کشور انگلیس شرایط بسیار مطلوب و ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری دارد؛ بنابراین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی زیادی هر ساله برای ثبت شرکت در انگلیس اقدام می‌کنند. اقتصاد کشور انگلیس به گونه‌ای است که کسب‌وکار و تجارت رونق زیادی دارد؛ بنابراین سرمایه‌گذاران به‌راحتی می‌توانند برای سرمایه‌گذاری در این کشور برای ثبت شرکت اقدام کنند. در حال حاضر حدود پنج‌میلیون شرکت فعال در این کشور مشغول کار هستند. از آنجایی که شاید خیلی از افراد قصد ثبت شرکت در لندن را داشته باشند؛ در ادامه به‌طور کامل درباره این موضوع صحبت می‌کنیم و ثبت شرکت در انگلستان و اقامت، ثبت نمایندگی شرکت در انگلستان، ثبت شرکت مجازی در انگلستان، مراحل ثبت شرکت در انگلیس و همچنین خدمات ثبت شرکت در انگلستان بررسی می‌کنیم.

  ثبت شرکت در انگلستان
 پرچم انگلستان

روش‌های ثبت شرکت در انگلستان

روش‌های ثبت شرکت در انگلستان

یکی از مرحله‌های اصلی برای ثبت شرکت در انگلیس ارائه دادن برنامه‌ای تجاری یا پلن شغلی است. این برنامه تجاری می‌تواند طرحی کاملاً جدید باشد که باعث ثبت یک شرکت نوآورانه و یا استارت آپ در انگلستان می‌شود و یا اینکه فرد می‌تواند طرحی از پیش آماده شده را ارائه کند. در هر صورت طرح مورد نظر باید به مقامات مربوطه ارائه شود و سپس تأیید شود.

یکی از نکته‌های مهم هنگام ثبت شرکت استارت آپ در انگلستان این است که طرح شرکت باید کاملاً نوآورانه و جدید باشد؛ همچنین بتواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور انگلستان بگذارد. در نهایت باید معلوم شود که هیچ منافاتی با اقتصاد شهروندان انگلیس ندارد.

ثبت شرکت در انگلستان یک نهاد حقوقی مجزا پدید نمی‌آورد؛ بلکه با این شرکت می‌توانید در انگلستان تجارت انجام دهید. برای تهیه پلن شغلی و ثبت شرکت در انگلیس می‌توانید از روش‌های ثبت شرکت در انگلیس استفاده کنید و در زمینه مهاجرت و اقامت با آن‌ها مشورت کنید.

انواع شرکت در انگلستان

در انگلستان هم مانند بسیاری از کشورهای دنیا ثبت انواع مختلفی از شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاران وجود دارد. هر کدام از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند؛ بنابراین باید انواع شرکت در انگلستان را بشناسید. به‌طورکلی در انگلستان شرکت‌ها به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

شرکت‌های سهامی خاص

شرکت‌های سهامی خاص شرکت‌های خصوصی هستند که با هدف انجام معامله‌های تجاری و فعالیت‌های تجاری مشغول به کار هستند. این شرکت‌ها محدودیت‌هایی در خریدوفروش اجناس دارند. برای اینکه بتوانید شرکت‌های سهامی خاص را ثبت کنید به یک سهام‌دار و یک مدیر احتیاج دارید.

شرکت سهامی عام

شرکت‌های سهامی عام به چندین سهام‌دار و اشتراک‌گذاری سهام نیاز دارند. افرادی که دارنده این شرکت هستند هیچ‌گونه محدودیتی در انجام فعالیت‌های تجاری و معاملات ندارند. به‌طورکلی شرکت سهامی عام حداقل با یک سهام‌دار و دو مدیر به ثبت می‌رسد؛ همچنین برای آغاز فعالیت خود به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارد. حداقل سرمایه‌ای که برای تأسیس این شرکت نیاز دارید، حدود پنج‌هزار پوند است که در هنگام ثبت شرکت باید ۲۵درصد از آن پرداخت شود.

