مدارس کره جنوبی، برنامه‌های درسی دقیق و جامعی را ارائه می‌دهند و بین دانش‌آموزان این مدارس رقابت زیادی وجود دارد. ادامه‌تحصیل تا مقاطع بالا یکی از ویژگی‌های فرهنگ کره جنوبی محسوب می‌شود.

مدارس کره جنوبی به‌دلیل کیفیت مطلوب و توسعه مهارت‌های دانش‌آموزان، به‌طور مداوم در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی در بالاترین جایگاه‌ قرار می‌گیرد. مدارس این کشور با استفاده از فناوری‌های نوین و رویکردهای نوآورانه فرصت یادگیری و پیشرفت را دراختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

مردم کره جنوبی برای افراد تحصیل‌کرده ارزش بالایی قائل هستند. دانش‌آموزان کره جنوبی برای اینکه بتوانند به تحصیلات عالی راه پیدا کنند، بسیار مطالعه می‌کنند. تلاش و رقابت فرسایشی دانش‌آموزان به افسرگی درصد بالایی از آن‌ها منجر می‌شود. بااین‌حال، به‌دلیل رتبه بالای مدارس کره جنوبی در سطح جهان، هرساله افراد بسیاری برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام می‌کنند.

انواع مدارس کره جنوبی

سیستم آموزشی کره جنوبی به‌عنوان یکی از موفق‌ترین سیستم‌های آموزشی آسیا و جهان شناخته می‌شود. به نمره‌های آزمون‌های دانش‌آموزان در مدارس این کشور اهمیت داده می‌شود و از کسانی که نمره‌های خوب کسب می‌کنند، قدردانی می‌شود. مدارس دولتی و مدارس خصوصی و  مدارس بین‌‌المللی و مدارس با زبان کره‌ای و مدارس ایرانی از انواع مدارس کره جنوبی به‌شمار می‌روند که هرکدام از این مدارس ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند.

مدارس دولتی کره جنوبی

مدارس دولتی در کره جنوبی سیستم آموزشی بسیار متمرکز و استاندارد دارند. وزارت آموزش‌وپرورش برنامه درسی را تعیین می‌کند و همه مدارس دولتی باید از آن پیروی کنند. مدارس دولتی بودجه فعالیت‌های خود را از دولت کره جنوبی دریافت می‌کنند. تحصیل در مدارس دولتی کره جنوبی رایگان است. دانش‌آموزان در این مدارس فقط باید هزینه نهار را پرداخت کنند.

مدارس خصوصی کره جنوبی

مدارس خصوصی کره جنوبی از آکادمی‌های بعد از مدرسه و مدارس خصوصی معمولی و مدارس بین‌المللی تشکیل شده‌اند. هزینه تحصیل در این مدارس بیشتر از هزینه مدارس دولتی است. ناگفته نماند که این مدارس کیفیت آموزش بالاتری از مدارس دولتی دارند. مدارس خصوصی کره جنوبی از بودجه دولتی تاسیس می‌شوند؛ ولی نسبت‌به مدارس دولتی، بودجه کمتری به آن‌ها اختصاص داده می‌شود.

مدارس بین المللی کره جنوبی

مدارس بین‌ المللی کره جنوبی یکی از بهترین مدارس برای دانش‌آموزان مهاجر هستند؛ زیرا در محیط این نوع مدارس، دانش‌آموزان مهاجر در کنار یکدیگر با فرهنگ کشور کره جنوبی و فعالیت‌های اجتماعی آشنا می‌شوند. بسیاری از خانواده‌های کره‌ای فرزندان خود را به مدارس بین‌المللی می‌فرستند تا هم با فضای تحصیلات خارجی آشنا شوند و هم زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند. مدارس بین‌المللی کره جنوبی، بیشتر از برنامه درسی مدارس آمریکایی یا بریتانیایی پیروی می‌کنند.

