مدارس مجارستان برای دانش‌آموزان یکی از گزینه‌های مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای تحصیل و زندگی در کشوری اروپایی محسوب می‌شود. مدارک معتبر و مدارس بین‌المللی و تحصیل به زبان انگلیسی، از‌جمله مزایای مدارس مجارستان هستند.

کشور مجارستان سیستم آموزشی و مدارس معتبر و پیشرفته‌ای دارد که هم‌سطح مدارس کشورهای انگلستان و سوئیس و آلمان فعالیت می‌کنند. بنابراین، دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس مجارستان، علاوه‌بر تحصیل به زبان‌های آلمانی و انگلیسی و فرانسوی، می‌توانند از مدارک تحصیلی معتبری برخوردار شوند و تحصیلاتشان را در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا یا حتی آمریکای شمالی ادامه دهند.

تحصیل در مدارس مجارستان یکی از گزینه‌های ایدئال برای ورود به اتحادیه اروپا و اخذ اقامت کشورهای عضو این اتحادیه است. با اینکه مدارس این کشور رایگان نیستند، هزینه تحصیل در مدارس مجارستان برای دانش‌آموزان خارجی بسیار ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر کشورهای اروپایی است.

در این مقاله، ویژگی‌ها و شرایط تحصیل در مدارس مجارستان را مرور و به هزینه زندگی و تحصیل در این کشور و نحوه دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان اشاره می‌کنیم.

انواع مدارس مجارستان

گزینه‌های متنوعی برای تحصیل در مدارس مجارستان پیش روی دانش‌آموزان است که خانواده‌ها باید براساس شرایط و اولویت‌هایشان‌، یکی از آن‌ها را برای تحصیل فرزند خود انتخاب کنند. معمولا برای مهاجران و افراد غیرشهروند محدودیت‌های بیشتری برای تحصیل وجود دارد؛ با‌این‌حال، مدارس بین ‌المللی مجارستان می‌تواند بهترین گزینه برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی در این کشور باشد.

انواع مدارس مجارستان عبارت‌اند از:

 • مدارس دولتی مجارستان
 • مدارس خصوصی مجارستان
 • مدارس بین المللی مجارستان
 • مدارس مذهبی مجارستان
 • مدارس شبانه روزی مجارستان
 • مدارس ایرانی مجارستان

مدارس دولتی مجارستان

مدارس دولتی مجارستان مدارسی‌اند که زیرنظر دولت‌ این کشور قرار دارند و هزینه تحصیل در آن‌ها برای شهروندان مجارستان رایگان است. باوجوداین، هزینه تحصیل در مدارس دولتی مجارستان برای دانش‌آموزان خارجی ارزان‌تر از دیگر انواع مدارس این کشور محسوب می‌شود.

نکته مهم این است که دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس دولتی مجارستان نمی‌توانند بدون قیم به این کشور وارد شوند؛ بلکه باید یکی از والدین یا هر دو نفر همراه آنان در این کشور مستقر شوند. ناگفته نماند یکی از اقوام نزدیک که ساکن مجارستان است، نیز می‌تواند قیمومیت دانش‌آموز را برعهده بگیرد.

مقاطع مختلف مدارس دولتی مجارستان ازاین‌قرارند:

 • مهدکودک
 • ابتدایی
 • دبیرستان
 • هنرستان فنی‌وحرفه‌ای
 • مدارس ویژه معلولان

مدارس خصوصی مجارستان

مدارس خصوصی مجارستان اغلب برنامه‌های درسی منحصربه‌فرد خود را دارند و براساس رویکردهای یادگیری پیشرفته و جدید به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. هر مدرسه خصوصی در مجارستان قوانین و مقرراتی دارد که هیئت‌مدیره آن وضع کرده و ویژه همان مدرسه است.

