دانمارک زمانی قلعه جنگجویان وایکینگ بود و از آن زمان در اروپا به شهرت رسید. این کشور در ابتدا عضو اتحادیه اروپا بود؛ اما جدایی خود را زمانی علنی کرد که از معاهده ماستریخت یا همان پیمان اتحادیه اروپا انصراف داد. دولت از همکاری دفاعی اروپا انصراف داد و ازلحاظ مسائل اقتصادی هرگز به منطقه پولی یورو نپیوست؛ البته دانمارک در بازار مشترک اروپا فعالیت‌هایی با سایر کشورهای اروپایی دارد. دانمارک یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است که ساحل‌های خیره‌کننده و ساختمان‌های سلطنتی متعددی دارد. بدون شک دانمارک کشوری رویایی است؛ اما بحث و سؤال اصلی این است که با چه روش‌هایی اخذ ویزای دانمارک ممکن می‌شود؟ در ادامه متن به راحتی به جواب این پرسش مهم خواهید رسید.

 ویزای  دانمارک
 پرچم  دانمارک

انواع ویزای دانمارک

ویزای نوع A

اگر قصد مهاجرت یا مسافرت به دانمارک دارید، بهتر است دربارۀ انواع ویزای دانمارک اطلاعاتی کسب کنید. ابتدا از ویزای نوع A شروع می‌کنیم که ویزای ترانزیت هم نامیده می‌شود. این نوع ویزا برای توقف کوتاه در فرودگاه‌های این کشور مناسب است و لازم است بدانید اصلاً امکان خروج از فرودگاه دانمارک را ندارید.

ویزای نوع B

در میان انواع ویزای دانمارک، ویزای نوع B هم تقریباً شباهت زیادی با نوع A دارد؛ اما با این تفاوت که به مدت ۵ روز می‌توانید از فرودگاه خارج شوید و مدتی را در داخل این کشور مهمان باشید.

ویزای نوع C

یکی از مهم‌ترین انواع ویزای دانمارک، ویزای نوع C است. ویزای نوع C ویزای توریستی دانمارک به حساب می‌آید. این نوع روادید برای توریست‌هایی صادر می‌شود که قصد تفریح در دانمارک را دارند. اعتبار ویزای نوع C برای اولین بار، کمتر از یک ماه اعتبار دارد که به موجب آن، شخص امکان اقامت ۳۰ روزه در کشور مورد نظر را دریافت می‌کند. برای بار دوم، با درخواست ویزای مولتیپل، این ویزا با مدت اعتبار ۶ ماه و برای بار سوم با مدت اعتبار یک سال صادر می‌شود.

ویزای نوع D

ویزای نوع D مختص تجار و بازرگانان است و مانند ویزای گردشگری دانمارک نیست. این نوع ویزا برای آن دسته از تجار و اشخاصی صادر می‌شود که قصد تجارت در کشور دانمارک را داشته باشند. اگر قصد اخذ ویزای تجاری یا ویزای سرمایه گذاری دانمارک را دارید، این نوع ویزا بهترین است.

ویزای توریستی دانمارک

منبع: pickvisa

ویزای کار دانمارک

درخواست ویزای کار دانمارک در مقایسه با سایر کشورها تا انداز‌ه‌ای فرایندی سریع و آسان است. با این حال، متقاضیان هنوز باید فهرست بلندبالایی از شرایط را داشته باشند و کارفرمایان باید تمام مراحل نحوه دریافت ویزای کاری دانمارک را بدانند. از آنجایی که این کشور از لحاظ شغلی و جاب آفر، جای پیشرفت زیادی دارد و طبیعتاْ تعداد متقاضیان زیاد است، گرفتن ویزای کار ممکن است روند کندی داشته باشد.

نکته‌ای که کارفرمایان باید بدانند این است که شاید کارمندان برای ویزای کار دانمارک به‌صورت آنلاین درخواست دهند؛ همچنین این امکان وجود دارد با ایجاد شناسه سفارش پرونده و انتخاب ویزای شغلی که به بهترین وجه با موقعیت کاری آن‌ها مطابقت دارد، این پروسه را آغاز کنند.