مدارس زبان کره ای

مدارس زبان کره ‌ای برای دانش‌آموزان مهاجر و متقاضیان کار در کره‌ جنوبی راه‌اندازی شده‌اند. با اینکه در مدارس بین‌المللی کره جنوبی دانستن زبان انگلیسی کفایت می‌کند؛ ولی دانستن زبان کره ‌ای می‌تواند برای یادگیری بیشتر و آینده تحصیلی بهتر، کمک بزرگی برای دانش‌آموزان باشد. دانش‌آموزان با یادگیری زبان کره‌ای و شرکت در آزمون سنجش سطح زبان کره‌ای (TOPIK) و رسیدن به سطح ۳ تا ۴، می‌توانند شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های کره داشته باشند.

مدارس ایرانی کره جنوبی

مدارس ایرانی راه خود را در نظام آموزشی کشور کره جنوبی در گروه مدارس بین‌ المللی باز کرده‌اند. مدارس ایرانی کره جنوبی از دوره پیش‌دبستانی تا مقطع متوسطه را پوشش می‌دهند. گذراندن دوره پیش‌دبستانی در مدارس ایرانی، کاملا اختیاری است. دوره دبستان برای دانش‌آموزان این مدارس از سن ۶ سالگی شروع می‌شود.

 دوره متوسطه هم ۶ سال طول می‌کشد. نظام آموزشی مدارس ایرانی در کره جنوبی تقریبا شبیه به نظام آموزشی مدارس داخل ایران است؛ اما با این تفاوت که شروع سال تحصیلی مانند سایر مدارس کره جنوبی، از ماه مارس است و تا ماه فوریه ادامه خواهد داشت. تعطیلات تابستانی به‌جای ۳ ماه، ۱ ماه است و حدود ۱ ماه و ۱۵ روز هم تعطیلات زمستانی دارند. در  کره‌ جنوبی و در شهر سئول ۲ مدرسه ایرانی وجود دارد.

مدارس ایرانی کره جنوبی بدین شرح‌اند:

 • دبستان مختلط جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی

دبستان مختلط جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ شمسی در شهر سئول کره جنوبی تاسیس شده است. این مدرسه جزو مدارس بین‌ المللی و مدارس دولتی کره جنوبی قرار می‌گیرد و به‌صورت مختلط فعالیت دارد. ظرفیت مدرسه به‌‌طور میانگین ۱۷۸ نفر است. از امکانات دبستان مختلط جمهوری اسلامی ایران، می‌توان به کتابخانه‌ و بوفه و نمازخانه و سرویس رفت‌وآمد اشاره کرد.

ساعت فعالیت دبستان مختلط جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر است. در این مدرسه، برنامه‌های فوق‌برنامه‌ای مانند فن بیان و آموزش‌های ورزشی و موسیقی و کلاس‌های تیزهوشان و المپیاد و کلاس‌های ریاضی و آموزش کامپیوتر و آموزش زبان انگلیسی ارائه داده می‌شود.

 • دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی

دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در شهر سئول، در سال ۱۳۵۴ شمسی تاسیس شده است. این مدرسه با حدود ۱۷۸ دانش‌آموز، ۸ کلاس آموزشی دارد  که در هر کلاس درس به‌طور میانگین ۲۲ دانش‌آموز حضور دارند. این دبیرستان،  برنامه‌های مختلف و فوق‌برنامه‌ای مانند آموزش رباتیک و آموزش تئاتر و آموزش‌های تخصصی ورزشی و آموزش زبان انگلیسی و آموزش موسیقی ارائه می‌دهد.

نظام آموزشی مدارس کره جنوبی

 نظام آموزشی مدارس کره جنوبی بسیار باکیفیت هستند. مدارس دولتی و مدارس خصوصی به یک اندازه استاندارد بالایی را برای تدریس درنظر می‌گیرند. نظام آموزشی مدارس کره جنوبی، به‌صورت ۶-۳-۳-۴ است؛ به این معنی که  ۶ سال در مدارس ابتدایی و ۳ سال در مدارس راهنمایی و ۳ سال در مقطع دبیرستان‌ و ۴ سال در دانشگاه به تحصیل می‌پردازند. تحصیل در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان اجباری است.

نظام آموزشی مدارس کره جنوبی، یکی از سخت‌گیرترین سیستم‌های نظام آموزشی در دنیا شناخته می‌شود که هدف آن آماده‌‌کردن دانش‌آموزان برای مشاغل آینده است. در هر سال تحصیلی، ۲ ترم وجود دارد که اولین ترم از ماه مارس تا ژوئیه و ترم دوم از سپتامبر تا فوریه ادامه خواهد داشت.

