کشور هلند مقصد بسیار خوبی برای تجربه زندگی اروپایی و البته، تحصیل در این کشور است اما برای تحصیل، به یک ویزای تحصیلی هلند نیاز خواهید داشت.

از زمان‌های گذشته تا کنون، هلند به عنوان کشوری که در زمینه دریانوردی فعالیت می‌کند، حرف اول را می‌زند. این کشور علاوه بر مواردی که گفته شد، در زمینه پرورش گل هم یکی از قطب‌های معروف جهان در این زمینه است که همه ساله جشنواره‌های متعددی در این کشور برگزار می‌شود و گردشگران بسیاری جهت بازدید از سرتاسر جهان به این کشور سفر می‌کنند.

ویزای تحصیلی
پرچم هلند
مشاوره رایگان

چه کسانی به ویزای تحصیلی هلند نیاز دارند؟

اخذ ویزای تحصیلی هلند

منبع: Boston Consulting Group - BCG

کشور هلند به دلیل شرایطی که دارد، مقصد بسیاری از مهاجران است و بین کسانی که به فکر مهاجرت به خارج هستند، یکی از گزینه‌های اول به شمار می‌رود. یکی از راحت‌ترین راه‌های اخذ ویزای تحصیلی هلند از طریق تحصیل در هلند است.

کشور هلند در بین سایر کشورهای اروپایی و حوزه شینگن صاحب سیستم آموزشی بسیار خوبی است و افراد بسیاری برای بهره مندی از این سیستم به این کشور مهاجرت می‌کنند. با توجه به این که کشور هلند دارای اقتصاد قابل قبولی است و شما می‌توانید بعد از اتمام تحصیل در این کشور مشغول به کار شوید. همه افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، می‌توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام کنند. 

انواع ویزای تحصیلی هلند

انواع ویزای تحصیلی هلند

منبع: Erudera College News

در فهرست زیر انواع ویزای تحصیلی هلند را می‌بینید که به طور کامل شرح داده شده‌اند:

ویزای تحصیلی هلند MVV

این ویزای برای کسانی مناسب است که تمایل دارند بیشتر از نود روز در کشور هلند اقامت داشته باشند. برای اخذ ویزای mvv مراحلی را باید طی کنید. اولین قدم گرفتن ویزای شینگن است. سپس باید برای دریافت مجوز MVV درخواست دهید. مجوز mvv به شما اجازه ورود به خاک هلند را فراهم می‌سازد اما درواقع فقط یک مجوز موقتی است. این مجوز به شما این امکان را می‌دهد که به جای یک توریست، به عنوان یک مقیم وارد این کشور شوید.

ویزای تحصیلی هلند VVR

این ویزا کوتاه مدت است و به شما اجازه می‌دهد که نهایتا سه ماه در کشور هلند به تحصیل بپردازید. این مجوز از طرف دانشگاه‌های هلند برای متقاضی، گرفته می‌شود و هزینه ای جهت اخذ این مجوز از شما گرفته خواهد شد. مجوز vvr، یک ویزای دانشجویی در هلند به حساب می‌آید. در صورت نیاز، می‌توان این مجوز را تمدید کرد. اگر بیشتر از زمان مقرر تمایل به ماندن در این کشور دارید، باید دعوت نامه‌ای از سوی دانشگاه موردنظر در هلند داشته باشید.

شرایط ویزای تحصیلی هلند

شرایط ویزای تحصیلی هلند

منبع: Travel for a while

هلند مقصد محبوبی برای دانشجویان است. اما باید شرایط ویزای تحصیلی هلند را داشته باشید. یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند ،داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی است که حتما باید به این موضوع توجه کنید. اگر تمکن مالی نداشته باشید، باعث ناکامی شما برای مهاجرت خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، سن فرد متقاضی است و نباید فاصله بین زمان فارغ‌التحصیلی و درخواست برای ویزا، زیاد باشد. البته شرایط سنی در هر کشوری متفاوت است. بهتر است قوانین و شرایط هر کشوری را قبل از مهاجرت مورد بررسی قرار دهید. همچنین یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند، بلد بودن زبان این کشور است. لازم نیست حتما تسلط کامل داشته باشید، اما در حدی که بتوانید در زندگی روزمرگی خود راحت باشید، کافی است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

منبع: Schengen visa

در اولین گام از مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند، شما باید یک نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور داشته باشید. بدون این نامه پذیرش تحصیلی، نمی‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدامی انجام دهید. از این رو باید بهتر است ابتدا دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید.

سپس به وب سایت رسمی این کشور مراجعه کنید تا از تمامی شرایط و قوانین و مدارک مورد نیاز، اطلاعات کافی به دست آورید. این مدارک را آماده کرده و به دانشگاه مورد نظر در کشور هلند ارسال کنید تا بررسی شود.

