اگر درباره بورسیه تحصیلی فنلاند اطلاعات چندانی ندارید، باید بگوییم که در‌حال‌حاضر هزاران بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند. برخی از بورسیه‌ها حتی به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کنند تا به‌رایگان در فنلاند تحصیل کنند.

بورسیه تحصیلی فنلاند به آن دسته از دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد که اتباع اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستند. این بورسیه‌ها نوعی تامین مالی برای تحصیلات دانشگاهی در این کشور اروپایی محسوب می‌شوند. درواقع، این بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان واجدشرایط کمک می‌کنند تا استعدادهایشان را حین تحصیل پرورش دهند.

اگر می‌خواهید در یکی از قطب‌های صنعتی در حال رشد جهان تحصیل کنید، بورسیه‌ تحصیلی فنلاند راهی مقرون‌به‌صرفه پیش پای شما قرار می‌دهند. در فنلاند، بورسیه‌ها را دانشگاه‌های مختلف و سازمان‌های دولتی و بنیادهای غیرانتفاعی اعطا می‌کنند. هدف از اعطای بورسیه‌ها جذب استعدادهای برتر از سرتاسر جهان برای تحصیل در فنلاند است.

بورسیه تحصیلی فنلاند معمولا شامل پوشش شهریه، پرداخت کمک‌هزینه‌ زندگی، ژتون غذا، پرداخت هزینه حمل‌و‌نقل و... می‌شود. ناگفته نماند که برخی بورسیه‌ها فقط شامل تخفیف‌های ۵۰ تا ۱۰۰درصدی شهریه می‌شوند.

انواع بورسیه تحصیلی فنلاند

کشور فنلاند بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی را براساس معیارها و هدف‌های مختلف به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند. یکی از انواع بورسیه تحصیلی فنلاند، بورسیه های دولتی هستند که دولت این کشور منابع آن‌ها را تامین می‌کنند. این بورسیه‌ها مخصوص دانشجویانی هستند که در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری دانشگاه‌های فنلاند تحصیل می‌کنند. بورسیه های‌ دولتی فنلاند معمولا هزینه‌های زندگی و شهریه را پوشش می‌دهند.

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی فنلاند بورسیه های دانشگاهی هستند که آن‌ها را دانشگاه‌ها ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند برمبنای شایستگی یا نیاز مالی به دانشجویان واجدشرایط اختصاص یابند و هدفشان حمایت از دانشجویان مستعد در انجام فعالیت‌‌های علمی است. علاوه‌بر‌این، بورسیه های دانشگاهی به دانشجویان رشته‌های تحصیلی خاص مانند علم و فناوری و فرهنگ و هنر و تحقیقات اعطا می‌شوند.

ناگفته نماند که دولت فنلاند بورسیه‌هایی نیز برای اهداف تحقیقاتی اعطا می‌کند که به محققان سراسر جهان امکان می‌دهند تا در پروژه‌های دانشگاهی متمایز با موسسه‌های این کشور همکاری کنند.

بورسیه های دولتی فنلاند

بورسیه های دولتی فنلاند در قالب ۴ برنامه ارائه می‌شوند: بورسیه تحصیلی Pool دولت فنلاند، بورسیه EDUFI، بورسیه CIMO و بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس (EMJM). در‌ادامه، هرکدام از این بورسیه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی Pool دولت فنلاند

بورسیه تحصیلی Pool دولت فنلاند برای تامین هزینه‌های زندگی دانشجویان بین‌المللی به آنان اعطا می‌شود. ناگفته نماند که این بورسیه هزینه‌های مربوط به شهریه و سفر یا بیمه دانشجویی را پوشش نخواهد بود. دانشجویان مشمول دریافت این بورسیه تا پایان تحصیل خود ماهانه ۱۵۰۰ یورو کمک‌هزینه دریافت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی آژانس ملی آموزش فنلاند

