گرفتن اقامت قبرس شمالی می‌تواند چشم‌اندازها و تصورات شما درمورد داشتن یک زندگی ایدئال را به واقعیت تبدیل کند. جمهوری ترک قبرس شمالی به شما این امکان را می‌دهد که از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و خانواده اقامت این کشور را دریافت کنید.

قبرس شمالی نه‌تنها فرصت‌های زیادی را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد، بلکه برای کسانی که قصد مهاجرت به این جزیره زیبا را دارند نیز چشم‌اندازهای روشنی به وجود می‌آورد. جمعیت مهاجران در قبرس شمالی هر سال در حال افزایش است، زیرا این کشور مزایای بسیاری برای ساکنانش دارد؛ مانند امکان ورود به کشور بدون ویزا، تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر، مالیات بر دارایی پایین، نرخ پایین جرم و جنایت و البته آب‌وهوای فوق‌العاده. اگر قصد دریافت اقامت قبرس شمالی را دارید، باید بدانید که این کشور راه‌های مختلفی را پیش روی شما قرار داده است. در این یادداشت به‌طور کامل درمورد شرایط، مدارک و نحوه اخذ اقامت قبرس شمالی خواهیم گفت.

مجوز اقامت در قبرس شمالی چیست؟

مجوز اقامت دائم، به یک فرد خارجی حق اقامت دائم در جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) و ورود و خروج آزادانه را می‌دهد. پس از ورود به قبرس شمالی ویزایی ۹۰ روزه دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید بیش از ۹۰ روز در این کشور بمانید یا در حال مهاجرت به این کشور هستید، باید برای گرفتن مجوز اقامت در قبر س شمالی اقدام کنید.

اقامت دائم منوط به برآورده کردن الزامات قانون اقامت است؛ پس اگر معیارهای لازم را نداشته باشید، ممکن است اقامت شما باطل شود. ترک‌ها و سایر اتباع خارجی بالای ۱۸ سال، همسران و فرزندان زیر ۱۸ سال آن‌ها که حداقل شش سال به‌طور مداوم در این جزیره زندگی کرده‌اند، واجد شرایط درخواست اقامت قبرس شمالی هستند. متقاضیان همچنین باید شخصیت و رفتار خوبی داشته باشند و شرایط مالی مناسب برای حمایت از خود و افراد تحت تکفلشان را برآورده کنند.

مجوز اقامت در قبرس شمالی چیست؟

اقامت کوتاه‌ مدت در قبرس شمالی

معمولا برای اقامت کوتاه‌ مدت در قبرس شمالی باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. اکثر مردم به‌محض ورود به قبرس شمالی، ویزای بازدید‌کننده ۳۰ روزه دریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اقامت بیشتر از ۳۰ روز، این امکان وجود دارد که یک یا دو روز از جمهوری ترک قبرس شمالی خارج شوید و برای گرفتن اقامت ۳۰ روز دیگر دوباره برگردید.

کسانی که برای بازدیدهای رسمی، جلسات کاری، کنفرانس‌ها، سمینارها، نشست‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، رویدادهای ورزشی، رویدادهای فرهنگی و هنری، گردشگری سلامت و مقاصد مشابه به این کشور سفر می‌کنند، ممکن است ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (EU)، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک، اسرائیل، ژاپن، سنگاپور، سوئیس، ایسلند، نروژ، استرالیا و نیوزلند به ویزا نیازی ندارند.

توجه به این نکته ضروری است که ویزای بازدید‌کننده به شما این حق را نمی‌دهد که به‌دنبال کار یا راه‌اندازی کسب‌وکار در قبرس شمالی باشید. متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزلند و استرالیا به‌علاوه کسانی که ویزای شینگن دارند، می‌توانند از طریق قبرس جنوبی و فرودگاه لارناکا وارد قبرس شمالی شوند. سایرین باید به صورت مستقیم از طریق ترکیه به بندر گیرنه یا فرودگاه ارکان (لفکوسا) بروند و از آنجا به قبرس شمالی وارد شوند.

