کشور لهستان به دلیل داشتن شرایط عالی برای مهاجرت و دریافت اقامت آسان از  راه‌های مختلف، موجب شده است که افراد بسیاری برای سرمایه گذاری در لهستان اقدام کنند. کشور لهستان به عنوان یک قطب اقتصادی مناسب، می‌‌تواند محل خوبی برای سرمایه گذاری افرادی شود که می‌خواهند از راه‌های مختلف اقامت این کشور را دریافت کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط سرمایه گذاری در لهستان به طور کامل و جامع توضیح دهیم، برای یافتن اطلاع درباره نحوه سرمایه گذاری و مزایای آن تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

سرمایه گذاری در لهستان
مشاوره رایگان

دلایل سرمایه گذاری در لهستان

چرایی سرمایه گذاری در لهستان

علل مختلفی برای چرایی سرمایه گذاری در لهستان وجود دارد. یکی از علت‌هایی که کشور لهستان را برای سرمایه گذاری مناسب می‌کند، این است که کشور لهستان اقدامات بسیار مناسبی را برای مردم و سرمایه‌های آنها انجام می‌دهد. کشور لهستان در مقابله با فشارهای اقتصادی مقاومت بسیار زیادی کرده و ایده‌های خوبی برای رشد اقتصادی کشور خود در نظر  گرفته است. سرمایه گذاری در این کشور موازی با حمایت از طرف تمامی ارگان‌های دولتی است. میزان سرمایه گذاران دراین کشور بسیار زیاد است. زیرا به وسیله سرمایه گذاری و با حمایت دولت، اقتصاد این کشور تغییر می‌کند.

 یکی دیگر از علت‌های سرمایه‌ گذاری در لهستان این است که معمولاً سود اقتصادی حاصل از فعالیت‌های سرمایه گذاری در این کشور از سایر کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است. در طی سال‌های اخیر کشور لهستان به وسیله همین فعالیت‌ها توانسته است در بین سایر کشورهای این قاره رشد اقتصادی چشم گیری داشته باشد. پژوهش‌هایی که بر روی رشد اقتصادی و میزان سرمایه گذاری  چند سال اخیر کشورهای اروپایی انجام شده است، نشان می‌دهد که کشور لهستان به عنوان یکی از  قطب‌های سرمایه گذاری اروپا تعیین شده است. این کشور در ابتدا با سایر کشورهای همسایه خود برای سرمایه گذاری در رقابت بود، اما در طی چند سال گذشته به اولین  کشور برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. یکی از پژوهش‌هایی که بر روی این موارد انجام شده نشان می‌دهد که رتبه کشور لهستان از نظر ارزش سهام گذاری در کل جهان بیست است و قاره اروپا رتبه ۸ را دارا است.

مزایای سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان با شرایط ویژه خود بدون شک مزیت‌های بسیار زیادی برای تمامی سهامداران خارجی دارد. با سرمایه ‌گذاری در کشور لهستان می‌توانید از حمایت‌های همه جانبه دولت، جایگاه اجتماعی و رشد اقتصادی سرمایه خود بهره‌مند شوید. علاوه بر این می‌توانید به کمک سرمایه گذاری لهستان به راحتی اقامت خود را در این کشور به دست آورید و با توجه به اینکه مردم لهستان می‌توانند به زبان انگلیسی نیز با شما ارتباط برقرار کنند، مشکلی برای مسکن و زندگی نخواهید داشت. کشور لهستان همیشه ارتباط بسیار خوبی با سایر کشورها داشته و تجارت خود را افزایش داده است. سرمایه گذاران این کشور نیازی به پرداخت مالیات ندارند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران می‌توانند از کمک‌هایی که به شکل نقدی پرداخت می‌شوند، استفاده کنند. شما به عنوان کسی که در این کشور شغل ایجاد کرده‌اید، بسیار با ارزش هستید. سرمایه گذاری در کشور لهستان سود زیادی را به همراه دارد و هر فردی با هر سن و سالی می‌تواند این سرمایه گذاری را انجام دهد.

معایب سرمایه گذاری لهستان

سرمایه گذاری در لهستان دارای معایبی نیز هست که در این قسمت برخی از این معایب را بیان می‌کنیم. درست است که شرایط سرمایه گذاری در این کشور بسیار عالی است، اما شما پس از دریافت ویزای سرمایه گذاری در لهستان برای پیدا کردن یک خانه با فضای بزرگ با مشکل مواجه خواهید شد. زیرا فضای اغلب خانه‌ها کوچک است. با وجود هزینه مناسب زندگی و خورد و خوراک اما همچنان هزینه بنزین نسبت به سایر کشورها بالاتر است. علاوه بر این معمولاً قیمت پوشاک نیز در این کشور زیاد است. سیستم اداری کارکنان این کشور معمولا با برخی رفتارهای ناشایست روبرو است که باید برای زندگی در این کشور آنها را بپذیرید. علاوه بر این میزان ساعت‌های کاری در این کشور بسیار بالا است. به خصوص در فصل زمستان که معمولاً کشور لهستان با زمستان‌های بسیار سختی روبرو است، وجود ساعت‌های زیاد کاری می‌تواند برای شما خسته کننده باشد.

