مدارس دانمارک بهترین سیستم آموزشی را با هزینه مقرون‌به‌صرفه به دانش‌آموزان سراسر دنیا عرضه می‌کنند. به‌همین‌دلیل، دانمارک برای تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی مناسب است. شرایط تحصیلی مطلوب در این کشور باعث شده است تا یکی از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای دانش‌آموزان و دانشجویان محسوب شود.

در دانمارک، خدمات آموزشی ازطریق پرداخت مالیات ارائه می‌شود. سیستم آموزشی دانمارک بر پایه نوآوری است و استاندارد علمی مطلوب دارد. در دانمارک بهترین مدارس ایرانی وجود دارند که در آن‌ها دانش‌آموزان به زبان فارسی آموزش می‌بینند. مدارس دولتی دانمارک رایگان هستند و برای تحصیل در مدارس خصوصی باید هزینه‌ای بین ۱۵۰ دلار تا ۳۰۰ دلار در ماه پرداخت کنید.

مراکز آموزشی و مدارس دانمارک ازنظر علمی و ازنظر امکانات به‌روزی که دراختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند، در فهرست بهترین مدارس دنیا قرار دارند. امکاناتی مانند سالن ورزشی سرپوشیده، مرکز تناسب‌اندام، استخر و کافه‌تریا به دانش‌آموزان دانمارکی عرضه می‌شود.

انواع مدارس دانمارک

دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس دانمارک انتخاب‌های متنوعی دارند. خانواده‌ها باید براساس شرایط و الویت‌هایشان، یکی از انواع مدارس دانمارک را برای تحصیل فرزندشان انتخاب کنند. معمولا برای مهاجران و افرادی که مقیم دانمارک نیستند، محدودیت بیشتری برای انتخاب مدرسه وجود دارد. بهترین گزینه برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی، تحصیل در مدارس بین ‌المللی دانمارک است. مدارس در دانمارک به ۴ دسته تقسیم می‌شوند.

انواع مدارس دانمارک عبارت‌اند از:

 • مدارس دولتی
 • مدارس خصوصی
 • مدارس بین ‌المللی
 • مدارس ایرانی

مدارس دولتی دانمارک

مدارس دولتی دانمارک، برای کودکان مقیم دانمارک رایگان است. این نوع مدارس تحت‌نظر دولت هستند و شهریه آن‌ها ازطریق پرداخت مالیات تامین می‌شود. اگر پدرومادر تا قبل از ۶ سالگی مدرسه‌ای را برای فرزند خود انتخاب نکرده باشند، شهرداری مدرسه عمومی یا فولکور (Folkeskole) را به فرزند اختصاص می‌دهد.

از مهم‌ترین شرایط لازم برای ثبت‌نام در مدارس دولتی دانمارک داشتن شماره CPR است. CPR شماره شناسایی شخصی افراد در دانمارک است. 

مقاطع مختلف مدارس دولتی دانمارک ازاین‌قرارند:

 • مهدکودک
 • ابتدایی
 • متوسطه اول
 • دبیرستان

تحصیل تا دوره متوسطه اول؛ یعنی تا پایه نهم اجباری است و بعد از آن دانش‌آموز می‌تواند مدرسه را ترک کند.

مدارس خصوصی دانمارک

مدارس خصوصی دانمارک از مدارس دولتی فضای کوچک‌تری دارند. این مدارس در مناطق روستایی (friskoler) یا در مناطق شهری (privatskoler) قرار گرفته‌اند. مدارس متوسطه خصوصی همان سرفصل‌های درسی در مدارس دولتی را تدریس می‌کنند؛ زیرا با این سطح از آموزش، دانش‌آموز برای امتحان‌های نهایی آماده می‌شوند که منجر به دانشگاه رفتن شخص می‌شود. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکا در ماه است.