اقامت موقت قبرس شمالی

اجازه اقامت موقت قبرس شمالی معمولا به یکی از دلایل زیر صادر می‌شود:

 • برای کار
 • برای تحصیل
 • برای دیدار خانواده

اجازه اقامت معمولا به‌مدت یک سال صادر می‌شود و سالانه قابل‌تمدید است. پس از پنج سال اقامت مداوم در قبرس، می‌توانید برای مجوز اقامت دائم اقدام کنید. با این حال، زمانی که شما با اجازه اقامت موقت در قبرس زندگی می‌کنید، نمی‌توانید بیش از سه ماه کشور را ترک کنید زیرا مجوز شما به‌طور خودکار لغو می‌شود.

اجازه اقامت موقت قبرس برای کار

هر تبعه خارجی که برای کار به قبرس می‌آید باید در بدو ورود مجوز اقامت دریافت کند. البته این اجازه اقامت موقت به‌طور خودکار به دارنده آن اجازه کار می‌دهد. قبل از سفر به قبرس و اخذ مجوز اقامت، باید مجوز کار و ویزای کار قبرس را نیز دریافت کنید.

اجازه اقامت موقت قبرس برای دانشجویان

دانشجویان خارجی که با ویزای تحصیلی به قبرس می‌آیند باید اقامت خود را ثبت کنند و در بدو ورود مجوز اقامت موقت دریافت کنند. آن‌ها مجاز به کار تمام‌وقت نیستند و فقط می‌توانند در حوزه‌های خاصی مشغول به کار شوند. متقاضیان می‌توانند مجوز اقامت موقت را بر اساس مدت زمان تحصیل خود تمدید کنند.

اجازه اقامت موقت قبرس برای خانواده

شهروندان قبرس یا افراد غیر اتحادیه اروپا که مقیم قانونی هستند و قصد دارند خانواده خود را به قبرس شمالی بیاورند، پس از ورود به این کشور می‌توانند اجازه اقامت موقت قبرس شمالی را دریافت کنند.

اقامت دائم قبرس شمالی

دو نوع اقامت دائم (کارت سفید) برای قبرس شمالی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • Hicret Izni Permit: این اقامت مادام‌العمر است و قبل از سال ۲۰۱۵، وقتی که قانون اقامت دائم تغییر کرد، برای خارجیان ساکن در جمهوری ترک قبرس شمالی صادر می‌شد. اگر این نوع اقامت را دارید، لازم نیست هر دو سال یک بار وضعیت اقامت خود را تأیید کنید.
 • Beyaz Kimlik: این نوع اقامت دائم از سال ۲۰۱۵ به بعد صادر شده است و روش مرسوم فعلی برای درخواست اقامت دائم قبرس شمالی محسوب می‌شود. اگر شما این نوع اقامت دائم را دارید، باید هر دو سال یک بار با ارائه مدارک مناسب مجددا اقامت خود را تمدید کنید.

اقامت دائم قبرس شمالی

روش‌ های گرفتن اقامت قبرس شمالی

در ادامه به راه‌های گرفتن اقامت قبرس شمالی اشاره می‌کنیم:

اقامت قبرس شمالی از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس معتبر قبرس شمالی یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است. از دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، دانشگاه بین‌المللی قبرس (CIU)، دانشگاه آمریکایی گیرنه و دانشگاه خاور نزدیک (NEU) اشاره کرد که همگی رتبه جهانی و تأییدیه بالایی از کشورهای اروپایی و آمریکایی دارند.

دانشگاه‌های قبرس شمالی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و برنامه‌های فوق دکترا در همه رشته‌ها به دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند. برای تحصیل در مؤسسات علمی قبرس شمالی به پاسپورت، برگه ثبت‌نام دانشگاه، آزمایشات پزشکی و اثبات تمکن مالی نیاز است. هزینه تحصیل در قبرس بسیار کم است و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور راحت‌تر از دانشگاه‌های ترکیه است؛ همچنین شما نیازی ندارید در آزمون ورودی (کنکور) شرکت کنید و تنها آزمون در قبرس شمالی، تست سطح زبان انگلیسی است.