ویزای کار دانمارک

منبع: meteorsimmigration

ویزای توریستی دانمارک

ویزای توریستی دانمارک برای گردشگران بین المللی صادر می‌شود که قصد دارند برای مقاصد گردشگری از دانمارک دیدن کنند. اخذ ویزای توریستی دانمارک از طریق کنسولگری‌ها و یا آژانس‌های مسافرتی مجاز و قابل اعتماد امکان‌پذیر است.

اگر قصد سفر به دانمارک را دارید تا یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود را که در این کشور اقامت دارد ملاقات کنید، باید ویزای توریستی دانمارک را بگیرید.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای دانشجویی دانمارک برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه است که قصد اپلای برای تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی و کالج‌های کشور دانمارک را دارند.

در هنگام پروسه دریافت ویزای تحصیلی دانمارک، لازم است بدانید از متقاضی انتظار می‌رود که بتواند زبانی را که دوره‌های آموزشی با آن برگزار می‌شود صحبت و درک کند؛ همچنین داشتن بودجه کافی و پذیرفته شدن از سوی مؤسسه آموزشی مقصد ضروری است.

ویزای تحصیلی دانمارک

منبع: Uniavisen

ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک

ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک جزو ویزای نوع C یا D به حساب می‌آید. شما می‌توانید با کارآفرینی و یا سرمایه‌گذاری، ویزای سرمایه گذاری دانمارک را بگیرید. برای درخواست ویزای استارت آپ دانمارک، متقاضیان باید نقش فعالی در اداره کسب‌وکار داشته باشند و همچنین اسنادی ارائه دهند که وضعیت مالی خوب آن‌ها را نشان دهد.

همچنین ویزای سرمایه‌گذاری یا به اصطلاح ویزای طلایی دانمارک یکی از روش‌های مؤثر دیگر است. در این روش پس از پنج سال واجد شرایط اقامت دائم هستند و پس از ۹ سال زندگی بدون وقفه، می‌توانند برای شهروندی دانمارک درخواست دهند.

علاقه‌مندان به هریک از این روش‌ها باید ویزای دانمارک را با توجه به نوع سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنند و شرایط هریک را بررسی کنند.

ویزای پزشکی دانمارک

ویزای پزشکی دانمارک برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یکی از بیمارستان‌های کشور واقع در منطقه شینگن تحت درمان پزشکی قرار گیرند. در پروسه اخذ ویزای درمانی دانمارک، مدارک اضافی زیادی برای ویزای درمان شینگن نیاز است که شامل گواهی پرداخت به بیمارستان، مدرک محل اقامت و نامه پذیرش از بیمارستان پذیرنده می‌شود و از این جهت لازم است تمام جوانب و هزینه گرفتن ویزای دانمارک را لحاظ کنید.

ویزای ازدواج دانمارک

اخذ ویزای ازدواج دانمارک متقاضیان بسیار زیادی دارد. دولت این کشور قوانین سختگیرانه‌ای را برای اعطای این نوع ویزا قرار داده تا از ورود افرادی که به صورت صوری ازدواج می‌کنند، جلوگیری شود. افرادی که قصد ازدواج دراین کشور را دارند باید ۱۶۰ روز زودتر از موعد ازدواج خود در این کشور حضور پیدا کنند.

افراد پس از اینکه موفق به اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج شوند، به‌راحتی می‌توانند به تمامی‌کشورهای اروپایی سفر کنند؛ همچنین این افراد می‌توانند در این کشور افتتاح حساب و انتقال وجه هم انجام دهند. افراد برای اینکه بتوانند ویزای ازدواج دانمارک را بگیرند، باید با ارائه مدارک معتبر مانند فیلم و عکس، صوری نبودن ازدواجشان را اثبات کنند.

ویزای شینگن دانمارک

سفر به دانمارک که در منطقه شینگن واقع شده، نیاز به ویزای شینگن دانمارک دارد و هریک از کشورهای شینگن صادرکنندۀ آن هستند؛ البته این نوع ویزای شینگن هم انواع متفاوتی دارد که از توریستی شروع می‌شود و تا ویزای تحصیلی شینگن و تجاری شینگن ادامه پیدا می‌کند.

ویزای ترانزیت دانمارک

ویزای ترانزیت دانمارک، برای کشورهای خاصی نیاز است که اتباع آن‌ها مجبور به تغییر پرواز در یک کشور خارجی هستند و ضرورت ویزا از سوی کشوری که فرودگاه در آن واقع شده است تعیین می‌شود.

