سرمایه گذاری در ایرلند از روش‌های مطمئن، اما پرهزینه برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت این کشور است. با استفاده از روش‌هایی مانند خرید ملک و اوراق بهادار، می‌توانید اقامت موقت ایرلند را دریافت کنید.

یکی از روش‌های قطعی، اما پرهزینه برای اخذ اقامت ایرلند سرمایه‌گذاری در این کشور است. ایرلند یکی از جزایر بزرگ اروپایی و کشوری مستقل است. این کشور جزو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و در حوزه شنگن واقع است؛ ازاین‌رو، داشتن اقامت و تابعیت آن امتیازهای زیادی دارد. با داشتن اقامت دائم یا تابعیت ایرلند، می‌توانید در تمامی کشورهای حوزه شنگن زندگی و بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای آمریکا و کانادا سفر کنید. روش‌های متداول سرمایه گذاری در ایرلند عبارت‌اند از: خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Fund)، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF، کارآفرینی‌، سپرده‌گذاری در بانک‌، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمومی و سرمایه‌گذاری سازمانی. طبق اطلاعات وبسایت Worlddata.info، ایرلند یکی از ۱۰ کشور برتر و مطمئن جهان برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود.

شرایط سرمایه گذاری در ایرلند

شرایط سرمایه گذاری در ایرلند در هر روش تا حدودی تفاوت دارند؛ اما شرایط کلی و عمومی سرمایه‌گذاری در این کشور که در همه روش‌ها ثابت هستند، بدین‌شرح‌اند:

 • داشتن گذرنامه معتبر

داشتن گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار برای تمامی افرادی الزامی است که قصد دارند در کشور ایرلند سرمایه‌گذاری کنند.

 • نداشتن سوءپیشینه

افرادی که در کشور یا کشورهای محل زندگی‌شان سوءپیشینه دارند، نمی‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری ایرلند را دریافت کنند.

 • داشتن حداقل سرمایه مدنظر

اگر قصد دارید ازطریق سرمایه‌گذاری اقامت کشور ایرلند را دریافت کنید، حداقل سرمایه‌تان در اغلب روش‌های سرمایه‌گذاری باید ۲میلیون یورو باشد.

 • مشخص‌کردن منبع درآمد و تامین سرمایه مدنظر

تمامی اتباع خارجی که قصد دارند در ایرلند سرمایه‌گذاری و اقامت این کشور را اخذ کنند، باید با ارائه سند و مدرک ثابت کنند که سرمایه مدنظر را از راه قانونی و منبع درآمد مشخصی فراهم کرده‌اند.

 • داشتن تمکن مالی کافی

در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ایرلند مانند خرید ملک، سرمایه‌گذار باید تمکن مالی ارائه کند. قبل از صدور ویزا، سفارت ایرلند مبلغ دقیق تمکن مالی موردنیاز را اعلام می‌کند. بااین‌همه، کمترین تمکن مالی مورد‌نیاز برای سرمایه گذاری در ایرلند از راه خرید ملک، سالانه ۴۵هزار یورو است.

راه های سرمایه گذاری در ایرلند

راه های سرمایه گذاری در ایرلند ازاین‌قرارند:

 • خرید ملک
 • خرید سهام
 • خرید اوراق بهادار
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Fund)
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF
 • کارآفرینی
 • سپرده‌گذاری در بانک‌ها
 • مشارکت در پروژه‌های عمومی
 • سرمایه‌گذاری‌های سازمانی

در‌ادامه، با شرایط هر‌یک از روش های سرمایه گذاری در ایرلند بیشتر آشنا می‌شویم.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه خرید ملک

اگر قصد دارید از راه خرید ملک و مستغلات در کشور ایرلند سرمایه‌گذاری کنید و اقامت این کشور را بگیرید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲میلیون یورو باشد. شما می‌توانید یک ملک ۲‌میلیون‌یورویی یا چند ملک با مجموع ارزش ۲میلیون یورو بخرید. دقت کنید برای اینکه بتوانید با خرید ملک اقامت ایرلند را بگیرید، تا ۵ سال نباید ملک یا املاک خود را بفروشید.