بیشتر مدارس خصوصی مجارستان در پایتخت این کشور، شهر بوداپست، قرار گرفته‌اند. گفتنی است که دیگر شهرهای مجارستان نیز مدارس خصوصی‌ دارند؛ اما تعداد آن‌ها بسیار محدودتر است. شهریه این مدارس بسیار گران و ممکن است بابت هر ترم چندین‌هزار دلار هزینه دریافت کنند. با‌این‌حال، برخی از شهروندان این کشور ترجیح می‌دهند که فرزندانشان در مدارس خصوصی تحصیل کند.

مدارس بین المللی مجارستان

یکی از گزینه‌های ایدئال برای دانش‌آموزان خارجی تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان است. هزینه ارزان تحصیل و کیفیت رضایت‌بخش آموزش در این کشور موجب شده است تا خانواده‌های بسیاری فرزندانشان را برای تحصیل به مدارس بین المللی مجارستان بفرستند. دراین‌میان، باید به این نکته توجه کنید که ظرفیت مدارس بین المللی مجارستان بسیار محدود است.

مدارس بین المللی مجارستان اغلب از رویکردهای آموزشی مدارس کشورهایی مانند آلمان و انگلستان و کانادا پیروی می‌کنند و گواهی پایان تحصیلاتی که ارائه می‌دهند، برای ادامه‌تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی معتبر است.

در مدارس بین المللی مجارستان، دروس مقطع ابتدایی ممکن است به زبان‌های مجاری و انگلیسی و فرانسوی یا ترکیبی از آن‌ها تدریس شوند؛ اما در مقطع دبیرستان، تمام مدارس بین‌المللی دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

مدارس مذهبی مجارستان

مدارس مذهبی مجارستان مدارسی‌اند که زیر‌نظر مستقیم کلیسا فعالیت و از قوانین و رویکرد آموزشی خاص خود پیروی می‌کنند. برخی از خانواده‌های مذهبی و معتقد مسیحی در مجارستان ترجیح می‌دهند که فرزندانشان در این مدارس تحصیل کنند. مدارس مذهبی مجارستان در میان دانش‌آموزان خارجی محبوبیت چندانی ندارند.

مدارس شبانه روزی مجارستان

در مدارس شبانه ‌روزی مجارستان، دانش‌آموزان ۵ روز در هفته به‌صورت تمام‌وقت در مدرسه می‌مانند و تمام تکالیفشان را در همانجا و گاهی به‌شکل گروهی انجام می‌دهند. ازآنجا‌که دانش‌آموزان بیشتر زمان خود را در مدارس شبانه‌روزی می‌گذرانند، آن‌ها یکی از انتخاب‌های مناسب برای دانش‌آموزان بین‌المللی محسوب می‌شوند.

دانش‌آموزان در مدارس شبانه روزی مجارستان معمولا در اتاق‌های اشتراکی سکونت می‌کنند. هر مدرسه شرایط و قوانین خاص خود را دارد؛ اما به‌طور کلی، دانش‌آموزان دبستانی در اتاق‌های چهار تا شش‌نفره زندگی می‌کنند.

مدارس ایرانی مجارستان

سفارت ایران برای اتباع ایرانی ساکن مجارستان، ۲ مدرسه ایرانی در شهر بوداپست تاسیس کرده است که دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند در این مدارس مطابق قوانین آموزش و پرورش ایران تحصیل کنند. در‌ادامه، این مدارس ایرانی مجارستان را معرفی می‌کنیم.

دبستان سفارت ایران

سفارت ایران در بوداپست شامل دبستان ابتدایی کوچکی با ۳ کلاس است که امکان تحصیل در دوره اولیه دبستان را برای اتباع ایرانی فراهم کرده است. والدینی که در مجارستان مشغول کار یا تحصیل‌ هستند، می‌توانند فرزندان خود را برای تحصیل به دبستان سفارت ایران بفرستند.