دانمارک از مقررات منطقه شینگن پیروی می‌کند. سوریه و اغلب کشورهای جهان سوم، جزو کشورهایی هستند که دانمارک برای شهروندانش ویزای ترانزیت فرودگاهی را اجباری می‌کند.

ویزای ازدواج دانمارک

منبع: mademoisellein

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

ابتدا باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید که مدارک ارائه شده برای اخذ ویزای دانمارک، باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم ویزای دانمارک عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای دانمارک به‌طور کامل چاپ و امضا شده باشد
 • دو عکس یکسان با سایز پاسپورت که تاریخ آن‌ها از سه ماه گذشته عبور نکرده باشد
 • گذرنامه ای که حداقل سه ماه قبل از تاریخ برنامه‌ریزی شده، اعتبار داشته و در ۱۰ سال گذشته صادر شده و دو صفحه خالی داشته باشد
 • کپی ویزای قبلی در صورت وجود
 • اثر انگشت متقاضی و امضای دیجیتالی وی
 • نامه حمایتی (کاورلتر) که هدف شما از بازدید را بیان می‌کند
 • اطلاعات بلیت پرواز رفت‌و‌‌برگشت
 • بیمه مسافرتی که در دانمارک و منطقه شینگن نیز معتبر است
 • اسناد رزرو هتل یا اقامتگاه که مدت اقامت را نشان می‌دهد
 • پرینت ۳ ماه بانکی جهت اثبات تمکن مالی برای پوشش‌دهی هزینه‌ها

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

منبع: usa.um

مراحل اخذ ویزای دانمارک

بسیاری از متقاضیان بدون در نظر داشتن مراحل اخذ ویزای دانمارک دچار اشتباه می‌شوند و همین باعث می‌شود پرونده آن‌ها دچار تأخیر شود. به همین دلیل اگر خواستار دریافت ویزای دانمارک هستید، باید مراحل زیر طی شود:

 • آماده‌سازی اسناد و مدارک
 • تنظیم قرارداد ثبت شرکت
 • پرداخت هزینه‌های جاری
 • تنظیم و تحویل اسناد و مدارک
 • طی شدن مدت زمان ثبت شرکت
 • ارائه اسناد ثبتی به متقاضی

مراحل اخذ ویزای دانمارک

منبع: nowtolove

درخواست آنلاین ویزای دانمارک

دانمارک عضو کشور‌های اتحاد شینگن است و از آنجا که برای اخذ ویزای دانمارک و مسافرت به دانمارک به ویزای شینگن نیاز دارید، حضور شخص متقاضی برای دریافت و انجام کارهایی از قبیل انگشت‌نگاری و مصاحبه ویزا الزامی است.

درخواست آنلاین ویزای دانمارک ممکن است؛ اما برای متقاضیان کشورهای در حال توسعه و کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و نوردیک نیستند، کمی پیچیده است.

قیمت ویزای دانمارک

طبیعی است که نتوان دربارۀ هزینه ویزا برای دانمارک رقم مشخصی را معین کرد؛ زیرا قیمت ویزای دانمارک با توجه به نوع ویزا متغیر است. در واقع هر نوع ویزا قیمت و هزینه خاص خود را دارد و تنها پس از مشاوره می‌توان در این خصوص رقم مشخصی را تعیین کرد.

جواب ویزای دانمارک چقدر طول می‌کشد؟

شما در واقع هفت مرحله مهم پیش رو دارید تا به گرفتن ویزای دانمارک نزدیک شوید. در واقع در مرحله هفتم نوبت به آن خواهد رسید که منتظر جواب درخواست ویزای دانمارک خود باشید. معمولاً این مرحله بین دو تا چهار هفته طول می‌کشد. این پروسه می‌تواند بسته به نوع پرونده طولانی‌تر و یا کوتاه‌تر باشد.

