لهستان یکی از کشور‌های زیبای اروپایی و جزو کشورهای حوزه شینگن است. به‌لطف روابط بسیار خوبی که با اقتصادهای بزرگ جهانی دارد، لهستان را می‌توان کشوری ایده‌آل در زمینه تجارت معرفی کرد. به همین علت اگر قصد سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی بیزینس یا ثبت شرکت در لهستان را دارید، مقصد خوبی را انتخاب کرده‌اید.

اگر شما هم تصمیم داشته باشید برای انجام کارهای تجاری، زندگی کردن یا ثبت شرکت در لهستان گامی جدی بردارید، بهتر است در این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب با روش‌های ثبت شرکت، مراحل و مدارک و هزینه‌ها آشنا خواهید شد و مهم‌تر از آن، هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید روی مشاوره حرفه‌ای کارشناسان ویزاگرد حساب کنید.

روش‌ های ثبت شرکت در لهستان

اگر قصدتان سرمایه‌گذاری در این کشور اروپایی است، بهتر است با برخی موارد آشنا شوید. در واقع روش‌های زیادی برای ثبت شرکت در لهستان وجود دارند که کارکرد هرکدام متفاوت هستند و بستگی دارد شرکتی که قصد راه‌اندازی آن را دارید کوچک باشد یا قصد سرمایه‌‌گذاری بزرگ دارید. در این بخش با روش‌های ثبت شرکت در لهستان آشنا می‌شوید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت برای شغل‌های کوچک و متوسط بسیار مناسب است. فردی که از این طریق سرمایه‌گذاری می‌کند، به اندازه سرمایه خود مسئولیت دارد. در این نوع ثبت شرکت تنها یک نفر از شریکان مسئولیت نامحدود دارد و سایر شریکان مسئولیت محدود خواهند داشت. این روش نسبت‌به شرکت‌های سهامی دیگر، هزینه کمتری خواهد داشت. اگر قصد ثبت این نوع شرکت را دارید، حتماْ باید سرمایه خود را قبل از کارهای ثبت شرکت به حساب دولت این کشور واریز کنید.

ثبت شرکت به صورت مشارکتی

این نوع شرکت‌ها برای شغل‌های کوچک بسیار مناسب هستند و حداقل باید دو سهام‌دار داشته باشند. این شرکت‌ها باید در دادگاه ملی لهستان به‌صورت رسمی ثبت شوند. البته باید بگوییم که شرکت‌های با مسئولیت محدود هم باید در این سازمان ثبت شوند. این نوع شرکت‌ها به سه روش ثبت می‌شوند که عبارت‌اند از: مشارکت عمومی و مشارکت شغلی و مشارکت محدود. در این بین تنها مشارکت عمومی است که تمام افراد سهام‌دار مسئولیت دارند. این شرکت‌ها هم مانند سایر شرکت‌ها مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.

ثبت شرکت سهامی

این شرکت‌ها برای تجارت‌های بزرگ بسیار مناسب هستند و با اسم شرکت‌های SA شناخته می‌شوند. این شرکت‌ها نسبت‌به سایر شرکت‌های دیگر، برای تأسیس حداقل به ۱۰۰هزار زلوتی یا ۲۴هزار یورو نیازمند است. این نوع شرکت‌ها حتماً باید یک مدیر داشته باشد. شرکت‌های سهامی همانند سایر شرکت‌ها باید در دادگاه ملی لهستان به‌صورت رسمی ثبت شوند تا مجوز‌های لازم را برای ادامه کار کسب کنند. این نوع شرکت‌ها هم معاف از مالیات نیستند و هرسال یک هیئت نظارتی مالیاتی برای بررسی‌های لازم از این شرکت‌ها وارد عمل می‌شوند.

روش‌های ثبت شرکت در لهستان

منبع: Doitinpoland

شرایط ثبت شرکت در لهستان

ابتدا بهتر است شناخت کافی از نحوه ثبت شرکت در لهستان را داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. برای ثبت شرکت، در وهله اول باید یک حساب بانکی در شهر مورد نظر داشته باشید. برای ایجاد حساب بانکی، مدارکی را باید ارائه کنید. این مدارک عبارت‌اند از مدارک هویتی و گذرنامه معتبر، اجاره‌نامه یا سند مربوط به محل اقامت، مدارک مربوط به ثبت شرکت و همچنین اساسنامه شرکت.