مدارس بین المللی

یکی از گزینه‌های ایدئال برای دانش‌آموزان خارجی تحصیل در مدارس بین المللی دانمارک محسوب می‌شود. دانمارک ۲۴ مدرسه بین ‌المللی دارد که بیشتر آن‌ها در شهر کپنهاگ واقع شده‌اند. کودک می‌تواند از ۳سالگی در مدارس بین ‌المللی ثبت‌نام کند. این مدارس از آموزش ابتدایی تا آموزش متوسطه کلاس برگزار می‌کنند.

امکانات و ویژگی‌های مدارس بین ‌المللی دانمارک در هر مدرسه متفاوت هستند. مدارس بین‌ المللی در کنار هزینه زیاد تحصیل، امکانات و فوق‌برنامه‌هایی را برای افراد ارائه می‌دهد. از مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌های مدارس بین المللی دانمارک می‌توان به سالن ورزشی سرپوشیده، اتاق تناسب‌اندام، استودیوی رقص، کافه‌تریا، تئاتر، آزمایشگاه علمی، اتاق‌های موسیقی و اتاق‌های هنر اشاره کرد.

مدارس ایرانی دانمارک

 اگر پدرومادرها علاقه ندارند که فرزندشان با سیستم آموزشی دانمارک آموزش ببینند، می‌توانند فرزندان خود را برای تحصیل به مدارس ایرانی بفرستند. دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس ایرانی دانمارک با فرهنگ و زبان فارسی به زبان دانمارکی آشنا می‌شوند. هزینه تحصیل در مدارس ایرانی از مدارس بین ‌المللی ارزان‌تر است.

بهترین مدارس ایرانی در دانمارک عبارت‌اند از:

 • IC4 toget
 • اسپیلوتن
 • کوبنهاون هوودبانگارد
 • بارسو
 • Ladies nails Spinderiet
 • Baresso Coffee Valby

نظام آموزشی مدارس دانمارک

عوامل بسیاری باعث شده است که کشور دانمارک ازنظر رفاهی در رتبه‌های اول جهان قرار گیرد. یکی از عامل‌های مهم، سیستم آموزشی دانمارک است. تحصیل در مدرسه‌های دانمارک برای کودکان ۶ تا ۱۶سال اجباری است. کودکان در این سن دوره ابتدایی و متوسطه خود را می‌گذرانند. تحصیل در مدارس دانمارک ۱۳ سال طول می‌کشد که ۳ سال آن تحصیل در دوره دبیرستان است.

کودکان در دانمارک قبل از ورود به دبستان یک دوره پیش‌دبستانی را هم می‌گذرانند که اجباری است. در پیش‌دبستانی، کودکان با شرایط و محیط مدرسه آشنا می‌شوند. محتوای آموزشی تا کلاس هفتم برای همه یکسان است. در کلاس هشتم تا دهم درس‌های اختیاری مانند ریاضی و انگلیسی و شیمی و زبان آلمانی و فیزیک تدریس می‌شود.

تحصیل در پایه دهم اختیاری است و دانش‌آموز می‌تواند پس از اتمام پایه نهم، دیگر به مدرسه نرود. پایه دهم دانش‌آموزان را برای زندگی خارج از مدرسه و تحصیل در مقطع‌های بالاتر آماده می‌کند.

در ۷ سال اول تحصیل، هیچ نمره‌ای به دانش‌آموز داده نمی‌شود؛ اما در پایه هشتم تا دهم، مقیاس نمره از ۱۰ درنظر گرفته می‌شود؛ اما قبول‌شدن یا قبول‌نشدن در ۱۰ سال اول تحصیل وجود ندارد. در همه مدرسه‌های کشور دانمارک دانش‌آموزان براساس سن وارد مقطع بالاتر می‌شوند.