ثبت شرکت سهامی عام کمک می‌کند تا به‌راحتی به سرمایه شرکت دست پیدا کنید و بتوانید سهام شرکت خود را در بورس به افراد دیگر بفروشید. ثبت این شرکت مزایای زیادی دارد. برای مثال می‌توان گفت بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی کشور انگلیس مزایا و وام بیشتری را در مقایسه با دیگر شرکت‌ها در اختیار شرکت سهامی عام قرار می‌دهند. مراحل ثبت این شرکت نیز بسیار ساده‌تر از دیگر شرکت‌ها است.

شرکت سهامی عام می‌تواند به‌طور کامل به افراد غیر انگلیسی تعلق داشته باشد و هنگامی که یک سهام در این شرکت دارید به شما شانس بیشتری برای جذب سرمایه‌گذاران بزرگ و همکاری با شرکت‌های مطرح جهان می‌دهد.

شرکت‌های مسئولیت محدود

این شرکت‌ها مانند شرکت های سهامی خاص، مسئولیت‌های محدودی بر عهده دارند. در واقع می‌توان گفت تنها تفاوتی که شرکت‌های مسئولیت محدود با شرکت‌های سهامی خاص دارند مدت زمان دریافت شماره ثبت و نام شرکت است. افراد خارجی که قصد دارند اقامت از طریق ثبت شرکت در انگلستان را به دست آورند می‌توانند یکی از شرکت‌های مسئولیت محدود و یا سهامی خاص را به ثبت برسانند.

شرکت‌های مسئولیت محدود با گارانتی

ثبت شرکت‌های مسئولیت محدود با گارانتی تنها به صرف چند ساعت وقت احتیاج دارند. این نوع از شرکت‌ها بیشتر مربوط به باشگاه‌های ورزشی و یا مراکزی است که افراد را عضو می‌کنند. ثبت کردن این شرکت‌ها زمان بسیار کمتری نسبت به دیگر شرکت‌ها احتیاج دارد و روند سریع‌تری را دنبال می‌کند.

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

ثبت یک شرکت خارج از کشور در انگلستان نسبت به ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود ممکن است به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد؛ زیرا باید تمامی مدارک و اطلاعات مورد نیاز خود را به Companies House بفرستید که بررسی آن ممکن است حدود چهار هفته زمان ببرد.

از جمله قوانین ثبت شرکت در انگلیس این است که اگر می‌خواهید شرکتی را به ثبت برسانید کلمه‌هایی مانند"Holdings"،"International" و "Group" باید در نام شرکت به کار روند و حتماً مخفف PLC را در قسمت آخر اسم شرکت خود بنویسید. استفاده از این کلمه‌ها و قوانین به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که شما یک شرکت با سهامی عام هستید. علاوه بر موارد گفته شده درباره شرایط ثبت شرکت در انگلیس به چند نکته بسیار مهم که هر سرمایه‌گذاری در ابتدای فعالیت خود باید بداند نیز اشاره می‌کنیم. این شرایط و نکته‌ها عبارت‌اند از:

 • داشتن تجربه مدیریتی و ارائه برنامه‌ای تجاری مناسب و پذیرفتنی
 • داشتن هزینه کافی برای ثبت شرکت و تمکن مالی
 • داشتن یک شرکت ثبت‌شده و یا داشتن یک سهام شرکت در کشور مبدأ
 • کمک به پیشرفت و ارتقای تجارت و کمک به اقتصاد کشور انگلستان

هزینه ثبت شرکت در انگلستان

پس از بررسی کردن انواع شرکت‌هایی که در انگلستان ثبت می‌شوند، اولین پرسشی که ممکن است برای افرادی که قصد ثبت شرکت انگلیس را دارند پیش بیاید هزینه ثبت شرکت است. پیش از اینکه اقدامات لازم برای ثبت نمایندگی شرکت در انگلستان را انجام دهید بهتر است از هزینه‌های آن آگاه شوید. به‌طور کلی هزینه ثبت شرکت در انگلستان با توجه به نوع شرکتی که قصد بازگشایی آن را دارید می‌تواند متفاوت باشد.

