قبرس شمالی یک کشور کوچک و تحت السلطه کشور ترکیه است و به جز ترکیه، کشورهای دیگر قبرس شمالی را به رسمیت نمی‌شناسند.

هزینه‌های زندگی در این کشور پایین‌تر از سایر کشورهای همسایه است و همین باعث شده ویزای قبرس شمالی این روزها به محبوب بسیاری تبدیل شود و افراد بسیاری را برای گردشگری و حتی اقامت، به خود جذب کند. ویزایی که این کشور صادر می‌کند، ویزای شینگن نیست اما اخذ این ویزا مراحل خاص خود را دارد. در این مقاله راه‌هایی جهت اخذ ویزای قبرس شمالی ارائه خواهیم داد که قطعا مفید خواهند بود.

اخذ ویزا
پرچم ویزای قبرس شمالی
مشاوره رایگان

شرایط ویزای قبرس شمالی

شرایط ویزای قبرس شمالی

منبع: Cyprus Holidays

اولین گزینه‌ای که می‌تواند جهت اخذ ویزای قبرس شمالی به شما کمک کند، گرفتن ویزای توریستی گروهی است. قانونی که این کشور برای افراد توریست مصوب کرده، ورود به صورت گروهی است. یعنی شما باید از یک آژانس مسافرتی برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. اگر می‌خواهید به تنهایی وارد خاک این کشور شوید، حتما باید دعوت نامه‌ای از سوی کسی که مقیم و یا شهروند این کشور است، دریافت کنید.

یکی دیگر از شرایط ویزای قبرس شمالی، داشتن تاریخچه سفری یا همان ترول هیستوری مناسب است. این موضوع می‌تواند یک فاکتور تاثیرگذار در جهت اخذ هر نوع ویزای دیگری برای هر کشور دیگری باشد. قبرس شمالی هم از این قانون مستثنی نیست. باید دقت کنید که داشتن تاریخچه سفری خوب به معنای تعداد سفرهای خارجی شما نیست، بلکه کیفیت این سفرها بسیار مهم است. سفارت این کشور برای صدور ویزای شما، حتما به این گزینه توجه خواهد کرد.

سومین شرط گرفتن ویزای قبرس ‌شمالی، مربوط به میزان تمکن مالی فرد متقاضی است. باید بگوییم نه‌تنها قبرس شمالی، بلکه هر کشور دیگری برای صدور هر نوع ویزایی، به تمکن مالی فرد متقاضی، اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. می‌توانید با ارائه اسناد بانکی به سفارت قبرس شمالی، که نشان‌دهنده گردش مالی شما باشد، در جهت اثبات تمکن مالی اقدام کنید. تمکن مالی ویزای قبرس شمالی حتما باید به صورت دلار باشد. شما می‌توانید با ارائه اسناد مربوط به گرد‌ش مالی ۳ الی ۶ ماهه خود، جهت اثبات تمکن مالی اقدام کنید. هر چقدر تراکنش‌های مربوط به حساب‌تان بیشتر باشد، شانس شما بیشتر خواهد بود.

انواع ویزای قبرس شمالی

انواع ویزای قبرس شمالی

منبع: Cyprus Paradise

این کشور بسته به اهداف فرد متقاضی، ویزاهای مختلفی صادر می‌کند. بعضی از ویزاها به فرد متقاضی اجازه می‌دهد فقط یکبار وارد این کشور شوند. اما برخی دیگر اجازه می‌دهند که فرد ورود چندین باره به کشور قبرس شمالی را می‌دهد. انواع ویزای قبرس شمالی بدین ترتیب است:

ویزای کوتاه مدت قبرس شمالی

مدت اعتبار و نوع ویزای مربوط به افراد متقاضی را مسئولان مهاجرت کشور قبرس شمالی بررسی و سپس مهر می‌زند. مدت اقامت افراد در این کشور نمی‌تواند از تاریخ اعلام شده در اسناد آن‌ها بیشتر باشد و افراد نمی‌توانند از ویزای خود به دلایلی غیر از هدف اصلی آن استفاده کنند. این ویزا برای افرادی که هدف مهاجرت به این کشور را ندارند، صادر می‌شود. این ویزا به فرد متقاضی اجازه می‌دهد که به مدت سه ماه و کمتر از سه ماه در این کشور بماند. این نوع ویزا هم در نوع خود زیرشاخه‌های بیشتری دارد که برخی از آن‌ها را می‌بینید:

ویزای توریستی

مانند هر کشور دیگری، قبرس شمالی هم برای افراد، ویزای توریستی صادر می‌کند. این کشور به دلیل جنبه‌های مثبت در زمینه توریستی، همیشه طرفداران بسیاری دارد و شاید شما هم بخواهید به این کشور سفر کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. ویزای توریستی قبرس شمالی به شما اجازه می‌دهد، حداکثر ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. اگر در گذشته چندین بار به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده باشید، مدت اعتبار ویزای توریستی شما ممکن است به ۹۰ روز هم برسد.

