امروزه ویزای آمریکا نسبت به کشورهای دیگر در ایران طرفداران بیشتری دارد، زیرا بسیاری از افراد افق آرزوها و خواسته‌های خود را در این کشور می‌بینند. با استفاده از انواع ویزای آمریکا دستیابی به آرمان‌های شما و پیشرفت در زمینه‌های مختلف شغلی، تحصیلی، اقتصادی، فرهنگی و تربیت فرزند بسیار آسان‌تر از کشورهای جهان سوم خواهد بود. ثبت نام ویزای کشور آمریکا شرایط و هزینه به‌خصوصی دارد. همچنین انواع مختلفی از ویزا مثل ویزای تحصیلی، کاری، خانوادگی از طرف آمریکا به افراد ارائه می‌شود. در ادامه اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 ویزای آمریکا
پرچم آمریکا
مشاوره رایگان

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا

کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که افراد بسیاری در طول سال به آن مهاجرت می‌کنند. مهاجرت یا سفر به این کشور مثل کشورهای دیگر نیازمند ثبت نام و دریافت ویزا است. البته ویزاها انواع مختلفی دارند و هر کشور نیز برخی از این انواع را به مسافران ارائه می‌دهد. به همین دلیل اگر قصد دارید به ایالات متحده آمریکا سفر کنید، پیش از هر چیز باید با انواع ویزا برای ثبت نام ویزای آمریکا آشنا شوید تا بتوانید ویزای متناسب با شرایط خود را دریافت کنید و به راحتی به این کشور سفر کنید.

انواع ویزای آمریکا

کشور آمریکا ۱۸۵ نوع ویزا دارد. انواع ویزای آمریکا به دو دسته مهاجرتی (برای اقامت دائمی) و غیرمهاجرتی (برای اقامت موقت) تقسیم می‌شود.

ویزای غیر مهاجرتی دسته‌ای از ویزا است که برای سفر کوتاه و موقت به آمریکا کاربرد دارد که شامل ویزای تجاری، تحصیلی، ملاقات‌های خانوادگی و گردشگری است.

ویزاهای مهاجرتی مخصوص افرادی است که قصد دارند به صورت دائمی به این کشور مهاجرت کنند.

ویزای بازدید کننده دسته دیگری از ویزا است که مناسب افرادی است که با هدف مشخصی قصد سفر به آمریکا دارند. این ویزا برای کسانی کاربرد دارد که حداکثر به مدت ۶ ماه قصد بازدید از این کشور را دارن و شامل دو دسته زیر است:

 • ویزای B۱ برای بازدید کاری
 • ویزای B۲ برای بازدیدهای گردشگری

ویزای تحصیلی دسته‌ دیگری از ویزاهای آمریکا با اهداف تحصیلی و آکادمیک است که عناوین M و F را دارند و از هر یک برای موقعیت تحصیلی به‌خصوصی استفاده می‌شود.

ویزای J۱ و Q از دیگر ویزا های آمریکا هستند که برای کسانی که برنامه‌های تبادلی دارند و در استخدام یا آموزش‌های عملی این کشور شرکت می‌کنند، کاربرد دارند.

ویزاهای کار موقتی، ویزای مدیران، ویزای معامله‌گر، ویزای سرمایه‌گذار، ویزاهای دیپلماتیک، ویزاهای حمایت‌شده از طرف فامیل‌ها، ویزای همسر آمریکا نیز از دیگر ویزاهای این کشور به شمار می‌روند.

علاوه بر این، ویزاهایی را در آمریکا به اتباع کشورهای مختلف می‌دهند که برخی از ویزاها پرکاربردتر و پرطرفدارتر است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی یکی از ویزاهایی است که نسبت به انواع دیگر در کشور آمریکا درخواست بیشتری دارد. ویزاهای مختلفی را در این کشور تحت عنوان ویزای توریستی به افراد می‌دهند. به طوری که برای دریافت ویزای توریستی آمریکا ابتدا باید هدف سفر  و سپس نوع ویزا را مشخص کنید.