شرایط تحصیل در مدارس کره جنوبی

اولین و مهم‌ترین شرط از شرایط تحصیل در مدارس کره جنوبی گرفتن پذیرش از مدرسه مدنظر است. تمامی دانش‌آموزان مهاجری که زیر سن قانونی هستند، باید به همراه سرپرست قانونی خود در کشور کره جنوبی حضور داشته باشند. بعد از دریافت پذیرش از مدرسه، باید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی اقدام کنند. شرط مهم دیگر برای تحصیل در مدارس کره جنوبی شرایط سنی مناسب و توانایی صحبت‌کردن و خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی است.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس کره جنوبی

شرط سنی برای تحصیل در مدارس کره جنوبی مطابق جدول زیر است:

مقاطع تحصیلی کره جنوبیشرط سنی 
دوره ابتدایی۸ تا ۱۳ سال
دوره راهنمایی۱۳ تا ۱۶ سال
دوره دبیرستان۱۶ تا ۱۸ سال

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کره جنوبی

برای تحصیل در مقطع ابتدایی به مدرک زبان نیاز ندارید. برای دوره راهنمایی و دوره دبیرستان در مدارس خصوصی، بهتر است دانش‌آموزان مدرک زبان انگلیسی معادل B1 و B2 داشته باشند و اگر در مدارس کره‌ای تحصیل می‌کنند، مدرک ۲ به بالای آزمون TOPIK کافی است.

مدارک لازم برای ثبت نام در مدارس کره جنوبی

مدارک لازم برای ثبت‌ نام در مدارس کره جنوبی عبارت‌اند از:

 • پاسپورت دانش‌آموز و کارت اقامت اتباع خارجی (ARC)
 • پاسپورت یکی از والدین همراه کارت اقامت اتباع خارجی
 • مدارک و سوابق مربوط به واکسیناسیون دانش‌آموز
 • ارائه ریزنمرات مدارس پیشین
 • ارائه انگیزه‌نامه
 • گواهی تمکن مالی حداقل ۱۳ میلیون وونی برای تامین مخارج زندگی (۱۰ هزار دلار آمریکا)
 • مدارک مربوط به محل زندگی

مراحل دریافت پذیرش از مدارس کره جنوبی

مراحل دریافت پذیرش از مدارس کره جنوبی ازاین‌قرارند:

1. انتخاب مدرسه و مقطع مورد نظر

اولین قدم برای دریافت پذیرش از مدارس کره جنوبی، انتخاب مدرسه مدنظر باتوجه‌به مقطع تحصیلی و بودجه‌تان است.

2. گردآوری مدارک مورد نیاز مدرسه و بارگذاری آن در سایت مدرسه

 مدارک هویتی دانش‌آموز و والدین و پاسپورت معتبر و گواهی سلامت و اجاره‌نامه محل سکونت و مدارک اقامت یکی از والدین در کره جنوبی، ازجمله مدارکی هستند که باید در سایت مدرسه بارگذاری کنید.

3. مصاحبه با دانش‌آموز

برخی از مدارس ممکن است برای پذیرش دانش‌‌آموز، با او مصاحبه کنند.

هزینه تحصیل در مدارس کره جنوبی

هزینه تحصیل در مدارس کره جنوبی، به نوع مدارس بستگی دارد. مدارس دولتی کره جنوبی رایگان هستند؛ ولی درنظر داشته باشید که این مدارس برای افرادی مناسب هستند که شهروندی کره را داشته باشند. مدارس خصوصی و مدارس بین‌المللی هزینه‌ای معادل ۱۵ تا ۴۵میلیون وون کره‌ جنوبی را از دانش‌آموزان خارجی دریافت می‌کنند.

