دانشگاه های سنگاپور یکی از مراکز تحقیقاتی و نوآوری مهم در آسیا محسوب می‌شوند و مدارک آن‌ها موردتایید اغلب دانشگاه‌های معتبر جهان است. به‌همین‌دلیل، در سال‌های اخیر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی سنگاپور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند.

سنگاپور کشوری کوچک در جنوب‌شرقی آسیا است که دانشگاه‌های بسیار معتبر و باکیفیتی دارد که از‌لحاظ علمی هم‌تراز با دانشگاه‌های انگلیس و ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شوند. با اینکه در سنگاپور ۴ زبان رسمی تکلم می‌شود، دروس در تمام مقاطع دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحقیقات جهانی نشان می‌دهند که در چند دهه اخیر، دانشگاه های سنگاپور در پژوهش و نوآوری جزو دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شوند و کیفیت آموزشی مطلوبی دارند. شهر سنگاپور نیز یکی از شهرهای ایدئال از‌لحاظ کیفیت زندگی برای دانشجویان است.

با گرفتن پذیرش از دانشگاه های سنگاپور، می‌توانید از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و پیشرو و کیفیت زندگی دانشجویی مناسب در یکی از کشورهای پیشرفته آسیا بهره ببرید.

تحصیل در دانشگاه های سنگاپور

تحصیل در دانشگاه های سنگاپور فرصتی استثنایی برای حضور در کشوری چندفرهنگی و پیشرفته است که می‌تواند آینده هر دانشجویی را تغییر دهد. هدف اصلی دانشگاه های سنگاپور حفظ استانداردهای مطلوب آموزش و یادگیری و تمرکز بر پژوهش و تحقیقات گسترده است.

بسیاری از دانشگاه های سنگاپور پیوندهایی قوی با صنایع مختلف دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در‌کنار فضای آکادمیک، تجربه فعالیت در صنعت را هم به‌دست آورید. این موضوع نه‌تنها تحصیل در دانشگاه های سنگاپور را جذاب‌تر می‌کند؛ بلکه به شما برای پیداکردن شغل مناسب کمک خواهد کرد.

۲ دانشگاه از ۶ دانشگاه دولتی سنگاپور همواره در رتبه‌بندی‌های جهانی در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بهترین رتبه متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) است و در رده بعدی دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور (Nanyang Technological University) قرار دارد.

بسیاری از موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های خصوصی سنگاپور با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در آمریکا، استرالیا، انگلستان و کانادا همکاری می‌کنند و تحصیل در آن‌ها می‌تواند فرصت مناسبی برای راه پیدا‌کردن به دانشگاه اصلی در کشورهای غربی محسوب شود.

کشور سنگاپور سیستم آموزشی توسعه‌یافته‌ای دارد که فرصت‌های متعدد و منحصربه‌فردی دراختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. طبق آمار سال ۲۰۲۳، نزدیک به ۵۰هزار نفر دانشجوی خارجی در این کشور مشغول تحصیل‌اند که اغلب آن‌ها از کشورهای آسیای شرقی مانند مالزی، هند، ویتنام، تایلند و چین به سنگاپور آمده‌اند.

از بین تمام دانشجویان بین‌المللی سنگاپور نزدیک به ۴۳درصد دانشجوی مقطع کارشناسی و ۳۳درصد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشدند و بقیه دانشجویان دوره‌های عملی مرتبط با صنعت را می‌گذرانند. امنیت سایبری، رسانه و انیمیشن، هتلداری و گردشگری، علوم ورزشی و پزشکی و تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکارها و اقتصاد دیجیتال، از‌جمله رشته‌هایی هستند که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در سنگاپور پیدا کرده‌اند.

مدت‌زمان تحصیل در دانشگاه های سنگاپور براساس مقطع تحصیلی متفاوت است. تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا بین ۳ تا ۴ سال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱ یا ۲ سال زمان می‌برد. دوره دکتری هم بسته به رشته تحصیلی و پژوهش‌های آن ممکن است بین ۳ تا ۵ سال یا حتی بیشتر طول بکشد.

