فردی که ویزای توریستی تایلند را گرفته، نمی‌تواند بیشتر از تعداد روز مشخص شده در تایلند اقامت داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به تمامی پرسش‌هایتان دربارۀ ویزای توریستی تایلند پاسخ دهیم.

در تایلند، گردشگران مجاز به اشتغال یا تجارت نیستند. تجارت توریستی تایلند بخش بزرگی از اقتصاد این کشور است و به همین دلیل است که ویزای توریستی تایلند یکی از پرطرفدارترین ویزاهای گردشگری در جهان به حساب می‌آید. اگر قصد سفر به تایلند را دارید، باید نکاتی را در خصوص شرایط ویزای توریستی تایلند بدانید.

ویزای توریستی
پرچم تایلند
مشاوره رایگان

ویزای توریستی تایلند چیست؟

سفر توریستی به تایلند

منبع: lonelyplanet

ویزای توریستی تایلند مجوز یا مدرکی است که به شما امکان می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی و تنها با هدف گردشگری وارد تایلند شوید. ویزای توریستی تایلند را سفارت یا کنسولگری تایلند در کشور مبدأ صادر می‌کند و هنگام ورود به فرودگاه تایلند در گذرنامۀ شما مهر می‌شود. در صورت لزوم، ویزای توریستی ممکن است تمدید شود. مهر معافیت ویزای صادر شده در فرودگاه را نباید با ویزای توریستی اشتباه گرفت.

برخی از کشورها با دولت تایلند موافقت کرده‌اند تا به اتباع خود اجازه دهند بدون نیاز به ویزا به‌عنوان توریست وارد تایلند شوند. این بازدیدکنندگان می‌توانند بدون نیاز به درخواست ویزای توریستی در سفارت تایلند به‌مدت ۴۵ تا ۹۰ روز در تایلند اقامت داشته باشند.

شرایط ویزای توریستی تایلند

شرایط ویزای توریستی تایلند

منبع: croda

اگرچه شیوع کرونا شرایط اخذ ویزای تایلند برای ایرانی‌ها را سخت‌تر از گذشته کرده؛ اما همچنان برای اخذ ویزای تایلند راه پیچیده‌ای پیش رو ندارید. اکنون به‌راحتی می‌توان گفت این قوانین برداشته شده و شرایط ویزای تایلند برای ایرانیان ساده‌تر شده است. اگر الآن قصد اخذ ویزا داشته باشید، باید قبل از سفر تست کرونا بدهید و با داشتن مدارک و گذرنامه وارد تایلند شوید؛ همچنین بر اساس شرایط ویزای تایلند، باید قبل از ارائه مدارک به سفارت تایلند، برای دریافت Thailand Pass اقدام کنید. دریافت دوز کامل واکسن کرونا اولین و مهم‌ترین شرط برای اخذ ویزای «تایلند پس» است.

مراحل اخذ ویزای توریستی تایلند

مراحل اخذ ویزای توریستی تایلند

منبع: traveldailymedia

افرادی که به‌دنبال کسب اطلاعات کامل دربارۀ مراحل اخذ ویزای توریستی تایلند هستند، نیازی به تعیین وقت سفارت ندارند و به‌صورت آنلاین یا مراجعه سریع حضوری، می‌توانند ویزا بگیرند. توصیه می‌شود حتماً اخذ ویزا را به یک مؤسسه معتبر بسپارید؛ زیرا به‌احتمال زیاد خودتان در این راه موفق نخواهید بود! پس از دریافت تأییدیه از متقاضی خواسته می‌شود که فرم درخواست ویزا، پرداخت هزینه ویزا، ارائه مدرکی مبنی بر اقامت، مدارک و بلیت پرواز به تایلند و سایر مدارک را ارائه کند. درخواست به وزارت امور خارجه فرستاده می‌شود.

پس از اینکه وزارت امور خارجه درخواست ویزا را تأیید کرد، متقاضی ویزای STV و گواهی ورود (COE) دریافت می‌کند. متقاضی همچنین گواهی پزشکی Fit to Fly را ارائه می‌دهد که باید بیان کند متقاضی ویروس کووید-۱۹ ندارد که طبیعتاْ این گواهی باید در ۷۲ ساعت قبل از حرکت پرواز صادر شود.

ویزای توریستی تایلند به‌صورت آنلاین

روش‌های مختلفی برای گرفتن ویزای توریستی تایلند وجود دارد؛ اما ساده‌ترین راه، دریافت ویزای توریستی تایلند به‌صورت آنلاین است. شما در این روش می‌توانید فرم موردنظر را به‌صورت آنلاین از ویزاگرد بگیرید و پس از تکمیل و امضای آن با مدارک به ویزا گرد تحویل دهید تا روند و پروسه دریافت ویزای تایلند به جریان بیفتد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تایلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تایلند

منبع: thekohsamuiguide

برای تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تایلند، باید مدارک زیر را بفرستید:

  • فرم درخواست ویزای توریستی تایلند
  • یک قطعه عکس ۴*۶ جدید از متقاضی
  • بلیت هواپیما رفت‌وبرگشت یا بلیت الکترونیکی (پرداخت کامل)
  • اثبات تمکن مالی (۲۰۰۰۰ بات برای هر نفر یا ۴۰۰۰۰ بات برای هر خانواده)
  • مدرک هتل یا اقامتگاه خصوصی
  • مدرک پرداخت هزینه ویزا
  • برنامه سفر

هزینه ویزای توریستی تایلند

هزینه ویزای توریستی تایلند

منبع: hotels

هزینه ویزای توریستی تایلند برای یک‌بار ورود حدود ۶۰یورو و هزینه ویزای توریستی مولتی‌پل حدود ۱۶۰یورو است. هزینه ممکن است در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تغییر کنند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود با رفتن به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری تایلند در منطقه خود، آن را به‌روز کنید.

