برای دریافت ویزای هند ابتدا باید با شرایط، مدارک لازم و سایر نکات مربوط به اخذ ویزای هندوستان آشنا باشید؛ به این ترتیب می‌توانید نوع ویزای مناسب خود را انتخاب کنید و با آگاهی کامل مراحل دریافت ویزا را پشت سر بگذارید. در زمان ورود به هندوستان همه اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای بوتان، نپال و مالدیو باید سند مسافرتی بین‌المللی معتبر یعنی پاسپورت و ویزای هند را که قبلا با ارائه مدارک لازم دریافت کرده‌اند، همراه خود داشته باشند. در این مطلب قصد داریم در مورد شرایط اخذ ویزای هندوستان و سایر نکاتی که باید در زمان دریافت ویزای این کشور بدانید صحبت کنیم.

ویزای هند
پرچم هند
مشاوره رایگان

شرایط ویزای هند

دریافت ویزای هندوستان کار نسبتا ساده‌ای است و شرایط خیلی سختی ندارد. چند مورد از شرایط ویزای هند را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • متقاضی نباید هیچ‌گونه سوءسابقه‌ای داشته باشد.
 • مدارک لازم برای دریافت ویزا باید به صورت کامل ارسال شود؛ در صورت وجود هر گونه نقصی از متقاضی خواسته می‌شود مدارک موردنظر را دوباره ارسال کند و همین موضوع ممکن است باعث ایجاد تاخیر در فرآیند بررسی ویزا شود.
 • افراد می‌توانند از طریق دو روش برای دریافت ویزای هندوستان اقدام کنند؛ این دو روش شامل دریافت ویزا به صورت حضوری و دریافت ویزا به صورت الکترونیکی هستند.
 • افرادی که قصد دارند به تحصیل در هند بپردازند باید دعوت‌نامه معتبری از سوی موسسه آموزشی یا دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند.
 • متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای کاری هند هستند، باید دعوت‌نامه‌ای از طرف کارفرمای خود در هند هم ارائه دهند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای هند

پاسپورت هند

منبع: path2usa

مدارک لازم برای اخذ ویزای هند با توجه به نوع ویزایی که می‌گیرید متفاوت هستند؛ مدارک کلی برای دریافت ویزای هندوستان شامل موارد زیر هستند:

 • اصل پاسپورت معتبر به همراه یک کپی از صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت؛ پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد، دارای دو صفحه خالی باشد و هیچ‌گونه خط خوردگی، پارگی و... نداشته باشد.
 • دو عکس رنگی پاسپورتی که در سه ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • درصورتی‌که گواهینامه رانندگی دارید، باید یک کپی از گواهینامه خود را ارائه دهید، به شکلی که در آن آدرس محل سکونت به خوبی مشخص باشد. آدرس محل سکونت موجود در گواهینامه باید با آدرسی که در فرم درخواست خود وارد کرده‌اید یکسان باشند.
 • فرم درخواست ویزا؛ اگر قصد دارید فرآیند دریافت ویزا را به صورت الکترونیکی انجام دهید، این فرم به صورت آنلاین پر و ارسال می‌شود.
 • درصورتی‌که در گذشته ویزای هند را دریافت کرده‌اید، باید کپی تمام ویزاهای قبلی خود را ارائه دهید.
 • کپی همه صفحه‌های شناسنامه و کارت ملی
 • متقاضیان دریافت ویزای هندوستان باید بیمه مسافرتی ارائه دهند
 • بلیط رفت و برگشت هند
 • واچر هتل که باید با مدت زمانی که قصد دارید در هند بمانید تطابق داشته باشد

دریافت ویزای هند

منبع: history.com

انواع ویزای هند

دولت هند چندین نوع ویزا به متقاضیان ارائه می‌دهد؛ در جدول زیر می‌توانید انواع ویزای هند را همراه با مدت اعتبار هر یک از این ویزاها مشاهده کنید.

جدول
نوع ویزامدت اعتبارتعداد دفعات ورود به هند
ویزای توریستی یک ماهه۳۰ روزچند بار ورود
ویزای ترانزیت۱۵ روزیک و دو بار ورود
ویزای تجاری۵ سالچند بار ورود
ویزای استخدامی۱ سال، با توجه به مدت زمان قراردادچند بار ورود
ویزای تحصیلیبا توجه به دوره تحصیلی تعیین می‌شودچند بار ورود
ویزای کارآموزیبا توجه به طول دوره کارآموزی تعیین می‌شودیک، دو و چند بار ورود
ویزای فیلمبا توجه به طول دوره فیلمبرداری پروژه تعیین می‌شودیک، دو و چند بار ورود