اقامت قبرس شمالی از طریق کار

اخذ اقامت و اجازه کار در قبرس شمالی یکی دیگر از روش‌های اقامت امن در این کشور است. در این روش باید با ارسال رزومه خود به شرکت‌های مختلف شغلی را به دست آورید و همچنین شرکت مربوطه باید به اقامت و اجازه کار شما رسیدگی کند. با ارائه مدارک لازم، پاسپورت و آزمایشات پزشکی می‌توانید اقامت بگیرید.

روش دریافت اقامت از طریق کاریابی کمی سخت‌تر از روش‌های دیگر است، اما از آنجایی که شما حقوق و مزایا و بیمه سالانه دارید، یکی از راه‌های مطمئن مهاجرت به حساب می‌آید. برای اخذ اقامت دائم باید به‌مدت پنج سال، سالانه اقامت خود را تمدید کنید. سپس کارت سفید و اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار امکان‌پذیر است. از آنجایی که قبرس شمالی کشوری در حال توسعه است و پتانسیل قابل‌توجهی برای مشاغل مختلف دارد، این روش اخذ اقامت مزایای زیادی خواهد داشت. اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری علاوه بر درآمدزایی خوب، یکی از روش‌های مطمئن برای مهاجرت به حساب می‌آید.

در این روش سرمایه‌گذار باید یک طرح تجاری داشته باشد که به دولت قبرس ارائه کند. سپس با انجام مراحل اداری مربوطه می‌تواند شرکت را ثبت و کسب‌و‌کار خود را راه‌ بیندازد. اگر شرکت ثبت‌شده شما بیمه و مالیات سالانه خود را در قبرس شمالی پرداخت کند، این امکان را دارید که اقامت خود را تمدید کنید و پس از پنج سال اقامت دائم بگیرید.

اقامت قبرس شمالی از طریق ازدواج

از طریق ازدواج نیز می‌توان اقامت قبرس شمالی را دریافت کرد. شما می‌توانید با یک شهروند قبرس شمالی ازدواج کرده و بعد از دو سال مجوز اقامت خود را دریافت کنید. اگر ازدواج ادامه‌دار باشد، شهروندی قبرس شمالی بعد از سه سال به فرد اعطا می‌شود. اگر از ازدواج زوجین پنج سال گذشته باشد و آن‌ها صاحب فرزند شده باشند، به درخواست شهروندی نیاز نخواهد بود و بچه به‌صورت خودکار شهروند این کشور محسوب می‌شود.

زوج‌های مجرد هم که هنوز ازدواج نکرده‌اند، این امکان را دارند که اجازه اقامت دریافت کنند. زوج‌های غیرمتأهل و افرادی که با هم در یک ملک زندگی می‌کنند، باید مدرکی ارائه دهند که زندگی مشترک آن‌ها را ثابت کند تا واجد شرایط اقامت باشند. فرم خاصی باید توسط یک افسر گواهی تأیید شود و همراه با درخواست اقامت، به مرکز مربوطه ارائه شود.

اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک

مجوز اقامت قبرس از طریق خرید ملک بیشتر برای سرمایه‌گذارانی است که منبع درآمدی از خارج از کشور دارند. آن‌ها ملکی را در قبرس می‌خرند تا ساکن جزیره شوند. با سرمایه‌گذاری در خانه یا آپارتمان جدید به‌ارزش حداقل ۳۰۰ هزار یورو (به‌اضافه مالیات بر ارزش افزوده) می‌توان اقامت دائم جزیره را دریافت کرد.

سرمایه‌گذار می‌تواند بیش از یک ملک بخرد، به‌شرطی که کل هزینه خرید ملک حداقل ۳۰۰ هزار یورو باشد. املاکی که می‌توان خرید عبارت‌اند از:

 • دو ملک مسکونی که می‌توانند آپارتمان یا خانه باشند.
 • ملک مسکونی و یک مغازه که مساحت هرکدام می‌تواند تا ۱۰۰ مترمربع باشد.
 • یک ملک مسکونی یا اداری که می‌تواند مساحتی حدود ۲۵۰ مترمربع داشته باشد.

