تحصیل در تایوان گزینه‌ای محبوب میان دانشجویان بین‌المللی است. تایوان کشوری مناسب برای کسانی است که به‌دنبال پیشرفت هستند. دانشگاه‌های این کشور با ارائه رشته‌های متنوعی مانند تجارت، مدیریت، مهندسی و علوم انسانی مقصد جذابی برای دانشجویان بین‌المللی به‌شمار می‌آیند.

تایوان کشوری آسیایی است که تحصیل در آن درمقایسه‌با برخی از کشورهای آسیایی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. هزینه تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی بین ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکتری بیش از ۴۵۰۰ دلار آمریکا در سال تخمین زده می‌شود. در دانشگاه‌‌های تایوان دروس به زبان‌های چینی و انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویان برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک تافل با نمره ۸۵ یا مدرک آیلتس با نمره ۶ را به دانشگاه مدنظرشان ارائه دهند.

تایوان دانشگاه‌های معتبری دارد که در میان دانشگاه‌های سراسر دنیا جایگاه علمی مناسبی دارند. دانشگاه ملی چینهوا (TsingHua University) یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور است که در رتبه‌بندی QS سال ۲۰۲۴، در جایگاه دویست‌و‌سی‌و‌سوم دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه به‌دلیل کیفیت عالی امکانات آموزشی و بهره‌مندی از استادان نخبه، اولویت اول دانشجویان بین‌المللی است.

معرفی مقاطع تحصیلی در تایوان

نظام آموزشی در تایوان مانند نظام آموزشی چین است. ساختار آموزشی در این کشور به ۳ دسته آموزش پایه و آموزش عالی و آموزش بزرگ‌سالان تقسیم می‌شود. هر کودک باید ۹ سال آموزش اجباری را بگذراند: ۶ سال دبستان و ۳ سال دوره متوسطه.

در مدارس دولتی تایوان، می‌توان به‌رایگان در این دوره‌ها تحصیل کرد؛ ولی برای تحصیل در مدارس خصوصی این کشور باید شهریه پرداخت کرد. حداقل شهریه مدارس خصوصی در تایوان ۱۴۰۰ دلار آمریکا است. سال تحصیلی در تایوان از ماه شهریور (ماه سپتامبر) آغاز می‌شود و تا اواخر ماه تیر (ماه جولای) ادامه دارد.

در جدول زیر، مقاطع تحصیلی در تایوان ذکر شده‌اند:

مقاطع تحصیلی در تایوانسن محصلطول دوره تحصیلیتوضیحات
دوره ابتدایی۶ تا ۱۲ سال۶ سالرایگان و اجباری است.
دوره راهنمایی۱۲ تا ۱۵ سال۳ سالاین مقطع در چین به‌عنوان Chuzhong شناخته می‌شود.
دبیرستان۱۵ تا ۱۸ سال۳ سالدبیرستان ارشد در چین به‌عنوان Gaozhong یا 高中 و دبیرستان حرفه‌ای به نامZhongzhuan  یا 中专 شناخته می‌شود.
کارشناسی۱۸ تا ۲۲ سال۴ تا ۵ سالمقطع کارشناسی در چین به‌عنوان Xueshi Xuewei شناخته می‌شود.
کارشناسی ارشد۲۲ تا ۲۴ سال۲ تا ۳ سالبرای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سن شما نباید بیشتر از ۳۵ سال باشد.
دکتری۲۵ تا ۲۷ سال۳ تا ۵ سالتکمیل مدرک ارشد الزامی است.

تحصیل در مدارس تایوان

تحصیل در مدارس تایوان رایگان و اجباری است و هر فرد باید مدرک دیپلم خود را بگیرد. تایوان مدارس برجسته‌ای دارد که شیوه‌های آموزشی پیشرفته و امکانات مطلوبی را دراختیار دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. در بیشتر مدارس تایوان، دروس به زبان‌های چینی (ماندارین) و انگلیسی تدریس می‌شوند. درمقابل، در مدارس بین‌المللی و خصوصی تایوان فقط از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می‌شود.

