مالزی یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن شهر کوالالامپور است. مالزی به یکی از مدرن‌ترین و زیباترین کشورهای جهان تبدیل شده است و برای ورود به خاک این کشور به ویزای مالزی احتیاج دارید.

 سازه‌های مدرن و طبیعت زیبای این کشور، افراد بسیاری را از سرتاسر جهان مسحور خود می‌کند و به‌همین‌دلیل است که ویزای مالزی به‌شدت محبوب شده است. به‌ویژه شب‌های مالزی بسیار معروف است و افراد، تازه در ساعت‌های شب به تفریح‌وگردش در این شهر زیبا مشغول می‌شوند. در ادامه، انواع ویزای توریستی مالزی و شرایط ویزای مالزی را توضیح می‌دهیم.

اخذ ویزا
پرچم مالزی
مشاوره رایگان

شرایط ویزای مالزی

مالزی به‌عنوان یک کشور آسیایی بیشتر از سایر کشور‌هایی که در همسایگی آن قرار گرفته‌اند، پیشرفت کرده است. ویزای مالزی جزو برترین پاسپورت‌های دنیا است و با آن می‌توانید به‌راحتی به کشورهای مختلف دیگر سفر کنید. این کشور علاوه بر موارد برتر توریستی، در زمینه آموزش‌وپرورش هم زبانزد عام‌وخاص است.

این کشور هم مانند سایر کشورها شرایط ویژۀ خود را برای گرفتن ویزا دارد. ابتدا باید مشخص کنید که برای چه هدفی می‌خواهید ویزا بگیرید. می‌توانید به‌مدت ۱۴ روز بدون ویزا در کشور مالزی اقامت کنید. اگر می‌خواهید به‌عنوان توریست وارد کشور مالزی شوید، مدت‌زمانی که اجازۀ اقامت به شما داده می‌شود، دو هفته است. باید اشاره کنیم که برای اخذ ویزای توریستی مالزی، لازم نیست به سفارت این کشور بروید؛ زیرا در فرودگاه مالزی مهری به گذرنامۀ شما زده می‌شود که برای شما حکم ویزای توریستی دارد.

انواع ویزای مالزی

شرایط ویزای مالزی

منبع: Finnair

ویزای مالزی انواع گوناگونی دارد که سعی کرده‌ایم دربارۀ هرکدام، توضیح مناسب و مفیدی ارائه دهیم.

ویزای ترانزیت مالزی

ویزای ترانزیت مالزی برای افرادی صادر می‌شود که قصد ورود به مالزی ندارند و فقط از طریق فرودگاه این کشور می‌خواهند به سفر خود ادامه دهند. تقریباً این نوع ویزا در اغلب کشورها صادر می‌شود و مالزی هم از این موضوع مستثنا نیست. ویزای ترانزیتی برای افراد خارجی صادر می‌شود که قصد حمل‌ونقل و عبور به کشور دیگری دارند و در هنگام سفر مجبور به گذر از خاک مالزی هستند. اگر شما وارد فرودگاه این کشور شدید و بدون اینکه از آن خارج شوید به کشور دیگری سفر کنید به ویزای ترانزیتی مالزی نیازی ندارید.

ویزای توریستی مالزی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که با هدف گردشگری می‌خواهند وارد مالزی شوند. این ویزا به شما اجازۀ اقامت یا تحصیل در این کشور نمی‌دهد. مدت‌زمان اعتبار این ویزای توریستی ۹۰ روز یا سه‌ماه است. اگر اعتبار ویزای شما تمام شود و خاک این کشور را ترک نکنید، بازداشت و جریمه می‌شوید. قبل از گرفتن ویزای توریستی حتماَ باید تمام دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشید. در غیر این صورت، اجازۀ ورود به مالزی ندارید.

ویزای تحصیلی مالزی

این ویزا به شما اجازه می‌دهد که چندین‌بار به خاک این کشور وارد شوید. همه‌ساله دانشجویان و دانش‌آموزان بسیاری از کشورهای مختلف برای تحصیل وارد مالزی می‌شوند؛ زیرا مالزی سیستم آموزشی خوب و زیرساخت‌‌های شهری و دانشگاه‌های معتبری دارد و بر اساس آمار‌های جهانی، مالزی یازدهمین مقصد محبوب تحصیلی است.

ویزای تحصیلی مالزی به دو دسته دانشجویی و دانش‌آموزی تقسیم می‌شود. پروسه گرفتن ویزای تحصیلی به سه دسته تقسیم می‌شود. نخستین مرحله، داشتن تأییدیه ویزا است؛ دومین مرحله، اخذ ویزای مولتی مالزی است؛ سومین مرحله، ثبت‌نام در دانشگاه‌ها یا مدرسه‌های این کشور است.