روش‌های گرفتن اقامت قبرس شمالی

اقامت قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت

از طریق ثبت شرکت می‌توانید اقامت موقت دو ساله قبرس شمالی را دریافت کنید. تا زمانی که شرکت فعال باشد و بیمه و مالیات‌های مربوط به آن پرداخت شود، اقامت اعضای مؤسس شرکت قابل‌تمدید است. همچنین می‌توانید پس از مدتی برای اقامت دائم اقدام کنید. طبق قانون، هرگونه فعالیت اقتصادی در قبرس شمالی باید در یک شرکت ثبت‌شده انجام شود.

تمام حساب‌های بانکی زیر ذره‌بین هستند تا از پول‌شویی و هرگونه بی‌نظمی دیگر جلوگیری شود. در این کشور حتی برای راه‌اندازی یک فروشگاه ساده به یک شرکت ثبت‌شده نیاز است. الزامات ثبت شرکت عبارت‌اند از:

 • باید متقاضی و کسب‌وکارش در جمهوری قبرس مستقر باشد.
 • شرکت باید با حداقل پنج نفر به‌عنوان کارمند، حضور فیزیکی ثابتی در قبرس شمالی داشته باشد.
 • برای ثبت یک شرکت در مجموع ۱۲۰ هزار دلار آمریکا باید در حساب بانکی یک فرد در قبرس شمالی به مدت دو تا سه ماه موجود باشد. ۱۰ هزار دلار آمریکا تا زمانی که شرکت فعال است در حساب بانکی شخص مسدود می‌شود و مالک به آن دسترسی نخواهد داشت.
 • هزینه‌های ثبت شرکت پرداخت شود که شامل هزینه‌های اداری در قبرس، هزینه حسابدار و مجوزهای لازم از مؤسسات مختلف است و حدود هفت هزار دلار برآورد می‌شود.

شرایط گرفتن اقامت قبرس شمالی

اخذ مجوز اقامت در قبرس شمالی یک فرآیند آسان است. با هر بار ورود به قبرس شمالی، مسافران ویزای توریستی دریافت می‌کنند. معمولا مدت اقامت می‌تواند تا ۹۰ روز باشد. قبل از مهلت مقرر، فرد باید کشور را ترک کند تا جریمه نشود. افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که به‌دنبال بازنشستگی در قبرس شمالی هستند در حال حاضر به اجازه اقامت نیازی ندارند. افراد زیر ۶۰ سال که مایل به اقامت بیشتر در قبرس شمالی هستند، باید برای اجازه اقامت اقدام کنند. برای درخواست اقامت دائم در قبرس شمالی، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • داشتن ملکی به ارزش ۱۲۵ هزار پوند (یک ملک)
 • اقامت مستمر در قبرس شمالی در طول سال (شما می‌توانید کمتر از ۴۰ روز را در خارج از کشور سپری کنید.)
 • برای افراد بالای ۶۰ سال، اجازه اقامت سه سال مداوم و برای افراد زیر ۶۰ سال، مجوز اقامت ۶ سال مداوم
 • داشتن بیمه سلامت معتبر

کودکان زیر ۱۸ سال به مجوز اقامت نیاز ندارند. این شرایط فقط برای بزرگسالان لازم‌الاجرا است. بنابراین خانواده‌هایی که به جمهوری ترک قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند، فقط باید برای اعضای بزرگسال خانواده درخواست اقامت دهند.  

افراد غیرشهروندی که فرزندی را در قبرس شمالی به دنیا می‌آورند، باید ابتدا به سفارت یا کنسولگری کشور مبدأ خود بروند تا تولد کودکشان را اطلاع دهند. پس از انجام این کار و دریافت نامه‌ای از سفارت یا کنسولگری که نشان می‌دهد تولد فرزند خود را اطلاعات داده‌اند، باید برای ثبت تولد کودک به دفتر منطقه (Kaymakamlik) در محل زندگی خود مراجعه کنند.

