ویزای تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین‌المللی خواهان ادامه تحصیل در این کشور الزامی است.

 محبوبیت مالزی به‌عنوان یک مقصد آموزش عالی به‌طور پیوسته در حال افزایش است؛ زیرا این کشور تنوع فزاینده‌ای از دوره‌های با کیفیت بالا را در دانشگاه‌ها و کالج‌های خود ارائه می‌دهد. بر اساس گزارش سازمان آموزشی و علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) مالزی یکی از بهترین کشورها برای تحصیلات عالی، میان دانشجویان بین‌المللی است. نظرسنجی بین‌المللی دانشجویان یونسکو در سال ۲۰۱۴، مالزی را به‌عنوان دوازدهمین مقصد تحصیلی ترجیحی در جهان رتبه‌بندی کرد.

ویزای تحصیلی
پرچم مالزی
مشاوره رایگان

چه کسانی به ویزای تحصیلی مالزی نیاز دارند؟

اتباع خاصی که دنبال تحصیل در مالزی هستند برای ورود به این کشور به ویزای تحصیلی مالزی نیاز دارند. نوع ویزای ورود موردنیاز برای تحصیل در مالزی، ویزا با مرجع است؛ به این معنی که شما باید از اداره مهاجرت مالزی مجوز داشته باشید (یعنی نامه تأیید ویزا (VAL)). اگر از یکی از کشورهای جدول زیر هستید به ویزای تحصیلی مالزی با مرجع نیاز دارید.

الجزایرآرژانتیناتریشبحرینبنگلادشبلژیک
بوسنی و هرزگوینبرزیلکامبوجکامرونشیلیچین
کرواسیکوباجمهوری چکمصرفنلاندفرانسه
آلمانغناگینهمجارستانهنداندونزی
جمهوری هنگ‌کنگایرانعراقایرلندایتالیاژاپن
اردنقزاقستانکوزووکویتلائوسلبنان
لیختن اشتاینمالتمکزیکمونته نگرومراکشموزامبیک
میانمارنپالهلندنیجریهکره شمالیعمان
پاکستانفیلیپینلهستانرومانیروسیهرواندا
ساموآسنگالصربستانسریلانکاسوئدسوریه
عربستان سعودیاسپانیاتایوانتایلندترکیهترکمنستان
آفریقای جنوبیاوکرایناماراتآمریکاازبکستانونزوئلا
کره جنوبیویتنامساموآی غربییمنسنت مارینو

شرایط ویزای تحصیلی مالزی

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی مالزی را بگیرید باید واجد شرایط باشید؛ به‌همین‌دلیل سعی کرده‌ایم تا در این بخش، شرایط ویزای تحصیلی مالزی را شرح دهیم. در ادامه، شرایط ویزای تحصیلی مالزی را می‌آوریم که پیش از اقدام برای گرفتن آن باید به این نکته‌ها توجه کنید:

۱.  نخستین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی، داشتن یک گذرنامه معتبر است. در واقع بدون داشتن گذرنامۀ معتبر هیچ‌یک از مراحل دریافت ویزای تحصیلی مالزی را نمی‌توانید پشت سر بگذارید

۲. شرط دیگر اخذ ویزای تحصیلی مالزی، این است که از نظر سلامت دچار هیچ‌گونه مشکلی نباشید

۳. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی نیز این است که هیچ سابقه‌ای در رابطه با محکومیت کیفری یا محکومیت درزمینه مهاجرت در کارنامه خود نداشته باشید

۴. بعد از همه این‌ها لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی پول کافی و گردش حساب داشته باشید

۵. باید مدارک تحصیلی معتبر موردنیاز دانشگاه یا کالج موردنظر را نیز برای اخذ ویزای تحصیلی داشته باشید