دانشگاه های سنگاپور اغلب دروس مدنظر خود را در ۲ ترم اصلی هر سال تحصیلی ارائه می‌دهند. ترم اول از ماه آگوست یا سپتامبر آغاز می‌شود و در ماه دسامبر به‌پایان می‌رسد. آغاز ترم دوم از ماه ژانویه یا فوریه است و در ماه می یا ژوئن خاتمه می‌یابد. ناگفته نماند که بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است ترم‌ها یا دوره‌های تحصیلی کوتاه‌تری داشته باشند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های سنگاپور

شرایط پذیرش در دانشگاه های سنگاپور درمقایسه‌با دیگر دانشگاه‌های هم‌سطح آن‌ها چندان دشوار نیست و با طی‌کردن مراحل و زمان کمتری، پذیرش این دانشگاه‌ها را می‌توانید دریافت کنید.

دانشگاه‌های این کشور در پذیرش دانشجوی دکتری محدودیتی ندارند؛ بنابراین، یکی از مقاطعی که می‌توانید به‌راحتی پذیرش آن را بگیرید، دکتری است. این برخلاف کشورهای دیگر است که در زمان مشخصی از سال و بسته به ظرفیت‌های رشته و دانشکده، به دانشجوی دکتری و پست‌دکتری پذیرش می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر، شما در هر زمانی از سال می‌توانید برای تحصیل مقطع دکتری در دانشگاه های سنگاپور درخواست دهید.

هر دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در سنگاپور، بسته به رشته و شهر و دانشگاه مدنظرش، شرایط منحصربه‌فرد خود را برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور دارد.

اولین گام برای آگاهی از شرایط پذیرش در دانشگاه های سنگاپور، مراجعه به وبسایت دانشگاه و انتخاب رشته تحصیلی دلخواه است. در وبسایت هرکدام از دانشگاه‌ها، اطلاعات دقیق رشته‌های ارائه‌شده وجود دارد. ابتدا بخش مربوط به پذیرش (Admission Requirements) را با دقت بخوانید. سپس با‌توجه‌به آن‌ها، می‌توانید از شرایط پذیرش در دانشگاه مدنظرتان مطلع شوید و در زمان مقرر مدارک خود را ارسال کنید.

با‌این‌حال، برای دریافت پذیرش در هرکدام از دانشگاه های سنگاپور، شرایط اولیه‌‌ای وجود دارد که در‌ادامه، به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

معدل و رزومه

برای دریافت پذیرش در دانشگاه های سنگاپور، هر چقدر معدل بهتر و رزومه قوی‌تری داشته باشید، بخت بیشتری خواهید داشت. سابقه شغلی و پژوهشی مرتبط با رشته مدنظرتان نیز رزومه شما را قوی می‌کند و امکان دریافت پذیرش را افزایش می‌دهد.

مدارک تحصیلی

برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور، باید مدارک تحصیلی مرتبط با رشته درخواستی خود را داشته باشید؛ البته این مدارک برای هر مقطع تحصیلی فرق می‌کند. برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه های سنگاپور، باید گواهی پایان تحصیل و ریزنمره‌های دبیرستان را داشته باشید.

مدارک تحصیلی موردنیاز برای پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری، آخرین مدرک تحصیلی شماست که برای کارشناسی ارشد، گواهی کارشناسی و برای پذیرش دکتری، گواهی کارشناسی ارشد است. گفتنی است که شرایط پذیرش در دانشگاه های سنگاپور برای دکتری یا PhD تفاوت دارد و بهتر است مقاله یا سابقه پژوهشی مرتبط با رشته مدنظرتان را داشته باشید تا آسان‌تر پذیرش بگیرید.