هزینه تحصیل در برخی از مدارس کره جنوبی در جدول زیر آماده است:

مدارس کره جنوبیهزینه تحصیل سالانه (وون کره جنوبی)
مدرسه بین‌المللی Asia Pacific۳۵ تا ۳۶ میلیون
مدرسه دوایت (Dwight)۲۶ تا ۳۵ میلیون
مدرسه بین‌المللی کره پانگیو۳۴ تا ۴۵ میلیون
مدرسه خارجی کره (Korea Foreign School)۳۵ تا ۳۸ میلیون
مدرسه خارجی کنت (Kent)۲۰ تا ۲۴ میلیون

هزینه زندگی دانش آموزی در کره جنوبی

هزینه زندگی دانش آموزی در کره جنوبی برای هر شخص و خانواده باتوجه‌به نوع زندگی‌شان متفاوت است. اگر دانش‌آموز، خوراک خود را از بوفه مدرسه تهیه کند، هزینه ماهانه او برای تغذیه حدود ۳۰۰ دلار آمریکا خواهد بود. اگرغذایش را از خانه بیاورد، این مبلغ  حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰هزار وون کره جنوبی معادل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکا می‌شود.

 هزینه رفت‌وآمد با وسایل نقلیه عمومی، باتوجه‌به مسیر، از ۸۰ تا ۱۵۰هزار وون است. با درنظرگرفتن هزینه‌های لوازم‌تحریر و پوشاک، هر دانش‌آموز به‌طور میانگین حدود  ۱ میلیون و ۳۰۰هزار وون، معادل هزار دلار آمریکا هزینه خواهد داشت.

تحصیل رایگان در مدارس کره جنوبی

تحصیل رایگان در مدارس کره جنوبی، فقط در مدارس دولتی و دوره‌های اجباری و برای شهروندان کره جنوبی امکان‌پذیر است. اگر دانش‌آموزی شهروندی کشور کره جنوبی را داشته باشد، از تحصیلات رایگان در مقطع دبستان و راهنمایی بهره‌مند خواهد شد.

بورسیه تحصیلی مدارس کره جنوبی

متاسفانه هیچ‌گونه بورسیه تحصیلی برای دانش‌آموزان در مقاطع دبستان تا دبیرستان در کره جنوبی درنظر گرفته نشده است. بورسیه‌ها برای دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی‌ارشد فراهم شده‌اند.

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس کره جنوبی

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس کره جنوبی، برای دانش‌آموزان، در کشور کره جنوبی بسیار آسان است. کشورهای دیگر جهان، تحصیل دانش‌آموزان در  کره جنوبی را امتیاز به‌حساب می‌آورند.

 کره جنوبی یکی از کشورهایی است که مدارس باکیفیت آن در جهان شناخته‌شده است. مدارک تحصیلی برای ورود به دانشگاه در بسیاری از کشورها ازجمله ایران، معادل‌سازی می‎شوند.

ویزای دانش آموزی کره جنوبی

ویزای دانش ‌آموزی کره جنوبی برای دانش‌آموزان زیر ۱۸سال، به نام ویزای D-4-3 شناخته می‌شود. برای دریافت این ویزا، بهتر است تا ۳ ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام کنید. صدور این ویزا، ۳ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی کره جنوبی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش‌آموزی کره جنوبی بدین شرح‌اند:

 • نامه پذیرش از مدرسه
 • تکمیل فرم‌های ثبت‌نام مدرسه
 • ۱ قطعه عکس
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • نامه گردش مالی ۶ ماه گذشته
 • مدارک شناسایی والدین
 • کپی شناسنامه

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی کره جنوبی

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی کره جنوبی عبارت‌اند از:

1. انتخاب مدرسه و دریافت نامه پذیرش

اولین قدم برای اخذ ویزای دانش‌آموزی کره جنوبی، انتخاب مدرسه مدنظر و دریافت نامه پذیرش از آن است.

2. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز

پس از دریافت نامه پذیرش، باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را جمع‌آوری و تهیه کنید.

3. پرداخت هزینه ویزا

هزینه ویزای دانش‌آموزی حدود ۱۵۷هزار وون معادل ۱۲۰ دلار آمریکا است.

4. مراجعه به سفارت کره جنوبی

در سفارت کره جنوبی باید در مصاحبه شرکت کنید.

5. دریافت ویزا

پس از بررسی مدارک و مصاحبه، سفارت یا کنسولگری کره جنوبی درصورت تایید، ویزای شما را صادر می‌کند.

ویزای همراه برای تحصیل در مدارس کره جنوبی

ویزای همراه برای تحصیل در مدارس کره جنوبی برای والدین این شرایط را فراهم می‌کند تا در حین تحصیل فرزندشان، کنار او باشند.

