اگر یک کارآفرین تازه‌کار هستید و تمایل دارید کسب و کاری در انگلستان تاسیس کنید، ویزای استارتاپ انگلیس برای شما مناسب خواهد بود. ویزای استارتاپ انگلستان مخصوص کارآفرینان مشتاقی است که قصد دارند اولین کسب و کار خود را در انگلیس راه‌اندازی کنند. برای دریافت این ویزا لازم نیست فارغ‌التحصیل دانشگاه باشید یا بودجه اولیه را تهیه کنید. بلکه کافی است یک ایده تجاری نوآورانه، قابل اجرا و مقیاس‌پذیر ارائه دهید که توسط یکی از نهادهای معتبر انگلستان تایید شود. در این مطلب شرایط دریافت این ویزا را توضیح داده‌ایم.

 ویزای استارتاپ انگلیس
 پرچم انگلستان
مشاوره رایگان

ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

ویزای استارتاپ انگلیس یکی از انواع ویزای انگلیس است که فرصتی عالی برای کارآفرینان فراهم می‌کند که با ارائه یک ایده تجاری در انگلستان کسب و کاری را شروع کنند که برای اقتصاد این کشور منفعت زیادی داشته باشد. حداکثر مدت اعتبار این ویزا دو سال است و بعد از آن کارآفرین باید برای تغییر ویزای خود را به دسته ویزای دیگری مانند ویزای نوآوری انگلستان اقدام کند و تا جایی که می‌تواند به توسعه تجارت خود ادامه دهد. بعد از تغییر ویزا و سه سال اقامت در انگلستان، کارآفرین می‌تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

این ویزا فقط در دسترس افرادی است که ایده آن‌ها تاییدیه مناسب را دریافت کند. متقاضی دریافت ویزای استارتاپ انگلستان می‌تواند همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال خود را هم به انگلستان ببرد.

داشتن ویزای استارتاپ منجر به دریافت مستقیم شهروندی انگلستان نمی‌شود، ولی افرادی که این ویزا را دارند می‌توانند با تمدید کردن ویزای خود بعد از سه سال واجد شرایط دریافت اقامت دائم انگلیس شوند. در ادامه با ویژگی‌های ویزای استارتاپ یا کارآفرینی انگلیس بیشتر آشنا خواهید شد.

شهر لندن در انگلیس

منبع:wallpaperpass

وضعیت استارتاپ ها در انگلیس

در سال‌های اخیر استارتاپ های انگلیس به صورت تصاعدی در حال رشد بوده‌اند. برای اینکه یک ایده کلی نسبت به وضعیت استارتاپ ها در انگلیس داشته باشید، در جدول زیر یک سری آمار را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

رشد شرکتهای جدید۴٫۲ درصد
تعداد شرکتهای جدید تاسیس شده۶۷۲،۸۹۰
تعداد شرکتهایی که در هر روز در انگلیس تاسیس میشوند۱۸۴۳
تعداد شرکتهایی که در هر ساعت در انگلیس تاسیس میشوند۷۷
تعداد شرکتهای کوچک فعال در انگلستان (دارای ۰ تا ۴۹ کارمند)۵ میلیون و۸۲۰ هزار
تعداد شرکتهای متوسط فعال در انگلستان (دارای ۵۰ تا ۲۴۹ کارمند)۳۵،۶۰۰
تعداد شرکتهای بزرگ فعال در انگلستان (دارای ۲۵۰ کارمند و بیشتر)۷،۷۰۰

در مقایسه با سال گذشته، تعداد استارتاپ‌ها ۳٫۵ درصد (یعنی ۲۰۰ هزار شرکت) افزایش پیدا کرده است. همچنین لندن دارای بیشترین نرخ تاسیس کسب و کار، یعنی ۱۵٫۹ درصد بوده است. استارتاپ‌هایی که بیشتر در انگلستان موفق شده‌اند و سود زیادی کسب کرده‌اند، در زمینه‌های کاری زیر بوده‌اند:

 • تجارت الکترونیک
 • ساخت افزونه‌های کروم
 • ساخت اپلیکیشن‌های موبایل
 • شرکت‌های نرم‌افزاری
 • ساخت نرم‌افزارهای مخصوص شبکه

ویزای استارتاپ انگلیس مناسب چه افرادی است

ویزای استارتاپ انگلیس برای کارآفرینان تازه‌کاری مناسب است که پتانسیل بالایی دارند و اولین بار است که به دنبال راه‌اندازی کسب و کار در انگلستان هستند. در کل متقاضیان این ویزا هنوز کسب و کار خود را در انگلستان شروع نکرده‌اند. اگر فرد باتجربه‌ای هستید که قصد دارید کسب و کاری در انگلستان راه‌اندازی کنید، شاید ویزای نوآوری انگلیس برای شما مناسب‌تر باشد و اگر قصد دارید با کسب و کاری که از قبل در انگلستان تاسیس شده است همکاری کنید، بهتر است از ویزای مهارت شغلی استفاده کنید.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلیس شامل موارد زیر هستند:

 • سن شما باید بالای ۱۸ سال باشد
 • نباید قبلا در انگلستان کسب و کاری راه‌اندازی کرده باشید
 • یک نهاد معتبر در انگلستان باید ایده تجاری شما را از نظر نوآوری، قابلیت اجرا و مقیاس‌پذیری ارزیابی کرده و تایید کند که بیشتر زمانی که در حال کار در انگلستان می‌گذرانید، صرف توسعه کسب و کارتان می‌شود.
 • تاییدیه ایده شما باید حداکثر سه ماه قبل از تاریخ درخواست ویزای استارتاپ صادر شده باشد
 • قصد و توانایی انجام هر کار یا فعالیت تجاری که در درخواست خود ذکر کرده‌اید را داشته باشید
 • باید در حد CEFR سطح B۲ به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید

خصوصیات طرح تجاری مورد تایید برای ویزای استارتاپ انگلستان

برای اینکه ایده تجاری که برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس ارائه می‌دهید پذیرفته شود، یک نهاد معتبر که برای این کار اختصاص یافته است باید تایید کند که طرح شما تمام معیارهای لازم را دارد.

خصوصیات طرح تجاری مورد تایید برای ویزای استارتاپ انگلستان به شرح زیر است:

 • نوآوری
 • قابل اجرا بودن
 • مقیاس پذیری

طرح تجاری باید نوآورانه باشد

طرح تجاری که ارائه می‌دهید باید کاملا جدید و متعلق به خودتان باشد و بتواند نیازهای بازار جدید یا بازارهای موجود را برطرف کرده و مزیت رقابتی ایجاد کند.

طرح تجاری باید قابل اجرا باشد

برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح خود باید دانش، تجربه و آگاهی کافی نسبت به بازار داشته باشید، یا در حال توسعه چنین توانایی‌هایی در خود باشید.

طرح تجاری مقیاس پذیر باشد

طرح کسب و کار شما باید پتانسیل ایجاد شغل و رشد کردن در بازارهای ملی انگلستان را داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

منبع: disfold

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای استارت اپ انگلیس

برای دریافت ویزای استارت اپ انگلیس باید حداقل CEFR سطح B۲ داشته باشید. برای اینکه بهتر متوجه این سطح از تسلط بر زبان انگلیسی شوید، بهتر است بگوییم که سطح B۲ معادل امتیاز آیلتس ۵٫۵ در هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای استارت اپ انگلیس

متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ انگلستان به بودجه اولیه برای سرمایه‌گذاری در کسب و کار خود نیاز ندارند. با این حال معیارهای «قابل اجرا بودن» و «مقیاس‌پذیر بودن» که برای تایید طرح شما موردنظر قرار می‌گیرند، به این معنی هستند که ممکن است برای اجرای طرح خود به سرمایه اولیه‌ای نیاز داشته باشید. برخی از نهادهایی که به تایید طرح‌های تجاری اختصاص یافته‌اند، برای پذیرش طرح موردنظر به میزان خاصی بودجه نیاز دارند.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای استارت اپ انگلیس با سرمایه اولیه‌ای که برای تاسیس کسب و کار خود نیاز دارید، تفاوت دارد. اگر خارج از انگلستان هستید یا کمتر از ۱۲ ماه در انگلستان بوده‌اید. به ۱۲۷۰ پوند برای تامین هزینه‌های خود حداقل نیاز پیدا خواهید کرد. اگر قصد تامین مخارج شریک زندگی خود را دارید، به ۲۸۰ پوند و برای فرزند اول هم  ۳۱۵ پوند لازم است. برای هر بچه دیگر ۲۰۰ پوند نیاز دارید.

مراحل دریافت ویزای انگلیس

منبع:mural-wallpaper

مراحل دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

مراحل دریافت ویزای استارتاپ انگلیس به این صورت است که باید سه ماه قبل از سفر فرآیند درخواست خود را از خارج از انگلستان و به صورت آنلاین تکمیل کنید. این فرآیند شامل بررسی مدارک لازم، جمع‌آوری آن‌ها و ارسال مدارک است. این مدارک شامل برخی از اطلاعات اولیه در مورد شما، هدف شما از سفر به انگلستان و همچنین آپلود اسکن نسخه اصلی برخی از اسناد است.

اگر اولین بار است که می‌خواهید به انگلستان سفر کنید، باید در نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود وقت بگیرید و در آنجا مشخصات بیومتریک و عکس خود را ارسال کنید. شریک زندگی و فرزندان شما باید به صورت جداگانه این مراحل را طی کنند. سپس باید منتظر دریافت پاسخ درخواست خود بمانید.

نمایی از شهر لندن

منبع: pcclean

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ انگلیس

زمانی که می‌خواهید درخواست ویزای خود را ارسال کنید باید یک «نامه تاییدیه» ارائه دهید که نشان دهنده ارزیابی شدن طرح شما توسط یک نهاد معتبر است. سایر مدارک لازم برای ویزای استارتاپ انگلیس شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری که مشخصات هویتی و ملیت شما را نشان می‌دهد
 • صورتحساب‌های بانکی مربوط به حداقل ۲۸ روز قبل از ارائه درخواست، که نشان دهند حداقل ۱۲۷۰ پوند پس‌انداز در بانک دارید
 • مدرک تسلط بر زبان انگلیسی
 • ارائه نتیجه آزمایش سل در صورت لزوم

استارتاپ در انگلیس

منبع:hubsmartup

دریافت ویزای استارتاپ انگلیس چقدر طول می‌کشد؟

سریع‌ترین زمانی که می‌توانید برای دریافت ویزای استارتاپ انگلستان درخواست دهید، سه ماه قبل از سفر است. اگر درخواست خود را از خارج از انگلستان ارائه می‌دهید، فرآیند رسیدگی به آن حداکثر سه هفته طول می‌کشد. اما اگر درخواست خود را از داخل انگلستان ارائه می‌دهید، زمان پردازش آن حدود هشت تا ۱۲ هفته طول می‌کشد.

دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

هزینه اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

هزینه اخذ ویزای استارتاپ انگلیس به وضعیت شما و محل ارائه درخواستتان بستگی دارد. اگر از خارج از انگلستان درخواست خود را ارسال می‎‌‌کنید، باید ۳۶۳ پوند بپردازید. ولی اگر داخل انگلستان هستید، هزینه تغییر ویزای شما ۴۹۳ پوند می‌شود. این هزینه‌ها را باید برای شریک زندگی و هریک از فرزندان خود هم به همین ترتیب پرداخت کنید.