از جمله انواع ویزاهای توریستی آمریکا این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع ویزای توریستی آمریکاتوضیحات
برای حضور در کنفرانس، مشورت با همکارهای تجاری، تسویه برای یک ملک یا بستن قرارداد
برای گردشگری در تعطیلات، درمان یا حضور در مسابقات آماتوری
ترانزیت Cبرای کسانی که در سفر خود به کشورهای دیگر مدت زمان کمی در آمریکا توقف می‌کنند
ترانزیت D/C-۱ و C-۱/Dبرای پرسنل خطوط هوایی بین‌المللی یا پرسنل کشتی‌هایی که به آمریکا سفر کنند

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا شامل ویزاهای نوع  J، M و F است.

 • ویزای F برای کسانی است که می‌خواهند در یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های معتبر آمریکا تحصیل کنند یا زبان انگلیسی را در موسسه‌های زبان انگلیسی این کشور آموزش ببینند.
 • ویزای M برای کسانی است که قصد تحصیل یا دریافت آموزش‌های غیرآکادمیک دارند.
 • ویزای J یکی دیگر از ویزاهای تحصیلی آمریکا است که با دو ویزای دیگر تفاوت بسیاری دارد. افراد برای دریافت این ویزا باید دارای یک مدرک دانشگاهی باشند. این ویزا را به کسانی می‌دهند که برای شرکت در یک دوره آموزشی عملی یا تکمیلی قصد سفر به ایالات متحده را دارند.

ویزای کاری آمریکا

ویزای کار آمریکا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای این کشور است که به صورت موقتی کاربرد دارد. در واقع دارندگان این ویزا می‌توانند مدت زمان مشخصی در این کشور بمانند. اگر قصد کار و اقامت دائم در آمریکا دارید، باید گرین کارت دریافت کنید. برای دریافت ویزای کاری آمریکا باید یک پیشنهاد شغلی مشخص داشته باشید.

کشور آمریکا ویزاهای مختلفی برای کار دارد که دو نوع پرکاربرد آن H۱ و H۱B است.

 • ویزای H۱ به دعوت‌نامه شغلی نیاز دارد و به مدت و ۱ سال اعتبار دارد.
 • ویزای H۱B به دعوت‌نامه شغلی نیاز دارد و به مدت ۳ سال اعتبار دارد.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

کشور آمریکا ویزاهای مختلفی را برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته است. انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا عبارتند از:

انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکاتوضیحات
ایجاد شغل خارج از منطقه هدف.
ایجاد شغل در منطقه‌های هدفمند مانند مناطقی با بیکاری زیاد یا روستاها.
سرمایه‌گذار برنامه آزمایشی در منطقه‌ای غیر از منطقه هدف داشته باشد.
سرمایه گذار برنامه آزمایشی در منطقه هدف داشته باشد.

ویزای فامیلی آمریکا (خانوادگی)

کشور آمریکا براساس روابط فامیلی به افراد ویزای دائم یا موقت می‌دهد. ویزای والدین آمریکا و ویزای فرزندخواندگی آمریکا از جمله ویزاهای فامیلی این کشور است. ویزای فامیلی آمریکا برای افراد گوناگون با شرایط خاص، انواع مختلفی دارد. بهتر است قبل از اقدام برای دریافت این ویزا بهترین نوع آن را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. ویزای خانوادگی آمریکا از IR۱ تا IR۵ دسته‌بندی می‌شود.

 • ویزای IR۱ برای همسران شهروندان آمریکایی است.
 • ویزای IR۲ را به کودکان زیر ۲۱ سال و مجرد شهروندان آمریکایی می‌دهند.
 • ویزای IR۳ و IR۴ مخصوص ایتامی است که والدین آنها شهروند آمریکایی محسوب می‌شوند و به فرزند خواندگی پذبرفته می‌شوند.
 • ویزای IR۵ همان ویزای والدین آمریکا است. این ویزا به پدر و مادر شهروندان آمریکایی که حداقل ۲۱ ساله باشند، تعلق می‌گیرد.

