اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد سفر به کشوری دیگر را دارید، قبل از ورود به آن کشور می‌بایست نسبت به دریافت ویزای توریستی آن اقدام کنید. هر ساله میلیون‌ها گردشگر و مهاجر با اهداف گوناگونی به کشورهای مختلف سفر می‌کنند. دریافت ویزا به معنای اعتبار برای ورود به سایر کشورهاست. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با یک‌دیگر به بررسی راهنمای جامع اخذ ویزای توریستی بپردازیم.

ویزای توریستی
مشاوره رایگان

راهنمای کامل اخذ ویزای توریستی-مسافرتی 

visa/tourist

به‌طور معمول ویزاها در انواع مختلف و مدت زمان‌های محدود ارائه می‌شوند که بسته به قوانین و مقررات آن کشور متفاوت است. یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین این ویزاها، ویزای توریستی است. این ویزا کوتاه‌مدت بوده و فردی که آن را دریافت می‌کند، در یک بازه زمانی مشخص می‌تواند یک بار وارد خاک کشور مقصد شود. البته برخی از کشورها مانند کانادا، به افراد ویزای توریستی بلندمدت می‌دهند که در طی این مدت فرد اجازه دارد چندین بار به این کشور ورود و خروج داشته باشد.

در حالت عادی، ویزا از سوی کنسول‌گری یا سفارت‌خانه‌ی هر کشور ارائه می‌شود. اخذ ویزای توریستی کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و ... شرایط مختلفی را به همراه دارد که شامل تمکن مالی و اطمینان دادن به مسئولین سفارت برای بازگشت پس از اتمام مدت ویزاست و این امر بسیار مهم تلقی می‌شود. به گونه‌ای که برخی از سفارت‌خانه‌ها ضمانت بانکی از افراد دریافت کرده و یا افراد می‌توانند با ارائه بلیط رفت و برگشت از حساسیت مسئول سفارت بکاهند.

شرایط اخذ ویزای توریستی

هر کشوری ممکن است برای ویزای توریستی شرایط ویژه‌ای داشته باشد، اما برخی از مهم‌ترین شرایط عمومی اخذ ویزای توریستی عبارتند از:

 • به همراه داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
 • عدم ابتلا به بیماری به خصوص بیماری‌های واگیردار
 • عدم سوء پیشینه و یا مشکلات مهاجرتی قبلی
 • تمکن مالی برای هزینه‌های رفت و برگشت سفر
 • ارائه‌ی دلایلی قوی و محکم در مورد بازگشت حتمی به کشور پس از اتمام موعد مقرر
 • داشتن دعوت‌نامه برای برخی از کشورها

نحوه درخواست ویزای توریستی

نحوه درخواست ویزای توریستی برای هر یک از کشورها متفاوت است. در اینجا برای نمونه به بررسی نحوه درخواست ویزای توریستی برای دو کشور کانادا و استرالیا می‌پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری با محیط زیستی بکر و گستره‌ای پهناور است. این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری به شمار می‌رود که هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران است. امروزه سخت‌گیری‌ها برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیشتر شده و تنها افرادی می‌توانند به راحتی ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند که مدارک قوی داشته باشند. البته در این میان مؤسسات با سابقه‌ای که با ارائه‌ی خدمات ویژه در زمینه اخذ ویزای توریستی و راهنمایی‌های درست و کارآمد که احتمال رد شدن (ریجکت شدن) درخواست‌تان را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهند نیز وجود دارند. یکی از شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا، انجام تست بیومتریک یا انگشت‌نگاری است که صرفاً در VFS کانادا انجام می‌شود. به دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران، ایرانیانی که قصد دریافت این ویزا را داشته باشند، از طریق یکی از کشورهای همسایه که VFS کانادا در آن‌ها واقع است، اقدام کرده و انگشت‌نگاری را انجام می‌دهند. به‌طور معمول متقاضیان به کشورهایی نظیر ترکیه، ارمنستان، عمان و ... سفر کرده و این تست بیومتریک را انجام می‌دهند.

