اگر می‌خواهید با هدف تجاری به کانادا سفر کنید، باید برای اخذ ویزای تجاری کانادا اقدام کنید.

ویزای تجاری کانادا برای افرادی در نظر گرفته شده که می‌خواهند به دلایل تجاری مانند جست‌وجوی راه‌هایی برای ایجاد یا توسعه کسب‌وکار خود در کانادا، سرمایه‌گذاری در یک تجارت، پیشبرد روابط تجاری، ارائه یا دریافت آموزش به‌طور موقت به کانادا سفر کنند. افرادی که می‌خواهند در فعالیت‌های تجاری بین‌المللی شرکت کنند بی‌آنکه بخشی از بازار کار کانادا باشند، این ویزا برای آن‌ها نیز مناسب است. در این مقاله ویزای تجاری کانادا را به‌طور کامل شرح می‌دهیم؛ بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره ویزای تجاری کانادا بدانید به شما بگوییم.

ویزای تجاری
پرچم کانادا
مشاوره رایگان

منظور از ویزای تجاری کانادا چیست؟

کانادا یک اقتصاد بسیار توسعه‌یافته دارد و بسیاری از شغل‌ها و افرادی را جذب می‌کند که می‌خواهند روابط تجاری خود را گسترش دهند. گاهی اوقات این افراد ممکن است به بازدید از کانادا و ملاقات با شریکان تجاری بالقوه برای توسعه برنامه‌های خود یا امضای قراردادهای تجاری نیاز داشته باشند. این افراد برای ورود به کانادا ممکن است به ویزا نیاز داشته باشند. به همین دلیل است که دولت کانادا ویزای تجاری و نمایندگی‌های تجاری را ایجاد کرد. ویزای تجاری کانادا به افرادی که می‌خواهند با هدف تجارت با یک شرکت کانادایی به کانادا بروند این امکان را می‌دهد که وارد این کشور شوند و فعالیت‌های زیر را انجام دهند:

 • شرکت در جلسه‌ها
 • شرکت در کنفرانس‌ها یا کارگاه‌های آموزشی
 • امضای قراردادها و...

ویزای تجاری کانادا و نمایندگی‌های تجاری یک ویزای موقت است؛ به این معنی که شخص دارندۀ آن تنها می‌تواند برای مدت کوتاهی (معمولاً کمتر از ۶ ماه) در کانادا بماند. علاوه بر این، فردی که این ویزا را دارد مجاز به کار در هیچ شرکتی در کانادا نیست. آن‌ها فقط مجاز به همکاری در تجارت و امضای هرگونه توافق بالقوه هستند. اگر می‌خواهید برای کار موقت به کانادا بروید، پس به ویزای کار موقت کانادا نیاز دارید. همچنین با ویزای تجاری کانادا مجاز به بهره‌مندی از پوشش بهداشتی کانادا یا درخواست برای دریافت مدارک کانادایی نیستید.

شرایط ویزای تجاری کانادا

برای واجد شرایط بودن به‌منظور دریافت ویزای تجاری کانادا و نمایندگی‌های تجاری، شرایط خاصی وجود دارد که متقاضی بالقوه باید آن‌ها را رعایت کند. معیارهای شرایط ویزای تجاری کانادا بسیار گسترده‌تر از ویزای بازدیدکننده این کشور است؛ زیرا دولت و سفارت می‌خواهند مطمئن شوند که شما تلاشی برای کار غیرقانونی در کانادا نخواهید داشت. علاوه بر داشتن معیارهای واجد شرایط بودن که برای همه ویزاهای اقامت موقت اعمال می‌شود، شرایطی که شما برای اخذ ویزای تجاری کانادا نیز باید داشته باشید به شرح زیر است:

 • باید کسب‌وکار خود را در کشوری غیر از کانادا داشته باشید یا کارمند یک کسب‌وکار ثبت‌شده در کشوری غیر از کانادا باشید
 • باید از یک محل کار درآمد داشته باشید که در کشوری غیر از کانادا قرار دارد؛ بنابراین نمی‌توانید در کانادا کارمند باشید
 • توصیه می‌شود سابقه ویزاهای تجاری سایر کشورها را داشته باشید
 • باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد در حال ایجاد رابطه تجاری با شرکتی در کانادا هستید یا اینکه برای یک جلسه یا کنفرانس یا کارگاه به این کشور دعوت شده‌اید

اگر شرایط گفته‌شده در بالا را دربارۀ ویزای تجاری کانادا نداشته باشید، ممکن است متقاعد کردن سفارت یا کنسولگری کانادا برای اعطای ویزای تجاری به شما دشوارتر باشد یا ممکن است درخواست شما را رد کنند.

مراحل اخذ ویزای تجاری کانادا

اگر معیارهای شرایط ویزای تجاری کانادا که در بخش قبل توضیح داده شده را دارید، می‌توانید روند درخواست خود را برای دریافت ویزای تجاری کانادا آغاز کنید. چندین مرحله وجود دارد که باید طی کنید، مراحل اخذ ویزای تجاری کانادا به شرح زیر است:

 1. واجد شرایط بودن خود را برای ویزای تجاری کانادا تأیید کنید
 2. فایل سند و فرم‌های درخواست ویزای تجاری کانادا را جمع‌آوری کنید
 3. درخواست ویزای تجاری کانادا را بفرستید
 4. منتظر پردازش باشید و به درخواست‌های اضافی برای اطلاعات پاسخ دهید
 5. گذرنامۀ خود را برای مهر بفرستید

مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری کانادا

در مرحله درخواست ویزای تجاری کانادا باید مدارک پشتیبان را نیز بفرستید. مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری کانادا به شرح زیر است:

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزای تجاری کانادا
 • اثبات هزینه‌های پرداخت‌شده ویزای تجاری کانادا
 • اثبات سابقه کیفری پاک
 • اثبات سلامت از طریق معاینه پزشکی
 • عکس‌های مطابق با شرایط عکس برای ویزای کانادا
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرکی که پس از اتمام اعتبار ویزای کانادا به کشور خود برمی‌گردید
 • اسناد هویتی و وضعیت مدنی
 • نامه‌ای که هدف شما از سفر به کانادا را توضیح می‌دهد
 • اگر قبلاً بلیت‌های خود را رزرو کرده‌اید، برنامه سفر را به‌صورت کامل ارائه کنید
 • یک دعوت‌نامه برای درخواست ویزای کانادا از طرف شرکتی که در حال بازدید از آن هستید یا از طرف سازمان‌دهندگان کارگاه، کنفرانس یا نمایشگاه تجاری
 • مدارک ثبت شرکتی که در آن کار می‌کنید
 • نامه‌ای از کارفرمای شما که عنوان شغلی و حقوق و دلیل سفر شما به کانادا را بیان می‌کند
 • مدارک ثبت‌نام از شرکت کانادایی که شما را به کانادا دعوت کرده است
 • نامه‌ای از طرف شما به دولت کانادا که در آن توضیح می‌دهید چرا باید به شما ویزا بدهند

توجه: تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند و در صورت ترجمه، باید گواهی درستی ترجمه را ارائه دهید. پس از فرستادن تمامی مدارک، می‌توانید پس از ارسال درخواست اقدام کنید. پس از آن باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و درخواست شما تکمیل خواهد شد.

هزینه ویزای تجاری کانادا

درصورتی‌که از شما خواسته شود اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید هزینۀ درخواست ویزای تجاری کانادا ۱۰۰ دلار کانادا با هزینه اضافی ۸۵ دلار کانادا است. بنابراین هزینه ویزای تجاری کانادا ۱۸۵ دلار کانادا است. اگر ویزای شما تأیید شده باشد، باید هزینه پردازش گذرنامه را نیز بپردازید که حدود ۴۵ دلار کانادا هزینه دارد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای تجاری کانادا

با توجه به زمان پردازش ویزای تجاری کانادا صدور آن از سفارت و متغیر بودن این مدت‌زمان توصیه می‌کنیم ۳ تا ۶ ماه قبل از تصمیم برای سفر به این کشور برای درخواست ویزای تجاری کانادا اقدام کنید.

مدت‌زمان صدور ویزای تجاری کانادا

مدت‌زمان صدور ویزای تجاری کانادا بسته به حجم کاری سفارت کانادا که در آن درخواست می‌دهید متغیر خواهد بود؛ اما عموماً پس از درخواست ویزای تجاری کانادا باید بین ۱ تا ۶ هفته منتظر بمانید تا شرایط ویزای تجاری شما پردازش شود.

اعتبار ویزای تجاری کانادا

ازآنجایی‌که ویزای تجاری کانادا یک ویزای اقامت موقت است، بیش از ۶ ماه اعتبار ندارد. باید فقط برای مدتی که در درخواست خود گفته‌اید، در کانادا بمانید، حتی اگر کمتر از ۶ ماه باشد. سفارت کانادا می‌تواند به شما ویزایی بدهد که برای مدت طولانی‌تری مانند ۳، ۵ یا حتی ۱۰ سال اعتبار دارد؛ اما نباید بیش از ۶ ماه در هر بار اقامت داشته باشید.

فرم ارزیابی و مشاوره اخذ ویزای تجاری کانادا

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

مدت‌زمان اقامت با ویزای تجاری کانادا چقدر است؟

مدت‌زمان اقامت با ویزای تجاری کانادا حداکثر ۶ ماه است.


مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری کانادا چیست؟

برای اخذ ویزای تجاری کانادا لازم است تا مدارکی چون گذرنامۀ معتبر، فرم درخواست ویزای تجاری کانادا، مدارک پرداخت هزینه ویزای تجاری کانادا، مدارک سابقه کیفری پاک، مدارک معاینه پزشکی، دو قطعه عکس، اثبات تمکن مالی، اسناد هویتی و وضعیت مدنی را ارائه دهید.

چه افرادی واجد شرایط دریافت ویزای تجاری کانادا هستند؟

افرادی واجد شرایط دریافت ویزای تجاری کانادا هستند که یک کسب‌وکار در خارج از کانادا داشته باشند یا کارمند کشور دیگری غیر از این کشور باشند. همچنین مدارکی را برای برقراری ارتباط با یک شرکت کانادایی ارائه دهند.

هزینه اخذ ویزای تجاری کانادا چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای تجاری کانادا مبلغ ۱۸۵ دلار کانادا است.

آیا می توان افراد تحت تکفل خود را با ویزای تجاری به کانادا برد؟

ازآنجایی‌که برای شرکت در یک جلسه تجاری یا دلیلی مشابه درخواست ویزا می‌دهید، نمی‌توانید افراد تحت تکفل خود را با ویزای تجاری به کانادا بیاورید. افراد تحت تکفل، در این مورد، همسر یا شریک زندگی مشترک شما و فرزندان خردسال شما هستند. اگر بخواهند شما را در این سفر همراهی کنند، باید برای ویزای ویزیتور (بازدیدکننده) کانادا اقدام کنند.