ویزای درمانی آمریکا

ویزای درمانی یکی دیگر از ویزاهای پرکاربرد کشور آمریکا است که سالانه افراد زیادی با استفاده از آن به این کشور سفر می‌کنند. اگر شما نیز برای درمان خود یا اعضای خانواده به ویزای درمانی آمریکا نیاز دارید، باید بدانید بهترین ویزا برای این هدف ویزای B۲ است. این ویزا مخصوص اقامت موقت برای درمان‌های پزشکی در کشور آمریکا است. برای دریافت این ویزا باید ثابت کنید که دلیل محکمی برای درمان در این کشور دارید. به عنوان مثال باید تمکن مالی برای درمان در ایالات متحده را داشته باشید.

ویزای لاتاری آمریکا (ویزای DV)

ویزای لاتاری آمریکا یکی از ویزاهای خاص این کشور است که آسان‌ترین روش‌ مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. برای دریافت این ویزا کافی است که در سایت مربوطه با شرایط لازم ثبت‌نام و سپس به شانس خود اعتماد کنید. اگر خوش‌شانس باشید به‌راحتی می‌توانید با دریافت این ویزا به آمریکا سفر کنید. به همین دلیل سالانه افراد بسیاری برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا اقدام می‌کنند. اگر شرایط دریافت ویزاهای دیگر این کشور را ندارید، با بررسی شرایط ویزای لاتاری می‌توانید برای دریافت آن اقدام و شانس خود را امتحان کنید.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

آیا می‌خواهید به‌عنوان یک شهروند ایرانی برای دریافت یکی از انواع ویزاهای آمریکا اقدام کنید؟ با توجه به اینکه یک شهروند ایرانی هستید، ممکن است شرایط دریافت ویزا برای شما دشوارتر از شهروندان دیگر کشورها باشد. ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد و برای دریافت ویزای این کشور باید به سفارت آن در کشورهای مجاور مثل امارات متحده عربی و ترکیه مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای آمریکا

شرایط اخذ ویزای آمریکا

امروزه همه کشورها شرایط به‌خصوصی برای ارائه ویزا به شهروندان کشورهای دیگر دارند. این شرایط شامل شرایط تحصیلی، سنی، خانوادگی، هدف از سفر یا مهاجرت است. شرایط اخذ ویزای آمریکا براساس نوع ویزا کاملا متفاوت است. برخی از ویزاهای تحصیلی به مدرک تحصیلی دانشگاهی نیاز دارند و بعضی دیگر خیر.

شرایط عمومی و مشترک اخذ انواع ویزای آمریکا عبارتند از:

 • گذرنامه متقاضی ویزای ایالات متحده آمریکا باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • فرد متقاضی ویزا نباید هیچ‌گونه سابقه جنایی داشته باشد
 • همسر و وابستگان فرد متقاضی که با سفر می‌کنند با ویزای جداگانه دریافت کنند
 • فردی که قصد دریافت ویزای کشور آمریکا را دارد، باید بودجه مورد نیاز برای رفع نیازهای خود و اعضای خانواده خود را داشته باشد
 • فرد متقاضی ویزای آمریکا باید کاملا سالم باشد
 • فردی که درخواست ویزا برای کشور آمریکا می‌دهد، باید روابط قوی با محل اقامت خود داشته باشد
 • اگر می‌خواهید ویزای کشور آمریکا را بگیرید، باید دلایل موجه و محکمی برای این کار داشته باشید

مهم ترین نکته در اخذ ویزاهای مختلف آمریکا این است که با مراحل دریافت ویزای مورد نظر و مدارک مورد نیاز آن آشنا باشید و تمامی مدارک شما به زمان انگلیسی ترجمه و سپس ارسال شود. در ادامه درباره مراحل اخذ ویزای این کشور صحبت می‌کنیم.

