برخلاف پروسۀ طولانی گرفتن ویزاهای کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، دریافت ویزای آذربایجان اصلاً کار سختی نیست. اگر مدارک و مستندات را به‌صورت کامل تهیه کنید در روند اخذ ویزای آذربایجان برای ایرانیان با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهید شد. مبحث اصلی در این مقاله، راهنمای کامل مراحل و شرایط اخذ ویزای آذربایجان است. به صورت کلی، تمام اطلاعاتی را که درباره انواع ویزای آذربایجان، قیمت ویزای آذربایجان و شرایط ویزای آذربایجان لازم است بدانید در این مقاله مطرح خواهیم کرد.

 ویزای آذربایجان
 پرچم آذربایجان

مشاوره رایگان

انواع ویزای آذربایجان

افرادی که می‌خواهند به جمهوری آذربایجان سفر کنند با توجه به هدف سفر خود به این کشور (ویزای تجاری آذربایجان، ویزای توریستی آذربایجان، ویزای درمان پزشکی آذربایجان، ویزای بازدید خانوادگی آذربایجان، ویزای دانشجویی آذربایجان و ویزای ترانزیت آذربایجان) می‌توانند به کنسولگری آذربایجان درخواست صدور ویزا بدهند.

اعتبار اقامت در آذربایجان برای دارندگان گذرنامه‌های ویژه، خدماتی و دیپلماتیک که بدون ویزا وارد آذربایجان می‌شوند، ۹۰ روز است؛ البته این نوع ویزاها به چند دستهٔ دیگر هم تقسیم می‌شوند که اطلاع از آن‌ها ضروری است

ویزای یک بار ورود آذربایجان

در مورد ویزای یک بار ورود آذربایجان می‌توان این نکتهٔ مهم را اضافه کرد که در صورت اخذ این ویزا در طول مدت اقامت، تنها یک بار می‌توانید به جمهوری آذربایجان وارد شوید و بیشتر از این تعداد ممکن نیست.

ویزای چندبار ورود آذربایجان

سؤال اصلی درباره ویزای چندبار ورود آذربایجان، مدت اعتبار است. این نوع ویزا از لحظه صدور تا پایان اعتبار آن، دو سال مهلت دارد. در طول این مدت می‌توانید به دفعات وارد خاک جمهوری آذربایجان شوید.

ویزای ترانزیت آذربایجان

ویزای ترانزیت آذربایجان برای ترانزیت به کشورهای دیگر از طریق آذربایجان صادر می‌شود. در صورتی که فرد، پرونده و سابقه‌ای در گمرک آذربایجان نداشته باشد، می‌تواند حداکثر به مدت پنج روز در آذربایجان اقامت داشته باشد.


انواع ویزای آذربایجان

منبع: evisa

روش‌های درخواست ویزای آذربایجان

اقدام برای گرفتن ویزا گاهی می‌تواند به پروسه‌ای فرسایشی تبدیل شود؛ اما اگر از شرایط و نحوه انجام آن اطلاعات کامل در دست داشته باشید، خیلی راحت به هدف خود می‌رسید. روش‌های درخواست ویزای آذربایجان گزینه‌های زیادی پیش روی شما نمی‌گذارد؛ اما در عین سادگی، نکته‌های زیادی وجود دارد که باید توجه داشته باشید. به‌طورکلی سه نوع روش برای اخذ ویزای باکو وجود دارد که در ادامۀ متن به‌طور مفصل توضیح خواهیم داد:

 • ویزای الکترونیکی آذربایجان
 • ویزای فرودگاهی آذربایجان
 • ویزای آذربایجان با مراجعۀ حضوری

ویزای الکترونیکی آذربایجان

برای آنکه بتوانید برای اخذ ویزای آذربایجان اقدام کنید، باید در نظر داشته باشید که می‌توانید به روش E-VISA یا ویزای الکترونیک و یا ویزای ۹۰ روزه اقدام کنید. ویزای الکترونیکی آذربایجان برای درخواست تمامی افراد در وب سایت رسمی evisa.gov در دسترس است.