بهترین دبیرستان‌های تایوان عبارت‌اند از:

دبیرستان آمریکایی تایپه (Taipei American School)

یکی از مدارس بین‌المللی و خصوصی معتبر تایوان است که سیستم آموزشی و نمره‌دهی آن براساس نظام آموزشی آمریکایی (مثلا ازA  تا F) است. این مدرسه تمام مقاطع تحصیلی رایج در تایوان را ارائه می‌دهد. دبیرستان آمریکایی تایپه مهم‌ترین دبیرستان تایوان محسوب می‌شود و شهریه آن از ۹۰۰ دلار آمریکا شروع می‌شود.

دبیرستان ملی تایوان (Affiliated Senior University of National Taiwan Normal University)

دبیرستان Affiliated Senior University of National Taiwan Normal University دبیرستانی ارشد و دو‌زبانه (انگلیسی و چینی) و وابسته به دانشگاه‌ ملی تایوان است. دبیرستان ملی تایوان با نام HSNU نیز شناخته می‌شود و در رتبه‌بندی دبیرستان‌های تایوان، جزو دبیرستان‌های برتر است. دانشجویان پذیرفته‌شده در دانشگاه‌های مطرح تایوان عموماً در این دبیرستان تحصیل کرده‌اند.

تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی

به‌منظور تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی، دانشجویان باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ یا مدرک سطح HSK 4 زبان چینی و مدرک دیپلم با حداقل نمره ۱۴ را به دانشگاه مد‌نظرشان ارائه دهند. قبل از ورود به دانشگاه‌های تایوان، باید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کرده باشید. ویزای تحصیلی این کشور ۹۰ روز اعتبار دارد و متقاضی باید در این مدت وارد خاک این کشور شود و با دریافت مجوز تحصیل، برای تمدید ویزایش اقدام کند. تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی ۴ سال به‌طول می‌انجامد و هزینه تحصیل آن بین ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا در سال متغیر است.

تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال زمان می‌برد. در مقطع کارشناسی ارشد، باید پایان‌نامه خود را با موضوعی مشخص در طول دوره تحویل دانشگاه دهید. شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های تایوان بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا برآورد می‌شود. برای تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا مدرک سطح HSK 5 زبان چینی و مدرک کارشناسی و رزومه علمی قوی‌ الزامی است. رزومه علمی‌تان می‌تواند شامل مقاله‌هایی باشد که در مجله‌های معتبر منتشر ‌کرده‌اید و شما را در جایگاه علمی مناسبی قرار می‌دهد.

تحصیل در تایوان در مقطع دکتری

آنچه در تحصیل در تایوان در مقطع دکتری اهمیت دارد، پایان دوره تحصیلی و ارائه پایان‌نامه خواهد بود. برای تحصیل در تایوان در مقطع دکتری، داشتن مدرک سطح HSK 5 زبان چینی و ترجمه مدرک قبلی به‌همراه ریز‌نمره‌ها الزامی است. ناگفته نماند که شهریه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های تایوان بیش از ۴۵۰۰ دلار آمریکا در سال است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

تحصیل پزشکی در تایوان 6 سال طول می‌کشد. مدرک پزشکی در تایوان نوعی مدرک دکتری محسوب می‌شود و گرفتن این مدرک به تحقیق و معاینه بالینی بسیار زیادی است. دانشجویان پزشکی باید پس از اتمام تحصیل خود، دوره کارآموزی ۲ تا ۳ساله را در کلینیک عمومی یا بیمارستان خصوصی بگذرانند.

تحصیل دندانپزشکی در تایوان ۵ تا ۶ سال زمان می‌برد. کارشناسی جراحی دندانپزشکی در تایوان نوعی مدرک کارشناسی ارشد محسوب می‌شود. پس از تحصیل در رشته دندانپزشکی، دانشجویان باید دوره کارآموزی ۲ساله را در کلینیک‌های دندانپزشکی بگذرانند.