با خرید ملک یا املاک با ارزش ۲‌میلیون یورو در ایرلند، پس از ۳ سال می‌توانید اقامت ۵ساله این کشور را بگیرید. اگر به هر دلیلی زودتر از ۵ سال ملک یا املاک خود را بفروشید، اقامت شما در کشور ایرلند لغو می‌شود. در روش خرید ملک، مجبور نیستید برای اخذ اقامت ایرلند در آنجا زندگی کنید؛ اما باید حداقل یک بار در سال وارد ایرلند شود. پس از گذشت ۸ سال از خرید ملک در ایرلند، برای اخذ پاسپورت و تابعیت ایرلند می‌توانید اقدام کنید و در‌صورت قبولی در آزمون شهروندی این کشور، تابعیت ایرلند را بگیرید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه خرید سهام

اگر قصد دارید از راه خرید سهام در کشور ایرلند سرمایه‌گذاری کنید و اقامت این کشور را بگیرید، بازهم حداقل سرمایه‌تان باید ۲میلیون یورو باشد. با خرید سهام از شرکت‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی کشور ایرلند، می‌توانید اقامت موقت ۲ساله این کشور و هم‌زمان سود سهام خود را نیز دریافت کنید. این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در طولانی‌مدت سود سرمایه‌شان را دریافت کنند.

از معایب روش سرمایه گذاری در ایرلند از راه خرید سهام این است که اگر سهام شرکت مدنظر برای سرمایه‌گذاری افت کند، شما نیز دچار ضرر‌و‌زیان می‌شوید و ممکن است بخشی یا تمام سرمایه‌تان را از دست دهید. پس اگر قصد دارید از راه خرید سهام در کشور ایرلند سرمایه‌گذاری کنید، توصیه می‌کنیم که از متخصصان و کارشناسان این حوزه مشاوره بگیرید.

پس از پایان اعتبار اقامت ۲‌ساله‌ دریافتی ازطریق خرید سهام در ایرلند‌، آن را تا ۳ سال دیگر می‌توانید تمدید کنید. بعد از گذشت ۵ سال از دریافت اقامت موقت نیز، می‌توانید اقامتتان را در ایرلند به‌طور نامحدود تمدید و بعد از ۸ سال، برای دریافت تابعیت این شرکت اقدام کنید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه خرید اوراق بهادار

خرید اوراق بهادار یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت کشور ایرلند است. در این روش نیز، حداقل سرمایه شما باید ۲‌میلیون یورو باشد. تفاوت عمده روش خرید اوراق بهادار با روش خرید سهام در این است که در روش خرید اوراق بهادار، سود سرمایه خود را ماهانه از فروشنده اوراق بهادار دریافت می‌کنید و خطر کمتری سرمایه شما را تهدید می‌کند.

با خرید اوراق بهادار در کشور ایرلند با ارزش حداقل ۲میلیون یورو، می‌توانید اقامت ۲ساله این کشور را دریافت و پس از پایان اعتبار آن، به‌مدت ۳ سال دیگر اقامت خود را تمدید کنید. بعد از ۵ سال اقامت و تمدید ویزا در ایرلند، می‌توانید اقامتتان را به‌صورت نامحدود تمدید کنید و پس از گذشت ۸ سال نیز، برای گرفتن تابعیت ایرلند درخواست بدهید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Fund)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا صندوق‌های Fund یکی دیگر از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت کشور ایرلند به‌حساب می‌آیند، با این تفاوت که برای اخذ اقامت از این راه، داشتن ۱میلیون یورو سرمایه کافی است. دقت کنید که دولت ایرلند صندوق سرمایه‌گذاری مدنظر شما و بانک مرکزی ایرلند نیز صلاحیت منبع سرمایه‌تان را باید تایید کند.