پس از تکمیل فرم آنلاین و دریافت تأییدیه، می‌توانید ویزای الکترونیکی خود را در سه تا پنج روز کاری به‌طور مستقیم در ایمیل خود دریافت کنید. طبق اعلام وب سایت رسمی، درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان باید حداقل سه روز پیش از تاریخ سفر برنامه‌ریزی شده فرستاده شود.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

ویزی فرودگاهی آذربایجان یکی دیگر از پرکاربردترین ویزاها در میان ایرانیان به حساب می‌آید. ویزای آذربایجان در فرودگاه از سال ۱۳۹۶ ارائه شد و به آن دسته از شهروندان ایرانی تعلق می‌گیرد که از راه هوایی به آذربایجان سفر می‌کنند. در این نوع ویزا نیازی به رفتن به سفارت آذربایجان در ایران نیست و افراد می‌توانند ویزای باکو را با اعتباری ۳۰ روزه بگیرند.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

منبع: itinari

ویزای آذربایجان با مراجعه حضوری به سفارت

پیش از این، دریافت ویزای آذربایجان به‌صورت آنلاین یا آنی ممکن نبود. از همین رو، متقاضیان مجبور می‌شدند برای دریافت ویزای آذربایجان با مراجعه حضوری به سفارت و ارائه اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید اقدام کنند؛ اما این روش با اینکه هنوز هم وجود دارد، رواج کمتری پیدا کرده و اکنون وجود انواع ویزای آذربایجان، دست متقاضیان را باز گذاشته است.

آسان‌ترین روش گرفتن ویزای آذربایجان برای ایرانیان

بدون شک یکی از دغدغه‌های اصلی ایرانیان برای ورود به خاک کشور همسایه؛ یعنی آذربایجان، دریافت ویزا بوده است. همین امر دلیلی شده که آن‌ها پیگیر آسان‌ترین روش گرفتن ویزای آذربایجان برای ایرانیان شوند و راه‌حلی پیدا کنند. اخذ ویزای باکو در گذشته در مرز آستارا و یا در سفارت این کشور در تبریز و یا تهران انجام می‌گرفت و این‌گونه ویزا‌ها، ویزای لیبل‌دار یا برچسبی نامیده می‌شدند.

در سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر مسافران ایرانی به جمهوری آذربایجان، اخذ ویزای آذربایجان حالت ساده گرفته و به‌صورت الکترونیکی تبدیل شده است. صدور الکترونیکی ویزای آذربایجان که امتیازی از سوی دولت آذربایجان برای برخی از کشورهای همسایه است، باعث سرعت و راحتی بیشتر برای متقاضیان ویزا شده است. با این حال این روزها بسیاری ترجیح می‌دهند با استفاده از مشاوران حرفه‌ای اقدام به اخذ ویزا کنند تا خیلی سریع‌تر و راحت‌تر به هدف مورد نظرشان برسند.

شرایط ویزای آذربایجان

شرایط ویزای آذربایجان

منبع: miceworldpro

مدارک ویزای آذربایجان

برای برداشتن اولین گام‌ها برای سفر به آذربایجان، ابتدا باید از شرایط ویزای آذربایجان مطلع باشید. ضروری است که ۱۵ روز پیش از سفر به آذربایجان، تمام اسناد و مدارک را آماده کنید و بفرستید؛ همچنین لازم است تا تمام اسناد جمع‌آوری شده را به همراه اثبات پرداخت هزینه‌های لازم به نمایندگی‌های دیپلماتیک، سفارت یا کنسولگری جمهوری آذربایجان در کشور محل اقامت خود بدهید.

