هلند سیستم مراقبت بهداشتی جهانی دارد. اگر می‌خواهید برای درمان پزشکی به هلند بروید باید برای اخذ ویزای درمانی هلند اقدام کنید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا تمامی مطالب مرتبط با ویزای درمانی هلند را توضیح دهیم؛ بنابراین تا انتهای این مطلب با ما باشید تا هر آن چه که باید درباره اخذ ویزای درمانی هلند بدانید به شما بگوییم.

ویزاگرد برای دریافت این نوع ویزا خدمات خاصی ارائه نمی‌دهد و این مطلب جهت اطلاعات بیشتر شما تالیف و گردآوری شده است.

ویزای درمانی هلند
 پرچم هلند

ویزای درمانی هلند چیست؟

ویزای درمانی هلند چیست؟

کسی که ویزای درمانی هلند دارد به دلیل نیاز به مراقبت‌های بهداشتی در این کشور می‌تواند برای اقامت تا ۹۰ روز درمان پزشکی بگیرد. دارندگان این ویزا باید قبل از پایان اعتبار ویزای درمانی هلند، این کشور را ترک کنند یا برای تمدید اعتبار آن اقدام کنند.

هزینه درمان در هلند

متوسط هزینه درمان در هلند ۳۹۵۴ یورو است که بسیار بالاتر از میانگین کلی اتحادیه اروپا؛ یعنی مبلغ ۲۷۹۷ یورو است. هلند یک طرح بیمه درمانی اجباری برای ساکنان آن دارد که بیمه‌گران خصوصی آن را اداره می‌کنند؛ اما دولت تنظیم‌کنندۀ آن است. هرکسی که برای مدت طولانی در هلند بماند یا در یک شرکت هلندی شاغل باشد و در هلند کار کند، باید بیمه سلامت بگیرد. سه نوع بیمه درمانی Budgetpolis, Naturapolisو Restitutiepolis در هلند موجود است. این بیمه‌ها می‌توانند تا ۱۰۰درصد از هزینه‌های بهداشتی را بر اساس سطح درآمد پوشش دهند.

هزینه‌های پزشکان در هلند برای مشاوره و چکاپ افرادی که شامل این بیمه نمی‌شوند در حدود ۳۰-۵۰ یورو برآورد شده است. برنامه‌ریزی برای روش‌های اورژانسی که گران‌ترین هزینه‌های مربوط به‌ سلامت در هلند هستند، کمی دشوار است. هزینه یک شب اقامت در بیمارستان‌های هلند حدود ۱۵۰ یورو است. هرگونه دارو و مشاوره با متخصصان به این رقم اضافه می‌کند. بازدید از اورژانس می‌تواند تا ۳۰۰ یورو هزینه داشته باشد و یک ویزیت اورژانسی به جراحی پزشک (رزرو یک قرار خارج از ساعت‌های کاری آن‌ها) حدود ۱۰۰ یورو هزینه دارد.

چه کسانی به ویزای درمانی هلند نیاز دارند؟

افرادی که به مراقبت‌های پزشکی هلند به‌مدت ۹۰ روز نیاز دارند و تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند و سوئیس را ندارند، نیازمند اخذ ویزای درمانی هلند برای ورود به این کشور هستند.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی هلند

برای اخذ ویزای پزشکی هلند باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • درمان پزشکی شما ضروری باشد
 • درمان پزشکی ازنظر مالی پشتیبانی شود. برای مثال بیمه درمانی‌ای داشته باشید که درمان در هلند را پوشش می‌دهد. این بیمه درمانی را نمی‌توان از مزایای رفاه اجتماعی یا سایر مزایای بودجه عمومی پرداخت کرد؛ همچنین می‌توانید نشان دهید که تأمین مالی درمان به روش دیگری تنظیم می‌شود. حق بیمه نیز ممکن است با کمک رفاه اجتماعی پرداخت نشود
 • باید درآمد بلندمدت مستقل و کافی داشته باشید یا نشان دهید شخص دیگری می‌تواند هزینه اقامت شما در هلند را پرداخت کند. درآمد موردنیاز شما عبارت‌اند از:
  • درآمد مستقل: درآمدی است که برای آن مالیات و سهم تأمین اجتماعی پرداخت کرده‌اید
  • درآمد پایدار: درآمد خود را برای مدت طولانی‌تری دریافت می‌کنید
  • درآمد کافی: درآمد شما به‌اندازه کافی بالا است
 • شما باید یک اظهارنامه پزشکی را امضا کنید. با امضای این بیانیه، در صورت لزوم با انجام تحقیقات پزشکی موافقت می‌کنید
 • گرفتن نامه از پزشک معالج در هلند که نشان می‌دهد درمان شما در هلند ضروری است

مراحل اخذ ویزای درمانی هلند

مراحل اخذ ویزای درمانی هلند

مراحل اخذ ویزای درمانی هلند به ترتیب به‌صورت زیر است:

۱.ارسال درخواست ویزای درمانی هلند و پرداخت هزینه

مرحله اول، فرستادن درخواست ویزای درمانی هلند است که باید آن را شخصاً به نمایندگی هلند در کشورتان یا کشور محل اقامت دائمی خود بفرستید. این کار فقط با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر است. در طی قرار ملاقات، بیومتریک شما گرفته خواهد شد. از نمایندگی هلند، یک نامه تأیید با شماره ثبت‌نام خارجی خود (شماره V) می‌گيريد.