مدارک شما بررسی می‌شود و ممکن چندین هفته کاری زمان ببرد. اگر با درخواست شما موافقت شود، نامه پذیرش شما به ایمیل شما ارسال شده و زمینه جهت درخواست ویزای هلند برای شما وجود خواهد داشت.

جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند، شما باید درخواست خود را به سفارت و کنسولگری این کشور، اعلام کنید. سپس از شما درخواست می‌شود یک وقت مصاحبه تعیین کرده و خودتان را جهت انجام آن آماده کنید. درخواست شما طی مراحلی بررسی شده و اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ویزای شما صادر خواهد شد. ویزای تحصیلی هلند جزو ویزاهای بلند مدت در این کشور است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند

منبع: travel.earth

 • مدرک زبان معتبر انگلیسی
 • نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه هلند
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • برنامه تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری
 • دو قطعه عکس رنگی جدید
 • ترجمه پاسپورت به زبان انگلیسی و کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی بین المللی
 • نامه تمکن مالی
 • رزرو بلیط هواپیما، هتل و یا خوابگاه
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • ترجمه ریز نمرات
 • سوابق کاری مرتبط با زمینه تحصیلی
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • مدارک ازدواج (در صورت تاهل)

هزینه ویزای تحصیلی هلند

هزینه ویزای تحصیلی هلند

منبع: Shiksha Study Abroad

اخذ ویزای تحصیلی این کشور، مراحل مختلفی دارد که شامل هزینه ویزای تحصیلی هلند هم می‌شود و شما ملزم به پرداخت آن‌ها هستید. هزینه مربوط به ترجمه اسناد مختلف که باید به سفارت این کشور ارائه دهید، بر عهده شما است. همچنین سفارت جهت پذیرش و بررسی صحت مدارک و اسناد شما، هزینه ای دریافت خواهد کرد. این هزینه‌ها بر حسب واحد ارزی یورو است و قیمت روز آن را می‌توانید از سایت‌های مربوطه به دست آورید. این هزینه‌ها ممکن است هر سال متغییر باشد.

اعتبار ویزای تحصیلی هلند

اعتبار ویزای تحصیلی هلند

منبع: REMAX Europe Homepage

اعتبار این ویزا بستگی به دوره تحصیلی شما دارد. اگر برای تحصیل در مقطع لیسانس به این کشور مهاجرت می‌کنید، اعتبار ویزای شما چهار ساله خواهد بود و در صورتی که نیاز شما جهت ماندن برای طی دوره تحصیلتان بیشتر از چهار سال باشد، می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. اگر شما مایل هستید در مقاطع بالاتر در همان دانشگاه یا موسسه آموزشی دیگری ادامه تحصیل دهید، به راحتی از طریق درخواستی که همان موسسه آموزشی به اداره مهاجرت ارسال می‌کند و می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید.

صدور ویزای تحصیلی هلند چقدر طول می‌کشد؟

صدور ویزای تحصیلی هلند چقدر طول می‌کشد؟

منبع: HSBC

موسسه ای که مدارک و اسناد شما را بررسی خواهد کرد، سازمان IND است. این سازمان پس از بررسی‌های لازم، نامه ای را به دانشگاه مورد نظر شما خواهد فرستاد که این نامه نشان می‌دهد مدارکی که برای IND ارسال شده صحیح بوده یا خیر. همچنین تاریخ دریافت و تاریخ بررسی مدارک در آن ذکر شده است.

این سازمان بررسی می‌کند که آیا فرد متقاضی تمام شرایط لازم برای کسب مجوز کسب ویزای تحصیلی در کشور هلند را دارد یا خیر. مدت زمانی که طول می‌کشد IND نتیجه نهایی را به دانشگاه مورد نظر و به شما اعلام کند، حدودا ۶۰ روز به طول می‌انجامد. مجوز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند ظرف ۲ هفته پس از تصمیم مثبت IND آماده می‌شود.

تمدید ویزای تحصیلی هلند

تمدید ویزای تحصیلی هلند

منبع: gsb.hse.ru

در حالت معمول ویزای تحصیلی هلند از سه ماه شروع شده و تا چهار سال ادامه دارد. ویزای شما بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد. اگر دوران تحصیل شما از چهار سال بیشتر طول بکشد، سفارت هلند به شما این اجازه را می‌دهد تا ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید و بیشتر در خاک هلند اقامت داشته باشید. بهتر است حداقل پانزده روز قبل از اتمام ویزای تحصیلی خود، برای تمدید آن اقدام کنید تا استرسی در این مورد نداشته باشید.

ریجکتی ویزای تحصیلی هلند

ریجکتی ویزای تحصیلی هلند

منبع: Life From A Bag

مانند هر ویزای دیگری، احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی هلند هم ممکن است. در واقع ممکن است ویزای‌تان به دلایلی پذیرفته نشده و رد شود. ممکن است تمکن مالی کم، ارائه مدارک و اسناد ناقص و نادرست، عدم بازگشت به کشور، تاریخچه سفر کم و داشتن سو پیشینه کیفری و حقوقی باعث ریجکتی ویزای تحصیلی هلند می‌شود. پس از شش ماه می‌توانید با رفع نواقص و عواملی که باعث ریجکتی ویزای شما شده، درخواست جدیدی را به سفارت کشور هلند اعلام کنید.