ویزای تجاری قبرس شمالی

ویزای تجاری، ویزایی است که به افراد خارجی اجازه می‌دهد برای انجام بیزینس وارد خاک یک کشور شوند. شرکت در جلسات، کنفرانس‌ها و یا همایش‌های مربوط به کسب و کار، نیازمند اخذ ویزای تجاری است. اگر شما در کشور قبرس شمالی با یک شرکت تجاری همکاری دارید، باید دعوت نامه‌ای رسمی از سوی این شرکت به شما ارسال شود تا بتوانید جهت اخذ ویزای تجاری اقدام کنید. مدت اعتبار این ویزا حدودا ۹۰ روز است.

ویزای ملاقات بستگان در قبرس شمالی

اگر بستگان شما در قبرس شمالی اقامت دارد و تمایل به دیدار آن‌ها را دارید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید. جهت اخذ این ویزا باید درخواست ویزای کوتاه مدت از سفارت این کشور دهید و دعوت‌ نامه‌ای از سوی بستگان خود داشته باشید. مدت زمان اعتبار این ویزا ۶۰ روز است.

ویزای فرهنگی و ورزشی قبرس شمالی

اگر ورزشکار یا هنرمند هستید، می‌توانید جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. این ویزا برای اعضای اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی، اعضای هیئت علمی و محققان، تیم‌های هنری و ورزشی و متخصصان بین‌المللی صادر می‌شود. برای اخذ این ویزا باید یک نامه رسمی که نشان دهنده جزئیات فعالیت شما در کشور قبرس است، از سوی موسسه و سازمان مربوطه در کشور خود، نوشته شود. دومین مرحله ارائه بلیط مربوط به برنامه شما در کشور قبرس شمالی است. این نوع ویزا حداکثر تا ۹۰ روز و با توجه به مدت‌زمان جشنواره‌ها، مناسبت‌های فرهنگی، هنری و رویدادهای ورزشی صادر می‌شود.

ویزای کار قبرس شمالی

ویزای کار دارای اعتباری به مدت ۳۰ روز است و برای افرادی صادر می‌شود که هیچ شرکت رسمی در قبرس شمالی ندارند. اولین شرط اخذ این ویزا داشتن باید یک پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار است. اگر بتوانید در طول ۳۰ روز، یک شغل مناسب پیدا کنید، اجازه کار در این کشور را خواهید داشت و می‌توانید هر سال آن را تمدید کنید. اما در حالت برعکس باید به کشور خود برگردید. بهتر است چند روز قبل از اتمام اعتبار ویزای کار خود، به تمدید آن اقدام کنید.

ویزای بلند مدت قبرس شمالی

ویزای بلند مدت قبرس شمالی

منبع: Travels Of A Bookpacker

طبیعتا مدت اعتبار این ویزا بیشتر از ویزای کوتاه مدت است و شما می‌توانید بیشتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مدارک و اسناد شما معتبر و دارای توضیح مناسبی برای اقامت بیشتر شما در این کشور داشته باشد، سفارت قبرس شمالی برای شما ویزای بلند مدت که اعتبار آن حداکثر ۱۸۰ روزه است، صادر می‌کند. این ویزا برای افرادی که تمایل مهاجرت به کشور قبرس شمالی دارند، صادر می‌شود که مراحل خاص خود را دارد. ویزای بلندمدت قبرس شمالی حق ورود چندگانه را به فرد متقاضی می‌دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی

مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی

منبع: Essential Cyprus

در اولین گام برای سفر، باید مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی را داشته باشید که این مدارک به ترتیب زیر هستند:

 • کپی و اصل پاسپورت فرد متقاضی با ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس ۶*۴ جدید با پس زمینه سفید
 • اصل و ترجمه شناسنامه فرد
 • اصل و ترجمه شده گواهی اشتغال فرد متقاضی
 • ارائه تمکن مالی به دلار
 • ارائه اسناد مربوط به گردش حساب فرد سه تا شش ماه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا و وارد کردن اطلاعات صحیح فرد متقاضی
 • ارائه کپی از تاریخچه سفر فرد
 • رزرو قطعی بلیط‌های رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو قطعی هتل
 • ارائه دعوت نامه در صورت لزوم

مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی

مراحل اخذ ویزای قبرس شمالی

منبع: Global Grasshopper

ابتدا مدارکی که ارائه کرده اید، در سایت این کشور آپلود می‌شود. سپس افسر مهاجرتی برای شما زمانی را برای تحویل اصل مدارک مشخص می‌کند. شما موظف هستید مدارک مورد نیاز را به در زمان تعیین شده به افسر مهاجرتی تحویل دهید.