ویزای سوشال مالزی

ویزای سوشال یا ویزای دوماهه برای افرادی صادر می‌شود که تمایل دارند بیشتر از دو هفته در این کشور بمانند. در سال‌های گذشته به‌دلیل بیماری کرونا این نوع ویزا صادر نمی‌شد؛ اما اخیراً با انجام واکسیناسیون‌های مختلف، صدور این ویزا ممکن شده است. ویزای سوشال، اغلب با دعوت شخصی یا شرکتی در مالزی یا اقوام نزدیک، دریافت‌شدنی است و اعتبار این ویزا بین ۲ تا ۶ماه است. پس از اتمام مدت ویزای سوشال، حتماً برای برگشت به کشور خود اقدام کنید.

ویزای بازنشستگی مالزی

اگر شما یک فرد بازنشسته هستید و تمایل دارید پس از بازنشستگی، دورانی عالی را تجربه کنید، می‌توانید مهاجرت به مالزی را در نظر داشته باشید. ویزای MM2H همان ویزای بازنشستگی است. این ویزا فقط به بازنشستگان اجازه می‌دهد که در مالزی اقامت داشته باشند.

مدت‌اعتبار این ویزا پنج‌ساله است. اگر بعد از پنج سال علاقه‌مند به ماندن در این کشور باشید، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. گرفتن این ویزا در کشورهای دیگر، پروسه‌های سخت دارد؛ اما کشور مالزی گرفتن این نوع ویزا را برای بازنشستگان عزیز آسان‌تر کرده است. با این ویزا افراد می‌توانند آزادانه و در هر زمان به کشور مالزی وارد یا از آن خارج شوند.

ویزای الکترونیکی مالزی

در سال‌های گذشته، افراد برای گرفتن ویزا به‌صورت حضوری به سفارت آن کشور می‌رفتند؛ اما دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف این کار کنید و می‌توانید با ثبت‌نام در سایت رسمی‌ کشور مقصد، ویزا بگیرید. برای اخذ ویزای الکترونیکی مالزی، ابتدا وارد سایت سفارت این کشور شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه‌های مربوطه، درخواست شما بررسی می‌شود و در صورت نداشتن مانع، ویزای شما به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود. این ویزا به نشانی ایمیل شما فرستاده می‌شود.

ویزای مالزی در لحظه ورود

این ویزا همان ویزای توریستی مالزی محسوب می‌شود. این ویزا دو هفته اعتبار دارد و به‌محض ورود به فرودگاه مالزی، این ویزا برای شما صادر خواهد شد. مهم‌‌ترین مزیت این ویزا این است که نیازی نیست برای گرفتن ویزا هزینه‌ای پرداخت کنید یا به سفارت این کشور بروید.

این ویزا را مأمور فرودگاه در فرودگاه مالزی صادر می‌کند و مهری برای تأیید به گذرنامۀ شما زده می‌شود. این ویزا را نمی‌توان به ویزاهای دیگر تبدیل کرد و تمدیدشدنی نیست. به‌همین سادگی می‌توانید بدون ویزا وارد کشور مالزی شوید و در فرودگاه، ویزای توریستی بگیرید.

ویزای کار مالزی

ویزای کار مالزی

منبع: Ramble Over World Holidays

گرفتن این نوع ویزا شرایط خاص خود را دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. برای اخذ ویزای کار مالزی حتماً باید ازسوی یک شرکت در این کشور، دعوت‌نامه داشته باشید. این دعوت‌نامه باید از طرف کارفرمای محلی باشد که می‌خواهید در آنجا مشغول به کار شوید. همچنین کارفرمای شما باید به سفارت کشور مالزی ثابت کند که برای انجام کاری که درخواست آن را دارید، نمی‌تواند یک فرد مالزیایی پیدا کند که صلاحیت این کار را داشته باشد. اداره مهاجرت مالزی EMGS باید ماهیت شغلی درخواست‌کنندۀ ویزای کاری را تأیید کند.

ویزای ازدواج مالزی

همه‌ساله اخذ اقامت مالزی از طریق ازدواج بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد. شاید شما هم تمایل به گرفتن این نوع ویزا داشته باشید؛ اما باید بگوییم آداب و رسوم و فرهنگ مردم مالزی متفاوت‌تر از فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان است و شاید این موضوع برای شما اختلافات فرهنگی به بار بیاورد.