اگر قصد دارید ازطریق سرمایه‌گذاری در صندوق‌های Fund ایرلند اقامت این کشور را بگیرید، تا ۳ سال نباید سرمایه‌تان را جابه‌جا کنید یا بفروشید. با سرمایه‌گذاری حداقل ۱میلیون یورو در صندوق‌های Fund ایرلند، بعد از ۳ سال می‌توانید اقامت ۲ساله این کشور را بگیرید و پس از پایان اعتبار، تا ۳ سال دیگر امکان تمدید اقامتتان وجود دارد. بعد از گذشت ۵ سال از اقامت خود، می‌توانید به‌صورت نامحدود اقامتتان را در ایرلند تمدید و سپس تابعیت این کشور را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF کشور ایرلند ترکیبی از چند نوع اوراق بهادار و سهام و اوراق قرضه هستند و تنوع سرمایه‌گذاری زیادی دارند. این روش برای افرادی مناسب است که تخصص و دانش کافی از تحلیل و ارزیابی بازار سهام و اوراق بهادار را ندارند؛ چرا‌که سرمایه‌گذار سرمایه خود را به مدیر صندوق می‌دهد و مدیر صندوق به‌نمایندگی از سرمایه‌گذار سرمایه او را مدیریت می‌کند.

برای اخذ اقامت ایرلند از راه صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF، حداقل سرمایه شما باید ۱‌میلیون یورو باشد. با این میزان سرمایه‌گذاری، می‌توانید ابتدا اقامت ۲‌ساله ایرلند را بگیرید و سپس به‌مدت ۳ سال آن را تمدید کنید. بعد از ۵ سال اقامت نیز، می‌توانید اقامت نامحدود و سپس تابعیت ایرلند را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه کارآفرینی

سرمایه گذاری در ایرلند از راه کارآفرینی از روش‌های متداول و نسبتا کم‌هزینه اخذ اقامت ایرلند است؛ اما شرایط سخت‌تری دارد.

شرایط اخذ اقامت ایرلند از راه کارآفرینی عبارت‌اند از:

 • حداقل سرمایه متقاضی اصلی باید ۵۰هزار یورو و حداقل سرمایه سایر اعضای هیئت‌مدیره و سهام‌داران باید ۳۰هزار یورو باشد.
 • طرح تجاری (بیزینس پلن) باید کاملا جدید و خلاقانه باشد و کسب‌و‌کاری نظیر آن در کشور ایرلند وجود نداشته باشد.
 • بیزینس پلن مدنظر باید هم‌سو با منافع ایرلند باشد و برای این کشور سود و منفعت مالی و اقتصادی به‌ارمغان بیاورد.
 • شرکتی که ثبت می‌شود، باید به نام متقاضی اصلی و فرد سرمایه‌گذار باشد.
 • شرکت مدنظر باید در کشور ایرلند ثبت شود.
 • شرکتی که در ایرلند ثبت می‌شود، باید حداقل ۱۰ فرصت شغلی برای افراد ایجاد کند.
 • پس از حداکثر ۴ سال، شرکت باید به سود خالص سالانه ۱میلیون‌یورویی دست پیدا کند.

از مزایای ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور ایرلند این است که سرمایه‌گذار می‌تواند از همان ابتدا اقامت ۳ساله ایرلند را دریافت کند. پس از پایان مهلت ۳ساله نیز، وی اقامتش را برای مدت ۵ سال دیگر می‌تواند تمدید و بعد از گذشت ۸ سال، به‌منظور اخذ تابعیت ایرلند اقدام کند.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه سپرده‌گذاری در بانک‌ها

یکی از روش‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت ایرلند، سرمایه‌گذاری در بانک‌های این کشور است. اگر مبلغ ۱‌میلیون یورو در بانک‌های ایرلند سرمایه‌گذاری کنید و تا ۵ سال سرمایه‌تان را جابه‌جا نکنید، می‌توانید اقامت ۵‌ساله ایرلند را دریافت کنید و پس از ۵ سال اقامت، برای اخذ تابعیت این کشور درخواست دهید. در این روش، سرمایه شما باید تا ۵ سال نزد دولت ایرلند بماند؛ البته پس از این مدت‌، به‌صورت کامل به شما بازگردانده می‌شود.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه مشارکت در پروژه‌های عمومی

اگر قصد دارید ازطریق مشارکت و کمک در پروژه‌های عمومی در کشور ایرلند سرمایه‌گذاری کنید و اقامت این کشور را بگیرید، حداقل سرمایه و مبلغ کمک مالی شما باید ۵۰۰هزار یورو باشد. با پیدا‌کردن یک یا چند شریک دیگر، می‌توانید به‌صورت گروهی به پروژه‌های کشور ایرلند کمک کنید. در این صورت، حداقل کمک مالی شما می‌تواند ۴۰۰هزار دلار باشد.

