مدارس استرالیا ازلحاظ علمی و آموزشی جزو مدارس برتر دنیا محسوب می‌شوند. تحصیل دانش‌آموزان در مدارس این کشور بستری مناسب برای ادامه‌تحصیل آنان در دانشگاه‌های معتبر دنیا را فراهم می‌کند.

مراکز آموزشی و مدارس استرالیا ازنظر علمی و امکانات به‌روز و پیشرفته‌ای که دراختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند، در فهرست بهترین مدارس دنیا جای دارند. دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس این کشور و دریافت مدرک خود، می‌توانند وارد کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر استرالیا و سایر کشورهای جهان شوند و درنهایت، در مشاغل مرتبط با رشته خود فعالیت کنند.

مدارس استرالیا پذیرای دانش‌آموزان بین‌المللی از سراسر دنیا هستند. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس این کشور باید ویزای ساب کلاس ۵۰۰ استرالیا را دریافت کنند و دیگر شرایط لازم را داشته باشند. طیف گسترده‌ای از مدارس دولتی و غیر دولتی استرالیا امکان انتخاب مدرسه مناسب را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است.

انواع مدارس استرالیا

انواع مدارس استرالیا ازلحاظ ساختار سازمانی به ۲ نوع مدارس دولتی استرالیا و مدارس غیر دولتی استرالیا تقسیم می‌شوند. این نوع مدارس از جهات مختلف نظیر میزان شهریه و نوع قوانین موجود در مدرسه و نحوه نظارت دولت بر آن‌ها با یکدیگر فرق دارند. در مدارس دولتی و غیر دولتی استرالیا، کیفیت آموزشی مطلوب است و دانش‌آموزان در سیستم آموزشی استاندارد درس می‌خوانند. درادامه، مدارس دولتی و غیر دولتی استرالیا را به‌تفکیک بررسی می‌کنیم. 

مدارس دولتی استرالیا

مدارس دولتی که دوسوم دانش‌آموزان استرالیا در آن‌ها تحصیل می‌کنند، از حمایت کامل دولت این کشور برخوردارند. مسئولیت تامین بودجه و نظارت بر قوانین این مدارس نیز بر‌عهده دولت استرالیا قرار دارد. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس دولتی، باید مدرسه‌ نزدیک محل سکونت خود را انتخاب کنند؛ مگر اینکه به‌دلایل مختلفی مدرسه موجود در محل سکونت دانش‌آموز برای او مناسب نباشد. 

تحصیل در مدارس دولتی استرالیا رایگان یا شهریه بسیار کمی برای آن در نظر گرفته شده است. والدین برای تحصیل دانش‌آموز خود در این نوع مدارس باید بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار بابت لوازم‌التحریر و لباس فرم مدرسه و سایر هزینه‌های جانبی بپردازند. امکان تحصیل در مدارس دولتی از مقطع مهدکودک تا سال دوازدهم وجود دارد. نکته مهم اینکه در مدارس دولتی استرالیا، سخت‌گیری زیادی درزمینه پذیرش دانش‌آموزان بین‌‌المللی وجود دارد. 

مدارس غیر دولتی استرالیا

مدارس غیر دولتی استرالیا را نهادهای خصوصی اداره می‌کنند. این نوع مدارس نیز براساس قوانین کشور استرالیا فعالیت می‌کنند؛ اما شیوه آموزش و تدریس در آن‌ها با یکدیگر فرق دارد و امکانات و برنامه‌ درسی گسترده‌تری دراختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. 

نحوه پذیرش دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی استرالیا تا حدی با مدارس دولتی متفاوت است؛ به‌طوری‌که‌ علاوه‌بر توجه به سوابق تحصیلی دانش‌آموز، از او می‌خواهند که در مصاحبه و آزمون‌های ورودی مدرسه شرکت کند. در آزمون ورودی، سطح علمی و مهارت زبان انگلیسی دانش‌آموز سنجیده می‌شود. 

کیفیت آموزشی در مدارس غیر دولتی استرالیا عالی است و در عموم آن‌ها، از روش‌های نوین آموزشی استفاده می‌شود. برخی از این نوع مدارس به پانسیون برای اقامت دانش‌آموزان مجهزند. مدارس غیر دولتی استرالیا گزینه مناسبی برای تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی هستند.

