ویزای توریستی مجارستان معمولا به‌صورت سه ماهه صادر می‌شود و اجازه اقامت ۹۰ روزه در این کشور را به متقاضی می‌دهد.

کشور مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و با داشتن ویزای توریستی این کشور می‌توان به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کرد. مهم‌ترین مدارک لازم جهت ویزای توریستی مجارستان داشتن دعوت‌نامه از کارفرما و دوستان و داشتن تمکن مالی است.

ویزای توریستی
پرچم مجارستان
مشاوره رایگان

شرایط ویزای توریستی مجارستان

شرایط ویزای توریستی مجارستان

مجارستان کشوری است با جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی زیاد که در قلب اروپا قرار گرفته است. سالانه تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از اماکن فرهنگی، تاریخی و هنری به این کشور سفر می‌کنند. آثار تاریخی متعدد در بوداپست پایتخت مجارستان برای این شهر لقب «پاریس در شرق» را به ارمغان آورده است.

کشور مجارستان در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۰۷ به کشورهای حوزه شینگن پیوسته است؛ بنابراین افرادی که ویزای توریستی مجارستان را دارند می‌توانند به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. ویزای سایر کشورهای حوزه شینگن نیز در مجارستان معتبر است.

مراحل اخذ ویزای توریستی مجارستان

افرادی که قصد دارند به کشور مجارستان سفر می‌کنند باید مراحل اخذ ویزای توریستی مجارستان را طی کنند. اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی مجارستان تهیه مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا است. مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان در وب‌سایت سفارت این کشور موجود است.

یکی از الزامات صدور ویزای توریستی مجارستان گرفتن وقت ملاقات و حضور در سفارت این کشور است. قرار ملاقات در سفارت الزامی بوده و برای هر متقاضی یک پرونده تشکیل می‌شود. وقت سفارت مجارستان معمولاً ۲ ماهه است و لازم است فرد مدارکی را به همراه خود داشته باشد.

وقت ملاقات در سفارت مجارستان قابل لغو شدن نیست و در صورت عدم حضور، متقاضی باید مجدداً برای وقت‌گیری اقدام کند. آدرس وب‌سایت سفارت مجارستان در ایران است. درخواست ویزای توریستی مجارستان را می‌توان از طریق سفارت‌خانه، کنسولگری و یا مراکز صدور ویزای معتبر ارائه کرد.

ویزای توریستی مجارستان از نوع ویزای شینگن است و معمولا در یک دوره مشخص در سال درخواست ویزای شینگن بررسی می‌شود؛ بنابراین حداقل سه ماه قبل از سفر نسبت به دریافت ویزای توریستی مجارستان اقدام کنید.

ویزای توریستی مجارستان به‌صورت آنلاین

اخذ ویزا توریستی مجارستان از طریق سایت مرکز خدمات جهانی تسهیل‌کننده ویزا (vfsglobal) به‌صورت آنلاین نیز ممکن است. متقاضیان بعد از پر کردن فرم‌های مربوطه باید برای انجام خدمات در این وب‌سایت ۳۰ یورو هزینه پرداخت کنند. ویزای توریستی مجارستان برای ایرانیان نیز به‌صورت آنلاین و از طریق این سایت ممکن شده است. سفارت مجارستان در ایران در تهران، خیابان دروس، خیابان یخچال دوازدهم قرار دارد. دفتر شرکت vfsglobal نیز در میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر قرار دارد.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی مجارستان

مدارک لازم جهت ویزای توریستی مجارستان

مدارک لازم جهت ویزای توریستی مجارستان شامل گزینه‌های زیر است:

 • تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزای شینگن مجارستان که باید درست و صادقانه پاسخ داده شود.
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی مجارستان به مبلغ ۸۰ یورو (این مبلغ برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله ۴۰ یورو است)
 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی جدید (عکس تمام‌رخ با زمینه سفید)
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار حداقل سه‌ماهه با دو برگه خالی
 • کپی از ویزاهای قبلی که سابقه سفر به کشورهای دیگر را نشان می‌دهد
 • کپی از بلیت برگشت به کشور مبدا، ارائه بلیت برگشت یکی از شرایط ویزای توریستی مجارستان است
 • بیمه سفر: داشتن بیمه سفر برای تمامی سفرهای خارجی الزامی است. هزینه بیمه سفر برای کشورهای حوزه شینگن ۳۰۰۰۰ یورو (۳۰ هزار یورو) است.
 • کاورلتر: یا بیان هدف از سفر به مجارستان
 • ارائه دعوت‌نامه از خانواده و دوستان
 • رزرو بلیت پرواز برای نشان دادن ساعت و تاریخ ورود و خروج به مجارستان
 • رزرو هتل برای مدت اقامت در مجارستان
 • ارائه گواهی ازدواج و ارائه شناسنامه فرزندان