با اخذ ویزای ازدواج مالزی و پس از گذشت پنج سال، می‌توانید برای اقامت دائم مالزی اقدام کنید و از خدمات دولت بهره‌مند شوید. ویزای ازدواج مالزی پس از ۶ماه صادر می‌شود؛ البته اگر مشکلی در پروسه شما وجود نداشته باشد. برای گرفتن این ویزا بهتر است از کارشناسان معتبر مشاوره بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مالزی

مدارک لازم برای اخذ ویزای مالزی

منبع: 3E Accounting Firm Malaysia

مدارک لازم برای اخذ ویزای مالزی مهم‌ترین بخش در روند گرفتن ویزا است. ابتدا باید فرم درخواست ویزای مالزی را به‌صورت کامل پر کنید و تحویل دهید؛ سپس مدارک زیر را به‌ترتیب ارائه دهید:

 • داشتن گذرنامۀ معتبر
 • ارائه عکس در اندازه خواسته‌شده
 • ارائه برنامه سفر و دلایل سفر به مالزی
 • ارائه دادن مدارکی که نشان‌دهنده محل اقامت شما اعم از هتل است
 • کپی بلیت هواپیما که تاریخ ورودوخروج به مالزی را نشان می‌دهد
 • کپی گواهی استخدام یا هر مدرک دیگری مبنی بر اشتغال یا مدرک ثبت‌نام مدرسه یا دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی که نشان می‌دهد شما توان پرداخت مخارج سفرتان را دارید
 • کپی آخرین صورت‌حساب بانکی متقاضی
 • ارائه فیش‌های پرداخت هزینه برای اخذ ویزای مالزی

مراحل اخذ ویزای مالزی

ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که با چه هدفی می‌خواهید وارد کشور مالزی شوید؛ اما در حالت کلی این مراحل را باید طی کنید:

 • جمع آوری مدارک مورد نیاز و تعیین‌شدۀ سفارت این کشور
 • حضور در سفارت این کشور برای اقدام به گرفتن ویزا یا پست کردن مدارک موردنیاز ویزا به‌صورت غیرحضوری
 • پر کردن فرم درخواست و ارائه به سفارت
 • پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • منتظر ماندن به‌مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری
 • فرستادن ویزای شما هنگام تأیید شدن آن

هزینه ویزای مالزی

هزینه ویزای مالزی

منبع: iNews

هزینه ویزای مالزی ممکن است با توجه به شرایط افراد، متفاوت باشد. در ویزای توریستی همان‌طور که اشاره کردیم لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید و اقدامی انجام دهید؛ اما برای اخذ سایر ویزاها باید هزینه‌ای پرداخت کنید که سفارت این کشور تعیین می‌کند. اگر دنبال اخذ ویزای فوری مالزی هستید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت رسمی سفارت مالزی سر بزنید.

اعتبار ویزای مالزی

مدت‌زمان اعتبار هر نوع ویزا متفاوت است. اعتبار ویزای توریستی مالزی ۱۴ روزه است. همچنین اعتبار ویزای سوشال مالزی با توجه به اهداف شما بین ۱۴ تا ۹۰ روز است. اگر دنبال اخذ ویزای تحصیلی مالزی هستید، باید بگوییم مدت‌اعتبار این ویزا بستگی به طول دوران تحصیلی شما دارد. ویزای کار هم با توجه به شرایط شما از یک تا پنج سال اعتبار دارد. ویزای ترانزیتی مدت تعیین‌شده‌ای ندارد؛ زیرا با این ویزا نمی‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. پس از پایان اعتبار ویزایتان به خارج شدن از مالزی اقدام کنید.

تمدید ویزای مالزی

تمدید ویزای مالزی

منبع: Modern Diplomacy

شاید شما برای اینکه از زیبایی‌های این کشور بیشتر دیدن کنید، نیاز به فرصت بیشتری داشته باشید؛ اما باید بگوییم که ویزای توریستی تمدید نمی‌شود و فقط ۱۴ روز اعتبار دارد و پس از پایان روز چهاردهم باید از این کشور خارج شوید. تمدید ویزای مالزی هم یعنی خریدن وقت برای اقامت طولانی‌تر؛ اما ویزاهای دیگر مثل ویزای سوشال تا ۹۰ روز قابلیت تمدید دارد.

ویزای تحصیلی را هم باید در مدت‌زمان تحصیل به‌صورت سالانه تمدید کنید. بهترین گزینه برای افرادی که تمایل دارند بیشتر از این کشور دیدن کنند، ویزای سوشال است.

