لهستان کشوری در مرکز اروپا است که در همسایگی کشورهایی چون آلمان، بلاروس و روسیه قرار دارد. این کشور به‌علت شرایط جغرافیایی خوبی که دارد، ازنظر تحصیلی و کار ایده‌آل محسوب می‌شود و گزینه اول مهاجران تحصیلی و متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی لهستان به شمار می‌رود.

اگر ایده تحصیل رایگان در لهستان را دارید و می‌خواهید از طریق اخذ بورسیه تحصیلی به این کشور سفر کنید، بهترین تصمیم را گرفته‌اید. دانشگاه‌های لهستان امتیاز خوبی در بین دانشگاه‌های اروپا کسب کرده‌اند و گزینه بسیار خوبی برای افراد محصل به شمار می‌روند. در این راه باید از بسیاری موضوع‌ها اطلاع پیدا کنید که در این مقاله به تمامی آن‌ها اشاره شده است. بنابراین اگر شما هم تصمیم دارید در این کشور تحصیل کنید، خواندن این مطلب می‌تواند مسیر زندگی و نحوه مهاجرتتان را تا حد زیادی مشخص کند.

بورسیه تحصیلی
پرچم لهستان
مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی لهستان در مقاطع مختلف تحصیلی

کشور لهستان همه‌ساله دانشجویان بسیاری را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش می‌کند. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی کمتر از سایر مقاطع تحصیلی بوده و محدود به چند رشته است؛ اما تعداد دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌کنند، بیشتر است. به‌ویژه شرایط پذیرش در رشته‌های روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل بسیار ایده‌آل است. البته باید به این نکته اشاره کرد که اغلب بورسیه‌های تحصیلی در لهستان مربوط به مقطع دکترا است.

دکتری در لهستان

منبع: Demme Learning

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی لهستان

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی باید نمره‌های بسیار خوبی در دوران دبیرستان کسب کرده باشید. برای کسب بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد باید نمره‌های شما در مقطع کارشناسی، مورد قبول باشد و همچنین میزان تسلط شما به زبان انگلیسی در این مقطع بسیار مهم است. داشتن معدل بالا شرط اصلی اخذ بورسیه مقطع دکترا است؛ اما درصورتی‌که متقاضی از رزومه تحصیلی خوبی بهره‌مند باشد، می‌توان برای اخذ این نوع بورسیه تحصیلی هم اقدام کرد.

در کنار تمامی این موارد، ارائه مقاله‌های ISI و مقاله‌های تحقیقاتی که اعتبار خوبی داشته باشد، در این زمینه به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای اخذ هرگونه بورسیه باید ویزای تحصیلی دریافت کنید که حدود ۱۵ ماه اعتبار دارد و تمدیدشدنی است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی لهستان

منبع: New Eastern Europe

شرایط تحصیل رایگان در لهستان

دربارۀ شرایط تحصیل رایگان در لهستان باید گفت همه نمی‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به‌صورت رایگان تحصیل کنند. گرچه هزینه تحصیل در لهستان نسبت‌به سایرکشور‌های اروپایی کمتر است؛ اما می‌توان این هزینه‌ها را با اخذ بورسیه تحصیلی لهستان به حالت رایگان تبدیل کرد. دانشجویان در هر مقطعی که باشند، می‌توانند بورسیه تحصیلی بگیرند که یکی از مزایای آن تحصیل رایگان است.

اگر زبان انگلیسی و نمره‌های شما در سطح خوبی باشد، می‌توانید از این مزیت بهره‌مند شوید. بهره‌مندی از مشاوره حرفه‌ای که بتواند از نمره‌ها و توانمندی‌ها بیشترین استفاده را بکند، بالاترین اهمیت را دارد. در همین رابطه می‌توانید از تیم کارشناسان حرفه‌ای ویزاگرد دربارۀ شرایط مهاجرت تحصیلی مشاوره بگیرید.

شرایط تحصیل رایگان در لهستان

منبع: culture.pl

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان

یکی از اقدامات مؤثر برای رسیدن به هدفی که دارید، این است که مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان را به‌صورت کامل آماده کنید. در فهرست زیر به تمامی اسنادی که لازم خواهند شد، اشاره شده است.

  • معتبر بودن گذرنامه حداقل به‌مدت ۶ ماه
  • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر
  • ارائه شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه عکس متقاضی
  • تحویل فرم مربوطه برای اخذ ویزا به صورت تکمیل‌شده
  • ارائه نامه تمکن مالی متقاضی
  • ارائه بیمه‌نامه مربوط به متقاضی
  • ارائه گواهی سلامت

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان

منبع: culture.pl

مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای اخذ بورسیه در لهستان باید نمره‌های بسیار خوبی در مقاطع قبلی کسب کرده باشید یا رزومه تحصیلی مناسبی داشته باشید. برای اخذ ویزای تحصیلی ابتدا در سایت دانشگاه مورد نظر ثبت‌نام و مدارک خود را برای پذیرش بفرستید. پس از اخذ نامه پذیرش و ارائه مدارک مربوطه به همراه آن، مدت‌زمانی که طول می‌کشد ویزای خود را دریافت کنید، حدود دو تا سه هفته خواهد بود.

