کره جنوبی انواع بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتوانند با حداقل هزینه در این کشور تحصیل کنند. بورسیه تحصیلی کره جنوبی برای اکثر دانشجویان بین‌المللی در دسترس است و می‌تواند بخشی یا تمام هزینه تحصیل را شامل شود.

کره جنوبی یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که به‌دنبال تحصیلات عالی هستند. این کشور با میراث فرهنگی غنی و دانشگاه‌های معتبر توانسته یک محیط آکادمیک به‌روز و پویا را برای دانشجویانی از سراسر جهان فراهم کند. با این‌ حال، تحصیل در خارج از کشور با هزینه همراه است و بسیاری از دانشجویان ممکن است نتوانند هزینه‌های مربوط به تحصیل در کره جنوبی را بپردازند. خوشبختانه فرصت‌های متعددی برای استفاده از بورسیه تحصیلی کره جنوبی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند از آن‌ها برای کاهش هزینه‌های خود بهره ببرند. در این مطلب از وب‌سایت ویزاگرد در مورد انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی، شرایط دریافت آن‌ها و هزینه‌هایی که پوشش می‌دهند، خواهیم گفت.

انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی

بورسیه‌های کره جنوبی اغلب به سه دسته بورسیه‌های دولتی، بورسیه‌های دانشگاهی و بورسیه‌های مربوط به بنیادها و سازمان‌ها تقسیم می‌شوند. هر بورسیه ویژگی‌ها و شرایط مخصوص به خود را دارد و بر اساس مقدار بودجه، وضعیت دانشجو و مقطع تحصیلی به متقاضیان ارائه می‌شود. در ادامه به معرفی انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی می‌پردازیم.

بورسیه‌های دولتی کره جنوبی

چند نوع بورسیه دولتی در کره جنوبی وجود دارد که توسط دولت تأمین مالی می‌شوند. بورسیه‌های دولتی این کشور شامل این موارد هستند:

۱. بورسیه گلوبال کره جنوبی (GKS)

اگر می‌خواهید یک بورسیه تحصیلی فول فاند دریافت کنید، سراغ بورسیه گلوبال کره جنوبی (GKS) بروید. این بورسیه به‌منظور ایجاد فرصت تحصیل در کره، ارتقای تبادلات آموزشی و ایجاد روابط دوستانه بین کره و سایر کشورها به وجود آمده و هر ساله دانشجویانی از همه کشورهای جهان می‌توانند برای این بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست دهند. تعداد دانشجویان انتخابی سالانه بسته به بودجه متفاوت خواهد بود، اما معمولاً ۱۲۰ بورسیه تحصیلی فول فاند GKS برای دانشجویان مقطع کارشناسی و ۵۸۰ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته می‌شود.

۲. برنامه حمایتی دولت کره برای تبادل دانشجو

بورسیه‌های تبادل دانشجو با هدف ترویج رقابت بین دانشگاه‌ها، ایجاد فرصت‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی برای تجربه تحصیل در کره‌ و درک بیشتر فرهنگ کره ارائه می‌شوند. برنامه حمایتی دولت کره یک بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی است که مایل به تحصیل در یک دوره تحصیلی تبادل دانشجویی ۱۰ ماهه (دو ترم) یا چهار ماهه (یک ترم) هستند. بنابراین این برنامه‌ حمایتی برای تبادل دانشجویان به‌عنوان بورسیه تحصیلی کوتاه‌مدت شناخته می‌شود. هر سال تقریباً ۲۰۰ بورسیه تبادل دانشجو ارائه می‌شود که هرکدام شرایط مخصوص به خود را دارند.

۳. بورسیه GKS برای دانشجویان علوم و مهندسی کشورهای ASEAN

دولت کره به دانشجویان کشورهای جنوب شرقی آسیا که در حال تحصیل علم و فناوری هستند، بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌کند تا تجربه دانش‌اندوزی ارزشمندی را برای آن‌ها در کره به وجود بیاورد. در عین‌ حال، این بورسیه می‌تواند با جذب استعدادها به دوستی بین کره و کشورهای جنوب شرق آسیا کمک زیادی کند. حدود ۱۲۰ دانشجوی بین‌المللی هر ساله این بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند و بین جولای تا آگوست (به‌مدت ۶ هفته) برای تحصیل به کره جنوبی می‌آیند. این بورسیه هزینه‌ بلیت هواپیما، بیمه و هزینه‌های اقامت را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های دانشگاهی کره جنوبی