بورسیه تحصیلی آژانس ملی آموزش فنلاند (EDUFI) فقط مختص انجام مطالعه و تحقیق در مقطع دکتری است. در قالب این بورسیه، ماهانه کمک‌هزینه‌ای به‌مبلغ ۱۵۰۰ یورو به‌مدت ۳ تا ۱۲ ماه به دانشجویان واجدشرایط مقطع دکتری ارائه خواهد شد. درواقع، این بورسیه هزینه‌های زندگی دانشجویان دکتری مجرد در فنلاند را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی سازمان پویایی و همکاری بین‌المللی فنلاند

سازمان پویایی و همکاری بین‌المللی فنلاند (CIMO) نیز بورسیه‌ای اختصاصی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. این بورسیه نیز ویژه انجام تحقیق و پژوهش‌ در مقطع دکتری دانشگاه‌های فنلاند است. در‌ قالب بورسیه تحصیلی سازمان پویایی و همکاری بین‌المللی فنلاند، ماهانه ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو به دانشجویان مقطع دکتری برای پوشش هزینه‌های زندگی‌شان پرداخت می‌شود. گفتی است که برای دریافت این بورسیه باید ازطریق دانشگاه محل تحصیل اقدام کرد.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس طرحی مشترک در سرتاسر اتحادیه اروپا است. این بورسیه به دانشجویان ایرانی تعلق نمی‌گیرد و فقط برای کامل‌بودن مطلب ذکر می‌شود. در قالب این بورسیه، به‌مدت ۲ سال و هر ماه مبلغ ۱۰۰۰ یورو برای پوشش هزینه‌های زندگی به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

بورسیه های دانشگاهی فنلاند

بورسیه های دانشگاهی فنلاند به دانشجویان واجدشرایط مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می‌شوند. درادامه، به برخی از بورسیه های دانشگاهی فنلاند اشاره می‌کنیم.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی فنلاند بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. دانشجویان منطقه اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه هلسینکی به پرداخت هزینه درخواست پذیرش نیازی ندارند.

درمقابل، دانشجویان مقیم خارج از مناطق ذکر‌شده باید هزینه درخواست پذیرش ۱۰۰دلاری بپردازند. ناگفته نماند که امکان استرداد این مبلغ وجود نخواهد داشت. درضمن، دانشگاه هلسینکی برای پذیرش دانشجویان مهارت‌های زبان آنان را مدنظر قرار می‌دهد. بنابراین، ارائه مدرک در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل و پی‌تی‌ای الزامی خواهد بود.

نرخ پذیرش در دانشگاه هلسینکی حدود ۱۵درصد است که این امر نشان می‌دهد پذیرش در دانشگاه یادشده بسیار رقابتی خواهد بود. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه هلسینکی شامل کمک‌هزینه دو‌ساله برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است. مجموع مبلغ این کمک‌هزینه ۱۰هزار یورو تخمین زده می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو فنلاند بورسیه‌های تحصیل متعددی به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می‌شوند. نکته مهم اینکه دانشگاه آلتو هیچ هزینه‌ای بابت درخواست پذیرش دریافت نمی‌کند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آلتو عبارت‌اند از: برنامه بورسیه دانشگاه آلتو و برنامه بورسیه تشویقی دانشگاه آلتو و برنامه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد. نرخ پذیرش دانشگاه آلتو بین ۱۰ تا ۲۰درصد است که آن را به موسسه آموزش عالی رقابتی برای پذیرش تبدیل می‌کند. بورسیه اختصاصی دانشگاه آلتو به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اعطا و تخفیف ۵۰ تا ۱۰۰‌درصدی شهریه را شامل می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تورکو

دانشگاه تورکو بورسیه‌های تحصیلی خود را فقط به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کنند تا بخشی از هزینه‌هایشان را پوشش دهند. بورسیه‌های دانشگاه تورکو براساس سوابق تحصیلی دانشجویان اعطا می‌شوند.