مدت‌زمانی که طول می‌کشد حساب بانکی شما ایجاد شود، حدود یک ساعت تا یک هفته است که می‌تواند بر حسب شرایط متقاضی، متفاوت باشد. بعد از ایجاد حساب بانکی و تأیید مدارک شما از سوی دولت لهستان، باید سرمایه خود را به این حساب واریز کنید تا پروسه ثبت شرکت شما انجام شود.

شرایط ثبت شرکت در لهستان

منبع: Intrepid Travel

مراحل ثبت شرکت در لهستان

در مرحله اول شما باید نوع شرکتی که می‌خواهید به ثبت برسانید، مشخص کنید. این کار بسیار اهمیت دارد چون روال کار شما و همچنین سرمایه‌ای که نیاز دارید، مشخص خواهد شد. سپس یک اسم مناسب برای شرکت خود در نظر بگیرید. اساسنامه و همه مدارک مربوطه را به نهاد تعیین‌شده ارائه دهید.

سرمایه مورد نظر خود را به حساب بانکی که در لهستان ایجاد کرده‌اید، واریز کنید. ثبت شرکت شما در دادگاه ملی این کشور ثبت و شماره ثبت شرکت شما که KRS نام دارد، برایتان فرستاده خواهد شد. مرحله آخر پس از ثبت شرکت این است که باید در سازمان مالیاتی این کشور ثبت‌نام کنید.

در ادامه به مراحل ثبت شرکت در لهستان اشاره می‌کنیم:

۱- ارائه اطلاعات درمورد شرکت

برای اینکه تشریفات مربوط به تأسیس شرکت در لهستان انجام شود، از شما خواسته می‌شود اطلاعات مهم درمورد ساختار شرکت آینده خود را ارائه دهید. اطلاعات اصلی عبارت‌اند از:

 • نام تجاری شرکت آینده
 • مبلغ سرمایه همراه با اطلاعات مربوط به مبلغ و ارزش سهام (در یک شرکت با مسئولیت محدود، میزان سرمایه نباید کمتر از پنج هزار زلوتی باشد و ارزش هر سهم نباید کمتر از ۵۰ زلوتی (۱۰ یورو) در نظر گرفته شود.
 • اطلاعات شخصی همه سهام‌داران به‌همراه اطلاعاتی درمورد میزان سهام کسب‌شده توسط هر یک از سهام‌داران (شریک یک شرکت اغلب ممکن است هم شخص حقیقی باشد، هم حقوقی. در هر صورت باید اطلاعات اشخاص یا شرکت‌ها ارائه شود.)
 • آدرس معتبر از محل استقرار شرکت در یکی از شهرهای لهستان
 • اطلاعات شخصی اعضای هیئت مدیره همراه با روش ترجیحی نمایندگی شرکت

هیئت مدیره ممکن است از یک یا چند عضو تشکیل شود. اساسنامه ممکن است نشان دهد که هیئت مدیره از چند نفر تشکیل شده است. در صورتی که اساسنامه مقرراتی در این خصوص نداشته باشد، مقرراتی در قانون سرمایه‌گذاری لهستان وجود دارند که قواعد کلی اعمال مدیریت را پیش‌بینی می‌کنند. به‌عنوان مثال، در شرکت با مسئولیت محدود، همکاری دو نفر یا یک نفر از اعضای هیئت مدیره همراه با یک نماینده برای ارائه اظهارنامه برای شرکت الزامی است.

همچنین اساسنامه باید شامل موارد زیر باشد:

 • نام شرکت
 • شرح ماهیت تجارت
 • میزان سرمایه با تعداد سهام هر یک از سهام‌داران
 • تعداد و ارزش اسمی سهام پذیرفته‌شده توسط هر یک از اعضا
 • مدت بقای شرکت (اگر برای مدت زمان معینی تأسیس شده باشد.)