برنامه‌های بورسیه تحصیلی لهستان

منبع: Prospects

برنامه‌های بورسیه تحصیلی لهستان

برنامه‌های بورسیه تحصیلی لهستان بسیار جامع و دربرگیرنده تمام نیازها هستند. این برنامه‌ها تنوع بسیار زیادی دارند که بخشی از آن‌ها تمامی هزینه‌ها یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی و شهریه را حمایت می‌کنند. برخی از برنامه‌ها هم حتی هزینه‌های زندگی دکترا را پرداخت می‌کنند که فول فاند محسوب می‌شوند. بیشتر این برنامه‌ها کاملاً برای متقاضیان بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا مناسب هستند.

بورسیه تحصیلی دولتی لهستان | Poland Government Scholarship

آژانس ملی لهستان برای تبادل آکادمیک که NAWA نام گرفته، در ابتدا تصمیم گرفت برنامه بورسیه تحصیلی دولتی را برای دانشجویان بین‌المللی راه‌اندازی کند. بورسیه دولتی برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است که در این نوع بورسیه، کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

دانشجویانی که رشته‌های آن‌ها یکی از رشته‌های مهندسی، هنر، فناوری اطلاعات یا علوم اجتماعی است، می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند. نام کشور ایران هم در میان کشورهایی قرار دارد که دانشجویانش می‌توانند برای بورسیه تحصیلی لهستان اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ورشو لهستان | University of Warsaq Fellowship

بورسیه تحصیلی دانشگاه ورشو لهستان یا University of Warsaq Fellowship را به دانشجویی اعطا می‌کنند که معدل و رزومه تحصیلی بسیار خوبی را در سال‌های قبل کسب کرده باشد. همچنین کسب دستاوردهای علمی، دستاوردهای ورزشی در سطح ملی یا بین‌المللی و دستاوردهای هنری چشمگیر می‌تواند در اخذ بورسیه کمک کند. علاوه بر این، شرکت‌کنندگان المپیادهای علمی هم برتری نسبی در راه کسب بورسیه دارند.

دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه ورشو تحصیل می‌کنند، این امکان را خواهند داشت از کمک هزینه تحصیلی هم بهره ببرند. دانشگاه ورشو امکانات زیادی برای دانشجویان مقطع دکترا دارد. دانشگاه ورشو لهستان برای آن دسته از دانشجویانی مناسب است که فیلد تحقیقاتی آن‌ها به ساختارهای نانو و اپتیک و برنامه‌نویسی ارتباط داشته باشد.

اگر پیش‌زمینه یا سابقه تحقیقاتی در یکی از این موارد گفته‌شده را داشته باشید، پروسه اخذ بورسیه بسیار راحت‌تر خواهد شد. تعداد بورسیه‌های تحصیلی هرساله در این بخش بسیار کم است، به همین دلیل فقط به برجسته‌ترین دانشجویان پذیرش داده خواهد شد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماری کوری اسکولدوسکا لهستان | Maria Curie SklodowskaUniersity Scholarship

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماری کوری اسکولدوسکا لهستان واقع در لوبلین، بورسیه‌های تحصیلی مناسبی را در رشته‌های هنرهای گرافیکی، روابط بین‌الملل، مدیریت گردشگری، تجارت بین‌الملل و... ارائه می‌دهد.

اگر دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند در لهستان تحصیل کنند و به‌دنبال فول فاند هستند، بهتر است دانشگاه ماریا کوری-اسکلودووسکا را که به نام UMCS نیز شناخته می‌شود انتخاب کنند. این دانشگاه برای دانشجویان مقطع دکترا بهترین امکانات را ارائه می‌دهد و تقریباً دانشجویان بین‌المللی از همه کشورها می‌توانند درخواست دهند.

ارائه مدرک زبان انگلیسی در این دانشگاه اجباری است و اگر سابقه دستاوردهای تحصیلی، اجتماعی، ورزشی و علمی‌ داشته باشید کمک هزینه اضافی به شما تعلق می‌گیرد. یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای کسب تجربه و شرکت از طریق رویدادها پیدا می‌کنند. همچنین به دانشجویان در توسعه مهارت‌های حرفه‌ای و اجتماعی از طریق برنامه‌های توسعه شغلی کمک می‌کند.

بورسیه تحصیلی بین‌المللی اولام لهستان | ULAM International Scholarship

بورسیه تحصیلی بین‌المللی اولام لهستان یا ULAM International Scholarship با هدف جذب استعدادهای پژوهشی از سراسر جهان راه‌اندازی شد و هدف از این برنامه این بود که دانشجویان برتر از سراسر جهان با هدف تحقیق و پژوهش، بتوانند به توسعه علمی لهستان کمک کنند. حرفه تحقیقاتی که دانشمندان برای پیشرفت در مؤسسه‌های میزبان در لهستان ساخته‌اند.

