دبی از ۱۱۷۰۰ تا ۱۰میلیون درهم متغیر است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی شامل فرم درخواست ثبت شرکت، گذرنامه، مدرک شناسایی، بیزنس پلن (برنامه تجاری) و... است.

چه شرکتی در دبی ثبت کنیم؟‌

باید شرکتی را در دبی ثبت کنید که در آن کشور درآمد زیادی برای شما داشته باشد. مناسب‌ترین نوع شرکت برای ایرانی‌ها شرکت با مسئولیت محدود و شرکت مدنی است.

آیا با ثبت شرکت در امارات می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

بله. با ثبت شرکت در کشور امارات اقامت سه ساله دریافت می‌کنید و هر زمان که بخواهید می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.