کارشناسی دندانپزشکی در چین به‌عنوان BDS یا Bachelor of Dental Sciences یا دندانپزشکی شناخته شده است. برخی از کشورها آن را به‌عنوان دکتر جراحی دندان (Doctor of Dental Surgery) یا دکتر دندانپزشکی (Duchenne Muscular Dystrophy یاDMD ) می‌شناسند که همان درجه BDS است. دانشگاه ملی تایوان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می‌دهد که شهریه سالانه آن ۵هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

هزینه تحصیل در تایوان

هزینه تحصیل در تایوان به عوامل مختلفی از‌جمله نوع دوره تحصیلی و سطح دانشگاه یا موسسه محل تحصیل بستگی دیگر دارد. درمجموع، می‌توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تایوان (مانند شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی و...) برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مقرون‌به‌صرفه از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

میانگین هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تایوان در مقطع کارشناسی بین ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکتری بیش از ۴۵۰۰ دلار آمریکا است. میانگین هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی تایوان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بین ۱۸۰۰ تا ۶هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود. ناگفته نماند که اگر دانشجویان این دانشگاه‌ها بخواهند خود را بیمه کنند، باید مبلغ ۲۶ دلار در ماه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در تایوان در دانشگاه‌های مهم این کشور طبق جدول زیر است:

دانشگاه‌ های مهم تایوانشهریه کارشناسی (به دلار آمریکا)شهریه کارشناسی ارشد (به دلار آمریکا)
دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)از ۳۱۸۴ تا ۶هزاراز ۳۲۳۹ تا ۹۴۷۴
دانشگاه ملی چینهوا (National Tsinghua University)از ۳۱۲۹ تا ۳۸۰۳از ۳۷۱۴ تا ۴۱۳۹
دانشگاه ملی چنگ کونگ (National Cheng Kung University)از ۳۱۲۹ تا ۳۸۰۳از ۳۴۴۹ تا ۳۸۴۱

هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی متفاوت است. جدول زیر هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های مختلف تایوان را نشان می‌دهد:‌

دانشگاه های پزشکی تایوانشهریه هر سال تحصیلی (به دلار آمریکا)
دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)۵۰۰۰
دانشگاه ملی یانگ مینگ شائو تونگ (National Yang Ming Chiao Tung University)۳۶۰۰
دانشگاه پزشکی تایپه (Taipei Medical University)۴۵۷۰
دانشگاه پزشکی کائوسیونگ (Kaohsiung Medical University)۳۴۰۰

در جدول زیر، برخی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ملی تایوان را ذکر کرده‌ایم:

هزینه های مرتبط با تحصیل در دانشگاه ملی تایوانهزینه
اقامتگاه پرنس هاوساتاق تک‌نفره: ۲۶۰ دلار آمریکا در ماه

اتاق دونفره: ۱۷۰ دلار آمریکا در ماه

خوابگاه گوچینگ۱۵۰ دلار آمریکا در ماه
خوابگاه عمومی۲۶۳ تا ۴۳۰ دلار آمریکا در هر ترم
کتاب‌های درسی۱۷۰ تا ۲۷۰ دلار آمریکا
بیمه سلامت ملی۱۶۵ دلار در ماه آمریکا

مدارک لازم برای تحصیل در تایوان

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های تایوان، دانشجویان باید مدارک لازم برای درخواست اخذ ویزای اقامت این کشور را به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ارائه کنند. تایوان در کشور ایران سفارت ندارد؛ ازاین‌رو، برای مصاحبه باید به سفارت تایوان در دبی مراجعه کنید. این ویزا باتوجه‌به نوع مدارکی که ارائه داده‌اید، بین ۱۴ تا ۳۰ روز طول می‌کشد تا صادر شود.

مدارک لازم برای تحصیل در تایوان ازاین‌قرارند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس با پس‌زمینه روشن
 • ارائه گواهی سلامت
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظر
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به زبان چینی یا انگلیسی
 • ارائه نمره قبولی در آزمون آیلتس با نمره ۶ و تافل با حداقل نمره ۷۰
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • توصیه‌نامه (SOP)
 • رزومه (CV)

ویزای تحصیلی در تایوان

برای ورود به تایوان به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. ویزای تحصیلی تایوان ۹۰ روز اعتبار دارد و دانشجویان بعد از سفر به تایوان و شروع به تحصیل، باید برای تمدید آن اقدام کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در تایوان عبارت‌اند از:

 • فرم چاپ و امضاشده درخواست ویزای تحصیلی
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس جدید با پس‌زمینه روشن
 • نامه پذیرش از دانشگاه مدنظر
 • تکمیل آنلاین فرم درخواست ویزای دانشجویی تایوان و چاپ و امضای آن
 • گواهی سلامت
 • ترجمه مدارک تحصیلی و هویتی به زبان‌ چینی یا انگلیسی

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در تایوان

هر سال تحصیلی در تایوان ۲ ترم دارد. ترم بهار از ماه اسفند (ماه مارس) تا ماه تیر(ماه جولای) و ترم پاییز از ماه شهریور (ماه سپتامبر) تا ماه بهمن (ماه فوریه) است. دانشجویان فرصت دارند با‌توجه‌به زمان‌بندی دانشگاه مدنظرشان، درخواست خود را برای پذیرش ارسال کنند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در تایوان بدین‌شرح‌اند:

 1. رشته و دانشگاه مدنظر خود را انتخاب کنید.
 2. فرم درخواست خود را تکمیل و مدارک موردنیاز مانند رزومه علمی و توصیه‌نامه و ترجمه مدارک تحصیلی را برای دانشگاه ارسال یا در وبسایت بارگذاری کنید.
 3. هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی را بپردازید.
 4. منتظر باشید تا دانشگاه نتیجه پذیرش را اعلام کند.
 5. ویزای تحصیلی تایوان را دریافت کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی، باید نامه پذیرش دانشگاه و مدارک هویتی‌تان را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهید.
 6. در‌صورت قبولی و گرفتن ویزا، بلیت خود را تهیه و به تایوان سفر کنید.

بورسیه تحصیلی در تایوان

دانشگاه‌های تایوان برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی متنوعی در نظر گرفته‌اند تا آنان بتوانند هزینه‌های تحصیلشان را پوشش دهند. درادامه، به انواع بورسیه تحصیلی در تایوان اشاره می‌کنیم.

بورسیه تحصیلی Veritas et Conscientia (VCS)

این بورسیه را دانشگاه ملی چنگ کونگ به دانشجویان بین‌المللی تمام‌وقت مقطع دکتری اعطا می‌کند. مبلغ این بورسیه ۹۷۰ دلار آمریکا است که در پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت در دانشگاه، به دانشجویان کمک می‌کند.

بورسیه BRI (Belt and Road Initiative)

بورسیه BRI مخصوص دانشجویانی است که در کشورهایی زندگی می‌کنند که در مسیر پروژه راه ابریشم قرار دارند. دانشگاه چینهوا این بورسیه را به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی اعطا می‌کند. بورسیه BRI شهریه دانشگاه و هزینه‌‌های تحصیل و زندگی را پوشش می‌دهد. دانشجویان می‌توانند برای دریافت این بورسیه از ماه شهریور (ماه سپتامبر) تا ماه آبان (ماه اکتبر) اقدام کنند.

بورسیه زیمنس (Siemens)

این بورسیه مخصوص دانشجویان بین‌المللی مقطع دکتری در رشته‌های مختلف است. این بورسیه را دانشگاه چینهوا برای پوشش شهریه دانشگاه و پرداخت هزینه‌های زندگی دانشجویان دکتری اعطا می‌کند. دانشجویان تا آخر ماه اسفند (ماه مارس) می‌توانند برای دریافت بورسیه یادشده درخواست بدهند.

کار دانشجویی حین تحصیل در تایوان

دولت تایوان به دانشجویان اجازه می‌دهد تا حین تحصیل در هفته ۲۰ ساعت و در ماه ۸۰ ساعت کار کنند. گفتنی است که در تعطیلات تابستانی و زمستانی، میزان ساعت کاری به ۴۰ ساعت در هفته افزایش می‌یابد. یکی از شغل‌های پرطرفدار در چین کار در آشپزخانه است. این شغل ارتباطی به رشته تحصیلی شما ندارد؛ ولی در فهرست شغل‌های پر‌درآمد قرار گرفته است.