از مزایای بورسیه تحصیلی اولام لهستان می‌توان به کمک هزینه تحصیلی ده‌هزار زلوتی اشاره کرد. مدرکی که با آن برای تحصیل در این دانشگاه اپلای می‌کنید، باید در یک زمینه علمی و در کشوری غیر از لهستان گرفته شده باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم انسانی SWPS لهستان

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم انسانی SWPS لهستان برای داوطلبان بین‌المللی است که در زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند. دانشگاه علوم انسانی وابسته به مؤسسه روان‌شناسی، مؤسسه زیست‌شناسی تجربی و آکادمی علوم لهستان است که یکی از مؤسسه‌های معتبر در لهستان به حساب می‌آید.

بورسیه SWPS به آن دسته از دانشجویانی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل خود را ادامه دهند. این بورسیه برای افرادی که زبان اول آن‌ها انگلیسی است فول فاند خواهد بود و برای دانشجویان سایر کشورها شرایط طوری است که باید ثابت کنند مهارت‌های کافی و لازم برای حضور در این برنامه را دارند.

برنامه‌های بورسیه تحصیلی لهستان

معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان

در کشور لهستان بالغ بر ۵۰۰ دانشگاه و مؤسسه‌های علمی به‌صورت دولتی و خصوصی تأسیس شده است. دانشگاه ورشو جزو بهترین دانشگاه‌های کشور لهستان است. این دانشگاه دراعطای بورسیه تحصیلی پیش‌قدم است و امتیازهای ویژه‌ای به دانشجویان دکترا ارائه می‌کند. یکی از این امتیازات، تحصیل رایگان در مقطع دکترا است.

این گزینه می‌تواند برای همه دانشجویان مقطع دکترا بسیار جذاب باشد. اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا در کشور لهستان دارید، باید سابقه تحصیل و نمره‌های شما قابل قبول باشد. دانشگاه جاگلونیا نیز از این موارد مستثنا نیست و می‌توانید از این دانشگاه معروف بورسیه تحصیل در لهستان بگیرید.

یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر لهستان برای اخذ بورسیه، دانشگاه وروسلاو است که مسلط بودن به زبان این کشور، تأثیر بسزایی در کسب بورسیه از این دانشگاه خواهد داشت. دانشگاه لازارسکی هم در ارائه بورسیه تحصیلی رایگان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا پیش‌قدم است.

در سال‌های اخیر شاید این باور شکل گرفته که اخذ بورسیه برای مقطع دکترا بسیار سخت و نشدنی است و حتی همین باعث شده بسیاری از دانشجویان بااستعداد و توانمند، گزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان را در نظر نگیرند؛ اما تمامی مراحل با کمک گرفتن از مشاوران و کارشناسان باتجربه ویزاگرد بسیار ساده‌تر خواهد شد.

بهترین دانشگاه‌ها برای بورسیه تحصیلی لهستان

منبع: Times Higher Education

فرم مشاوره بورسیه تحصیلی لهستان

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

جمع‌بندی و سوالات متداول

چگونه بورسیه تحصیلی رایگان بگیرم؟

برای اخذ بورسیه تحصیلی لهستان، باید نمره‌های بسیارخوب یا رزومه تحصیلی مناسب داشته باشید و به زبان انگلیسی مسلط باشید. سپس می‌توانید از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، بورسیه تحصیلی این کشور را بگیرید.

آیا تحصیل در لهستان برای دانشجویان بین‌المللی رایگان است؟

باید به این موضوع اشاره کنیم که تحصیل برای افراد بومی و حوزه اروپا رایگان است؛ اما برای داشتن تحصیل رایگان برای دانشجویان از سایر نقاط جهان در دانشگاه‌های لهستان، باید بورسیه تحصیلی داشته باشید.

آیا با داشتن بورسیه تحصیلی لهستان می‌توانم در این کشور کار کنم؟

بله. می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت و به‌مدت ۲۰ ساعت در هفته یا سه ماه به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار شوید. این موضوع در تأمین سایر هزینه‌های شما بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان به چه مدرک زبانی احتیاج دارم؟

برای اخذ بورسیه تحصیلی لهستان برای افراد بین‌المللی تسلط به زبان انگلیسی الزامی است. اگر زبان لهستانی شما قابل قبول باشد، مزیت‌هایی برای شما به همراه خواهد داشت. برای فراگیری زبان لهستانی می‌توانید در کلاس‌های زبان در این کشور شرکت کنید.

کدام دانشگاه‌های لهستان بورسیه تحصیلی می‌دهند؟

دانشگاه ورشو، دانشگاه جاگلونیا، دانشگاه وروسلاو و دانشگاه لازارسکی همگی بورسیه تحصیلی مناسب برای مقاطع مختلف ارائه می‌دهند.

گرفتن بورسیه تحصیلی لهستان چقدر طول می‌کشد؟

اخذ ویزای تحصیلی و دریافت بورسیه تحصیلی لهستان دو تا سه هفته طول می‌کشد. البته صحیح و تکمیل بودن مدارک شما و استفاده از مشاوران باتجربه و باسابقه در روند این پروسه تأثیرگذار خواهد بود.