قطر در دهه‌های گذشته با سرمایه‌گذاری گسترده در صنایع مختلف، خود را تبدیل به کشوری پیشرو در منطقه کرده است. امروزه ایرانیان زیادی برای کار و زندگی به این کشور فکر می‌کنند. طبق آمارهای بین‌المللی از نظر شاخص رضایت زندگی، قطر دومین کشور خاورمیانه به‌حساب می‌آید. هزینه زندگی در قطر در مقایسه با اکثر کشورهای غربی، پایین است و با توجه به قیمت ارز می‌توانید پس‌انداز خوبی در این کشور به دست آورید.

کار در قطر مزایای بی‌شماری دارد. کارمندان در این کشور مرفه، مجبور نیستند مالیات بپردازند. هزینه‌های زندگی نسبت به حقوقی که دریافت می‌کنند، بسیار پایین‌تر است. به عنوان مثال، در این کشور حقوق یک حسابدار ماهانه حدود سه هزار دلار برآورد می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید آپارتمان‌های زیادی با حقوق کمتر از هزار دلار در ماه پیدا کنید. خرید مواد غذایی برای یک هفته نیز با ۲۰ دلار امکان‌پذیر است.

شرکت‌های قطری عمدتا به نیروهای کار خارجی وابسته هستند. بنابراین، به دلیل محدودیت نیروی کار ملی، شانس شما برای به دست آوردن شغل در شرکتی که از مهاجران استفاده می‌کند، بیشتر از سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

چنانچه قصد مهاجرت به قطر را دارید، می‌توانید از کارشناسان ویزاگرد مشاوره دریافت کنید. این مجموعه می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند دریافت ویزای کاری، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری و سایر موارد کمک کند.

پرچم قطر

خدمات ویزاگرد برای قطر