شما می‌توانید هم‌زمان با تحصیل، در شغل‌هایی پاره‌وقت مانند حسابداری و هتلداری مشغول شوید. برای کار در کشور تایوان، حداقل باید ۱۸ سال داشته باشید و کار شما به پیشرفت و تحصیلاتتان لطمه نزند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در تایوان

پس از اتمام تحصیل در تایوان، دانشجویان بین‌المللی برای گرفتن اقامت می‌توانند یکی از گزینه‌های زیر اقدام می‌کنند:

اقامت ازطریق اخذ ویزای کاری

کار در تایوان براساس مهارت‌های افراد دسته‌بندی می‌شود. دانشجویانی که درزمینه معماری و عمران و ساخت‌و‌ساز تحصیل می‌کنند، بخت بیشتری برای پیدا‌کردن کار و گرفتن اقامت دارند. دولت تایوان هر سال به‌دنبال نیروی کار در این مشاغل است و دانشجویان می‌توانند در آن‌ها به‌صورت کارآموز مشغول شوند. ویزای کاری تایوان ۱ساله است؛ اما می‌توانید آن را تمدید کنید.

اقامت ازطریق ازدواج

دانشجویان می‌توانند حین یا بعد از تحصیل، با یکی از اتباع تایوان ازدواج کنند. ازدواج با فرد تبعه این کشور می‌تواند به دریافت ویزای ازدواج و در‌نهایت، اقامت دائم این کشور منجر شود. ازجمله شرایط گرفتن اقامت ازطریق ازدواج داشتن بیش از ۱۸ سال و مجردبودن هنگام ازدواج است.

بهترین رشته ها برای تحصیل در تایوان

بهترین رشته ها برای تحصیل در تایوان مهندسی و فناوری و علوم اجتماعی و مدیریت هستند. در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان، ۸ دانشگاه تایوان رشته‌های گفته‌شده را ارائه می‌دهند. این رشته‌ها براساس آمار آموزش و پرورش تایوان و محبوبیت آن‌ها میان دانشجویان انتخاب شده‌اند. به‌دلیل اقتصاد قدرتمند تایوان درزمینه تجارت و فناوری و تولید گوشی‌های هوشمند، افراد زیادی جذب رشته‌های مهندسی و فناوری می‌شوند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در تایوان

تایوان دانشگاه‌های معتبر بسیاری دارد و انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در این کشور به رشته دلخواه و نیازها و هدف‌های شما بستگی دارد. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در تایوان بر‌اساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴ عبارت‌اند از:

دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)

دانشگاه ملی تایوان که با نام اختصاری NTU شناخته می‌شود، یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور است. در سال ۱۹۲۸، این دانشگاه در پایتخت تایوان، یعنی شهر تایپه، تاسیس شده است. در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴، دانشگاه ملی تایوان رتبه شصت‌ونهم را در بین دانشگاه‌های معتبر جهان ازآن خود کرده است. این دانشگاه ۳۰۰ رشته را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. تحصیل در رشته‌هایی مانند شیمی و اقتصاد و تاریخ در دانشگاه ملی تایوان به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.

برای تحصیل در دانشگاه ملی تایوان، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۷۱ و مدرک سطح HSK 4 زبان چینی را ارائه دهید. شهریه دانشگاه ملی تایوان در مقطع‌های مختلف از ۸۰۰ تا ۲هزار دلار آمریکا متغیر است.

اطلاعات کلی دانشگاه ملی تایوان
نام دانشگاهدانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)
رتبه جهانی QS۶۹
شهرتایپه
وبسایتwww.ntu.edu.tw

دانشگاه چینهوا (Tsing - Hua University)

دانشگاه چینهوا یکی دیگر از دانشگاه‌های دولتی تایوان است که در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴، رتبه دویست‌وسی‌وسوم را در میان دانشگاه‌های برتر دنیا به‌دست آورده است. ازاین‌رو، دانشگاه یادشده اولویت اول دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در تایوان است. دانشگاه چینهوا در هر سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

به‌منظور تحصیل در دانشگاه چینهوا، به مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ و مدرک تافل با حداقل نمره ۷۰ و مدرک سطح HSK 5 زبان چینی احتیاج است. شهریه سالانه تحصیل در این دانشگاه بین ۲هزار تا ۳ هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

اطلاعات کلی دانشگاه چینهوا تایوان
نام دانشگاهدانشگاه چینهوا (Tsing - Hua University)
رتبه جهانی QS۲۳۳
شهرسینچو
وبسایتnthu-en.site.nthu.edu.tw

دانشگاه ملی چنگ کونگ (National Cheng Kung University)

دانشگاه ملی چنگ کونگ (National Cheng Kung University) که به‌اختصار NCKU نامیده می‌شود، سطح علمی مطلوبی دارد و در سال‌های اخیر، بارها به‌عنوان هدف پروژه دانشگاه برتر بودجه دریافت کرده است.

