ویزای پزشکی اتریش نوعی مجوز سفر است که به دلایل پزشکی صادر می‌شود. کشورهای بسیاری انواع مختلفی از ویزا را برای مقاصد مختلف صادر می‌کنند. افرادی که نمی‌توانند در کشور خودشان درمان شوند اغلب به‌دنبال درمان پزشکی در کشور دیگری هستند. این افراد معمولاً به ویزای پزشکی یا مجوز سفر نیاز دارند که اجازه ورود برای درمان را به آن‌ها می‌دهد. اتریش کشوری است که ازلحاظ علمی در جایگاه بالایی قرار دارد و مردم زیادی با هدف درمان بیماری به این کشور سفر می‌کنند. با ما همراه باشید تا شما را با ویزای درمانی اتریش و مرحله‌های دریافت آن آشنا کنیم.

ویزاگرد برای دریافت این نوع ویزا خدمات خاصی ارائه نمی‌دهد و این مطلب جهت اطلاعات بیشتر شما تالیف و گردآوری شده است.

ویزای درمانی اتریش
پرجم اتریش

ویزای درمانی اتریش

ویزای درمانی اتریش چیست؟

ویزای درمانی اتریش مدرکی است که دولت اتریش به یک فرد خارجی می‌دهد. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد به کشور اتریش وارد شوند و به‌طور موقت در اتریش بمانند تا بتوانند از امکانات پزشکی این کشور بهره‌مند شوند.

ویزای درمانی اتریش به افرادی که شهروند اتریش نیستند اجازه ورود به اتریش و ماندن در این کشور با محدودیت‌های مشخص را می‌دهد.

این محدودیت‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • محدودیت‌های زمانی برای ورود به کشور اتریش
 • محدودیت در زمان اقامت در این کشور
 • ممنوعیت اشتغال در این کشور

درمان در اتریش مزایای زیادی دارد، ازجمله:

 • کیفیت بالای خدمات: کشور اتریش درصد زیادی از بودجه این کشور را در بخش مراقبت‌های پزشکی سرمایه‌گذاری می‌کند؛ بنابراین تمامی کلینیک‌ها مجهز به تجهیزات مدرن هستند و از آخرین فناوری‌های پزشکی استفاده می‌کنند.
 • کنترل خدمات: در کشور اتریش مقامات دولتی کیفیت خدمات پزشکی ارائه‌شده را به‌شدت کنترل می‌کنند. این امر مسئولیت کادر پزشکی را بیشتر می‌کند.
 • پزشکان متخصص: پزشکان پس از گذراندن دوره ۶ ساله تحصیل در دانشگاه باید چند سال دوره کارآموزی بگذرانند. پس‌ازآن یک پزشک می‌تواند در بیمارستان‌های اتریش کار کند.

هزینه درمان در اتریش

هزینه‌های درمان در کشور اتریش بسیار متفاوت است. اتریش سیستم بیمه‌ای دارد که هزینه‌ها را برای شهروندان این کشور بسیار کاهش می‌دهد. افراد خارجی برای درمان در این کشور باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند. هزینه ویزیت پزشک در این کشور ۲۷۰ دلار است. هزینه انجام آزمایش‌های مختلف در بیمارستان‌های اتریش هم از ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار متغیر است.

چه کسانی به ویزای درمانی اتریش نیاز دارند؟

ویزای درمانی اتریش برای افرادی است که احتمال درمان آن‌ها در کشور خودشان بسیار کم یا غیرممکن است. این افراد معمولاً به بیماری‌های صعب‌العلاجی مانند سرطان، انواع تومور مانند تومور مغزی و... مبتلا هستند. این بیماران می‌توانند برای انجام امور پزشکی و درمان، درخواست ویزا بدهند.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی اتریش

برای گرفتن ویزای پزشکی اتریش فرد باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد. در اینجا شرایط ویزای پزشکی اتریش را برایتان توضیح می‌دهیم تا بیشتر با روند آن آشنا شوید.

 • تعیین وقت ویزای درمانی اتریش فقط به‌صورت آنلاین انجام می‌شود
 • متقاضیان باید وقت مصاحبه خود را طوری تعیین کنند که برای درمان فرصت داشته باشند
 • افراد بالای ۱۶ سال باید برای درمان، گذرنامۀ جداگانه داشته باشند
 • تنها کسانی می‌توانند برای ویزای پزشکی اتریش درخواست دهند که مقیم یا شهروند این کشور نباشند

