مالزی هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. این کشور با طبیعت زیبا، مردم مهمان‌نواز و غذاهای لذیذ یکی از بهترین کشورها برای زندگی است. علاوه بر این‌ها، امکانات شغلی و خدمات مناسب باعث ترغیب افراد جهت اخذ اقامت مالزی می‌شود. 

اقامت مالزی مجوزی است که توسط دولت این کشور معرفی شده است و به اتباع خارجی اجازه می‌دهد در مالزی زندگی کنند. هدف از این برنامه تشویق خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در مالزی و کمک آن‌ها به اقتصاد این کشور است. این برنامه طیف وسیعی از مزایا مانند مشوق‌های مالیاتی، آموزش رایگان و مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد. متقاضیان ملزم به رعایت برخی از شرایط مانند داشتن حداقل درآمد ماهانه، رعایت برخی الزامات بهداشتی و ارائه سپرده تضمینی هستند. اقامت کشور مالزی فرصتی سودآور برای خارجیانی است که مایل‌اند زندگی با استانداردهای بالا را تجربه کنند.

اقامت دائم مالزی

اقامت دائم مالزی (PR) سندی است که اجازه اقامت و کار دائمی در این کشور را به اتباع خارجی می‌دهد. این یک ویزای اقامت طولانی‌مدت است که به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا حداکثر ۲۰ سال در مالزی زندگی و کار یا تحصیل کنند.

اقامت دائم مالزی به این معنی است که شما می‌توانید از مزایای یک شهروند مالزیایی برخوردار شوید، اما تابعیت مالزی را ندارید. در عوض، تابعیت شما تحت کشور مبدأ باقی می‌ماند. اما امتیازات و حقوق یک دارنده اقامت طولانی‌مدت در مالزی تقریباً برابر با یک شهروند مالزیایی است.

امتیاز اقامت مالزی به دارنده آن حق خرید ملک، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی و امکان سفر به داخل و خارج از کشور بدون هیچ محدودیتی را می‌دهد. اما برخلاف شهروندان، ساکنان دائمی از شرکت در هرگونه فعالیت سیاسی منع می‌شوند. بنابراین آن‌ها اجازه رأی دادن و نامزد شدن در انتخابات را ندارند.

در کل، ویزای PR مالزی می‌تواند راهی برای اخذ تابعیت مالزی باشد. این ویزا فقط برای افرادی صادر می‌شود که واجد شرایط هستند و برای اقتصاد و جامعه این کشور ارزشمند تلقی می‌شوند. ویزای اقامت در مالزی به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و استعدادهای خارجی این امکان را می‌دهد که به‌صورت دائم در مالزی زندگی، کار و تحصیل کنند.

شرایط گرفتن اقامت مالزی

شرایط گرفتن اقامت مالزی برای افراد مختلف مانند سرمایه‌گذاران، متخصصان، کارگران ماهر یا همسران شهروندان مالزیایی متفاوت است. به‌طور کلی، شما باید به قوانین و مقررات این کشور پایبند باشید. همچنین حق پیوستن به هیچ حزب سیاسی یا شرکت در فعالیت‌های سیاسی را ندارید. ضمناً باید توجه داشته باشید که وضعیت اقامت دائم شما در هر زمان می‌تواند توسط دولت مالزی لغو شود.

شرایط سرمایه‌گذاران

 • حداقل دو میلیون دلار سپرده ثابت در هر بانک مالزیایی لازم است و این مبلغ تنها پس از پنج سال قابل‌برداشت خواهد بود.
 • همسر و فرزندان خردسال فرد نیز پس از پنج سال اقامت در مالزی واجد شرایط دریافت اقامت دائم خواهند شد.

شرایط متخصصان

 • شرط مهم اقامت مالزی برای متخصصان، داشتن مهارت‌ها و تخصص‌های استثنایی است. مهارت‌ها و تخصص‌هایی که توسط هر سازمان بین‌المللی به‌عنوان «کلاس جهانی» شناخته می‌شوند.
 • متقاضیان به توصیه یک آژانس مربوطه در مالزی و گواهی حسن رفتار از کشور مبدأ خود نیاز دارند.
 • یک اسپانسر مالزیایی برای پشتیبانی از درخواست متقاضی الزامی است.