رویکرد آموزشی و نحوه برگزاری امتحان‌های این مدرسه زیر‌نظر وزارت آموزش و پرورش ایران است و مدارک مربوط به آن نیز موردتایید ایران است. هزینه تحصیل در دبستان سفارت ایران معادل ۱۰۰۰ تا ۲هزار دلار آمریکا اعلام شده است. ناگفته نماند که دانش‌آموزان پس از اتمام تحصیلات ابتدایی خود در این دبستان، باید مدرکشان را در آموزش و پرورش مجارستان تایید کنند تا بتوانند در این کشور ادامه‌تحصیل دهند.

مدرسه خوارزمی

دیگر مدرسه ایرانی مجارستان مدرسه خوارزمی است که در شهر بوداپست قرار دارد و تمام مقاطع تحصیلی را شامل می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند به ۲ صورت حضوری و غیرحضوری در این مدرسه تحصیل کنند. مدرسه خوارزمی مدرسه‌ای مجهز به ۵ کلاس است که سوئیتی مجزا و حیاط و باغ بزرگی دارد.

نحوه تدریس و برگزاری امتحان‌های این مدرسه نیز زیر‌نظر مستقیم وزارت آموزش و پرورش سفارت جمهوری اسلامی است و ایرانیان مقیم مجارستان و کارمندان سفارت ایران می‌توانند فرزندانشان را برای تحصیل در مدرسه خوارزمی ثبت‌نام کنند. هزینه تحصیل در این مدرسه متغیر است و هرساله سفارت جمهوری اسلامی در مجارستان آن را اعلام می‌کند.

شرایط تحصیل در مدارس مجارستان

شرایط تحصیل در مدارس مجارستان با‌توجه‌به نوع مدرسه و خارجی یا مقیم‌بودن دانش‌آموز متفاوت است؛ اما به‌طور کلی، ۲ شرط برای ورود دانش‌آموزان بین‌‌المللی به مدارس مجارستان وجود دارد: یکی شرط سنی و دیگری مدرک زبان. در‌ادامه، شرایط تحصیل در مدارس مجارستان را توضیح می‌دهیم.

شرط سنی برای تحصیل در مدارس مجارستان

تمام کودکان مقیم مجارستان باید از ۳ تا ۱۶سالگی به مدرسه بروند و تحصیل کنند. دوره ابتدایی در این کشور ۸ساله است و به ۲ بخش دبستان ابتدایی و دبستان عالی تقسیم می‌شود. پس از دوره ابتدایی، کودک باید حداقل در ۱ دوره ۲ساله دبیرستان تحصیل کند. بنابراین، اگر در مجارستان برای بیشتر از ۳ ماه اقامت کرده باشید، باید فرزندانتان را برای تحصیل در مدارس مجارستان ثبت‌نام کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس مجارستان

مدارس دولتی مجارستان پیش از مقطع دبیرستان همگی به زبان مجاری دروس مختلف را تدریس می‌کنند؛ اما مدارس بین المللی مجارستان دروس را به زبان‌های انگلیسی یا آلمانی یا فرانسوی آموزش می‌دهند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس دولتی مجارستان، سطح C۱ زبان مجاری است.

در مقاطع دیگر یا مدارس بین‌‌المللی، دانش‌آموزان باید سطح مهارتشان در زبان رسمی مدرسه را اثبات کنند. در بیشتر مواقع، از آنان خواسته می‌شود تا نتیجه آزمون‌های معتبر جهانی زبان، مانند تافل یا آیلتس را ارائه دهند. دراین‌میان، برخی از دانش‌آموزان می‌توانند در مجارستان در این آزمون‌ها شرکت کنند. دانش‌آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را به زبان انگلیسی گذرانده‌ باشند، از شرکت در آزمون زبان انگلیسی معاف‌اند.