ویزای هند

منبع: tripsavvy

ویزای الکترونیکی هند

اگر شرایط اخذ ویزای هندوستان را دارید، می‌توانید ویزای الکترونیکی این کشور را دریافت کنید. با دریافت این ویزا بدون اینکه برچسب یا مهری بر روی پاسپورت شما زده شود، می‌توانید وارد هند شوید. برای دریافت ویزای الکترونیکی هند باید به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • باید حداقل چهار روز و حداکثر ۱۲۰ روز قبل از زمان سفر خود به هند برای دریافت ویزای الکترونیکی اقدام کنید.
 • برای اینکه بتوانید با استفاده از ویزای الکترونیکی به هند بروید باید از طریق فرودگاه‌های خاصی وارد هند شوید.
 • مدت اعتبار ویزای الکترونیکی حداکثر ۱۸۰ روز است.

ویزای الکترونیکی هند

منبع: indiantravelvisa

مراحل اخذ ویزای هندوستان

برای اخذ ویزای هند باید سه مرحله را پشت سر بگذارید. مراحل اخذ ویزای هندوستان شامل موارد زیر هستند:

 • ارائه درخواست آنلاین: ابتدا باید درخواست خود را به صورت آنلاین پر کرده و ارسال کنید.
 • ارسال مدارک: مدارک خواسته شده را به یکی از مراکز درخواست ویزای هند ارسال کنید.
 • دریافت ویزا: در این مرحله ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

مراحل اخذ ویزای هندوستان

منبع: virtualexpodubai

هزینه ویزای هند

هزینه ویزای هند با توجه به نوع ویزا، تعداد متقاضیان، ملیت متقاضیان و مدت زمانی که قصد دارند در این کشور بمانند تعیین می‌شود؛ برای مثال هزینه دریافت یک ویزای عادی هند برای یک نفر حدود ۶۹ دلار است. اگر قصد دارید ویزای تجاری دریافت کنید باید مبلغی حدود ۸۲ دلار بپردازید.

هزینه ویزای هند

منبع: orfonline

اعتبار ویزای هند

اعتبار ویزای هند به نوع ویزایی که انتخاب می‌کنید و مدت زمانی که قصد دارید در هند اقامت داشته باشید بستگی دارد. برای مثال حداکثر اعتبار ویزای توریستی یک بار ورود هند ۳۰ روز است؛ اما اگر قصد دارید فقط برای دو هفته در هند بمانید، ویزای شما به اندازه ۱۴ روز اعتبار خواهد داشت.

اعتبار ویزای هند

منبع: lostwithpurpose

مدت زمان صدور ویزای هند

تفاوتی ندارد که از کدام روش دریافت ویزا (حضوری یا الکترونیکی) استفاده کنید؛ در هر صورت فرآیند پردازش و پاسخگویی به درخواست ویزا حدود ۷ روز کاری طول می‌کشد. درواقع مدت زمان صدور ویزای هند حداکثر یک هفته است و شما بعد از این مدت می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.

مدت زمان صدور ویزای هند

منبع: onmanorama

سفارت هند در ایران

برای تکمیل کردن فرآیند ارسال درخواست ویزا یا پیگیری وضعیت درخواست ویزای خود می‌توانید به سفارت هند در ایران مراجعه کنید. سفارت هند در منطقه ۷ تهران و در خیابان شهید بهشتی واقع شده است. شما می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات کاری به این سفارت بروید.

فرم ارزیابی و مشاوره ویزای هند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

آیا سفر به هند ویزا می‌خواهد؟

بله، شهروندان ایران برای سفر به هند ویزا لازم دارند؛ ایرانیان می‎توانند با توجه به هدف خود از سفر به هند و مدت زمان اقامت، ویزای مخصوص به خود را دریافت کنند.

سفارت هند در ایران کجاست؟

برای مراجعه به سفارت هند در ایران باید به آدرس تهران، منطقه ۷، خیابان دکتر بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه نهم، پلاک ۲۲ بروید.

چطور برای گرفتن ویزای هند اقدام کنم؟‌

برای گرفتن ویزای هند هم می‌توانید به صورت حضوری و هم به صورت الکترونیکی اقدام کنید؛ در هر دو روش ابتدا لازم است که فرم درخواست خود را به صورت آنلاین دریافت کنید.

قیمت ویزای هند چقدر است؟

قیمت ویزای هند با توجه به نوع ویزا، ملیت متقاضی و هدف از دریافت ویزا متفاوت است. بعد از پر کردن درخواست خود می‌توانید هزینه ویزا را به صورت الکترونیکی مشاهده کنید یا از مسئولان سفارت بپرسید.