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های کره جنوبی نسبت به دریافت بورسیه‌های دولتی راحت‌تر است. بسیاری از دانشگاه‌های کره (دولتی و خصوصی) برنامه‌های بورسیه تحصیلی دارند که از ۲۵ درصد تا ۱۰۰ درصد شهریه دانشجویان بین‌المللی را پوشش می‌دهند. بورسیه‌ها معمولا بر اساس یک یا چند عامل زیر به دانشجویان اختصاص می‌یابند:

 • سوابق تحصیلی عالی
 • مهارت‌های خوب زبان خارجی
 • بر اساس معرفی اساتید دانشگاه‌های خارجی، مؤسسات تحقیقاتی و دانشکده‌های ملی و موارد دیگر

دانشگاه ملی سئول یکی از مؤسسات برتر کره جنوبی در ارائه انواع بورسیه تحصیلی است. این دانشگاه بورسیه رئیس‌جمهور را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. دانشجویانی که سوابق تحصیلی عالی و نمره بالا در مهارت زبان انگلیسی دارند، در اولویت خواهند بود. علاوه بر این، دانشجویانی که از دانشگاه‌ها پذیرش می‌گیرند، به‌طور خودکار برای بورسیه رئیس‌جمهور در نظر گرفته می‌شوند. با این‌ حال، اولویت با متقاضیان رشته‌های بهداشت عمومی، پزشکی، کشاورزی، مهندسی و مطالعات کره‌ای است.

مؤسسه علم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) یکی از بهترین دانشگا‌ه‌های کره جنوبی در زمینه علوم و فناوری است. همچنین اولین دانشگاه تحقیقاتی در کره است که توسط سازمان‌ها و دولت کره تأمین مالی می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه KAIST یک برنامه کمک مالی با بودجه کامل است که هم به دانشجویان داخلی و هم به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی دیگر دانشگاه‌های کره جنوبی که بیشتر مورد توجه دانشجویان خارجی قرار دارند، عبارت‌اند از:

 • دانشگاه چانگ آنگ
 • دانشگاه سجونگ
 • دانشگاه کیونگ هی
 • دانشگاه سوگانگ

بورسیه‌های بنیادی کره جنوبی

برخی از بورسیه‌های کره جنوبی توسط سازمان و بنیادها تأمین مالی می‌شوند. در ادامه به دو مورد از مهم‌ترین این بورسیه‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. بورسیه POSCO TJ Park برای دانشجویان آسیایی

تمامی دانشجویان کشورهای آسیایی می‌توانند‌ از این فرصت طلایی استفاده کنند. بورسیه فول فاند POSCO TJ Park به‌طور انحصاری برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده. هدف اصلی این بورسیه پرورش و آموزش نسل‌های آینده خانواده‌های آسیایی است. به دریافت‌کنندگان این بورسیه هزینه تحصیل برای چهار ترم و ماهانه ۹۰۰ دلار هزینه زندگی تعلق می‌گیرد.

فرآیند انتخاب متقاضیان برای این بورسیه به دو مرحله تقسیم می‌شود. در مرحله اول مدارک ارسالی و درخواست‌های داوطلبان ارزیابی می‌شود. مرحله دوم شرکت در مصاحبه است. اگر داوطلب هر دو مرحله انتخابی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد، واجد شرایط دریافت بورسیه POSCO TJ Park می‌شود و باید به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کند.

۲. بورسیه بنیاد کره جنوبی (Korea Foundation)

بنیاد کره جنوبی هزینه‌های تحصیل دانشجویانی را که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در کره ثبت‌نام کرده‌اند به‌مدت یک سال پوشش می‌دهد. هدف سالانه این بورسیه حمایت از حدود ۱۵۰ دانشجو از ۳۰ کشور جهان است. دانشجویان رشته‌های علوم طبیعی، پزشکی، مهندسی، MBA، حقوق و مترجمی واجد شرایط درخواست برای این بورسیه نیستند.

شرایط بورسیه تحصیلی کره جنوبی

هر بورسیه تحصیلی کره جنوبی شرایط مخصوص به خود را دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

شرایط بورسیه گلوبال کره جنوبی (GKS)

شرایط عمومی:

 • متقاضی و والدین او نباید تابعیت کره‌ای داشته باشند.
 • متقاضی باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشد تا برای مدت طولانی در کره بماند.
 • متقاضی نباید در کره تحصیل‌ کرده یا فارغ‌التحصیل شده باشد.
 • اگر دانشجو قبلاً بورسیه تحصیلی دولت کره را دریافت کرده‌ و توسط سفارت نامزد شده‌، فقط یک بار دیگر می‌تواند برای بورسیه تحصیلی اقدام کند.
 • داشتن معدل (GPA) بالاتر از ۸۰ درصد از آخرین مدرک تحصیلی ضروری است.