پروژه‌های عمومی کشور ایرلند در عرصه‌های ورزش، هنر، آموزش و تعلیم و فرهنگ هستند. دقت کنید که مشارکت مالی شما در این پروژه‌ها فعالیت بشردوستانه و خیرخواهانه تلقی می‌شود و پولی به شما بازگردانده نمی‌شود. با اهدای کمک‌هزینه به پروژه‌های عمومی کشور ایرلند، از همان ابتدا می‌توانید اقامت ۵‌ساله این کشور را بگیرید و به‌صورت نامحدود اقامتتان را تمدید کنید. بعد از گذشت ۸ سال از اقامت خود نیز، می‌توانید برای دریافت تابعیت ایرلند اقدام کنید. در این روش، برای حفظ اقامت خود در کشور ایرلند مجبور نیستید در آنجا زندگی کنید و کافی است سالی یک بار وارد خاک این کشور شوید.

سرمایه گذاری در ایرلند از راه سرمایه‌گذاری‌های سازمانی

سرمایه گذاری سازمانی در ایرلند به روشی گفته می‌شود که در یکی از شرکت‌ها یا کسب‌و‌کار‌های ایرلندی که از قبل تاسیس شده و در حال فعالیت است، سرمایه‌گذاری می‌کنید. اگر قصد دارید از این روش اقامت کشور ایرلند را اخذ کنید، حداقل سرمایه‌تان باید ۱میلیون یورو باشد. همچنین، می‌توانید کسب‌و‌کاری جدید با ارزش ۱‌میلیون یورو در ایرلند راه‌اندازی و آن را به نام خود ثبت کنید.

از شرایط مهم سرمایه‌گذاری سازمانی در ایرلند آن است که اگر قصد دارید کسب‌و‌کاری جدید راه‌اندازی کنید، بیزینس پلن شما باید کاملا خلاقانه و نوآور باشد و کسب‌و‌کاری مشابه آن در ایرلند وجود نداشته باشد. همچنین، فعالیت تجاری‌تان باید هم‌سو با منافع مالی و اقتصادی کشور ایرلند باشد.

در این روش، پس از گذشت ۳ سال از تاریخ سرمایه‌گذاری می‌توانید اقامت ۲‌ساله ایرلند را دریافت و سپس برای مدت ۳ سال دیگر آن را تمدید کنید. بعد از گذشت ۵ سال، این امکان برایتان فراهم خواهد بود تا اقامت خود را به‌صورت نامحدود تمدید کنید و پس از ۸ سال نیز، برای اخذ تابعیت ایرلند درخواست بدهید.

ویزا برای سرمایه گذاری در ایرلند

کشور ایرلند به تمامی اتباع خارجی‌ای که قصد دارند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند، ویزای سرمایه‌گذاری IIP می‌دهد. ویزای IIP (Immigration Investment Program) کشور ایرلند مخصوص آن دسته از اتباع خارجی است که قصد دارند ازطریق سرمایه‌گذاری اقامت کشور ایرلند را بگیرند.

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ایرلند ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد و هزینه دریافت آن ۱۵۰۰ به‌علاوه ۵هزار یورو است. مبلغ ۱۵۰۰ یورو هزینه درخواست ویزای سرمایه‌گذاری ایرلند است و امکان بازگشت آن وجود ندارد؛ ولی در‌صورتی‌که با درخواست ویزا موافقت نشود، مبلغ ۵هزار یورو به متقاضی برگردانده می‌شود.

ویزای IIP کشور ایرلند فقط به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ایرلند را دارند و از تمکن مالی کافی برخوردارند و می‌توانند با ارائه مدرک ثابت کنند سرمایه‌شان را از منابع قانونی و موجه در کشور مبدا تامین کرده‌اند.