مهارت زبان

تمام دانشگاه های سنگاپور دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند؛ بنابراین، باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید بدون مشکل در این کشور زندگی و تحصیل کنید. اگر مهارت زبان انگلیسی شما در سطح B۱ باشد، برای ورود به دانشگاه‌ها و زندگی روزمره در این کشور دچار مشکل نخواهید شد.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های سنگاپور

برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور، به مدارک خاصی نیاز است که هر دانشجوی خارجی باید از آن‌ها آگاه باشد و آن‌ها را آماده کند و در زمان مشخص به دانشگاه ارائه دهد. ناگفته نماند که هر دانشگاه بنابر الزاماتش مدارک جزئی‌تری نیز ممکن است درخواست کند. نکته مهم این است که تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های سنگاپور عبارت‌اند از:

فرم درخواست

فرم پذیرش دانشگاه (Application Form) معمولا فایلی در قالب ورد است که برای دریافت آن باید به وبسایت SINGA مراجعه و آن را دانلود کنید. این فرم برای دریافت اطلاعات شخصی و تحصیلی شما است که باید آن را تکمیل و در وبسایت بارگذاری کنید.

مدرک تحصیلی

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سنگاپور، باید مدرک تحصیلی پیشین خود را ارائه دهید. این مدرک شامل گواهی دیپلم یا مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد است که بنابر مقطع مدنظر شما، باید هنگام ثبت‌نام یک یا همه این مدارک در وبسایت بارگذاری شوند. معمولا گواهی پایان تحصیل دیپلم برای مقطع کارشناسی ارشد نیز درخواست می‌شوند.

ریزنمره‌ها

ریزنمره‌ها و کارنامه تحصیلی مقاطع پیشین شما یکی از مدارک مهم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سنگاپور است. برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی، ریزنمره‌های دبیرستان نیاز است که گاهی برای مقطع کارشناسی ارشد نیز درخواست می‌شود؛ اما ریزنمره‌های ۴ سال تحصیلی کارشناسی باید هنگام ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شود.

دوره دکتری شرایط ویژه‌ای دارد که بیشتر براساس سابقه پژوهشی و مقاله‌های علمی به دانشجویان بین‌المللی پذیرش داده می‌شود. بنابراین برای درخواست دکتری، در دست داشتن مقاله‌های علمی و سوابق پژوهشی بسیار اهمیت دارد. گفتنی است که برای این مقطع باید با استادان رشته مدنظرتان مکاتبه و پس از تایید اولیه، درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید.

رزومه و انگیزه‌نامه

رزومه (CV) و انگیزه‌نامه (SOP) مدارک مهم و تعیین‌کننده‌ای برای اپلای دانشگاه های سنگاپور محسوب می‌شوند. در رزومه، سابقه تحصیلی و پژوهشی و شغلی شما به‌همراه مهارت‌های شخصی و حرفه‌ای‌تان بیان می‌شود.

انگیزه‌نامه نیز انگیزه و علاقه و هدف شما را برای رشته و دانشگاه و تحصیل در کشور سنگاپور شرح می‌دهد. فراموش نکنید که سابقه پژوهشی و شغلی و تحصیلی نیز به‌شکل داستان‌گونه باید آورده شود. در‌حقیقت، انگیزه‌نامه توضیح و بسط رزومه شما است. این ۲ مدرک برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سنگاپور بسیار موثرند.

توصیه‌نامه

توصیه‌نامه (Reference Letter) نامه‌ای است که استادان دانشگاه یا کارفرمای شما می‌نویسند و در آن از مهارت‌ها و توانایی‌هایتان صحبت می‌کنند. درحقیقت، استاد دانشگاه یا کارفرما با نوشتن این توصیه‌نامه‌ها ضمانت می‌کند که توانایی تحصیل در دانشگاه مدنظرتان را دارید. برای دانشگاه های سنگاپور باید ۲ توصیه‌نامه داشته باشید.