بهترین مدارس بین المللی مجارستان

مدارس بین‌المللی مختلفی در مجارستان وجود دارند که برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی تاسیس شده‌اند و هرکدام ویژگی‌ها و قانون‌های خاص خود را دارند. بیشتر این مدارس در بوداپست، پایتخت مجارستان، قرار گرفته‌اند. بهترین مدارس بین المللی مجارستان ازاین‌قرارند:

 • مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست
 • مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست
 • مدرسه بین المللی بریتانیکا
 • مدرسه ورزشی توماس مان
 • مدرسه بین المللی بی‌ام‌ای مجارستان

مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست (American International School of Budapest)

مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست (American International School of Budapest) یکی از مدارس بین المللی مجارستان است که دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در تمام مقاطع تحصیلی در آن تحصیل کنند. این مدرسه شبانه‌روزی است و دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در آن باید در آزمون زبان انگلیسی و تعیین سطح علمی شرکت کنند تا سطح درسی‌شان مشخص شود.

کیفیت آموزش در مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست بسیار مطلوب است و محیط آموزشی مناسب و امکانات تحصیلی بسیار، از‌جمله خوابگاه شبانه‌روزی مزیت‌های آن محسوب می‌شوند. هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست بسته به مقطع تحصیلی، از ۱۲هزار و ۶۰۰ تا ۲۴هزار و ۷۰۰ دلار آمریکا در سال متغیر است. گفتنی است که هزینه ثبت‌نام این مدرسه نیز ۶۰۰ دلار آمریکا است.

مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست (The British International School Budapest)

مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست (The British International School Budapest) امکانات آموزشی رضایت‌بخش و خوابگاه کاملی دارد که دانش‌آموزان خارجی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. هر دانش‌آموزش برای ثبت‌نام در این مدرسه باید در آزمون زبان انگلیسی و تعیین سطح علمی آن شرکت کنند.

هزینه سالانه تحصیل در مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست بسته به مقطع تحصیلی بین ۱۲هزار و ۴۵۰ تا ۲۳هزار و ۷۰۰ دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

مدرسه بین المللی بریتانیکا (Britannica International School)

مدرسه بین المللی بریتانیکا (Britannica International School) یکی از مدارس بین‌المللی قدیمی و معتبر مجارستان به‌حساب می‌آید که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده است. آمارها نشان داده است که دانش‌آموزان این مدرسه بیشترین نمره‌ها را به‌دست آورده‌اند. هزینه تحصیل مدرسه بین المللی بریتانیکا بین ۱۱هزار و ۸۰۰ تا ۱۶هزار و ۴۰۰ دلار آمریکا در سال متغیر است.

مدرسه ورزشی توماس مان (Thomas Mann Gymnasium)

مدرسه ورزشی توماس مان (Thomas Mann Gymnasium) مدرسه‌ای برای استعدادها و نخبگان ورزش است که هرساله به حدود ۵۰۰ نفر دانش‌آموز خارجی و مجارستانی پذیرش می‌دهد. این مدرسه با همکاری ۲ کشور مجارستان و آلمان تاسیس شده است. هزینه سالانه تحصیل هر دانش‌آموز در این مدرسه حدود ۴هزار دلار آمریکا برآورده می‌شود.

مدرسه بین المللی بی‌ام‌ای مجارستان (BME international School)

مدرسه بین المللی بی‌ام‌ای مجارستان (BME international School) زیرنظر دانشگاه فنی مهندسی بوداپست است؛ دانشگاهی که نزدیک این مدرسه قرار دارد. مدرسه مذکور برای پذیرش دانش‌آموزان خارجی امتحان ورودی در نظر گرفته است؛ اما شامل امکانات خوابگاهی نیست و آنان باید خانه یا پانسیون اجاره کنند. برای تحصیل در مدرسه بین المللی بی‌ام‌ای مجارستان، باید سالانه حدود ۵هزار دلار آمریکا شهریه پرداخت کنید.

