هرساله دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا کالج های کره جنوبی را انتخاب می‌کنند تا در کشوری توسعه‌یافته با کالج‌های معتبر و استانداردهای آموزشی مطلوب، تحصیلاتشان را ادامه دهند و پس‌از‌آن مشغول کار و تحصیل شوند.

کشور کره‌جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته آسیایی به‌شمار می‌آید که در سال‌های اخیر، اقبال عمومی برای زندگی و کار و تحصیل در آن افزایش پیدا کرده است. سیستم آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی این کشور در دنیا به جایگاه علمی و تحقیقات نوآورانه و طیف متنوعی از برنامه‌های ارائه‌شده در کالج‌ها و دانشگاه‌هایش مشهور است. به‌همین‌دلیل، هرساله دانشجویان بین‌المللی زیادی برای تحصیل در کالج های کره جنوبی راهی این کشور می‌شوند.

کالج های کره جنوبی رشته‌های تحصیلی گوناگونی را به دانشجویان علاقه‌مند به حوزه‌هایی نظیر مهندسی، مدیریت، علوم انسانی و هنر ارائه می‌دهند. تقاضا برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های کره جنوبی زیاد است و برای اخذ پذیرش در آن‌‌ها، باید رزومه‌ای قوی داشته باشید.

انواع کالج در کره جنوبی

به‌طور کلی، از کالج‌ های کره جنوبی همواره درکنار دانشگاه‌های این کشور نام برده می‌شود. تفاوت اصلی این دو در رویکرد آموزشی‌شان است. کالج‌ها بیشتر مبتنی‌بر مهارت‌ها و ترجیح‌های شخصی و دانش‌های عملی هستند؛ اما دانشگاه‌ها تمام علوم، به‌ویژه علوم نظری را ارائه می‌دهند و تمرکز آن‌ها بر رویکردهای علمی است.

انواع کالج در کره جنوبی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند: کالج‌‌های دولتی و کالج‌های خصوصی و کالج‌های تخصصی. هرکدام از این کالج‌ها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارند و براساس رشته مدنظر و هدف شغلی و وضعیت اقتصادی، باید یکی از آن‌ها را برای ادامه‌تحصیل انتخاب کنید. در‌ادامه، هریک از انواع کالج در کره جنوبی را توضیح می‌دهیم.

کالج‌های دولتی کره‌جنوبی

کالج‌های دولتی کره‌جنوبی مراکز آموزش تحصیلات تکمیلی هستند که دولت این کشور آن‌ها را اداره می‌کند و هزینه‌های کمتری برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی دارند. این کالج‌ها بسیار معتبرند و اغلبشان جزو مراکز آموزشی برتر کره‌جنوبی شناخته می‌شوند و رشته‌های گوناگونی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می‌دهند.

اخذ پذیرش از کالج‌های دولتی کره‌جنوبی بسیار رقابتی است و برای ورود به برخی از آن‌ها باید در آزمون ورودی شرکت کرد. از‌آنجا‌که اغلب هزینه این کالج ها را دولت کره‌جنوبی تامین می‌کند و شهریه آن‌ها بسیار کمتر از کالج‌های خصوصی است، گزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند.

کالج‌های خصوصی کره‌جنوبی

کالج‌های خصوصی کره‌جنوبی جزو آن دسته از مراکز آموزشی هستند که سازمان‌ها یا نهادهای غیردولتی آن‌ها را اداره می‌کنند و تحصیل در آن‌ها هزینه‌های بیشتری برای دانشجویان به‌همراه دارد. سطح علمی کالج‌های‌ خصوصی کره‌جنوبی به‌اندازه کالج‌های دولتی این کشور نیست؛ اما بسیاری از آن‌ها رشته‌ها و دانشکده‌های معتبر و محبوبی دارند و اغلب واحد‌های تخصصی‌ و جزئی‌تری را متناسب با رشته‌های تحصیلی خاص ارائه می‌دهند.