جواب ویزای مالزی چقدر طول می‌کشد؟

همان‌طور که در قسمت هزینه اخذ ویزای مالزی به آن اشاره کردیم، زمان اعلام نتیجه ویزای افراد همانند هزینۀ گرفتن آن متفاوت است. این کشور تنوع ویزایی بیشتری دارد. نمی‌توان زمان دقیقی برای این موضوع اعلام کرد؛ زیرا شرایط شما و نوع ویزایی که درخواست داده‌اید در زمان اعلام نتیجه مؤثر خواهد بود. ممکن است چند روز یا چند ماه طول بکشد؛ اما ویزای توریستی ۱۴ روزه نیازی به صبر کردن ندارد و می‌توانید به‌راحتی به این کشور سفر کنید و در فرودگاه این کشور ویزای خود را بگیرید.

تفاوت بین ویزای مالزی و اجازه ورود به مالزی

تفاوت بین ویزای مالزی و اجازه ورود به مالزی

منبع: Prospects

اگر شما اجازه ورود به کشور مالزی را نداشته باشید، حتی در صورت داشتن ویزا از ورود به این کشور منع می‌شوید. هنگام گرفتن ویزا اگر شرایط و مرحله‌ها را به‌درستی طی کنید، ویزای شما صادر خواهد شد. اجازۀ ورود به کشور مالزی همگانی نیست و به افرادی داده می‌شود که شرایط خاص دارند. به‌عنوان‌مثال اگر واکسن کرونا نزده باشید، اجازه ورود به مالزی ندارید حتی اگر ویزا داشته باشید. افرادی که اجازه ورود به مالزی دارند در دسته زیر قرار می‌گیرند:

 • افراد دارای همسر اهل کشور مالزی
 • همسر مقیم دائم کشور مالزی
 • فرزندان شهروند کشور مالزی
 • فرزندان مقیم دائم کشور مالزی
 • سفر به‌منظور کارهای اداری و تجاری اعم از جلسه و کنفرانس و...
 • سفر با هدف ملاقات‌ با بیمار بدخیم و اورژانسی یا برای مرگ افراد نزدیک

فرم مشاوره ویزای مالزی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه ویزای مالزی چقدر است؟

نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای این موضوع در نظر گرفت. هزینه، بسته به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت خواهد بود.


مدارک لازم برای دریافت ویزای مالزی چیست؟

 • داشتن گذرنامۀ معتبر
 • ارائه عکس در اندازۀ خواسته‌شده
 • ارائه برنامه سفر و دلایل سفر به مالزی
 • ارائه دادن مدارکی که نشان‌دهندۀ محل اقامت شما اعم از هتل است
 • کپی بلیت هواپیما که تاریخ ورودوخروج به مالزی را نشان می‌دهد
 • کپی گواهی استخدام یا هر مدرک دیگری مبنی بر اشتغال یا مدرک ثبت‌نام مدرسه یا دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی که نشان می‌دهد توان پرداخت مخارج سفرتان را دارید
 • کپی آخرین صورت‌حساب بانکی متقاضی
 • ارائه فیش‌های پرداخت هزینه برای اخذ ویزای مالزی

ویزای مالزی چقدر اعتبار دارد؟

کشور مالزی ویزاهای متعددی دارد که هرکدام اعتبار مشخصی دارند. ویزای تحصیلی به طول دوران تحصیلی فرد بستگی دارد. ویزای سوشال بین ۲ تا ۶ماه معتبر است. ویزای توریستی ۱۴ روزه است. ویزای کاری یک تا پنج‌ساله است.

آیا رفتن به مالزی ویزا می‌خواهد؟

در پاسخ این پرسش باید بگوییم: نه در همه شرایط. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم تنها وقتی که به‌عنوان توریست وارد مالزی می‌شوید نیاز به ویزا ندارید و می‌توانید هنگام ورود به فرودگاه این کشور، ویزای خود را بگیرید.

چگونه می‌توانم ویزای یک‌بار ورود مالزی را تمدید کنم؟

این ویزا حدود سه ماه اعتبار دارد و تمدید نمی‌شود.

با ویزای مالزی چند بار می‌توانم به این کشور وارد شوم؟

اگر ویزای توریستی یا سوشال داشته باشید، فقط یک بار اجازۀ ورود دارید. ویزای تحصیلی و MM2H جزو ویزاهایی است که با آن می‌توانید چند بار به این کشور وارد شوید.

آیا در لحظه ورود به مالزی می‌توانم ویزای مالزی بگیرم؟

بله. ویزای توریستی مالزی ویزایی است که هنگام ورود به فرودگاه این کشور می‌توانید آن را بگیرید.