شرایط کارگران ماهر

 • شخصی که در هر زمینه‌ای مهارتی باورنکردنی دارد، واجد شرایط این دسته خواهد بود.
 • متقاضی باید یک مرجع از یک آژانس مجاز مالزیایی داشته باشد.
 • گواهی رفتار خوب از کشور مبدأ برای واجد شرایط بودن الزامی است.
 • شخص باید واجد شرایط باشد و حداقل سه سال در سازمان دولتی یا خصوصی در مالزی کار کرده باشد.
 • برای پشتیبانی از درخواست، باید یک اسپانسر مالزیایی داشته باشد.

شرایط همسران شهروندان مالزیایی

 • باید به شخص یک مجوز بازدید طولانی‌مدت داده شود و به‌مدت پنج سال به‌طور مداوم در مالزی بماند.
 • شخص باید با یک شهروند مالزیایی یا مقیم دائم این کشور ازدواج کند.
 • متقاضی باید یک «گواهی ازدواج معتبر» ارسال کند.
 • همسر متقاضی باید به‌عنوان حامی او عمل کند.

شرایط سیستم امتیازدهی

همه متقاضیان از طریق یک سیستم امتیاز بر اساس هفت معیار زیر ارزیابی می‌شوند:

 • سن
 • صلاحیت‌ها
 • مدت اقامت در مالزی
 • آشنایی با مؤسسات مالزی
 • ارزش سرمایه‌گذاری
 • سابقه کار در مالزی
 • مهارت در زبان مالزیایی

اگر متقاضی حداقل ۶۵ امتیاز کسب کند، واجد شرایط ارسال درخواست برای مجوز ورود است. برای محاسبه امتیاز خود و تعیین اینکه آیا واجد شرایط درخواست هستید یا خیر، می‌توانید از ماشین‌حساب‌های آنلاین سیستم امتیاز استفاده کنید.

روش های اخذ اقامت مالزی

مالزی یکی از جذاب‌ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا برای خارجی‌هایی است که می‌خواهند در آنجا زندگی و کار کنند. روش های اخذ اقامت مالزی متعدد و مستلزم شناخت انواع مختلف ویزاهای موجود است. دولت مالزی چهار نوع ویزای اقامت ارائه می‌دهد که شامل ویزای «مالزی خانه دوم من»، ویزای کار، ویزای دانشجویی و ویزای همسر می‌شود.

محبوب‌ترین این ویزاها برنامه «مالزی خانه دوم من» (MM۲H) است؛ ویزای ۱۰ ساله چند بار ورود که به خارجی‌ها امکان اقامت در مالزی را می‌دهد. به‌طور کلی، مالزی گزینه‌های متنوعی را برای اقامت ارائه می‌دهد تا افراد با شرایط مختلف شانسی برای موفقیت داشته باشند. در ادامه به مهم‌ترین روش های اخذ اقامت مالزی برای ایرانیان اشاره خواهیم داشت.

روش های اخذ اقامت مالزی

اقامت مالزی با خرید ملک

مالزی یکی از محبوب‌ترین مقاصد خارجی برای خرید ملک است. یکی از دلایل اصلی که مردم از سراسر جهان ترجیح می‌دهند در املاک مالزی سرمایه‌گذاری کنند این است که مالزی در قبال این سرمایه‌گذاری مزایای زیادی ارائه می‌دهد. یکی از این موارد این است که با خرید ملک در این کشور می‌توان اقامت مالزی را دریافت کرد.

متقاضیان اقامت مالزی با خرید ملک باید شرایط خاصی را داشته باشند. فرد باید سابقه کیفری پاک و حداقل درآمد ماهانه ۴۰ هزار رینگیت (۸۸۰۰ دلار) داشته باشد. همچنین حداقل دارایی نقد او باید به یک و نیم میلیون رینگیت (۳۳۰ هزار دلار) برسد.

پس از برآوردن این شرایط، با خرید ملکی به ارزش حداقل یک میلیون رینگیت (۲۲۰ هزار دلار) در مناطق منتخب مالزی می‌توان اقامت دریافت کرد. راه دیگر برای دریافت اقامت، خرید دو ملک است که ارزش کلشان حداقل یک میلیون رینگیت (۲۲۰ هزار دلار) باشد.