مراحل اخذ ویزای آمریکا

مراحل اخذ ویزای آمریکا به شرح زیر است:

 • پیش از هر چیز بررسی کنید که کدام نوع از ویزاهای این کشور با شرایط شما متناسب است تا نسبت به دریافت آن اقدام کنید
 • سپس باید مدارک مورد نیاز برای ویزای مورد نظر را تهیه کنید
 • در مرحله سوم باید فرم الکترونیکی درخواست ویزای انتخاب شده را در سایت مربوطه پر کنید
 • پرداخت هزینه ویزای مورد نظر مرحله چهارم از مراحل اخذ ویزای کشور آمریکا است
 • در صورت تایید مدارک و درخواست شما، زمان مصاحبه برای شما تعیین می‌شود که باید در آن زمان به سفارت آمریکا مراجعه کنید

مراحل گرفتن ویزای آمریکا و تکمیل فرم مربوطه

مدارک لازم برای ویزای آمریکا

برای دریافت هر گونه ویزا در کشورهای مختلف باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک متناسب با نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد اما بسیاری از مدارک برای دریافت انواع ویزا مشترک است. در ادامه مدارک مشترک برای اخذ ویزای آمریکا را معرفی می‌کنیم.

مدارک لازم برای ویزای آمریکا عبارتند از:

 • گذرنامه یا پاسپورتی که تا ۶ ماه بعد از ورود به آمریکا اعتبار داشته باشد
 • ارائه عکس‌ها به صورت رنگی و با شرایط لازم
 • ارائه سند ازدواج در صورتی که متاهل هستید
 • ارائه شواهدی مبنی بر دارایی‌های مالی
 • ارائه گواهی طلاق یا فوت همسر
 • گواهی تولد
 • گواهی مبنی بر عدم سوء‌پیشینه
 • سوابق دادگاهی در صورتی که دارید
 • سوابق نظامی در صورتی که داشته باشید

برای دریافت هر ویزا علاوه بر این مدارک باید مدارک دیگری را متناسب با نوع ویزای درخواستی (مثل ویزای نامزدی آمریکا یا ویزا آمریکا با خرید ملک) تهیه کنید.

شرایط عکس ویزای آمریکا

عکسی که برای دریافت ویزای کشور آمریکا تهیه می‌کنید، باید شرایط به‌خصوصی داشته باشد، در غیر این صورت امکان رد درخواست شما برای دریافت ویزا بسیار زیاد است.

شرایط عکس ویزای آمریکا به شرح زیر است:

 • اندازه عکس شما باید به شکلی باشد که سر بین ۲۲ میلی‌متر و ۳۵ میلی‌متر از ارتفاع تصویر باشد
 • عکس شما باید رنگی باشد
 • عکس شما باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد که ظاهر فعلی شما را به‌خوبی منعکس کند
 • پس زمینه عکس شما باید به رنگ سفید یا مایل به سفید باشد
 • عکس شما باید به صورت مستقیم و رو به دوربین با نمای تمام صورت گرفته شده باشد
 • حالت چهره شما در عکس باید خنثی و دو چشم به صورت کامل باز باشد
 • سعی کنید عکس خود را با لباس‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید، بگیرید
 • پوشش سر شما از جمله کلاه، روسری نباید سایه‌ای روی چهره شما ایجاد کند

ویژگی‌های عکس ویزای آمریکا

 • در عکس خود به هیچ‌عنوان نباید از عینک استفاده کنید مگر به دلایل پزشکی که باید بیانیه پزشکی امضاشده توسط پزشک متخصص مبنی بر این عملکرد را داشته باشید
 • عکس‌هایی که با دوربین گوشی موبایل گرفته می‌شوند، عکس‌های کپی شده از گواهینامه و دیگر اسناد رسمی، عکس فوری و عکس‌های مجله برای ثبت نام ویزای آمریکا مناسب نیستند.