اخذ پذیرش در کالج‌های خصوصی کره‌جنوبی ممکن است کمی رقابتی‌تر از کالج دولتی باشد؛ اما متقاضیان برای قبولی در آن‌ها باید از مهارت و دانش کافی برخوردار باشند. گاهی اوقات، متقاضیان ممکن است برای ورود به کالج‌های خصوصی کره‌‌جنوبی در آزمون ورودی یا مصاحبه شرکت کنند.

کالج‌های تخصصی کره‌جنوبی

کالج‌های تخصصی کره‌جنوبی بر ارائه آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی در زمینه‌های خاصی مانند فناوری، هنر، طراحی، معماری، هتلداری و گردشگری تمرکز دارند. رویکرد این کالج‌ها آموزش عملی و مهارت‌محور و هدفشان ایجاد آمادگی در دانشجویان برای ورود به محیط شغلی است.

کالج‌های تخصصی کره‌جنوبی آموزش‌های عملی و مهارت‌محوری را ارائه می‌دهند که برای رشته تخصصی مدنظرتان طراحی شده‌اند و می‌توانند آینده شغلی‌تان را در این کشور تضمین کنند. به‌طور کلی، رقابت برای اخذ پذیرش از کالج‌های تخصصی از کالج‌ های دولتی و خصوصی کمتر است و برای تحصیل در تمام این کالج‌ها، دانشجویان به پرداخت شهریه ملزم هستند.

سیستم ارزیابی کالج‌های تخصصی کره‌جنوبی بر مهارت‌سنجی و بررسی پورتفولیو و نمونه‌کار تمرکز دارد و مهارت را بر سابقه تحصیلی و نمره‌های دانشجویی ترجیح می‌دهد. این کالج‌ها رویکرد متمرکزتر و حرفه‌ای‌تری به آموزش دارند که همین موضوع آن‌ها را به گزینه‌ای جذاب برای دانشجویانی تبدیل می‌کند که به‌دنبال یادگیری مهارت‌های عملی و ورود به دنیای صنعت و بازار کار هستند.

کالج های زبان کره جنوبی

تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های کره جنوبی به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است. اغلب مردم این کشور زبان انگلیسی را می‌دانند و رشته‌های متنوعی در مراکز آموزشی کره‌جنوبی به این زبان تدریس می‌شوند. با‌این‌حال، یادگیری زبان کره‌ای باعث می‌شود تا زندگی و کار در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی آسان‌تر باشد.

کالج های زبان کره جنوبی برای آموزش زبان‌های آسیای‌شرقی و انگلیسی در این کشور تاسیس شده‌اند. برای تحصیل در کره‌جنوبی، می‌توانید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید یا ابتدا مستقیما دوره زبان را در کالج های زبان انگلیسی این کشور بگذرانید و سپس تحصیلاتتان را ادامه دهید. گفتنی است که اغلب دانشجویان خارجی در کالج های زبان کره جنوبی شرکت می‌کنند.

برای تحصیل در رشته‌هایی که به زبان کره‌ای تدریس می‌شوند، دانشجویان می‌توانند در کالج های زبان کره جنوبی تحصیل کنند. این کالج‌ها وابسته به دانشگاه‌های مختلف هستند. بیشتر دانشگاه‌های کره‌جنوبی موسسه‌های آموزش زبان کره‌ای (KLI) دارند که در ۲۰ تا ۸۰ هفته، به دانشجویان خارجی این زبان را آموزش می‌دهند.

برای تحصیل در کالج های زبان کره جنوبی باید ویزای دانشجویی دریافت کرده باشید و پس از تسلط بر زبان کره‌ای، با شرکت در آزمون بین‌المللی TOPIK و به‌دست‌آوردن سطح ۳ یا بهتر، می‌توانید برای تحصیل به دانشگاه‌های این کشور وارد یا پس از تایید مجوز شغلی، به کار مشغول شوید.

یادگیری زبان کره‌ای در کشور کره‌جنوبی راه‌های مختلفی دارد که هریک هزینه‌های متفاوتی را به شما تحمیل می‌کنند؛ اما به‌طور کلی، هزینه کالج های زبان کره جنوبی بین ۵۰۰ تا ۴هزار دلار در ماه است که بسته به سرعت یادگیری و سطح زبانتان، تغییر می‌کند.