ازجمله بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تورکو می‌توان به جایزه فارغ‌التحصیلی فولبرایت و بورسیه تحصیلی فنلاند و بورسیه‌های تحصیلی برای عملکرد درخشان اشاره کرد. نرخ پذیرش دانشجویان در دانشگاه تورکو فنلاند بین ۱۰ تا ۲۰درصد است.

دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید مهارت زبان انگلیسی خود را با ارائه مدرک آزمون‌های آیلتس و تافل یا پی‌تی‌ای اثبات کنند. بورسیه اختصاصی دانشگاه تورکو به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می‌شود و ۳۰ تا ۱۰۰درصد شهریه‌های آنان را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه اولو

دانشگاه اولو بورسیه‌های تحصیلی خود را به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. از‌جمله بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه اولو می‌توان به بورسیه دولتی فنلاند و بورسیه بین‌المللی و سایر بورسیه‌های تحصیلی اشاره کرد.

دانشگاه اولو نیز از دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه مدرک آزمون زبان می‌خواهد. درضمن، این دانشگاه هزینه‌ای بابت ثبت‌نام دریافت نمی‌کند و نرخ پذیرش آن نیز ۲۰درصد است. بورسیه اختصاصی دانشگاه آلتو به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می‌شود و ۵۰ تا ۱۰۰درصد شهریه آنان را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه LUT

دانشگاه LUT بورسیه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. از‌جمله بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه LUT می‌توان به تخفیف زودهنگام، بورسیه تحصیلی فنلاند، پاداش فارغ‌التحصیلی دانشگاه LUT و... اشاره کرد. هزینه درخواست پذیرش این دانشگاه حدود ۹۹ یورو است که آن را از دانشجویان متقاضی خارجی اخذ می‌کند.

برای پذیرش در دانشگاه LUT به حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس یا معادل آن در آزمون تافل و پی‌تی‌ای آکادمیک نیاز دارید. نرخ پذیرش دانشگاه نیز ۱۵درصد است. بورسیه اختصاصی دانشگاه LUT به دانشجویان بین‌المللی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اعطا و ۶هزار یورو کمک‌هزینه برای کل دوره و تخفیف در اخذ شهریه را شامل می‌شود.

بورسیه تحصیلی فنلاند برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد از خارج اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا پرداخت می‌شود. این بورسیه هزینه تحصیل سال اول و کمک‌هزینه رفت‌وآمد حداقل به‌مبلغ ۵هزار یورو را پوشش می‌دهد. ناگفته نماند که بسیاری از دانشگاه‌های فنلاند بورسیه تحصیلی بیشتری را برای سال دوم مقطع کارشناسی ارشد در نظر می‌گیرند.

هنگام درخواست پذیرش از دانشگاه‌های فنلاند، می‌توانید برای دریافت این بورسیه نیز اقدام کنید. برای آگاهی از مراحل درخواست و مهلت‌ها و الزامات دقیق، بهتر است به وبسایت رسمی این دانشگاه مراجعه کنید. همچنین، اطلاعات بیشتر درباره بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد فنلاند در وبسایت‌های دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این طرح در‌دسترس قرار دارد. این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشگاه آلتو
 • دانشگاه هلسینکی
 • دانشگاه فنلاند شرقی
 • دانشگاه Jyväskylä
 • دانشگاه لاپلند
 • دانشگاه LUT
 • دانشگاه اولو
 • دانشکده اقتصاد هنکن
 • دانشگاه هنر هلسینکی
 • دانشگاه تامپره
 • دانشگاه تورکو
 • دانشگاه واسا
 • دانشگاه Åbo Akademi

