انگلستان در اتحادیه اروپا کشوری تأثیرگذار است و به‌احتمال زیاد به‌دلیل این اهمیت استراتژیکی و تاریخی است که سرمایه گذاری در این کشور اهمیت زیادی پیدا کرده است و ویزای سرمایه گذاری انگلیس در بین تاجران به موضوعی پرطرفدار تبدیل شده است.

پایتخت این کشور لندن است که همه‌ساله افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای بازدید به این شهر وارد می‌شوند. شاید شما هم تمایل داشته باشید که به‌عنوان توریست به این کشور سفر کنید یا حتی ویزای سرمایه‌ گذاری انگلیس بگیرید؛ پس شاید بهتر باشد ادامه مطلب و اطلاعات اصلی را از دست ندهید.

ویزای سرمایه گذاری
پرچم انگلیس
مشاوره رایگان

ویزای سرمایه گذاری انگلیس چیست؟

انگلیس کشوری مهاجرپذیر است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و واحد پول آن پوند است و در جوامع بین‌المللی اعتبار بسیار زیادی دارد. برای ورود به خاک انگلستان، باید ویزای معتبر داشته باشید. یکی از این روش‌ها اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس است. مانند هر کشور دیگری، شرایطی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری تعیین شده است. نرخ مالیات در این کشور نسبت‌به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و به‌همین‌علت افراد تمایل دارند با ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس گاه به تناسب پرونده افراد، می‎‌تواند دستخوش تغییراتی باشد؛ اما در کل مواردی که در فهرست زیر آمده‌اند الزامی خواهند بود:

 • ارائه گذرنامۀ معتبر متقاضی و همراهان
 • عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید متقاضی و هر یک از همراهان. دقت کنید نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود
 • سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان
 • ارائه مدارک شغلی سرپرست برای درخواست ویزا
 • ارائه مدارک تحصیلی فرد متقاضی ویزا
 • ارائه مدارک مالی و ملکی برای درخواست ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس
 • تکمیل و ارائه فرم اطلاعات درخواست ویزا در قالب فایل ورد. این اطلاعات باید به‌طور صحیح و کاملاً دقیق نوشته شوند
 • ارائه ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند
 • انگشت‌نگاری فرد متقاضی در زمان تعیین‌شده
 • کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه شود
 • ارائه ترجمه درست و دقیق از مدارک
 • نداشتن سابقه کیفری

مدارک ویزای سرمایه گذاری انگلیس

منبع: Fool UK

مراحل درخوست ویزای سرمایه گذاری انگلیس

مراحل درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلیس به این ترتیب است که پس از آماده‌سازی مدارک گفته‌شده، یک تا چهار هفته فرصت خواهید داشت که آن‌ها را به سازمان مربوطه بفرستید. در سازمان مربوطه، Home Office مدارک شما را بررسی می‌کند. پس از بررسی‌های لازم برای مصاحبه دعوت خواهید شد. برای تسریع در عمل بررسی مدارکتان، می‌توانید هزینه اضافی پرداخت کنید که این هزینه را سازمان مربوطه به شما اعلام می‌کند. پس از یک تا دو ماه ویزای شما آماده خواهد شد. پروسه اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری مسیری مطمئن در عین حال دشوار است. پس اگر از تصمیم خود مطمئن هستید، این مراحل را طی کنید.

هزینه ویزای سرمایه گذاری انگلیس

هزینه ویزای سرمایه گذاری انگلیس را سفارت این کشور تعیین می‌کند. آخرین بار سال ۲۰۲۱ هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس در سایت سفارت این کشور به‌روز شده است. می‌توانید با سر زدن به سایت یا مشاوره با کارشناس‌های ماهر در این زمینه، از هزینه‌های مربوطه آگاه شوید.

باید هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی مهاجرت در طول بازه اعتبار ویزا را نیز بپردازید. هزینه‌ها بر اساس واحد پول انگلیس؛ یعنی پوند محاسبه می‌شود. این مبلغ برای اقدام فردی و خانوادگی یکسان است.

هزینه ویزای سرمایه گذاری انگلیس

منبع: NAVEX

اعتبار ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای Tier 1 یک نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان به شمار می‌آید و اعتبار آن سه سال و چهار ماه است که می‌توانید آن را به‌مدت دو سال هم تمدید کنید. پس از اتمام این مدت‌زمان، می‌توانید برای اقامت دائم کشور انگلستان اقدام کنید. افرادی که صاحب ویزای سرمایه گذاری انگلستان هستند، می‌توانند در مدت اقامت خود در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شوند. در طول این مدت دقت کنید که ویزای شما باطل نشود.

اخذ شهروندی با ویزای سرمایه گذاری انگلیس

اگر با ویزای سرمایه گذاری به انگلیس وارد شده باشید، می‌توانید بعد از سه سال برای اخذ شهروندی اقدام کنید. حتی اگر همسر یا فرزند شما همراهتان باشد، برای آن‌ها نیز می‌توانید شهروندی بگیرید. اگر بعد از گذشت سه سال ویزای شما به هر دلیلی باطل نشود، می‌توانید با رفتن به سازمان مربوطه در کشور انگلستان مراحل مربوطه را طی کنید.