شرایط تحصیل در کالج های کره جنوبی

کالج های کره جنوبی هرکدام با‌توجه‌به دوره‌های ارائه‌شده و زبان تدریس و دولتی یا خصوصی یا تخصصی بودن، شرایط متفاوتی دارند. برای اخذ پذیرش از این کالج‌ها، باید ابتدا از این شرایط آگاهی پیدا کنید و سپس وارد فرایند پذیرش شوید. به‌طور کلی، شرایط تحصیل در کالج های کره جنوبی به عوامل زیر بستگی دارد:

عملکرد تحصیلی

اغلب کالج های کره جنوبی به سوابق تحصیلی متقاضیان توجه ویژه‌ای می‌کنند. این سوابق معمولا از‌طریق ریزنمره‌های دبیرستان یا آزمون‌های ورودی و پیشرفت تحصیلی نشان داده و برای دریافت پذیرش از کالج‌ها، معدل کل یا نمره‌های دروس خاص ارزیابی می‌شود. بنابراین، هرچه عملکرد تحصیلی بهتری داشته باشید، امکان اخذ پذیرش از کالج های کره جنوبی برایتان بیشتر می‌شود.

مهارت زبان

تحصیل در رشته‌هایی که به زبان کره‌ای تدریس می‌شوند، نیازمند تسلط بر زبان کره‌ای است و در اغلب مواقع، متقاضیان باید تسلطشان بر این زبان را با آزمون زبان کره‌ای (TOPIK) ثابت کنند. برای تحصیل به زبان کره‌ای در کشور کره‌جنوبی، حداقل باید سطح ۳ را در این آزمون به‌دست بیاورید. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز، باید مهارت شما حداقل در سطح B2 باشد.

فعالیتهای فوق‌برنامه

کالج های کره جنوبی برای متقاضیانی که به‌صورت مستمر در فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای مانند خدمات اجتماعی و فعالیت‌های ورزشی یا عام‌المنفعه شرکت کرده‌اند، ارزش قائل هستند. این فعالیت‌ها علاقه‌ها و مهارت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی متقاضیان را در جوامع خود نشان می‌دهد؛ به‌همین‌دلیل، در فرایند پذیرش در کالج‌ها اهمیت دارد.

انگیزه‌نامه

برخی از کالج های کره جنوبی از متقاضیان می‌خواهند که انگیزه و هدف خود از تحصیل در این کالج و به‌طور کلی در کره‌جنوبی را شرح دهند. نوشتن انگیزه‌نامه‌ فرصتی برای متقاضیان فراهم می‌کند تا انگیزه‌ها و آرزوها و ویژگی‌های شخصیتی‌شان را به‌اختصار توضیح دهند. درمقابل، انگیزه‌نامه به کالج‌ها نیز برای ارزیابی و گزینش دانشجویان مناسب کمک می‌کند.

توصیه‌نامه

توصیه‌نامه‌ها یکی از عوامل مهم برای اخذ پذیرش از کالج های کره جنوبی است که معمولا از متقاضیان درخواست می‌شود. مربیان یا استادان یا کارفرمایان قبلی متقاضیان باید در توصیه‌نامه توانایی علمی و مهارت‌های عملی و شخصیت و توانایی‌های آنان را برای تحصیل در کالج تایید کنند.

مصاحبه یا آزمون ورودی

بسته به کالج و برنامه تحصیلی، متقاضیان ممکن است مجبور شوند در مصاحبه یا امتحان ورودی شرکت کنند تا فرایند ارزیابی بهتر انجام شود. این مرحله در اخذ پذیرش از کالج های کره جنوبی بسیار تاثیرگذار و تعیین‌کننده و معمولا مخصوص رشته‌هایی با متقاضی بیشتر است.

دوره های ارائه شده در کالج های کره جنوبی

کالج های کره جنوبی دوره‌‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای گوناگونی را به دانشجویان خارجی و داخلی ارائه می‌دهند. اغلب کالج‌های دولتی و خصوصی این کشور رویکرد نظری بر دروس دارند؛ اما کالج‌های تخصصی دوره‌های عملی را ارائه می‌دهند که برای یادگیری مهارت‌های خاص و آموزش در زمینه‌های تخصصی مختلف مناسب هستند.

