سالانه افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای درمان‌های پزشکی به انگلیس می‌آیند. اگر شما هم مایل به دریافت درمان پزشکی در انگلیس هستید، به ویزای درمانی انگلیس نیاز دارید. برای دریافت درمان در انگلیس، می‌توانید با دسته‌بندی ویزای بازدیدکننده انگلستان برای دریافت ویزای درمانی انگلیس اقدام کنید. ویزای درمانی انگلیس به شما اجازه می‌دهد تا به انگلستان بیایید و حداکثر ۶ ماه بمانید. پس از آن، باید انگلستان را ترک کنید. به‌طورکلی برای اخذ ویزای درمانی انگلیس شرایط و مرحله‌های خاصی وجود دارد که باید درباره آن‌ها بدانید. در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی برای اخذ ویزای درمانی انگلیس ارائه دهیم. تا انتهای مقاله با ما باشید تا هر آن چه که باید درباره ویزای درمانی انگلیس بدانید، به شما بگوییم.

ویزاگرد برای دریافت این نوع ویزا خدمات خاصی ارائه نمی‌دهد و این مطلب جهت اطلاعات بیشتر شما تالیف و گردآوری شده است.

ویزای درمانی انگلیس
پرچم انگلیس

ویزای درمانی انگلیس چیست؟

ویزای درمانی انگلیس چیست؟

ویزای درمانی انگلیس برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند به‌منظور دریافت خدمات پزشکی به انگلستان بیایند. در واقع این ویزای اقامت کوتاه‌مدت برای درمان پزشکی خصوصی در انگلیس برای یک دوره ۶ یا ۱۱ ماهه بسته به مدت‌زمان مورد انتظار درمان است. در مدت‌زمانی که ویزای درمانی انگلیس شما معتبر است، می‌توانید چندین‌بار وارد انگلستان شوید و از آن خارج شوید؛ مگر اینکه ویزای درمانی شما به‌عنوان ویزای یک‌بار ورود یا دوبار ورود تأیید شده باشد. افرادی که ویزای درمانی انگلیس دارند می‌توانند به درمان خصوصی پزشکی در بریتانیا دسترسی داشته باشند و برای تعطیلات به بریتانیا بیایند و با دوستان و خانواده خود ملاقات کنند.

قبل از همه این‌ها افرادی که برای دریافت ویزای درمانی انگلیس درخواست می‌دهند باید ثابت کنند:

 • بیماری‌ای دارند که نیاز به درمان در انگلیس یا مشاوره خصوصی دارد
 • توانایی پرداخت هزینه مشاوره یا درمان پزشکی در انگلیس را دارند
 • پول کافی برای حمایت از خود بدون مطالبه وجوه دولتی، پرداخت هزینه درمان، بازگشت یا رفتن به کشور دیگر را دارند
 • پس از پایان دوره درمان یا زمانی که اعتبار ویزای درمانی انگلیس به پایان می‌رسد، کشور را ترک خواهند کرد

هزینه درمان در انگلیس

هزینه درمان در انگلیس عمدتاً از مالیات مستقیم تأمین می‌شود. در سال ۲۰۱۷، انگلیس ۱۹۷٫۴میلیارد پوند برای مراقبت‌های بهداشتی هزینه کرد. این مبلغ معادل ۹.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه است که انگلیس را به دهمین هزینه‌کننده بزرگ مراقبت‌های بهداشتی در اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند. بيشتر خدمات در این کشور به‌صورت رایگان به ساکنان ارائه می‌شود. درمان در بیمارستان برای افرادی که مقیم انگلستان هستند نیز رایگان است. این مسئله بستگی به ملیت، پرداخت مالیات انگلیس، مشارکت بیمه ملی، ثبت‌نام نزد پزشک عمومی، داشتن شماره NHS یا مالکیت ملک در انگلستان دارد. برای برخی از خدمات درمانی در انگلیس باید هزینه‌هایی پرداخت شود. این خدمات شامل:

 • هزینه‌های درمان دندان:
  • باند ۱، ۲۳٫۸ پوند: معاینه و تشخیص و مشاوره را پوشش می‌دهد. در صورت لزوم، شامل اشعه ایکس، پولیش و برنامه‌ریزی برای درمان بیشتر می‌شود
  • باند ۲، ۶۵٫۲ پوند: تمام درمان‌های موجود در باند ۱، به‌علاوه درمان‌های اضافی، مانند پرکردن، درمان ریشه و برداشتن دندان‌ها (کشیدن) را پوشش می‌دهد
  • باند ۳، ۲۸۲٫۸ پوند، تمام درمان‌های موجود در باند ۱ و ۲، به‌علاوه روش‌های پیچیده‌تر، مانند تاج، دندان مصنوعی و بریج را پوشش می‌دهد
 • هزینه‌های نسخه ۹ پوند برای هر مورد
 • هزینه‌های جراحی بسته به نوع آن ۳۵۰٫۸ به بالا

چه کسانی به ویزای درمانی انگلیس نیاز دارند؟

چه کسانی به ویزای درمانی انگلیس نیاز دارند؟

ویزای درمانی انگلیس برای درمان پزشکی برخی از اتباع خارجی در این کشور ضروری است. اتباع برخی کشورها از این شرط مستثنی هستند و به‌سادگی می‌توانند بدون ویزای درمانی انگلیس وارد این کشور شوند. شهروندان اتحادیه اروپا برای درمان پزشکی که بیش از ۶ ماه طول نمی‌کشد نیازی به ویزای درمانی انگلیس ندارند؛ اما اتباع دیگر کشورها به ویزای درمانی انگلیس برای قرارگرفتن در پروسه درمان در این کشور نیاز دارند. در این صورت بیمار می‌تواند تا ۶ ماه تحت درمان خصوصی در بیمارستان یا کلینیکی در انگلیس باشد.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی انگلیس

متقاضیان باید در ابتدا شرایط عمومی ویزای بازدید انگلیس را داشته باشند و معیارهای واجد شرایط بودن ویزای پزشکی انگلیس را نیز برآورده کنند؛ حتی کسانی که از کشورهای معاف از ویزا و متقاضیان EVW هستند باید مدارک پزشکی مربوطه را آماده نشان‌دادن مقامات مرزی در بدو ورود کنند. متقاضیان ویزای پزشکی انگلیس باید نامه‌ای از پزشک خود در این کشور داشته باشند که در آن موارد زیر توضیح داده شود:

 • وضعیت پزشکی که مسافر برای آن درخواست درمان در انگلیس را دارد
 • هزینه تقریبی (اثبات توانایی مالی متقاضی برای پرداخت هزینه) و مدت‌زمان درمان
 • بیمارستان یا کلینیکی که در آن درمان یا مشاوره انجام خواهد شد
 • بازرس پزشکی باید متقاعد شود متقاضیانی که از یک بیماری مسری رنج می‌برند خطری برای سلامت عمومی نداشته باشند

مراحل اخذ ویزای درمانی انگلیس

مراحل اخذ ویزای درمانی انگلیس

بهترین زمانی که یک خارجی می‌تواند برای اخذ ویزای درمانی انگلیس درخواست دهد سه ماه قبل از ورود است. پردازش ویزا معمولاً سه هفته طول می‌کشد. به‌منظور درخواست ویزای درمانی انگلیس، ابتدا باید از فرم استاندارد ویزای بازدیدکننده VAF ۱ استفاده کنید. اگر اعضای خانواده شما در انگلستان هستند، باید آن را به همراه جزئیات کامل اطلاعات شخصی آن‌ها در فرم اعلام کنید. پس از تکمیل فرم آنلاین درخواست، شما باید در نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزای انگلیس وقت قرار ملاقات بگیرید و مصاحبه را انجام دهید. در جلسه مصاحبه مدارک لازم را نیز ارائه دهید. پس از موفقیت‌آمیز بودن درخواست شما، می‌توانید حداکثر به مدت ۶ ماه برای درمان پزشکی به انگلیس بروید. هنگامی که درمان شما کامل شد یا ویزای شما منقضی شد باید انگلستان را ترک کنید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی انگلیس