مدرسه‌های دولتی دانمارک تحت نظارت شهرداری هستند. ۹۰ درصد از دانش‌آموزان ۷ تا ۱۶ساله به این مدارس دولتی و ۱۰ درصد باقی‌مانده به مدارس خصوصی می‌روند. آمادگی دانش‌آموزان در ۱۰ سال تحصیلی و قبل از ورود به دبیرستان سنجیده می‌شود. مقطع دبیرستان به ۳ بخش تقسیم می شود؛ بخش اول دبیرستان عمومی است که دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می‌کند. بخش دوم، دانشکده‌های فنی-حرفه‌ای است که افراد با تحصیل در آن وارد بازار کار می‌شوند. بخش سوم هم که شامل رشته‌های فنی و کسب‌وکار و ورزشی می‌شود. مقطع متوسطه یا دبیرستان بین ۲ تا ۵ سال طول می‌کشد.

شرایط تحصیل در مدارس دانمارک

شرایط تحصیل در مدارس دانمارک با‌توجه‌به نوع مدرسه و اینکه دانش‌آموز از کشور دیگر یا مقیم‌ دانمارک باشد، متفاوت است. تحصیل در دانمارک در ۱۰ سال اول اجباری و در ۳ سال بعدی در مقطع دبیرستان، اختیاری می‌شود. رویکرد آموزشی در دانمارک براساس رتبه‌بندی کلاس‌ها و آزمون‌های رسمی نیست. در دانمارک به کودکان تفکر انتقادی و تاکید بر حل مسئله آموزش داده می‌شود. درادامه شرایط تحصیل در مدارس دانمارک را توضیح خواهیم داد.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس دانمارک

تمام کودکان مقیم دانمارک، باید از ۷ تا ۱۶سالگی به مدرسه بروند. آن‌ها قبل از ورود به دبستان، باید دوره پیش‌دبستانی را برای آشنایی با محیط مدرسه بگذرانند. تحصیل در دانمارک ۱ دوره ۱۰ساله دارد که شامل دبستان و ۳ سال متوسطه اول می‌شود. در سن ۱۶ تا ۱۹سالگی دانش‌آموزان باید در دبیرستان درس بخوانند که این دوره، اختیاری است و دانش‌آموزان می‌توانند پس از اتمام پایه نهم مدرسه را ترک کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دانمارک

 در مدارس دانمارک به زبان انگلیسی تدریس می‎شود؛ اما تعداد کمی از مدارس این کشور به زبان‌های آلمانی و فرانسوی هم تدریس می‌کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دانمارک داشتن آیلتس با نمره ۶ تا ۷٫۵ است.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس دانمارک

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دانمارک بدین شرح‌اند:

 • داشتن تمکن مالی لازم
 • فیش واریز شهریه مدرسه
 • نامه اخذ پذیرش از مدرسه
 • داشتن شماره CPR کودک
 • رضایت‌نامه پدرومادر
 • بیمه معتبر
 • عکس و پاسپورت معتبر
 • مدارک واکسیناسیون

مراحل دریافت پذیرش از مدارس دانمارک

برای دریافت پذیرش از مدارس دانمارک باید ابتدا درخواست خود را به International Recruitment and Integration (SIRI) ارسال کنید. فرایند درخواست پذیرش از مدارس دانمارک مراحلی دارد که درادامه این مراحل را توضیح می‌دهیم.

مرحله 1 : ایجاد یک شناسه سفارش پرونده در سایت SIRI

درابتدا باید در وبسایت SIRI،  شناسه سفارش پرونده  (Case Order ID) برای درخواست ویزای خود ایجاد کنید.  اطلاعات شخصی‌تان را وارد کنید. پس از اتمام کار، شماره سفارش پرونده را دریافت خواهید کرد.

مرحله 2 : پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

پس از ایجاد شناسه سفارش پرونده، باید ۲۷۶ دلار بپردازید. درصورت پرداخت‌نکردن هزینه ممکن است که درخواستتان رد شود.