گذرنامه

بارگذاری اسکن پاسپورت و مدرک هویتی برای ثبت درخواست در دانشگاه های سنگاپور الزامی است. فایل اسکن‌شده باید باکیفیت و به‌گونه‌ای باشد که تاریخ صدور، انقضا، شماره پاسپورت و تصویر شما واضح و شفاف دیده شود.

عکس پاسپورتی

دانشگاه های سنگاپور ۲ قطعه عکس پرسنلی یا پاسپورتی از شما درخواست می‌کنند. این عکس‌ها باید با پس‌زمینه سفید و در فرمت JPG یا JPEG باشند و از مدت‌زمان ثبت آن‌ها بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد.

مدرک زبان

برای تحصیل در دانشگاه های سنگاپور، داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل الزامی نیست. با‌این‌حال، با این مدارک می‌توانید بخت پذیرش خود را در دانشگاه مدنظرتان افزایش دهید. برخی از دانشگاه های سنگاپور پس از پذیرش با شما تماس می‌گیرند تا از سطح زبان انگلیسی‌تان مطمئن شوند. در این صورت، برای دریافت مدرک زبان سخت‌گیری نخواهند کرد.

هزینه دانشگاه های سنگاپور

هزینه دانشگاه های سنگاپور روی‌هم‌رفته بیشتر از دانشگاه‌های محبوب و پرطرفدار آسیا است. کیفیت مطلوب آموزش و زندگی باعث شده است تا سنگاپور به یکی از شهرهای گران آسیا و جهان تبدیل. بنابراین، شهریه دانشگاه‌ها در این کشور زیاد است؛ البته با گرفتن بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های مختلف، می‌توانید هزینه دانشگاه های سنگاپور را کاهش دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور بسته به رشته تحصیلی و دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه متفاوت است. معمولا رشته‌های تئوری ارزان‌تر از رشته‌های عملی‌اند. میانگین هزینه سالانه تحصیل در سنگاپور حدود ۱۵هزار و ۲۰۰ دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

هزینه دانشگاه های سنگاپور برای مقطع کارشناسی بین ۱۹هزار و ۷۰۰ تا ۲۷هزار دلار آمریکا متغیر است. باوجوداین، برای تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی و دندان‌پزشکی و موسیقی بین ۸۴‌هزار تا ۱۱۰هزار و ۶۰۰ دلار آمریکا باید شهریه پرداخت کرد. همچنین، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سنگاپور بین ۲۴هزار و ۷۰۰ تا ۴۵هزار و ۴۰۰ دلار آمریکا برآورد می‌شود.

نکته مهم این است که مبلغ شهریه دانشگاه های سنگاپور هر سال متفاوت است و برای آگاهی از آن‌ها باید به وبسایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کنید.

زمان پذیرش دانشگاه های سنگاپور

ددلاین به زمانی گفته می‌شود که دانشجو مهلت دارد تا درخواست خود را تکمیل کند و برای دانشگاه بفرستد. بعد از گذشت ددلاین دانشگاه‌ها، پرتال ثبت‌نام بسته می‌شود و امکان ثبت درخواست وجود ندارد.

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دانشگاه مدنظرتان، از زمان دقیق ددلاین آن آگاه شوید. بااین‌همه، به‌طور کلی ددلاین دانشگاه های سنگاپور برای ترم اول، ماه‌های فوریه و مارس و برای ترم دوم سال، ماه می است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های سنگاپور

با وجود بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های متنوع دانشگاه های سنگاپور، تحصیل رایگان در این کشور ناممکن نیست. بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده‌اند که با‌توجه‌به شرایط و مقطع تحصیلی‌شان، می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این بورسیه‌ها تمام هزینه زندگی و تحصیل دانشجو یا بخشی از آن را پوشش می‌دهند. انواع بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه های سنگاپور عبارت‌اند از:

بورسیه دولتی سنگاپور (SINGA)

بورسیه دولتی سنگاپور یا SINGA محبوب‌ترین بورسیه برای تحصیل در دانشگاه های سنگاپور است که دولت این کشور آن را براساس مهارت و شایستگی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می‌کند. بورسیه SINGA به‌صورت فول‌ فاند است و تمام هزینه‌های زندگی دانشجویان خارجی در سنگاپور را پوشش می‌دهد.