 • هزینه ویزای مسافرتی کانادا

  ۸۵ دلار کانادا هزینه تست بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری و حدود ۱۰۰ دلار کانادا هزینه اخذ ویزای توریستی خواهد بود.

 • مدت ویزای توریستی کانادا

  حدود ۱۰۰ روز زمان خواهد برد.

 • پیش‌نیاز ویزای توریستی کانادا

  داشتن پاسپورت با حداقل اعتبار هفت ماه، ارائه فیش حقوقی، سند ملکی، بلیط رفت و برگشت و ...

 • قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا

  این ویزا برای متقاضیان ایرانی، به‌طور معمول بصورت سینگل یا مولتی ارائه می‌شود. با داشتن ویزای سینگل فرد تنها می‌تواند یک بار ورود و خروج داشته باشد.

 • علل رد شدن درخواست ویزای توریستی کانادا

  در صورتی که مسئول سفارت کانادا برای بازگشت شما پس از اتمام مدت ویزا، قانع نشود یا مدارک ارائه شده به سفارت ناقص باشد و یا اینکه تمکن مالی لازم را نداشته باشید، درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا، رد خواهد شد.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا از نوع کوتاه‌مدت بوده و معمولاً برای مقاصد گردشگری، دید و بازدید اقوام، تجارت کوتاه‌مدت و ... صادر می‌شود. همه متقاضیانی که قصد ورود به کشور استرالیا را دارند به جز شهروندان کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن، مالزی، نیوزیلند، کره جنوبی، سنگاپور و منطقه هنگ‌‌کنگ باید این ویزا را دریافت کنند. البته شهروندان این کشورها نیز اگرچه به ویزا نیاز ندارند، اما باید مجوز الکترونیکی سفر را دریافت کنند. ویزای توریستی استرالیا به مدت سه ماهه، شش ماهه و یک ساله صادر می‌شود و به Subclass600 معروف است. فرد می‌تواند از ویزای خود بصورت سینگل یا مولتی استفاده کند. نکته مهم در مورد اخذ ویزای توریستی استرالیا آن است که هرگز این کار را به دست افراد یا شرکت‌های بی‌سابقه نسپارید، چراکه در صورت یک بار رد شدن درخواست شما، سفارت استرالیا در تلاش مجدد برای اخذ ویزا از سوی شما، سخت‌گیری‌های بیشتری خواهد کرد.

 • هزینه ویزای مسافرتی استرالیا

  بین ۱۳۵ تا ۱۵۰۰ دلار بسته به مدت زمان اقامت

 • مدت ویزای توریستی استرالیا

  حدود یک ماه زمان خواهد برد.

 • پیش‌نیاز ویزای توریستی استرالیا

  داشتن شناسنامه و پاسپورت معتبر، ارائه پرینت حساب بانکی و تأییدیه بانک، تمکن مالی، مدارک کاری، تمکیل فرم درخواست ویزا و ...

 • قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی استرالیا

  تا زمانی که ویزای شما اعتبار داشته باشید، هیچ‌گونه محدودیتی در ورود و خروج نخواهید داشت.

 • علل رد شدن درخواست ویزای توریستی استرالیا

  اگر در فرم‌ها یا مدارک ارسالی تناقضی وجود داشته باشد یا مدارک ارائه شده به سفارت ناقص باشد و یا سوء‌پیشینه داشته و از سلامت روحی و جسمی برخوردار نباشید، درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، رد خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کدامند؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کدامند؟

به منظور اخذ ویزای مسافرتی، ارائه‌ی مدارکی همچون پاسپورت معتبر و ترجیحاً دارای ۶ ماه اعتبار، عکس پرسنلی مناسب، فرم درخواست ویزای مسافرتی، پرداخت هزینه‌ی ویزا و رسید آن، ارائه‌ی مدارک مربوط به تمکن مالی و ارائه‌ی مدارک مربوط به محل اقامت در مدت زمان سفر الزامی است. برخی از کشورها نیز ممکن است مدارک بیشتری همچون گواهی سلامت، ترجمه‌ی مدارک، انگیزه‌ی سفر و ... را از شما بخواهند.