مرحله 3 : جمع‌آوری و آماده‌سازی اسناد مورد نیاز ویزای تحصیلی دانمارک

شما باید مجموعه‌ مدارک مورد نیاز ویزای دانش‌آموزی دانمارک را آماده کنید و سپس تمام مدارک را برای سفارت ارسال کنید. درغیراین‌صورت با ویزای شما موافقت نخواهد شد. اگر درخواستتان را آنلاین ارسال می‌کنید، باید تمام مدارک خود را اسکن و در وبسایت مربوطه بارگذاری کنید.

مرحله 4 : تکمیل‌کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

فرم آنلاین درخواست را باید شما و موسسه آموزشی که انتخاب کرده‌اید، تکمیل کنید. موسسه آموزشی شما باید ۲ بخش اول درخواست را تکمیل کند. سپس شماره مرجع و رمز عبور برای استفاده سایر بخش‌های برنامه دریافت خواهید کرد.

مرحله 5 : ارسال درخواست ویزای تحصیلی

توجه داشته باشید که اگر آنلاین درخواست داده‌اید، درخواستتان قبلاً در SIRI ارسال شده باشد. اگر به‌صورت آنلاین درخواست نداده‌اید، می‌توانید درخواست خود را به سفارت دانمارک ارسال کنید.

مرحله 6 : ثبت اطلاعات بیومتریک

گرفتن عکس و ثبت اثرانگشت برای ویزای تحصیلی دانمارک الزامی است. شما می‌توانید کارهای مرتبط با تست بیومتریک خود را در مرکز  VFS Global  انجام دهید. اگر به‌صورت آنلاین درخواست داده‌اید، ۱۴ روز از درخواست شما بگذرد ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.

مرحله 7 : منتظر پاسخ ویزای تحصیلی خود بمانید.

زمان استاندارد پردازش ویزای تحصیلی دانمارک ۲ ماه (۶۰ روز) است. افراد ایمیل درمورد وضعیت درخواست خود دریافت خواهند کرد.

هزینه تحصیل در مدارس دانمارک

دانمارک در سال‌های اخیر جزو ۵ کشور گران‌قیمت دنیا برای زندگی محسوب می‌شود. ناگفته نماند که هزینه تحصیل در دانمارک به انتخاب‌ سبک زندگی شما وابسته است. شما می‌توانید با کارکردن، هزینه تحصیلتان را پرداخت کنید؛ زیرا میزان درآمد در این کشور متناسب با خرج‌ زندگی در دانمارک است.

هزینه تحصیل برای دانش‌آموزان مقیم دانمارک رایگان است؛ اما افرادی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به دانمارک آمده‌اند، باید هزینه پرداخت کنند. تحصیل در مدارس خصوصی و مدارس بین ‌المللی دانمارک از ۲۷هزار دلار تا ۱۳هزار دلار آمریکا در سال تخمین زده می‌شود.

هزینه زندگی دانش ‌آموزی در دانمارک

هزینه‌ زندگی دانش ‌آموزی در دانمارک تا حد زیادی به سبک زندگی و شهر محل اقامت دانش‌آموزان بستگی دارد. زندگی در شهرهای بزرگ مانند کپنهاگ، گران‌تر از شهرهای دیگر است. برخی از مدارس خوابگاه و امکانات رفاهی دراختیار دانش‌آموز قرار نمی‌دهند و هزینه اسکان بر عهده دانش‌آموز است.

هر دانش‌آموز خارجی برای پرداخت اجاره مکان اقامت و خورد‌وخوراک و حمل‌و‌نقل و سایر هزینه‌ها باید بین ۷۷۵ دلار تا ۱۲۰۰ دلار در ماه درنظر بگیرد. فراموش نکنید که استفاده از بورسیه‌های تحصیلی دانمارک به کاهش هزینه‌های شما کمک می‌کند.

تحصیل رایگان در مدارس دانمارک

تحصیل برای دانشجویان دانمارکی و دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است. دانش‌آموزان ایرانی برای تحصیل در دانمارک باید شهریه پرداخت کنند؛ زیرا از کشور خارج از اتحادیه اروپا در این کشور تحصیل می‌کنند و امکان تحصیل رایگان در دانمارک را ندارند. هزینه‌های تحصیل باتوجه‌به مقطع و مکان تحصیل شما متغیر است. با روش‌هایی مانند بورسیه تحصیلی یا استفاده از وام‌های دانشجویی می‌توانید هزینه‌هایتان را کاهش دهید. شما می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید تا قسمتی از هزینه زندگی‌تان تامین شود.