پس از تعیین وقت، درخواست خود را به IND هلند می‌فرستید و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنید. باید این مرحله را در سه هفته از تاریخ درخواست در نمایندگی هلند انجام دهید. در فرم درخواست گفته می‌شود که چه مدارکی را به همراه درخواست خود بفرستید. در فرم، روش پرداخت هزینه‌های درخواست را نیز می‌بینید. برای فرستادن درخواست ویزای درمانی هلند باید برای تعیین وقت با نمایندگی هلند تماس بگیرید.

۲. دریافت و بررسی درخواست

روزی که درخواست خود را به سفارت هلند می‌فرستید، تاریخ شروع ثبت درخواست شما است. در این مرحله سفارت درخواست شما را به IND می‌فرستد. سپس IND بررسی می‌کند که آیا درخواست شما کامل است و آیا هزینه‌ها پرداخت شده است یا خیر. سپس پاسخ مناسب را برای شما می‌فرستند.

۳. تصمیم‌گیری

IND بررسی می‌کند که آیا همه شرایط را دارید یا خیر. IND باید در یک دوره ۹۰ روزه تصمیم بگیرد.

 • تصمیم منفی

اگر شرایط را نداشته باشید ویزای درمانی هلند به شما تعلق نمی‌گیرد؛ البته می‌توانید برای بررسی دوباره این تصمیم اقدام کنید.

 • تصمیم مثبت

اگر همه شرایط را داشته باشید ویزای درمانی هلند به شما تعلق می‌گیرد. سپس IND دربارۀ این تصمیم به شما و نمایندگی هلند اطلاع می‌دهد.

۴. دریافت ویزای درمانی هلند

پس از گذراندن مرحله‌های بالا ویزای درمانی هلند را از نمایندگی هلند می‌گیرید که به آن فرم درخواست فرستادید. گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

۵. سفر به هلند

هنگامی که ویزای درمانی هلند را گرفتید، می‌توانید به این کشور سفر کنید. این ویزا به مدت ۹۰ روز معتبر است و در این دوره می‌توانید در هلند تحت درمان باشید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای درمانی هلند

برای اخذ ویزای درمانی هلند نیاز است تا مدارکی را بر اساس فهرست زیر برای سفارت هلند در کشور خود بفرستید:

 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • اطلاعات سفر شامل تاریخ شروع سفر شما به هلند
 • اسناد مالی مانند صورت‌حساب بانکی که می‌توان برای اثبات توانایی پرداخت هزینه درمان استفاده کرد
 • نامه‌ای از یک پزشک در هلند که نشان می‌دهد درمان بیماری در هلند ضروری است
 • ترجمه تأییدشده هر سندی که در اصل به زبان انگلیسی نوشته نشده است
 • جزئیات اقامت، مانند مکان اقامت شما در زمان حضور در هلند

هزینه ویزای پزشکی هلند چقدر است؟

هزینه ویزای پزشکی هلند چقدر است؟

هزینه ویزای پزشکی انگلیس مبلغی حدود ۱۱۰۹ یورو است؛ اما ممکن است هزینه‌های احتمالی برای آزمایش و معاینه پزشکی اجباری برای متقاضیان بزرگ‌سال (۱۵ سال به بالا) ویزای درمانی هلند در نظر گرفته شود.

اعتبار ویزای درمانی هلند

اعتبار ویزای درمانی هلند ۹۰ روز است و به شما امکان می‌دهد در این مدت‌زمان در این کشور بمانید. در مدت زمانی که ویزای درمانی شما معتبر است، این فرصت را دارید که بارها به هلند وارد شوید و از آن خارج شوید. این فرصت تنها زمانی در اختیار شما قرار می‌گیرد که ویزای درمان شما به‌عنوان ویزای یک‌بار ورود یا دو بار ورود تأییدنشده باشد.

جمع‌بندی و سوالات متداول

هزینه اخذ ویزای پزشکی هلند چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای پزشکی انگلیس مبلغی حدود ۱۱۰۹ یورو برآورد شده است.

شرایط گرفتن ویزای پزشکی هلند چیست؟

برای اخذ ویزای پزشکی هلند در درجه اول باید اثبات کنید که دریافت درمان در این کشور ضروری است؛ همچنین بسیار مهم است که نشان دهید درآمد مستقل و کافی و پایدار برای پرداخت هزینه‌های درمان در هلند دارید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی هلند چیست؟‌

مدارک لازم برای گرفتن ویزای پزشکی هلند: گذرنامۀ معتبر، عکس، ارائه نامه از طرف یک پزشک در هلند که اثبات می‌کند درمان بیماری در این کشور ضروری است، ارائه صورت‌حساب مالی، جزئیات سفر و اقامت در هلند.

ویزای درمانی هلند چقدر اعتبار دارد؟

ویزای درمانی هلند ۹۰ روز اعتبار دارد که در این مدت می‌توانید تحت درمان و مراقبت‌های بهداشتی این کشور باشید.