انواع مدارس غیر دولتی استرالیا عبارت‌اند از:

 • مدارس خصوصی استرالیا
 • مدارس مستقل استرالیا
 • مدارس زبان انگلیسی استرالیا
 • مدارس مذهبی استرالیا
 • مدارس استثنائی استرالیا
 • مدارس شبانه روزی استرالیا
 • مدارس آموزش از راه دور
 • مدارس ایرانی استرالیا

مدارس خصوصی استرالیا

مدارس خصوصی زیر‌مجموعه مدارس غیر دولتی استرالیا هستند. این نوع مدارس دانش‌آموزان بین‌المللی را ثبت‌نام می‌کنند و در فرایند ثبت‌نام، از آنان آزمون ورودی می‌گیرند. شهریه تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا سالانه بین ۲۰هزار تا ۴۰هزار دلار برآورد می‌شود. 

بودجه مدارس خصوصی استرالیا از نهاد‌های خصوصی و شهریه دریافتی و کمک‌های مالی تامین می‌شود. در این نوع مدارس، از معلمان باتجربه و کارآزموده برای تدریس استفاده می‌شود. مدیران مدرسه این حق را دارند که سیستم گزینشی خاصی برای پذیرش دانش‌آموزان تعیین کنند. مدارس خصوصی استرالیا به پانسیون برای اقامت دانش‌آموزان مجهز هستند. پانسیون‌ها استانداردهای لازم را دارند و دانش‌آموزان در آنجا با هم‌سالان خود زندگی می‌کنند.

مدارس مستقل استرالیا

مدارس مستقل استرالیا نوعی مدارس خصوصی هستند که مستقل از دولت و سازمان‌های مذهبی فعالیت می‌کنند. این نوع مدارس به‌واسطه هیئت‌مدیره یا شورا اداره می‌شوند و استقلال کافی را برای پیاده‌سازی استراتژی‌های آموزشی خاص خود و ارائه برنامه‌های درسی گسترده دارند.

مدارس مستقل استرالیا معمولا از استانداردهای تعریف‌شده برای عموم مدارس فراتر می‌روند و طیف وسیع‌تری از برنامه‌های فوق‌‌برنامه را ارائه می‌دهند. بودجه این نوع مدارس نیز از شهریه دریافتی از دانش‌آموزان تامین می‌شود. ناگفته نماند که برخی از مدارس مستقل استرالیا به دانش‌آموزان برتر ازلحاظ علمی و ورزشی و هنری، بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. این نوع مدارس را ادیانی غیر از کاتولیک و ایدئولوژی‌های آموزشی اداره می‌کنند. 

مدارس زبان انگلیسی استرالیا

مدارس زبان انگلیسی استرالیا برای دانش‌آموزانی در نظر گرفته شده‌اند که انگلیسی زبان اصلی آنان نیست. فعالیت این نوع مدارس معمولا از ساعت ۱۵ به‌بعد است. دانش‌آموزان می‌توانند تا ۱۲سالگی در مدارس زبان انگلیسی درس بخوانند. 

برای ثبت‌نام در مدارس زبان انگلیسی، تاریخ دقیق شروع ترم یا سال تحصیلی را در وبسایت رسمی مدرسه مدنظرتان بررسی کنید.

مراحل ثبت‌نام در این نوع مدارس بدین‌شرح‌اند:

 1. انتخاب دوره و مدرسه مدنظر
 2. ارائه درخواست ازطریق وبسایت مدرسه
 3. پرداخت هزینه شهریه
 4. دریافت دعوت‌نامه از مدرسه
 5. اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی

مدارس مذهبی استرالیا

مدارس مذهبی استرالیا که به آن‌ها مدارس کاتولیک نیز گفته می‌شود، زیر‌‌مجموعه مدارس خصوصی هستند. بااین‌حال، هزینه تحصیل در این نوع مدارس کمتر است و حدود ۸۰درصد هزینه‌ها را کلیسا پرداخت می‌کند. نهادهای مذهبی وظیفه نظارت بر مدارس مذهبی استرالیا را برعهده دارند و در آن‌ها، حساسیت زیادی روی رفتار دانش‌آموزان وجود دارد. 

