آرژانتین جنوبی‌ترین کشور آمریکای جنوبی و یکی از بزرگ‌ترین کشورهای جهان است. جهت بازدید و یا اقامت در این کشور، باید برای اخذ ویزای آرژانتین اقدام کنید. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که به‌طورکلی دو نوع ویزا برای آرژانتین وجود دارد. ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت که هریک انواع خاص خود را دارند. قبل از اقدام برای اخذ ویزا لازم است بدانید که اعتبار ویزای توریستی آرژانتین به مدت ۹۰ روز؛ یعنی سه ماه است. هزینه ویزای آرژانتین چیزی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو است. در ادامه این مقاله به ارائه توضیحات کاملی دررابطه‌با ویزای آرژانتین آمده است؛ بنابراین تا انتهای این مقاله با ما باشید تا هر آن چه که باید در مورد اخذ ویزای آرژانتین بدانید، به شما بگوییم.

اخذ ویزا
پرچم آرژانتین
مشاوره رایگان

انواع ویزای آرژانتین

انواع ویزای آرژانتین

انواع ویزای آرژانتین به دودسته ویزای کوتاه‌مدت (که به‌عنوان ویزای توریستی آرژانتین نیز شناخته می‌شود) و ویزای بلندمدت (ویزاهای اقامت) تقسیم می‌شوند. هر یک از این ویزاها خود انواع مختلفی دارند که در ادامه هریک معرفی و شرح داده شده‌اند.

ویزای کوتاه‌مدت آرژانتین (‌ویزای توریستی آرژانتین)

ویزای توریستی آرژانتین یا همان ویزای کوتاه مدت برای اتباع خارجی صادر می‌شود که برای اهداف کوتاه‌مدت وارد این کشور می‌شوند. این ویزا تا سه ماه اعتبار دارد.

انواع ویزای کوتاه مدت آرژانتین به شرح زیر است:

انواع ویزای کوتاه مدت آرژانتینتوضیحات
ویزای توریستیویزای توریستی آرژانتین برای اتباع خارجی صادر می‌شود که برای گردشگری یا سایر مقاصد تفریحی وارد کشور می‌شوند.
ویزای تجاریویزای تجاری آرژانتین برای اتباع خارجی صادر می‌شود که به دلایل مرتبط با کار خود نیاز به ورود به کشور دارند.

ویزای درمانیویزای درمانی آرژانتین برای اتباع خارجی صادر می‌شود که برای دریافت درمان پزشکی در یک مؤسسه بهداشتی آرژانتینی باید وارد آرژانتین شوند.
ویزای خبرنگاری (مرتبط با رسانه)ویزای خبرنگاری (مرتبط با رسانه) آرژانتین، برای اعضای رسانه‌ای صادر می‌شود که برای کار خود به آرژانتین سفر می‌کنند.
ویزای مذهبیویزای مذهبی آرژانتین، برای خارجیانی صادر می‌شود که اعضای یک فرقه مذهبی رسمی در آرژانتین هستند و به دلایل مرتبط با مذهب در حال سفر هستند.

ویزای بلندمدت آرژانتین (ویزای اقامت آرژانتین)

ویزای بلندمدت آرژانتین همان‌طور که از نامش پیداست برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که می‌خواهند در آرژانتین اقامت داشته باشند.

رایج‌ترین انواع ویزاهای بلند مدت آرژانتین عبارت‌اند از:

انواع ویزای بلند مدت آرژانتینتوضیحات
ویزای کاریویزای کاری آرژانتین برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که در آرژانتین کار پیدا کرده‌اند و مجوز کار گرفته‌اند. کارفرما مجوز کارتان را از طرف شما تنظیم می‌کند.
ویزای تحصیلیویزای تحصیلی آرژانتین، برای اتباع خارجی صادر می‌شود که مایل به ادامه تحصیل در یک مؤسسه آموزشی آرژانتینی و یا دانشگاهی در این کشور هستند.
ویزای خانوادگیویزای خانوادگی آرژانتین برای خارجیانی صادر می‌شود که می‌خواهند به یکی از اعضای نزدیک خانواده ملحق شوند که شهروند یا مقیم دائم آرژانتین هستند.
ویزای سرمایه‌گذاریویزای سرمایه‌گذاری آرژانتین برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که مقدار قابل‌توجهی پول در یک فعالیت یا تجارت یا خدمات در آرژانتین سرمایه‌گذاری می‌کنند (حدود ۱٫۵ میلیون پزو آرژانتین).
ویزای بازنشستگیویزای بازنشستگی آرژانتین برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که می‌خواهند در آرژانتین بازنشسته شوند و بدون نیاز به کار می‌توانند ازنظر مالی خود را تأمین کنند. آن‌ها باید حداقل ۳۰۰۰۰ پزو آرژانتین درآمد ماهانه از حقوق بازنشستگی داشته باشند.

