کشور آذربایجان

مهاجرت از طریق تحصیل و کارآفرینی دو گزینه بسیار مناسب و در دسترس برای مهاجرت به آذربایجان محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در این کشور با وجود سیستم آموزشی اروپایی بسیار پایین است. علاوه بر این با مدرک آزمون زبان انگلیسی هم می‌توانید برای تحصیل در آذربایجان اقدام کنید. البته برای اینکه بهتر بتوانید در این کشور زندگی کنید، بهتر است به زبان محلی هم تسلط داشته باشید.

مهاجرت از طریق کارآفرینی در آذربایجان هم ریسک بسیار کمی دارد. شما باید یک طرح کسب‌وکار ارائه دهید که بتواند حداقل پنج سال سوددهی داشته باشد. در این مدت موظف به پرداخت مالیات هم هستید. بعد از این مدت زمان اگر همچنان فعالیت کاری شما موفق باشد، اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنید. حداقل مبلغ لازم برای شروع کارآفرینی ۵۰ هزار منات معادل ۲۹ هزار دلار آمریکا است.

البته امکان مهاجرت کاری هم به آذربایجان فراهم است، فقط باید بتوانید یک کارفرمای مناسب پیدا کنید. در صورتی که کارفرما به شما پیشنهاد کاری بدهد، با مراجعه به سفارت ویزای ورود به کشور را دریافت می‌کنید. موسسه ویزاگرد می‌تواند در انتخاب گزینه مناسب، شما را راهنمایی کند. در نتیجه بدون صرف هزینه اضافی می‌توانید گزینه مناسب خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.