۶. باید پذیرش تحصیلی را از دانشگاه یا کالج موردنظر خود در مالزی بگیرید

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مالزی

دولت مالزی روند درخواست ویزای تحصیلی مالزی را برای هرکسی که می‌خواهد در این کشور تحصیل کند به‌راحتی تعیین کرده است؛ زیرا دیگر دانشجویان به تماس با سفارت محلی خود در مالزی نیاز ندارند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی مالزی به شرح زیر است:

۱. مستقیماً با مؤسسه یا دانشگاه مدنظر خود تماس بگیرید

دانش‌آموزان یا دانشجویان می‌توانند مستقیماً از مؤسسه یا دانشگاه منتخب خود برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی اقدام کنند؛ همچنین می‌توانند فرم درخواست خود را مستقیماً به مؤسسه خاص بفرستند. ویزای تحصیلی مالزی باید بیش از یک سال اعتبار داشته باشد.

۲. منتظر تأیید پذیرش باشید

دانشجویان از طریق مؤسسه آموزشی که خود انتخاب کرده‌اند از وضعیت درخواست خود مطلع می‌شوند. اعلان پذیرش معمولاً ظرف یک هفته (۷ روز) فرستاده می‌شود.

۳. مدارک لازم را بفرستید

دانشجویان باید تمام مدارک ویزای لازم را برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی بفرستند و آن مدارک را به مؤسسه مربوطه نیز ارسال کنند.

۴. مؤسسه، نامه‌ای مبنی بر تأیید ویزای تحصیلی مالزی برای شما می‌فرستد

نامه تأییدیه برای ویزای تحصیلی مالزی را اداره مهاجرت مالزی منتشر می‌کند و پس از پذیرش به مؤسسه تحویل داده می‌شود. سپس مؤسسه، این تأیید نامه را برای دانشجویان می‌فرستد.

۵. قبل از ورود به مالزی به مؤسسه اطلاع دهید

قبل از ورود به مالزی، دانشجویان باید مکان فرودگاه، شماره پرواز و تاریخ و زمان ورود خود را به مؤسسه اطلاع دهند. نماینده‌ای از مؤسسه در ایست بازرسی مهاجرت در فرودگاه مالزی از آن‌ها استقبال می‌کند. در مرحله بعد، ویزای تحصیلی مالزی از طریق تأییدیه‌ای در گذرنامۀ ملی معتبر برای آن‌ها صادر می‌شود.

۶. منتظر برچسب ویزای تحصیلی مالزی خود باشید

ظرف دوهفته، ویزای تحصیلی مالزی به اداره مهاجرت فرستاده می‌شود و برچسب پاس دانشجویی روی آن چسبانده می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مالزی

هنگامی که برای ویزای تحصیلی مالزی (یعنی نامه تأیید ویزای خود) به اداره مهاجرت درخواست می‌کنید، باید مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی مالزی را به‌صورت زیر ضمیمه کنید:

 • یک عکس از خودتان با ابعاد ۳۵mm x ۴۵mm و زمینه سفید
 • یک کپی از گذرنامۀ شما با نشان دادن موارد زیر:
  • اطلاعات شخصی شما
  • تاریخ صدور و انقضا. گذرنامه باید حداقل ۱۲ ماه دیگر اعتبار داشته باشد
  • تمام ویزاهای قبلی که گرفته‌اید
  • صفحه‌ای که هرگونه اصلاحیه را بیان می‌کند (ضمیمه‌ها، توضیحات نام و شماره گذرنامه قبلی)
 • صفحه‌های تمام صفحات گذرنامه شما فقط درصورتی‌که از یکی از کشورهای زیر هستید:
  • ایران
  • عراق
  • لیبی
  • سومالی
  • سودان
  • سوریه
  • یمن
 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی مالزی شما
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات قبلی
 • گواهی پزشکی که سلامت شما را ثابت کند. شما باید در یک کلینیک ثبت‌شده در خارج از کشور تحت یک غربالگری پزشکی قبل از ورود قرار بگیرید
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد. اگر اهل کشوری هستید یا اخیراً به کشوری سفر کرده‌اید که در معرض خطر انتقال تب زرد است
 • فرمی که همه دانشجویان خارجی باید آن را امضا کنند تا اطمینان حاصل شود که قوانین مهاجرت مالزی را نقض نمی‌کنند. در صورت تخطی نکردن از قوانین، وثیقه مسترد خواهد شد
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی. باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید و گواهینامه‌ای را پیوست کنید که نشان می‌دهد سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی دارید. مالزی گواهینامه‌های آزمون‌های زیر را می‌پذیرد:
  • آیلتس (سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی)
  • تافل (تست زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی)
  • PTE - آکادمیک (آزمون انگلیسی پیرسون)
  • CAE (انگلیسی کمبریج: Advance)
  • CPE (انگلیسی کمبریج: مهارت)
  • MUET (آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی)
 • اگر اهل سودان هستید: گواهی عدم اعتراض (NOC) که مؤسسه شما باید در سفارت سودان در کوالالامپور درخواست کند
 • اگر اهل ایران هستید: یک نامه واجد شرایط بودن (LOE) که مؤسسه شما باید برای آن در سفارت ایران در کوالالامپور درخواست دهد

هزینه ویزای تحصیلی مالزی

هزینه ویزای تحصیلی مالزی از ۲۹٫۴۱ دلار آمریکا تجاوز نمی‌کند. به‌طورکلی، هزینه ویزای تحصیلی مالزی معمولاً حدود ۱۷٫۶۵ دلار آمریکا است. هنگامی که دانش‌آموزان یا دانشجویان تمام مراحل را بگذرانند و هزینه ویزای تحصیلی مالزی را پرداخت کنند، به‌طور رسمی ثبت‌نام می‌کنند و برای تحصیل در مؤسسه انتخابی مالزی آماده می‌شوند.

اعتبار ویزای تحصیلی مالزی

اعتبار پاس ویزای تحصیلی مالزی به دوره تحصیلی شما بستگی دارد. اگر در یک آموزشگاه زبان ثبت‌نام کرده باشید، ویزای تحصیلی شما به‌مدت ۶ماه صادر می‌شود؛ اما می‌توان آن را تمدید کرد. برای بیشتر دوره‌ها، یک سال ویزای تحصیلی مالزی می‌گیرید که می‌توانید در ادامه، آن را تمدید کنید. به‌طورکلی، اعتبار ویزای تحصیلی مالزی دوازده ماه است. در غیر این صورت برای مدت‌زمان برنامه درصورتی‌که مدت آن کمتر از دوازده ماه باشد صادر می‌شود.

صدور ویزای تحصیلی مالزی چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی، کل فرایند صدور ویزای تحصیلی مالزی از درخواست نامه تأیید ویزای تحصیلی (VAL) تا دریافت پاس دانشجویی ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. زمان پردازش نامه تأیید ویزای تحصیلی مالزی ۱۴ روز است؛ اما زمان پردازش ویزای ورودی مالزی بین یک تا سه هفته است (مگر اینکه eVisa باشد که در عرض دو روز پردازش می‌شود.)

تمدید ویزای تحصیلی مالزی

تمدید ویزای تحصیلی مالزی پس از پایان مدت ویزا امکان‌پذیر است. دانشجویان تنها در صورتی مجاز به تحصیل در مالزی هستند که ویزای تحصیلی معتبر داشته باشند. می‌توانید از مؤسسه یا دانشگاه خود درخواست کنید تا برای تمدید ویزای تحصیلی مالزی برای پوشش دوره باقی‌مانده اقدام کند.

ریجکتی ویزای تحصیلی مالزی

اگر مصاحبه برای گرفتن ویزای تحصیلی مالزی داشتید، می‌توانید دلیل ریجکت شدن را از افسر ویزا بپرسید. درصورتی‌که نیازی به حضور در مصاحبه نبود، مدرکی می‌گيريد که دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی مالزی را بيان می‌کند. در مرحله بعد، سعی کنید دلایل ریجکت را از بین ببرید و دوباره برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی خود اقدام کنید.