۲- ثبت شرکت در دادگاه ملی

همه شرکت‌ها در لهستان در دادگاه ملی ثبت می‌شوند، بنابراین شرکت شما نیز باید در این دادگاه ثبت شود. برای ثبت در دادگاه ملی به اطلاعاتی درباره هیئت مدیره شرکت، هیئت نظارت (در صورت وجود) و همچنین سهام‌داران نیاز است. علاوه بر این، صورت‌های مالی شرکت باید یک بار در سال در دادگاه ملی ثبت و بایگانی شود. دادگاه ملی ثبت معاملات تجاری را تسهیل کرده و امکان خرید و فروش راحت شرکت‌ها را فراهم می‌کند.

ثبت در دادگاه ملی به فرد این امکان را می‌دهد که ساختار سرمایه‌گذاری در لهستان را درک کند و در نتیجه تصمیمات سرمایه‌گذاری خوبی بگیرد. همچنین کلیه تغییراتی که در شرکت‌ها رخ می‌دهد، یعنی تغییرات در ترکیب هیئت مدیره، تغییر اساسنامه یا تغییر سرمایه شرکت، باید به ثبت دادگاه ملی برسد.

مراحل ثبت شرکت در لهستان

۳- انجام تعهدات شرکت پس از ثبت

پس از ثبت شرکت در لهستان لازم است شرکت به ثبت مرکزی ذی‌نفعان حقیقی (CRBR) وارد شود. ثبت مرکزی ذی‌نفعان حقیقی سیستمی است که در آن اطلاعات ذی‌نفعان، یعتی اشخاص حقیقی که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر شرکت کنترل دارند، جمع‌آوری و پردازش می‌شود. یکی از وظایف اصلی ثبت مرکزی ذی‌نفعان حقیقی مقابله با پولشویی و جلوگیری از تأمین مالی تروریسم است.

برای ثبت‌نام در CRBR باید درخواست شماره PESEL که همان شماره شناسایی یک شخص حقیقی است ارائه شود. برای انجام تعهدات ورود به ثبت مرکزی ذی‌نفعان حقیقی لازم است کارت شناسایی یا گذرنامه عضو هیئت مدیره را به‌همراه وکالت‌نامه ارائه دهید تا مدارک را برای مقامات مربوطه در لهستان بفرستند. همچنین اطلاعات تکمیلی را ظرف ۲۱ روز از ثبت شرکت به اداره مالیات ارائه دهید.

۴- تنظیم حساب بانکی یک شرکت

پس از انجام کلیه تشریفات مربوط به تأسیس شرکت در لهستان، ایجاد حساب بانکی برای نگهداری صحیح سوابق حسابداری ضروری است. بسته به نحوه نمایندگی شرکت و همچنین اینکه آیا اعضای هیئت مدیره شرکت افراد مقیم لهستان یا خارج از کشور خواهند بود، مدارک اضافی نیاز است. برای تنظیم حساب به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر اعضای هیئت مدیره جزو شهروندان لهستانی یا کسانی هستند که در لهستان زندگی می‌کنند، برای امضای توافق‌نامه جهت افتتاح حساب بانکی شرکت باید به شعبه بانک مراجعه کنند.
 • اگر اعضای هیئت مدیره خارجی هستند و در لهستان اقامت ندارند و نمی‌توانند در لهستان حاضر شوند، باید در قالب سند اسناد رسمی برای افتتاح حساب بانکی از طرف شرکت وکالت‌نامه بدهند. چنین وکالت‌نامه‌ای باید با یک آپوستیل (قانونی کردن مدارک) علامت‌گذاری شده و سپس ترجمه شود.

بسته به بانکی که حساب بانکی شرکت در آن نگهداری می‌شود، ممکن است تشریفات و مدارک اضافی نیاز باشد. به‌عنوان مثال در یکی از بانک‌های لهستانی به مدارک زیر نیاز خواهد بود:

 • کپی سندی که هویت شخص نماینده شرکت را در قالب سند رسمی با قید آپوستیل تأیید می‌کند و سپس توسط مترجم رسمی و قسم‌خورده ترجمه می‌شود.
 • اسنادی که صلاحیت یک سردفتر محلی را با آپوستیل نشان می‌دهد و سپس توسط مترجم رسمی و قسم‌خورده ترجمه شده است.