فرآیند اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات مالزی نسبتاً ساده است و متقاضی می‌تواند ضمن داشتن یک سرمایه‌گذاری ارزشمند از مزایای اقامت مالزی نیز بهره‌مند شود. اخذ اقامت کشور مالزی از طریق خرید ملک در این کشور یک سرمایه‌گذاری عاقلانه و فرصتی برای داشتن استانداردهای عالی زندگی است.

اقامت مالزی با خرید ملک

اقامت مالزی با سرمایه گذاری

بسیاری از کشورها برای جذب سرمایه‌گذاری و کمک به توسعه کشور خود برنامه‌های سرمایه‌گذار مهاجر دارند. در مقابل، این سرمایه‌گذاران با اقامت دائم یا حتی شهروندی کشور مقصد پاداش می‌گیرند. مالزی نیز از این قاعده مستثنا نیست. در حالی که بسیاری ازدواج با یک همسر مالزیایی را بلیت آسان و یک‌طرفه برای اقامت دائم مالزی می‌دانند، اما سرمایه‌گذاران با دارایی خالص بالا شرایط بسیار آسان‌تری را برای دریافت اقامت دائم دارند.

برای گرفتن اقامت مالزی با سرمایه گذاری یکی از این دو شرط لازم است: نخست اینکه باید مبلغ حداقل دو میلیون دلار را به حساب سپرده ثابت (FD) در یکی از بانک‌های مالزیایی واریز کنید. توجه داشته باشید که فقط پس از گذشت پنج سال قادر به برداشت این مبلغ از حساب خود خواهید بود. دوم اینکه توسط یک شهروند مالزیایی باسابقه موجه حمایت مالی شوید.

شما از طریق این برنامه می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به‌عنوان افراد تحت تکفل به مالزی ببرید. آن‌ها نیز پس از پنج سال اقامت در این کشور، واجد شرایط درخواست اقامت دائم خواهند بود.

اقامت مالزی از طریق کار

اقامت مالزی از طریق کار یکی دیگر از گزینه‌های اقامتی محبوب است که برای افراد حرفه‌ای و مایل به کار در مالزی طراحی شده است. برای دریافت ویزای کار، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای مالزیایی داشته باشید. کارفرما مسئول اخذ مجوز کاری است که به متقاضی اجازه اقامت قانونی در مالزی را می‌دهد. ویزای کار معمولاً سه سال اعتبار دارد و به شرطی که متقاضی همچنان شرایط لازم را داشته باشد، می‌تواند به‌طور نامحدود تمدید شود.

دولت مالزی انواع مختلفی از مجوزهای کار، مانند مجوز استخدام، گذرنامه بازدید حرفه‌ای و مجوز کارآفرینی را ارائه می‌دهد. این مجوزها به متخصصان خارجی ماهر اجازه می‌دهد تا برای یک دوره خاص در مالزی کار و زندگی کنند. مدت ویزا به نوع مجوز درخواست‌شده بستگی دارد. این مدت برای مجوز استخدام موقت تا دو سال، مجوز استخدام بلندمدت تا پنج سال و مجوز بازدید حرفه‌ای برای شش تا دوازده ماه است.

متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مالزیایی داشته باشد. کارفرما باید از درخواست ویزای متقاضی حمایت کند و مدارک لازم مانند پیشنهاد نامه، قرارداد کار و اثبات پرداخت مالیات بر درآمد را ارائه کند. پس از احراز معیارهای واجد شرایط بودن، متقاضی می‌تواند وارد مالزی شده و شروع به کار کند.

متخصصان

متخصصانی مانند وکلا و جراحان دارای مجوز نیز می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کشور مالزی اقدام کنند. با این حال، تفاوت دریافت اقامت دائم مالی از این طریق آن است که شما باید به مقامات مهاجرت مالزی ثابت کنید که مهارت‌های شما ارزشمند است و می‌تواند سهم خوبی در ارتقای زندگی مالزیایی‌ها داشته باشد.