توجه: اجازه اقامت دائم فقط به شما این حق را می‌دهد که در قبرس شمالی زندگی کنید. این مجوز به شما اجازه نمی‌دهد در این کشور کار کنید یا کسب‌وکاری راه بیندازید. برای داشتن چنین مجوزی، باید برای ویزای کار یا هر مجوز مرتبط دیگری اقدام کنید.

افرادی که واجد شرایط درخواست برای اجازه اقامت موقت هستند، عبارت‌اند از:

 • اتباع خارجی که اموال غیرمنقول در TRNC دارند و اعضای خانواده آن‌ها
 • خارجیانی که می‌توانند سندی مبنی بر داشتن درآمد ماهانه‌ای معادل سه برابر حداقل دستمزد (۹۸۸۵ لیر در ماه، از اول ژوئیه ۲۰۲۲) ارائه دهند یا معادل سالانه این مبلغ را در حساب بانکی دارند
 • خارجی‌هایی که برای تحقیقات علمی یا کاوش‌های باستان‌شناسی به TRNC می‌آیند
 • خارجی‌هایی که برای آموزش حرفه‌ای یا کارآموزی به TRNC می آیند
 • خارجی‌هایی که طبق توافقات بین‌المللی یا برنامه‌های تبادل دانشجو به TRNC می‌آیند
 • اتباع خارجی که بنا به درخواست یا تصمیم مقامات قضایی و اداری به آن‌ها اجازه اقامت داده می‌شود
 • خارجی‌هایی که برای درمان یک بیماری که تهدیدی برای سلامت عمومی نیست به TRNC می‌آیند

مدارک لازم برای اقامت قبرس شمالی

برای دریافت مجوز اقامت قبرس شمالی باید به اداره مهاجرت بروید و در زمان مراجعه، مدارک زیر را به سفارت تحویل بدهید:

 • اصل پاسپورت و فتوکپی کامل از آن
 • اسناد مالکیت ملک به نام شما به‌همراه فتوکپی یا قرارداد فروش نسخه اصلی و فتوکپی (در صورت اجاره‌نشین بودن، نسخه اصلی قرارداد اجاره و فتوکپی آن نیز نیاز است.)
 • نامه‌ای از مقامات محلی و رئیس منطقه به‌منظور تأیید اقامت شما در آن منطقه (در ترکی این نامه تحت‌عنوان گواهی اقامت یا Ikametgah Belgesi شناخته می‌شود.)
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • ارائه اصل و کپی سند ازدواج به ترکی یا انگلیسی (در صورت متأهل بودن)
 • تهیه تمبر ۵۰ لیری از اداره پست
 • گزارش ورود و خروج پلیس
 • حساب بانکی فعال قبرس شمالی با بودجه کافی برای اطمینان از حمایت مالی از شما برای کسانی که در این کشور کاری ندارند (معمولا این مبلغ بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار لیر یا ۲۰ هزار دلار آمریکا است.)
 • گواهى عدم سوءپیشینه برای همه روش‌های اقامتی
 • نامه پذیرش دانشگاه برای اقامت تحصیلی

شرایط گرفتن اقامت قبرس شمالی

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی

پس از ارائه مدارک به اداره مهاجرت (Muhaceret Dairesi)، به شما می‌گویند که باید به کدام بیمارستان مراجعه کنید تا آزمایش سلامت پزشکی خود را انجام دهید. معمولا این آزمایش را در بیمارستان دولتی انجام می‌دهند اما در برخی موارد در سایر کلینیک‌ها نیز امکان انجام آزمایش‌ها وجود دارد. این آزمایش برای بررسی بیماری‌هایی مانند اچ آی وی، هپاتیت و سل است.