شرایط سرمایه گذاری در لهستان

شرایط سرمایه گذاری در لهستان با وجود اوضاع خوب اقتصادی و ارتباط‌های تجاری عالی این کشور با سایر کشورهای همسایه بسیار مناسب است. برای سرمایه گذاری در این کشور نیاز به دانستن یکسری اطلاعات و استانداردهای لازم برای سرمایه گذاری است. قبل از هر چیزی شما باید درباره شاخص‌های اقتصادی که می‌توانند بر روی سرمایه شما و سود و زیان آن تاثیر گذار باشند، اطلاعات کافی داشته باشید. هم چنین درباره کسری بودجه و یا میزان تغییر سود سرمایه گذاران در طی سال باید اطلاعاتی کسب کنید. در ادامه مطلب قصد داریم تا استانداردهای لازم برای سرمایه گذاری در لهستان را بیان کنیم.

استانداردهای سرمایه گذاری در لهستان

شما باید قبل از سرمایه گذاری در کشور لهستان همه جوانب را در نظر بگیرید و به خوبی درباره این کار تحقیق کنید. به عنوان مثال، باید امنیت سرمایه گذاری در کشور لهستان را بسنجید. برای این کار باید به دو طریق استاندارد‌های سرمایه گذاری را بررسی کنید.

نرخ مصادره اموال در لهستان

بهتر است قبل از سرمایه گذاری و اخذ اقامت از کشور لهستانمصادره اموال را در این کشور بررسی کنید. به طور کلی نرخ مصادره اموال باید در هر کشوری کم باشد. رنج کلی نرخ مصادره اموال بین ۱ تا ۷ است و بهتر است که میزان عدد آن کمتر باشد. این مقیاس مربوط به کشور لهستان است و هر سال در حال تغییر است.

نرخ فساد

یکی از عواملی که بررسی آن تا حد زیادی می‌تواند به امنیت سرمایه شما در این کشور کمک کند، بررسی نرخ فساد است. نرخ فساد نیز در کشور لهستان بین رنج خاصی قرار دارد و معمولاً بین صفر تا ۱۰۰ سنجیده می‌شود. بدیهی است که هر چه میزان نرخ فساد به صورت عددی بیشتر باشد، امنیت نیز در این کشور پایین تر خواهد بود. اما در یک بررسی کلی فساد در کشور لهستان معمولاً زیاد نیست و در طی چند سال گذشته نیز به مرور کاهش پیدا کرده است.

شاخص‌های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در لهستان

همانطور که از عنوان این بخش مشخص است، این شاخص‌های اقتصادی مشخص می‌کنند که وضعیت اقتصادی کشور لهستان دقیقاً چگونه است. بنابراین برای سرمایه گذاری در لهستان بهتر است این موضوع‌ها را بررسی کنید :

مالیات

یکی از مواردی که باید در این کشور مورد بررسی قرار دهید، میزان مالیات است و معمولاً افرادی که در کشور لهستان کار می‌کنند باید مقداری مالیات را به ازای کار خود پرداخت کنند. هرچهاینافراددرآمدوحقوقبالاتری داشته باشند، میزان مالیات پرداختی آنها نیز باید افزایش پیدا کند. مالیاتی که افراد معمولی این کشور پرداخت می‌کنند و مالیاتی که افراد سرمایه‌گذار خارجی پرداخت می‌کنند، مقداری متفاوت است. سرمایه‌گذاران علاوه بر مقدار مالیاتی که برای درآمدشان در کشور در لهستان دارند، باید مقدار مالیاتی که برای درآمد خود در خارج از کشور لهستان هم دارند مالیات پرداخت کنند.

تولید ناخالص داخلی در کشور لهستان

یکی از موارد دیگری که بایستی حتما مورد بررسی قرار دهید، تولید ناخالص داخلی در کشور در لهستان است. بررسی این عامل به شما نشان می‌دهد که یک کشور تا چه حد رشد اقتصادی را دارا است. اگر می‌خواهید این میزان را بررسی کنید، ابتدا ببینید که کشور لهستان به صورت روزانه چه مقدار تولید ناخالص داخلی دارد. اگر میزان این رشد اقتصادی تا ۵ درصد باشد یعنی کیفیت تجارت و اقتصاد این کشور بسیار بالا است و بالاتر از ۵ درصد به معنای اقتصاد بسیار عالی آن است.