این بدان معنی است که جدا از اسناد رسمی، به توصیه‌نامه یکی از آژانس‌های مربوطه مالزیایی هم نیاز دارید. در زیر فهرستی از آژانس‌های مربوطه در مالزی آمده است که توصیه‌هایی برای اقامت دائم صادر می‌کنند:

 • برای رشته بهداشت و درمان: وزارت بهداشت
 • برای رشته صنایع، خدمات و تولید: وزارت تجارت و صنایع بین‌المللی (MITI) یا سازمان توسعه صنعتی مالزی (MIDA)
 • برای رشته کشاورزی: وزارت کشاورزی و صنایع مبتنی بر کشاورزی
 • برای حمل‌ونقل (هوایی، زمینی، دریایی): وزارت حمل‌ونقل
 • برای رشته آموزش عالی: وزارت آموزش عالی
 • برای علم، فناوری و ICT: وزارت علوم، فناوری و نوآوری
 • برای ورزش: وزارت جوانان و ورزش یا شورای ورزش مالزی
 • برای امور بانکی و مالی: بانک مرکزی
 • برای حوزه سرمایه‌گذاری و سرمایه: کمیسیون امنیت
 • برای رشته اطلاعات، ارتباطات، فرهنگ و هنر: وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ

اقامت «مالزی خانه دوم من»

از راه های گرفتن اقامت مالزی می‌توان به برنامه «مالزی خانه دوم من» (MM۲H) اشاره کرد. «مالزی خانه دوم من» عمدتاً یک برنامه ویژه سرمایه‌گذاران است که توسط دولت مالزی برای اتباع خارجی و مهاجران متمول در نظر گرفته شده است.

متقاضی برای شرکت در برنامه MM۲H باید شرایط مالی، پزشکی و قانونی خاصی را داشته باشد. این موارد شامل داشتن حداقل یک و نیم میلیون رینگیت (۳۳۰ هزار دلار) سرمایه قابل سپرده‌گذاری، اثبات حداقل درآمد ماهانه ۴۰ هزار رینگیت (۸۸۰۰ دلار)، پوشش بیمه درمانی و سابقه کیفری پاک است.

همچنین متقاضیان باید حداقل ۵۰ سال سن داشته باشند و بتوانند تمایل واقعی خود را برای بازنشستگی یا زندگی در مالزی نشان دهند. این برنامه برای شهروندان همه کشورهایی که مالزی آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد، صرف نظر از قومیت، مذهب یا جنسیت افراد در دسترس است. از طریق برنامه MM۲H، متقاضی و افراد خانواده او تا ۱۰ سال امکان اقامت و سفر به مالزی را دارند.

همچنین باید یک حساب بانکی در مالزی باز کرده و حداقل ۱۸۰ هزار رینگیت (۴۰ هزار دلار) به آن واریز کنند. بعد از یک سال می‌توان ۶۰ هزار رینگیت (۱۳ هزار دلار) از آن را برای استفاده در مالزی برداشت کرد. اما همیشه باید ۱۲۰ هزار رینگیت (۲۷ هزار دلار) در حساب موجود باشد.

اقامت مالزی خانه دوم من

اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت

گرفتن اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت یک گزینه مناسب برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی است که مایل به حضور تجاری در مالزی هستند. دولت مالزی با ارائه فرصتی برای دریافت ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت، کارآفرینان خارجی را به سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی شرکت در این کشور تشویق می‌کند.

برنامه «مالزی خانه دوم من» (MM۲H) و مرکز خدمات استعدادهای خارجی مالزی (MYXpats) دو ابتکار دولت مالزی برای ترویج این گزینه هستند.

برای دریافت ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت، کارآفرین خارجی باید یک شرکت در مالزی ثبت کند و معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه‌های MM۲H یا MYXpats را داشته باشد. برنامه MM۲H برای خارجیان بالای ۵۰ سال و دارای حداقل درآمد ماهانه ۱۰ هزار رینگیت (۲۲۰۰ دلار) آزاد است.

برنامه MYXpats هم برای کارآفرینان خارجی که یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت ثبت‌شده مالزیایی با حداقل حقوق ۵۰۰۰ رینگیت (۱۱۰۰ دلار) در ماه دارند، آزاد است. پس از برآورده شدن شرایط، مجوز کار و ویزای اقامت برای کارآفرین صادر می‌شود.

