هزینه زندگی در دومینیکا در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی پایین و مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های اجاره و خرید مسکن در این کشور نسبت به بقیه کشورهای حوزه کاراییب کمتر است. قیمت کالاهای اساسی و حمل‌ونقل در این کشور ارزان است. هزینه‌های پایین در دومینیکا این کشور را به یک مقصد اقتصادی برای زندگی مهاجران تبدیل می‌کند.

هزینه زندگی در دومینیکا یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر مهاجر باید به آن توجه کند. هزینه زندگی در این کشور به بخش‌های مختلفی مانند هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا، هزینه غذا و پوشاک در دومینیکا، هزینه مسکن در دومینیکا و هزینه رفت‌و‌آمد در دومینیکا تقسیم‌بندی می‌شود. شما به عنوان یک مهاجر باید همه این هزینه‌ها را برآورد کنید. در این مقاله با بررسی هر عنوان متوسط هزینه های زندگی در دومینیکا و کیفیت زندگی در این کشور را بررسی می‌کنیم.

شرایط زندگی در دومینیکا

کشور دومینیکا یکی از کشورهای استقلال یافته حوزه جزایر کارائیب است که در استعمار انگلیس بوده است. این کشور به شکل کشوری مشترک‌المنافع در حال فعالیت در جهان است. دومینیکا در جنوب شرقی آمریکای شمالی قرار دارد. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی است. پایتخت دومینیکا شهر روسو یکی از بزرگترین شهرهای این کشور است. هزینه زندگی مردم دومینیکا از طریق تجارت و صنعت گردشگری تامین می‌شود.

امنیت در دومینیکا

کیفیت زندگی در دومینیکا تا حدود بسیار زیادی نه‌تنها به هزینه زندگی در دومینیکا بلکه به موارد مختلف دیگر مانند امنیت در این کشور نیز بستگی خواهد داشت. شما با بررسی میزان جرم و جنایت در کشور دومینیکا و شهرهای مختلف آن می‌توانید میزان کیفیت زندگی در دومینیکا را مورد بررسی قرار دهید. این کشور یکی از کشورهای امن موجود در در جنوب شرقی آمریکای شمالی است. این مورد را می‌توانیم از میزان جرم و جنایت بسیار پایین گزارش شده از این کشور مطلع شویم. در این کشور هیچ گونه اختلافی با کشورهای حوزه جزیره ی کارائیب وجود ندارد. همین موضوع سبب می شود تا امنیت آن تضمین شده باشد. در این صورت تنها می‌توانید به برآورد هزینه زندگی در دومینیکا بپردازید و نگران موارد دیگر مانند امنیت زندگی در این کشور نباشید.

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا مانند هزینه زندگی در ایران و یا در کشورهای دیگر به موارد مختلفی بستگی دارد. هزینه زندگی برای افراد مختلف در این کشور متفاوت خواهد بود. تعداد اعضا، وضعیت شغلی، میزان درآمد سالانه، تفریح و یا ورزش، رشته تحصیلی، هزینه‌های دانشجویی یه خانواده روی محاسبه هزینه ماهانه زندگی آنها تاثیر دارد. نوع زندگی و علایق شما در افزایش و یا کاهش هزینه‌ های زندگی در دومینیکا تاثیر بسزایی دارد.

نرخ تورم در دومینیکا و بررسی قدرت خرید

نرخ تورم در دومینیکا و بررسی میزان قدرت خرید محصولات متنوع در این کشور مانند مواد غذایی می‌تواند یکی از نکاتی باشد که قبل از برآورد هزینه زندگی در دومینیکا باید آن را بررسی کنید. امروزه به دلیل نوسانات نرخ تورمی در ایران افراد بسیار زیادی برای مهاجرت  اقدام می‌کنند. بر اساس گفته‌های منتقدین وزیر سیاستمداران کشور دومینیکا یکی از کشورهایی است که دارای نرخ تورمی پایین و ثبات اقتصادی بالا است. به عبارت دیگر کمتر پیش می‌آید که نرخ تورم در کشور دومینیکا افزایش پیدا کند.

حقوق مشاغل در دومینیکا

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید به وسیله آن برای دریافت اقامت دومینیکا اقدام کنید، پیدا کردن شغل مورد نظر در این کشور است. برای درآمد روزانه و پرداخت هزینه‌های زندگی باید حقوق مشاغل در دومینیکا را بررسی کنید. بر اساس اطلاعات سایت worldsalaries در سال ۲۰۲۳ میانگین درآمد سالانه در دومینیکا ۱۰ هزار و ۶۰۴ دلار ( ۸۸۳ دلار در ماه)، کمترین دستمزد سالانه ۵ هزار و ۱۰ دلار ( ۴۱۷ دلار در ماه) و بیشترین دستمزد سالانه ۱۶ هزار و ۵۴۷ دلار ( ۱۳۷۸ دلار در ماه) است.