ویزای توریستی چند روزه است؟

اینکه ویزای توریستی چند روزه است، سوال خیلی از افرادی است که قصد سفر به کشور دیگری را دارند. اعتبار ویزای توریستی کوتاه‌مدت برای کشورهای مختلف متفاوت است. برای مثال مدت زمان ویزای توریستی در کشورهای عضو شینگن ۹۰ روز و در امارات ۱۴ روز است. مهم‌ترین نکته آن است که قبل از پایان اعتبار ویزا می‌بایست کشور مقصد را ترک کنید، زیرا حتی یک روز اقامت بیشتر از موعد مقرر، غیرقانونی است.

هزینه‌ی ویزای مسافرتی چقدر است؟

هزینه ویزای مسافرتی بسته به کشور مقصد متفاوت است. برای نمونه همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، هزینه ویزای مسافرتی کانادا ۸۵ دلار کانادا هزینه تست بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری و حدود ۱۰۰ دلار کانادا هزینه اخذ ویزای توریستی خواهد بود که حداقل این مبلغ برای کشور استرالیا ۱۳۵ دلار است. اما هزینه ویزای توریستی شینگن تضمینی که در سفارت‌خانه‌ها دریافت می‌شود، ۶۰ یورو است که برای کودکان زیر ۶ سال رایگان بوده و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال نیز ۳۵ یورو محاسبه می‌شود.

روند اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا به چه صورت است؟

روند اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا به چه صورت است؟

در حالت عادی برای دریافت ویزای توریستی می‌توان به چهار روش مراجعه حضوری به سفارت، ویزای آنلاین و دریافت ویزا در فرودگاه نسبت به دریافت ویزا اقدام کرد. برخی از کشورها نیز که تفاهم‌نامه‌ای تحت عنوان پیمان شینگن بین آن‌ها بسته شده، نیازی به ویزا نخواهند داشت و بدون ویزا می‌توان به تردد بین آن کشورها پرداخت. اما روند اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونایی کمی متفاوت شده و بیشتر از روش ویزای آنلاین استفاده می‌شود. ویزای آنلاین یا همان ویزای الکترونیک روش جدیدی است که دولت‌های مختلف برای سهولت در روند کارها و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی کرده‌اند. در این روش نیازی به رفتن به سفارتخانه و انجام امور بایومتریک نبوده و هزینه‌ی بررسی مدارک نیز بصورت آنلاین پرداخت می‌شود.

درباره‌ی ویزای توریستی شینگن

درباره‌ی ویزای توریستی شینگن

ویزای توریستی شینگن، ویزایی برای ورود به کشورهای حوزه‌ی شینگن است. شینگن محدوده‌ای است در اروپا که ۲۷ کشور حاضر در آن به پاسپورت نیازی نداشته و تمامی محدودیت‌های مرزی برای تردد اتباع خود را حذف کرده‌اند. اگر از این دید به این ۲۷ کشور نگاه کنیم، همچون یک کشور واحد به شمار می‌آیند. ویزای توریستی شینگن چراغ سبزی برای ورود به این کشورها است و دریافت‌کننده‌ی آن می‌تواند به تمامی کشورهای این منطقه سفر کند. نوع و مدت زمان ویزای شینگن بسته به هدف متقاضی از سفر متفاوت است. به عبارت دیگر، این که هدف شما از سفر انجام فعالیت‌های تجاری و گردشگری است یا توقفی کوتاه در حد چند ساعت، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را تعیین می‌کند.

فردی که ویزای توریستی شینگن را در اختیار دارد، برای سفر به کشورهای حوزه شینگن، نیازی به تابعیت کشور تعیین شده نخواهد داشت. اما نباید از یاد برد که داشتن این مجوز، محدودیت‌هایی را نیز به همراه دارد. برای نمونه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از دریافت ویزای توریستی شینگن، حداکثر به مدت سه ماه (۹۰ روز) می‌توانید در کشور تعیین شده اقامت داشته باشید. افرادی که این ویزا را در اختیار دارند می‌توانند این مدت را با انجام یک یا چند سفر به اتمام برسانند.