قیمت ویزای آمریکا

قیمت ویزای آمریکا

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان ویزا برای سفر یا مهاجرت به کشور آمریکا، قیمت ویزای آمریکا است. هزینه لازم برای دریافت ویزاهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. همچنین قیمت ویزای این کشور و دیگر کشورها تحت تاثیر شرایطی همچون کشور محل اقامت شما، زمان درخواست و بسیاری موارد دیگر کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.

هزینه ویزای آمریکا در جدول زیر بیان شده است:

نوع ویزاقیمت (دلار)
ویزای غیرمهاجرتی به جز (E)۱۶۰
ویزای مبتنی بر دادخواست۱۹۰
تاجر یا سرمایه‌گذار معاهده، ویزای دسته تخصصی حرفه‌ای استرالیا۲۰۵
ویزای نامزد یا همسر شهروندان آمریکا۲۶۵

توجه داشته باشید که ویزاهای غیرمهاجرتی با قیمت ۱۶۰ دلار شامل موارد زیر است:

 • ویزای بازدیدکننده
 • ترانزیت ایالات متحده
 • پرسنل هواپیمایی و کشتی
 • دانشجو و دانشگاهی
 • رسانه‌ها و خبرنگاران
 • تبادل بازدیدکنندگان
 • دانش‌آموزان
 • حرفه‌ای‌های نفتا
 • قربانی فعالیت جنایی
 • قربانی قاچاق انسان

ویزاهای مبتنی بر دادخواست با قیمت ۱۹۰ دلار عبارتند از:

 • کارگران موقت یا استخدامی و کارآموزان
 • انتقال‌گیرندگان درون شرکت‌ها
 • افراد توانا
 • ورزشکاران
 • هنرمندان
 • تبادل فرهنگی بین‌المللی
 • کارمندان مذهبی

گرفتن ویزای آمریکا چقدر زمان می‌برد؟

امروزه یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای پزشکی آمریکا، ویزای تلنت آمریکا، ویزای هنرمندان آمریکا یا دیگر ویزاها می‌پرسند، این است که گرفتن ویزای آمریکا چقدر زمان می‌برد؟ مدت زمان اخذ ویزا به نوع آن بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان مدت زمان مشخصی را معین کرد. ممکن است ویزاها طی چند دقیقه یا طی چند ماه صادر شوند.

دریافت ویزای غیرمهاجرتی کم‌تر از ویزاهای دائمی زمان می‌برد اما به طور متوسط درخواست اخذ ویزا بین سه تا پنج هفته بررسی خواهد شد.

اعتبار ویزای آمریکا چقدر است؟

اعتبار ویزای آمریکا چقدر است؟

اعتبار ویزا مدت زمان بین تاریخ دریافت تا تاریخ انقضای آن است. اعتبار ویزاهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. برخی از ویزاها شاید چند روز اعتبار داشته باشند و بعضی حتی تا ده سال اعتبار آن‌ها تمام نشود. اگر بازرس روی تمبر پذیرش یا فرم I-۹۴ تاریخ به‌خصوصی را ثبت کند، در آن تاریخ باید از کشور آمریکا خارج شوید اما اگر D/S روی فرم باشد می‌توانید تا پایین تحصیل یا اتمام برنامه شغلی در آمریکا، در این کشور بمانید.

ویزاهای کشور آمریکا از نظر اعتبار دو دسته است:

نوع ویزامدت اعتبار
ویزای توریستی مولتی کشور آمریکازیاد تا حدود ۱۰ سال
ویزای توریستی سینگل کشور آمریکاحداکثر ۶ ماه

دلایل ریجکتی ویزای آمریکا

اگر شرایط لازم برای ویزای ورزشکاران آمریکا، ویزای مولتی آمریکا، ویزای نخبگی آمریکا و دیگر ویزاها را رعایت کنید، احتمال ریجکتی بسیار پایین است. برخی از دلایل ریجکتی ویزای آمریکا عبارتند از:

 • متقاضی واجد شرایط نوع ویزای درخواستی نباشد
 • متقاضی بر اساس بررسی‌ها به دلایلی صلاحیت قانونی را برای دریافت ویزا نداشته باشد
 • متقاضی فعالیت‌هایی در زمینه‌های جنایی، مواد مخدر داشته باشد
 • درخواست‌دهنده فرم خود را به صورت کامل پر نکرده باشد
 • تمامی مدارک پشتیبان ارائه نشده باشد
 • فرد بودجه مورد نیاز برای حمایت از خود یا خانواده را نداشته باشد

رفع ریجکتی ویزای آمریکا

آیا شما نیز به دنبال رفع ریجکتی ویزای آمریکا هستید؟ پیش از هر چیز باید دلیل ریجکتی را تشخیص دهید و در صورت امکان نسبت به رفع آن اقدام کنید. بر اساس قوانین مهاجرت امکان معافیت از ریجکتی در شرایط به‌خصوصی وجود دارد. معافیت از ریجکتی تنها به افسر کنسولگری بستگی دارد. اگر بتوانید از این معافیت بهره‌مند شوید، افسر شما را مطلع خواهد کرد. در این صورت باید نسبت به پر کردن و ارسال فرم رفع ریجکتی اقدام کنید. علاوه بر این می‌توانید برای رفع ریجکتی از کمک مشاوران متخصص ویزاگرد در این حوزه بهره‌مند شوید.

جمع بندی

از آنجا که امروزه بسیاری از ایرانیان قصد مهاجرت یا سفر به آمریکا را دارند، در این مقاله هر آنچه که لازم است در رابطه با ویزای آمریکا بدانید شرح داده شد. چنان که با انواع ویزاهای این کشور، شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز آن آشنا شدید.

همچنین به هر گونه سوال در این رابطه از جمله اعتبار ویزای های آمریکا، مدت زمان صدور، دلایل ریجکتی، رفع ریجکتی پاسخ داده شد. علاوه بر این متوجه شدید که با توجه به برخی شرایط دریافت ویزای این کشور برای ایرانیان تاحدودی دشوار، اما با کمک مجموعه‌های فعال در این زمینه ممکن است.

در پایان باید بدانید اگر برای دریافت ویزای این کشور مصمم هستید، با کمک ویزاگرد به‌راحتی شرایط سفر یا مهاجرت شما به آمریکا فراهم می‌شود. چنان که نه‌تنها دچار اتلاف وقت نخواهید شد، بلکه احتمال رد درخواست شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

با ویزای آمریکا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

کانادا، جزیره‌های آروبا و کوراسائو، گرجستان، کاستاریکا، سنگاپور، مکزیک، پرو، کشورهای حوزه بالکان، جامائیکا، جزایر ویرجین

صدور ویزای آمریکا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان صدور ویزا برای کشور آمریکا به صورت دقیق مشخص نیست. زیرا ممکن است این اتفاق متناسب با شرایط گوناگون، نوع ویزا و دیگر عوامل بین چند روز تا چند ماه طول بکشد.

هزینه ویزای آمریکا چقدر است؟‌

هزینه ویزای ایالات متحده آمریکا با توجه به عواملی همچون زمان درخواست، نوع ویزای درخواستی و عوامل دیگر ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. البته نوع ویزا تاثیر بیشتری بر قیمت آن دارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا چیست؟

مدارک لازم برای ثبت نام ویزای آمریکا متناسب با نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد اما برخی از این مداکر همچون عکس‌ها، گذرنامه، گواهی عدم سوء‌پیشینه مشترک است.

بهترین ویزای آمریکا برای ایرانیان کدام است؟

مهم‌ترین نکته این است که ویزایی را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید اما دریافت ویزای لاتاری نسبت به انواع ویزاهای دیگر آسان‌تر و ارزان‌تر است.

ویزای لاتاری آمریکا چیست؟

ویزای لاتاری نوعی ویزا است که در مسابقه لاتاری به افراد اهدا می‌شود. کسانی که در مسابقه لاتاری برنده می‌شوند، این ویزا به‌عنوان هدیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد. بنابراین دریافت این ویزا همچون ویزاهای دیگر شرایط سختی ندارد.