فلوشیپ دکتری فنلاند

فلوشیپ دکتری فنلاند بورسیه‌ای برای تامین هزینه‌های کامل دانشجویان و محققان خارج از اتحادیه اروپا یا EEA است که برای شروع تحصیلات دکتری خود در یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی و هنر فنلاند پذیرفته شده‌اند. این کمک‌هزینه تحصیلی به‌ حقوق دریافتی پرداختی متقاضیان از دانشگاه فنلاند افزوده می‌شود. همچنین، کمک‌هزینه‌ ورودی ۲هزاریورویی را دربر می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمک‌هزینه فلوشیپ دکتری فنلاند، به وبسایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه کنید. فلوشیپ دکتری فنلاند از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ در‌دسترس قرار دارد. منابع مالی این بورسیه‌ها را وزارت آموزش‌و‌پرورش و فرهنگ فنلاند تامین می‌کند.

شرایط بورسیه تحصیلی فنلاند

فنلاند به‌دلیل سیستم آموزشی باکیفیت خود، روز‌به‌روز به مقصد تحصیلی پرطرفدارتری تبدیل می‌شود. بنابراین، بسیاری از دانشجویان می‌خواهند از فرصت‌های بورسیه تحصیلی موجود در این کشور استفاده کنند. با‌این‌حال، درک معیارهای واجد‌شرایط‌بودن برای بهره‌مندی از این بورسیه‌ها قبل از ارائه درخواست مهم است. در‌ادامه، شرایط بورسیه تحصیلی فنلاند را توضیح می‌دهیم.

۱. شرایط عمومی

متقاضیان ابتدا باید شرایط عمومی تعیین‌شده دولت فنلاند یا دانشگاه مدنظر را داشته باشند. اکثر بورسیه‌ها متقاضیان را به داشتن مدرک کارشناسی یا مدرک معادل آن از یکی از دانشگاه‌های معتبر ملزم می‌کنند. همچنین، برخی از بورسیه‌ها ممکن است از متقاضیان بخواهند مدرکی دال بر داشتن تجربه کاری یا تجربه تحقیقاتی در زمینه‌ای خاص ارائه کنند. پس بسیار مهم است که قبل از درخواست، شرایط هر بورسیه را به‌دقت بررسی کنید.

۲. ملیت متقاضی

برخی از بورسیه های تحصیلی فنلاند منحصرا برای شهروندان این کشور دردسترس هستند؛ در‌حالی‌که برخی دیگر برای شهروندان اتحادیه اروپا و برخی برای همه ملیت‌ها در نظر گرفته شده‌اند. ازاین‌رو، دانشجویان باید به‌طور خاص به‌دنبال بورسیه‌هایی باشند که برای دانشجویان غیر‌فنلاندی دردسترس قرار دارند. علاوه‌بر‌این، برخی از بورسیه‌ها ممکن است سهمیه یا ترجیحات خاصی برای ملیت‌ها یا منطقه‌های خاص داشته باشند.

۳. پیشرفت تحصیلی

پیشرفت تحصیلی معیار اصلی برای دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند است. اکثر بورسیه‌ها به متقاضیانی تعلق می‌گیرند که پیشینه علمی قوی با نمره‌های عالی داشته باشند. برخی از بورسیه‌ها ممکن است حداقل شرایط معدل یا آستانه معدل خاصی را برای دانشجویان در نظر بگیرند. بنابراین، نشان‌دادن برتری تحصیلی از‌طریق کارنامه و توصیه‌نامه برای متمایز‌شدن از سایر متقاضیان بسیار مهم است.

۴. مهارت زبان

اکثر دانشگاه‌های فنلاند رشته‌های تحصیلی را به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می‌کنند؛ البته رشته‌هایی نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. بنابراین، متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی باید مدرکی دال بر مهارت زبان خود ارائه دهند. این مدرک را می‌توان ازطریق آزمون‌های مهارت زبان مانند تافل یا آیلتس نشان داد.