بیش از ۱۷۰۰ مدرسه کاتولیک در کشور استرالیا وجود دارند و افزون‌بر ۷۵۰هزار نفر دانش‌آموز در آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. براساس آمار به‌دست‌آمده، در سال ۲۰۱۸ از هر ۵ نفر دانش‌آموز،‌ ۱ نفر در مدارس مذهبی استرالیا درس می‌خواند. نکته مهم اینکه دانش‌آموزان غیرکاتولیک نیز می‌توانند در این مدارس ثبت‌نام کنند؛ اما باید هم‌سو با اعتقادات مذهبی کلیسا پیش بروند. 

مدارس استثنائی استرالیا

مدارس استثنایی استرالیا به‌طور اختصاصی برای دانش‌آموزان معلول و نیازمند دریافت آموزش‌‌های خاص و استعدادهای درخشان در نظر گرفته شده‌اند. برنامه‌های آموزشی این نوع مدارس متناسب با نیازهای دانش‌آموزان طراحی شده‌اند و بین والدین، معلمان، درمانگران و سایر متخصصان تعامل مناسبی وجود دارد. 

در مدارس استثنایی استرالیا، به وضعیت جسمی و روحی دانش‌آموزان بسیار توجه می‌شود؛ به‌طوری‌که در برخی از آن‌ها روان‌شناسان مسئول رسیدگی به وضعیت روحی دانش‌آموزان هستند. مدارس استثنایی دانش‌آموزان را برای استفاده از حداکثر توانمندی‌هایشان آماده و هدایت می‌کنند. 

مدارس شبانه روزی استرالیا

مدارس شبانه روزی استرالیا (‌بوردینگ اسکول‌ها) برای دانش‌آموزان بین‌المللی و استرالیایی در نظر گرفته شده‌‌اند. مدارس خصوصی و مستقل خوابگاه‌های شبانه‌ روزی در نزدیکی خود دارند که در آن‌ها دانش‌آموزان در اتاق‌های مشترکی زندگی می‌کنند. برخی از مدارس شبانه روزی استرالیا به‌صورت تک‌جنسیتی و برخی دیگر به‌صورت مختلط هستند. 

حدود ۵/۲درصد کل مدارس استرالیا را مدارس شبانه روزی تشکیل داده‌اند که ۲۱درصد آن‌ها پسرانه و ۲۸درصد دخترانه و ۵۱درصد مختلط هستند.

دانش‌آموزان در مدارس شبانه روزی استرالیا از امکانات تفریحی و ورزشی متنوعی در اوقات فراغت خود بهره‌مند می‌شوند. برخی از امکانات موجود در مدارس شبانه روزی عبارت‌اند از:

 • کلاس‌های ورزشی، مانند بدمینتون و شنا و تنیس
 • کلاس‌های هنری، مانند نقاشی و موسیقی

شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا بیشتر از دیگر مدارس است. تحصیل در این نوع مدارس به تقویت مهارت‌های اجتماعی و برقراری ارتباط با افراد از سایر ملیت‌ها کمک می‌کند. 

مدارس آموزش از راه دور

مدارس آموزش از راه دور در حال تبدیل‌شدن به جایگزینی برای مدارس سنتی هستند. در‌حال‌حاضر، در هر ایالت استرالیا حداقل ۱ مدرسه آموزش از راه دور دولتی وجود دارد و سایر آن‌ها خصوصی هستند. این نوع مدارس برای دانش‌آموزانی مناسب هستند که به هر دلیلی شرایط حضور در مدرسه را ندارند. یکی از دلایل محبوبیت مدارس آموزش از راه دور یا مدارس آنلاین انعطاف‌پذیری آن‌ها است. 

مدارس ایرانی استرالیا

مدارس ایرانی استرالیا برای دانش‌آموزانی مناسب هستند که قصد دارند در مدرسه‌ای با فرهنگ ایرانی تحصیل کنند. عموم مدارس ایرانی استرالیا امکان تحصیل دانش‌آموزان در مقاطع مختلف، از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را فراهم کرده‌اند. زبان اصلی تدریس در این نوع مدارس فارسی است؛ اما تدریس زبان انگلیسی نیز نقش پررنگی در برنامه آموزشی آن‌ها ایفا می‌کند.

برخی از مدارس ایرانی استرالیا ازاین‌قرارند:

 • آموزشگاه زبان فارسی WA 
 • مدرسه فرهنگی ایرانیان ملبورن
 • مدرسه راید پرشین 

سیستم آموزشی مدارس استرالیا

سیستم آموزشی مدارس استرالیا شامل مهدکودک و ۳ مقطع تحصیلی اصلی است. طول دوره تحصیل در مدارس این کشور ۱۳ سال و تا ۱۶سالگی برای دانش‌آموزان اجباری است.