هزینه ویزای توریستی مجارستان

هزینه‌ی ویزای توریستی مجارستان شامل هزینه‌های مربوط به سفارت و تهیه مدارک موردنیاز می‌شود. هزینه ویزای توریستی مجارستان ۸۰ یورو است. علاوه بر پرداخت هزینه ویزای توریستی مجارستان به سفارت، متقاضی باید هزینه تهیه عکس بیومتریک و بیمه سفر را بپردازد.

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای توریستی مجارستان اثبات تمکن مالی است. متقاضی دریافت ویزا باید تمکن مالی در حدود ۸۰۰۰ یورو (۸ هزار یورو) داشته باشد. تمکن مالی از طریق حساب بانکی اثبات می‌شود.

تمکن مالی ویزای توریستی مجارستان دارای شرایط مختلفی است. افراد به ترتیب فهرست زیر،می‌توانند تمکن مالی خود را ثابت کنند:

 • کارمندان از طریق ارائه قرارداد کاری و گردش مالی و مالیات در شش ماه گذشته
 • صاحبان کسب‌وکار از طریق ارائه مجوز کسب‌وکار و گردش مالی و مالیات در شش ماه گذشته
 • دانشجویان از طریق گواهی ثبت‌نام در موسسه آموزشی و ارائه دعوت‌نامه
 • بازنشستگان از طریق ارائه گواهی دریافتی شش‌ماهه گذشته

اعتبار ویزای توریستی مجارستان

اعتبار ویزای توریستی مجارستان معمولا به‌صورت سه‌ماهه صادر می‌شود. شخص متقاضی با ویزای توریستی مجارستان می‌تواند حداکثر ۹۰ روز در هر شش ماه در این کشور اقامت داشته باشد. ویزای توریستی مجارستان تضمینی توسط برخی از شرکت‌های مهاجرتی تبلیغ می‌شود. ویزای تضمینی برای هیچ کشور وجود نداشته و تنها درصورتی‌که مدارک به‌صورت کامل ارائه شود، امکان صدور ویزای توریستی برای مجارستان وجود دارد.

ویزای توریستی مجارستان معمولا به سه شکل یک‌بار ورود، دو بار ورود و ورود متعدد صادر می‌شود.

 • ویزای یک‌بار ورود: متقاضی با این ویزا تنها یک‌بار می‌تواند وارد کشور گرجستان یا سایر کشورهای عضو شینگن شود
 • دو بار ورود: این ویزا تنها اجازه دو بار ورود به کشور گرجستان و دیگر کشورهای عضو شینگن را می‌دهد
 • چند بار ورود: ویزای چند بار ورود این اجازه را به متقاضی می‌دهد که در بازه‌های زمانی مشخص‌شده چند بار به مجارستان و دیگر کشورهای شینگن وارد شود

جواب ویزای توریستی مجارستان

معمولا بعد از ارائه مدارک و انجام مصاحبه در سفارت، جواب ویزای توریستی مجارستان ۱۵ روزه می‌آید. البته پروسه اخذ ویزا ممکن است در برخی از موارد بیشتر شود و تا ۳۰ روز زمان ببرد. درصورتی‌که مدارک کامل و بدون نقص بوده و مصاحبه به‌خوبی انجام گیرد اخذ ویزا توریستی مجارستان در کمترین زمان انجام می‌شود. ویزای توریستی مجارستان را می‌توان به‌صورت گروهی و برای شرکت در تورهای گردشگری گرفت.

تمدید ویزای توریستی مجارستان

تمدید ویزای توریستی مجارستان

درصورتی‌که فرد قصد دارد ویزای توریستی مجارستان را به دلایل شخصی، پزشکی، شغلی و یا هر علت دیگر تمدید کند باید به سفارت کشور خود در مجارستان و اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و درخواست تمدید ویزای شینگن را ارائه کند.