۵. نیاز مالی

نیاز مالی می‌تواند عاملی تعیین‌کننده در واجد‌شرایط‌بودن برای اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند باشد. برخی از بورسیه های تحصیلی فنلاند به‌طور خاص برای حمایت از دانشجویان با تمکن مالی محدود طراحی شده‌اند. در چنین مواقعی، ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا اطلاعاتی درباره وضعیت مالی خود ارائه دهند.

۶. شرایط خاص

علاوه‌بر عوامل گفته‌شده، برخی از بورسیه‌ها ممکن است شرایط خاص مرتبط با رشته تحصیلی یا حوزه تحقیقاتی داشته باشند. بورسیه‌های تحصیلی خاص معمولا به رشته‌ها یا زمینه‌های تحصیلی ویژه مانند فناوری و هنر یا علوم اجتماعی محدود هستند.

۷. رعایت ددلاین‌ها

متقاضیان دریافت بورسیه های تحصیلی فنلاند باید ددلاین‌ها را کاملا رعایت کنند. اکثر بورسیه‌ها مهلت‌های مشخصی دارند و درخواست‌های دیرهنگام معمولا پذیرفته نمی‌شوند.

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند

شروع فرایند درخواست برای اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند نیازمند ارائه مدارک گوناگونی است. شناخت این مدارک برای متقاضیان بسیار مهم است؛ زیرا بخت آنان را برای دریافت بورسیه و پیگیری اهداف تحصیلی خود در فنلاند افزایش می‌دهد. مدارک لازم برای گرفتن بورسه تحصیلی فنلاند ازاین‌قرارند:

 • فرم درخواست تکمیل‌شده شامل اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی و...
 • کپی گذرنامه متقاضی برای تایید هویت و ملیت
 • رزومه به‌روزشده با ارائه نمایی کلی از دستاوردهای تحصیلی، تجربه کاری، پروژه‌های تحقیقاتی، مقالات منتشرشده و سایر فعالیت‌های مرتبط
 • ریز‌نمره‌ها و مدارک تحصیلی از موسسه‌های آموزشی قبلی برای ارزیابی عملکرد تحصیلی
 • بیانیه هدف شامل شرح انگیزه برای درخواست و اهداف تحصیلی و شغلی و چگونگی کمک بورسیه تحصیلی به تحقق آرزوهای متقاضی
 • مدرک قبولی در آزمون‌های مهارت زبان مانند تافل یا آیلتس
 • ۲ یا ۳ توصیه‌نامه درباره شخصیت متقاضی، توانایی‌های علمی، ظرفیت‌های تحقیقاتی و شایستگی وی برای اخذ بورسیه تحصیلی
 • اسناد نشان‌دهنده وضعیت مالی
 • پروپوزال تحقیق یا طرح مطالعاتی (درصورت نیاز)

مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند

روند اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند شامل انجام تحقیقات کامل، تهیه مدارک لازم، تکمیل الزامات زبان، ارسال درخواست، رقابت برای انتخاب و پذیرش بورسیه درصورت تایید است. رعایت دقیق دستورالعمل‌های درخواست و تمام ددلاین‌ها برای به‌حداکثر‌رساندن بخت شما ضرورت دارد. روند درخواست و مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند نسبتا ساده است و با تحقیق کامل درباره گزینه‌های موجود آغاز می‌شود. درادامه، مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند را شرح می‌دهیم.

۱. شناسایی بورسیه مناسب

اولین قدم این است که نوع بورسیه متناسب با وضعیتتان را شناسایی کنید؛ خواه بورسیه تحصیلی دولتی باشد، خواه بورسیه تحصیلی دانشگاهی. هنگامی‌که نوع بورسیه تحصیلی را مشخص کردید، باید معیارهای واجد‌شرایط‌بودن و الزامات درخواست را به‌طور کامل بخوانید و درک کنید.