پس از دریافت نتایج آزمایش و برای نهایی کردن مراحل اخذ اقامت دائم قبرس شمالی باید گزارش را بازنشده به اداره مهاجرت ببرید. سپس باید زمانی را برای مصاحبه با افسر اداره مهاجرت تنظیم کنید. اداره مهاجرت قبرس شمالی بعد از بررسی مدارک و شرایط شما، مجوز اقامت را صادر می‌کند.

هزینه گرفتن اقامت قبرس شمالی

هزینه‌های اخذ اقامت قبرس شمالی طبق جدول زیر هستند:

هزینه های اخذ اقامت قبرس شمالیهزینه به لیر
هزینه اخذ مجوز اقامت دائم۲ هزار لیر
هزینه تأییدیه (تمدید)۲۵۰ لیر
هزینه اپلای کردن (ارسال درخواست)۱۳ لیر
هزینه تمبر۱۹ لیر
هزینه آزمایش خون۶۱۱ لیر

در زمان خرید ملک جهت دریافت اقامت، باید پنج درصد قیمت ملک به اداره مالیات (یک سال پس از تحویل کلید) و سه درصد بهای ملک به‌عنوان مالیات بر ارزش افزوده (یک سال پس از تحویل کلید) به اداره امور مالیاتی پرداخت شود. این هزینه برای هر ملک یک بار پرداخت می‌شود و پس از پرداخت، ملک معاف از مالیات خواهد بود.

ساده‌ترین راه اخذ اقامت قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند ساده‌ترین گزینه در بین راه‌های مختلف مهاجرت به این کشور باشد. اقامت دائم قبرس شمالی به کسانی داده می‌شود که حداقل ۳۰۰ هزار یورو در بخش املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری کنند. ۲۰۰ هزار یورو باید به‌صورت نقد و مابقی به‌صورت تسهیلات بانکی و وام پرداخت شود. از این مبلغ می‌توان برای خرید یک یا چند ملک استفاده کرد. به این ترتیب با داشتن ۲۰۰ هزار یورو پس از یک دوره ۱۰ ساله می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و سپس برای گرفتن تابعیت آن آماده شوید.

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی

تمدید مجوز اقامت در قبرس شمالی

شما باید تا زمان دریافت اقامت دائم، هر سال اقامت خود را تمدید کنید. برای تمدید اجازه اقامت باید زودتر از ۶۰ روز و حداکثر ۲۰ روز قبل از انقضای مجوز اقامت فعلی اقدام کنید. هزینه‌های تمدید اقامت شامل تأییدیه، ارائه درخواست، تمبر و آزمایش خون است.

اگر قبلا از طریق سامانه آنلاین درخواست داده‌اید و اقامت خود را دریافت کرده‌اید، باید با انتخاب دکمه «تمدید» اقامت خود را به‌صورت آنلاین تمدید کنید. اگر قبلا مجوز یک ساله آنلاین برای شما صادر شده است، هنگام تمدید اقامت موقت از شما خواسته می‌شود که کارهای معمول مجوز از جمله بارگذاری مدارک، شرکت در مصاحبه اداره مهاجرت و پرداخت آنلاین بیمه درمانی را انجام دهید.

شرایط اخذ شهروندی قبرس شمالی

هر فرد خارجی که بخواهد شهروند جمهوری ترک قبرس شمالی شود، با داشتن کارت سفید برای مدت زمان لازم می‌تواند تابعیت خود را دریافت کند. کارت سفید که پس از اقامت بی‌وقفه و به‌شرط نداشتن هیچ سوءسابقه‌ قانونی، اخلاقی و مالی صادر می‌شود، اولین قدم برای گرفتن شهروندی این کشور است. شهروندی نیز به افرادی اعطا می‌شود که مهارت‌های فنی کمیاب دارند یا پولی در این کشور سرمایه‌گذاری‌ کرده‌اند.

مزایا و معایب گرفتن اقامت قبرس شمالی

قبرس شمالی تحت حاکمیت جمهوری ترکیه قرار دارد و زبان رسمی مردم این کشور ترکی است. البته زبان انگلیسی هم در این کشور رایج است و حتی برخی از مردم یونانی صحبت می‌کنند. مهاجرت به قبرس شمالی مزایای زیادی دارد. این کشور محیط بسیار امنی برای زندگی دارد و میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. بنابراین مهاجران می‌توانند بدون هیچ دغدغه و نگرانی در این کشور زندگی کنند.