علاوه بر موارد فوق، ارائه اطلاعات درمورد مدل کسب‌وکار شرکت و اطلاعات شخصی که به‌عنوان مدیر اصلی حساب بانکی است هم باید ارائه شود.

۵- اخذ اقامت لهستان با ثبت شرکت

پس از طی کردن چهار مرحله قبل، می‌توانید شرکت خود را در لهستان ثبت کنید. سپس باید شرکت را در طول دوره شش ماهه راه‌ بیندازید تا معیارهای زیر را برای درخواست مجوز اقامت موقت (TRP) برآورده کنید:

 • درآمدزایی حداقل ۱۲ برابر متوسط درآمد ماهانه در سه ماهه سوم سال
 • استخدام حداقل دو شهروند لهستانی برای حداقل یک سال
 • ارائه یک طرح تجاری و سرمایه‌ای برای اثبات موفقیت شرکت در ایجاد درآمد

روند درخواست برای دریافت اقامت موقت حدود چهار تا شش ماه طول می‌کشد. مجوز اقامت موقت به متقاضی اجازه می‌دهد تا بعد از ثبت شرکت به‌مدت سه سال در لهستان اقامت کند. مجوز اقامت قابل‌تمدید است. بعد از مدت پنج سال می‌توانید برای اقامت دائم در لهستان اقدام کنید.

شرایط گرفتن اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

منبع: Business in Małopolska

مدارک لازم برای ثبت شرکت در لهستان

دولت لهستان نیاز دارد دربارۀ دلایل و توانایی‌های شما برای ثبت شرکت در این کشور اطلاعاتی کسب کند تا مطمئن شود تصمیم اشتباهی نمی‌گیرد، برای همین بهتر است تمامی مدارک لازم برای ثبت شرکت در لهستان را به بهترین نحو آماده کنید تا روند کسب ویزا و باقی کارهایتان در سریع‌ترین روند ممکن پیش برود.

 • ارائه گذرنامه که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه طرح تجاری
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی شما برای زندگی در لهستان که حدود ۳۰هزار یورو است
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

مدارک لازم ثبت شرکت در لهستان

منبع: Red Fedora Diary

هزینه ثبت شرکت در لهستان

هزینه‌های شما برای ثبت شرکت در لهستان، براساس شرکتی که به ثبت آن تمایل دارید، متفاوت خواهد بود. هزینه بررسی دادگاه ملی لهستان و صدور مجوزهای لازم، حدود ۶۰۰ زلوتی یا ۱۴۰ یورو است. هزینه‌های مربوط به حسابداری از ماهی ۱۰۰ یورو شروع می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید تا تصمیم درستی را اتخاذ کنید.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در لهستان

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در لهستان حدود پنج‌هزار زلوتی است. توجه داشته باشید که این رقم، حداقل سرمایه برای ثبت شرکت است و سایر هزینه‌های جانبی هم به این هزینه‌ها اضافه می‌شود. ثبت یک شرکت در لهستان ممکن است تا هفته‌ها هم طول بکشد. به‌ویژه زمانی‌که همه چیز را خودتان پیش ببرید. اگر تمایل دارید شرکتی کوچک با مسئولیت محدود راه‌اندازی کنید و اطلاعی از نحوه انجام آن ندارید، مشاوران حرفه‌ای ویزاگرد در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در لهستان