در جدول زیر حقوق بعضی از مشاغل در دومینیکا را بررسی کرده‌ایم:

مشاغل در دومینیکادستمزد سالانه به دلار
کارشناس پروژه۵۰۹۸ دلار
کارشناس مالیات۳۷۰۰ دلار
کارشناس ورود دیتا۲۶۱۹ دلار
منشی۲۲۰۵ دلار
تایپیست۳۱۲۲ دلار
مدیر تبلیغات۱۰۶۰۴ دلار
کپی رایتر۴۰۸۵ دلار
گرافیست۳۷۸۱ دلار
عکاس۳۳۸۱ دلار
مدیر شبکه های اجتماعی۸۳۸۴ دلار
طراح ux۳۶۹۲ دلار
خلبان۱۰۶۹۳ دلار
کمک خلبان۷۳۴۸ دلار
مهماندار هواپیما۶۱۸۶ دلار
کارشناس فروش ماشین۵۰۱۰ دلار
مکانیک۲۲۴۹ دلار
مدیر شعبه بانک۱۱۸۲ دلار
مدیر پروژه۷۹۷۷ دلار
پرستار بچه۲۲۴۹ دلار

بررسی هزینه های زندگی در دومینیکا

همانطور که عنوان کردیم هزینه های زندگی در دومینیکا به موارد بسیار زیاد و مختلفی بستگی دارد. گاهی هزینه‌ها را می‌توانیم در زمره هزینه‌های طبیعی مانند هزینه مسکن، هزینه رفت و آمد، هزینه تحصیل و غیره عنوان کنیم. هزینه های دسته دوم را می‌توانیم به هزینه‌های تفریحی اختصاص دهیم. در این حالت شما می‌توانید در سال‌های ابتدایی تنها هزینه زندگی در دومینیکا با توجه به نیازهای ضروری خود تامین کنید. همچنین در سال‌های بعد با افزایش حقوق خود می‌توانید برای برآورد هزینه ورزش و تفریح در دومینیکا اقدام کنید.

هزینه مسکن در دومینیکا

یکی از مهم‌ترین موارد قابل بررسی در زمینه برآورد هزینه زندگی در دومینیکا،  هزینه قابل پرداخت برای اجاره و یا خرید ملک و مسکن است. در حال حاضر قیمت خرید و یا اجاره ملک در دومینیکا نسبت به دیگر کشورهای حوزه جزایر کارائیب ارزان‌تر است. مدیران و متخصصان اقتصادی موجود پیش‌بینی می‌کنند که به دلیل  هجوم تعدادی از مهاجرین به این کشور روز به روز بر قیمت مسکن در این کشور افزوده خواهد شد. عوامل بسیار زیادی بر هزینه مسکن در دومینیکا تاثیر گذار خواهد بود. تعداد اتاق‌­ خواب، متراژ خانه، محله و مکان قرارگیری خانه، قدمت و سال ساخت خانه از موارد مهم تاثیر گذار هستند. در اطراف شهر قیمت‌­های مناسب­‌تری از خانه را نسبت به مرکز شهر می‌توانید مشاهده کنید. برای نمونه هزینه اجاره خانه تک خواب در اطراف شهر در هر ماه ۲۱۵ دلار است. صاحبخانه، خانه اجاره شده تک خوابه در مرکز شهر ۳۳۳ دلار برای اجاره دریافت می­‌کند.

هزینه مسکن قیمت به دلار
اجاره ماهانه آپارتمان یک‌ خوابه در مرکز شهر۳۳۲ دلار
اجاره ماهانه آپارتمان یک‌ خوابه خارج از مرکز شهر۳۳۴ دلار
اجاره ماهانه آپارتمان سه‌ خوابه در مرکز شهر۱،۲۸۰ دلار
اجاره ماهانه آپارتمان سه‌ خوابه خارج از مرکز شهر۸۷۰ دلار
خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر۱۰۳ دلار
خرید هر مترمربع آپارتمان خارج از مرکز شهر۵۰ دلار

هزینه غذا و پوشاک در دومینیکا

برای خرید یک شلوار جین و یک ست لباس تابستانی در کشور دومینیکا باید به تریتب ۶۱ و ۴۰ دلار پرداخت کنید. یک وعده غذای معمولی در رستوران های دومینیکا تقریبا ۴ دلار و ۴۴ سنت هزینه خواهد داشت. قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی در این کشور ۳ دلار و ۹۸ سنت است. با در نظر داشتن نیاز خود می‌توانید هزینه غذا و پوشاک مختلف در دومینیکا را در جدول زیر یررسی کنید.