هزینه سرمایه گذاری در ایرلند

هزینه سرمایه گذاری در ایرلند در اغلب روش‌ها حداقل ۲میلیون دلار است و شامل حداقل سرمایه مورد‌نیاز و هزینه‌های جانبی و تمکن مالی و هزینه اخذ ویزا می‌شود. در جدول زیر، حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای سرمایه گذاری در ایرلند در روش‌های مختلف آمده است:

راه های سرمایه گذاری در ایرلندحداقل سرمایه موردنیاز
 خرید ملک۲میلیون یورو
 خرید سهام۲میلیون یورو
 خرید اوراق بهادار۲میلیون یورو
صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Fund)۱میلیون یورو
صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF۱میلیون یورو
کارآفرینی۵۰هزار یورو به‌علاوه ۳۰هزار یورو به‌ازای هر سهام‌دار
سپرده‌گذاری در بانک‌ها۱میلیون یورو
مشارکت در پروژه‌های عمومی۵۰۰هزار یورو
سرمایه گذاری‌های سازمانی۱میلیون یورو

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ایرلند

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ایرلند در هر روش سرمایه‌گذاری متفاوت است؛ اما مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ایرلند به صورت کلی و عمومی ازاین‌قرارند‌:

 • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • حداقل سرمایه موردنیاز
 • سند قانونی منبع تامین سرمایه موردنیاز
 • تمکن مالی کافی (در برخی از روش‌ها)
 • حساب بانکی برای اعلام منبع سرمایه
 • ترجمه رسمی سوابق فعالیت‌های تجاری
 • ترجمه رسمی سوابق مالیاتی

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایرلند

با سرمایه گذاری در ایرلند می‌توانید اقامت ۲ و ۳ یا ۵ساله این کشور را دریافت کنید. مدت‌زمان اقامت موقت به روش سرمایه‌گذاری انتخابی شما بستگی دارد. در‌صورتی‌که اقامت ۲ یا ۳ساله ایرلند را بگیرید، تا زمانی‌که در این کشور فعالیت تجاری می‌کنید و سرمایه‌تان را جابه‌جا نکرده‌اید، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید. پس از گذشت ۵ سال از تاریخ اقامتتان در ایرلند، خواهید توانست اقامت خود را به‌صورت نامحدود تمدید کنید.

در‌صورتی‌که اقامت ۵ساله ایرلند را دریافت کنید، بعد از پایان مهلت ۵‌ساله اقامت خود، می‌توانید آن را به‌صورت نامحدود تمدید کنید. تمامی اتباع خارجی‌ای که در ایرلند سرمایه‌گذاری می‌کنند، پس از گذشت ۸ سال از تاریخ اقامتشان در این کشور، می‌توانند برای دریافت تابعیت اقدام کنند.

سرمایه‌گذارانی که اقامت ایرلند را اخذ می‌کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود نیز اقامت این کشور را بگیرند. فرزندان کوچک‌تر از ۲۴ سال این افراد نیز می‌توانند ویزای همراه ایرلند را دریافت کنند؛ اما سرمایه‌گذار باید به دولت ایرلند ثابت کند که فرزندش مجرد است و ازنظر مالی به پدر یا مادر خود وابستگی دارد.

اخذ اقامت ایرلند در روش‌های مختلف سرمایه گذاری در ایرلند طبق جدول زیر است:

راه های سرمایه گذاری در ایرلندمدت اقامت اولیه
خرید ملک۵ سال
 خرید سهام۲ سال
خرید اوراق بهادار۲ سال
صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Fund)۲ سال
صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF۲ سال
 کارآفرینی۳ سال
سپرده‌گذاری در بانک‌های ایرلند۵ سال
مشارکت در پروژه‌های عمومی۵ سال
سرمایه گذاری‌های سازمانی۲ سال

قوانین سرمایه گذاری در ایرلند

برخی از قوانین سرمایه گذاری در ایرلند بدین‌شرح‌اند:

 • ویزای سرمایه‌گذاری ایرلند ویزای IIP نام دارد و هزینه دریافت آن ۱۵۰۰ یورو است.
 • روش خرید ملک، تنها روش سرمایه گذاری در ایرلند است که به تمکن مالی نیاز دارد. تمکن مالی موردنیاز در روش خرید ملک، حداقل ۴۵هزار یورو در سال است.
 • افرادی که از‌طریق سرمایه گذاری در ایرلند اقامت این کشور را دریافت می‌کنند، بدون نیاز به اخذ مجوز کار و فقط با دریافت مجوز اقامت Stamp 4 می‌توانند در ایرلند کار کنند و مالیات بپردازند. این قانون مشمول همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال سرمایه‌گذار اصلی نیز می‌شود.
 • نرخ مالیات بر درآمد برای سرمایه گذاری در ایرلند ۳۳درصد است.
 • دولت ایرلند به سرمایه‌گذارانی که مشمول مالیات بر درآمد می‌شوند، ماهانه ۱۳۰۰ یورو کمک‌هزینه نقدی ارائه می‌کند.
 • در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ایرلند، حداقل سرمایه مورد‌نیاز ۲میلیون یورو و در بسیاری از روش‌ها نیز، حداقل سرمایه مورد‌نیاز ۱میلیون یورو یا کمتر است.
 • افرادی که ازطریق سرمایه‌گذاری اقامت کشور ایرلند را می‌گیرند، می‌توانند همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود را نیز با ویزای همراه به این کشور ببرند. فرزندانی که مجرد هستند و از‌نظر مالی به والدین خود وابستگی دارند و حداکثر سنشان ۲۴ سال است، می‌توانند با اخذ ویزای همراه به ایرلند بروند.
 • برای سرمایه گذاری در ایرلند محدودیت سنی وجود ندارد.
 • به‌منظور سرمایه گذاری در ایرلند به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی نیست. ناگفته نماند افرادی که قصد دارند از‌طریق کارآفرینی در ایرلند سرمایه‌گذاری کنند، درصورت داشتن مدرک زبان انگلیسی بخت بیشتری برای اخذ ویزای ایرلند دارند.

مزایای سرمایه گذاری در ایرلند

 • تنوع روش‌های سرمایه‌گذاری
 • اخذ اقامت ایرلند
 • امکان اخذ تابعیت ایرلند
 • اخذ ویزای شنگن
 • فرصت سفر و زندگی در کشورهای حوزه شنگن
 • بهره‌مندی از خدمات درمانی پیشرفته ایرلند
 • اخذ اجازه کار در کشور ایرلند
 • اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده
 • امکان تمدید نامحدود اقامت ایرلند
 • جلوگیری از افت ارزش سرمایه در ایران
 • رشد سرمایه در مدت‌زمان کوتاه
 • امکان تجارت در بازار آزاد جهانی
 • نبود فساد مالی و اقتصادی در ایرلند
 • نظام اقتصادی پویا و فعال

معایب سرمایه گذاری در ایرلند

 • زیاد‌بودن سرمایه مورد‌نیاز
 • نیاز به تمکن مالی در اغلب روش‌ها
 • طولانی‌بودن روند اخذ اقامت در برخی روش‌ها
 • محدود‌بودن فرصت‌های شغلی و اقتصادی
 • کمبود نیروی کار جوان

فرم مشاوره سرمایه گذاری در ایرلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه گذاری در ایرلند چقدر است؟

حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه گذاری در ایرلند به روش سرمایه‌گذاری مدنظرتان بستگی دارد. برای مثال، حداقل سرمایه لازم به‌منظور خرید ملک در ایرلند ۲میلیون یورو است.

آیا با سرمایه گذاری در ایرلند می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

بله، با سرمایه گذاری در ایرلند می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید.

آیا با سرمایه گذاری در ایرلند می‌‌توانم تابعیت این کشور را بگیرم؟

خیر، با سرمایه گذاری در ایرلند نمی‌توانید تابعیت این کشور را به‌صورت مستقیم بگیرید.

بهترین راه سرمایه گذاری در ایرلند چیست؟

بهترین راه سرمایه گذاری در ایرلند به میزان بودجه و هدف شما از سرمایه‌گذاری در این کشور بستگی دارد. برای نمونه، ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در ایرلند روش کارآفرینی است.