مراحل اخذ ویزای درمانی اتریش

برای درخواست ویزای درمانی اتریش باید چند مرحله را طی کنید. فقط افراد خارجی می‌توانند برای اخذ ویزای درمانی اتریش اقدام کنند. در مرحله اول باید فرم درخواست ویزای درمانی را به‌صورت آنلاین پر کنید. در مرحله بعد باید مدارک موردنیاز برای ویزای درمانی را همراه با مدارک پزشکی خود جمع‌آوری کنید. بعدازآن باید زمانی را برای مصاحبه تعیین کنید. هنگام رفتن برای مصاحبه باید تمام مدارک خود را همراه داشته باشید. در ادامه باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. در آخر هم باید منتظر بمانید تا سفارت دربارۀ درخواست شما تصمیم بگیرد و به شما پاسخ بدهد.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی اتریش

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی اتریش

برای گرفتن ویزای درمانی اتریش باید مدارکی داشته باشید که در اینجا برای شما بیان می‌کنیم:

 • فرم درخواست ویزا. فرم درخواست ویزا را پر کنید و در انتها هم امضا کنید
 • دو عدد عکس. این عکس‌ها باید یک‌شکل باشند و حداکثر برای سه ماه پیش باشند
 • گذرنامۀ معتبر. گذرنامه باید برای حداکثر ده سال گذشته باشد و حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد
 • یک کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه
 • رزرو پرواز رفت‌وبرگشت. متقاضی باید بلیت رفت‌وبرگشت همراه با تاریخ و شماره پرواز را رزرو کرده باشد
 • بیمه مسافرتی. متقاضی باید بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰هزار یورو در کل مدت اقامت داشته باشد
 • مدرک اقامت شامل اقامت تأییدشده در کلینیک یا بیمارستان، رزرو هتل یا اجاره‌نامه
 • گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و...
 • پرداخت هزینه ویزا که برای بزرگ‌سالان ۶۰ یورو است؛ اما هزینه‌ها برای کودکان و بعضی گروه‌های خاص کمتر می‌شود
 • اثبات تمکن مالی. اثبات اینکه متقاضی تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های پزشکی و سایر هزینه‌های مربوطه در طول درمان دارد
 • نامه‌ای از یک پزشک، کلینیک یا بیمارستان در کشور اتریش. متقاضی ویزا باید نامه‌ای ارائه دهد مبنی بر اینکه او به درمان پزشکی در کشور اتریش نیاز دارد

هزینه ویزای پزشکی اتریش چقدر است؟

برای اخذ ویزای پزشکی اتریش و سفر به این کشور باید تمکن مالی داشته باشید؛ یعنی بتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید. هزینه‌های این سفر شامل هزینه ویزا، مکان اقامت، خوردوخوراک و هزینه‌های درمان است. هزینه درخواست ویزای پزشکی اتریش برای بزرگ‌سالان ۶۰ یورو است. این هزینه برای افراد زیر ۱۶ سال کمتر است. متقاضی باید این هزینه را به سفارت پرداخت کند.

اعتبار ویزای درمانی اتریش

اعتبار ویزای درمانی اتریش

اعتبار ویزای درمانی اتریش با توجه به مدارک پزشکی و نظر پزشک معالج فرد در اتریش مشخص می‌شود. اعتبار این ویزا معمولاً ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه است؛ اما با توجه به نظر پزشک می‌تواند طولانی‌تر هم باشد.

کلام پایانی

علم و امکانات در تمام کشورهای دنیا یکسان نیست. ممکن است کشوری امکانات و تجهیزاتی برای درمان بیماران داشته باشد که کشوری دیگر از آن محروم باشد. امیدواریم هیچ فردی به‌دلیل بیماری مجبور به گرفتن ویزا نشود؛ اما گرفتن ویزای کشوری دیگر برای درمان هم یکی از روش‌های امیدبخش است که بسیاری از افراد برای آن اقدام می‌کنند.

امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله بتواند به افراد درزمینه اخذ ویزای درمانی کشور اتریش کمک کند.

جمع‌بندی و سوالات متداول

برای گرفتن ویزای درمانی اتریش به کجا درخواست بدهم؟

برای اخذ ویزای درمانی اتریش باید به‌صورت آنلاین درخواست خود را برای سفارت اتریش بفرستید.

هزینه اخذ ویزای پزشکی اتریش چقدر است؟

هزینه گرفتن ویزای پزشکی اتریش ۶۰ دلار است.

چه کسی واجد شرایط اخذ ویزای درمانی اتریش است؟‌

افرادی که به بیماری مبتلا هستند و در کشور خودشان امکانات و تجهیزات کافی برای درمان آن‌ها وجود ندارد می‌توانند برای ویزای درمانی اتریش درخواست دهند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی اتریش چیست؟

ویزای درمانی اتریش به مدارک زیادی نیاز دارد که در اینجا به مهم‌ترین مدارک موردنیاز اشاره می‌کنیم:

۱. فرم درخواست ویزا

۲. گذرنامه

۳. نامه از پزشک

۴. عکس

۵. اثبات تمکن مالی