اخذ ویزای اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت مزایای بی‌شماری دارد. زیرا کارآفرین این فرصت را خواهد داشت تا از اقتصاد قوی، هزینه پایین زندگی و موقعیت استراتژیک این کشور برای کسب‌وکار در منطقه مهم جنوب شرقی آسیا استفاده کند.

اقامت مالزی از طریق ازدواج

مالزی یک راه منحصربه‌فرد برای همسران خارجی شهروندان مالزیایی، جهت اخذ اقامت قانونی در این کشور از طریق ازدواج ارائه می‌دهد. تبعه خارجی واجد شرایط اقامت مالزی از طریق ازدواج، باید با یک مقیم دائم مالزی یا شهروند مالزی ازدواج کرده باشد. ازدواج باید طبق قوانین مالزی معتبر باشد و زوجین حداقل دو سال قبل از ارائه درخواست با هم زندگی کرده باشند.

فرآیند اخذ اقامت برای همسران خارجی را اداره مهاجرت مالزی مدیریت می‌کند. شخص متقاضی (همسر خارجی) باید درخواست، مدارک پشتیبان و نامه حمایت از همسر مالزیایی را ارسال کند. نامه حامی باید نشان دهد که او از نظر مالی توانایی حمایت از همسر خارجی خود را در مدت اقامت در مالزی دارد. اداره مهاجرت همچنین ممکن است بازرسی انجام دهد تا تأیید کند که این زوج واقعاً با هم زندگی می‌کنند و هیچ نشانه‌ای از کلاهبرداری وجود ندارد.

پس از تأیید درخواست، همسر خارجی می‌تواند یک کارت ویزیت اجتماعی طولانی‌مدت برای اقامت در مالزی دریافت کند. پس از دو سال زندگی در مالزی، فرد ممکن است واجد شرایط درخواست وضعیت اقامت دائم باشد. ذکر این نکته ضروری است که اخذ اقامت از طریق ازدواج در مالزی تابع مقررات سخت‌گیرانه‌ای است.

اقامت مالزی از طریق ازدواج

اقامت مالزی از طریق سیستم امتیازدهی

سیستم امتیازدهی مالزی برای افرادی است که می‌خواهند در این کشور زندگی و کار کنند و از طریق روش‌های دیگر نمی‌توانند اقدامی انجام دهند. اقامت مالزی از طریق سیستم امتیازدهی یک راه جایگزین عالی به شمار می‌رود. سیستم مبتنی بر امتیاز، فرآیندی است که به عوامل مختلف از جمله سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و سایر مهارت‌های متقاضی نمره می‌دهد.

به‌عنوان مثال، فرد فارغ‌التحصیل از یک دانشگاه معتبر، با تجربه کاری خوب و توانایی‌های زبانی لازم می‌تواند واجد شرایط کسب امتیاز بالایی باشد که او را به اخذ اقامت مطمئن در مالزی سوق می‌دهد. همچنین سن مناسب (بین ۳۰ تا ۴۰ سال) می‌تواند یک امتیاز مثبت تلقی شود.

سیستم امتیازدهی مالزی مسیری را برای مهاجرت افراد ماهر و تحصیل‌کرده به این کشور فراهم می‌کند. این سیستم بهترین استعدادها در زمینه‌هایی مانند مهندسی، پزشکی و علوم را برای کمک به اقتصاد مالزی شناسایی می‌کند. همچنین مسیری برای اقامت دائم و شهروندی آن‌ها خواهد بود.

دولت مالزی هدف خود را جذب ۱٫۵ میلیون مهاجر بسیار ماهر تا سال ۲۰۲۵ تعیین کرده است. سیستم مبتنی بر امتیاز به دولت اجازه می‌دهد تا با تسهیل مهاجرت به مالزی برای افراد واجد شرایط به این هدف دست یابد. افراد با رعایت معیارها و کسب امتیازات کافی، می‌توانند رویای زندگی و کار در مالزی را محقق کنند.

اقامت مالزی از طریق تحصیل

دولت مالزی دانشمندان و افراد مستعد خارجی را تشویق می‌کند تا در این کشور ادامه تحصیل دهند. دانشجویان بین‌المللی در صورت کسب مدرک خود در مالزی می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. دولت مالزی همچنین ویزای کار پس از تحصیل را به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارائه می‌دهد تا پس از دوره تحصیلی خود در این کشور کار کنند.