مزایای دریافت ویزای توریستی شینگن

از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای توریستی شینگن می‌توان به راحتی سفر در کشورهای عضو شینگن اشاره کرد. این ویزا بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که بصورت مداوم به برخی از کشورهای عضو شینگن یا تمامی آن‌ها سفر می‌کنند. زیرا در غیر این صورت برای هر بار سفر به این کشورها، می‌بایست تمامی مدارک و فرم‌های مربوطه را ترجمه کنند. این کار نه تنها هزینه‌ی زیادی را به همراه دارد؛ بلکه بسیار زمان‌بر خواهد بود. علاوه‌بر این به منظور دریافت نوبت از سفارت کشور مربوطه، هر بار می‌بایست مدت زمان زیادی را در صف انتظار ماند. گاهی ممکن است زمانی که به ویزا نیاز دارید، ویزایتان صادر نشود یا صدور آن به تعویق بیفتد. بنابراین صدور ویزای شینگن این مشکل را برای شما برطرف خواهد کرد.

از مزایای دیگر دریافت ویزای توریستی شینگن می‌توان به کاربرد آن برای افرادی اشاره کرد که قصد مهاجرت به کشورهای عضو شینگن را دارند. این دسته از افراد بسیار بیشتر از سایر افراد دیگر از ویزای توریستی شینگن استفاده می‌کنند. زیرا در هر بار سفر خود در بازه زمانی مشخص، نیازی به دریافت مجدد ویزا نداشته و بیشتر انرژی خود را صرف کارهای مهم‌تری می‌کنند.

از دیگر مزایای ویزای توریستی شینگن می‌توان به اعتبار آن اشاره کرد. از آنجایی که داشتن این ویزا، مُهر تأییدی برای سایر کشورها محسوب می‌شود، به راحتی می‌توانید برای گرفتن ویزای سایر کشورها اقدام کنید و برای سفر به آن‌ها ویزا بگیرید. به عبارتی می‌توان گفت که داشتن ویزای توریستی شینگن به گذرنامه شما اعتبار بخشیده و روند دریافت ویزای سایر کشورها را برایتان ساده‌تر خواهد کرد.

شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

منظور از شرایط ویزای توریستی شینگن آن است که آیا متقاضی معیارهای لازم برای دریافت ویزا را دارد یا خیر؟ هر کشوری ممکن است برای ویزای مسافرتی شینگن شرایط ویژه‌ای داشته باشد که در اینجا به برخی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای توریستی می‌پردازیم.

تمکن مالی

یکی از مهم‌ترین شرایط ویزای توریستی شینگن، برخورداری از تمکن مالی است. بدین صورت که می‌بایست در روز مصاحبه، به همراه مدارک، برگه‌ای نیز به سفارت‌خانه‌ی مربوطه تحویل داده شود تا افسر مسئول رسیدگی به پرونده این اطمینان را پیدا کند که فرد مذکور در مدت زمان اقامت خود در کشور مقصد، توانایی کافی برای پرداخت هزینه‌ها را دارد.

به منظور دریافت این گواهی تنها کافی است تا مسافر از بانک خود در ایران درخواست کند تا یک گواهی تحت عنوان Bank Statement به زبان انگلیسی برای او صادر کند. در این گواهی مواردی همچون تاریخ افتتاح حساب، میزان گردش حساب و موجودی به ریال و ارز کشور درخواست‌کننده ویزا اعلام خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این است که در صورت درخواست گواهی تمکن مالی خود، آن را ازبانک داخل ایران به یورو بخواهید؛ زیرا واحد پول اکثر کشورهای موجود در منطقه شینگن (به غیر از برخی کشورها همچون نروژ، دانمارک، سوئد و فنلاند) همگی به یورو است.

در گواهی تمکن مالی ویزای توریستی شینگن، موجودی حساب شخص به ازای هر یک از افراد خانواده، حداقل باید هشت هزار یورو باشد. لازم به ذکر است که این مبلغ از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. به عبارتی یک متقاضی برای سفر خود می‌بایست حداقل 50 میلیون تومان پول نقد در حساب داشته باشد. به هنگام دریافت این گواهی حتماً به هولوگرام، مُهر برجسته و سربرگ آن توجه کنید؛ زیرا پس از آنکه به سفارت رفتید، دیگر فرصت اشتباه برایتان وجود نخواهد داشت.