تمرکز کالج های کره جنوبی بر ایجاد آمادگی دانشجویان برای ورود به عرصه‌های فناوری، صنعت، هنر و هتلداری است. برخی از دوره‌های ارائه شده در کالج های کره جنوبی عبارت‌اند از:

فناوری و مهندسی

کالج های کره جنوبی دوره‌هایی را در رشته‌های مختلف مهندسی برای دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌کنند؛ از‌جمله مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و علوم کامپیوتر. این دوره‌ها به دانشجویان آموزش عملی اصول مهندسی و مهارت‌های فنی و توانایی‌های حل‌مسئله را ارائه می‌دهند و آن‌ها را برای مشاغلی در عرصه‌هایی مانند تولید و ساخت‌وساز و فناوری آماده می‌کنند.

هنر و طراحی

یکی از دوره‌های ارائه‌شده در کالج های کره جنوبی دوره‌های هنری و طراحی است که شامل رشته‌هایی مانند هنرهای زیبا، طراحی گرافیک، طراحی مد، طراحی صنعتی و طراحی داخلی می‌شوند. تمرکز این برنامه‌ها بر پرورش خلاقیت و مهارت‌های مربوط به ارتباطات بصری و بیان هنری دانشجویان است.

هتلداری و گردشگری

کالج های کره جنوبی درزمینه هتلداری و گردشگری نیز دوره‌هایی همچون مدیریت هتل، مدیریت رستوران، بازاریابی گردشگری و مدیریت رویداد را برگزار می‌کنند. در این برنامه‌ها، مهارت‌های عملی به دانشجویان آموزش داده و آنان برای مشاغل حوزه مهمان‌نوازی و گردشگری آماده می‌شوند.

مراقبتهای بهداشتی و پرستاری

یکی دیگر از دوره‌های ارائه‌شده در کالج های کره جنوبی دوره‌های مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری هستند. این دوره‌ها در حوزه‌های مختلفی ازجمله پرستاری عملی و کمک‌های پزشکی و مدیریت مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌شوند. دانشجویان با گذراندن دوره‌های مذکور، آموزش‌های عملی در حوزه مراقبت از بیمار و پرستاری را فرامی‌گیرند و برای اشتغال در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی آماده می‌شوند.

تغذیه و آشپزی

کالج‌های تخصصی تغذیه و آشپزی در کره‌جنوبی شیوه‌های آشپزی و مدیریت آشپزخانه و ایمنی مواد غذایی را به دانشجویان آموزش می‌دهند. این برنامه‌ها دانشجویان را برای فعالیت در مشاغل این حوزه مانند سرآشپز و مدیر رستوران و کارآفرینان آشپزی در صنعت غذا و نوشیدنی آماده می‌کنند.

هوانوردی و هوافضا

برخی از کالج های کره جنوبی دوره‌هایی را در‌زمینه مهندسی هوانوردی و هوافضا ارائه می‌دهند و دانشجویان با شرکت در آن‌‌ها، طراحی و نگه‌داری و بهره‌برداری از هواپیما را آموزش می‌بینند. این دوره‌ها دانشجویان را برای مشاغل صنعت هوانوردی از‌جمله خلبانی و مهندسی هواپیما و تکنسین هوانوردی آماده می‌کنند.

مراحل اخذ پذیرش در کالج های کره جنوبی

نحوه اخذ پذیرش در کالج های کره جنوبی به رشته و کالج مدنظر شما بستگی دارد؛ اما مراحل اخذ پذیرش در کالج های دولتی و خصوصی و تخصصی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و همگی از رویه‌ای واحد پیروی می‌کنند. در بیشتر مراکز آموزشی کره‌جنوبی، ۲ دوره پذیرش وجود دارد که ماه‌های سپتامبر تا نوامبر برای ترم بهار و ماه‌های می تا ژوئن برای ترم پاییز است.