ویزای ترانزیت آرژانتین

ویزای ترانزیت آرژانتین برای اتباع خارجی صادر می‌شود که به‌منظور تردد به کشور ثالث وارد خاک آرژانتین می‌شوند. ویزای ترانزیت آرژانتین ۱۰ روز اعتبار دارد. در شرایط استثنایی، ویزا را می‌توان در Direccion Nacional de Migraciones تمدید کرد.

مسافرانی که در فرودگاه آرژانتین هواپیما عوض می‌کنند؛ اما منطقه ترانزیت را ترک نمی‌کنند و مدت اقامت آن‌ها کمتر از ۱۲ ساعت است، نیازی به ویزای ترانزیت ندارند.

مدارک لازم برای ویزای آرژانتین

مدارک لازم برای ویزای آرژانتین

هنگام درخواست ویزای آرژانتین باید مدارکی را جمع‌آوری کنید. مدارکی که می‌فرستید بسته به هدف سفر تغییر می‌کند. مجموعه استاندارد مدارک برای همه درخواست‌های ویزای آرژانتین شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست ویزای آرژانتین تکمیل و امضا شده

می‌توانید فرم درخواست را از وب‌سایت سفارت آرژانتین دانلود کنید و آن را به‌صورت دستی یا آنلاین تکمیل کنید.

 • پاسپورت

پاسپورت باید حداقل تا ۶ ماه از تاریخ خروج شما از آرژانتین معتبر باشد؛ همچنین پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

 • فتوکپی پاسپورت

فتوکپی پاسپورت (و در صورت نیاز، گذرنامه‌های قبلی) که مشخصات شخصی و هرگونه ویزاهای قبلی و فعلی را نشان می‌دهد.

 • تصویرهایی از خودتان با مشخصات زیر:
  • ابعاد: ۴*۴ سانتی‌متر
  • پس‌زمینه سفید
  • رنگی
  • اخیراً گرفته شده باشد
 • بلیت هواپیما رفت‌وبرگشت یا برنامه سفر
 • مدرک اقامت در آرژانتین
 • مدرکی دال بر تمکن مالی کافی برای پوشش مدت اقامت شما، مانند صورت‌حساب بانکی
 • مدرک پرداخت هزینه ویزای آرژانتین
 • برای افراد زیر سن قانونی: مجوز سفر از والدین یا قیم قانونی که آپوستیل یا کنسولگری یا سفارت آرژانتین، آن را قانونی کرده است.

شرایط خاص برخی از رایج‌ترین انواع ویزای آرژانتین نیز به‌صورت زیر است:

مدارک لازم برای ویزای توریستی آرژانتین

هنگام درخواست ویزای توریستی آرژانتین، علاوه بر مدارک فوق باید مدارک موردنیاز زیر را نیز داشته باشید:

 • گواهی رزرو هتل

 اگر با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود اقامت دارید، یک دعوت‌نامه از طرف میزبان خود همراه داشته باشید. باید نامه را یک دفتر اسناد رسمی تأیید کند و قانونی و همراه با شناسه میزبان باشد.

 • مدارک مربوط به وضعیت شغلی شما:
  • اگر شاغل هستید: نامه‌ای از کارفرما که اشتغال شما را تأیید می‌کند و موقعیت شما در شرکت و مدت‌زمان غیبت و حقوق شما را بیان می‌کند
  • اگر دانش‌آموز هستید: نامه‌ای از مدرسه که ثبت‌نام شما را تأیید می‌کند و جزئیات دوره و مدت غیبت شما
  • اگر خود اشتغال هستید: ثبت رسمی کسب‌وکار شما یا گواهی اظهارنامه مالیاتی

مدارک لازم برای ویزای کاری آرژانتین

هنگام سفر کاری به آرژانتین و اخذ ویزای کار آرژانتین، علاوه بر مدارک عمومی، به مدارک زیر نیز نیاز دارید:

 • دعوت‌نامه از شرکت در آرژانتین به‌صورت اصلی و کپی
 • نامه‌ای از کارفرمای خود مبنی بر اینکه شما برای کاری به سفر می‌روید و همچنین جزئیات کار شما در شرکت
 • قرارداد کاری که کارفرمای آرژانتینی امضا کرده باشد و حاوی شماره ثبت شرکت استخدام‌کننده است. قرارداد باید قانونی و محضری باشد
 • گواهی سوابق کیفری که مقامات پلیس کشور شما صادر کرده است
 • کپی از مدرک / گواهینامه‌های شما

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آرژانتین

اگر برای ادامه تحصیل به آرژانتین سفر می‌کنید، مدارک اضافی موردنیاز عبارت‌اند از:

 • مدرک ثبت‌نام در مؤسسه آموزشی
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش اقامت و تحصیل
 • گواهی سوابق کیفری که مقامات پلیس کشور شما کرده است

مدارک لازم برای ویزای خانوادگی آرژانتین

اگر برای پیوستن به یکی از اعضای خانواده که از قبل در آنجا زندگی می‌کند به آرژانتین سفر می‌کنید، مدارک اضافی موردنیاز عبارت‌اند از:

 • گواهی سوابق کیفری که مقامات پلیس کشور شما صادر کرده است؛چ
 • مدرکی دال بر رابطه خانوادگی، مانند گواهی ازدواج یا تولد در صورت لزوم
 • یک کپی تأیید شده از مدرک هویت ملی (DNI) یکی از اعضای خانواده شما در آرژانتین

توجه داشته باشید که موارد ذکر شده، فهرست کاملی از مدارک موردنیاز نیست. سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست می‌دهید ممکن است به‌دلخواه مدارک اضافی (کمتر) درخواست کند.

بسیاری از مدارکی که ارائه می‌کنید (مانند سوابق تحصیلی، گواهی وضعیت مدنی یا گواهینامه پلیس) باید از طریق مهر آپوستیل یا سفارت/کنسولگری آرژانتین قانونی شوند.

مراحل اخذ ویزای آرژانتین

مراحل اخذ ویزای آرژانتین

باید برای اخذ ویزای آرژانتین در یک نمایندگی دیپلماتیک آرژانتین در کشور خود، مانند سفارت یا کنسولگری درخواست دهید. روند درخواست به شرح زیر است:

 • از سفارت یا کنسولگری آرژانتین وقت بگیرید

قبل از فرستادن مدارک، باید با سفارت یا کنسولگری آرژانتین در کشور خود تماس بگیرید که مسئول رسیدگی به درخواست‌های ویزا است. گاهی اوقات، اگر نمایندگی دیپلماتیک آرژانتین در کشور شما وجود نداشته باشد، ممکن است مجبور شوید برای درخواست ویزای آرژانتین به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید.

 • مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید و هزینه ویزا را بپردازید

پس از گرفتن وقت ویزا، باید فرم درخواست ویزای آرژانتین را تکمیل کنید که می‌توانید آن را به‌صورت آنلاین دانلود کنید. سپس، باید تمام مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای آرژانتین را جمع‌آوری کنید. بسته به نوع ویزای موردنیاز شما، شرایط تغییر می‌کند (شرایط ویزای آرژانتین را در زیر ببینید).

علاوه بر این، باید هزینه پردازش درخواست ویزای آرژانتین که غیرقابل‌استرداد نیز هست را بپردازید. سفارت/کنسولگری احتمالاً روش پرداخت را به شما اطلاع می‌دهد.

 • مدارک را بفرستید و در مصاحبه ویزا شرکت کنید

هنگامی که مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کردید و هزینه ویزای آرژانتین را پرداخت کردید، باید آن‌ها را شخصاً در تاریخ قرار ملاقات خود بفرستید.

اگر مقامات سفارت یا کنسولگری نیاز داشته باشند، باید در مصاحبه ویزا نیز شرکت کنید. پس از درخواست، باید منتظر بمانید تا ویزا بررسی شود. در صورت تأیید درخواست، برچسب ویزای آرژانتین را بر روی پاسپورت خود دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای مدت‌زمان صدور ویزا وارد آرژانتین شوید.

توجه داشته باشید:

روند درخواست بسته به سفارت یا کنسولگری آرژانتین که در آن درخواست می‌دهید، ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل است که اولین قدم، تماس با مأمور دیپلماتیک مربوطه یا بازدید از وب‌سایت آن‌ها برای اطلاع از قوانین خاص فرستادن درخواست است. برخی از دفاتر نمایندگی دیپلماتیک ممکن است به شما اجازه دهند اسناد را از طریق پست بفرستید.

درخواست آنلاین ویزای آرژانتین

شما واجد شرایط درخواست آنلاین ویزای آرژانتین (مجوز سفر الکترونیکی - ETA) هستید اگر:

 • یک ویزای معتبر B۲ صادر شده از ایالات متحده آمریکا یا یک ویزای معتبر شینگن دارید
 • ویزای فعلی شما حداقل سه ماه دیگر اعتبار دارد

اگر باتوجه‌به موارد بالا، واجد شرایط درخواست آنلاین ویزای آرژانتین هستید، می‌توانید از سایت migraciones درخواست دهید. شما باید فایل‌های الکترونیکی صفحه‌های اسکن شده پاسپورت خود را پیوست کنید و هزینه ویزای ETA را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. در صورت تأیید، ویزای الکترونیکی دریافت خواهید کرد که باید هنگام سفر به آرژانتین، آن را پرینت بگیرید و همراه داشته باشید. ETA برای سه ماه اعتبار دارد و اجازه ورود چندگانه به کشور را می‌دهد.