شرایط خاص:

 • بورسیه دولت کره برای دانشجویان کارشناسی: متقاضی باید از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌ باشد و در تاریخ درخواست (۱ مارس) زیر ۲۵ سال سن داشته باشد.
 • بورسیه دولت کره برای مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری): متقاضی باید با مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌ باشد و تا تاریخ ارسال درخواست (۱ سپتامبر) زیر ۴۰ سال سن داشته باشد.

شرایط برنامه حمایتی دولت کره برای تبادل دانشجو

 • متقاضی باید دانشجوی بین‌المللی باشد و در دانشگاهی با امکان تبادل دانشجو ثبت‌نام کرده باشد.
 • متقاضی باید معدل بالای ۸۰ درصد داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل دو ترم را در دانشگاه خود گذرانده باشد. (دانشجویان سال دوم و بالاتر)
 • او باید برای دوره‌های معمولی دانشگاه ثبت‌نام کند. (دوره‌های زبان کوتاه‌مدت جزو دوره‌های عادی محسوب نمی‌شوند.)
 • نباید قبلا از دولت کره بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشد.
 • خودش و والدینش نباید تابعیت کره‌ای داشته باشند.
 • هنگام تحصیل در کره، گذراندن یک کلاس (حداقل دو واحد) در مورد کشور کره جنوبی (برنامه زبان کره‌ای یا فرهنگ کره‌ای) الزامی است.

شرایط بورسیه دانشگاه ملی سئول

 • متقاضیان بین‌المللی که در دوره‌های چهار ساله کارشناسی ثبت‌نام کرده‌اند، واجد شرایط این بورسیه هستند.
 • کسانی که مایل به تحصیل در دوره‌های بیش از چهار سال هستند (مانند پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و معماری) نمی‌توانند برای این بورسیه اقدام کنند.
 • متقاضی باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشد.

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی از این قرارند:

 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • توصیه‌نامه از اساتید یا کارفرمایان
 • بیانیه شخصی (فقط برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکتری الزامی است.)
 • رزومه تحصیلی (فقط برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکتری الزامی است.)
 • پروپوزال تحقیقاتی (فقط برای متقاضیان دکتری الزامی است.)
 • انگیزه‌نامه
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه

مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی

درخواست برای بورسیه تحصیلی در کره جنوبی معمولاً شامل چندین مرحله به شرح زیر است:

 1. در مورد انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی تحقیق کنید و آن‌هایی را که به بهترین نحو با شرایط شما مطابقت دارند، شناسایی کنید. برخی از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در کره جنوبی بورسیه گلوبال کره (GKS) و بورسیه بنیاد کره هستند.
 2. مطمئن شوید که معیارهای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی مورد نظر خود را دارید. شرایط و معیارها متفاوت‌اند، اما معمولاً عملکرد تحصیلی، مهارت زبان و محدودیت‌های سنی لحاظ می‌شوند.
 3. اکثر درخواست‌های مربوط به بورسیه به مدارک مختلف نیاز دارند. مطمئن شوید که دستورالعمل‌های مربوط به درخواست بورسیه مورد نظر خود را به‌دقت خوانده‌اید و تمام مدارک مورد نیاز را آماده کرده‌اید.
 4. پس از تهیه تمام مدارک لازم، درخواست خود را تا مهلت مقرر ارسال کنید. بیشتر درخواست‌های مربوط به بورسیه را می‌توان به‌صورت آنلاین ارسال کرد، اما برخی از آن‌ها ممکن است به ارسال فیزیکی هم نیاز داشته باشند.
 5. پس از ارسال درخواست خود، باید منتظر بمانید تا مراحل انتخاب تکمیل شود. اگر برای بورسیه انتخاب شدید، به شما اطلاع داده می‌شود.
 6. اگر بورسیه تحصیلی به شما اعطا شود، باید شرایط خاصی مانند شرکت در دوره‌های زبان یا تکمیل یک دوره دانشگاهی را برآورده کنید. قبل از پذیرش بورسیه حتماً توافق‌نامه را به‌دقت بخوانید.