اجازه کار با ویزای تحصیلی هلند

در اکثر کشور‌های اروپایی به همراه ویزای تحصیلی و در طی دوره تحصیلی نمی‌توان کار تمام وقت داشت. اما می‌توانید حین تحصیل در یک کار پاره وقت به‌ مدت ۱۰ الی ۱۶ ساعت در هفته مشغول به کار شوید. اگر می‌خواهید یک کار تمام وقت داشته باشید، باید منتظر تعطیلات تابستانی باشید. این قوانین برای دانشجویان مهاجر تعیین شده است و دانشجویانی که اصلیت هلندی دارند و یا سیتیزن این کشور هستند، می‌توانند در هر بازه زمانی کار کنند.

ویزای همراه تحصیلی هلند

ویزای همراه تحصیلی هلند

منبع: Babbel

اگر متاهل هستید، امکان دریافت ویزای همراه تحصیلی هلند برای همسر و کودکان زیر ۱۸ سال‌تان وجود دارد. اگر مجرد هستید، می‌توانید برای پدر یا مادر خود ویزای همراه تحصیلی هلند بگیرید. همراهان شما با داشتن این ویزا می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت مشغول به‌کار شوند. توصیه می‌شود فرد همراه برای سهولت در یافتن شغل و ارتباطات اجتماعی مهارت کافی در زبان انگلیسی یا هلندی داشته‌ باشد. همراه افراد تا زمانی که شخص محصل در خاک کشور هلند است، می‌تواند با او بماند و به زندگی خود ادامه دهد.

ویزای تحصیلی هلند و اقامت دائم این کشور

باید به این نکته توجه کنید که نمی‌توانید تنها با اخذ ویزای تحصیلی در کشور هلند به اقامت دائم دست پیدا کنید. اگر تمایل دارید پس از اتمام دوران تحصیلی خود در این کشور بمانید و مشغول به کار شده و به زندگی خود ادامه دهید، مراحلی را باید طی کنید.

اولین مرحله این است که حین تحصیل یک کار تمام وقت پیدا کنید و پس از اتمام دوره تحصیلی، اقدام به اخذ ویزای کار کنید. به مدت پنج سال باید ویزای کار خود را تمدید کنید و پس از پنج سال ویزای اقامت موقت بگیرید. پس از طی این مراحل می‌توانید برای گرفتن ویزای اقامت دائم در کشور هلند، اقدام کنید.

فرم مشاوره ویزای تحصیلی هلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

چه کسانی به ویزای تحصیلی هلند نیاز دارند؟

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که به تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس هلند، علاقه مند و به دنبال گرفتن مدرک از این موسسه‌ها هستند. برای دریافت این ویزا حتما باید از دانشگاه مورد نظر، پذیرش بگیرید. افراد در هر مقطعی که هستند، می‌توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام کنند. اگر به مراحل و شرایط گفته شده به درستی عمل کنید، حتما موفق به اخذ این ویزا خواهید شد.


آیا با ویزای تحصیلی هلند می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله، می‌توانید. اما شرایطی برای کار کردن افراد مهاجر در نظر گرفته شده است. شما نمی‌توانید حین تحصیل، شغل تمام وقت داشته باشید و فقط اجازه دارید در هفته ۱۰ الی ۱۶ ساعت کار کنید. در دوران تعطیلات تابستانی می‌توانید شغل تمام وقت داشته باشید.

در صورت اخذ ویزای تحصیلی هلند می‌‌توانم خانواده خود را به این کشور بیاورم؟

بله، اگر متاهل هستید می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با گرفتن ویزای همراه تحصیلی هلند، به این کشور بیاورید. اگر مجرد هستید، می‌توانید برای خانواده خود ویزای همراه بگیرید.

آیا با داشتن ویزای تحصیلی هلند می‌توانم اقامت دائم این کشور را بگیرم؟

خیر به ویزای تحصیلی هلند به خودی خود باعث اقامت دائم شما در این کشور نمی‌شود. ابتدا باید پس از اتمام دوران تحصیل، ویزای کار بگیرید و این ویزا را به مدت ۵ سال تمدید کنید. سپس برای اخذ اقامت دائم هلند اقدام کنید.

تمکن مالی ویزای تحصیلی هلند چقدر است؟

تمکن مالی برای اخذ هر ویزایی لازم و ضروری است. تمکن مالی ویزای تحصیلی هلند جهت اثبات اینکه شما توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در هلند است. تحصیل رایگان در کشور هلند وجود ندارد و اثبات تمکن مالی مهم است. اطلاعات مربوط به هزینه تمکن مالی را می‌توانید از سایت رسمی این کشور دریافت کنید.