برای اخذ اقامت مالزی از طریق تحصیل، فرد پس از دریافت نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزش عالی معتبر در مالزی، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کند. گام بعدی ثبت‌نام در یک دوره تمام‌وقت و شرکت منظم در کلاس‌ها است. همچنین متقاضی باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد و گزارش پزشکی عاری بودن خود از بیماری‌های واگیردار را ارائه دهد. درک اولیه از زبان محلی شانس افراد برای گرفتن اقامت دانشجویی را بالا می‌برد.

هزینه تحصیل در مالزی بسته به دوره، مدت و سطح تحصیل متفاوت است. با این حال، مالزی با شهریه و هزینه‌های زندگی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در آسیای جنوب شرقی است. میانگین شهریه برای برنامه لیسانس در مالزی از ۲۵ هزار تا ۷۰ هزار رینگیت در سال (۵۰۰۰ تا ۱۵ هزار دلار) متغیر است. شهریه مقطع کارشناسی ارشد، بین ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار رینگیت در سال (۴۵۰۰ تا ۱۱ هزار دلار) خواهد بود.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت مالزی

مدارک لازم برای گرفتن اقامت مالزی به شرح زیر است.

 • پر کردن فرم درخواست موسوم به فرم ۱۶
 • گذرنامه به‌همراه فتوکپی کامل از تمام صفحات آن
 • دو عکس جدید و واضح در اندازه پاسپورت
 • دو عکس از حامی (اگر توسط شخصی در مالزی حمایت مالی می‌شوید، به دو قطعه عکس از او هم نیاز دارید.)
 • یک نامه درخواست شخصی (این نامه باید هدف از سفر شما به مالزی را توضیح دهد و جزئیاتی در مورد برنامه سفر، محل اقامت و سایر اطلاعات مرتبط شما ارائه دهد.)
 • توصیه‌نامه آژانس مربوطه در مالزی (اگر برای ویزای تخصصی یا حرفه‌ای درخواست می‌دهید، به توصیه‌نامه آژانس مربوطه در مالزی نیاز دارید.)
 • حکم ازدواج (Surat Akuan Perkahwinan: اگر با یک شهروند مالزیایی ازدواج کرده‌اید، باید این نامه را ارائه دهید.)
 • فتوکپی از ویزای شغلی (اگر در حال حاضر در مالزی مشغول به کار هستید، باید فتوکپی از Employment Pass خود ارائه دهید.)
 • فتوکپی سند ازدواج (اگر متاهل هستید.)
 • فتوکپی شناسنامه فرزندان (اگر با فرزندان خود سفر می‌کنید.)
 • هرگونه مدرک اضافی (هرگونه مدرک اضافی که می‌تواند درخواست شما را پشتیبانی کند.)

با تهیه این مدارک از قبل می‌توان شرایط دریافت اقامت مالزی و درخواست ویزا را به یک روند آسان‌تر و ساده‌تر تبدیل کرد.

هزینه اخذ اقامت مالزی

هزینه اخذ اقامت مالزی به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند قابل توجه باشد. این هزینه بسته به عوامل مختلفی مانند حقوق، سن، تحصیلات و تجربه حرفه‌ای متفاوت است.

متقاضیان اقامت دائم ملزم به پرداخت هزینه درخواست غیرقابل استرداد ۱۰۰۰ رینگیت (۲۲۰۰ دلار) هستند. اگر فردی از طریق طرح ویزای MM۲H برای روابط عمومی درخواست دهد، هزینه‌ها می‌تواند بسته به سرمایه‌گذاری ملکی یا سایر سرمایه‌گذاری‌های متفرقه متفاوت باشد.

البته هزینه‌های مالی اخذ اقامت مالزی فقط به این موارد محدود نمی‌شود و باید هزینه‌های زندگی در این کشور را هم مد نظر قرار داد. هرچند مالزی به‌خاطر هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه شناخته شده است، با این حال، این هزینه‌ها به‌خصوص در مناطق شهری مانند کوالالامپور می‌تواند بسیار بالا باشد. بنابراین خارجی‌هایی که اقامت مالزی را دریافت می‌کنند باید هزینه بیمه درمانی، قبض آب، برق و سایر هزینه‌های زندگی را هم علاوه بر هزینه اقامت مالزی بپردازند. بنابراین، هنگام در نظر گرفتن هزینه‌ها باید مخارج زندگی را هم در نظر گرفت.

