خوشبختانه این روزها به‌راحتی می‌توان بیماری‌ها را درمان و کنترل کرد. در این میان فرانسه به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی، ازنظر پزشکی مقصد خوبی است؛ اما چگونه می‌توان ویزای درمانی فرانسه را گرفت؟ اگر به دلایل پزشکی مانند نیاز برای درمان به فرانسه سفر می‌کنید، ویزای درمانی فرانسه یا همان ویزای سلامت شینگن، راه‎‌حل شما است. سعی کرده‌ایم در این مقاله، تمامی ‌موارد و اطلاعات مورد نیاز برای دریافت ویزای درمانی فرانسه را در اختیارتان قرار دهیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا هر آن چه درباره شرایط ویزای پزشکی فرانسه باید بدانید، به شما بگوییم.

ویزاگرد برای دریافت این نوع ویزا خدمات خاصی ارائه نمی‌دهد و این مطلب جهت اطلاعات بیشتر شما تالیف و گردآوری شده است.

ویزای درمانی فرانسه
پرچم فرانسه

ویزای درمانی فرانسه چیست؟

ویزای درمانی فرانسه نوعی از ویزای کشور فرانسه است و بعضی افراد که دچار بیماری‌های خاص هستند، می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند. در واقع ویزای درمانی فرانسه، یک نوع ویزای کوتاه‌مدت است که به شما امکان می‌دهد تا حداکثر ۹۰ روز در فرانسه اقامت داشته باشید و برای درمان به بیمارستان بروید. پرسش اصلی این است که چه افرادی واجد شرایط دریافت ویزای پزشکی فرانسه هستند؟

اتباع کشورهای خارج از منطقه شینگن که نیازمند اخذ روادید منطقه شینگن یا ویزای فرودگاهی هستند، باید با ارائه دلایل واقعی و معتبر و مستند که نشان دهد برای استفاده از کمک‌های پزشکی در منطقه شینگن به این نوع ویزا احتیاج دارند، می‌توانند به فهرست افراد واجد شرایط دریافت ویزای پزشکی فرانسه وارد شوند.

ویزای پزشکی فرانسه

منبع: The nation

هزینه درمان در فرانسه

کشور فرانسه به‌علت امکانات پزشکی پیشرفته‌ای که دارد، مقصد بیماران بسیاری از سرتاسر جهان است. به‌همین‌دلیل، طبیعتاً پرسش‌های مهمی در ذهن متقاضیان دربارۀ گرفتن ویزای درمانی فرانسه شکل می‌گیرد. پرسش‌هایی مانندهزینه درمان در آن کشور چقدر است؟»،آیا می‌توان از عهده هزینه‌های ویزای درمانی فرانسه برآمد؟و بسیاری پرسش‌های مشابه دیگر.

ورود به فرانسه، به‌دلیل در دسترس بودن خدمات پزشکی درجه‌یک، یکی از اولین انتخاب‌های افراد برای مقاصد پزشکی است. در واقع نبود امکانات پیشرفتۀ پزشکی در بعضی از نقاط جهان و همچنین کمبود پزشکان متخصص برای درمان برخی از بیماری‌ها موجب شده تا افراد زیادی برای درمان بیماری خود راهی کشورهای اروپایی پیشرفته مانند فرانسه شوند. درست همانند بیشتر کشورهای اروپایی و پیشرفته، مراقبت‌های بهداشتی در فرانسه بخشی خصوصی است.

فرانسوی‌ها در دفاع از سیستم سلامت و بهداشت خود می‌گویند که تنها میزان مرگ‌و‌میر آن‌ها در حمله‌های قلبی، بدتر از متوسط سازمان توسعه و‌ همکاری اقتصادی است. آن‌ها معتقدند که تعداد پزشکان باتجربه و مسن آن‌ها در حد ایده‌آل است.

هزینه مراقبت‌های پزشکی در فرانسه در درجه اول تحت‌تأثیر هزینه کمتر زندگی و تکنولوژی‌های برتر پزشکی است. بیمارستان‌ها و کلینیک‌های فرانسه از تجهیزات غربالگری و جراحی با کیفیتی استفاده می‌کنند. فرانسه مانند آلمان و سوئد و انگلیس از جمله کشورهای اروپایی شناخته‌شده ازنظر کیفیت بالای خدمات پزشکی است و سالیانه بیماران بسیاری از کشورمان برای اخذ ویزای پزشکی فرانسه اقدام می‌کنند. به‌طور دقیق نمی‌توان هزینه خاصی دربارۀ هزینه درمان در فرانسه گفت؛ اما بهتر است تمام جوانب کار را بسنجید.