بورسیه تحصیلی مدارس دانمارک

بورسیه‌ تحصیلی مدارس دانمارک به دانش‌آموزان و دانشجویان و محققان بین ‌المللی داده می‌شود. بیشتر این بورسیه‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند در مقطع کارشناسی به بالا، مخصوصا در مقطع‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری در این کشور به تحصیل بپردازند. بورسیه‌های بسیار محدودی وجود دارد که ازطرف دولت به دانش‌آموران دبیرستانی داده می‌شود.

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس دانمارک

مدرک مدارس و دانشگاه‌های دانمارک، در سرتاسر دنیا معتبر است و به‌رسمیت شناخته می‌شود. شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس دانمارک، به‌این‌صورت است که پس از اتمام پایه متوسطه، دانش‌آموزان دانمارکی باید از میان گزینه‌های مختلف تحصیلات عالی، کالج دانشگاهی یا تحصیل در آکادمی هنر و معماری ۱ گزینه را انتخاب کنند.

اگر دانش‌آموزان تحصیلات عالی را انتخاب کنند، باید در ۱ دانشگاه معتبر، در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکتری مشغول به‌تحصیل شوند. در کالج دانشگاهی، دانشجویان مدرک کارشناسی در زمینه‌های عملی مانند کار اجتماعی دریافت می‌کنند. دانشجویانی که به هنر، مانند موسیقی علاقه دارند، می‌توانند تحصیل در آکادمی هنر را انتخاب کنند.

ویزای دانش آموزی دانمارک

متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور دانمارک را دارند باید برای اخذ ویزا و اقامت تحصیلی این کشور اقدام کنند.  مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی دانمارک به نوع مدرسه بستگی دارد. مدت‌زمان مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی دانمارک ۶۰ روز است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی دانمارک

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی دانمارک با‌توجه‌به اینکه دانش ‌آموز متقاضی زیر سن قانونی است، با ویزاهای دیگر کمی تفاوت دارد. این مدارک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • عکس پرسنلی
 • فرم پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس معتبر دانمارک
 • ارائه گواهی تمکن مالی از پدرومادر دانش‌آموز
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • ارائه ترجمه مدارک هویتی
 • ارائه و ترجمه مدرک و ریزنمرات تحصیلی
 • رضایت‌نامه رسمی از پدرومادر دانش‌آموز
 • رسید پرداخت شهریه اول
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ تا ۷٫۵

ویزای همراه برای تحصیل در مدارس دانمارک

پدرومادر دانش‌آموزان نمی‌توانند فرزندان خود را در پروسه تحصیل در مدارس و دبیرستان‌های دانمارک همراهی کنند. پدرومادر می‌توانند با دریافت ویزای توریستی دانمارک تا پایان مدت‌زمان تعیین شده در کشور دانمارک کنار فرزند خود حضور داشته باشند. پدرومادر اجازه دارند در بازه ۱۸۰ روز، به‌مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

بهترین مدارس دانمارک

مدارس دانمارک سیستم آموزشی مطلوب دارند که در رشد شخصیتی بچه‌ها تاثیرگذار است. مدارس در سطح بین ‌المللی رتبه‌بندی مناسب دارند. ازنظر امنیتی هم در سطح بسیار خوبی قرار دارند و امکاناتی که برای دانش‌آموزان درنظر می‌گیرند بسیار مناسب است.