اگر ویزای شما ریجکت شود، باید به کشور خود برگردید. می‌توانید به‌صورت آنلاین هم برای اخذ شهروندی اقدام کنید. اگر به‌عنوان کارآفرین وارد این کشور شوید، باید مبلغ تعیین‌شده را در این کشور سرمایه گذاری کنید که برای افراد کارآفرین بعد از دو سال شهروندی داده خواهد شد. اخذ شهروندی در حالت عادی حدود ۶ سال طول می‌کشد و باید به‌مدت پنج سال در انگلستان زندگی کرده باشید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری انگلیس

منبع: PlanetWare

کار کردن با ویزای سرمایه گذاری انگلیس

افرادی که ویزای سرمایه گذاری انگلیس را گرفته‌اند، می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند یا تحصیل کنند؛ اما محدودیتی در این زمینه وجود دارد که اجازه داده نمی‌شود تا افراد دارای ویزای سرمایه گذاری به‌عنوان مربی در یک رشته ورزشی فعالیت کنند یا فاند دولتی دریافت کنند. اگر شما صاحب ویزای کارآفرین در این کشور هستید، باید مبلغ تعیین‌شده را در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنید و ۱۰ شغل تمام‌وقت برای افراد زیردست خود ایجاد کنید. مسلط بودن به زبان انگلیسی نیز از شرایط کارآفرینی است.

کار کردن با ویزای سرمایه گذاری انگلیس

منبع: Subsea Oil and Gas Directory

تغییر ویزا به ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای سرمایه گذاری انگلیس در دسته ویزاهایی قرار می‌گیرد که در ازای سرمایه گذاری مبلغی مشخص در این کشور، قابل اخذ است و راه را برای گرفتن اقامت دائم انگلیس راحت می‌کند. افرادی که ویزای سرمایه گذاری انگلیس دارند، می‌توانند به‌راحتی اجازه کار یا تحصیل یا حتی راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور را داشته باشند. آیا ممکن است پس از سفر به انگلیس، تغییر ویزا داد و آن را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل کرد؟

اگر قبلاً با نوع دیگری از ویزا وارد بریتانیا شده‌اید، ممکن است بتوانید برای تغییر به ویزای سرمایه گذاری درخواست دهید؛ اما باید قبل از انقضای ویزای فعلی خود اقدام کنید. در صورت داشتن شرایط واجد شرایط بودن می‌توانید برای تغییر به این ویزا اقدام کنید. اگر با یکی از ویزاهای زیر وارد انگلیس شده‌اید، نمی‌توانید آن را به ویزای سرمایه گذاری تغییر دهید. فهرست ویزاهای غیرقابل تغییر چنین هستند:

 • ویزای بازدید
 • ویزای دانشجویی کوتاه‌مدت
 • ویزای دانشجویی والدین
 • ویزای کار فصلی

باید اشاره کنیم که پس از تغییر به این نوع ویزا، می‌توانید سه سال در انگلیس اقامت داشته باشید. هیچ محدودیتی در تعداد دفعه‌هایی که می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید وجود ندارد. درصورتی‌که پس از به جریان افتادن این پرونده، از تصمیم خود صرف‌نظر کردید، می‌توانید درخواست لغو درخواست خود را داشته باشید. فقط درصورتی‌که UKVI رسیدگی به درخواست شما را شروع نکرده باشند، هزینه به شما پس داده می‌شود. زمانی که درخواست تغییر ویزا به ویزای سرمایه گذاری انگلیس دادید، می‌توانید تا زمان مشخص شدن نتیجه پرونده، در بریتانیا بمانید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری انگلیس

یکی از مزیت‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس، این است که این ویزا نسبت‌به سایر ویزاهای انگلیس در مدت‌زمان کوتاه‌تری صادر می‌شود. نهایتاً در طول مدت سه ماه ویزای شما صادر خواهد شد. یکی دیگر از مزایای این ویزا هزینه پایین درخواست آن نسبت‌به سایر ویزاها است. تمامی افراد صاحب ویزای سرمایه گذاری از حقوق شهروندی همانند انگلیسی‌ها به‌صورت رایگان برخوردار می‌شوند.

امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و اخذ پاسپورت انگلیسی وجود دارد. به دلیل فساد مالی پایین کشور انگلستان، این کشور را در این زمینه به پیشرو تبدیل کرده است. لندن به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز مالی جهانی شناخته می‌شود. نرخ مالیات در این کشور نسبت‌به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است و زمینه را برای انواع سرمایه گذاری فراهم کرده است.

فرم مشاوره ویزای سرمایه گذاری انگلیس

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

چه کسی می‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس بگیرد؟

همه افرادی که حداقل ۱۸ سال داشته باشند و قصد سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان داشته باشند، می‌توانند برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس اقدام کنند.

آیا ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس یک ویزای طلایی است؟

در پاسخ این پرسش باید بگوییم بله یک ویزای طلایی است؛ زیرا با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس می‌توانید اقامت دائم و شهروندی این کشور را بگیرید. با داشتن این ویزا می‌توانید مشغول به کار شوید یا تحصیل کنید.

آیا اقامت در انگلیس برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس ضروری است؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در کشور انگلیس داشته باشید، بهتر است در این کشور اقامت داشته باشید؛ اما اقامت در انگلیس برای گرفتن این ویزا ضروری نیست. البته اگر قصد اخذ اقامت دائم این کشور را نداشته باشید.

بهترین زمان برای درخواست ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس چه وقتی است؟

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در انگلستان دارند بسته به نوع و مبلغ سرمایه‌گذاری خود می‌توانند برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان در هر زمانی اقدام کنند و تابعیت این کشور را بگیرند.

آیا امکان پیوستن خانواده با داشتن ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید با داشتن ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس، ویزای افراد خانواده اعم از چهار نفر را بگیرید و به کشور انگلستان ببرید.

آیا می‌توان با ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس شهروندی گرفت؟

افرادی که قصد گرفتن شهروندی انگلیس را داشته باشند، می‌توانند با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس به آن دست پیدا کنند.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کشورها