تاریخچه‌ سفر فرد متقاضی

از دیگر شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن، می‌توان به تاریخچه‌ی سفر فرد متقاضی اشاره کرد. افرادی که متقاضی دریافت ویزای توریستی شینگن هستند، می‌بایست حداقل چند سفر خارجی رفته باشند تا مدارک‌شان کامل شود و موفق به ویزای مسافرتی شینگن شوند. برخی از متقاضیان بدون داشتن حتی یک سفر، درخواست ویزای شینگن می‌دهند که افسر رسیدگی به پرونده بدون هیچگونه اطلاع‌رسانی، درخواست آن‌ها را رد خواهد کرد. افرادی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند، باید بدانند که برای دریافت ویزای شینگن حتماً می‌بایست به کشورهای خارجی سفر کرده باشند، حتی یک سفر به کشورهای ترکیه و امارات که برای ایرانیان بسیار ساده است. همچنین به همراه داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، عدم ابتلا به بیماری به خصوص بیماری‌های واگیردار، عدم سوء پیشینه و یا مشکلات مهاجرتی قبلی، ارائه‌ی دلایلی قوی و محکم در مورد بازگشت حتمی به کشور پس از اتمام موعد مقرر و داشتن دعوت‌نامه برای برخی از کشورها، از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن است.

ویزای توریستی شینگن در کرونا

با همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و گسترش مشکلات و فجایع ناشی از این ویروس، کشورهای مختلف به دنبال راهکاری برای جلوگیری از شدت گسترش این ویروس برآمدند. یکی از جدی‌ترین این راهکارها، کنترل مرزهای زمینی و هوایی است. با ایجاد قوانین سخت‌گیرانه برای عبور و مرور بین کشورها، تعداد بسیار زیادی از افراد برای بازگشت به خانه، قراردادهای کاری، تمدید ویزا و یا حتی ملاقات با اعضای خانواده خود دچار مشکل شدند. حال پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود آن است که آیا شرایط دریافت ویزای توریستی شینگن در کرونا و یا تمدید ویزای توریستی شینگن در کرونا تغییر کرده است؟

قبل از پاسخ به این پرسش، باید به این نکته اشاره کنیم که همچنان ممنوعیت مسافرتی بین مرزهای کشورها برقرار بوده و تحت شرایط خاصی انجام می‌شود. در نتیجه تا اطلاع ثانوی و بهبود نسبی شرایط، هیچگونه ویزای توریستی جدیدی صادر نخواهد شد. حتی آن دسته از افرادی که از قبل ویزای مسافرتی شینگن داشته‌اند، تا زمان تعیین شده امکان سفر به کشور مقصد را نخواهند داشت. به عبارتی تنها کارگران بین‌المللی، دانشجویان و افرادی که دارای اقامت دائم هستند، می‌توانند در بین کشورها مسافرت کنند. البته نباید فراموش کرد تمامی این افراد ابتدا می‌بایست آزمایش‌های پزشکی لازم را انجام دهند و در صورت عدم مشکل، به آن‌ها اجازه سفر داده خواهد شد. در غیر این صورت قرنطینه می‌شوند. افرادی هم که نیاز به تمدید ویزای خود را دارند، می‌توانند بصورت آنلاین آن را تمدید کرده و به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

مشاوره برای اخذ ویزای توریستی

مشاوره برای اخذ ویزای توریستی

در صورتی که قصد اخذ ویزای توریستی (چه ویزای توریستی به کشورهای معتبر دنیا و چه ویزای توریستی شینگن) را دارید و به راهنمایی و مشاوره برای دریافت ویزا نیازمندید، مشاوران متخصص ما همواره آماده‌اند تا دانش و تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهند. برای این منظور، تنها کافی است یک وقت مشاوره برای خود رزرو کنید. در جلسه مشاوره که براساس روز و زمان درخواستی مناسب برای شما تعیین می‌شود، تمامی شرایط و مسیرهای پیش روی مورد بررسی قرار گرفته و بهترین مسیر به شما پیشنهاد می‌شود.