هزینه‌های تحت پوشش بورسیه‌های تحصیلی کره جنوبی

در جدول‌های زیر مبلغ و موارد تحت پوشش بورسیه‌های تحصیلی کره جنوبی آمده است.

بورسیه گلوبال کره جنوبی

نوع پوششمبلع پوشش
بلیت هواپیماپوشش تمام هزینه
کمک‌هزینه ثبت‌نام مجدد۱۵۵ دلار
کمک‌هزینه زندگی۷۰۰ تا ۷۷۵ دلار
بیمه درمانی۱۵ دلار (ماهانه)
دوره‌های یادگیری زبان۶۲۰ دلار (سه ماهه)
شهریه تحصیلیتمام هزینه (حداکثر ۳۸۷۰ دلار در هر ترم)
جایزه کسب مهارت عالی در زبان کره‌ای۷۷ دلار
پشتیبانی تحقیقاتی۱۶۲ تا ۱۸۵ دلار (در هر ترم)
هزینه چاپ پایان‌نامه۳۸۷ تا ۶۲۰ دلار
کمک‌هزینه تکمیلی۷۷ دلار (یک بار)

بورسیه دولت کره جنوبی برای دانشجویان تبادلی

نوع پوششمبلع پوشش
کمک‌هزینه‌ زندگی۳۸۷ دلار (ماهانه)
کمک‌هزینه ثبت‌نام۱۵۵ دلار
بلیت رفت‌وبرگشت هواپیماپوشش کامل
بیمه درمانی۱۵ دلار (پرداخت توسط دانشگاه)

سایر بورسیه‌ها معمولاً شهریه دانشگاه، هزینه زندگی و سایر موارد را شامل می‌شوند.

مشاوره اخذ بورسیه تحصیلی کره جنوبی

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات کاربران درباره بورسیه تحصیلی کره جنوبی

آیا بورسیه تحصیلی کره جنوبی به مقطع خاصی تعلق می‌گیرد؟

بله، برخی از بورسیه‌ها برای مقاطع تحصیلی خاص، مانند ارشد یا دکتری ارائه می‌شوند.

آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی محدودیت سنی دارد؟

بله، گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی محدودیت سنی دارد. محدودیت سنی برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۵ سال و برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ سال در نظر گرفته شده است.

گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی چقدر طول می‌کشد؟

اگر مدارک را به‌موقع ارسال کنید، قبل از شروع کلاس‌ها می‌توانید بورسیه خود را دریافت کنید.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی به چه مدرک زبانی احتیاج دارم؟

به نوع بورسیه بستگی دارد؛ برای مثال بورسیه گلوبال کره به گذراندن دوره‌های آموزش زبان کره‌ای به‌مدت یک سال در یک مؤسسه زبان واقع در دانشگاه‌های کره نیاز دارد.

آیا با داشتن بورسیه تحصیلی کره جنوبی می‌توانم در این کشور کار کنم؟

با دریافت بورسیه امکان کار حین تحصیل وجود ندارد.

چطور بورسیه فول فاند کره جنوبی بگیرم؟

ابتدا باید شرایط و معیارهای دریافت بورسیه را مطالعه کنید و سپس با ارسال مدارک می‌توانید برای بورسیه فول فاند دولتی کره جنوبی درخواست دهید.

پوشش‌های بورسیه تحصیلی کره جنوبی چیست؟

هر بورسیه می‌تواند‌ هزینه‌های مختلف ازجمله شهریه، هزینه اقامت، هزینه زندگی و سایر موارد را پوشش دهد.

مهم‌ترین بورسیه‌ها برای تحصیل رایگان در کره جنوبی کدام‌اند؟

بورسیه گلوبال کره جنوبی و برخی از بورسیه‌های دانشگاهی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند.

 بورسیه‌های فول فاند کره جنوبی کدام‌اند؟

بورسیه گلوبال کره جنوبی و برخی از بورسیه‌های دانشگاهی در دسته بورسیه فول فاند قرار می‌گیرند.

مبلغ بورسیه تحصیلی کره جنوبی چقدر است؟

بورسیه‌های کره جنوبی انواع مختلفی دارند که هرکدام مبلغ مشخصی دارد؛ برای مثال بورسیه گلوبال کره کل شهریه، ۱۵ دلار بیمه درمانی، ۷۷۵ دلار کمک‌هزینه زندگی و سایر موارد را پوشش می‌دهد.