هزینه درمان در فرانسه

منبع: FlowCon

چه کسانی به ویزای درمانی فرانسه نیاز دارند؟

افراد مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و تومور‌های سرطانی که امکان درمان آن‌ها وجود داشته باشد، تومور‌های ثانویه متاستاز تومورهای چشمی، گوش، کلیه، پانکراس، شش، پروستات، لنفوم هوچکین، سینه، مغز و استخوان، رحم، تخمدان و سایر موارد، جزو افرادی هستند که به ویزای درمانی فرانسه نیاز دارند.

تومورهای مغزی، نخاعی یا ستون فقرات، تومور‌های بدخیم مانند تومور کبد و ریه که در مرحله‌های اولیه هستند. جراحی‌های پیوندی و تعویضی مانند تعویض مفصل، لگن، زانو و سایر موارد هم در این دسته قرار می‌گیرند.

ویزای فرانسه

منبع: ytimg

شرایط گرفتن ویزای پزشکی فرانسه

علاوه بر تمامی مواردی که اشاره کردیم، بیمار نیاز دارد تا جزو یکی از این دسته‌ها باشد. برای اخذ ویزای درمانی فرانسه حتماً باید از یک بیمارستان خصوصی یا یک پزشک دعوت‌نامه معتبر داشته باشید.

باید به سفارت کشور موردنظرتان اثبات شود که روند درمانی شما در کشور محل اقامتتان به‌طور کامل انجام نمی‌شود. حتماً در کشور مقصد به بیمارستان خصوصی بروید و به سفارت اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های درمانی برمی‌آیید. در قسمت قبل به هزینه‌های درمان در فرانسه اشاره کردیم.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی فرانسه

منبع: brightspotcdn

مراحل اخذ ویزای درمانی فرانسه

برای تکمیل مراحل اخذ ویزای درمانی فرانسه باید مراحل گفته‌شده در زیر را دنبال کنید:

بررسی کنید که آیا برای اقامت کوتاه‌مدت در منطقه شینگن به ویزا نیاز دارید یا خیر. مشخص کنید که کجا باید درخواست خود را بفرستید. سپس باید فرم درخواست ویزای کوتاه‌مدت را پر کنید. پس از آن مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را به دلایل پزشکی جمع‌آوری کنید.

سپس با جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز در مصاحبه شرکت کنید. در این مرحله باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. سپس منتظر باشید تا سفارت دربارۀ درخواست شما تصمیم بگیرد.

بر اساس قوانین ویزای شینگن، اولین زمانی که می‌توانید برای دریافت ویزای اتحادیه اروپا به‌منظور درمان پزشکی در یکی از کشورهای شینگن درخواست دهید، سه ماه قبل از سفر است. پس از این مرحله باید منتظر جواب سفارت بمانید. در موارد اضطراری، سفارت یا کنسولگری می‌تواند درخواست‌های ویزا برای درمان پزشکی در فرانسه را راحت‌تر قبول کند.

اصولاً یک سفارت یا کنسولگری شینگن تقریباً ۱۵ روز طول می‌کشد تا درخواست ویزای شینگن را برای هدف‌های پزشکی بررسی کند. این مدت ممکن است در موارد فوق‌العاده با توجه به وضعیت سلامتی فرد کاهش پیدا کند.

سفر به فرانسه و اخذ ویزای پزشکی

منبع: commonwealthfund

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی فرانسه

می‌توانید فرم درخواست ویزای درمانی فرانسه را به‌صورت الکترونیکی پر کنید و سپس از نسخه پرینت بگیرید. نمونه فرم پرشده ویزای فرانسه را می‌توانید با جست‌وجو در منابع معتبر به‌دست آورید. علاوه بر تمامی موارد، برای تکمیل مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی فرانسه، به مدارک زیر هم نیاز دارید:

 • چند قطعه عکس جدید ۳×۴ با پس‌زمینه سفید
 • گذرنامه اصلی که حداقل ۶ ماه از تاریخ بازگشت اعتبار داشته باشد
 • اثبات محل اقامت برای مدت‌زمان اقامت شما در فرانسه
 • وضعیت مالی و شغلی همسر
 • تمکن مالی و گردش حساب سه‌ماهه اخیر با مهر و امضای شعبه
 • تأیید رزرو هتل بر اساس برنامه سفر
 • مدارک دال بر تأمین هزینه‌های پرداخت معالجه و درمان در کشور مقصد، مانند مدارک واریز به حساب پزشک معالج یا بیمارستان
 • بیمه مسافرتی که کل روز‌های حضور در کشور مقصد را پوشش دهد به همراه کپی از آن
 • دعوت‌نامه درمان پزشکی از پزشکان فرانسوی
 • آزمایش‌های مربوط به بیمار و تشخیص بیماری و متناسب با وضعیت فعلی بیمار
 • بیماران خارجی باید گزارش‌های پزشکی مربوطه، یادداشت‌های ارجاع و سایر اطلاعات مهم پزشکی را به همراه داشته باشند