خوراک و پوشاکقیمت به دلار
یک لیتر شیر۵ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید۲ دلار
یک کیلو برنج۱٫۳۴ دلار
۱۲ عدد تخم مرغ۴٫۰۷ دلار
۱ کیلو پنیر محلی۱۶٫۶۵
یک کیلو فیله مرغ۴٫۶۳
یک کیلو گوشت گوشفند۸٫۱۴
یک کیلو سیب۹٫۲۵
یک کیلو موز۲٫۹۶
یک کیلو پرتقال۴٫۴۴
یک کیلو گوجه فرنگی۶٫۶۶
یک کیلو سیب زمینی۳٫۹۸
یک کیلو پیاز۲٫۲۲
یک کیلو کاهو۱٫۷۶
۱٫۵ لیتر آب معدنی۱٫۹۱
یک بسته سیگار مارلبرو۶٫۲۹
یک عدد شلوار جین۶۷٫۰۷
یک دست لباس تابستانی۳۷٫۹۳
یک جفت کتانی نایکی۱۴۸ دلار
یک جفت کفش مردانه چرمی۱۲۷ دلار

هزینه رفت و آمد در دومینیکا

هزینه رفت و آمد در دومینیکا شامل دو بخش هزینه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی و هزینه رفت و آمد با وسایل شخصی خواهد بود. هزینه رفت و آمد بستگی به نوع انتخاب شما در زمینه وسیله نقلیه خواهد داشت. اگر اتوبوس را به عنوان یکی از وسایل نقلیه عمومی انتخاب میکنید در این  کشور هزینه این رفت و آمد در ماه ۱۸ دلار و ۵۰ سنت خواهد بود.

هزینه حمل‌ونقلقیمت به دلار
بلیت یک‌طرفه اتوبوس۱٫۳ دلار
بلیت یک ماهه ۱۵ دلار
ورودی تاکسی۱۱ دلار
هر کیلومتر تاکسی۲٫۳ دلار
یک ساعت انتظار تاکسی ۹۲٫۵ دلار
یک لیتر بنزین۱ دلار

هزینه درمان و بیمه در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا به دو بخش تقسیم شد و بخش مهم آن نیازهای ضروری افراد بود. یکی از مهمترین نیازهای ضروری افراد در هر جامعه ای درمان و بیمه در آن جامعه است. در دومینیکا نیز این نکته بسیار مهم است و هزینه درمان و بیمه در دومینیکا در بسیاری از بخش ها رایگان است. بخش های تخصصی در بیمارستان های این کشور وجود ندارد. شما مجبور هستید برای درمان های تخصصی مختلف از طریق بیمارستان های کشورهای دیگر اقدام کنید.

هزینه ورزش و تفریح در دومینیکا

هزینه ورزش و تفریح در دومینیکا به عنوان یکی از موارد هزینه زندگی در دومینیکا است که شما می‌توانید در سال های بعدی آن را به لیست هزینه زندگی خود اضافه کنید. ورزش های مختلف و تفریح های متنوع هرکدام هزینه مختلفی را در بر خواهند داشت. هزینه یک ماه باشگاه بدنسازی افراد در این کشور حدودا ۶۰ دلار تا ۳۵۰ دلار متغیر خواهد بود. هزینه دیدن فیلم در سینما حدودا بین ۱۰ تا ۲۲ الی ۲۳ دلار است.

تفریح و ورزشقیمت به دلار
شهریه ماهانه باشگاه فیتنس ۶۳ دلار
اجازه زمین تنیس برای یک ساعت در تعطیلات۳۷ دلار
بلیت سینما برای یک نفر۹ دلار

هزینه تحصیل در دومینیکا

سن تحصیل در مقطع ابتدایی تا دبیرستان در دومینیکا از ۶ تا ۱۵ سالگی است. هزینه تحصیل در مقاطع دبستان تا دبیرستان در این کشور رایگان است.هزینه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی  به مقطع و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. در جدول زیر شهریه متوسط بعضی از دانشگاه‌های این گشور را برای شما گرداوری کرده‌ایم

اسم دانشگاهسال تاسیسشهرمقطع تحصیلیهزینه 
All Saints University School of Medicine۲۰۰۶روسو

۴ ساله پرستاری

(هر سال ۳ ترم است)

سال اول:۱۲،۹۷۰ دلار

سال دوم: ۱۲،۴۲۰ دلار

سال سوم: ۱۲،۹۷۰ دلار

سال چهارم: ۱۲،۹۷۰ دلار

International University for Graduate Studies۲۰۰۴پورتموث

کارشناسی ارشد

دکتری

هزینه هر ترم: ۱۶،۷۰۰ دلار

هزینه هر ترم: ۲۴،۵۰۰ دلار

هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا

یکی از روش‌هایی که افراد برای دریافت اقامت دومینیکا از آن اقدام می کنند، اخذ اقامت به صورت دانشجویی است. اگر به تنهایی به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارد در این کشور زندگی کنید باید به هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا توجه کنید. هزینه مسکن، درمان، تحصیل، غذا، پوشاک و رفت و آمد روی متوسط هزینه ماهانه زندگی در دومینیکا برای شما تاثیرگذار است. با وجود این هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور نسبت به کشورهای اطراف کمتر است.