دانشگاه چنگ کونگ دانشگاهی خصوصی است که در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده و در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴، جایگاه دویست‌وبیست‌وهشتم را در بین دانشگاه‌های معتبر دنیا به‌دست آورده است. این دانشگاه آسیایی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های متنوعی ارائه می‌دهد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه ملی چنگ کونگ، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۷۰ را به دانشگاه ارائه دهید. شهریه تحصیل در دانشگاه چنگ کونگ در مقطع کارشناسی تقریبا ۲هزار دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد نزدیک به ۲۵۰۰ دلار آمریکا برآورد می‌شود.

اطلاعات کلی دانشگاه ملی چنگ کونگ تایوان
نام دانشگاهدانشگاه ملی چنگ کونگ (National Cheng Kung University)
رتبه جهانی QS۲۲۸
شهرتاینان
وبسایتwww.ncku.edu.tw

مزایای تحصیل در تایوان

تایوان کشوری است که شرایط مطلوبی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. تایوان کشوری نسبتا ثروتمند، با اقتصادی قوی، دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی معتبر و استادان با‌سابقه است.

ازجمله مزایای تحصیل در تایوان می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

 • بسیاری از دانشگاه‌های تایوان مانند دانشگاه ملی تایوان، رشته‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی هم ارائه می‌دهند؛ پس، تحصیل به زبان انگلیسی مزیتی مهم برای دانشجویان بین‌المللی است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های تایوان کمتر از هزینه‌ تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی است.
 • تایوان کشوری با اقتصاد قوی است. ازاین‌رو، پس از فارغ‌التحصیلی و دریافت اجازه اقامت، می‌توانید وارد بازار کار شوید.

فرم مشاوره تحصیل در تایوان

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

هزینه تحصیل در تایوان چقدر است؟

هزینه تحصیل در تایوان در مقطع کارشناسی بین ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکتری بیش از ۴۵۰۰ دلار آمریکا در سال است.

آیا تایوان کشور مناسبی برای تحصیل است؟

اگر به‌دنبال تحصیل ارزان هستید یا می‌خواهید در دانشگاه‌های معتبر با رتبه‌بندی جهانی درس بخوانید، تایوان کشور مناسبی برای تحصیل است.

آیا بعد از تمام‌شدن دوره تحصیلی در تایوان می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

بله، پس از فارغ‌التحصیلی ازطریق اخذ ویزای کاری یا ویزای ازدواج، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

آیا هنگام تحصیل در تایوان می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله، هنگام تحصیل در تایوان هفته‌ای ۲۰ ساعت و در ماه ۸۰ ساعت می‌توانید کار کنید.

شرایط سنی برای تحصیل در تایوان چیست؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های تایوان حداقل باید ۱۸ سال داشته باشید.

برای تحصیل در تایوان به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

برای تحصیل در تایوان به زبان چینی باید مدرک سطح HSK 4 زبان چینی و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ را به دانشگاه ارائه دهید.

آیا می‌توانم بدون مدرک زبان برای تحصیل در تایوان اقدام کنم؟

خیر، برای تحصیل در تایوان باید حداقل مدرک سطح HSK 4 زبان چینی و مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در تایوان چقدر طول می‌کشد؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در تایوان ۴ سال طول می‌کشد.

آیا می‌‌توانم از دانشگاه‌های تایوان بورسیه تحصیلی بگیرم؟

بله، با داشتن رزومه علمی قوی و معدل بهتر از ۱۷، می‌توانید برای دریافت بورسیه از دانشگاه‌های تایوان اقدام کنید.

آیا امکان تحصیل رایگان در تایوان وجود دارد؟

درصورت دریافت بورسیه، تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی رایگان می‌شود.

تحصیل در تایوان به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل در تایوان به زبان‌‌های انگلیسی و چینی امکان‌پذیر است.