سیستم آموزشی مدارس استرالیا بدین‌شرح‌اند:

مهدکودک: ۴ تا ۶سالگی 

ابتدایی: پایه اول تا ششم (۷ تا ۱۱سالگی)

دبیرستان دوره اول: پایه هفتم تا دهم (۱۲ تا ۱۶سالگی)

دبیرستان دوره دوم: پایه یازدهم و دوازدهم (۱۶ تا ۱۸سالگی)

سال تحصیلی در استرالیا از اواخر ژانویه شروع می‌‌شود و تا اواسط دسامبر ادامه پیدا می‌کند. هر سال تحصیلی به ۲ ترم تقسیم می‌شود که هر ترم شامل ۱۰ هفته است. بین ۲ ترم تحصیلی، تعطیلات ۲هفته‌ای وجود دارد. تعطیلات تابستانی نیز ۶ هفته است.

تاریخ شروع و پایان هر سال تحصیلی در ایالت‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد؛ اما قاعده کلی آن از ژانویه تا دسامبر است. 

معمولا به‌منظور آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات نهایی، پایه‌های دهم و یازدهم ۲ هفته و پایه‌ دوازدهم ۳ هفته دروس خود را زودتر به‌پایان می‌رسانند.

برخی از قوانینی که در مدارس استرالیا باید رعایت شوند، عبارت‌اند از:

 • روزهای کاری مدارس از دوشنبه تا جمعه است.
 • ساعات کاری مدارس از ۹ تا ۱۵ است. 
 • دانش‌آموزان باید قوانین مربوط به لباس تعریف‌شده مدرسه را رعایت کنند.
 • دانش‌آموزان به رعایت قوانین امنیتی تعیین‌شده مدرسه ملزم هستند. 

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا براساس خصوصی یا دولتی بودن و ایالت محل قرارگرفتن مدرسه تا حدودی متفاوت است. مدارس دولتی استرالیا برای پذیرش دانش‌آموزان بین‌المللی سخت‌گیری بیشتری می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، بسیاری از دانش‌آموزان مدارس خصوصی را انتخاب می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در استرالیا، باید از شرط سنی و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس این کشور اطلاع داشته باشید. 

شرط سنی برای تحصیل در مدارس استرالیا

شرط سنی برای تحصیل در مدارس استرالیا به مقطع تحصیلی دانش‌آموزان بستگی دارد. به‌‌طور کلی، کودکان ۳ تا ۶ سال می‌توانند در مهدکودک‌های استرالیا ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام در این مقطع اجباری نیست؛ اما کودکان را برای ورود به مقطع ابتدایی آماده می‌کند. 

مقطع ابتدایی مدارس استرالیا از ۷سالگی کودکان آغاز می‌شود و تا ۱۱سالگی آنان ادامه می‌یابد. تحصیل در این مقطع برای دانش‌آموزان اجباری است. دوره دبیرستان اول بازه سنی ۱۲ تا ۱۶ سال را شامل می‌شود و تحصیل در این مقطع نیز اجباری است.

دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ سال می‌توانند تحصیلات خود را در دوره دوم دبیرستان ادامه دهند. بازه سنی دقیق این دوره براساس نوع ایالت و مدرسه ممکن است متفاوت باشد؛ ازاین‌رو، برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است وبسایت مدرسه مدنظرتان را بررسی کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا

تدریس در عموم مدارس استرالیا به زبان انگلیسی و در برخی از مدارس دولتی به زبان مائوری انجام می‌شود. مدارس بین‌المللی براساس ساختارشان، ممکن است از ۲ زبان مختلف برای تدریس استفاده کنند. 

با‌توجه‌به زبان رایج در مدارس که انگلیسی است، دانش‌آموزان بین‌المللی براساس مقطع تحصیلی‌شان، باید مهارت خود را در این زبان نشان دهند. مدرک زبان موردانتظار را هر مدرسه مشخص می‌کند. برخی از مدارس برای تقویت زبان انگلیسی دانش‌آموزان، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند. باوجوداین، توصیه می‌کنیم که دانش‌آموزان پایه هفتم به‌بعد مدارک زبان انگلیسی معتبر را دریافت کنند.