منبع: WTS Global

ثبت شرکت در لهستان و گرفتن اقامت

ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت لهستان است. این کشور از ثبات اقتصادی خوبی برخوردار است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران بسیاری را جذب می‌کند و سود قابل قبولی به این افراد می‌رساند. بنابراین با ثبت شرکت در لهستان هم از سرمایه‌گذاری خود سود می‌برید و هم اقامت دائم و پاسپورت خود را از این طریق دریافت می‌کنید. باید به این نکته اشاره کنیم که اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت پنج سال طول می‌کشد و متقاضی باید به‌مدت سه سال در این کشور زندگی کند.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت یکی بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. لهستان عضو اتحادیه اروپا و یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) است و در سال‌های اخیر به‌دلیل فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری، محبوبیت زیادی بین خارجی‌ها پیدا کرده است. اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار اقامت لهستان را بگیرید، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند تا اطلاعات خود را درمورد شرایط، مدارک و هزینه دریافت اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت کامل کنید.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

اجازه اقامت لهستان با ثبت شرکت سندی است که به شهروندان خارجی اعطا می‌شود. برای ثبت شرکت در لهستان به‌صورت حضوری سرمایه‌گذار باید هنگام ثبت‌نام مدارک لازم را همراه داشته باشد و شرایط لازم را برآورده کند. با داشتن امضای دیجیتال در لهستان می‌توانید برای ثبت شرکت به‌صورت آنلاین درخواست دهید. درحقیقت، ثبت شرکت در لهستان یکی از راحت‌ترین مسیرهای مهاجرت به کشور لهستان است. شما می‌توانید برای ثبت شرکت‌های زیر در لهستان اقدام کنید:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مشارکت عمومی
 • مشارکت با مسئولیت محدود
 • مشارکت مدنی
 • مالکیت انفرادی
 • نمایندگی و شعب شرکت‌های بزرگ

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

محبوب‌ترین نوع شرکت در لهستان شرکت با مسئولیت محدود یا LLC است؛ زیرا ثبت و فعالیت این نوع شرکت آسان است. یک شرکت با مسئولیت محدود ممکن است تنها توسط یک نفر تشکیل شود و حداقل سرمایه را که پنج هزار زلوتی (۱۰۶۶ یورو) است نیاز داشته باشد.

مدیر، بنیانگذاران، اعضا و ذی‌نفعان می‌توانند پس از ثبت شرکت در لهستان برای اقامت موقت در لهستان درخواست دهند. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید به لهستان بیایید و تا زمانی که نیاز است در این کشور بمانید. پس از اخذ اقامت موقت برای ثبت شرکت در لهستان و در طول مدت اعتبار مجوز خود، برای عبور از مرز به اخذ ویزا نیاز ندارید.

شرایط گرفتن اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت با برآورده کردن شرایط اولیه به متقاضی اعطا می‌شود. شما باید شرایط زیر را داشته باشید تا در لهستان شرکت تأسیس کنید:

 • برای افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان نیازی به شهروندی نیست.
 • دریافت سود خالص برای هر سال کاری پس از کسر کلیه مالیات‌ها و پرداخت‌ها به میزان ۱۲ تا ۱۵ هزار یورو در سال
 • استخدام حداقل دو کارمند (کارمندان باید شهروندان لهستانی، اتباع خارجی دارای کارت Pole و افراد دارای اجازه اقامت دائم لهستان باشند.)
 • برای افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان نیازی به شهروندی نیست.

افراد زیر حق ثبت شرکت خصوصی را دارند:

 • شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا
 • افراد با داشتن مجوز اقامت موقت (TRP)
 • افراد با داشتن کارت Pole
 • افراد با داشتن وضعیت اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا

توجه: افرادی که با یک شهروند اتحادیه اروپا ازدواج کرده‌اند و حق اقامت مشترک در اتحادیه اروپا را دارند، حق ثبت شرکت خصوصی را خواهند داشت. این افراد همچنین باید اقامت دائم لهستان را داشته باشند.

شما باید مدارک لازم را برای دریافت اجازه اقامت موقت به‌صورت حضوری یا از طریق پست به بخش اداره کار و شهروندی خارجی لهستان ارسال کنید. می‌توانید پس از بررسی مدارک توسط اداره کار و شهروندی خارجی لهستان، اجازه اقامت موقت در لهستان را دریافت کنید. سپس با دریافت اقامت دائم می‌توانید برای پاسپورت لهستان اقدام کنید.

