متقاضیان با سرمایه گذاری در دومینیکا مطابق برنامه شهروندی اقتصادی این کشور می‌توانند پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا را در مدت ۴ تا ۶ ماه دریافت کنند. با سرمایه گذاری در این کشور می‌توان تابعیت دوم گرفت.

دومینیکا در برنامه شهروندی اقتصادی از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند با کمک بلاعوض به این کشور، شهروندی و پاسپورت دومینیکا را برای خود و اعضای خانواده در مدت‌زمان کوتاهی دریافت کنند. داشتن پاسپورت این کشور به شما این امکان را می‌دهد که بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان وارد شوید. برای سرمایه‌ گذاری در دومینیکا به داشتن مدرک زبان و شرایط سنی خاص و رزومه کاری و تحصیلی نیازی نیست. در ادامه انواع روش‌های سرمایه گذاری در دومینیکا و مدارک و شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در این کشور را معرفی می‌کنیم.

سرمایه گذاری در خارج
پرچم دومینیکا
مشاوره رایگان

سرمایه گذاری در دومینیکا

دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا از دو طریق در دسترس است:

 • کمک بلاعوض به صندوق تنوع اقتصادی (EDF)
 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در یک پروژه تاییدشدۀ واحد سرمایه‌گذاری

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در کشورهای مشترک‌المنافع دومینیکا متقاضیان هیچ ملیتی را برای درخواست پاسپورت دومینیکا محدود نمی‌کند. به همین ترتیب، متقاضیان به شرکت در آزمون زبان و اقامت یا بازدید از کشور نیز نیاز ندارند. حقوق دارندگان پاسپورت مشترک‌المنافع دومینیکا به شرح زیر است:

 • می‌توانند رای بدهند
 • می‌توانند ملک خریداری کنند
 • می‌توانند در این کشور زندگی کنند و مشغول به کار شوند

دارندگان شهروندی و پاسپورت دومینیکا از مزایای متعددی برخوردارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • دسترسی بدون ویزا به حدود ۱۵۰ کشور و منطقه ازجمله منطقه شنگن، روسیه و چین
 • اخذ تابعیت برای کودک تازه‌متولدشده
 • امکان سفر آسان‌تر به ایالات متحده و کانادا
 • اخذ اقامت دائم در دومینیکا
 • عدم لزوم پرداخت مالیات برای افرادی که مقیم دومینیکا نیستند

چرا در دومینیکا سرمایه‌گذاری کنیم؟

برای دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به داشتن مدرک زبان و شرایط سنی خاص و رزومه کاری و تحصیلی هیچ نیازی نیست. علاوه بر این، لزومی بر انجام مصاحبه حضوری هم نیست. کشور دومینیکا از ثبات اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است؛ بنابراین امنیت شغلی شما را تضمین می‌کند.

کشور دومینیکا در مقایسه با سایر کشورهای جهان، ارزان‌ترین برنامه شهروندی را از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. با سرمایه‌گذاری در این کشور پس از گذشت چند ماه شما می‌توانید شهروندی و پاسپورت این کشور را بگیرید. با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا برایتان فراهم می‌شود. همچنین سفر به کانادا، ایالات متحده، روسیه، چین و برزیل نیز برایتان آسان خواهد شد. برای سرمایه‌ گذاری در کشور دومینیکا می‌توانید از دو راه اقدام کنید:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام و املاک و مستغلات
 • سرمایه‌گذاری از طریق کمک بلاعوض

هر دو روش در نهایت به دریافت شهروندی این کشور منجر می‌شود؛ اما در سرمایه‌گذاری از طریق کمک بلاعوض میزان هزینه‌های شما کمتر خواهد بود.

روش‌های سرمایه گذاری در دومینیکا

دریافت ویزا برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا پروسه دشواری است. کشور دومینیکا یک کشور اروپایی است که برنامه بسیار خوبی را برای اخذ شهروندی خود ارائه می‌دهد. با سرمایه‌گذاری در این کشور به راحتی می‌توانید شهروندی و پاسپورت این کشور را به دست آورید. با داشتن پاسپورت این کشور بدون نیاز به اخذ ویزای دومینیکا می‌توانید به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. برای سرمایه‌گذاری در این کشور دو راه پیش روی شما است:

 • اخذ تابعیت دومینیکا از طریق خرید سهام
 • اخذ تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض

در ادامه این بخش هر دو روش را شرح می‌دهیم.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق خرید سهام