بورسیه شایستگی جهانی دانشگاه ملی سنگاپور

بورسیه شایستگی جهانی دانشگاه ملی سنگاپور (NUS Global Merit Scholarship) را دانشگاه ملی سنگاپور به دانشجویان خود براساس شایستگی اعطا می‌کند. این بورسیه شامل پوشش شهریه و کمک‌هزینه سالانه به مبلغ ۶‌هزار دلار سنگاپور است.

بورسیه تحصیلی رئیس‌جمهور نانیانگ

بورسیه تحصیلی رئیس‌جمهور نانیانگ یکی از بورسیه‌های تحصیلی پرطرفدار در سنگاپور است که به دانشجویان تمام‌وقت مقطع کارشناسی اعطا می‌شود. دانشجویانی که هنگام تحصیل استعداد و توانایی‌ رهبری خود را نشان می‌دهند و عملکرد موفقی دارند، واجد‌شرایط دریافت این بورسیه‌اند.

دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور این بورسیه را اعطا می‌کند و دانشجویان پس از دریافت آن، از سالانه ۴۰هزار دلار سنگاپور به‌همراه کمک‌هزینه شرکت در کنفرانس‌ها و خرید کتاب بهره‌مند خواهند شد. همچنین، آنان از پرداخت شهریه معاف می‌شوند و با تمرکز بیشتری می‌توانند تحصیل کنند.

بورسیه تحقیقاتی دانشگاه فنی نانتیانگ

بورسیه تحقیقاتی دانشگاه فنی نانتیانگ برای پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه فنی نانتیانگ ارائه می‌شود. مبلغ این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۲۲۰۰ دلار سنگاپور در ماه و برای دانشجویان مقطع دکتری ۱۹۰۰ دلار سنگاپور در ماه است. برای آگاهی از شرایط دقیق این بورسیه، باید به وبسایت دانشگاه فنی نانتیانگ مراجعه کنید.

بورسیه عالی جهانی دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور

بورسیه عالی جهانی دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور به دانشجویان ممتاز و بااستعداد مقطع کارشناسی اعطا می‌شود. این بورسیه هزینه‌های ۴ سال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مذکور و هزینه سفر و مشارکت در برنامه‌های پژوهشی را پوشش می‌دهد.

بورسیه بنیاد گریندیل

یکی از بورسیه‌های تحصیلی معروف دانشگاه های سنگاپور، بورسیه بنیاد گریندیل است که ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی طراحی شده است. دانشجویان کشورهای آفریقایی برای دریافت این بورسیه در اولویت هستند؛ اما تمام دانشجویان خارجی می‌توانند برای آن درخواست دهند. با دریافت بورسیه بنیاد گریندیل، از پرداخت شهریه معاف می‌شوید.

بورسیه موسسه هاروارد-ینچینگ  

یکی از بورسیه‌های برتر مقطع دکتری، بورسیه موسسه هارواد-ینچینگ است که بورسیه‌ای مشترک بین دانشگاه ملی لی ‌کونگ‌ چیان سنگاپور (Lee Kong Chian School of Business) و موسسه هاروارد-ینچینگ (Harvard-Yenching Institute) است. این بورسیه تمام شهریه دانشگاه، هزینه ماهانه زندگی، بیمه پزشکی و هزینه سفر را دانشجویان را پوشش می‌دهد.

رتبه بندی دانشگاه های سنگاپور

به‌طور کلی برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در جهان، چندین معیار وجود دارد. رتبه‌بندی‌های مهم جهانی دانشگاه‌ها را براساس شاخص‌هایی مانند برندگان جایزه نوبل، پژوهشگران، شهرت جهانی یا درآمد از صنعت طبقه‌بندی می‌کنند.