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی فرانسه

منبع: samaritanspurse

هزینه ویزای پزشکی فرانسه چقدر است؟

در صورتی که فردی به دلایل پزشکی و برای بیماری نیاز به اخذ ویزای فرانسه داشته باشد، می‌تواند با دریافت این ویزا برای پیگیری درمان خود به یکی از مراکز درمانی کشور فرانسه برود. برای اخذ این ویزا باید ابتدا دلایل پزشکی خود را در فرم درخواست خود انتخاب کند. این ویزا بیمار را قادر می‌سازد در ۶ ماه مرحله‌های درمان خود را در هر مرکز درمان یا بیمارستانی انجام دهد که امکانات بیماری موردنظر را داشته باشد.

اگر دنبال پاسخ پرسشهزینه ویزای پزشکی فرانسه چقدر است؟هستید باید به این نکته مهم اشاره کنیم؛ فردی که خواستار ویزای درمانی فرانسه است، هزینه‌هایی باید بپردازد تا اجازه ورود به این کشور را پیدا کند. در صورت نیاز به ویزای کوتاه‌مدت یا ترانزیت فرودگاهی برای فرانسه، هزینه درخواست ۶۰ یورو است. هزینه ویزای طولانی‌مدت فرانسه یا همان ویزای درمانی فرانسه، هزینه درخواست ۹۹ یورو است.

اگر یک فرد عضو خارجی خانواده به حساب بیاید یا شهروند یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشد، نیازی به پرداخت هزینه ندارد. همسر یا شوهر خارجی یک شهروند فرانسوی هم از پرداخت هزینه درمان فرانسه معاف است.

هزینه ویزای پزشکی فرانسه چقدر است؟

منبع: bbci

اعتبار ویزای درمانی فرانسه

ویزای شینگن برای درمان پزشکی تا ۹۰ روز در یک دوره ۶ماهه معتبر است. در صورتی‌که به‌مدت طولانی‌تر ویزای درمانی فرانسه در منطقه شینگن نیاز دارید، باید برای ویزای ملی طولانی‌مدت به‌منظور درمان پزشکی در منطقه مربوطه درخواست دهید.

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه اخذ ویزای پزشکی فرانسه چقدر است؟

در صورت نیاز به ویزای کوتاه‌مدت یا ترانزیت فرودگاهی برای فرانسه، هزینه درخواست ۶۰ یورو است. هزینه ویزای طولانی‌مدت فرانسه یا همان ویزای درمانی فرانسه، هزینه درخواست ۹۹ یورو است.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی فرانسه چیست؟

برای اخذ ویزای درمانی فرانسه حتماً باید از یک بیمارستان خصوصی و یا یک پزشک دعوت‌نامه معتبر داشته باشید. باید به سفارت کشور موردنظرتان اثبات شود که روند درمانی شما در کشور محل اقامتتان به‌طور کامل انجام نمی‌شود. حتماً در کشور مقصد به بیمارستان خصوصی بروید و به سفارت اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های درمانی برمی‌آیید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی فرانسه چیست؟‌

 • چند قطعه عکس جدید ۳×۴ با پس‌زمینه سفید
 • گذرنامه اصلی که حداقل ۶ماه از تاریخ بازگشت اعتبار داشته باشد
 • اثبات محل اقامت برای مدت‎‎‎‌‌زمان اقامتتان در فرانسه
 • وضعیت مالی و شغلی همسر
 • تمکن مالی و گردش حساب سه ماهه اخیر با مهر و امضای شعبه
 • تأیید رزرو هتل بر اساس برنامه سفر
 • مدارک دال بر تأمین هزینه‌های پرداخت معالجه و درمان در کشور مقصد، مانند مدارک واریز به حساب پزشک معالج یا بیمارستان
 • بیمه مسافرتی که کل روز‌های حضور در کشور مقصد را پوشش دهد به همراه کپی از آن
 • دعوت‌نامه درمان پزشکی از پزشکان فرانسوی
 • آزمایش‌های مربوط به بیمار و تشخیص بیماری و متناسب با وضعیت فعلی بیمار
 • بیماران خارجی باید گزارش‌های پزشکی مربوطه، یادداشت‌های ارجاع و سایر اطلاعات مهم پزشکی را به همراه داشته باشند

ویزای درمانی فرانسه چقدر اعتبار دارد؟

ویزای شینگن برای درمان پزشکی تا ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه معتبر است. در صورتی‌که به‌مدت طولانی‌تر ویزای درمانی فرانسه در منطقه شینگن نیاز دارید، باید برای ویزای ملی طولانی‌مدت به‌منظور درمان پزشکی در منطقه مربوطه درخواست دهید.