قیمت ویزای آرژانتین

قبل از فرستادن درخواست ویزای خود، باید هزینه ویزای آرژانتین را پرداخت کنید. هزینه‌های ویزای آرژانتین بسته به نوع ویزای موردنظر و کنسولگری که درخواست شما را رسیدگی می‌کند ممکن است تغییر کند. احتمال دارد از شما انتظار رود که هزینه‌های زیر را بپردازید:

 • هزینه ویزای آرژانتین: ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو
 • هزینه ویزای ترانزیت آرژانتین: ۴۰ یورو

علاوه بر این، شهروندان ایالات متحده و استرالیا و کانادا با وجود نیاز نداشتن به گرفتن ویزا، هنگام سفر به آرژانتین ملزم به پرداخت هزینه متقابل هستند. از سال ۲۰۱۸، شهروندان ایالات متحده و استرالیا دیگر نیازی به پرداخت این هزینه ندارند.

 • شهروندان کانادا هنوز باید هزینه متقابل آرژانتین (حدود ۱۶۰ دلار) را بپردازند.

گرفتن جواب ویزای آرژانتین چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش ویزای آرژانتین تا حد زیادی به سفارت یا کنسولگری خاصی که به آن درخواست می‌دهید، بستگی دارد. برخی از کنسولگری‌ها قول می‌دهند که ویزا را در کمتر از یک هفته پردازش کنند، درحالی‌که برخی دیگر زمان بیشتری طول می‌کشد. توصیه می‌شود که حداقل ۴۵ روز قبل از قصد سفر، برای ویزای آرژانتین خود اقدام کنید.

اعتبار ویزای آرژانتین

ویزای آرژانتین سه ماه اعتبار دارد و اجازه ورود چندگانه به این کشور را می‌دهد. شما می‌توانید تا ۹۰ روز در این کشور بمانید. برای اهداف بلندمدت (کار یا تحصیل)، اگر می‌خواهید بیش از ۹۰ روز اجازه اقامت داشته باشید، باید پس از ورود، اجازه اقامت دریافت کنید.

تمدید ویزای آرژانتین

شما می‌توانید ویزای آرژانتین خود را تمدید کنید. برای تمدید ویزای آرژانتین برای ۹۰ روز دیگر، باید در دفتر مهاجرت در بوئنوس‌آیرس (Direccion Nacional de Migraciones) درخواست دهید و هزینه تمدید را بپردازید.

ویزای آرژانتین برای ایرانیان

دریافت ویزای آرژانتین برای ایرانیان کار چندان ساده‌ای نیست و مدارک بسیاری برای گرفتن آن لازم است؛ اما دریافت ویزای آرژانتین به‌مراتب بسیار راحت‌تر از ویزاهای برخی از کشورهای غربی و اروپایی دیگر است.

ایرانیان برای دریافت ویزای آرژانتین ابتدا باید از سفارت آرژانتین واقع در بلوار شهرزاد تهران، وقت ملاقات گرفته و سر موعد قرار مدارک و فرم درخواست ویزای آرژانتین را به سفارت آرژانتین در ایران تحویل دهند. بعدازاین مرحله منتظر پردازش سفارت و تأیید ویزای آرژانتین باشند.

ارزیابی و مشاوره ویزای آرژانتین

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

انواع ویزای آرژانتین کدام است؟

به‌طورکلی دو نوع ویزای آرژانتین وجود دارد. ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت که هریک انواع خاص خود را مطابق با موارد زیر دارند.

ویزای کوتاه‌مدت آرژانتین (‌ویزای توریستی آرژانتین):

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • ویزای درمانی
 • ویزای خبرنگاری (مرتبط با رسانه)
 • ویزای مذهبی

ویزای بلندمدت آرژانتین (ویزای اقامت آرژانتین):

 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای خانوادگی
 • ویزای سرمایه‌گذاری
 • ویزای بازنشستگی

اعتبار ویزای توریستی آرژانتین چقدر است؟

اعتبار ویزای توریستی آرژانتین به مدت ۹۰ روز، یعنی سه ماه است.

هزینه ویزای آرژانتین چقدر است؟‌

هزینه ویزای آرژانتین چیزی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو است.

آیا می‌توان برای ویزای آرژانتین به‌صورت آنلاین اقدام کرد؟

بله؛ اما برای دریافت ویزای آرژانتین به‌صورت آنلاین باید یک ویزای معتبر بیB2) ۲) صادر شده از ایالات متحده آمریکا یا یک ویزای معتبر شینگن داشته باشید و ویزای فعلی شما حداقل سه ماه دیگر اعتبار داشته باشد.