برای مثال، فردی که تابعیت اروپا ندارد و به‌عنوان فردی خارجی محسوب می‌شود، هنگامی که قصد ثبت شرکت انگلستان را دارد، باید مبلغی حدود پنج‌هزار پوند هزینه کند. این مبلغ ممکن است با توجه به هزینه‌های جانبی دیگر افزایش پیدا کند؛ همچنین میزان سرمایه ورودی فرد به شرکت می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی روند گرفتن اقامت داشته باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در انگلستان

اگر فردی تنها قصد داشته باشد که فقط یک شرکت در کشور انگلستان ثبت کند به مبلغی حدود پنج‌هزار پوند برای شروع فعالیت خود احتیاج دارد؛ اما اگر فرد قصد اخذ اقامت در انگلستان را هم داشته باشد باید مبلغ پنجاه‌هزار پوند هزینه کند.

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

راه‌اندازی و ثبت یک شرکت در انگلستان مرحله‌های مختلفی دارد که برای گرفتن نتیجه مثبت باید آن را قدم‌به‌قدم انجام دهید. به‌طور کلی مراحل ثبت شرکت در انگلستان به صورت زیر است:

 • ابتدا بررسی کنید که چه نوع شرکتی را می‌خواهید تأسیس کنید و آیا راه‌اندازی آن شرکت برای شما مناسب است یا خیر
 • مدارک هویتی و شناسایی کامل خود را به مقامات مربوطه بدهید
 • نامی مناسب برای شرکت انتخاب کنید. نامی که برای شرکت خود انتخاب می‌کنید نباید قبلاً در کشور انگلستان به ثبت رسیده باشد
 • سرمایه مورد نیاز خود برای راه‌اندازی شرکت را تعیین کنید
 • مدیران و منشی و سرمایه‌گذاران شرکت خود را انتخاب کنید
 • مشخص کنید که سرمایه‌گذاران و ضامنان شرکت شما چه کسانی هستند
 • اسنادی را برای موافقت با چگونگی اداره شرکت خود آماده کنید
 • ارائه تأییدیه از اداره ثبت شرکت در کشور انگلستان و ارائه مهر برای ثبت شرکت ضروری است
 • نشانی شرکت خود را تعیین کنید. نشانی شرکت باید کاملاً مشخص باشد و قابل بررسی و پیگیری نیز باشد.

در نهایت با انجام این مرحله‌ها می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. در صورتی که شخص برای ثبت شرکت خود در کشور انگلستان حضور نداشته باشد، می‌تواند از یک وکیل معتبر برای پیگیری کارها استفاده کند. در انگلستان نیز مانند تمامی کشورها پس از اینکه شرکت به ثبت می‌رسد، مجوزی صادر می‌شود که شماره ثبت شرکت در انگلیس و مشخصات آن را به‌طور کامل بیان می‌کند. پس از اینکه شرکت به ثبت رسید تا سه ماه فرصت دارید فعالیت خود را در سازمان مالیات کشور به ثبت برسانید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگستان

بعد از بررسی و پی بردن به مراحل ثبت شرکت در انگلستان و شرایط آن لازم است تا با مدارکی که هنگام ثبت شرکت باید در اختیار داشته باشید نیز آشنایی پیدا کنید. مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلستان عبارت‌اند از:

 • اسکن گذرنامه فرد متقاضی ثبت‌کننده شرکت و در صورتی که شرکت سهام‌دار هم داشته باشد اسکن گذرنامه آن‌ها نیز ضروری است
 • تنظیم اساسنامه و ارائه ترجمه آن
 • تنظیم شرکت‌نامه و ارائه ترجمه آن
 • ارائه کد اقتصادی شرکت
 • ترجمه یکی از قبض‌ها مانند قبض آب، برق، گاز، تلفن و...