به ما اعتماد کنید؛ زیرا کارشناسان حرفه‌ای ما که سال‌های تجربه در امور مربوط به ویزای توریستی شینگن تضمینی را دارند، می‌توانند با ارائه‌ی مشاوره‌های فنی و تخصصی، علاوه‌بر همراهی شما در تهیه‌ی مدارک مورد نیاز سفارت، شانس موفقیت شما را برای دریافت ویزای شینگن مسافرتی به حداکثر خواهند رساند.

یکی از مهم‌ترین ملزومات مربوط به سفرهای خارجی، ویزاست. در واقع سندی است که توسط نمایندگان قانونی هر کشور برای شهروندان سایر کشورها صادر می‌شود. ویزای توریستی یکی از محبوب‌ترین ویزاهاست و به روش‌های مختلفی برای افراد متقاضی صادر می‌شود که در شرایط کرونایی روند آن کمی دستخوش تغییرات شده. در این مطلب به بررسی راهنمای جامع اخذ ویزای توریستی پرداخته و دانستیم یکی از محبوب‌ترین ویزاهای توریستی، ویزای شینگن است که با دریافت آن، مجوز ورود به همه کشورهای منطقه شینگن را خواهید داشت.

فردی که با استفاده از ویزای توریستی وارد کشوری می‌شود، اجازه کار نخواهد داشت مگر اینکه کار شخص به گونه‌ای باشد که از لحاظ قانونی نیاز به مجوز کار نداشته باشد یا همسر متقاضی با ویزای کار یا تحصیلی در آن کشور حضور داشته باشد. اما با ویزای توریستی می‌توان درخواست پناهندگی کرد، فقط نکته قابل توجه این است که این درخواست به منزله تأیید نبوده و احتمال رد درخواست پناهندگی بیشتر از موفقیت آن است.

فرم ارزیابی و مشاوره اخذ ویزای توریستی

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

برای اخذ ویزای مسافرتی چه مدارکی نیاز داریم؟

به منظور اخذ ویزای مسافرتی، ارائه‌ی مدارکی همچون پاسپورت معتبر و ترجیحاً دارای ۶ ماه اعتبار، عکس پرسنلی مناسب، فرم درخواست ویزای مسافرتی، پرداخت هزینه‌ی ویزا و رسید آن، ارائه‌ی مدارک مربوط به تمکن مالی و ارائه‌ی مدارک مربوط به محل اقامت در مدت زمان سفر الزامی است. برخی از کشورها ممکن است مدارک بیشتری همچون گواهی سلامت، ترجمه‌ی مدارک، انگیزه‌ی سفر و ... را از شما بخواهند.

با ویزای توریستی می‌توان کار کرد؟

خیر. فردی که با استفاده از ویزای توریستی وارد کشوری می‌شود، اجازه کار نخواهد داشت مگر اینکه کار شخص به گونه‌ای باشد که از لحاظ قانونی نیاز به مجوز کار نداشته باشد یا همسر متقاضی با ویزای کار یا تحصیلی در آن کشور حضور داشته باشد.

ویزای توریستی شینگن چند روزه است؟

فردی که ویزای توریستی شینگن را در اختیار دارد، برای سفر به کشورهای حوزه شینگن، نیازی به تابعیت کشور تعیین شده نخواهد داشت. اما داشتن این مجوز، محدودیت‌هایی را به همراه دارد. برای نمونه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از دریافت ویزای توریستی شینگن، حداکثر به مدت سه ماه می‌توانید در کشور تعیین شده اقامت داشته باشید.

شرایط ویزای توریستی چیست؟

هر کشوری ممکن است برای ویزای مسافرای شرایط ویژه‌ای داشته باشد، اما برخی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای توریستی عبارتند از: به همراه داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، عدم ابتلا به بیماری به خصوص بیماری‌های واگیردار، عدم سوء‌پیشینه و یا مشکلات مهاجرتی قبلی، تمکن مالی برای هزینه‌های رفت و برگشت سفر، ارائه‌ی دلایلی قوی و محکم در مورد بازگشت حتمی به کشور پس از اتمام موعد مقرر، داشتن دعوت‌نامه برای برخی از کشورها.