اگر مدارک شما تایید شود، باید هزینه آزمایش‌های سلامت را بپردازید که شامل آزمایش خون، هپاتیت، HIV و تست سل است و دریافت پاسخ آن نیز حدود یک هفته تا ده روز طول می‌کشد. بعد از دریافت نتیجه آزمایش باید هزینه مالیات سالیانه شخص واریز شود و بعد از واریز هزینه، ویزا به صورت آنلاین صادر خواهد شد. برای دریافت ویزای خود هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین می‌توانید اقدام کنید.

هزینه ویزای قبرس شمالی

هزینه ویزای قبرس شمالی

منبع: Ali's Adventures

جهت اطلاع از هزینه ویزای قبرس شمالی، باید از آژانس‌های مسافرتی پرس و جو کنید. البته این هزینه‌ها به دلار خواهد بود. اگر تمایل دارید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید، هزینه‌های آن بیشتر خواهد بود. داشتن دعوتنامه هم در تعیین هزینه‌های ویزا، نقش مهمی دارد. هزینه‌های گفته شده باید در کارگزاری BLS در تهران پرداخت شود.

اعتبار ویزای قبرس شمالی

اعتبار ویزای قبرس شمالی

منبع: Medium

اعتبار ویزای قبرس شمالی این‌گونه است، زمانی که ویزای شما صادر شد، شما باید طی ۱۴ روز کشور خود را به مقصد قبرس شمالی ترک کنید. اگر در طول این مدت به کشور مقصد سفر نکنید، ویزای شما باطل خواهد شد و شما نمی‌توانید تا شش ماه جهت ویزای جدید اقدام کنید. اعتبار ویزاهای صادر شده نیز به نوع آن بستگی دارد و از سه ماه تا یک‌سال هم می‌تواند اعتبار داشته باشد و شما موظف هستید بعد از اتمام مدت زمانی که برای ویزای شما در نظر گرفته شده، به کشور خود بازگردید.

تمدید ویزای قبرس شمالی

تمدید ویزای قبرس شمالی

منبع: World Travel Guide

اگر شما دارای ویزای توریستی گروهی قبرس شمالی هستید، نمی‌توانید جهت تمدید آن اقدام کنید. در کل تمدید ویزای توریستی برای همه کشور‌ها، امری مشکل است. اما برای ویزای کار شرایط متفاوت است. باید به این نکته اشاره کنیم که مجوز و ویزای کار قبرس شمالی دارای اعتبار یک‌ساله بوده و قابل تمدید است. داشتن یک شغل مناسب و رضایت کار فرمای شما و یا همکاری با یک شرکت قبرسی از دلایل مهم جهت تمدید ویزای قبرس شمالی شما است.

جواب ویزای قبرس شمالی چقدر طول می‌کشد؟

جواب ویزای قبرس شمالی چقدر طول می‌کشد؟

منبع: Here To Travel

ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که کارگزاری BLS در تهران، کارهای مربوط به صدور ویزا قبرس شمالی را پیگیری می‌کند که می‌توانید آدرس این کارگزاری را سرچ کنید تا از روزها و ساعات کاری این موسسه مطلع شوید. بعد از ارائه تمامی مدارک به این موسسه و بررسی صحت آن، ویزای شما صادر خواهد شد که در حالت معمول ۷ روز کاری زمان خواهد برد. شما می‌توانید با به صورت حضوری یا از طریق سایت رسمی اعلام شده، روند کار پرونده خود را پیگیری کنید.

فرم مشاوره ویزای قبرس شمالی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه ویزای قبرس شمالی چقدر است؟

اگر می‌خواهید از طریق ویزای توریستی وارد قبرس شمالی شوید، می‌توانید هزینه‌های مربوط به این ویزا را از آژانس‌های مسافرتی پیگیری کنید. همچنین می‌توانید برای برآورد هزینه تمامی ویزاها، به کارگزاری این کشور در تهران مراجعه و اطلاعات بیشتری کسب کنید.


مدارک لازم برای دریافت ویزای قبرس شمالی چیست؟

 • کپی و اصل پاسپورت و همچنین معتبر بودن آن
 • کپی و اصل شناسنامه و ترجمه آن
 • دو قطعه عکس جدید در اندازه تعیین شده
 • ارائه گواهی تمکن مالی به دلار
 • ارائه تاریخچه سفری
 • بلیط هواپیما و رزرو هتل
 • گواهی اشتغال و ترجمه آن
 • ارائه پرینت گردش حساب سه یا شش ماهه
 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه دعوت نامه در صورت لزوم

ویزای قبرس شمالی چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار ویزا بسته به نوع آن متغییر است و می‌تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. معمدلا ویزای توریستی و ویزای کار ۳۰ روزه است و ویزای تجاری ۹۰ روزه است.

چگونه ویزای قبرس شمالی برای جام جهانی بگیرم؟

ویزای فرهنگی و ورزشی مناسب افرادی است که برای فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی قصد سفر به قبرس شمالی را دارند و یا برای تماشای انواع مسابقات ورزشی، می‌خواهند وارد قبرس شمالی شوند.