توجه داشته باشید که اگر بیش از ۱۵ روز در آذربایجان اقامت داشته باشید، باید در شهر محل اقامت خود ثبت‌نام کنید و پاسپورت باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ انقضا ویزای اعتبار داشته باشد. ضمن آنکه از شروط اصلی شرایط ویزای آذربایجان این است که همه اسناد باید به فرمت‌های تعیین شده اسکن شوند؛ البته در نظر داشته باشید که فرستادن اسناد گفته شده در بالا، صدور ویزا را تضمین نمی‌کند.

کلیه اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت باید ظرف سه روز پس از ورود به آذربایجان در اداره مهاجرت دولت جمهوری آذربایجان ثبت‌نام کنند؛ بنابراین قبل از آمدن به آذربایجان باید محلی برای اقامت، مانند هتل و آپارتمان و خوابگاه رزرو کنید.

برای درخواست باید اطلاعات شخصی و جزئیات لازم را دربارۀ اقامت مورد نظر خود در آذربایجان ارائه دهید. اگر اطلاعات کامل از مدارک ویزای آذربایجان نداشته باشید، ممکن است وقتتان را تلف کنید و این دقیقاً همان چیزی است که اصلاً دلتان نمی‌خواهد درگیرش شوید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای آذربایجان راحت است؛ اما باید دقت بیشتری به خرج دهید. این مدارک شامل:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اسکن گذرنامه که دارای اعتبار سه ماهه باشد
 • شروط و الزامات اخذ ویزای آذربایجان
 • یک قطعه عکس رنگی طبق درخواست
 • نامه رزرو یا تأیید هتل
 • کپی از بلیت به آذربایجان

مدارک ویزای آذربایجان

منبع: internationalcitizens

قیمت ویزای آذربایجان

قیمت ویزای آذربایجان بسته به شرایط، متفاوت است. متقاضی این هزینه را هنگام ثبت درخواست ویزا به‌صورت دلاری و یا معادل ریالی پرداخت می‌کند. در ادامه نکته‌های بیشتری دربارۀ هزینه ویزای آذربایجان می‌گوییم. ابتدا باید گذرنامه فاقد مهر ورود به ارمنستان بوده و اعتبار ۷ ماهه هم داشته باشد. در ادامه چیزی که اهمیت دارد نداشتن سوءسابقه در خاک آذربایجان است.

ویزای عادی آذربایجان که طی سه روز کاری آماده می‌شود، هزینه‌ای معادل ۳۰ دلار دارد؛ اما برای مثال ویزای فوری آذربایجان که طی یک روز کاری صادر می‌شود، ۷۰ دلار هزینه دارد. هزینه ویزای لیبل آذربایجان هم معادل ۳۷ دلار خواهد بود؛ البته برای آن دسته از افراد که نمی‌خواهند وارد پروسه اخذ ویزا شوند و به‌دنبال ویزای آذربایجان برای ایرانیان به بهترین قیمت هستند، کمی هزینه اضافی‌تر خواهد داشت.

گرفتن ویزای آذربایجان چقدر زمان می‌برد؟

برای گرفتن ویزای عادی و معمولی باید بدانید که مدت اعتبار این نوع ویزا برای یک بار ورود و خروج ۹۰ روز از تاریخ صدور ویزا است. با این ویزا فقط به مدت یک ماه اجازه اقامت در این کشور را خواهید داشت. صاحبان این ویزا در طول مدت اعتبار ویزا فقط یک بار می‌توانند وارد آذربایجان شوند.

اگر نیاز به ویزای توریستی آذربایجان دارید، این نوع ویزا بهترین است. صدور این ویزا سه تا پنج روز کاری زمان می‌برد. اخذ ویزای فوری آذربایجان حدود یک روز زمان خواهد برد. درخواست ویزای لیبل آذربایجان هم بین هفت تا ده روز کاری زمان می‌برد. ویزای چندبار ورود آذربایجان هم حداکثر تا دو سال اعتبار دارد.