تورم

یکی از موضوعاتی که شنیدن آن شاید برای شما جالب باشد، این است که کشور لهستان درطی سال‌های اخیر کمتر از ۳ درصد تورم داشته است و این برای یک کشور اقتصادی بسیار عالی است. زیرا مصرف‌کنندگان می‌توانند با قیمت مناسبی در طی سال‌ها محصولات را خریداری کنند.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در لهستان

روش‌های سرمایه گذاری مختلفی در کشور لهستان وجود دارد. با توجه به شرایط خود و همچنین مطالعه تمامی روش‌ها می‌توانید برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان باید بدانید که معمولاً قوانین خاصی در این کشور وجود دارد. این کشور با کمترین میزان تورم و بهترین رقابت با سایر کشورهای عالی اروپایی دیگر توانسته است اثر چشمگیری بر اقتصاد جهان داشته باشد. شما به کمک ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه و همچنین خرید املاک می‌توانید در کشور لهستان سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در لهستان و اخذ اقامت

یکی از دلایل بزرگ برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان دریافت اقامت است. البته برای این کار شما باید نوع روش سرمایه گذاری خود را مشخص کنید و تمامی روش‌ها منجر به اخذ اقامت نخواهند شد. دامنه روش‌هایی که می‌توانید به وسیله آن در کشور لهستان اقامت کسب کنید، زیاد نیست بلکه تنها به کمک دو روش سرمایه گذاری وهمچنین ثبت شرکت می‌توانید اقامت خود را دریافت کنید.

شما ابتدا باید یک شرکت ثبت کنید و فعالیت‌های پی‌درپی را در طی چند سال در کشور لهستان انجام دهید تا این کشور به شما اقامت دهد. معمولا ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد تا کشور لهستان به شما اقامت دائم بدهد. برای اینکه بتوانید این اقامت را دریافت کنید، باید حتماً در طی این سال‌ها مالیات کار خود را پرداخت کنید. شما با پرداخت حدود ۱۰۰ هزار یورو می‌توانید ثبت شرکت کرده و با تلاش چند ساله اقامت دائم را برای خود و تمامی خانواده‌تان دریافت کنید. البته شما می‌توانید در کشور لهستان نیز فقط ملک خریداری کنید. اما تنها به کمک این روش قادر به دریافت اقامت نخواهید بود و حتماً باید ثبت شرکت کنید. همچنین به کمک خرید اوراق قرضه نیز شما می‌توانید اقامت سرمایه گذاری در لهستان را بگیرید.

سرمایه گذاری در لهستان با ثبت شرکت

یکی از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان ثبت شرکت است که معمولاً افراد از همین روش برای ورود به این کشور استفاده می‌کنند. به کمک این روش شما می‌توانید اقامت سرمایه گذاری در لهستان را نیز دریافت کنید. اگرچه تجارت سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در کشور لهستان آزاد است، اما دارای یک سری قوانین نیز هست. یکی از قوانین خوبی که در این کشور وجود دارد، این است که افرادی که با ثبت شرکت باعث به وجود آمدن شغل در این کشور می‌شوند و با فعالیت‌های تجاری خود به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. عملکرد شما توسط اداره کار این کشور بررسی می‌شود‌ با پرداخت ۱۱۰ هزار یورو می‌توانید یک شرکت با هر موضوع و محور کاری تاسیس کرده و بعد از ۵ سال اقامت دائم را برای خود و تمام اعضای خانواده خود بگیرید.

سرمایه گذاری در لهستان با خرید ملک

یکی دیگر از شرایط سرمایه گذاری در کشور لهستان سرمایه گذاری با خرید ملک است. نکته‌ای که درباره این موضوع وجود دارد، این است که خریدن ملک به تنهایی برای دریافت اقامت از این کشور کافی نیست. شما اگر بزرگترین خانه در این کشور را نیز خریداری کنید، باز هم نمی‌توانید اقامت را دریافتکنید. دولت لهستان خریدن ملک در این کشور را به معنای سرمایه‌ گذاری می‌پندارد و زمانی به شما اقامت این کشور را می‌دهد که در کنار خریدن ملک به فعالیت اقتصادی یا تجاری نیز بپردازید. برای خریدن ملک در این کشور باید مجوز های زیادی را بگیرید. معمولاً وسعت زمینی که خریداری می‌کنید، نمی‌تواند بیشتر از نیم هکتار باشد. قبل از اینکه برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید، ابتدا اقامت موقت خود را بگیرید و بعد از این که اقامت موقت گرفتید، به کشور لهستان اطلاع دهید و این کار را پیگیری کنید. پس از آن با ارسال یک مجوز با نام MIA شما می‌توانید ملک را خریداری کنید. شما بعد از ۹۰ روز میتوانید یک واحد آپارتمان در این کشور خریداری کنید. البته حق خرید خانه را هم دارید، ولی خرید آپارتمان برای شما بسیار راحت‌تر است.