رتبه‌بندی‌‌های TIMES و QS ازجمله رده‌بندی‌های مهم‌ و مشهور جهان‌اند که دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی را طبق کیفیت آموزش، پژوهش، چشم‌انداز بین‌المللی و عملکردشان دسته‌بندی می‌کنند.

سنگاپور ۶ دانشگاه دولتی دارد که هرساله ۴ دانشگاه آن در رده‌بندی‌‌های جهانی حضور دارند. در جدول زیر، رتبه بندی دانشگاه های سنگاپور را براساس رده‌بندی موسسه‌های TIMES و QS و رتبه‌بندی داخلی سنگاپور در سال ۲۰۲۴ مشاهده کنید.

دانشگاه های سنگاپوررتبه در سنگاپوررتبه در TIMESرتبه در QS
دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore)۱۱۹۸
دانشگاه فنی نانیانگ (Nanyang Technological University)۲۳۲۲۶
دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (Singapore University of Technology and Design)۳-۴۲۹
دانشگاه مدیریت سنگاپور (Singapore Management University)۴-۵۴۵

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سنگاپور

برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سنگاپور قبل از ورود به دانشگاه، باید آزمون ورودی این رشته‌ها را بگذرانید و نمره لازم را کسب کنید. مدرک زبان آیلتس ۶.۵ از‌جمله مدارک الزامی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های سنگاپور است.

دوره‌های دندانپزشکی در دانشگاه‌های سنگاپور در ۳ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شوند. تحصیل رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی دانشگاه های سنگاپور ۴ سال طول می‌کشد که ۲ سال اول آموزشی و ۲ سال آخر کارآموزی است.

دانشگاه‌های برتر سنگاپور مانند دانشگاه ملی سنگاپور رشته پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می‌دهند و  در ۲ ترم سپتامبر و ژانویه دانشجو می‌پذیرند. اغلب این دانشگاه‌ها خوابگاه و مسکن را نیز در‌اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

بهترین دانشگاه های سنگاپور

سنگاپور به‌دلیل وسعت کم، دانشگاه‌های زیادی ندارد؛ اما در میان نزدیک به ۳۰ دانشگاه دولتی و خصوصی آن، نام ۴ دانشگاه همواره در رتبه‌بندی‌های جهانی دیده می‌شود و در اصل بهترین دانشگاه های سنگاپور همان‌ها هستند. این دانشگاه‌ها از‌نظر علمی هم‌سطح دانشگاه‌های تراز اول انگلستان و آمریکا قرار می‌گیرند. چندین سال است که دانشگاه‌های ملی سنگاپور و فنی نانیانگ در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان جای گرفته‌اند و از کیفیت آموزش مطلوبی برخوردارند.

در جدول زیر، بهترین دانشگاه های سنگاپور را مشاهده می‌کنید.

بهترین دانشگاه های سنگاپوررتبه
دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore)۸
دانشگاه فنی نانیانگ (Nanyang Technological University)۲۶
دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (Singapore University of Technology and Design)۴۲۹
دانشگاه مدیریت سنگاپور (Singapore Management University)۵۴۵

دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore)

دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) سال ۱۹۰۵ در شهر سنگاپور تاسیس شده است. این دانشگاه به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی درزمینه علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی و مهندسی در سطح جهان شهرت دارد.

دانشگاه ملی سنگاپور رشته‌های بسیار متنوعی ارائه می‌دهد که برای بسیاری از آن‌ها امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. این دانشگاه به خوابگاه داخلی مجهز است و برای تحصیل در آن، باید به‌طور متوسط ۲۲‌هزار و ۵۰۰ تا ۲۴‌هزار و ۵۰۰ دلار آمریکا شهریه سالانه پرداخت کرد.