۲. تهیه مدارک لازم

مرحله دوم شامل تهیه مدارک لازم و تکمیل الزامات درخواست است. این کار معمولا شامل تهیه رزومه (CV) به‌روز می‌شود که دستاوردهای تحصیلی، تجربه کاری، فعالیت‌های فوق‌برنامه و هرگونه اطلاعات مرتبط دیگر را برجسته کند.

نامه درخواست بورسیه تحصیلی را نیز باید بنویسید و در آن انگیزه خود را برای درخواست توضیح دهید. علاوه‌بر‌این، ممکن است از شما خواسته شود تا رونوشت‌های دانشگاهی، توصیه‌نامه، نمره‌های آزمون مهارت زبان و پیشنهادی تحقیقاتی را نیز ارائه دهید.

۳. الزامات زبان

اکثر بورسیه های تحصیلی فنلاند به تسلط بر زبان انگلیسی یا فنلاندی نیاز دارند. برای تسلط به زبان انگلیسی، متقاضیان به کسب نمره مناسب در آزمون‌های رسمی مهارت زبان مانند آیلتس یا تافل نیاز دارند. اگر بورسیه تحصیلی به مهارت زبان فنلاندی نیاز دارد، باید مهارت خود را ازطریق آزمون‌های زبان شناخته‌شده یا دوره‌های خاص زبان فنلاندی اثبات کنید.

۴. ارسال درخواست

پس از جمع‌آوری تمام مدارک مورد‌نیاز، نوبت به ارسال درخواست برای بورسیه تحصیلی فنلاند می‌رسد. دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی را به‌دقت دنبال کنید؛ زیرا ممکن است رویه‌های ارسال خاصی داشته باشند.

برخی از انواع بورسیه تحصیلی فنلاند به درخواست آنلاین نیاز دارند؛ در‌حالی‌که برخی دیگر ممکن است به ارسال نسخه‌های چاپی احتیاج داشته باشند. به ضرب‌الاجل‌ها دقت و تمام مدارک مورد‌نیاز را ارسال کنید تا از بروز هرگونه مشکل در لحظه آخر جلوگیری شود.

۵. درخواست هم‌زمان

رقابت برای دریافت بورسیه تحصیلی در فنلاند ممکن است بسیار شدید باشد؛ بنابراین، توصیه می‌شود که به‌منظور افزایش احتمال موفقیت خود، هم‌زمان برای چندین بورسیه درخواست دهید. در برخی مواقع، بورسیه‌ها ممکن است سهمیه خاص داشته یا به دانشجویانی از کشورها یا رشته‌های تحصیلی ویژه محدود باشند. پس بررسی دقیق معیارهای واجد‌شرایط‌بودن قبل از درخواست ضروری است.

۶. بررسی درخواست

پس از ارسال درخواست‌ها و سپری‌شدن مهلت مقرر، ارائه‌دهندگان بورسیه درخواست‌ها را بررسی و براساس معیارهای اعلام‌شده، دریافت‌کنندگان را انتخاب خواهند کرد. این فرایند ممکن است شامل ارزیابی دستاوردهای تحصیلی و ظرفیت‌های تحقیقاتی و تاثیری باشد که بورسیه تحصیلی بر اهداف آتی دانشگاهی و حرفه‌ای شما خواهد گذاشت. درضمن، برخی از بورسیه‌ها ممکن است به مراحل اضافی مانند مصاحبه یا امتحان‌های کتبی برای ارزیابی بیشتر شایستگی داوطلبان نیاز داشته باشند.

۷. تایید درخواست

متقاضیان واجدشرایط اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند معمولا از‌طریق ایمیل یا پست از تایید درخواست خود مطلع خواهند شد. پس از اطلاع، متقاضیان معمولا مدت‌زمان معینی برای تایید پذیرش بورسیه تحصیلی فنلاند و ارائه هرگونه مدارک اضافی مورد‌نیاز، مانند مدرک ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی مهلت خواهند داشت.