برای پذیرش در دوره‌های نظری و تخصصی کالج های کره جنوبی ابتدا باید در وبسایت کالج‌های این کشور جست‌وجو و دوره مناسبتان را پیدا کنید. سپس فرم درخواست و دیگر فرم‌های الزامی را تکمیل و مدارک موردنیاز را ارسال کنید.

در اغلب مواقع پس از ثبت درخواست در وبسایت کالج، باید در آزمون‌های ورودی یا مصاحبه شرکت کنید. پس‌از‌آن، باید منتظر پاسخ درخواست خود بمانید و در‌صورت اخذ پذیرش، برای ویزای تحصیلی کره‌جنوبی اقدام کنید.

مدارک لازم برای اپلای در کالج های کره جنوبی

برای اپلای در کالج های کره جنوبی باید مدارک موردنیاز را آماده و برای کالج‌ها ارسال کنید. علاوه‌بر‌ این مدارک، باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. مدارک لازم برای اپلای در کالج های کره جنوبی ازاین‌قرارند:

 • کپی و اصل پاسپورت
 • کپی دیپلم یا آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمره‌ها و سوابق تحصیلی
 • توصیه‌نامه
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان

اخذ ویزا برای تحصیل در کالج های کره جنوبی

تحصیل در کره‌جنوبی برای دانشجویان خارجی با دریافت ۲ نوع ویزای تحصیلی D2 و D4 امکان‌پذیر است. اخذ ویزا برای تحصیل در کالج های کره جنوبی از‌طریق این ویزاها میسر می‌شود.

ویزای تحصیلی D2 یا ویزای دانشجویی به متقاضیان تحصیل در مراکز آموزشی کره‌جنوبی امکان می‌دهد تا بتوانند برای طی دوره‌های آموزشی، در این کشور حضور پیدا کنند و تحصیلاتشان را ادامه دهند. ویزای D2 به متقاضیان تحصیل و پژوهش در دانشگاه‌ها و کالج‌‌های اجتماعی کره‌جنوبی و تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور تعلق می‌گیرد.

ویزای کارآموزی یا D4 ویژه متقاضیان شرکت در دوره‌های آموزش زبان کره‌ای و سایر دوره‌ها مانند مطالعات زبان خارجی و دوره‌های تحقیقاتی است که به آنان اجازه می‌دهد تا در طول دوره خود، در کره‌جنوبی ساکن شوند و تحصیل کنند.

متقاضیان تحصیل و تحقیق و آموزش در سازمان‌های آموزشی یا مرکزهای تحقیقاتی دانشگاهی و دانشجویان در حال یادگیری زبان کره‌ای در مراکز زبان وابسته به دانشگاه و متقاضیان تحصیل و تحقیق و آموزش در موسسه‌های دولتی یا خصوصی کره‌جنوبی، مشمول ویزای D4 یا کارآموزی می‌شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کره‌جنوبی عبارت‌اند از:

 • کارت شناسایی (شناسنامه یا کارت ملی)
 • اصل و کپی پاسپورت
 • عکس بیومتریک
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی پزشکی
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی پذیرش

بورسیه های تحصیلی در کالج های کره جنوبی

کالج های کره جنوبی بورسیه‌های مختلفی را به دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌دهند تا از فعالیت‌های علمی‌شان حمایت کنند و فشار مالی روی دوش آنان را کاهش دهند. این بورسیه‌ها را دولت، کالج‌ها، سازمان‌های خصوصی یا آژانس‌های بین‌المللی به دانشجویان واجدشرایط اعطا می‌کنند. در‌ادامه، برخی از بورسیه های تحصیلی در کالج های کره جنوبی را مرور می‌کنیم.

بورسیه‌های دولتی

دولت کره‌جنوبی چند بورسیه مختلف، ازجمله برنامه بورسیه دولت کره‌جنوبی (KGSP) و بورسیه جهانی کره‌جنوبی (GKS) را به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌دهد. بورسیه‌های دولتی هزینه‌های تحصیل و زندگی و بلیت رفت‌و‌برگشت هواپیما را برای دانشجویان برتر مشغول تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یا برنامه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و کالج های کره جنوبی پوشش می‌دهند.