در این روش از طریق خرید سهام و املاک و مستغلات؛ متقاضی باید در یک پروژه املاک یا مستغلات مورد تایید دولت در دومینیکا با حداقل ارزش ۲۰۰۰۰۰دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذار باید ملک را حداقل سه سال از زمان اعطای تابعیت نگه دارد. علاوه بر این، متقاضی تنها زمانی می‌تواند سهام یا املاک خریداری‌شده خود را به فروش برساند که حداقل پنج سال از زمان خرید آن‌ها گذشته باشد. نکته حائز اهمیت اینجا است که در مدت این پنج سال در سود و زیان سهام و املاک خریداری‌شده شریک هستید.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) برای ایجاد بودجه برای حفظ رشد اقتصاد و توسعه پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی ایجاد شد. در این روش، مبلغی را به‌عنوان سرمایه به کشور دومینیکا اهدا می‌کنید. این مبلغ قابل استرداد از دولت نیست. سرمایه اهدایی شما در ساخت مدرسه‌ها، بازسازی بیمارستان‌ها، ساخت استادیوم‌های ورزشی ملی، کشاورزی و ترویج گردشگری استفاده می‌شود. برای اینکه بتوانید از این روش برای دریافت شهروندی دومینیکا استفاده کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل ۱۸ساله باشید
 • داشتن گواهی عدم سوءپیشینه
 • داشتن سلامت جسمانی

شرایط سرمایه گذاری در دومینیکا

برای واجد شرایط بودن برای برنامه شهروندی دومینیکا مطابق بخش ۱۰۱ قانون اساسی دومینیکا متقاضی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد و تمام شرایط مهاجرت دومینیکا را که در زیر گفته شده برآورده کند:

داشتن پیشینه پاک

برنامه شهروندی سرمایه‌گذاری دومینیکا فقط افراد با سابقه پاک و اخلاق‌مدار را می‌پذیرد. برای اطمینان داشتن از اینکه فقط به افراد بااخلاق و بدون سابقه کیفری شهروندی اعطا می‌شود، دولت دومینیکا یک آژانس تحقیقاتی خصوصی دارد که یک رویه قانونی و تحقیقاتی جامع را برای همه افراد بالای ۱۸ سال که متقاضی شهروندی در این کشور هستند انجام می‌دهد. به این ترتیب تنها به افرادی که سابقه جرم و جنایت نداشته‌اند و از لحاظ اخلاقی در سطح بالایی هستند، شهروندی و پاسپورت این کشور اعطا می‌شود. برای بررسی پیشینه، متقاضیان شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنند:

بررسی پیشینه متقاضیهزینه به دلار آمریکا
متقاضی (اگر مجرد باشد)۷۵۰۰
همسر متقاضی۷۵۰۰
وابستگان بالای ۱۶ سالهرکدام ۴۰۰۰
وابستگان ۱۲ تا ۱۶ سالهرکدام ۲۰۰۰
افراد تحت تکفل زیر ۱۲ سالرایگان

داشتن سلامتی جسمانی

برای اخذ شهروندی از کشور دومینیکا یکی از شرایط لازم، داشتن سلامت جسمانی است. متقاضی باید عاری از هرگونه بیماری واگیردار باشد. به همین منظور نیز برای اثبات سلامتی خود باید گواهی سلامت جسمانی (تاییدشده از سوی پزشک معتبر) را ارائه کند.

سرمایه‌گذاری مالی

برای اینکه واجد شرایط اخذ شهروندی کشور دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری باشید، باید به یک صندوق دولتی کمک مالی کنید یا برای خرید سهام و ملک و مستغلات در این کشور اقدام کنید. پیش از اقدام به درخواست برای اخذ شهروندی باید به‌طور رسمی تعهد خود برای سرمایه‌گذاری در این کشور را ثبت کنید. در ادامه هریک از دو مورد گفته‌شده را بررسی می‌کنیم.

صندوق دولتی (کمک بلاعوض)

صندوق اقتصادی دومینیکا یا EDF برای پروژه‌های بخش خصوصی و دولتی در دومینیکا سرمایه جمع‌آوری می‌کند. این اقدام به منظور رشد اجتماعی و توسعه اقتصادی و ملی در این کشور انجام می‌شود. سرمایه‌های جمع‌شدۀ این صندوق برای ساخت بیمارستان‌ها، مدرسه‌ها و ورزشگاه‌ها هزینه می‌شود. همچنین بخشی از سرمایه نیز برای توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و کشاورزی و گردشگری صرف می‌شوند.

برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دومینیکا مزایای شگفت‌انگیزی را برای متقاضیان به همراه دارد. هیچ برنامه شهروندی سرمایه‌گذار معتبر دیگری چنین معیارهای سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه‌ای ندارد. کشور دومینیکا ارزان‌ترین برنامه شهروندی بر اساس سرمایه‌گذاری در جهان را ارائه می‌کند.

داوطلبانی که از طریق کمک مالی به دولت درخواست شهروندی می‌کنند باید کل مبلغ مشخص‌شده در جدول بالا را در مدت ۳۰ روز پس از دریافت تاییدیه قانونی از CBIU پرداخت کنند. پس از دریافت تاییدیه رسمی از CBIU، کمک‌های مالی شما از طریق حواله به یک حساب سپرده دولتی تعیین‌شده در بانک تجاری ملی دومینیکا واریز می‌شود. در صورت تایید درخواست، پس از امضای سوگندنامه وفاداری و امضای دفتر اسناد رسمی و صدور گواهینامه تابعیت و همچنین گذرنامه برای متقاضی و خانواده او، پول از حساب موردنظر خارج می‌شود و به صندوق دولتی واریز می‌شود. چنانچه با درخواست شما موافقت نشود، تمامی پول به شما برگشت داده می‌شود.