نمرات مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا عبارت‌اند از:

 • مدرک زبان آیلتس: براساس مقطع تحصیلی نمره بین ۴ تا ۶
 • مدرک زبان تافل: براساس مقطع تحصیلی نمره بین ۳۱ تا ۶۰

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا بدین‌شرح‌اند:

 • اطلاعات شخصی
 • کپی گذرنامه یا شناسنامه
 • اطلاعات تماس ضروری
 • وضعیت اقامت در استرالیا
 • اطلاعات مربوط به ویزا
 • گواهی پزشکی و سلامت
 • بیانیه ورود موقت
 • کپی مقاطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • تمکن مالی
 • بیمه دانش‌آموزی (درصورت وجود)

فراموش نکنید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. 

مراحل دریافت پذیرش از مدارس استرالیا 

مراحل دریافت پذیرش از مدارس استرالیا ازاین‌قرارند:

 1. تحقیق و بررسی‌ مدارس مختلف ازلحاظ امکانات‌ رفاهی و شهریه و امکانات آموزشی
 2. تهیه مدارک مورد نیاز مدرسه
 3. تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه و ارسال مدارک
 4. دریافت نامه پذیرش از مدرسه
 5. قبول‌کردن پیشنهاد و پرداخت هزینه‌های ذکرشده
 6. دریافت ویزا
 7. برنامه‌ریزی برای سفر و تکمیل فرایند ثبت‌نام مدرسه در استرالیا

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا به نوع مدرسه و ایالت محل قرارگرفتن آن بستگی دارد. شهریه مدارس شبانه‌ روزی در‌‌مقایسه‌با دیگر مدارس استرالیا بیشتر است و احتمال دارد به بیش از ۳۰هزار دلار در سال برسد. میانگین شهریه مدارس خصوصی که عموم دانش‌آموزان بین‌المللی آن‌ها را انتخاب می‌کنند، بین ۱۸هزار تا ۳۰هزار دلار تخمین زده می‌شود.

باید توجه کنید که حتی درصورت پذیرش مدارس دولتی، دانش‌آموزان بین‌المللی به پرداخت شهریه سالانه ۷هزار تا ۱۲هزار‌دلاری ملزم هستند. به‌طور کلی، هزینه تحصیل در مدارس استرالیا بین ۷۸۰۰ تا ۳۰هزار دلار در سال متغیر است.

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس استرالیا

مراکز آموزشی و مدارس استرالیا از اعتبار جهانی زیادی برخوردارند و مدارک آن‌ها مورد‌تایید عموم دانشگاه‌های جهان است. شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس استرالیا بدین‌صورت است که متقاضیان می‌توانند در آزمون ATAR شرکت کنند و به‌طور مستقیم وارد دانشگاه‌های استرالیا شوند. 

درمقابل، برخی از افراد ترجیح می‌دهند که وارد دوره‌ ۲ساله کالج و از آنجا وارد دانشگاه‌های این کشور شوند. درهرصورت برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا و سایر دانشگاه‌های جهان، باید حداقل انتظارات آن دانشگاه ازلحاظ میزان معدل و سطح مهارت در زبان انگلیسی برآورده شود. 

برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان، آزمون ورودی در نظر گرفته‌اند. همچنین، ادامه‌تحصیل در برخی رشته‌ها منوط به گذراندن دروس پیش‌نیاز آن‌ها در دانشگاه است. به‌عنوان مثال، دانشجویانی که قصد دارند در رشته مهندسی تحصیل کنند، باید مدرک دیپلم خود را در رشته ریاضی و فیزیک گرفته باشند. 

ویزای دانش آموزی استرالیا

ویزای دانش آموزی استرالیا (ساب کلاس ۵۰۰) امکان تحصیل در مدارس استرالیا از مقطع ابتدایی تا دبیرستان را برای دانش‌آموزان بین‌المللی فراهم می‌کند. اعتبار ویزای دانش‌ آموزی استرالیا براساس مدت‌زمان دوره تحصیل تعیین می‌شود. با دریافت ویزای ساب کلاس ۵۰۰ استرالیا، دانش‌آموزان می‌توانند اعضای خانواده‌شان را به‌عنوان همراه با خود به این کشور ببرند. همچنین، این ویزا امکان به متقاضی و اعضای خانواده‌اش اجازه می‌دهد تا هفته‌ای ۲۰ ساعت کار کنند.