بهترین مدارس دانمارک عبارت‌اند از:

 • مدرسه اندراپ (Endrup)
 • مدرسه بین ‌المللی آراهوس (Aarhus International School)
 • مدرسه بین المللی کوپنهاگ (Copenhagen International Schoo)
 • مدرسه بین المللی هلراپ  (International School of Hellerup)
 • مدرسه ژوزف روسکیلده (Joining Skt. Josef’s International School)

مدرسه اندراپ (Endrup)

مدرسه اندراپ، مدرسه دولتی است که در اوایل دهه 1970 ساخته شد. این مدرسه در Fredensborg در شرق دانمارک، واقع شده است. مدرسه اندراپ شامل مجموعه‌ای از ساختمان‌هایی با ارتفاع کم است که حدود 7هزار مترمربع فضای سرپوشیده دارد. این مدرسه 450 دانش آموز و 52 معلم دارد و در منطقه‌ای زیبا و در حومه شهر واقع شده است. این مدرسه برنامه‌های درسی را برای مقطع دبستان و متوسطه اول ارائه می‌دهد.

مدرسه بین ‌المللی آرهوس  (Aarhus International School)

مدرسه بین‌المللی آرهوس (AIS) که در گذشته به‌عنوان آکادمی آموزش جهانی آرهوس (AAGE) شناخته می‌شد، مدرسه روزانه خصوصی برای دانش‌آموزان  مهاجر و دانمارکی محسوب می‌شود که علاقه‌مند به برنامه تحصیلی زبان انگلیسی هستند. مدرسه آرهوس دانشجویان را برای تحصیلات عالی آماده می‌کند. این مدرسه از ۳ تا ۱۶سالگی، دانش‌آموز می‌پذیرد.

مدرسه بین المللی کپنهاگ (Copenhagen International School)

مدرسه بین المللی کپنهاگ (CIS) مدرسه بین المللی روزانه است که در منطقه شهری کپنهاگ در دانمارک واقع شده است. حدود 930 دانش آموز از بیش از 80 ملیت در این مدرسه تحصیل می‌کنند. در مدرسه بین المللی کپنهاگ به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. CIS برنامه آموزشی از پیش از مهدکودک تا کلاس دوازدهم را برای دانش آموزان ارائه می‌دهد.

مدرسه بین المللی  هلراپ (International School of Hellerup)

مدرسه بین المللی هلراپ مدرسه غیرانتفاعی IB World برای دانش‌آموزان 3 تا 19ساله است. ۷۰۰ دانش‌آموز با ۷۰ ملیت مختلف در این مدرسه درحال تحصیل هستند. این مدرسه در ۳ مقطع دبستان و متوسطه اول و دبیرستان به زبان انگلیسی برنامه درسی ارائه می‌دهد.

مدرسه ژوزف روسکیلده (Joining Skt. Josef’s International School)

مدرسه ژوزف روسکیلده که به‌اختصار Skt. است، ۱ مدرسه بین المللی به‌شمار می‌رود و برای حمایت دانش‌‌آموزان بین ‌المللی در روسکیلد تأسیس شد. این مدرسه برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای کودکان 5 تا 16ساله براساس سیستم بین المللی کمبریج طراحی کرده است. درحال‌حاضر این مدرسه پذیرای مهاجران و کودکان خارجی است.

مزایای تحصیل در مدارس دانمارک

تحصیل در مدارس دانمارک مزیت‌هایی دارد که می‌تواند زندگی و آینده هر دانش‌آموزی را تضمین کند.

مزایای تحصیل در مدارس دانمارک بدین شرح‌اند:

سیستم آموزشی باکیفیت

سیستم آموزشی این کشور مورد تایید بسیاری از کشورها در دنیا است. سیستم آموزشی دانمارک برای کودکان براساس نمره نیست و دانش‌آموزان به‌صورت پیوسته به پایه‌های بالاتر می‌روند. قبول‌نشدن یا قبول‌شدن در پایه دبستان و راهنمایی در دانمارک وجود ندارد. ناگفته نماند که سیستم آموزشی دانمارک تفکر انتقادی و حل مسئله را به دانش‌‌آموزان خود آموزش می‌دهد تا در جامعه حضور مفیدی داشته باشند.