هزینه های تحت پوشش بورسیه های تحصیلی فنلاند

در فنلاند هر دانشگاه میزان شهریه را خودش تعیین می‌کند. این شهریه ممکن است از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت باشد؛ اما معمولا شهریه سالانه بین ۵هزار تا ۱۸هزار یورو است. توجه کنید که این مبلغ بدون احتساب هزینه‌های عمومی زندگی خواهد بود.

خوشبختانه دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه، به‌منظور ارائه درخواست برای دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند واجد‌شرایط هستند. این بورسیه‌ها فقط تمام یا بخشی از شهریه تحصیلی را پوشش خواهند داد. بنابراین، معمولا از دانشجویان بین‌المللی انتظار می‌رود تا تمام هزینه‌های زندگی را خودشان به‌طور مستقل بپردازند.

ناگفته نماند که اگر دانشجویان مشمول دریافت بورسیه دولتی باشند، کمک‌هزینه ماهانه برای پوشش مخارج زندگی‌شان دریافت خواهند کرد. این نکته مهم را نیز فراموش نکنید که دریافت هم‌زمان بورسیه تحصیلی فنلاند از نوع دولتی و دانشگاهی امکان‌پذیر نخواهد بود.

فرم مشاوره اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

آیا بورسیه تحصیلی فنلاند به مقطع خاصی تعلق می‌گیرد؟

بله، بورسیه تحصیلی فنلاند فقط به مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد.

آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در فنلاند محدودیت سنی دارد؟

خیر، برای گرفتن بورسیه تحصیلی در فنلاند محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. با‌این‌حال، متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشد.

گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند چقدر طول می‌کشد؟

فرایند گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند به عوامل گوناگونی مانند کامل‌بودن مدارک بستگی دارد. باوجوداین‌، انتظار می‌رود کل روند در مدت یک هفته تا یک ماه تکمیل شود.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند به چه مدرک زبانی احتیاج دارم؟

برای گرفتن بورسیه تحصیلی فنلاند، به مدرک زبان آیلتس یا تافل نیاز خواهید داشت.

آیا با داشتن بورسیه تحصیلی فنلاند می‌توانم در این کشور کار کنم؟

افراد با داشتن بورسیه تحصیلی فنلاند می‌توانند ۳۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت مشغول کار شوند.

چطور بورسیه فول فاند فنلاند بگیرم؟

ابتدا باید رشته و دانشگاه مدنظر خود را در فنلاند پیدا کنید. سپس، برای دریافت بورسیه فول فاند تحت‌حمایت دولت فنلاند می‌توانید درخواست بدهید.

پوشش های بورسیه تحصیلی فنلاند چیست؟

پوشش های بورسیه تحصیلی فنلاند به ۲ دسته تقسیم می‌شوند: یکی کمک‌هزینه زندگی ماهانه و دیگری تخفیف تمام یا درصدی از شهریه.

مهم‌ترین بورسیه ها برای تحصیل رایگان در فنلاند کدام‌اند؟

بورسیه تحصیل رایگان در فنلاند در قالب «بورسیه تحصیلی فنلاند» اعطا می‌شود و تمام شهریه را پوشش می‌دهد. درضمن، کمک‌هزینه‌ای ۵هزاریورویی برای جابه‌جایی و سایر هزینه‌ها در سال اول دارد.

بورسیه های فول فاند فنلاند کدام‌اند؟

در بین بورسیه های تحصیلی فنلاند بورسیه‌ای فول فاند نیز برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است؛ البته این بورسیه فقط هزینه‌های سال اول تحصیل را پوشش می‌دهد.

مبلغ بورسیه تحصیلی فنلاند چقدر است؟

مبلغ بورسیه تحصیلی فنلاند به نوع آن بستگی دارد. برخی بورسیه‌ها فول فاند هستند و کل شهریه را پوشش می‌دهند و برخی دیگر شامل کمک‌هزینه ماهانه حداکثر ۱۵۰۰یورویی هستند.