قبرس شمالی سیاست‌های جدید آموزشی، تجاری و البته خرید املاک و مستغلات را ارائه کرده که به افزایش تعداد مهاجران منجر شده است. کیفیت زندگی در قبرس شمالی بسیار بالاست. یکی از دلایل افزایش نرخ مهاجرت، وجود روش‌های ساده برای گرفتن شهروندی این کشور است. مراقبت‌های بهداشتی عالی نیز یکی دیگر از مزایای قبرس شمالی است. در این کشور بیمارستان‌های خصوصی بسیار مجهزی وجود دارند که امکانات بسیار خوبی در اختیار مردم قرار می‌دهند. سیستم بیمه در قبرس شمالی به‌قدری رشد کرده است که می‌تواند انواع بیماری‌ها را پوشش دهد.

مزایا و معایب گرفتن اقامت قبرس شمالی

قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است. این باعث شده است که مردم میل زیادی داشته باشند که از طریق خرید ملک به این کشور مهاجرت کنند. یکی دیگر از دلایل مهم افزایش مهاجرت به قبرس شمالی، ورود آسان به بازار کار است. دانشگاه‌های قبرس شمالی سیستم آموزشی اروپایی را با بهترین امکانات فراهم می‌کنند تا دانشجویان پس از تحصیل، به‌راحتی در شغل موردنظر خود فعالیت کنند.

البته در کنار این مزایا، این کشور معایبی نیز دارد؛ از جمله:

 • محدودیت رفت‌وآمد به جزیره
 • تنوع پایین اجناس و کالاها
 • درآمد کم کار دانشجویی
 • هزینه‌های متفرقه در بخش خرید ملک

کلام آخر

قبرس شمالی زیرساخت‌ها، جاده‌ها، ارتباطات، سیستم حقوقی، دانشگاه‌ها، مدارس و بیمارستان‌های پیشرفته‌ای دارد. با اینکه زبان رسمی این کشور ترکی است، اما تقریبا همه مردم قبرس شمالی می‌توانند به‌راحتی با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند. اگر شما قصد اقامت در این کشور را دارید، می‌توانید از طریق راه‌های مختلف از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، خرید ملک و ثبت شرکت اقدام کنید. برای اینکه بدانید کدام روش برای شما مناسب‌تر است و باید چه مراحلی را طی کنید می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای و مهاجرتی ویزاگرد بهره ببرید.

فرم مشاوره اقامت قبرس شمالی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

از چه روش‌هایی می‌توان اقامت قبرس شمالی را دریافت کرد؟

راه‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، خرید ملک و ثبت شرکت برای گرفتن اقامت قبرس شمالی وجود دارد.

گرفتن اقامت قبرس شمالی چقدر طول می‌کشد؟

روند کامل اخذ مجوز اقامت در قبرس سه تا شش ماه طول می‌کشد.

هزینه اخذ اقامت قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه‌های اخذ اقامت قبرس شمالی شامل هزینه اپلای (ارائه درخواست)، هزینه تأییدیه (تمدید)، هزینه تمبر و هزینه آزمایش خون هستند که روی هم حدود ۲۵۰۰ لیر می‌شود.

انواع مجوز اقامت در قبرس شمالی کدام‌اند؟

قبرس شمالی سه نوع مجوز می‌دهد: کوتاه‌مدت (توریستی)، موقت و دائم.

چه کسانی باید مجوز اقامت در قبرس شمالی را بگیرند؟

همه افراد می‌توانند بسته به نیازهای خود برای تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری، اقامت قبرس شمالی را دریافت کنند.

آیا برای اعضای خانواده می‌توان اقامت قبرس شمالی گرفت؟

بله، امکان گرفتن اقامت برای اعضای خانواده وجود دارد که باید طبق قوانین و شرایط لازم انجام شود.