همان‌طور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم برای اخذ ویزای درمانی انگلیس لازم است تا مدارکی را ارائه دهید، مدارک موردنیاز به‌صورت زیر است:

 • گذرنامۀ فعلی یا سایر مدارک شناسایی معتبر مسافرتی
 • عکس پاسپورتی جدید
 • نامه یا سندی از یک پزشک ثبت‌شده در انگلیس که نشان می‌دهد ترتیبات پزشکی برای درمان بیماری شما انجام شده است؛ همچنین باید بیان کند که این روش یا درمان چقدر طول می‌کشد
 • اسناد مالی مانند صورت‌حساب بانکی که می‌توان برای اثبات توانایی پرداخت هزینه درمان استفاده کرد
 • ترجمه تأییدشده هر سندی که در اصل به زبان انگلیسی نوشته نشده است
 • اطلاعات سفر شامل تاریخ خاص سفر شما به انگلیس
 • جزئیات اقامت، مانند مکان اقامت شما در مدت حضور در انگلیس

هزینه ویزای پزشکی انگلیس چقدر است؟

هزینه ویزای پزشکی انگلیس مبلغی حدود ۱۹۰ پوند است؛ اما ممکن است هزینه‌های احتمالی برای آزمایش و معاینه پزشکی اجباری برای متقاضیان بزرگ‌سال (۱۵ سال به بالا) ویزای درمانی انگلیس در نظر گرفته شود.

اعتبار ویزای درمانی انگلیس

اعتبار ویزای درمانی انگلیس

اعتبار ویزای درمانی انگلیس ۶ یا ۱۱ ماه است و به شما امکان می‌دهد در این مدت‌زمان در این کشور بمانید. در مدت‌زمانی که ویزای درمانی شما معتبر است، این فرصت را خواهید داشت که بارها وارد انگلیس شوید و از آن خارج شوید؛ البته این فرصت تنها زمانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که ویزای درمانی شما به‌عنوان ویزای یک‌بار ورود یا دو بار ورود تأیید نشده باشد.

تمدید ویزای درمانی انگلیس

ممکن است برای درمان شما نیاز به بیش از ۶ ماه باشد. در این صورت، می‌توانید برای تمدید ویزای درمانی انگلیس درخواست دهید. باید این درخواست را زمانی که در انگلیس هستید و قبل از انقضای ویزای درمان انجام دهید. همانند درخواست اولیه، باید ثابت کنید که نیاز به درمان بیشتر وجود دارد، تاکنون هزینه درمان را پرداخت کرده‌اید و می‌توانید برای هر درمان پیش‌بینی‌شده در آینده هم هزینه بپردازید.

جمع‌بندی و سوالات متداول

برای گرفتن ویزای درمانی انگلیس به کجا درخواست بدهم؟

برای گرفتن ویزای درمانی انگلیس، ابتدا لازم است فرم استاندارد ویزای بازدیدکننده VAF ۱ را آنلاین پر کنید. سپس قرار ملاقاتی را در نزدیک‌ترین سفارت انگلیس برای مصاحبه تنظیم کنید.

هزینه اخذ ویزای پزشکی انگلیس چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای پزشکی انگلیس مبلغی حدود ۱۹۰ پوند است.

چه کسی واجد شرایط اخذ ویزای درمانی انگلیس است؟‌

افرادی که دچار یک عارضه و یا بیماری غیرقابل‌درمان در کشور خود هستند و توانایی پرداخت هزینه درمان پزشکی در انگلیس را دارند واجد شرایط اخذ ویزای درمانی انگلیس خواهند بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی انگلیس چیست؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی انگلیس شامل گذرنامه، عکس، نامه‌ای از سوی پزشک شما در انگلیس که جزئیات لازم در آن قید شده باشد، اسناد مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه درمان، ترجمه تأییدشده تمامی اسناد، اطلاعات و جزئیات سفر و اقامت شما می‌شود.