پیش‌از‌این ویزای دانش‌ آموزی استرالیا با دریافت ویزای ساب کلاس ۵۷۱ امکان‌پذیر بود؛ اما در‌حال‌حاضر، دانش‌آموزان و دانشجویان باید ویزای ساب کلاس ۵۰۰ را دریافت کنند. برای آشنایی بیشتر با ویزای دانش آموزی استرالیا، درادامه نگاهی به مدارک و مراحل دریافت آن می‌اندازیم. 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

 • گذرنامه معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • داشتن حداقل ۶ سال
 • نامه پذیرش مدرسه
 • فرم رضایت والدین برای متقاضیان کوچک‌تر از ۱۸ سال
 • بیمه درمانی
 • بیانیه مربوط به ورود موقت به استرالیا
 • امضای بیانیه ارزش‌های استرالیا
 • مدرک آیلتس زبان انگلیسی با حداقل نمره ۵/۵

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

 1. در سیستم آنلاین ثبت درخواست ایمی اکانت (Immi Account)، حساب کاربری ایجاد کنید. 
 2. مدارک مورد نیاز را تهیه و جمع‌‌آوری کنید.
 3. هزینه ویزای ساب کلاس ۵۰۰ را پرداخت کنید.
 4. درخواست دریافت ویزای دانش آموزی را ارسال کنید. 

مدت‌زمان اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا ۵ سال است و اگر تحصیل شما بیشتر از این مدت طول بکشد، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. پردازش درخواست تمدید ویزای ساب کلاس ۵۰۰ بین ۳ تا ۱۲ ماه زمان می‌برد.

بهترین مدارس استرالیا

تحصیل در بهترین مدارس استرالیا بستر لازم را برای حضور دانش‌آموزان در دانشگاه‌های معتبر استرالیا و جهان فراهم می‌کند. بهترین مدارس استرالیا از‌لحاظ سطح علمی و امکانات آموزشی عبارت‌اند از: 

 • مدرسه مدرن پرت (Perth Modern School)
 • مدرسه گرامر سیدنی (Sydney Grammar School)
 • مدرسه ملبورن (Melbourne High School) 
 • مدرسه جیمز روس (James Ruse Agricultural) 
 • مدرسه ایالت بریزبین (Brisbane State High School)

مدرسه مدرن پرت (Perth Modern School)

دولت استرالیای غربی در سال ۱۹۱۱ اولین مدرسه متوسطه را به نام مدرسه مدرن پرت راه‌اندازی کرد. براساس برنامه آموزشی این مدرسه، علاوه‌بر دروس رایج، علوم و زبان‌های پیشرفته‌ای مانند زبان فرانسه به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. مدرسه مدرن پرت قدیمی‌ترین مدرسه دولتی مختلط در استرالیای غربی است. 

یکی از ویژگی‌های اصلی مدرسه مدرن پرت نبود هیچ‌گونه تنبیه دینی و انضباطی است؛ به‌طوری‌که دانش‌آموزان در عین رعایت نظم مدرسه، در محیطی آرام و مطمئن درس می‌خوانند. 

مدرسه گرامر سیدنی (Sydney Grammar School)

مدرسه گرامر سیدنی یکی دیگر از بهترین مدارس استرالیا است که ساختاری غیرمذهبی و مستقل دارد. در سال ۱۸۵۷، این مدرسه تاسیس شده و یکی از مدارس قدیمی استرالیا است. مدرسه گرامر سیدنی همواره به آموزش با‌کیفیت خود شناخته می‌شود؛ به‌طوری‌که هر‌ساله در فهرست بهترین مدارس نیو ساوت ولز قرار می‌گیرد. 

مدرسه گرامر سیدنی ۳ پردیس دارد و فارغ‌التحصیلان زیادی را در رشته‌های سیاست، تجارت، حقوق، پزشکی و هنر وارد جامعه کرده است. همچنین، دانش‌آموزان امکان شرکت در طیف گسترده‌ای از برنامه‌های فوق‌برنامه در زمینه‌های هنر و ورزش و موسیقی را دارند. دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا سال آخر دبیرستان می‌‌توانند در مدرسه گرامر سیدنی ثبت‌نام کنند.