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس مجارستان

مدارس مجارستان از استانداردهای مشابهی با مدارس برتر کشورهای اروپایی برخورد‌ارند که همین موضوع باعث می‌شود تا مسیر تحصیلی و زندگی آینده دانش‌آموزان در اتحادیه اروپا هموارتر شود. پس از تحصیل در مدارس مجارستان، دانش‌آموزان می‌توانند علاوه‌بر مجارستان در دیگر کشورهای اروپایی و نیز آمریکای شمالی تحصیلات دانشگاهی‌شان را ادامه دهند.

طبق قوانین مجارستان، دانش‌آموزان خارجی باید مدرک زبان مجارستانی داشته باشند تا بتوانند دیپلمشان را دریافت کنند. دانشجویانی که قصد دارند تا در مقطع کارشناسی تحصیل کنند، باید به زبان مجاری در سطح C۱ مسلط باشند. برای تحصیل به زبان‌های دیگر نیز، دانشگاه مدنظر باید تصمیم بگیرد تا دانش‌آموزان در کدام‌یک از آزمون‌های زبان برای دریافت دیپلم شرکت کنند.

ویزای دانش آموزی مجارستان

دانش‌آموزان برای دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان و تحصیل در مدارس این کشور، باید از مدرسه مدنظرشان پذیرش گرفته باشند. برای دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و تنها کافی است پس از گرفتن وقت سفارت، با مدارک مورد ‌نیاز برای اخذ این ویزا به سفارتخانه این کشور مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی مجارستان با‌توجه‌به اینکه دانش‌آموز متقاضی زیر سن قانونی است، با ویزاهای دیگر کمی تفاوت دارد. این مدارک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • عکس پرسنلی
 • رضایت‌‌نامه رسمی والدین دانش‌آموز
 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای مجارستان
 • ارائه گواهی تمکن مالی به‌وسیله والدین دانش‌آموز
 • فرم پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس معتبر در مجارستان
 • تعیین محل اسکان دانش‌آموز و رزرو خوابگاه
 • نامه پرداخت شهریه مدرسه
 • انگشت‌نگاری و بیومتریک (کودکان بزرگ‌تر از ۱۲ سال)
 • بیمه درمانی

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان بسته به نوع مدرسه متفاوت است. مدارس دولتی مجارستان برای شهروندان مجارستان رایگان است؛ اما دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در این مدارس باید هزینه پرداخت کنند. مدارس خصوصی مجارستان بسیار گران‌اند و هریک شهریه متفاوتی دارند؛ اما به‌طور کلی، والدین هر دانش‌آموز برای تحصیل در این مدرسه‌ها باید ماهانه بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا هزینه بپردازند.

هزینه سالانه تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان برای هر دانش‌آموز خارجی از ۱۰هزار و ۶۸۰ دلار آمریکا آغاز می‌شود و بسته به مقطع تحصیلی و مدرسه، ممکن است افزایش پیدا کند. علاوه‌بر‌این، برخی از مدارس از خوابگاه و امکانات اقامتی بی‌بهره‌اند و هزینه اسکان برعهده خود دانش‌آموز است.

هزینه زندگی دانش آموزی در مجارستان

هزینه زندگی دانش آموزی در مجارستان درمقایسه‌با کشورهای اروپایی دیگر بسیار مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر است. با‌این‌حال، هزینه‌ها تا حد زیادی به سبک زندگی و شهر محل اقامت دانش‌آموزان بستگی دارد. زندگی در شهرهای بزرگ مانند بوداپست، گران‌تر از شهرهای کوچک‌تر است.

هر دانش‌آموز خارجی برای پرداخت اجاره محل اقامت، خوردوخوراک، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌هایش سالانه به حدود ۵۴۰۰ تا ۷۶۰۰ دلار آمریکا نیاز دارد.