صاحبان این ویزا می‌توانند در طول مدت اعتبار آن چند بار وارد خاک آذربایجان شوند. برای دریافت ویزای ترانزیت، پنج روز زمان لازم دارید. مدت اعتبار ویزای ترانزیت از زمان صدور تا پایان اعتبار ۳۰ روز مهلت دارد. مدت اعتبار و اقامت ویزای ترانزیت با در نظر داشتن نوع وسیله نقلیه و مسیر مورد استفاده در عبور از کشور تعیین می‌شود.

گرفتن ویزای آذربایجان

منبع: aze

اعتبار ویزای آذربایجان چقدر است؟

اعتبار ویزای آذربایجان در حالت عادی تا ۹۰ روز، ویزای چند بار ورود آذربایجان هم تا دو سال و ویزای ترانزیت هم تا ۳۰ روز اعتبار دارد. به طور کلی، مدت اقامت در کشوری که در ویزا درج شده است تنها در طول دوره اعتبار ویزا قابل استفاده است.

فرم ارزیابی و مشاوره اخذ ویزای آذربایجان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

آیا سفر به آذربایجان ویزا می‌خواهد؟

اگر به‌دنبال جواب سؤال «آذربایجان ویزا می‌خواهد؟» هستید، باید بدانید افرادی که قصد سفر به جمهوری آذربایجان را دارند، با توجه به هدف سفر خود به این کشور (ویزای تجاری آذربایجان، ویزای توریستی آذربایجان، ویزای درمان پزشکی آذربایجان، ویزای بازدید خانوادگی آذربایجان، ویزای دانشجویی آذربایجان و ویزای ترانزیت آذربایجان) باید از کنسولگری آذربایجان درخواست ویزا کنند.

صدور ویزای آذربایجان چقدر طول می‌کشد؟

اگر نیاز به ویزای توریستی آذربایجان دارید، این نوع ویزا بهترین است. صدور این ویزا سه تا پنج روز کاری زمان می‌برد. اخذ ویزای فوری آذربایجان حدود یک روز زمان خواهد برد. درخواست ویزای لیبل آذربایجان هم بین هفت تا ده روز کاری زمان می‌برد. ویزای چندبار ورود آذربایجان هم حداکثر تا دو سال اعتبار دارد.

هزینه ویزای آذربایجان چقدر است؟‌

ویزای عادی آذربایجان که طی سه روز کاری آماده می‌شود، هزینه‌ای معادل ۳۰ دلار آمریکا دارد؛ اما برای مثال ویزای فوری آذربایجان که طی یک روز کاری صادر می‌شود، ۷۰ دلار هزینه دارد. هزینه ویزای لیبل آذربایجان هم معادل ۳۷ دلار خواهد بود؛ البته برای آن دسته از افراد که نمی‌خواهند وارد پروسه اخذ ویزا شوند و به‌دنبال ویزای آذربایجان برای ایرانیان به بهترین قیمت هستند، کمی‌هزینه اضافی‌تر خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای برای ویزای آذربایجان چیست؟

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اسکن گذرنامه که دارای اعتبار سه ماهه باشد
 • شروط و الزامات اخذ ویزای آذربایجان
 • یک قطعه عکس رنگی طبق درخواست
 • نامه رزرو یا تأیید هتل
 • کپی از بلیت به آذربایجان

چگونه ویزای آذربایجان بگیریم؟

در سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر مسافران ایرانی به جمهوری آذربایجان، اخذ ویزای آذربایجان حالت ساده گرفته و به‌صورت الکترونیکی تبدیل شده است. صدور الکترونیکی ویزای آذربایجان که امتیازی از سوی دولت آذربایجان برای برخی از کشورهای همسایه است، باعث سرعت و راحتی بیشتر برای متقاضیان ویزا شده است. با این حال این روزها بسیاری ترجیح می‌دهند با استفاده از مشاوران حرفه‌ای اقدام به اخذ ویزا کنند تا خیلی سریع‌تر و راحت‌تر به هدف مورد نظرشان برسند.