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در لهستان به مدارک زیر نیاز دارید:

 • وکالت‌نامه برای تأمین منافع از همه مؤسسان شرکت
 • کپی پاسپورت معتبر
 • امضای دیجیتال الکترونیکی
 • بیمه سلامت
 • مدرکی دال بر درآمد کافی و ثابت برای زندگی در لهستان
 • رضایت مقامات مربوطه از کسب‌وکار

هنگام ارسال درخواست برای اخذ اقامت موقت لهستان، متقاضی باید مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

 • اظهارنامه مالیات بر درآمد شخصی
 • انجام تعهدات مالی صادرشده توسط اداره مالیات در کشور محل اقامت متقاضی
 • ترازنامه شرکت
 • افشای فعالیت‌های تجاری شرکت
 • اصل سند پاسپورت
 • بیمه‌نامه پزشکی
 • اسنادی برای تأیید روابط خانوادگی با یک شهروند لهستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

هزینه اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

برای دریافت اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت باید هزینه‌های مصوب دولتی را پرداخت کنید. هزینه ثبت شرکت شامل موارد زیر هستند:

 • پشتیبانی قانونی
 • تهیه مدارک برای تشکیل پرونده جهت ثبت شرکت در لهستان
 • دو امضای دیجیتال الکترونیکی برای بنیانگذاران و مدیران
 • اجاره یک ماهه آدرس شخص حقوقی جهت ثبت شرکت و دریافت مکاتبات

هزینه راه‌اندازی کسب‌وکار در لهستان به تعداد بنیانگذاران و مشخصات اسناد قانونی بستگی دارد، اما به‌طور کلی هزینه ثبت‌نام در دادگاه ملی ۱۳۰ یورو و هزینه دفتر اسناد رسمی (تشکیل شرکت) حدود ۵۰۰ یورو خواهد بود. هزینه کلی ثبت شرکت در لهستان ۱۹۰۰ یورو است.

مزایای اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

لهستان از نظر استراتژیک در قلب اروپا قرار دارد. همین باعث شده این کشور به یک مکان عالی برای سرمایه‌گذارانی تبدیل شود که می‌خواهند محصولات خود را هم به شرق و هم به غرب صادر کنند. لهستان یکی از باثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی و یکی از کشورهایی است که با سرعت بسیار خوبی در حال توسعه است. علاوه بر این، لهستان بخشی از پروژه‌های کریدور بالتیک-آدریاتیک و دریای شمال-بالتیک است که به‌زودی شمال اروپا را به جنوب متصل می‌کند. این موضوع به‌معنای باز شدن راه‌های تجاری بیشتر در آینده لهستان است.

در طول سه دهه گذشته، تولید ناخالص داخلی لهستان سریع‌تر از هر کشور دیگری در اروپا رشد کرده است. طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، از سال ۱۹۸۱ تولید ناخالص داخلی سرانه لهستان بیش از ۹ برابر شده. لهستان از سال ۱۹۸۹ فقط یک بار رکود را تجربه کرده و آن هم فقط برای چند ماه بوده است. به لطف تنوع و رقابت‌پذیری اقتصاد این کشور بود که رشد تولید ناخالص داخلی آن حتی با بحران مالی ۲۰۰۸ از بین نرفت. علاوه بر این، کمیسیون اروپا تخمین زد که در سال ۲۰۲۰، اقتصاد لهستان به‌دلیل بحران کرونا تنها ۴/۶ درصد کوچک خواهد شد. از این رو، رکود اقتصادی در لهستان احتمالاً کم‌عمق‌ترین رکود در کل اتحادیه اروپا در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ بود.

هزینه اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

در حال حاضر کل لهستان به یک منطقه اقتصادی تبدیل شده است که به لطف آن شرکت‌هایی که در هر نقطه از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، این امکان را دارند که روی معافیت‌های مالیات بر درآمد حساب کنند. تصمیم برای حمایت از یک سرمایه‌گذاری پس از تعیین معیارهای مشخصی از نقشه متپولیس گرفته می‌شود. همچنین برنامه یارانه‌ای کمک مالی دولت به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا حداکثر ۲۰ درصد از هزینه‌های لازم پروژه‌های تولیدی استراتژیک یا نوآورانه را دریافت کنند.