تحصیل در مدارس مجارستان برای ایرانی ها

تحصیل در مدارس مجارستان برای ایرانی ها به ۲ صورت امکان‌پذیر است:

 1. اتباع ایرانی و والدینی که مشغول کار و تحصیل در مجارستان‌ هستند، برای تحصیل فرزندانشان می‌توانند آنان را در مدارس ایرانی مجارستان ثبت‌نام کنند تا مطابق با قوانین و نظام آموزشی ایران آموزش ببینند.
 2. والدینی که می‌خواهند فرزندان خود را برای تحصیل به مجارستان بفرستند، یکی از مدارس بین‌المللی این کشور را می‌توانند انتخاب کنند و با طی مراحل مربوط به آن مانند شرکت در آزمون زبان و تعیین سطح علمی، پذیرش این مدارس را برای فرزندانشان بگیرند. پس از این مرحله، نوبت وقت سفارت و دریافت ویزای دانش‌آموزی می‌رسد. در مرحله بعد، دانش‌آموز می‌تواند به کشور مجارستان وارد شود و در آنجا تحصیل و زندگی کند.

مزایای تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان مزیت‌هایی دارد که می‌تواند زندگی و آینده هر دانش‌آموزی را کاملا متحول کند. مزایای تحصیل در مدارس مجارستان عبارت‌اند از:

تحصیل بدون قیم

برخلاف کشورهای دیگر اروپا، دانش‌آموزان کوچک‌تر از ۱۸ سال می‌توانند بدون قیم و والدین خود به این کشور بروند و تحصیل کنند. ناگفته نماند که در مجارستان برخی از موسسه‌های عالی وجود دارند که قیمومیت کودک را می‌پذیرند تا والدین بدون نگرانی بتوانند فرزندشان را برای تحصیل به این کشور بفرستند.

هزینه مقرون‌به‌صرفه

هزینه زندگی و تحصیل در کشور مجارستان درمقایسه‌با کشورهای آمریکایی و اروپایی مقرون‌به‌صرفه است. دانش‌آموزان خارجی می‌توانند با هزینه بسیار کمتر از مدارس کشورهای دیگر، در مدارس بین المللی مجارستان تحصیل کنند.

مدرک با اعتبار جهانی

سیستم آموزشی مجارستان پیشرفته و به‌روز است؛ به‌همین‌دلیل، مدارس دولتی و خصوصی و بین‌‌المللی این کشور مدارک معتبری به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند که اعتبار جهانی دارند و در‌نهایت، آنان می‌توانند در کشورهای دیگر مشغول ادامه‌تحصیل شوند.

تحصیل در اتحادیه اروپا

تحصیل در مدارس مجارستان می‌تواند دروازه‌ای برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل و کار و زندگی باشد. دریافت ویزای این کشور نسبتا دشوار نیست و با هزینه مناسب از‌طریق تحصیل در مجارستان، می‌توانید به‌راحتی به کشورهای اتحادیه اروپا وارد شوید.

سوالات متداول

آیا تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان معتبر است؟

بله، مدارک مدارس بین المللی مجارستان در تمام کشورهای اروپا و آمریکای شمالی معتبر است.

آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس مجارستان وجود دارد؟

خیر، امکان تحصیل رایگان برای دانش‌آموزان خارجی در مجارستان وجود ندارد.

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان به چه زبانی است؟

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان در مقطع دبستان به زبان انگلیسی یا فرانسوی یا آلمانی است؛ اما در مقطع دبیرستان، تمامی دروس در مدارس بین‌المللی به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

شرایط تحصیل در مدارس مجارستان چیست؟

برای تحصیل در مدارس مجاری، ارائه مدرک زبان مجاری و برای تحصیل در مدارس انگلیسی‌زبان، اثبات مهارت زبان با شرکت در آزمون‌های معتبر جهانی ضروری است.

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس مجارستان برای هر دانش‌آموز خارجی از ۱۰هزار و ۶۸۰ دلار آمریکا در سال آغاز می‌شود و بسته به مقطع تحصیلی و مدرسه، ممکن است افزایش پیدا کند.