کشوری شاد و امن

گزارش‌های بین ‌المللی نشان داده است که دانمارک یکی از کشورهای شاد و امن جهان محسوب می‌شود. کیفیت زندگی در دانمارک نسبت‌به کشورهای اروپایی دیگر بهتر است. هزینه زندگی دانش‌آموزی در دانمارک از بسیاری کشورهای دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر محسوب می‌شود. ناگفته نماند که تحصیل در دانمارک برای کودکان مقیم این کشور شامل پرداخت شهریه نمی‌شود.

فرصت‌های شغلی عالی

علاوه‌بر آموزش عالی در دانمارک، فرصت‌های شغلی زیادی مانند کارآموزی در شرکت‌ها و کار در کافه‌ها و بازاریابی و... در این کشور وجود دارد. دانش‌آموزان می‌توانند پس از اتمام یا هنگام تحصیل خود ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. اگر زیر ۱۸ سال باشید، باید مجوز کار حین تحصیل و نامه کارفرما که موافق با استخدام فرد زیر ۱۸ سال است، به دولت دانمارک ارائه دهید.

معایب تحصیل در دانمارک

موانع زبانی

دانشجویان و دانش‌آموزان بین ‌المللی باید زبان دانمارکی یاد بگیرند. اگرچه زبان تحصیل در این کشور انگلیسی است؛ اما با یادگیری زبان دانمارکی می‌توانند با افراد جامعه ارتباط برقرار کنند.

هزینه زندگی بالا

کشور دانمارک ازجمله کشورهایی است که بیشترین مالیات را دریافت می‌کند. هزینه زندگی در دانمارک از هزینه زندگی در ایران بیشتر است. دانشجویان می‌توانند برای کاهش هزینه‌های خود به کار دانشجویی مشغول شوند.

فرم مشاوره پذیرش در مدارس دانمارک

اولویت های شما

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوالات متداول

انواع مدارس دانمارک کدام اند؟

مدارس دانمارک به ۴ دسته مدارس دولتی و مدارس خصوصی و مدارس بین المللی و مدارس ایرانی تقسیم می‌شوند.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس دانمارک چیست؟

تحصیل در دانمارک از ۷سالگی آغاز می‌شود؛ اما پدرومادر می‌توانند کودک را از ۱ تا ۶سالگی به مهدکودک بفرستند. تحصیل در دانمارک از ۷ تا ۱۶سالگی اجباری است.

زبان تحصیل در مدارس دانمارک چیست؟

مدارس دانمارک به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. در پایه‌های بالاتر مانند متوسطه یا دبیرستان دانش‌آموزان می‌توانند به زبان آلمانی یا زبان فرانسوی به‌عنوان زبان دوم تحصیل کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دانمارک چیست؟

شما برای تحصیل در مدارس دانمارک باید حداقل مدرک آیلتس با نمره ۶ تا ۷٫۵ را به مدرسه مدنظرتان ارائه دهید.

هزینه تحصیل در مدارس دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس دانمارک، باتوجه‌به نوع مدرسه و مکان تحصیل متغیر است. به‌صورت‌کلی هزینه تحصیل در دانمارک برای دانش‌‌آموزان بین ۷۷۵ دلار تا ۱۲۰۰ دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس دانمارک وجود دارد؟

بله، برای دانش‌آموزان مقیم دانمارک امکان تحصیل رایگان وجود دارد؛ اما دانش‌آموزانی که خارج از اتحادیه اروپا درخواست خود را بری تحصیل ارسال می‌کنند، مجبور به پرداخت هزینه هستند.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس دانمارک وجود دارد؟

بله، تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک امکان‌پذیر است.

آیا مدارس دانمارک جزو بهترین مدارس دنیا هستند؟

بله، سیستم آموزشی دانمارک جزو بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا قرار گرفته و مورد تایید بسیاری از کشورهای دنیا است.