ثبت شرکت در لهستان و گرفتن اقامت

منبع: JustAsk Poland

مزایا و معایب ثبت شرکت در لهستان

از مزایای ثبت کشور در لهستان می‌توان به شرایط اقتصادی پایدار، تخفیف‌های مالیاتی برای افراد، ایجاد دسترسی‌های سریع و آسان به بازار‌های اروپایی، هزینه پایین ثبت شرکت نسبت‌به سایر کشورهای اروپایی و روند و مراحل ساده درثبت شرکت اشاره کرد. علاوه بر مزایایی که گفته شد، معایبی هم وجود دارد که می‌توان به مدت‌زمان اخذ اقامت اشاره کرد که حدود پنج سال است. همچنین برای اخذ پاسپورت دائم این کشور باید سه سال در کشور لهستان زندگی کنید.

کلام آخر

ثبت شرکت در لهستان اکنون می‌تواند هم به روش حضوری و هم آنلاین انجام شود. راه‌اندازی کسب‌وکار در لهستان و افتتاح شرکت در بیشتر موارد مستلزم مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای امضای اساسنامه است اما سیستم حقوقی لهستان امکان تأسیس شرکت را از طریق یک سیستم اطلاعات از راه دور فراهم می‌کند. در حال حاضر این روش سریع‌ترین راه برای افتتاح شرکت در لهستان است. شما با برآورده کردن شرایط لازم می‌توانید شرکت خود را در لهستان ثبت کنید و پس از آن برای دریافت اقامت اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با تیم مشاوران ما در ویزاگرد تماس بگیرید.

جمع‌بندی و سوالات متداول

ثبت شرکت در لهستان چقدر هزینه دارد؟

میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت کاملاً متفاوت است و نوع شرکت و شرایط متقاضی در این موضوع دخیل است. کمترین مقدار پنج‌هزار زلوتی لهستان است که برای ثبت شرکت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه‌های کل باید پرونده مهاجرتی شما به جریان بیفتد.

چگونه در لهستان شرکت ثبت کنیم؟

ابتدا یک حساب بانکی در لهستان ایجاد کنید و سرمایه خود را به این حساب واریز کنید. سپس مدارک خود را برای بررسی به دادگاه ملی لهستان بفرستید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در لهستان چیست؟

۱. ارائه گذرنامه که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد؛ ۲. ارائه مدارک هویتی، طرح تجاری؛ ۳. ارائه گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی شما برای زندگی در لهستان که حدود ۳۰هزار یورو است؛ ۴. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه.

آیا با ثبت شرکت در لهستان می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

بله. با ثبت شرکت و گذشت پنج سال می‌توانید اقامت دائم کشور لهستان را بگيرید.

آیا از طریق ثبت شرکت در لهستان می‌توانم اقامت این کشور را بگیرم؟

بله، با ثبت شرکت در لهستان و برآورده کردن شرایط لازم می‌توانید ابتدا اقامت موقت به‌مدت سه سال دریافت کنید و بعد از پنج سال برای اقامت دائم درخواست دهید.

 

هزینه ثبت شرکت در لهستان برای گرفتن اقامت لهستان چقدر است؟

میزان سرمایه نباید کمتر از پنج هزار زلوتی باشد و ارزش هر سهم نباید کمتر از ۵۰ زلوتی (۱۰ یورو) در نظر گرفته شود. همچنین باید هزینه‌های درخواست ثبت شرکت را نیز پرداخت کنید.

گرفتن اقامت لهستان با ثبت شرکت چقدر طول می‌کشد؟

روند درخواست برای دریافت اقامت موقت حدود چهار تا شش ماه طول می‌کشد.

آیا می‌توانم با اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت پاسپورت لهستان بگیرم؟

با داشتن اقامت دائم لهستان می‌توانید برای پاسپورت اقدام کنید. اقامت دائم بعد از پنج سال از ثبت شرکت متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم کند.