اعتبار ویزای توریستی تایلند

اعتبار ویزای توریستی تایلند

منبع: daily sabah

ویزای توریستی تایلند برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که به‌نیت گردشگری یا دیدار با نزدیکان خود وارد تایلند می‌شوند. در صورتی که فرد قصد اقامت یا کار در تایلند داشته باشد، باید ویزای دیگری هم بگیرد؛ زیرا دولت، اجازه اقامت و کار بیشتر از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی‌دهد. اعتبار ویزای توریستی تایلند تا سه ماه پس از صدور مهلت دارد.

جواب ویزای توریستی تایلند

جواب ویزای توریستی تایلند

منبع: willflyforfood

با توجه به آب‌وهوای عالی و شرایط ایده‌آل این کشور برای تفریح و گشت‌وگذار، همواره متقاضیان سفر به تایلند به تعداد معین و بسیاری می‌رسند؛ اما حدود ۱۴روز طول می‌کشد تا ویزای تایلند آماده شود. اگر این نوع ویزا را از طریق آژانس مسافرتی پیگیر باشید، در اسرع وقت آماده می‌شود.

تمدید ویزای توریستی تایلند

درصورتی‌که ویزای توریستی به تایلند با اعتبار ۳۰ روزه یا ۶۰ روزه داشته باشید، می‌توانید آن را با پرداخت ۱۹۰۰ بات به‌مدت ۳۰ روز دیگر تمدید کنید. پس‌از‌ آن هم می‌توانید با پرداخت ۱۹۰۰ بات دیگر، تمدید ویزای توریستی تایلند را با موفقیت و برای هفت روز دیگر تکمیل کنید. بعد از این ۳۷ روز اضافه، باید از این کشور خارج شويد و دوباره به آن وارد شوید.

کار با ویزای توریستی تایلند

کار با ویزای توریستی تایلند

منبع: travelandleisure

گردشگرانی که با ویزای توریستی تایلند وارد این کشور شده‌اند، اجازه کار در تایلند را ندارند و اگر قصد این کار را داشته باشند، باید ویزای خود را به ویزای غیرمهاجرتی تغییر دهند. در واقع کار با ویزای توریستی تایلند به هیچ‌وجه ممکن نیست و این ویزا معمولاً برای خارجی‌ها صادر می‌شود تا بتوانند در داخل تایلند هدف‌های تجاری یا شغلی را دنبال کنند.

دلایل رد شدن ویزای توریستی تایلند

دلایل رد شدن ویزای توریستی تایلند

منبع: Euronews

طبیعتاً روند اخذ هر نوع ویزایی می‌تواند به شکست منتهی شود و ویزای توریستی تایلند هم گاهی می‌تواند سرنوشت مشابهی داشته باشد. دلایل رد شدن ویزای توریستی تایلند زیاد است؛ اما یکی از دلایل آن می‌تواند گذرنامه شخص متقاضی باشد. اگر تاریخ گذرنامه گذشته باشد، بدون شک درخواست رد می‌شود.

بعضی از افراد هم هستند که گروه ویزای خود را اشتباه انتخاب می‌کنند. برای برخی از ویزاها نیاز به دعوت‌نامه دارید. برای مثال اگر با هدف سفر گردشگری می‌خواهید به تایلند بروید، باید با ارائه اطلاعات سفر خود، از جمله محل هتل و رزرو بلیت این قصد را اثبات کنید.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث ریجکت ویزای تایلند توریستی یا دیگر انواع ویزای این کشور شود، درست ارائه ندادن تمکن مالی است. هر نوع ویزایی را که درخواست دهید، با توجه به نوع آن باید مانده حساب کافی برای تامین هزینه‌های سفر خود داشته باشید.

در برخی مواقع هم ویزاها به این دلیل رد می‌شوند که اداره مهاجرت تایلند و افسران ویزا نمی‌توانند از برنگشتن شما از تایلند به کشور اصلی مطمئن باشند. برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید، بهتر است مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد به هیچ عنوان قصد پناهندگی یا ماندن در این کشور را ندارید.

اگر در بازدید‌های قبلی بیش از حد انتظار اقامت داشته‌اید یا شرایطی که از شما خواسته شده است را نقض کرده باشید، ممکن است با رد درخواست ویزا مواجه شوید. مشکل در پر کردن فرم درخواست هم می‌تواند باعث ریجکتی درخواست شما شود. همه این مشکلات می‌تواند با کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای به‌راحتی حل شود.

فرم مشاوره ویزای توریستی تایلند

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

اعتبار ویزای توریستی تایلند چقدر است؟

ویزای توریستی تایلند تا سه ماه پس از صدور اعتبار دارد و در این زمان نمی‌توانید به تجارت یا کار کردن مشغول شوید.

هزینه اخذ ویزای توریستی تایلند چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای توریستی تایلند برای یک‌بار ورود به این کشور ۶۰یورو و برای موتلی‌پل حدود ۱۶۰یورو است؛ البته این هزینه در هر زمان ممکن است تغییر کند.

آیا می‌توان ویزای توریستی تایلند را تمدید کرد؟‌

با پرداخت ۱۹۰۰ بات به‌مدت ۳۰ روز دیگر به‌راحتی می‌توان ویزای توریستی تایلند را تمدید کرد.

مدت‌زمان صدور ویزای توریستی تایلند چقدر است؟

معمولاً ۱۴ روز طول می‌کشد تا ویزای توریستی تایلند برای شما آماده شود. اگر دریافت ویزای توریستی تایلند را از طریق آژانس مسافرتی پیگیر باشید، راحت‌تر می‌شود.