هزینه اخذ اقامت مالزی

مزایای گرفتن اقامت مالزی

مزایای گرفتن اقامت مالزی بسیار زیاد و گسترده است. مالزی فرصت‌های شغلی نامحدودی دارد و امکاناتی مانند مراقبت‌های بهداشتی و آموزش همگانی را در اختیار افرادی که اقامت این کشور را دارند قرار می‌دهد. همچنین می‌توان ملک را در این کشور با مبلغ کمتری در مقایسه با یک خارجی خریداری کرد.

اقامت دائم مالزی به فرد این فرصت را می‌دهد تا بدون درخواست‌های مکرر ویزا به هر کشور دیگری سفر کند. کسانی که اقامت مالزی را داشته باشند پس از پنج سال واجد شرایط درخواست شهروندی هستند که دسترسی به طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها و امتیازات را فراهم می‌سازد. دیگر مزایای اخذ اقامت دائم کشور مالزی به شرح زیر هستند:

 • عدم نیاز به مجوز استخدام از سوی کارفرما
 • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی
 • خرید آزادانه ملک و املاک در سرتاسر مالزی
 • سفر آزادانه و بدون ویزا به داخل و خارج کشور
 • عدم نیاز به تمدید هر چند سال یک بار مجوز اقامت

فرم مشاوره اخذ اقامت مالزی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

راحت‌ترین راه گرفتن اقامت مالزی چیست؟

راحت‌ترین راه گرفتن اقامت مالزی به شرایط هر فرد بستگی دارد. برنامه «مالزی خانه دوم من» برای افراد پولدار مناسب است. در غیر این‌ صورت ازدواج با شهروندان و افراد مقیم دائم مالزی راحت‌ترین راه خواهد بود

آیا گرفتن اقامت مالزی با تولد فرزند امکان‌پذیر است؟

داشتن فرزندی که در مالزی متولد شده است، می‌تواند یک مزیت بزرگ برای گرفتن اقامت مالزی باشد. زیرا او به‌طور خودکار تابعیت مالزی خواهد گرفت و والدین فرزند هم می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه‌گذاری برای گرفتن اقامت مالزی چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه‌گذاری برای گرفتن اقامت مالزی، یک و نیم میلیون رینگیت (۳۳۰ هزار دلار) سرمایه نقد و اثبات حداقل درآمد ماهانه ۴۰ هزار رینگیت (۸۸۰۰ دلار) در طرح MM۲H است.

آیا گرفتن اقامت مالزی از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟

بله، خرید ملک به ارزش حداقل یک میلیون رینگیت (تقریبا ۲۲۰ هزار دلار) یکی از شرایطی است که می‌تواند شما را واجد گرفتن اقامت مالزی تحت ویزای بلندمدت MM۲H کند.

چقدر طول می‌کشد تا اقامت موقت مالزی بگیرم؟

مدت زمان رسیدگی به اقامت موقت مالزی به نوع ویزای درخواستی و شرایط خاص متقاضی بستگی دارد. به‌طور کلی، این فرآیند می‌تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

آیا با داشتن اجازه اقامت مالزی می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله، افراد با داشتن اجازه اقامت مالزی و با رعایت شرایط سایر مراجع ذی‌ربط، واجد شرایط کار و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور هستند.

آیا اقامت موقت مالزی تمدید می‌شود؟

بله اقامت موقت مالزی قابل تمدید است، اما به تأیید اداره مهاجرت نیاز دارد. اگر روادید یا مجوز اصلی قبل از تاریخ خروج فرد منقضی شود، می‌تواند با ارائه درخواست همراه با مدارک پشتیبان تقاضای تمدید کند.

سریع‌ترین روش اخذ اقامت مالزی کدام است؟

سریع‌ترین روش اخذ اقامت مالزی از طریق برنامه «مالزی خانه دوم من» (MM۲H) است. این برنامه یک ویزای طولانی‌مدت و قابل تمدید برای خارجی‌ها فراهم می‌کند که اجازه می‌دهد تا ۱۰ سال در مالزی بمانند.