ارزانترین شهرهای دومینیکا برای زندگی

بعد از برآورد هزینه زندگی در دومینیکا بهتر است به این نکته توجه کنید که کدام شهر هزینه‌های کمتری را برای شما در بر خواهد داشت. از مهمترین شهرهای دومینیکا که می‌توانید با برآورد هزینه کم در آن زندگی کنید و زندگی خود را به عنوان یک مهاجر در آن شروع کنید، می‌توانیم به شهرهای زیر اشاره کنیم:

  • شهر پورتسموث Portsmouth
  • شهر کالیبیشی Calibishie

در نظر داشته باشید هر چه شهر در منطقه مرکزی قرار گرفته باشد به دلیل آن که دسترسی شهری بهتری دارد، هزینه های زندگی در آن زیاد می‌شود. به همین منظور شهر کالیبیشی و پورتسموث را با هزینه ارزان تر زندگی در اولویت قرار دهید و سپس به شهرهای دیگر فکر کنید.

گرانترین شهرهای دومینیکا برای زندگی

اگر قصد دارید به عنوان یک مهاجر وارد کشور دومینیکا شوید و در این کشور سرمایه گذاری کنید بهتر است به شهرهایی مهاجرت کنید که گران‌ترین شهرهای دومینیکا برای زندگی هستند. این شهرها به شما کمک می‌کنند تا بودجه مالی خود که در این شهر سرمایه گذاری شده است در عرض یک سال به چند برابر حالت عادی تبدیل کنید.از مهمترین این شهرها می‌توانیم به شهر روسو - Roseau اشاره کنیم.

روسو، پایتخت دومینیکا، یکی از گران‌ترین شهرهای دومینیکا شناخته می شود.  اگر قصد دارید برای سرمایه‌گذاری شهری را انتخاب کنید، این شهر می‌تواند به شما در سرمایه گذاری کمک کند. یادآوری می‌شود هزینه زندگی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.

مزایای زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا نسبت به کشورهای دیگر پایین است و این موضوع یکی از مزایای زندگی در دومینیکا است. به همین دلیل افراد زیادی برای مهاجرت این کشور را انتخاب می‌کند. پاسپورت دومینیکا یکی از پاسپورت‌های  قدرتمند موجود در جهان است که شما می‌توانید با آن به بسیاری از کشورهای مختلف سفر کنید. طبیعت زیبای شهرهای این کشور یکی دیگر از مزایای زندگی در دومینیکا است.

جمع‌بندی و سوالات متداول

متوسط هزینه زندگی در دومینیکا برای دانشجویان در ماه چقدر است؟

متوسط هزینه ماهانه زندگی دانشجویان در دومینیکا ۱۵۰۰ دلار است. هر دانشجو با توجه به نوع رشته و زندگی خود هزینه کمتر یا بیشتری را پرداخت می‌کند.

آیا هزینه زندگی در دومینیکا بالا است؟

هزینه زندگی در دومینیکا بسیار پایین‌تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

هزینه زندگی در دومینیکا برای یک خانواده دو نفره چقدر است؟

اگر شما و همسرتان به دومینیکا سفر می‌کنید به یک خانه یک‌خوابه نیاز خواهید داشت. کلیه هزینه‌های جانبی در ماه تقریبا۱۰۰۰-۱۵۰۰ دلار خواهد بود. اگر دو دوست هستید و قصد دارید در خانه زندگی کنید که اتاق‌های مجزا از هم دارد باید حدودا ۱۵۰۰-۲۰۰۰ دلار در ماه برای زندگی کنار بگذارید.

ارزانترین و گرانترین شهر ها برای زندگی در دومینیکا کدامند؟

 ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در دومینیکا Calibishie و شهر پورتسموث Portsmouth هستند. روسو، پایتخت کشور دومینیکا، یکی از گرانترین شهرها برای زندگی در این کشور است.

مبلغ مورد نیاز برای زندگی راحت در دومینیکا چقدر است؟

هزینه مورد نیاز برای یک زندگی راحت در دومینیکا ماهانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است.

مزایای زندگی در دومینیکا چیست؟

طبیعت بکر موجود در دومینیکا یکی از مزیت‌های مهم این کشور است. هزینه‌های پایین اقامت، همچنین هزینه‌های زندگی پایین بسیاری از مهاجرین را به خود جلب کرده است؛ همچنین فضای باز و اقتصادی و سیاسی عالی دارد و شما می‌توانید در این کشور رشد بی‌نظیری را تجربه کنید.