جواب ویزای دانمارک چقدر طول می‌کشد؟

منبع: internations

اعتبار ویزای دانمارک

اعتبار ویزای دانمارک یکی از بالاترین‌ها در اروپا به شمار می‌رود؛ زیرا به افراد اجازه سفر به کشور‌های منطقه شینگن را می‌‌دهد. همچنین اشخاصی که موفق به کسب ویزای دانمارک می‌شوند پس از سکونت در این کشور، می‌توانند با مراجعه به سفارت این کشور درخواست اقامت دائم و شهروندی را بدهند که امتیازی خارق العاده به شمار می‌آید.

تمدید ویزای دانمارک

تمدید ویزای دانمارک یکی از پرسش‌های اصلی متقاضیان و ساکنان این کشور است. می‌توانید از سه ماه مانده به اتمام زمان ویزای خود تا روزی که ویزا باطل می‌شود برای تمدید ویزا درخواست کنید و اگر یک روز اضافی هم بعد از اتمام ویزا در این کشور اقامت داشته باشید، به صورت غیرقانونی در دانمارک بوده‌اید و به احتمال بسیاربالا با درخواست تمدید ویزای شما موافقت نخواهد شد.

البته این مدت بستگی به نوع ویزای‌ شما دارد و این مدت می‌تواند طولانی‌تر باشد؛ با این حال توصیه می‌شود همواره از سه ماه پیش از اتمام، برای تمدید ویزای شغلی دانمارک، ویزای فوری دانمارک و یا هر ویزایی که گرفته‌اید، اقدام کنید.

جاذبه های گردشگری دانمارک

منبع: Lonely Planet

ویزای دانمارک برای ایرانیان

طبیعتاً مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی، آن هم کشوری مانند دانمارک نیاز به دلایل خاصی ندارد؛ زیرا کشور دانمارک از وضعیت اقتصادی و اجتماعی بسیار خوبی بهره‌مند است و تمام امکانات رفاهی را برای آسایش شهروندان قرار می‌دهد. دولت دانمارک هرساله برای افزایش شهروندان خود اقدام به جذب نیرو‌های مختلف از سراسر دنیا می‌کند و به همین دلیل ویزای دانمارک برای ایرانیان، فرصتی ایده‌آل به حساب می‌آید.

سالانه به تعداد ایرانیانی افزوده می‌شود که به قصد مهاجرت، تحصیل، اشتغال و تفریح اقدام به اخذ ویزای دانمارک می‌کنند؛ همچنین اشخاصی که در کشور‌های دیگر (به‌ویژه خارج از نوردیک و اروپا) زندگی می‌کنند بدون ویزای دانمارک نمی‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. کسانی که قصد دارند به کشور‌های حوزه شینگن سفر کنند باید ویزای یکی از کشور‌های اروپایی مانند دانمارک را داشته باشند.

ویزای شینگن دانمارک

منبع: travelwahala

دلایل ریجکتی ویزای دانمارک

شاید بسیاری با مشکل ریجکتی ویزای دانمارک روبه‌رو شده باشند و از خودشان پرسیده باشند که چرا سفارت یا کنسولگری، دادن ویزای شینگن به آن‌ها را رد می‌کند؟ بسیاری از متقاضیان ویزا دچار این سردرگمی ‌می‎‌شوند و نمی‌توانند به‌طور دقیق دلایل ریجکتی ویزای دانمارک خود را بفهمند. به همین دلیل است که مقاله بر ارائه دلایل رایج شناخته شده برای چنین وضعیتی تمرکز می‌کند. در تمام مواردی که ذکر خواهد شد، افسر به رد پیشنهاد ویزا رأی می‌‎دهد.

 • داشتن سوءسابقه
 • ارائه اسناد جعلی
 • ارائه مستندات و توضیحات ناکافی برای اخذ ویزای شینگن دانمارک
 • پاسپورت قدیمی و یا آسیب‌دیده
 • عدم اثبات برنامه سفر
 • اعتبار نداشتن پاسپورت
 • معرفی‌نامه نامعتبر
 • ناکافی بودن مستندات

رفع ریجکتی ویزای دانمارک

درخواست تجدید نظر و رفع ریجکتی ویزای دانمارک کار ساده ای نیست. اول از همه باید کاملاً مطمئن باشید که تصمیم نادرست بوده و دلیلی برای رد وجود نداشته است. شما باید با نوشتن یک نامه تجدید نظر برای رد ویزای شینگن دانمارک درخواست تجدید نظر کنید. نوشتن این نامه، پروسه‌ای مهم و زمان‌بر است.