اجازه کار با ویزای تحصیلی مالزی

با توجه به آموزش مالزی که زیر نظر وزارت آموزش عالی مالزی است، تمامی دانشجویان بین‌المللی که در مؤسسات آموزش عالی دولتی یا خصوصی تحصیل می‌کنند، مجاز به کار پاره‌وقت برای حداکثر ۲۰ ساعت در هفته با ویزای تحصیلی معتبر هستند. توجه داشته باشید که نمی‌توانید در هرجایی کار کنید، فقط در رستوران‌ها، کیوسک‌های بنزین، مینی‌مارکت‌ها و هتل‌ها.

ویزای همراه تحصیلی مالزی

درصورتی‌که دانشجو در یک دوره تمام‌وقت با مدت بیش از ۱۲ ماه تحصیل می‌کند، اعضای خانواده دانشجو با تأیید اداره مهاجرت مالزی (با مجوز اجتماعی طولانی‌مدت) مجاز به همراهی دانشجو و اخذ ویزای همراه تحصیلی مالزی و اقامت در این کشور هستند.

ویزای تحصیلی مالزی و اقامت دائم این کشور

مالزی سیستمی مبتنی بر امتیاز برای اقامت دائم ارائه می‌دهد که در آن متقاضیان باید حداقل نمره ۶۵ از ۱۲۰ ممکن را کسب کنند و یک اسپانسر نیز داشته باشند. دسته‌بندی‌های کسب امتیاز شامل حقوق، سن، سابقه کار، تسلط به زبان، سرمایه‌گذاری و مدت‌زمان اقامت در مالزی می‌شود.

فرم مشاوره ویزای تحصیلی مالزی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

چه کسانی به ویزای تحصیلی مالزی نیاز دارند؟

آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در مالزی داشته باشند و تابعیت یکی از کشورهای الجزایر، آرژانتین، اتریش، بحرین، بنگلادش، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، برزیل، کامبوج، کامرون، شیلی، چین، کرواسی، کوبا، جمهوری چک، مصر، فنلاند، فرانسه، آلمان، غنا، گینه، جمهوری هنگ‌کنگ (C. I / D. I)، مجارستان، هند، اندونزی، ایران، عراق، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، اردن، قزاقستان، کوزوو، کویت، لائوس، لبنان، لیختن اشتاین، مالت، مکزیک، مونته نگرو، مراکش، موزامبیک، میانمار، نپال، هلند، نیجریه، کره شمالی، عمان، پاکستان، فیلیپین، لهستان، رومانی، روسیه، رواندا، ساموآ، عربستان سعودی، سنگال، صربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سریلانکا، سنت مارینو، سوئد، سوریه، تایوان، تایلند، ترکیه، ترکمنستان، اوکراین، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام، ساموآی غربی و یمن را داشته باشند نیاز به اخذ ویزای تحصیلی مالزی خواهند داشت.


آیا با ویزای تحصیلی مالزی می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله. با داشتن ویزای تحصیلی مالزی به ۲۰ ساعت کار پاره‌وقت در هفته مجاز هستید.

در صورت اخذ ویزای تحصیلی مالزی می‌توانم خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

اگر یک دوره تمام‌وقت با مدت بیش از ۱۲ ماه در مالزی تحصیل کرده‌اید می‌توانید خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید.

آیا با داشتن ویزای تحصیلی مالزی می‌توانم اقامت دائم این کشور را بگیرم؟

بله. با داشتن ویزای تحصیلی مالزی و با استفاده از سیستم امتیازدهی این کشور می‌توانید اقامت دائم مالزی را بگیرید.

تمکن مالی ویزای تحصیلی مالزی چقدر است؟

برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی باید حداقل حدود ۱۷٫۶۵ دلار آمریکا داشته باشید.