حتی اگر بخواهید به تنهایی شرکت خود را راه‌اندازی کنید و فعالیت‌های بازرگانی و تجاری آن را انجام دهید می‌توانید شرکت با مسئولیت محدود را افتتاح کنید؛ اما اگر قصد آغاز یک فعالیت تجاری دارید که می‌خواهید کارمندان زیادی را استخدام کنید و به آن‌ها حقوق بپردازید، باید قبل از اینکه اولین حقوق را پرداخت کنید شرکت را ثبت کنید و روند انجام کارها را طی کنید.

پس از اینکه شرکت را ثبت کردید، در صورتی که به استخدام کارمند تمایل داشته باشید باید به‌عنوان یک کارفرما قرارداد را تنظیم کنید و همچنین وظیفه دارید تمام کارمندان را از اولین روز کاری بیمه کنید. با توجه به اینکه در کشور انگلستان حقوق انسانی و مدنی اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین باید این قوانین را مطالعه کنید و آن‌ها را انجام دهید و سپس مدارک حقوقی و بیمه کارکنان را در کنار دیگر مدارک گفته شده به مقامات تحویل دهید.

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت و یا سرمایه‌گذاری در آن مانند بسیاری از کارهای دیگر مزایا و معایبی دارد؛ البته می‌توان گفت مزایای ثبت شرکت در کشور انگلیس بسیار بیشتر از معایب آن است. برای مثال قوانین کشور انگلستان برای ثبت شرکت آسان هستند؛ بنابراین شخص مرحله‌های پیچیده و سختی را طی نمی‌کند. انگلستان یکی از کشورهایی است که شرکت‌های بسیار بزرگ و گسترده‌ای دارد که این شرکت‌ها روزانه فعالیت‌های تجاری بزرگ و معامله‌های سنگینی را انجام می‌دهند؛ بنابراین امکان پیشرفت برای بسیاری از سرمایه‌گذاران وجود دارد.

یکی از مزایای ثبت شرکت در انگلستان این است که این کشور هزینه بسیار اندکی می‌گیرد و شما برای شروع کار به سرمایه زیادی احتیاج ندارید و به‌جز هزینه‌ای که برای ثبت شرکت در اداره و دستمزد وکیل می‌پردازید هزینه اضافه‌تری پرداخت نخواهید کرد؛ همچنین ضرورتی برای حضور شخص در هنگام ثبت شرکت وجود ندارد و می‌توانید بدون سفر به این کشور با استفاده از یک وکیل تمام کارهای ثبت شرکت خود را انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در انگلیس این است که در مقایسه با کشورهای دیگر دنیا به زمان کمتری نیاز دارد و مالیاتی که برای شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود معمولاً ۲۳درصد است که درصد بسیار پایینی است. افرادی که موفق به ثبت شعبه جدید شرکت خود در انگلستان می‌شوند از مزایای دیگری مانند تحصیل همسر و اجازه کار و تحصیل رایگان فرزندان برخوردار می‌شوند.

ثبت شرکت در انگلستان و اقامت

بیشتر افرادی که در کشور انگلستان شرکت ثبت می‌کنند قصد دارند تا از این راه اقامت انگلستان را نیز بگیرند، زیرا این کشور بسیار توسعه‌یافته است و شرایط اقتصادی مناسبی نیز دارد؛ بنابراین جای تعجب نیست که سالانه افراد زیادی از راه ثبت شرکت، اقامت هم می‌گیرند. به‌طورکلی در کشور انگلستان این امکان وجود دارد که شرکت‌های بسیاری با استخدام تنها یک نفر فعالیت خود را آغاز کنند. کشور انگلیس با توجه به نظام بانکداری معتبر و شرایط فعلی که دارد هر ساله افراد زیادی مانند سرمایه‌گذاران و تجار را برای ثبت شرکت جذب می‌کند.

برای مهاجرت به انگلستان از راه ثبت شرکت می‌توانید اقامتی سه ساله بگیرید. پس از تمام شدن مدت اقامتتان می‌توانید آن را به مدت دو سال دیگر تمدید کنید. با گذشت پنج سال می‌توانید برای اقامت دائم انگلستان درخواست بدهید. این شرایط باعث شده تا افرادی که کسب‌وکاری در کشور انگلستان برای خود راه‌اندازی کرده‌اند پس از چند سال اقامت دائم خود را نیز بگیرند و به‌طور دائم در این کشور سکونت کنند. برای ثبت شرکت در انگلستان و اخذ اقامت باید حداقل نمره آیلتس ۴ (چهار) را گرفته باشید. باید تمام مدارک هویتی و شناسایی و گذرنامه و سوابق کاری خود را ارائه دهید.