باید دلایل بسیار محکمی ارائه دهید که چرا فکر می‌کنید درخواستتان به اشتباه رد شده است و چرا باید تصمیم پس گرفته شود. در ادامه این مقاله، توضیحات بیشتری دربارۀ اینکه نامه تجدیدنظر چیست و همچنین نحوه نوشتن آن و محل فرستادن آن ارائه خواهیم کرد.

 • مشخصات شخصی: نامه باید حاوی جزئیاتی دربارۀ شخصی که آن را می‌نویسد باشد، مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی او. به شدت توصیه می‌شود آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در نامه وارد کنید
 • به تاریخی که درخواست شما رد شده دقت کنید که کاملاً دقیق در نامه ذکر شود
 • دلیل رد ویزای خودتان را همان طور که در نامه ریجکتی دریافت کرده‌اید، به وضوح بنویسید
 • توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا آن‌ها باید آن را تأیید کنند. دلایل خودتان را فهرست کنید که چرا فکر می‌کنید تصمیم دربارۀ رد درخواست شما باید لغو شود. این مهم‌ترین قسمت نامه است پس به آن توجه ویژه کنید
 • پس از نوشتن نامه، آن را چاپ کنید و در پایان امضا کنید. نامه‌های ارسالی بدون امضا رد خواهند شد

مانند هر سند دیگری، نامه تجدیدنظر ساختاری دارد که باید دنبال شود. ساختار یک نامه رفع ریجکتی ویزای دانمارک ثابت نیست. با این حال اگر هرگز نامه تجدید‌نظر ننوشته‌اید، توصیه می‌‎‌شود که حتماً از گروه مشاوران حرفه‌ای کمک بگیرید.

جمع‌بندی و سوالات متداول

انواع ویزای دانمارک کدام است؟

انواع ویزای دانمارک به چهار نوع ویزای متفاوت تقسیم می‌شود. بخش اول که نوع A هم نامیده می‌شود بیشتر برای ترانزیت و توقف‌های کوتاه مناسب است. نوع B ویزاهای دانمارک به اقامت کوتاه‌مدت چندروزه اطلاق می‌شود که می‌توانید مهمان دانمارکی‌ها باشید. ویزای نوع C هم ویزای توریستی است که اغلب این نوع محبوبیت بیشتری دارد و اعتبار آن در اولین بار، ۹۰ روز است. ویزای نوع D و پایانی هم مخصوص سرمایه‌گذاران و تجار و بازرگانان است و امکانات آن با ویزای گردشگری دانمارک تفاوت دارد.

اعتبار ویزای توریستی دانمارک چقدر است؟

ویزای نوع C ویزای توریستی دانمارک به حساب می‌آید. اعتبار ویزای نوع C برای اولین بار کمتر از یک ماه اعتبار دارد که به موجب آن، شخص امکان اقامت ۳۰ روزه در کشور مورد نظر را دریافت می‌کند. برای بار دوم با درخواست ویزای مولتیپل، این ویزا با مدت اعتبار ۶ ماه و برای بار سوم با مدت اعتبار یک سال صادر می‌شود.

هزینه ویزای دانمارک چقدر است؟‌

طبیعتاْ نمی‌توان دربارۀ هزینه ویزا برای دانمارک رقم مشخصی را معین کرد؛ زیرا قیمت ویزای دانمارک با توجه به نوع ویزا متغیر است. در واقع هر نوع از ویزا قیمت و هزینه خاص خود را دارد و تنها پس از مشاوره می‌توان در این خصوص رقم مشخصی را تعیین کرد.

آیا می‌توان برای ویزای دانمارک به‌صورت آنلاین اقدام کرد؟

دانمارک عضو کشور‌های اتحاد شینگن است و از آنجا که برای اخذ ویزای دانمارک و مسافرت به دانمارک به ویزای شینگن نیاز دارید، حضور شخص متقاضی برای دریافت و انجام کارهایی مانند انگشت‌نگاری و مصاحبه ویزا الزامی است. درخواست آنلاین ویزای دانمارک ممکن است؛ اما برای متقاضیان کشورهای در حال توسعه و کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و نوردیک نیستند، کمی پیچیده است.