بورسیه کالج ها

بسیاری از کالج های کره جنوبی بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته‌اند. این بورسیه‌ها می‌توانند مبتنی‌بر شایستگی یا نیاز مالی دانشجویان باشند و هزینه‌های مختلفی مانند هزینه تحصیل و اقامت و زندگی آنان را پوشش دهند. برای آگاهی از بورسیه کالج‌ها، بهتر است به وبسایت آن‌ها مراجعه کنید.

بورسیه‌های خصوصی

سازمان‌ها و شرکت‌ها و بنیادهای خصوصی در کره‌جنوبی نیز بورسیه‌هایی را برای حمایت از دانشجویان ارائه می‌دهند. بورسیه‌های خصوصی ممکن است بر‌اساس پیشرفت تحصیلی یا فعالیت‌های فوق‌برنامه یا نیاز مالی اعطا شوند.

بورسیه‌های بین المللی

سازمان‌ها و آژانس‌های بین‌المللی نیز ممکن است بورسیه‌هایی را برای دانشجویانی در نظر گرفته باشند که از کشورها یا منطقه‌های خاص برای تحصیل در کره‌جنوبی اقدام می‌کنند. سازمان‌هایی مانند سازمان ملل متحد یا بانک جهانی یا سازمان‌های غیرانتفاعی مختلف این بورسیه‌ها را ارائه می‌دهند.

بورسیه‌های ورزشی

برخی از دانشگاه‌ها و کالج های کره جنوبی به ورزش‌کاران مستعد و صاحب عنوان در رشته‌های ورزشی مانند فوتبال، بسکتبال، شنا یا دو‌و‌میدانی بورسیه می‌دهند. این بورسیه‌ها هزینه‌های تحصیل، محل اقامت، امکانات آموزشی و سایر هزینه‌های مرتبط با تمرینات ورزشی را پوشش می‌دهند.

هزینه تحصیل در کالج های کره جنوبی

هزینه تحصیل در کالج های کره جنوبی برای کالج‌های دولتی و خصوصی و تخصصی متفاوت است. دراین‌میان، معمولا کالج‌های دولتی کمترین هزینه را از دانشجویان دریافت می‌کنند. با‌این‌حال، حتی بهترین و معتبرترین کالج‌ها و مرکزهای آموزشی این کشور نیز هزینه چندان زیادی دریافت نمی‌کنند.

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کالج های کره جنوبی بین ۵۸۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار برای هر ترم باید شهریه پرداخت کنند. در بیشتر مواقع، رشته‌های عملی و فنی شهریه‌های بیشتری دریافت می‌کنند.

بهترین کالج های کره جنوبی

کره‌جنوبی کالج‌های تخصصی و مهارت‌محوری دارد که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند و به برتری در آموزش حرفه‌ای و ایجاد آمادگی در دانشجویان برای ورود به عرصه صنعت معروف هستند. بهترین کالج های کره جنوبی عبارت‌اند از:

کالج هنر سئول (SAC)

یکی از کالج های پیشرو برای آموزش هنر و طراحی در کشور کره‌جنوبی، کالج هنر سئول است (SAC) که دوره‌هایی درزمینه هنرهای زیبا، طراحی ارتباطات بصری، طراحی مد و هنرهای چندرسانه‌ای برگزار می‌دهد.

آکادمی هنرهای تصویری کره‌جنوبی (KAFA)

آکادمی هنرهای تصویری کره‌جنوبی (KAFA) مرکزی معتبر برای آموزش فیلم و هنرهای تصویری در این کشور است. این کالج دوره‌هایی در‌زمینه فیلم‌سازی، فیلم‌نامه نویسی، فیلم‌برداری و تولید فیلم ارائه می‌دهد.

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر، علاقه عمومی برای زندگی و کار و تحصیل در کره‌جنوبی با‌توجه‌به توسعه و پیشرفت این کشور و جایگاه جهانی‌اش افزایش پیدا کرده است. هرساله دانشجویان بین‌المللی زیادی برای تحصیل در کالج های کره جنوبی راهی این کشور می‌شوند؛ زیرا کالج‌های آن رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی گوناگونی را ارائه می‌دهند که دانشجویان را برای ورود به صنعت و فضای شغلی آماده می‌کنند.