نامه عدم سوءپیشینه نیز یکی دیگر از مدارک مهمی است که باید آن را به مقامات کشور انگلستان تحویل دهید. اشخاص فقط در صورتی می‌توانند اقامت سه ساله خود را بار دیگر و برای مدت دو سال تمدید کنند که کسب‌وکار خود را به‌طور کامل راه‌اندازی کرده باشند و بتوانند مالیات و بیمه نیز پرداخت کنند. با داشتن چنین شرایطی می‌توان اقامت را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد و سپس اقامت دائم را گرفت. یکی از مهم‌ترین نکته‌های مثبت اقامت در کشور انگلستان از راه ثبت شرکت، پیشرفت و توسعه روزافزون این کشور است. از آنجایی که بسیاری از سرمایه‌گذاران مشهور در طی سالی‌های گذشته در این کشور به ثبت شرکت اقدام کرده‌اند، توانسته‌اند شهرت کشور انگلستان را در زمینه رونق اقتصادی و فعالیت‌های تجاری افزایش دهند. به‌طوری‌که امروزه این کشور شرکت‌های بسیار معتبری دارد و سرمایه‌گذاران با انجام معامله‌های تجاری در شرکت‌های خود می‌توانند به انواع بازارهای جهانی متصل شوند.

نکته مثبت دیگر این است که کشور انگلستان میل زیادی به جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارد و آن‌ها را تحت حمایت خود در می‌آورد؛ بنابراین در صورتی که مشاهده کنند شرکت شما پیشرفت زیادی دارد و به اقتصاد آن‌ها کمک می‌کند پروسه اقامت دائم شما را سریع‌تر انجام می‌دهند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره خدمات ثبت شرکت در انگلستان، شرایط ثبت شرکت در انگلستان، ویزای ثبت شرکت در انگلستان و... صحبت شد. به‌طورکلی ثبت شرکت در انگلستان مزایای زیادی دارد و پیش‌بینی می‌شود در چندین سال آینده شرکت‌های بزرگ جهانی مشغول به فعالیت در کشور انگلستان شوند و از مزایای زیاد آن نیز استفاده کنند. از آنجایی که دسترسی و اقامت به این کشور از راه ثبت شرکت هزینه بسیار اندکی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی دارد؛ بنابراین انتخاب بسیار مناسب برای افرادی است که علاقه دارند در کار تجارت خود در آینده قدم بزرگی بردارند.

جمع‌بندی و سوالات متداول

چگونه در انگلستان ثبت شرکت کنیم؟

شما به‌راحتی می‌توانید با در اختیار داشتن سرمایه کافی و ارائه مدارک معتبر شرکت دلخواه خود را در کشور انگلستان به ثبت برسانید.

آیا با ثبت شرکت در انگلستان می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

اقامت این کشور را نیز بگیرند، می‌توانند پس از مدت سه سال در صورت فعالیت مداوم و پیشرفت شرکت، اقامت خود را به مدت دو سال دیگر تمدید کنند و پس از گذشت این دو سال می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم کشور انگلستان اقدام کنند.

ثبت شرکت در انگلستان چقدر هزینه دارد؟‌

حداقل سرمایه‌ای که یک فرد برای راه‌اندازی شرکتی با مسئولیت‌های محدود نیاز دارد، پنج‌هزار پوند است و حداقل سرمایه‌ای که یک فرد برای ثبت شرکت‌های بزرگ نیاز دارد پنجاه‌هزار پوند است.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در انگلستان چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان شامل مدارک شرکت، مدارک هویتی و شناسایی فرد متقاضی، ویزا، گذرنامه و افتتاح حساب بانکی است.