دانشگاه فنی نانیانگ (Nanyang Technological University)

دانشگاه فنی نانیانگ (Nanyang Technological University) سال ۱۹۵۵ در شهر سنگاپور در ۲ ساختمان مجزا بنیان نهاده شده است. یکی از ساختمان‌های این دانشگاه که در نوونا (Novena) قرار دارد، مختص تحقیقات پزشکی و آزمایشگاهی است.

دانشگاه فنی نانیانگ یا NTU یکی از دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شود که به‌عنوان اثری ملی در سنگاپور ثبت شده است. این دانشگاه بیشتر از ۲۵ محل اقامت متفاوت برای دانشجویان در رشته‌ها و دانشکده‌های متنوعی از‌جمله علوم انسانی، علوم مهندسی، علوم اجتماعی، کسب‌وکار و مدیریت و آموزش پزشکی در نظر گرفته است. امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه وجود دارد و متوسط شهریه سالانه آن نیز بین ۲۰‌هزار و ۵۰۰ تا ۲۴‌هزار و ۵۰۰ دلار آمریکا است.

دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (Singapore University of Technology and Design)

دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (Singapore University of Technology and Design) کارش را از سال ۲۰۰۹ در قسمت شرقی سنگاپور شروع کرده است. در مقطع کارشناسی، این دانشگاه رشته‌های علوم کامپیوتر و طراحی، مهندسی و توسعه محصول، طراحی و مهندسی سیستم‌ها، معماری و طراحی پایدار و طراحی و هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.

رشته‌های مهندسی عمران و محیط‌زیست و مدیریت زنجیره تامین نیز ازجمله رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فناوری سنگاپور به‌شمار می‌روند. ناگفته نماند که برای تحصیل در دوره دکتری نیز برنامه‌های تحقیقاتی متنوعی ارائه می‌شوند.

امکان دریافت بورسیه و خوابگاه برای دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور وجود دارد و متوسط شهریه سالانه آن ۲۲هزار و ۳۰۰ دلار آمریکا است.

دانشگاه مدیریت سنگاپور (Singapore Management University)

دانشگاه مدیریت سنگاپور (Singapore Management University) دانشگاه خصوصی محبوب و معتبر جهانی است که در سال ۲۰۰۰ با همکاری دولت سنگاپور و موسسه تحقیقاتی وارتون (Wharton Research Centre) بنیان نهاده شده است.

این دانشگاه شامل ۴ دانشکده، ۳ مرکز تحقیقاتی، ۱ کتابخانه و خوابگاه داخلی است و رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه‌ای و تخصصی مدیریت و کسب‌وکار ارائه می‌دهد.

برای تحصیل در دانشگاه مدیریت سنگاپور، باید سالانه به‌طور متوسط ۳۳هزار و ۸۰۰ دلار آمریکا شهریه پرداخت کنید. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی متفاوتی در نظر گرفته است که با دریافت آن‌ها می‌توانید هزینه تحصیل خود را کاهش دهید.

فرم مشاوره پذیرش دانشگاه های چین

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

چگونه از دانشگاه های سنگاپور پذیرش بگیریم؟

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سنگاپور، باید مدارک رشته مدنظرتان را در وبسایت SINGA آپلود کنید. نتیجه درخواست شما با ایمیل به اطلاعتان خواهد رسید.

شروع ترم در دانشگاه های سنگاپور چه زمانی است؟

شروع ترم اول در دانشگاه های سنگاپور از ماه سپتامبر یا اکتبر و شروع ترم دوم از ماه فوریه یا ژانویه است.

شهریه دانشگاه های سنگاپور چقدر است؟

شهریه دانشگاه های سنگاپور برای مقطع کارشناسی بین ۱۹۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار آمریکا و برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۴۷۰۰ تا ۴۵۴۰۰ دلار آمریکا است.

راحت‌ترین دانشگاه‌های سنگاپور برای پذیرش ایرانی‌ها کدام است؟

راحت‌ترین دانشگاه‌های سنگاپور برای پذیرش ایرانی‌ها دانشگاه‌های خصوصی این کشور هستند.