کالج های کره جنوبی شامل کالج‌های دولتی و خصوصی و تخصصی هستند که برای دریافت پذیرش هریک از آن‌ها، باید رزومه و سوابق تحصیلی درخشانی داشته باشید. فناوری و مهندسی، هنر و طراحی، هتلداری و گردشگری، مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری، تغذیه و آشپزی و هوانوردی و هوافضا از‌جمله دوره‌های آموزشی ارائه‌شده در کالج های کره جنوبی محسوب می‌شوند.

هزینه تحصیل در کالج‌های دولتی معمولا کمتر از کالج‌های خصوصی و تخصصی است؛ باوجوداین، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کالج های کره جنوبی باید برای هر ترم بین ۵۸۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار شهریه پرداخت کنند. دراین‌میان، بورسیه‌های متنوعی نیز برای کمک به دانشجویان داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته شده‌اند؛ ازجمله بورسیه دولتی، بورسیه کالج‌ها، بورسیه خصوصی و بین‌المللی و بورسیه ورزشی.

فرم مشاوره پذیرش در کالج های کره جنوبی

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

در کالج های کره جنوبی، کدام دوره‌های آموزشی ارائه می‌شوند؟

فناوری و مهندسی، هنر و طراحی، هتلداری و گردشگری، مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری، تغذیه و آشپزی و هوانوردی و هوافضا ازجمله دوره‌های آموزشی ارائه‌شده در کالج های کره جنوبی هستند.

آیا برای تحصیل در کالج های کره جنوبی می‌توانم بورسیه بگیرم؟

بله، بورسیه دولتی، بورسیه کالج‌ها، بورسیه‌های خصوصی و بین‌المللی و بورسیه‌های ورزشی برخی از انواع بورسیه‌هایی هستند که برای تحصیل در کالج های کره جنوبی می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

ثبت‌نام در کالج های کره جنوبی از چه زمانی شروع می‌شود؟

زمان ثبت‌نام در کالج های کره جنوبی از ماه‌های سپتامبر تا نوامبر برای ترم بهار و ماه‌های می تا ژوئن برای ترم پاییز است.

هزینه تحصیل در کالج های کره جنوبی چقدر است؟

دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل در کالج های کره جنوبی بین ۵۸۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار برای هر ترم باید شهریه پرداخت کنند.

انواع کالج‌ها در کره‌جنوبی کدام‌اند؟

کالج‌‌های دولتی و خصوصی و تخصصی از انواع کالج‌ها در کره‌جنوبی محسوب می‌شوند.

مدت‌زمان تحصیل در کالج های کره جنوبی چقدر است؟

مدت‌زمان تحصیل در کالج های کره جنوبی بسته به رشته تحصیلی بین ۲ تا ۴ سال است.

آیا کالج های کره جنوبی آزمون ورودی دارند؟

بله، در برخی از کالج های کره جنوبی برای پذیرش دانشجویان آزمون ورودی برگزار می‌شود.

برای تحصیل در کالج های کره جنوبی به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

برای تحصیل در رشته‌های کره‌ای به مدرک زبان (TOPIK) و برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک آزمون آیلتس یا تافل نیاز دارید.

شرایط سنی در کالج های کره جنوبی چیست؟

شرایط سنی در کالج های کره جنوبی با‌توجه‌به نوع دوره و کالج مدنظر متفاوت است.

شرایط اصلی ورود به کالج های کره جنوبی چیست؟

سابقه تحصیلی درخشان، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه‌ها، فعالیت‌های فوق‌برنامه و شرکت در مصاحبه یا آزمون ورودی، از‌جمله شرایط اصلی ورود به کالج های کره جنوبی هستند.

شرط معدل برای ورود به کالج های کره جنوبی چیست؟

شرط معدل برای ورود به کالج های کره جنوبی با‌توجه‌به دوره و کالج مدنظر متفاوت است.