هزینه ویزای استارتاپ انگلیس

منبع:drop.studio

اقامت از طریق ویزای استارتاپ در انگلیس

باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان تمدید ویزای استارتاپ انگلیس و دریافت اقامت انگلستان از طریق این ویزا وجود ندارد. با این وجود افرادی که دارای ویزای استارتاپ انگلستان هستند، در صورت تمایل می‌توانند بعد از دو سال ویزای خود را به ویزای نوآوری انگلستان تغییر دهند. در این حالت متقاضیان می‌توانند بعد از سه سال برای دریافت اقامت دائم انگلستان درخواست دهند.

اقامت در انگلستان

منبع: wallpaperforu

مزایای ویزای استارت آپ انگلیس

مزایای ویزای استارت آپ انگلیس شامل موارد زیر است:

 • کارآفرینان تازه‌کار با استفاده از این ویزا می‌توانند با هزینه‌ای بسیار کم از فرصت‌های تجاری موجود در انگلستان بهره‌مند شوند.
 • کارآفرین می‌تواند همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال خود را به انگلستان ببرد.
 • با تغییر ویزای استارتاپ، بعد از سه سال اقامت در انگلیس امکان دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد.
 • کارآفرینان برای تاسیس شرکت خود نیازی به سرمایه اولیه ندارند.

مزایای ویزای استارتاپ انگلیس

منبع: pcclean

معایب ویزای استارت اپ انگلیس

معایب ویزای استارت اپ انگلیس شامل موارد زیر هستند:

 • کارآفرینان نمی‌‎توانند به صورت مستقیم از طریق ویزای استارتاپ اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.
 • همه متقاضیان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و مدارک زبان معتبر ارائه دهند.

مشاوره و ارزیابی ویزای استارتاپ انگلیس

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

مراحل گرفتن ویزای استارتاپی انگلیس چیست؟

متقاضی باید سه ماه قبل از سفر فرآیند درخواست خود را از خارج از انگلستان و به صورت آنلاین تکمیل کند و مدارک هویتی، نامه تاییدیه و اطلاعات بیومتریک خود را برای نهادهای مربوطه ارسال نماید.

هزینه ویزای استارت آپ انگلیس چقدر است؟

هزینه ویزای استارت آپ انگلیس در صورت ارائه درخواست از خارج از انگلستان برابر است با ۳۶۳ پوند و در صورت ارائه درخواست از داخل انگلستان باید مبلغ ۴۹۳ پوند برای هر نفر پرداخت شود.

آیا با ویزای استارتاپ انگلیس اجازه کار در این کشور را دارم؟

بله، درست است که باید ثابت کنید بیشتر زمان خود را به توسعه کسب و کارتان اختصاص می‌دهید، ولی می‌توانید برای تامین مخارج خود یک شغل دیگر هم در انگلستان داشته باشید.

شرایط گرفتن ویزای استارت آپ انگلیس چیست؟

سن شما باید بالای ۱۸ سال باشد، نباید قبلا در انگلستان کسب و کاری راه‌اندازی کرده باشید، تاییدیه یک نهاد معتبر در انگلستان از نظر نوآورانه بودن، تاییدیه ایده شما باید حداکثر سه ماه قبل از تاریخ درخواست ویزای استارتاپ صادر شده باشد، قصد و توانایی انجام هر کار یا فعالیت تجاری که در درخواست خود ذکر کرده‌اید را داشته باشید، در حد CEFR سطح B۲ به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

استارتاپ ویزای انگلستان مناسب چه افرادی است؟

ویزای استارتاپ انگلیس برای کارآفرینان تازه‌کاری مناسب است که پتانسیل بالایی دارند و اولین بار است که به دنبال راه‌اندازی کسب و کار در انگلستان هستند.

آیا با دریافت ویزای استارت اپ انگلیس می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

خیر، شما نمی‌توانید با دریافت ویزای استارت اپ انگلیس به صورت مسنقیم اقامت این کشور را دریافت کنید، ولی با تغییر ویزای خود به ویزای نوآوری و بعد از سه سال اقامت در انگلستان، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.