‌مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه عبارت‌اند از:

 • ارائه فرم درخواست ویزای همراه
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • عکس‌های پرسنلی جدید
 • ویزای D-4-3 دانش‌آموز و نامه پذیرش او از مدرسه کره‌ای
 • مدارک اثبات رابطه با فرزند (شناسنامه و مدارک سرپرستی)
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدارک اثبات محل اقامت در کره جنوبی
 • بیمه درمانی برای کل دوره اقامت در کره

بهترین مدارس کره جنوبی

مدارس کره جنوبی به منظم‌ترین و قانون‌‌مند‌ترین مدارس جهان، مشهور هستند. مدارس کره جنوبی، آموزش دانش‌آموزان را بسیار جدی می‌دانند؛ تاحدی که تحصیلات به بخش بزرگی از زندگی مردم کره جنوبی تبدیل شده است.  بهترین مدارس کره جنوبی ازاین‌قرارند:

مدرسه پردیس پانگیو (KIS Pangyo Campus)

مدرسه بین‌المللی کره، پردیس پانگیو، یکی از محبوب‌ترین مدارس بین‌المللی برای دانش‌آموزانی است که در کره زندگی می‌کنند؛ زیرا برای همه گروه‌های سنی خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

مدرسه KIS با داشتن برنامه تحصیلی دقیق و شناخته‌شده، بر مهارت‌هایی مانند تفکر انتقادی و برقراری ارتباط موثر و استفاده از فناوری اطلاعات و تفکر خلاقانه خارج از چهارچوب تمرکز دارد. این مدرسه 17 تیم ورزشی و ۲۶ عدد اتوبوس مدرسه و بالای ۱۲۰۰ نفر دانش‌آموز ۳ تا ۱۸سال دارد.

مدرسه یونگسان سئول(Yongsan International School of Seoul  (YISS))

مدرسه بین المللی یونگسان سئول (YISS) مدرسه خصوصی و یکی از بهترین مدارس کره جنوبی محسوب می‌شود که برنامه‌های درسی آمریکایی را ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان بیش از ۵۰ کشور جهان با مذهب‌های مختلف در این مدرسه، به تحصیل می‌پردازند. این مدرسه بیش از  هزار نفر دانش‌آموز ۳ تا ۱۸ سال را تحت آموزش قرار داده است.

 در مدرسه YISS، ۴ استودیو تخصصی هنرهای تجسمی و فضاهای تمرین برای کلاس‌های موسیقی و گروه‌های کر و گروه‌های موسیقی و ارکسترهای متوسط وجود دارد.

مدرسه (Gyeonggi Suwon International School (GSIS))

مدرسه GSIS در سال ۲۰۰۶ به‌عنوان مدرسه روزانه و مدرسه شبانه‌روزی مبتنی‌بر مذهب مسیحی تاسیس شده است. این مدرسه حدود ۶۰۰ دانش‌آموز با ۱۵ ملیت متفاوت دارد و دیپلم بین‌المللی ارائه می‌دهد. هدف این مدرسه ارائه آموزش بین‌المللی باکیفیت مطلوب برای کودکان خارجی در کره است که به جذب بیشتر سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور کمک می کند.

مدرسه بین‌المللی دوایت (Dwight)

مدرسه بین‌المللی دوایت، مدرسه بین المللی در کره جنوبی به‌شمار می‌رود و در رده سنی ۳ تا ۱۸ سال، دانش‌آموز می‌پذیرد. دوایت تقریباً ۵۴۰ دانش‌آموز و ۶۲ کارمند آموزشی دارد و هرسال ۱۵ معلم را از خارج از کشور استخدام می‌کند. این مدرسه از سال ۲۰۱۲ فعالیت می‌کند و یکی از برترین مدارس بین‌المللی در کره جنوبی محسوب می‌شود.

مدرسه خارجی کره (Korea Foreign School)

مدرسه خارجی کره در سئول قرار دارد و در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. این مدرسه، مدرسه‌ای غیرمذهبی محسوب می‌شود که با افتخار بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز در رده سنی ۸ تا ۱۶ سال، از ۲۰ کشور مختلف جهان در آن درس می‌خوانند. زبان این مدرسه انگلیسی است و زبان کره‌ای و زبان اسپانیایی را هم تدریس می‌کند.