دبیرستان ملبورن (Melbourne High School)

در سال ۱۹۰۵، دبیرستان ملبورن در شهر ویکتوریای استرالیا بنیان نهاده شده است. این مدرسه یکی از مدارس موفق این کشور از‌نظر تحصیلی است و به‌طور خاص برای دانش‌آموزان پسر در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزان مقاطع نهم تا دوازدهم می‌توانند در دبیرستان ملبورن درس بخوانند. ناگفته نماند امکان شرکت در فعالیت‌های فوق‌برنامه مانند موسیقی و ورزش برای دانش‌آموزان این مدرسه فراهم است.

مدرسه کشاورزی جیمز راس (James Ruse Agricultural) 

مدرسه کشاورزی جیمز راس نوعی دبیرستان دولتی و مختلط است که در نیو ساوت ولز قرار دارد. در سال ۱۹۵۹، این مدرسه به نام یکی از پیش‌گامان کشاورزی استرالیا، جیمز راس، تاسیس شده است. دبیرستان کشاورزی جیمز راس پذیرای دانش‌آموزان سال‌های هفتم تا دوازدهم است. 

در این مدرسه، دروس متنوعی تدریس می‌شوند؛ اما تاکید اصلی آن بر دروس ریاضیات و علوم و کشاورزی است. همچنین، امکان تجربه عملی دروس برای دانش‌آموزان فراهم است. مدرسه کشاورزی جیمز راس همواره در فهرست بهترین مدارس استرالیا قرار داشته است.

مدرسه ایالت بریزبین (Brisbane State High School)

مدرسه ایالت بریزبین نوعی دبیرستان دولتی و مختلط است و در بریزبین جنوبی در کوئینزلند قرار دارد. این مدرسه کارش را از سال ۱۹۲۱ آغاز کرده و از آن زمان به یکی از بهترین مدارس استرالیا تبدیل شده است. دانش‌آموزان کلاس‌های هفتم تا دوازدهم می‌توانند در این مدرسه ثبت‌نام کنند. 

تاکید اصلی مدرسه ایالت بریزبین بر ارائه دروس انگلیسی، ریاضیات، علوم و علوم انسانی است. علاوه‌براین، این مدرسه دانش‌آموزان را به شرکت در کلاس‌های فوق‌برنامه مانند ورزش، هنر، موسیقی و نمایش تشویق می‌کند. مدرسه ایالت بریزبین برای پذیرش دانش‌آموزان آزمون ورودی در نظر گرفته است تا سطح علمی آنان را بسنجد.

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا ازاین‌قرارند: 

 • تحصیل دانش‌آموزان در مدارسی با سطح علمی چشمگیر
 • ارائه برنامه‌های درسی متنوع در مدارس
 • امکان تعامل دانش‌آموزان با هم‌سالان خود از فرهنگ‌های مختلف
 • دسترسی دانش‌آموزان به فناوری‌های جدید و پیشرفته در مدارس

فرم مشاوره پذیرش در مدارس استرالیا

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

انواع مدارس استرالیا کدام‌اند؟

انواع مدارس استرالیا به ۲ نوع اصلی دولتی و غیر دولتی تقسیم می‌شوند.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس استرالیا چیست؟

شرط سنی برای تحصیل در مدارس استرالیا براساس مقطع تحصیلی، بازه سنی ۶ تا ۱۸ سال است. ناگفته نماند که تحصیل تا ۱۶سالگی برای دانش‌آموزان اجباری است.

زبان تحصیل در مدارس استرالیا چیست؟

زبان تحصیل در مدارس استرالیا انگلیسی است.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا چیست؟

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا مدرک زبان آیلتس و تافل است.

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا از ۷هزار تا ۳۰هزار دلار متغیر است.

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس استرالیا وجود دارد؟

خیر، امکان تحصیل رایگان در مدارس استرالیا برای دانش‌آموزان بین‌المللی وجود ندارد. بااین‌حال، امکان کاهش شهریه با دریافت بورسیه تحصیلی و پذیرش از مدارس دولتی استرالیا برای دانش‌آموزان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا بدین‌شرح‌اند: اطلاعات شخصی، کپی گذرنامه یا شناسنامه، اطلاعات تماس ضروری، وضعیت اقامت در استرالیا، اطلاعات مربوط به ویزا، گواهی پزشکی و سلامت، بیانیه ورود موقت، کپی مقاطع تحصیلی قبلی، مدرک زبان انگلیسی، تمکن مالی و بیمه دانش‌آموزی (درصورت وجود).