سرمایه گذاری در لهستان با خرید اوراق قرضه دولتی

از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در لهستان خرید اوراق قرضه دولتی است. در طی سال‌های اخیر اوراق قرضه دولتی نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی کشورهای اروپایی داشته است. خرید این اوراق جزئی از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور نیز هست. حتی کشور لهستان به کمک خرید اوراق قرضه می‌تواند به شما اقامت نیز بدهد. یکی از راه‌هایی که برای خرید اوراق قرضه وجود دارد، خرید اوراق عرضه محصولات قابل برگشت است. یعنی شما برای مدت ۵ سال می‌توانید اوراق قرضه را از این کشور خریداری کنید. بعد از این که این کار را کردید، کشور لهستان می‌تواند بعد از گذشت این زمان تمامی پول شما را برگرداند. منتها این مبلغ سودی به‌همراه نخواهد داشت. در روش غیرقابل‌برگشت ابتدا کشور لهستان یک مقدار مشخصی برای مبلغ در نظر می‌گیرد و شما با پرداخت این سرمایه می‌توانید اقامت دریافت کنید. در هر لحظه شما می‌توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید.

سرمایه گذاری در لهستان و ویزای سرمایه گذاری

شما می‌توانید با دریافت ویزای سرمایه گذاری به راحتی در کشور لهستان سرمایه گذاری کنید. شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری لهستان به گونه‌ای است که ابتدا باید مدارک کافی را برای این کار آماده کنید. شما ابتدا باید با مراجعه به وب سایت اصلی درخواست ویزای این کشور ، فرم ویزا را پر کرده و هزینه لازم را برای این کار پرداخت کنید که می‌تواند به صورت نقدی یا چک باشد. باید مدارک مربوط به حساب بانکی و کلیه دارایی‌های خود را نیز آماده کرده و همچنین عکس پرسنلی از خود را برای این کشور ارسال کنید. پس از ارسال مدارک کشور لهستان می‌تواند به شما ویزای سرمایه گذاری بدهد و شما به راحتی سرمایه خود را برای به دست آوردن سود در این کشور قرار دهید.

انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری لهستان

راه‌های مختلفی را برای سرمایه گذاری لهستان معرفی کردیم. ثبت شرکت می‌تواند فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت از کشور لهستان را برای شما راحت‌تر کند. منابع مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید در آن سرمایه گذاری کنید. شما می‌توانید سرمایه خود را برای ایجاد فروشگاه‌های معتبر، تاسیس رستوران و مشاوره و مانند اینها قرار دهید. معمولاً به دلیل پایین بودن تورم در کشور لهستان و بالا بودن رشد اقتصادی، سودآوری از این حرفه‌ها در طی مدت زمان کمی قابل مشاهده خواهد بود.در صورتی که قصد خرید ملک در کشور لهستان را دارید بهتر است به همراه آن برای ثبت شرکت اقدام کنید تا برای رفت و آمد به کشور لهستان دچار مشکل نشوید. با دریافت اقامت دائم نیز شما می‌توانید از خدمات و حمایت‌های همه جانبه دولت لهستان بهره مند شوید.

فرم ارزیابی و مشاوره اخذ ویزای سرمایه گذاری در لهستان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

بهترین روش سرمایه گذاری در لهستان برای من کدام است؟

 شما از طریق ثبت شرکت خیلی زودتر از سایر روش‌ها می‌توانید فرآیند سرمایه گذاری را انجام دهید که مبلغ لازم برای اینکار ۱۰۰ هزار یورو است.

چرا باید در لهستان سرمایه گذاری کنم؟

کشور لهستان از لحاظ اقتصادی در جایگاه خوبی قرار دارد. با سرمایه گذاری در کشور لهستان می‌توانید سود حاصل از سرمایه خود را چند برابر کنید و علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده‌تان دریافت کنید.

از چه روش هایی میتوان در لهستان سرمایه گذاری کرد؟

از طریق ثبت شرکت، خرید املاک و خرید اوراق قرضه می‌توان در کشور لهستان سرمایه گذاری کرد.

عواملی که در سرمایه گذاری لهستان باید به آن توجه کرد کدامند؟

بایستی میزان مالیات، میزان تورم و شاخص‌های اقتصادی یا میزان رشد اقتصادی و تجاری کشور لهستان را بررسی کنید.