مزایای تحصیل در مدارس کره جنوبی

مزایای تحصیل در مدارس کره جنوبی عبارت‌اند از:

 • مدارس کره جنوبی دارای کیفیت بالای آموزش هستند.
 • کره جنوبی به‌دلیل سیستم آموزشی با کیفیت خود در سراسر جهان شناخته‌شده است.
 • مدارس کره جنوبی به‌طور مداوم در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی در رتبه‌های بالا قرار دارند.
 • فرصت‌های تحصیلی متنوع در مدارس این کشور وجود دارد.
 • کره جنوبی مدارس متنوعی دارد، ازجمله مدارس دولتی و مدارس خصوصی و مدارس بین المللی.
 • برنامه‌های درسی به زبان کره‌ای و زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که یادگیری زبان را برای دانش‌آموزان آسان‌تر می‌کند.

معایب تحصیل در مدارس کره جنوبی

معایب تحصیل در مدارس کره جنوبی به‌شرح زیر هستند:

1. فشار درسی

 • سیستم آموزشی کره جنوبی فشار درسی زیادی را به دانش‌آموزان وارد می‌کند.
 • دانش‌آموزان کره‌ای از سنین پایین بسیار تحت فشار هستند تا در امتحانات ورودی دانشگاه موفق شوند.
 • فشار درسی می‌تواند منجر به استرس و اضطراب و افسردگی دانش‌آموزان شود.

2. رقابت شدید

 • رقابت برای ورود به مدارس برتر و دانشگاه‌های کره جنوبی بسیار زیاد است.
 • دانش‌آموزان کره‌ای از ساعت‌های اولیه صبح تا دیروقت در شب درس می‌خوانند تا بتوانند با دانش‌آموزان دیگر به رقابت بپردازند.
 • رقابت شدید می‌تواند منجر به خستگی و فرسودگی و کاهش انگیزه شود.

فرم مشاوره پذیرش در مدارس کره جنوبی

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

انواع مدارس کره جنوبی کدام اند؟

مدارس دولتی و مدارس خصوصی و مدارس بین‌المللی ازجمله مدارس کره جنوبی هستند.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس کره جنوبی چیست؟

شرط سنی برای تحصیل در مدارس کره جنوبی، در دوره ابتدایی از ۸ تا ۱۳ سال و دوره راهنمایی از ۱۳ تا ۱۶ سال و دوره دبیرستان از ۱۶ تا ۱۸ سال درنظر گرفته شده است.

زبان تحصیل در مدارس کره جنوبی چیست؟

زبان تحصیل در بیشتر مدارس دولتی کره جنوبی، زبان کره‌ای است. در مدارس خصوصی و مدارس بین‌المللی بیشتر به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کره جنوبی چیست؟

برای تحصیل در مقطع ابتدایی به داشتن مدرک زبان نیاز نیست. در مقاطع راهنمایی و دبیرستان در مدارس خصوصی، بهتر است دانش‌آموزان مدرک زبان انگلیسی معادل B1 و B2 داشته باشند و اگر در مدارس کره‌ای تحصیل می‌کنند، مدرک ۲ به بالای آزمون TOPIK کافی است.

هزینه تحصیل در مدارس کره جنوبی چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و مدارس بین‌المللی در کره جنوبی به‌طور میانگین، معادل ۱۲ تا ۳۵هزار دلار آمریکا برآورد می‌شود.

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس کره جنوبی وجود دارد؟

خیر، امکان تحصیل رایگان فقط برای شهروندان کره جنوبی و فقط در مدارس دولتی امکان‌پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کره جنوبی چیست؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کره جنوبی عبارت‌اند از، نامه پذیرش از مدرسه و تکمیل فرم‌های ثبت‌نام مدرسه و ۱ قطعه عکس و پاسپورت معتبر و نامه گردش مالی و مدارک شناسایی والدین و کپی شناسنامه.

آیا مدارس کره جنوبی جزو بهترین مدارس دنیا هستند؟

بله، مدارس کره جنوبی باتوجه‌به نظام آموزشی جدی و سخت‌گیری که دارند، از بهترین مدارس دنیا محسوب می‌شوند.