خرید املاک و مستغلات

کشور دومینیکا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. این کشور بیش از ۳۶۵ رودخانه دارد. یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های جوشان فعال در دنیا نیز در این کشور واقع شده است. این کشور همچنین مملو از چشمه‌های آب گرم است. طبیعت شگفت‌انگیز این کشور شامل جنگل‌ها، آبشارها و درختان نارگیل مثال‌زدنی است. به همین علت نیز گردشگری در این کشور همواره رونق داشته است. با افزایش گردشگری در این کشور، درخواست افراد خارجی برای خرید ملک در این کشور افزایش چشمگیری داشته است. افراد زیادی از کشورهای آمریکا، چین، روسیه و همچنین کشورهای خاورمیانه هرساله با خرید ملک در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند.

برای اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات این کشور، متقاضی باید املاک تاییدشده از سوی دولت را با ارزش حداقل ۲۰۰۰۰۰دلار خریداری کند و حداقل تا سه سال مالک باقی بماند. چنانچه تا پنج سال مالکیت خود را حفظ کنید می‌توانید ملک خود را بفروشید، بدون آنکه به برنامه شهروندی شما لطمه‌ای وارد شود.

یکی از امیدوارکننده‌ترین پروژه‌های املاک و مستغلات دارای مجوز تحت برنامه شهروندی دومینیکا که در حال حاضر درحال‌توسعه است، پروژه ساخت هتل Cabrits Resort Kempinski است که یک هتل مجلل همراه با منظره‌های خیره‌کننده از اقیانوس و کوه‌ها است. متقاضیان شهروندی کشور دومینیکا به‌سادگی ۱۰درصد از سپرده ملک را واریز می‌کنند و قرارداد خریدوفروش را امضا می‌کنند. پس از تایید رسمی درخواست شهروندی، سرمایه‌گذار هفت روز فرصت دارد تا باقی‌مانده سرمایه را پرداخت کند و پس از پرداخت برای او گواهی مالکیت صادر می‌شود. متقاضی باید این گواهی را به مقامات دولت دومینیکا ارائه دهد تا به‌صورت رسمی اثبات کند که معیارهای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به‌طور کامل رعایت شده است.

پس از پشت سر گذاشتن تمام مراحل بالا متقاضی واجد شرایط دریافت شهروندی قانونی دومینیکا است. پس از تایید شهروندی دومینیکا از سوی واحد سرمایه‌گذاری، برای متقاضیان گواهی تابعیت صادر می‌شود و پاسپورت خود را ظرف یک هفته دریافت می‌کنند. هنگامی که یک سرمایه‌گذار شهروند دومینیکا شد، می‌تواند ملیت خود را به نسل‌های آینده منتقل کند.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دومینیکا

برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا به ارائه یک سری اسناد و مدارک نیاز دارد. مدارک مورد نیاز شامل یک پرسش‌نامه پزشکی که یک پزشک معتبر تکمیل کرده باشد و یک فرم معرفی جامع است که یک سردفتر اسناد رسمی تایید کرده باشد. متقاضیانی که به صندوق اقتصادی دولت پول اهدا می‌کنند نیز باید قرارداد سرمایه‌گذاری را امضا کنند که به‌طور رسمی اثبات می‌کند متقاضی کل مبلغ مشخص‌شده را ظرف ۳۰ روز پس از دریافت تاییدیه رسمی از CBIU می‌پردازد. سایر اسناد و مدارک موردنیاز نیز شامل موارد زیر است:

 • ارائه کپی از گذرنامه فعلی
 • ارائه کپی شناسنامه
 • ارائه گواهی پلیس از کشور محل تولد و کشور محل اقامت
 • ارائه گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • نامه مرجع بانک
 • ارائه نامه استخدام (در صورت وجود)
 • ارائه صورت‌های مالی حسابرسی‌شده برای کسب‌وکار (در صورت وجود)
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • هشت قطعه عکس استاندارد (پاسپورتی)

فرم مشاوره سرمایه گذاری در دومینیکا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

آیا هزینه سرمایه گذاری در دومینیکا زیاد است؟

هزینه سرمایه گذاری در دومینیکا بستگی به این دارد که شما از چه روشی برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید. اگر از روش سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و سهام اقدام کنید باید هزینه بیشتری بپردازید. درحالی‌که در روش کمک بلاعوض با صرف هزینه کمتر به شهروندی این کشور دست پیدا می‌کنید.

حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در دومینیکا چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا بستگی به روش سرمایه‌گذاری شما دارد.

آیا با سرمایه گذاری در دومینیکا می‌توان تابعیت این کشور را گرفت؟

بله. پس از سرمایه‌گذاری در این کشور و ارائه مدارک لازم برای درخواست تابعیت، طی چند ماه تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست خواهید آورد.

بهترین راه سرمایه گذاری در دومینیکا کدام روش است؟

به طور قطعی نمی‌توان گفت که بهترین روش برای سرمایه‌گذاری کدام است. به‌صورت‌کلی اگر می‌خواهید با صرف هزینه کمتر به تابعیت این کشور برسید، بهتر است از روش کمک بلاعوض اقدام کنید.