برای تمدید ویزای توریستی مجارستان با توجه به هدف از سفر به این کشور باید مدارک دیگری ارائه شود تا ویزای ملی D یا ویزای بلندمدت به متقاضی داده شود. کشور مجارستان در بین کشورهای حوزه شینگن رتبه ۱۲ را داشته و ازنظر آسانی یا سختی دریافت ویزای شینگن رتبه متوسط را دارد.

کار با ویزای توریستی مجارستان

با اخذ ویزای توریستی برای مجارستان امکان کار، تحصیل و اقامت دائم در این کشور وجود ندارد. افرادی که ویزای توریستی مجارستان را دارند می‌توانند برای درمان بیماری، شرکت در همایش‌ها، دیدار با دوستان و اعضای خانواده و سفر به دیگر کشورهای عضو شینگن استفاده کنند.

دلایل رد شدن ویزای توریستی مجارستان

دلایل رد شدن ویزای توریستی مجارستان

بعد از درخواست ویزای توریستی مجارستان ممکن است این درخواست به دلایلی رد یا ریجکت شود. یکی از دلایل رد شدن ویزای توریستی مجارستان قانع نشدن افسر پرونده و عدم اطمینان از بازگشت متقاضی بعد از پایان مدت اعتبار ویزا است. درصورتی‌که هر یک از مدارک مربوط به ویزا ناقص باشند احتمال ریجکتی ویزا وجود دارد. دلایل ریجکتی ویزای توریستی مجارستان شامل:

 • داشتن سوءپیشینه
 • ارائه مدارک ناقص و نادرست
 • نداشتن بیمه
 • نداشتن تمکن مالی
 • عدم اثبات محل اقامت
 • عدم اعتبار پاسپورت
 • مشخص نبودن هدف و انگیزه از سفر

متقاضی در این صورت می‌تواند درخواست تجدیدنظر داشته باشد. این درخواست می‌تواند توسط خود فرد یا وکیل او به سفارت ارائه شود. وزارت امور خارجه و اداره کنسولگری مجارستان معمولا تصمیم قبول درخواست ویزا را طی ۱۵ روز و تصمیم در مورد لغو ویزا را طی پنج روز اعلام می‌کند.

درخواست تجدیدنظر توسط متقاضی یا وکیل او به‌صورت کتبی ارائه و امضا می‌شود. هزینه بررسی درخواست تجدیدنظر ۳۰ یورو است که باید پرداخت شود و قابل پس دادن نیست. این هزینه‌ها به‌هیچ‌عنوان کم نمی‌شوند و درصورتی‌که پرونده مثبت یا منفی باشد باید پرداخت شود.

درخواست تجدیدنظر باید به‌صورت کتبی و به زبان مجارستانی یا یکی از زبان‌های مورد تائید اتحادیه اروپا باشد. درصورتی‌که درخواست به زبان دیگری نوشته شود باید یک مترجم رسمی آن را ترجمه کند. متقاضی یا وکیلش می‌توانند مدارک بیشتری را برای درخواست تجدیدنظر ارائه کنند و متقاضی ممکن است مجدداً به کنسولگری فراخوانده شود.

جمع‌بندی و سوالات متداول

اعتبار ویزای توریستی مجارستان چقدر است؟

 اعتبار ویزای توریستی مجارستان معمولا سه ماه است. این ویزا به‌صورت یک‌بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود


هزینه اخذ ویزای توریستی مجارستان چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای توریستی مجارستان ۸۰ یورو است که این مبلغ برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله نصف می‌شود.

آیا می‌توان ویزای توریستی مجارستان را تمدید کرد؟

 بله اگر دلایل قانع‌کننده شخصی، شغلی، پزشکی و سایر موارد داشته باشید می‌توانید ویزای توریستی مجارستان را تمدید کرده و ویزای بلندمدت دریافت کنید.

مدت‌زمان صدور ویزای توریستی مجارستان چقدر است؟

مدت‌زمان صدور ویزای توریستی مجارستان بین ۱۵ تا ۳۰ روز است.

پرچم مجارستان

انواع ویزای مجارستان